Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλό ταξίδι να περάσεις τέλεια!!!!Μακάρι όταν γυρίσεις να έρθουν και τα ευχάριστα!!!!???

Ευχαριστώ πολύ! Λιγο δύσκολα για μένα αυτο το μήνα λόγω του οτι δεν πέτυχα καλες μερες επαφών λογο καθυστέρησης που ειχα, αλλα δεν πειράζει! Θα παμε δυναμικά για τους επόμενους μηνες ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας μου, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εύχομαι να έχεις μια όμορφη και καλή εγκυμοσύνη. Με το καλό κορίτσι μου!!! Μη μας ξεχάσεις! Ελπίζω να είσαι παρούσα στις προσπάθειες των κοριτσιών και να μας γράφεις πότε πότε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κάτι μου λέει ότι δεν θα αδιαθετήσεις ;)

Κι εγώ είχα κάνει θερμομέτρηση για ένα ή δύο κύκλους, και μπερδεύτηκα! 

Ναι γλυκιά μου, να χαρείς! Είσαι πριν την περίοδο, και αυτό που μας νοιάζει τώρα είναι να αυξάνετσι σωστά.

Είσαι έγκυος κορίτσι :)

Εγώ δεν έχω ιδέα σε ποια μέρα είμαι! Έχω όμως λίγο αιματάκι ακόμη, οπότε μεθαύριο το πολύ θα κάνουμε αγκαλίτσες επιτέλους!!!

Καλησπέρα στα κορίτσια.

 

Μακάρι! έως τώρα τίποτα. θα δούμε αύριο. πάντως θα κάνω θερμομετρηση κ θα μου πει η @Starrr αν θα αδιαθετησω ή όχι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Κορίτσια καλησπερα, τα ξημερώματα πετάω για Πολωνία,  θα επιστρέψω 28 Τετάρτη απογευματάκι, 29 -30 περιμένω να αδιαθετησω! Θα διαβάζω τα νεα σας κ θα σας γράφω οποτε μπορώ! Ευχομαι μεχρι τέλος του μηνα να έχουμε κ αλλα ευχάριστα νεα ! Αισιοδοξία κ πίστη να έχουμε! ??

Η Πολωνία είναι υπέροχη! έχω πάει κ έχω περάσει καταπληκτικά! Να περάσεις υπέροχα! ρωτα με αν θέλεις καμία πληροφορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Μακάρι! έως τώρα τίποτα. θα δούμε αύριο. πάντως θα κάνω θερμομετρηση κ θα μου πει η @Starrr αν θα αδιαθετησω ή όχι. ?

????? Θα περιμένω μέτρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας συγχαρητήρια κ την χοριακη!! Κ εύχομαι η επόμενη να είναι τριψηφια!!! Να σε ρωτήσω από θερμοκρασία πως είσαι ; Μπορείς νς μας πεις τώρα που είσαι έγκυος ποσό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

????? Θα περιμένω μέτρηση. 

γυρνάω μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα και λέω συνέχεια τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα δω αίμα κ.μετα σκέφτομαι:  η σταρ είπε δεν θα αδιαθετησω σήμερα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Καλημερα κοριτσια.. Σασ. Διαβαζο. Οσο. Προλαβενω.. Μαθενω τα νεα σας..ψιλη εινε ακομη. Ευχομε. Να εισε ενγκιουλλα κ. Να μην. Δεις.. Δεξ νθοθεις κατι? Να. Κιτσξεις το. Μεγαλιτερο. Κικλο. Σου.. Κ να. Περιμενεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Αχ τι ωραία!!! Που δεν έρχεται!!! Περίμενε και το σκ και Δευτέρα κάνε μια χωριακη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Δεν θα αδιαθετησεις.. Κάνε ένα τεστακι... ???Καλημερ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Είχα το βλέμμα του ροφού!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η levanda είπε:

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Καλα. Ειμε κοριτσι μου. Λιγο. Αναγουλες. Λιγο ζαλαδες αλα. Περνα κανω ιπομονη πας. Στο. Γιατρο. Ολα. Καλα. Μεγαλονει κ. Εκλισα το προτο. Τεστ. Το. Ιπεροχο. Να το. Κανω το. Δεκεμβρη.. Ευχομε. Να εισε. Αρα περιμενε 2 μερες μακαρη να μην ερθει... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η levanda είπε:

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Είχα το βλέμμα του ροφού!

 

Tι να κανουν κι αυτοί οι ερμοι;;Τα εχουν χάσει μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η levanda είπε:

γυρνάω μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα και λέω συνέχεια τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα δω αίμα κ.μετα σκέφτομαι:  η σταρ είπε δεν θα αδιαθετησω σήμερα!?

Εύχομαι να μην αδιαθετησεις για  τους επόμενους 9 μήνες! !!!!!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Ρε κορίτσια μακάρι! Ευχαριστώ! υπομονή λίγο ακόμα! ?

@levanda μακάρι κορίτσι μου να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

κοριτσάκι μουυ μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μην αδιαθετησεις! 

κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα κ προσευχή... κ όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Λιγο δύσκολα για μένα αυτο το μήνα λόγω του οτι δεν πέτυχα καλες μερες επαφών λογο καθυστέρησης που ειχα, αλλα δεν πειράζει! Θα παμε δυναμικά για τους επόμενους μηνες ! ??

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

Σε τι φάση είσαι? Μήπως εμφύτευση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

κοριτσάκι μου, αν σήμερα αύριο περιμένεις περίοδο, τότε μάλλον έρχεται. 

όσον αφορά τον υπέρηχο, δεν είναι απαραίτητο να έπεσε έξω.. αλλά είπαμε ότι κ τη μέρα να βρούμε δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα το πετύχουμε το σπορακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες.Ναι είναι 9 μέρες από την ετ.Μακαρι να γίνει έτσι.Το εύχομαι.
    • Καλησπέρα σε όλ@. Δεν θα έκανα ξεχωριστό θέμα αλλά πραγματικά έχω απογοητευτεί από την συμπεριφορά του σταθμού ως προς το θέμα της διακοπής πάνας. Θα προσπαθήσω να τα συμπτύξω όσο μπορώ για να μην κουράσω. Αρχικά να πω ότι η κόρη μου 2 χρονών 8 μηνών και  πηγαίνει στον σταθμό του δήμου από τον προηγούμενο Σεπτέμβριο. Τότε μας είχαν ενημερώσει ότι η αγωγή τουαλέτας θα ξεκινήσει την άνοιξη. Ρωτάω και εγώ λοιπόν πριν το Πάσχα πότε θα ξεκινήσουμε και η δασκάλα της μου απαντάει ότι δεν είναι έτοιμη και ότι εμείς πρέπει να το δουλέψουμε το Πάσχα στο σπίτι και μετά να ξαναμιλήσουμε.  Εδώ να πω ότι η κόρη μου είναι πίσω λεκτικά οπότε ακόμα δεν επικοινωνεί πότε θέλει τσίσα ή κακά. Ωστόσο, στο σπίτι ξέρει πολύ καλά αν την ρωτήσεις ότι η λεκάνη είναι για αυτά τα πράγματα και μετά μάλιστα πατάει καζανάκι κι ας μην έχει κάνει κάτι στη λεκάνη. Οπότε, το Πάσχα ξεκινήσαμε εσώρουχο και κάθε 1,5 ώρα την πηγαίναμε στην λεκάνη κι ας μην έκανε τίποτα. Κάποιες φορές είχαμε επιτυχία. Και το συνεχίζουμε ακόμα στο σπίτι. Εδώ είναι το θέμα μου όμως, διότι ο σταθμός με ενημέρωσε ότι δεν την θεωρεί ακόμα έτοιμη, μάλιστα ούτε για μετάβαση από την πάνα την κανονική σε πάνα βρακάκι!!! Τους ενημέρωσα ότι έτσι σαφώς το παιδί μπερδεύεται γιατί τη μισή μέρα είναι με πάνα κανονική και την άλλη μισή με εσώρουχο στο σπίτι. Η απάντηση που πήρα σήμερα είναι ότι το παιδί δεν έχει ιδέα να ανεβοκατεβάσει το παντελόνι του οπότε δεν μπορεί να μπει πάνα βρακάκι, κάτι το οποίο στο σπίτι το κάνει γιατί την βάζουμε εμείς για να μαθαίνει σιγά σιγά. Και το αποκορύφωμα είναι ότι κατά τα λεγόμενα της δασκάλας μπορεί και μέχρι την επόμενη χρονιά να μην είναι έτοιμη να κόψει την πάνα. Πραγματικά έχω απογοητευτεί. Επίσης όλα αυτά ειπώθηκαν μπροστά στο παιδί. Μπορεί η κόρη μου να είναι πίσω λεκτικά αλλά αντιλαμβάνεται και δεν ξέρω πώς μπορεί να αισθάνεται. Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το πώς να το χειριστούμε εμείς στο σπίτι. Η κατεύθυνση μας είναι να συνεχίσουμε εμείς την εκμάθηση τουαλέτας έστω τη μισή μέρα και τα ΣΚ ολόκληρα γιατί στο άλλο κομμάτι που αφορά τον σταθμό δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και πολλά.
    • Ωραία τότε! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, έχω περάσει κι εγώ παρόμοια, για αυτό πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά!!! Εμένα με βοηθούσε να μιλάω και να βγαίνω με κόσμο που δεν ήξερε ότι είχα κάνει εξωσωματική κι έτσι περνούσαν οι μέρες!! 
    • @marilouu μπηκα στο θεμα σας γτ θυμομουν οτι εειχες σημερα τη χοριακη. Ναι μεν ειναι χαμηλή αλλα σίγουρα δεν ειναι αρνητικη. Αν θυμαμαι καλα την εκανες 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα. Πιστεύω πως θελει το χρονο του και η επομενη θα ειναι ανεβασμενη! Στο ευχομαι απο την καρδια μου.
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τώρα είδα τα μηνύματα!! Κι εμείς καλά είμαστε, δόξα τω Θεώ!!  Όσον αφορά τον ύπνο, η μεγάλη κοιμάται του καλού καιρού το βράδυ αλλά μου έκοψε τον μεσημεριανό ύπνο! Η μικρή το βράδυ θα ξυπνήσει απο 1 έως 3 φορές. Ανάλογα τα κέφια και τα δόντια 😂😂 το μόνο "κακό" είναι το πρωί που είμαστε μόνες μας χωρίς τον μπαμπά, όταν θέλω να κοιμισω το μωρό, συνήθως η μεγάλη μου την ξυπνάει. Επίτηδες! 😵‍💫😵‍💫 Τέλος πάντων, προσπαθώ κάπως να της δώσω να καταλάβει ότι δεν είναι σωστό αυτό!! 😂😂   Ξεκινήσαμε κι εμείς στερεές! Αν κ η παιδίατρος είπε ότι κλείσει 6 μηνών, γιατί τα πάει πολύ καλά σε βάρος, ο άντρας μου επέμενε από 5,5. Και αφού συμφώνησε κ η παιδίατρος την ξεκίνησα! Αυτή η παιδίατρος είπε να ξεκινήσουμε με φρούτα. Η άλλη που είχα στην μεγάλη μου με είχε ξεκινήσει με λαχανικά. Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του. Προς το παρόν έχουμε φάει μήλο, μπανάνα και αχλάδι. Τρώει σχετικά πολύ και μετά την φρουτοκρεμα νεκρώνει 😂😂 πέφτει σε χειμερία νάρκη 😂😂 ανυπομονώ και για το μεσημεριανό 😂😂    Νάσια μου με το καλό να βαφτισετε τον μικρούλη σας! Το όνομα αυτού;; Εμάς η γαμοβαφτιση πάει για χειμώνα. Δεκέμβριο;; Ιανουάριο;; Βλέπω να δίνουν μάχη νονός κ παπάς για να μπει στην κολυμπήθρα 😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...