Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εγω που ειμαι στην 3η μερα;;Πειραζει να την παρω απο αυριο;;;Φανταζομαι κρατας ημερολογιο ε;;Με ηλεκτρονικο θερμομετρο;;Δεν τα ηξερα αυτα...Νομιζα οτι στην ωορρηξια σου ανεβαινει η θερμοκρασια.Οποτε οταν ειναι στην χαμηλοτερη της τιμη.

Πχ εγώ είχα χαμηλότερη θερμοκρασία 35,8.κ τώρα είναι 36.2... Βέβαια άλλους μήνες είχα άλλες τιμές... Αλλά μόνο αυτό τον μήνα την πήρα σωστά. Γιατί τον προηγούμενο μήνα έπαιρνα θερμοκρασία από μασχάλη. Και όχι από στόμα... Υπολόγισα πως 22η ημέρα έκανα ωορρηξια... Αν κ χαμηλότερη είχα κ την 16 ημέρα.. Υγρά κ πόνο είχα κ τις 2 φορές. Οπότε η κάτι δεν πήγε καλά.... Η έκανα 2 φορές. Δνε ξέρω θα δείξει όταν θα μου ρθει περίοδος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εγω που ειμαι στην 3η μερα;;Πειραζει να την παρω απο αυριο;;;Φανταζομαι κρατας ημερολογιο ε;;Με ηλεκτρονικο θερμομετρο;;Δεν τα ηξερα αυτα...Νομιζα οτι στην ωορρηξια σου ανεβαινει η θερμοκρασια.Οποτε οταν ειναι στην χαμηλοτερη της τιμη.

Επίσης έχω κατεβάσει εφαρμογή στο κινητό. Κ εκεί έχει την δυνατότητα να την καταγράψει κ σου έχει κ διάγραμμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Πχ εγώ είχα χαμηλότερη θερμοκρασία 35,8.κ τώρα είναι 36.2... Βέβαια άλλους μήνες είχα άλλες τιμές... Αλλά μόνο αυτό τον μήνα την πήρα σωστά. Γιατί τον προηγούμενο μήνα έπαιρνα θερμοκρασία από μασχάλη. Και όχι από στόμα... Υπολόγισα πως 22η ημέρα έκανα ωορρηξια... Αν κ χαμηλότερη είχα κ την 16 ημέρα.. Υγρά κ πόνο είχα κ τις 2 φορές. Οπότε η κάτι δεν πήγε καλά.... Η έκανα 2 φορές. Δνε ξέρω θα δείξει όταν θα μου ρθει περίοδος.... 

Και οταν εισαι εγκυος ανεβαινει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Και οταν εισαι εγκυος ανεβαινει;;;

Όταν είσαι έγκυος η ανεβασμενη θερμοκρασία διαρκεί πάνω από 15 ημέρες.... Που φυσικά έχεις κ καθυστέρηση.... Κανονικά η αυξημένη θερμοκρασία είναι για περίπου 12 ημέρες. Κ αν η ανεβασμενη θερμοκρασία είναι 9 ημέρες είναι κακή ωορρηξια, δεν ωρίμασε σωστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Όταν είσαι έγκυος η ανεβασμενη θερμοκρασία διαρκεί πάνω από 15 ημέρες.... Που φυσικά έχεις κ καθυστέρηση.... Κανονικά η αυξημένη θερμοκρασία είναι για περίπου 12 ημέρες. Κ αν η ανεβασμενη θερμοκρασία είναι 9 ημέρες είναι κακή ωορρηξια, δεν ωρίμασε σωστά.. 

Καλες θερμοκρασιες λοιπον να ευχηθουμε!Σ ευχαριστω πολυ!Θα την παρακολουθησω απο αυριο να δω τι παιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;

σας ειπα να με ενημερωσέτε αν κάνετε καινούργιο θέμα και δεν με ενημερώσατε και σας εχασα:( 

τωρα για τιμωρία σας ενημερώστε με χιχι εχουμε νεοτερα;

εγώ μίλησα με τη γυναικολογο μου για το αιμα που σας ειχα πει οτι ειχα και μου ειπε οτι μάλλον ειναι απο την περιοδο αλλα θα παω να κανω και το παπ και να με δει σε λιγες μερες που θα παω 

εχω ομως και κατι ενοχλησεις και εχω καταγχωθει 

μπηκε το ιντερνετ μου ευελπιστω να μη το χασω και ειμαι σε επαφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;

σας ειπα να με ενημερωσέτε αν κάνετε καινούργιο θέμα και δεν με ενημερώσατε και σας εχασα:( 

τωρα για τιμωρία σας ενημερώστε με χιχι εχουμε νεοτερα;

εγώ μίλησα με τη γυναικολογο μου για το αιμα που σας ειχα πει οτι ειχα και μου ειπε οτι μάλλον ειναι απο την περιοδο αλλα θα παω να κανω και το παπ και να με δει σε λιγες μερες που θα παω 

εχω ομως και κατι ενοχλησεις και εχω καταγχωθει 

μπηκε το ιντερνετ μου ευελπιστω να μη το χασω και ειμαι σε επαφη

Καλως ηρθες στην παρεα  μας!Ειμαι σχετικα καινουργιο μελος αλλα σε προσπαθεια 3 ετων..Θα γνωριστουμε στην πορεια!Ευχομαι τυχερος ο Νοεμβριος για ολο το παρεακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όταν είσαι έγκυος η ανεβασμενη θερμοκρασία διαρκεί πάνω από 15 ημέρες.... Που φυσικά έχεις κ καθυστέρηση.... Κανονικά η αυξημένη θερμοκρασία είναι για περίπου 12 ημέρες. Κ αν η ανεβασμενη θερμοκρασία είναι 9 ημέρες είναι κακή ωορρηξια, δεν ωρίμασε σωστά.. 

Πολύ αγχωτικο που ακούγεται απαπααα δεν νομίζω να μπω σε αυτή τη διαδικασία κάτι να μην μετρηθεί καλά παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πολύ αγχωτικο που ακούγεται απαπααα δεν νομίζω να μπω σε αυτή τη διαδικασία κάτι να μην μετρηθεί καλά παει...

Ε εγώ το βρίσκω παιχνίδι..... ? Όπως εξυπηρετεί τον καθένα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σίγουρα θα ήταν καλά να έκανες και χθές αλλά δεν πειράζει έλα σε επαφή σήμερα και αύριο έχεις πιθανότητες πολλές!!

Σ ευχαριστώ πολυ σημερα ξεκιναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα  μας!Ειμαι σχετικα καινουργιο μελος αλλα σε προσπαθεια 3 ετων..Θα γνωριστουμε στην πορεια!Ευχομαι τυχερος ο Νοεμβριος για ολο το παρεακι!

καλωσόρισες κοπέλα μου εγω ειμαι λίγους μηνες εδω και εχω ενα παιδάκι τεσσαρων χρονών και κατι τωρα προσπαθουμε για το δευτερο εδω και κάποιους μηνες 

σου ευχομαι καλες επιτυχιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε εγώ το βρίσκω παιχνίδι..... ? Όπως εξυπηρετεί τον καθένα.... 

Μου ακούγεται ενδιαφέρον, ίσως το τεστάρω όταν έρθει περίοδος - που να μην έρθει η άτιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου ακούγεται ενδιαφέρον, ίσως το τεστάρω όταν έρθει περίοδος - που να μην έρθει η άτιμη! 

Να μην έρθει να μην έρθει.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλό κάνουν. Δεν θα χεις θέμα.... Είναι ο πρώτος μήνας που τα παίρνεις? 

Οχι ο δεύτερος...  Μ αυτά έφτιαξε ο κυκλος μου.... Αλλά αν είμαι ήδη έγκυος κάνει να τα συνεχίσω.. ? Επειδή είχα Βιοχημική τον Αύγουστο και φοβάμαι μην είναι πάλι.... Σήμερα είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης από τον μεγαλύτερο κύκλο μου...Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών.... Περιμένω να κλείσω και την 5η εβδομάδα για να μην υπάρχει φόβος βιοχημικης και αν έρθει να λέω ότι απλά είχα καθυστέρηση...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Οχι ο δεύτερος...  Μ αυτά έφτιαξε ο κυκλος μου.... Αλλά αν είμαι ήδη έγκυος κάνει να τα συνεχίσω.. ? Επειδή είχα Βιοχημική τον Αύγουστο και φοβάμαι μην είναι πάλι.... Σήμερα είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης από τον μεγαλύτερο κύκλο μου...Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών.... Περιμένω να κλείσω και την 5η εβδομάδα για να μην υπάρχει φόβος βιοχημικης και αν έρθει να λέω ότι απλά είχα καθυστέρηση...  

Μωρέ μπράβο ψυχραιμία! Τα συγχαρητήρια μου! Οι περισσότερες στη θέση σου θα είχαμε κάνει εκατό τεστ ήδη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Οχι ο δεύτερος...  Μ αυτά έφτιαξε ο κυκλος μου.... Αλλά αν είμαι ήδη έγκυος κάνει να τα συνεχίσω.. ? Επειδή είχα Βιοχημική τον Αύγουστο και φοβάμαι μην είναι πάλι.... Σήμερα είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης από τον μεγαλύτερο κύκλο μου...Και σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών.... Περιμένω να κλείσω και την 5η εβδομάδα για να μην υπάρχει φόβος βιοχημικης και αν έρθει να λέω ότι απλά είχα καθυστέρηση...  

Δεν κάνει κακό. Απλά κ εγώ με τα ινοφερτ είχα κάποιες διακυμάνσεις στη περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μωρέ μπράβο ψυχραιμία! Τα συγχαρητήρια μου! Οι περισσότερες στη θέση σου θα είχαμε κάνει εκατό τεστ ήδη ?

Επειδή την πρώτη φορά απόγοητευτηκα πάρα πολύ.... Είπα να κάνω υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν κάνει κακό. Απλά κ εγώ με τα ινοφερτ είχα κάποιες διακυμάνσεις στη περίοδο. 

Τι εννοείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina1993 είπε:

Τι εννοείς? 

Τον πρώτο μήνα είχα 38 ημέρες κύκλο.... Γενικά δεν έχω στάνταρ. Οπότε ίσως να έχεις κ εσύ κάποια καθυστέρηση μέχρι να ξανά ομαλοποιηθουν οι ορμόνες σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Επειδή την πρώτη φορά απόγοητευτηκα πάρα πολύ.... Είπα να κάνω υπομονή... 

Μπράβο σου, πολύ σωστά σκέφτεσαι! Και θα το χαρείς και πολύ παραπάνω όταν το σιγουρέψεις! Πιστεύω πως είσαι σίγουρα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τον πρώτο μήνα είχα 38 ημέρες κύκλο.... Γενικά δεν έχω στάνταρ. Οπότε ίσως να έχεις κ εσύ κάποια καθυστέρηση μέχρι να ξανά ομαλοποιηθουν οι ορμόνες σου. 

Εγώ είχα 34 μέρες κύκλο.... Όταν ξεκινήσαμε τις προσπαθείες μου έκανε ένα μεγάλο σκαμπανεβασμα.... Από τον Αύγουστο τα παίρνω.... Οπότε 3 μήνες έχω στις 30 μερες ακριβώς... Οπότε θα περίμενω... Στις 37 μέρες είμαι τώρα... Οπότε θα περίμενω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπράβο σου, πολύ σωστά σκέφτεσαι! Και θα το χαρείς και πολύ παραπάνω όταν το σιγουρέψεις! Πιστεύω πως είσαι σίγουρα... ?

Μακάρι..... Ευτυχώς έχω τη θετική σας ενέργεια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Εγώ είχα 34 μέρες κύκλο.... Όταν ξεκινήσαμε τις προσπαθείες μου έκανε ένα μεγάλο σκαμπανεβασμα.... Από τον Αύγουστο τα παίρνω.... Οπότε 3 μήνες έχω στις 30 μερες ακριβώς... Οπότε θα περίμενω... Στις 37 μέρες είμαι τώρα... Οπότε θα περίμενω... 

Οκ ωραία καλά αποτελέσματα εύχομαι. Κ εγώ την πρώτη φορά 38 ημέρες. Τώρα περιμένω να δω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν είχες ξεκινήσει θερμοκρασία από την 1η ημέρα?? 

όχι ???!!!αλλά ξέρω γενικά ότι η θερμοκρασία μου ειναι 36.6 από άσχετες φορές που μετριέμαι.και τον προηγούμενο μήνα που μετρήθηκα πάλι έτσι μια φορά 36.6 είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...