Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γιατί άμα κάνεις 3 μέρες νωρίτερα μπορεί να δείξει ? Εεεε μη με ξεσηκώνεται τώρα...

Βρε κορίτσια στην earrp δεν έδειξε νωρίτερα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ έκανα άλλο 1 τώρα home test και το κοίταγα για 5 λεπτά.... Τίποτα. 28η μέρα. 3 μέρες νωρίτερα δλδ. Άρα αποκλείεται να είμαι. 

Γιατί δνε άφηνες να το κάνεις Σάββατο πρωί??? Τώρα τι θα σου δείξει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Βρε κορίτσια στην earrp δεν έδειξε νωρίτερα;;; 

Εινια ανάλογα την ωορρηξια της κάθε μιας. Κ πότε γίνεται η εμφύτευση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εινια ανάλογα την ωορρηξια της κάθε μιας. Κ πότε γίνεται η εμφύτευση.... 

Η ωορηξια μου έγινε Παρασκευή βράδυ προς Σάββατο 2 προς 3 Νοεμβρίου άρα δεν θα έπρεπε να δείξει;;; έστω άχνη;; πόσες έχουν πει ότι το έκαναν 5 μέρες κ είχε άχνη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Γεια σας κοριτσια ειμαι κ εγω που περιμενω απλα δεν μπαινω καθε μερα ειμαι 28η μερα με λιγα πονακια θερμοκρασια 37 κ περιμενω να δω. Νομιζω ειναι κ η Thalaki πρεπει να ειμαστε ιδια μερα αν δεν κανω λαθος?

χρηστιαννα μου εδώ είμαιιι...! αδιαθετησα σήμερα εγώ δυστυχώς... Ακριβως στην ώρα μου! κ εσύ σήμερα περιμένεις κανονικά!? εύχομαι πραγματικά να είσαι εσύ τουλάχιστον τυχερή. στο εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Η ωορηξια μου έγινε Παρασκευή βράδυ προς Σάββατο 2 προς 3 Νοεμβρίου άρα δεν θα έπρεπε να δείξει;;; έστω άχνη;; πόσες έχουν πει ότι το έκαναν 5 μέρες κ είχε άχνη;;; 

Οπότε 14-3=11 ημερες. Και χοριακη από 12 ημέρες οι φυσ. Τιμές είναι 0-50...τα ούρων έχουν λιγότεα αποτελεματα γιατί άλλο τα ουρά κ άλλο το αίμα... Εδώ εμφύτευση λένε ότι θέλει 7 έως 12 ημέρες...... Οπότε..... Και θετικο να δεις σε γιατρό θα πρέπει να πας μετά από 2 εβδομάδες. Οπότε τότε τι θα κάνεις??? Πως θα περάσουν οι 2 εβδομάδες μέχρι να δεις πως όλα είναι οκ? Αυτά σκέφτομαι κι εγώ κ ηρεμώ κ αφήνω μέρες να περνάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πότε δεν ξέρεις. Γιατί τόση καθυστέρηση από ορμονική διαταραχή???? Πότε θα σου έρθουν τα τεστακια??? 

Δεν ξέρω.... Και παίρνω και τα inofert.... Ήταν να έρθουμε  αύριο αλλά με ειδοποίησαν ότι υπήρξε κάποιο πρόβλημα... Οπότε η το Σάββατο ή την Δευτέρα θα έρθουν...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Α είδες κ το δικό μου θερμοδιάγραμμα πιο πάνω αντί να κατεβαίνει κ μένα ανεβαίνει. Τώρα τι να πω. Αν και αύριο δεν πέσει θα αρχίσω να μπαίνω σε σκέψεις.. 

Μόνο στην εγκυμοσύνη όμως μένει ανεβασμένη?  Η και σε κάποια ορμονική διαταραχή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Μόνο στην εγκυμοσύνη όμως μένει ανεβασμένη?  Η και σε κάποια ορμονική διαταραχή? 

Αν μένει ανεβασμενη πέρα των φυσιολογικό ημερών νομίζω 12 παεινα πει πως κάτι έγινε λάθος με την ωορρηξια.... Η λόγω του άγχος παραταθηκε... Αν μείνει πάνω από 14 ημέρες ανεβασμενη με διφασικό είναι εγκυμοσύνη.... Κανονικά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δεν ξέρω.... Και παίρνω και τα inofert.... Ήταν να έρθουμε  αύριο αλλά με ειδοποίησαν ότι υπήρξε κάποιο πρόβλημα... Οπότε η το Σάββατο ή την Δευτέρα θα έρθουν...  

Ααα κατάλαβα... Κρατάς θερμοδιάγραμμα η όχι??? Δεν θυμάμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ααα κατάλαβα... Κρατάς θερμοδιάγραμμα η όχι??? Δεν θυμάμαι.. 

Η πιο χαμηλή είναι 35,8 και η πιο υψηλή 36,6....και την έχω περίπου 20 μερες.... Εκτός από εκείνη την ημέρα που πήγε 36,3...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Η πιο χαμηλή είναι 35,8 και η πιο υψηλή 36,6....και την έχω περίπου 20 μερες.... Εκτός από εκείνη την ημέρα που πήγε 36,3...

Αν την παίρνεις σωστά πάει να πει πως είσαι έγκυος....... Γιατί δεν κάνεις όμως χοριακη να τελειώνουμε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αν την παίρνεις σωστά πάει να πει πως είσαι έγκυος....... Γιατί δεν κάνεις όμως χοριακη να τελειώνουμε??? 

Λόγο τς βιοχημικης που είχα... Φοβάμαι να κάνω.... Αλλά μάλλον πρέπει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Λόγο τς βιοχημικης που είχα... Φοβάμαι να κάνω.... Αλλά μάλλον πρέπει.... 

Ε τότε θα φτάσεις 3 μηνών κ δνε θα το ξέρεις..... Ούτως ή αλλιώς θα κάνεις χοριακη. Να βλέπεις αν αυξάνεται. Αφού έχεις περάσει κάτι τέτοιο πρέπει να το σκέφτεσαι περισσότερο κ για να νιώθεις σίγουρη να κάνεις κ μια 2η.... Εγώ αυτό θα έκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε τότε θα φτάσεις 3 μηνών κ δνε θα το ξέρεις..... Ούτως ή αλλιώς θα κάνεις χοριακη. Να βλέπεις αν αυξάνεται. Αφού έχεις περάσει κάτι τέτοιο πρέπει να το σκέφτεσαι περισσότερο κ για να νιώθεις σίγουρη να κάνεις κ μια 2η.... Εγώ αυτό θα έκανα. 

Την πρώτη φορά το έκανα νωρίς το τεστ.... Ίσως να μην ανέβηκε η ορμόνη.... Όσο για την χοριακη δεν την ζητάει ο γιατρός μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Την πρώτη φορά το έκανα νωρίς το τεστ.... Ίσως να μην ανέβηκε η ορμόνη.... Όσο για την χοριακη δεν την ζητάει ο γιατρός μου.... 

Εμένα κ να μην τη ζητούσε θα την έκανα.... Θέλω να γνωρίσω πως πηγαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα κ να μην τη ζητούσε θα την έκανα.... Θέλω να γνωρίσω πως πηγαίνει. 

Για έναν αγχωτικό άνθρωπο όπως είμαι εγώ... Είναι πολύ ψυχοφθορο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Για έναν αγχωτικό άνθρωπο όπως είμαι εγώ... Είναι πολύ ψυχοφθορο.... 

Κ γω είμαι φουλ αγχώδης γι αυτό κ το ψάχνω... Έτσι αντιδρώ εγώ τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

χρηστιαννα μου εδώ είμαιιι...! αδιαθετησα σήμερα εγώ δυστυχώς... Ακριβως στην ώρα μου! κ εσύ σήμερα περιμένεις κανονικά!? εύχομαι πραγματικά να είσαι εσύ τουλάχιστον τυχερή. στο εύχομαι ολόψυχα! 

? κριμα αλλα δεν πειραζει εύχομαι τον Δεκεμβρη να εισαι εγκυουλα? Εγω δεν εχω σταθερο κυκλο αλλα πινω glucophage κ υπολογιζω να ειναι εδω κοντα. Αστα απογοητευτικα το πρωι ειμουν πολυ αισιόδοξη κ ελεγα αυριο μεθαυριο να κανω τεστ λογο κ τις θερμοκρασιας τωρα αρχισε να ποναει πολυ η κοιλια μου ξαφνικα πριστικε το στηθος κ λεω τελικα μηπως θα ερθει.Εχω τρελαθει τελειως τοσα χρονια που προσπαθω το πρωι αισιοδοξη κ ετοιμη να κανω τεστ κ το βραδυ χαλια σιγα μην ειμαι κλασικα...... ευχαριστω πολυ για τις ευχες.♥♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κάνε Κυριακή με πρωινα ουρά... Κ εγώ μια από τα ίδια αλλά παίρνω πολυβιταμινες... Τα γλουκοφαζ τα έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου προσφέρουν κάτι μετά την καμπύλη σακχάρου που έκανα.... Οποτ εκ τα σταμάτησα... 

Τελικα δεν θα κανω αυριο γιατι με επιασε πολυ η κοιλια μου κ το στηθος κ λεω μηπως ερθει γιαυτο θα περιμενω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

? κριμα αλλα δεν πειραζει εύχομαι τον Δεκεμβρη να εισαι εγκυουλα? Εγω δεν εχω σταθερο κυκλο αλλα πινω glucophage κ υπολογιζω να ειναι εδω κοντα. Αστα απογοητευτικα το πρωι ειμουν πολυ αισιόδοξη κ ελεγα αυριο μεθαυριο να κανω τεστ λογο κ τις θερμοκρασιας τωρα αρχισε να ποναει πολυ η κοιλια μου ξαφνικα πριστικε το στηθος κ λεω τελικα μηπως θα ερθει.Εχω τρελαθει τελειως τοσα χρονια που προσπαθω το πρωι αισιοδοξη κ ετοιμη να κανω τεστ κ το βραδυ χαλια σιγα μην ειμαι κλασικα...... ευχαριστω πολυ για τις ευχες.♥♥

ευχομαι να είσαι κ τα συμπτώματα σου να μην προμηνυουν περίοδο! πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, όποιο κ να είναι το αποτέλεσμα ώστε να έχουμε τη δύναμη κ τη διάθεση να προσπαθούμε όσο χρειαστεί! σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

ευχομαι να είσαι κ τα συμπτώματα σου να μην προμηνυουν περίοδο! πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, όποιο κ να είναι το αποτέλεσμα ώστε να έχουμε τη δύναμη κ τη διάθεση να προσπαθούμε όσο χρειαστεί! σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

ευχομαι να είσαι κ τα συμπτώματα σου να μην προμηνυουν περίοδο! πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, όποιο κ να είναι το αποτέλεσμα ώστε να έχουμε τη δύναμη κ τη διάθεση να προσπαθούμε όσο χρειαστεί! σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! 

Ευχαριστω πολυ πολυ!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ηρθε στο χωρο εργασιας μου η ... την ειδα με φουσκωμενη κοιλιτσα και χαρηκα! Αφου της ειπα τα συγχαρητηρια κλπ ξεκινησε κ η συζητηση..

Η.... ειναι 40 ετων και τα τελευταια χρονια επαιρνε αντισυλληπτικα γιατι δεν ηθελε να μεινει εγκυος. Τα σταματησε για δυο μηνες για μια επεμβαση που θα εκανε και τσουυυπ.... τοοοοσο ευκολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...