Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Κορίτσι μου, τι τραβάς κι εσύ. Να σου πω εκείνη την ώρα που τον πας, κάνει τσίσα; Γιατί μια φορά πήγα τη δικιά μου να κάνει τσίσα ενώ ήταν κοιμισμένη, και περίμενα τλχ 10' για να τα κάνει!

Μακάρι κοπέλα μου, στο εύχομαι. Κι εμένα μου κοστίζει που δεν την πηγαινοφέρνω εγώ στο σχολείο, αισθάνομαι ότι χάνω σημαντικές στιγμές. Πόσο είναι ο γιος σου;

Καλημέρα κορίτσια που είστε; Χθες, ναιαιαιαι, καταφέραμε να έχουμε επαφούλα! Οπότε ολοκληρώνω τις εντατικές επαφές, από τώρα και μέχρι την περίοδο (που να μην έρθει!) πάμε χαλαρά! @lactaki είμαστε μαζί, εσείς κάνατε αγκαλίτσες χθες;

 

@LOULOUdaki! Ο γιος μου είναι 4 ετών. Εσένα η μικρή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Πηρα τα τεστ self clear που δειχνουν απο την πρωτη μερα της συλληψης.Οταν ειχα ξανα βιοχημικη και η χοριακη ειχε δειξει 7,4 ,παλι αυτα τα τεστ ειχα κανει.Ομως μου εχει ξανα τυχει να δω αχνη γραμμη στα home  test τουλαχισον τρεις φορες.Παω για χοριακη και ειναι μηδενικη...Δεν ειχα ρωτησει ως τωρα το γιατρο ,γιατι πιστεψα οτι κανω κατι λαθος με τα τεστ..Μέχρι και την εταιρία των τεστ πηρα τηλ.και ρωτησα και μου ειπαν πως να τα κανω ,αλλα παλι ειδα γραμμη αχνη..

Στην επομενη συναντηση θα  ρωτησω τον γιατρο.Δεν τον παιρνω τωρα να με κατσαδιασει κ αυτος που κανω τεστ και δεν κανω απευθειας χοριακη.Παντως κατι συμβαινει σιγουρα..Τι ειναι τωρα....;;;

Αλήθεια εχει τυχει σε κανενα κοριτσι να βλεπει αχνη θετικη η γραμμη στο τεστ και μετα να ειναι αρνητικη η χοριακη;;

Εγω να σου πω την αλήθεια όταν είχα θετικό τεστ ήμουν και έγκυος είτε με θετική έκβαση είτε με αρνητική.  Αυτά της hometest  τι ευαισθησία έχουν? Από ποτέ δείχνουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Κορίτσι μου, τι τραβάς κι εσύ. Να σου πω εκείνη την ώρα που τον πας, κάνει τσίσα; Γιατί μια φορά πήγα τη δικιά μου να κάνει τσίσα ενώ ήταν κοιμισμένη, και περίμενα τλχ 10' για να τα κάνει!

Μακάρι κοπέλα μου, στο εύχομαι. Κι εμένα μου κοστίζει που δεν την πηγαινοφέρνω εγώ στο σχολείο, αισθάνομαι ότι χάνω σημαντικές στιγμές. Πόσο είναι ο γιος σου;

Καλημέρα κορίτσια που είστε; Χθες, ναιαιαιαι, καταφέραμε να έχουμε επαφούλα! Οπότε ολοκληρώνω τις εντατικές επαφές, από τώρα και μέχρι την περίοδο (που να μην έρθει!) πάμε χαλαρά! @lactaki είμαστε μαζί, εσείς κάνατε αγκαλίτσες χθες;

 

Ναιιιι κάναμε χαχα κ είναι άρρωστος μωρέ.. είχαμε επαφουλες 7η-10-12-14-15. Θα δείξειιιι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η egw είπε:

Γιατί έτσι κορίτσι μου;

Δεν ξέρω ισως γιατι τρεχουν πολλα θεματα αυτη την περιοδο μαζι κ δεν μπορω να ειμαι κ συγκεντρωμενη οσο θα ηθελα στο θεμα της συλληψης , εχουμε περιεργα προγραμματα κ ωραρια κ νιωθω οτι τρεχω ολη την ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναιιιι κάναμε χαχα κ είναι άρρωστος μωρέ.. είχαμε επαφουλες 7η-10-12-14-15. Θα δείξειιιι...

αχχχχ άντε καλή επιτυχία κορίτσια! 

άρχισα να το σκέφτομαι από σήμερα.... χαχα 

ποιες περιμένουν αυτήν την εβδομάδα; 

Εγώ είμαι την άλλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

αχχχχ άντε καλή επιτυχία κορίτσια! 

άρχισα να το σκέφτομαι από σήμερα.... χαχα 

ποιες περιμένουν αυτήν την εβδομάδα; 

Εγώ είμαι την άλλη... 

Μία κοπέλα δνε περιμέναμε να κάνει χοριακη? Τι έγινε? Δεν θυμάμαι κ το όνομα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

αχχχχ άντε καλή επιτυχία κορίτσια! 

άρχισα να το σκέφτομαι από σήμερα.... χαχα 

ποιες περιμένουν αυτήν την εβδομάδα; 

Εγώ είμαι την άλλη... 

Εγώ περιμένω αυτή την εβδομάδα!!Εντάξει δεν έχω ελπίδες γιατί δεν είχαμε επαφές στις πολύ γόνιμες!περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσει ο καινούργιος κύκλος!!ελπίζω την πρωτοχρονιά που θα γιορτάζω κιόλας να δω θετικό τεστακι εγκυμοσύνης !!να είναι το δωράκι μου!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! κι εμένα 4 ετών κοριτσάκι. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

A ίδια ηλικία έχουν τα μικρακια μας!!! Να την χαίρεσαι κ εσύ!!!!! ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki!Πως σε κατάλαβαινω.... Κ εμείς γύρω στη 1 τη νύχτα συναντιομαστε..... Πάντως κ το πρώτο μου παιδί.... 13η 14η μέρα ήρθαμε σε επαφή αργααα το βράδυ κ το πιάσαμε.... Τι να πω? Πάντως εγώ με θετικά τεστ ωορρηξιας Πέμπτη και Παρασκευή κ με επαφές Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο σήμερα γιατί έχω πονακια;;; 

Μου έχει πει ο γυναικολόγος οτι ο πόνος δεν προκύπτει πάντα  τη στιγμή της ωορρηξίας αλλά μπορεί και μετά.  Το υγρό που βγαίνει όταν σπάσει το ωοθυλάκιο και μέχρι να απορροφηθεί μπορεί να τον προκαλεί. Αλήθεια ψέμματα... δε ξέρω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Κορίτσι μου, τι τραβάς κι εσύ. Να σου πω εκείνη την ώρα που τον πας, κάνει τσίσα; Γιατί μια φορά πήγα τη δικιά μου να κάνει τσίσα ενώ ήταν κοιμισμένη, και περίμενα τλχ 10' για να τα κάνει!

Μακάρι κοπέλα μου, στο εύχομαι. Κι εμένα μου κοστίζει που δεν την πηγαινοφέρνω εγώ στο σχολείο, αισθάνομαι ότι χάνω σημαντικές στιγμές. Πόσο είναι ο γιος σου;

Καλημέρα κορίτσια που είστε; Χθες, ναιαιαιαι, καταφέραμε να έχουμε επαφούλα! Οπότε ολοκληρώνω τις εντατικές επαφές, από τώρα και μέχρι την περίοδο (που να μην έρθει!) πάμε χαλαρά! @lactaki είμαστε μαζί, εσείς κάνατε αγκαλίτσες χθες;

 

Ο γιος μου είναι τέσσερα και μισό κοντά .κοίτα να σου πω λογικά έστω λίγο κάνει αλλά το τελευταίο καιρό έχω πρόβλημα με τα τσισα το βράδυ ενώ τόσο καιρό σηκωνόταν κι ας έπινε άπειρο νερό τώρα αν και το προσέχω με τα υγρά τα κάνει πάνω του το βράδυ 

Προχθές πχ πήγα να το βάλω ήταν βρεμγμνος αλλά τον έβαλα και μετά έβαλα ξυπνητήρι και πήγα αλλά πάλι δεν το πρόλαβα . χθες τα ίδια μου έκανε στη μία ώρα που πήγε για ύπνο και μετά πάω μετα από μία ώρα πάλι είχε . έβαλα ξυπνητήρι στις τρεις αλλά δεν είχα δύναμη και δε σηκώθηκα και το πρωί ήταν στεγνός θα με τραλανει

Καλές επιτυχίες λοιπόν.εμεις πρέπει σήμερα αύριο να ξεκινήσουμε επαφές αλλά ρε κορίτσια βαριαμαι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Μου έχει πει ο γυναικολόγος οτι ο πόνος δεν προκύπτει πάντα  τη στιγμή της ωορρηξίας αλλά μπορεί και μετά.  Το υγρό που βγαίνει όταν σπάσει το ωοθυλάκιο και μέχρι να απορροφηθεί μπορεί να τον προκαλεί. Αλήθεια ψέμματα... δε ξέρω...?

Ωραία σευχαριστώ... Αν κ σήμερα 19η μέρα με ωορρηξία την Παρασκευή... Έχω πονακια περιόδου κ την αίσθηση που έχουμε όταν περιμένουμε κ έβγαλα κ 3 μικρά σπυράκια. Άρα δεν νομίζω... Να τα κατάφερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Δεν ξέρω ισως γιατι τρεχουν πολλα θεματα αυτη την περιοδο μαζι κ δεν μπορω να ειμαι κ συγκεντρωμενη οσο θα ηθελα στο θεμα της συλληψης , εχουμε περιεργα προγραμματα κ ωραρια κ νιωθω οτι τρεχω ολη την ωρα..

Όπως όλες μας να σκέφτεστε ότι έρχονται γιορτές να χαλαρώσετε

Εγώ ξενέρωσα λίγο μου είχε φουντώσει τα μυαλά για ταξιδακι στη πάνω Ελλάδα το φερβαρη π σύζυγος και τώρα θέλει να κάνει άλλα με τα οικονομικά μας και δεν θα πάμε 

Θα πάμε βέβαια Κύπρο αλλά δεν με καλύπτει ήθελα μια αλλαγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! κι εμένα 4 ετών κοριτσάκι. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Κοντά και τα τρία παιδάκια μας για πέστε μήνα .εμένα Ιούλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

αχχχχ άντε καλή επιτυχία κορίτσια! 

άρχισα να το σκέφτομαι από σήμερα.... χαχα 

ποιες περιμένουν αυτήν την εβδομάδα; 

Εγώ είμαι την άλλη... 

Εγώ περιμένω 8 με 9 και έχω καφέ υγρά εδώ και 2 μέρες. ...τώρα τι γίνεται ακόμα δεν ξέρω. ..ή έρχεται νωρίτερα η κόκκινη κυρία ή μπορώ και να ελπίζω? ???????θα δείξει! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Πηρα τα τεστ self clear που δειχνουν απο την πρωτη μερα της συλληψης.Οταν ειχα ξανα βιοχημικη και η χοριακη ειχε δειξει 7,4 ,παλι αυτα τα τεστ ειχα κανει.Ομως μου εχει ξανα τυχει να δω αχνη γραμμη στα home  test τουλαχισον τρεις φορες.Παω για χοριακη και ειναι μηδενικη...Δεν ειχα ρωτησει ως τωρα το γιατρο ,γιατι πιστεψα οτι κανω κατι λαθος με τα τεστ..Μέχρι και την εταιρία των τεστ πηρα τηλ.και ρωτησα και μου ειπαν πως να τα κανω ,αλλα παλι ειδα γραμμη αχνη..

Στην επομενη συναντηση θα  ρωτησω τον γιατρο.Δεν τον παιρνω τωρα να με κατσαδιασει κ αυτος που κανω τεστ και δεν κανω απευθειας χοριακη.Παντως κατι συμβαινει σιγουρα..Τι ειναι τωρα....;;;

Αλήθεια εχει τυχει σε κανενα κοριτσι να βλεπει αχνη θετικη η γραμμη στο τεστ και μετα να ειναι αρνητικη η χοριακη;;

Η αλήθεια είναι οτι με τα hometest μου έχει βγει αρκετές φορές κι εμένα αχνή γραμμούλα που τη λες και θετική αλλά μετά έρχεται περίοδος ή χοριακή είναι αρνητική.  Έχω παρατηρήσει το εξής σ αυτά τα τεστ... Συνήθως (που δεν υπαρχει εγκυμοσύνη) η 2η γραμμή βγαίνει αφού έχει ανέβει όλο το κόκκινο χρωμα προς τα πάνω. Του παίρνει χρόνο να τη δείξει...Ενώ όταν ήμουν πραγματικά έγκυος φάνηκε η γραμμη απευθείας καθώς περνούσε το χρώμα από το σημείο αυτό. Μπορεί τα τεστάκια να είναι επιρρεπείς στις γραμμές εξάχνωσης και θέλει προσοχή! Τα self clear  πάντα αρνητικά μου βγαιναν και είχαν δίκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Ωραία σευχαριστώ... Αν κ σήμερα 19η μέρα με ωορρηξία την Παρασκευή... Έχω πονακια περιόδου κ την αίσθηση που έχουμε όταν περιμένουμε κ έβγαλα κ 3 μικρά σπυράκια. Άρα δεν νομίζω... Να τα κατάφερα.... 

Hope είσαι η ελπίδα μας!!! Αν δεν είσαι εσύ αισιόδοξη εδώ μέσα που το λέει και το όνομα σου... τότε καμία!!! Τι επαφές είχες; Συγνώμη δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ περιμένω 8 με 9 και έχω καφέ υγρά εδώ και 2 μέρες. ...τώρα τι γίνεται ακόμα δεν ξέρω. ..ή έρχεται νωρίτερα η κόκκινη κυρία ή μπορώ και να ελπίζω? ???????θα δείξει! !!!

Μπορείς να ελπίζεις νομίζω περίμενε να δεις πως θα πάει

Βρε κορίτσια για να δείτε τι κάνει το άγχος μια φίλη από όταν ξεκίνησε να προσπαθεί ήταν τρέλα αγχωμενη έκανε διάφορες εξετάσεις και αυτη και ο άντρας της όλα σε αυτή φυσιολογικα στον άντρα της μια βγαίνει το σπέρμα καλό και μια όχι αυτό σήμαινε ότι μπορούν να συλλάβουν παρόλαυτα πήγε σε εξωσωματική αλλά και πάλι με τρελό άγχος και σήμερα έμαθα ότι απέτυχε ενώ όλα ήταν ευνοϊκές συνθήκες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ περιμένω 8 με 9 και έχω καφέ υγρά εδώ και 2 μέρες. ...τώρα τι γίνεται ακόμα δεν ξέρω. ..ή έρχεται νωρίτερα η κόκκινη κυρία ή μπορώ και να ελπίζω? ???????θα δείξει! !!!

Δεν έκανες καμία χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο αλλά έχω αγχωθει στην περιοχή που είναι η πάνω κοιλιακοί δε ξέρω αν ειναι πάνω στο έντερο η όχι κάποτε νομίζω ότι έχω σαν φουσκωματακι που πιάνεται αλλά ο άντρας μου λέει είναι ιδέα μου.εχδι τύχει σε καμία; Να ανησυχώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο αλλά έχω αγχωθει στην περιοχή που είναι η πάνω κοιλιακοί δε ξέρω αν ειναι πάνω στο έντερο η όχι κάποτε νομίζω ότι έχω σαν φουσκωματακι που πιάνεται αλλά ο άντρας μου λέει είναι ιδέα μου.εχδι τύχει σε καμία; Να ανησυχώ;

Κάνε έναν υπέρηχο άνω και κάτω κοιλιάς να σου λυθούν οι απορίες. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνε έναν υπέρηχο άνω και κάτω κοιλιάς να σου λυθούν οι απορίες. ?

Καλά τα λες αλλά φοβάμαι κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Η αλήθεια είναι οτι με τα hometest μου έχει βγει αρκετές φορές κι εμένα αχνή γραμμούλα που τη λες και θετική αλλά μετά έρχεται περίοδος ή χοριακή είναι αρνητική.  Έχω παρατηρήσει το εξής σ αυτά τα τεστ... Συνήθως (που δεν υπαρχει εγκυμοσύνη) η 2η γραμμή βγαίνει αφού έχει ανέβει όλο το κόκκινο χρωμα προς τα πάνω. Του παίρνει χρόνο να τη δείξει...Ενώ όταν ήμουν πραγματικά έγκυος φάνηκε η γραμμη απευθείας καθώς περνούσε το χρώμα από το σημείο αυτό. Μπορεί τα τεστάκια να είναι επιρρεπείς στις γραμμές εξάχνωσης και θέλει προσοχή! Τα self clear  πάντα αρνητικά μου βγαιναν και είχαν δίκιο.

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Προφανως θέλει λιγο περισσότερη προσοχη στα τεστακια και να μένεις πιστή στις οδηγίες χρήσεως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κι εμένα φουσκώνει η δεξιά πλευρά στην κοιλιά μου χαμηλά όμως, στο σημείο των πλάγιων κοιλιακών, και 100% είναι το έντερό μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...