Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός για όόόλες μας!

Εγώ είμαι σήμερα στην 13 ημέρα του κύκλου. Χτες ξεκίνησαν τα υγρά ωορρηξίας και λίγα ποναλάκια αλλά ακόμα δεν είδα θετικό τεστ ωορρηξίας. Συνήθως μου βγαίνει θετικό την 16 η ημέρα και για αυτό παραξενέυτηκα χτες με τα υγρά και τον πόνο. Έχουμε ξεκινήσει όμως τις προσπάθειες μας και θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2018 at 4:23 ΜΜ, ο/η 9th είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.. Εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά λόγω πόνου πιστεύω ότι η ωορρηξια μου ήταν 15-17 Οκτώβρη..  Έτσι σήμερα αποφάσισα (πιο πολύ για πλάκα και όχι επειδή πίστευα κατι)  να κάνω τεστ...  Και βγήκε θετικό! Έκανα κι άλλο..  Ξανά θετικό...  Και δεν τα έκανα καν πρωί.....  Ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά και όντως είναι τυχερός ο Νοέμβρης... 

Κάνε μια β χοριακη!!!!!με το καλό! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κάνε μια β χοριακη!!!!!με το καλό! !!!

Για ποιο λόγο να κάνει χοριακη αφού οι περισσότεροι γιατροί δεν την ζητάνε πλέον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η levanda είπε:

Στο εύχομαι!Να  είσαι η πρώτη του Νοεμβρίου! ❤

Ευχαριστώ και το ελπίζω... Αλλά η πρώτη είναι η 9th...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina1993 είπε:

Ευχαριστώ και το ελπίζω... Αλλά η πρώτη είναι η 9th...

Με το καλό Κατερίνα!! Προσπαθούσες καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Για ποιο λόγο να κάνει χοριακη αφού οι περισσότεροι γιατροί δεν την ζητάνε πλέον... 

Δεν τη ζητάνε? ???εμένα κανονικά μου τη ζητάνε πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Δεν τη ζητάνε? ???εμένα κανονικά μου τη ζητάνε πάντως! 

Εγώ πάντως σε δύο που το είπα και από τις γνωστές μου που ειναι  έγκυος σε καμία δεν ζήτησαν χοριακη.... Για τον απλό λόγο ότι σε αγχώνουν πολυ οι τιμές της..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Με το καλό Κατερίνα!! Προσπαθούσες καιρό; 

Δεν έχω κάνει ακόμη τεστ..... Οπότε δεν είναι σίγουρο... Αλλά αν είναι... Αυτός είναι ο δεύτερος μήνας μετά από βιοχημική.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/10/2018 at 7:51 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Ίσως είναι και καλό. Εγώ χθες κ σήμερα έχω πόνο στο ύψος της μήτρας σα σε πόνο περιόδου δεν ξέρω τι είναι. 

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είναι τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας αν και εμένα μου έχει πέσει το ηθικό είναι στην 20η μέρα και ακόμα δεν έκανα οωρηξια όποτε ούτε προσπάθεια έκανα όποτε τι περίοδο να περιμένω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι τι εγκυμοσύνη μακαρι να ήταν αλλά δεν ειναι ακόμα δεν έκανα προσπάθεια γιατί δεν έχω Κάνει οωρηξια.

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι εννοείται. Εμένα την 2η φορά που έκανα τα τεστακια δεν είχα βρει πάντως.... 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εχουμε δηλαδηδυο εγκυμονουσες τελικα;

Όχι τι οωρηξια μακαρι να είχα αλλά τίποτα ακόμα εδώ δεν έχω Κάνει προσπάθεια καλα καλα.. έλεγχο την οωρηξια μου με test hometest και ακόμα να βγει θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι τι εγκυμοσύνη μακαρι να ήταν αλλά δεν ειναι ακόμα δεν έκανα προσπάθεια γιατί δεν έχω Κάνει οωρηξια.

 

Όχι τι οωρηξια μακαρι να είχα αλλά τίποτα ακόμα εδώ δεν έχω Κάνει προσπάθεια καλα καλα.. έλεγχο την οωρηξια μου με test hometest και ακόμα να βγει θετικο

Και εγώ σήμερα είμαι στην 16η μέρα κύκλου. Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο για παρακολούθηση ωορρηξίας. Αν και σήμερα το μεσημέρι έκανα 1 τεστ ωορρηξίας predictor και δεν πολυκατάλαβα το αποτέλεσμα. Μάλλον δεν... Θα δείξει έχω αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είναι τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας αν και εμένα μου έχει πέσει το ηθικό είναι στην 20η μέρα και ακόμα δεν έκανα οωρηξια όποτε ούτε προσπάθεια έκανα όποτε τι περίοδο να περιμένω??

Προφανώς θα έκανες  αλλά δεν την πέτυχες με το τέστ αν κάνεις τον άλλον μήνα κάνε 2 την ημέρα εγώ έτσι την πέτυχα την πρώτη φορά αν δεν είχα κάνει δεύτερο το βράδυ θα νόμιζα ότι δεν έκανα καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι τι εγκυμοσύνη μακαρι να ήταν αλλά δεν ειναι ακόμα δεν έκανα προσπάθεια γιατί δεν έχω Κάνει οωρηξια.

 

Όχι τι οωρηξια μακαρι να είχα αλλά τίποτα ακόμα εδώ δεν έχω Κάνει προσπάθεια καλα καλα.. έλεγχο την οωρηξια μου με test hometest και ακόμα να βγει θετικο

Και εγώ ετσι την είχα πατήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Και εγώ σήμερα είμαι στην 16η μέρα κύκλου. Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο για παρακολούθηση ωορρηξίας. Αν και σήμερα το μεσημέρι έκανα 1 τεστ ωορρηξίας predictor και δεν πολυκατάλαβα το αποτέλεσμα. Μάλλον δεν... Θα δείξει έχω αγχωθει

Αυτο είναι το καλύτερο.Αν μπορεις να παρακολουθεις την ωορρηξία με υπέρηχο ειναι πολυ πιο σιγουρα,Μακαρι να ειχαμε την δυνατοτητα να την παρακολουθουμε με αυτον τον τροπο..Αλλα τοσο που στοιχίζει και ενας υπέρηχος ...αντε να κάνεις δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αυτο είναι το καλύτερο.Αν μπορεις να παρακολουθεις την ωορρηξία με υπέρηχο ειναι πολυ πιο σιγουρα,Μακαρι να ειχαμε την δυνατοτητα να την παρακολουθουμε με αυτον τον τροπο..Αλλα τοσο που στοιχίζει και ενας υπέρηχος ...αντε να κάνεις δουλεια...

Εγώ κορίτσια υπεβλήθη τον Ιούνιο σε αναρροφηση κυστης ωοθήκης. Έπρεπε να περάσουν 2 κύκλοι κ κετα να ξεκινήσω. Τον Σεπτέμβρη η ωορηξια ήταν πιο αργά ε δεν πολύ προσπάθησα κιόλας. 25 Σεπτεμβρίου πήγα στο γιατρό για να δούμε αν ήταν όλα κ σ λα μετά την επέμβαση ήταν 10η μέρα κύκλου κ μου λέει βλέπω καθυστέρηση ωορρηξίας κ ξαναπήγα 17η μέρα κ ενώ μου λέει ότι θα γίνει 20 με 21 μέρα η ωορηξια αυτή έγινε νωρίτερα  κ εμείς δεν.... Ελπίζω αύριο να μου τα πει καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ κορίτσια υπεβλήθη τον Ιούνιο σε αναρροφηση κυστης ωοθήκης. Έπρεπε να περάσουν 2 κύκλοι κ κετα να ξεκινήσω. Τον Σεπτέμβρη η ωορηξια ήταν πιο αργά ε δεν πολύ προσπάθησα κιόλας. 25 Σεπτεμβρίου πήγα στο γιατρό για να δούμε αν ήταν όλα κ σ λα μετά την επέμβαση ήταν 10η μέρα κύκλου κ μου λέει βλέπω καθυστέρηση ωορρηξίας κ ξαναπήγα 17η μέρα κ ενώ μου λέει ότι θα γίνει 20 με 21 μέρα η ωορηξια αυτή έγινε νωρίτερα  κ εμείς δεν.... Ελπίζω αύριο να μου τα πει καλύτερα. 

Ωωωω...Πως εγινε αυτο;Κανονικα θελει ανα διήμερο παρακολουθηση εκεινες τις ημερες...Πολλα κοριτσια ξερω που την παρακολουθούν με υπέρηχο κ εχουν πετυχει!Σ εύχομαι να εισαι τυχερή την φορα αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ωωωω...Πως εγινε αυτο;Κανονικα θελει ανα διήμερο παρακολουθηση εκεινες τις ημερες...Πολλα κοριτσια ξερω που την παρακολουθούν με υπέρηχο κ εχουν πετυχει!Σ εύχομαι να εισαι τυχερή την φορα αυτη

Δε ξέρω και δεν το πολύ πιστεύω. Γιατί τον προηγούμενο μήνα πήγα Τρίτη 17η μέρα είχε προηγηθεί επαφή το προηγούμενο βράδυ κ μου λέει με σιγουριά να προσπαθησω 20 με 21η ε κ εγώ από 16η μέρα ξανάπροσπαθησα 20η μέρα κ η ωορηξια έγινε 18 με 19η μέρα γιατί η περίοδος ήρθε 33η μέρα. Μα πως έπεσε έξω;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τελικά πως βρήκες τι μερα??

Δεν την βρήκα. Για υτο δνε ξανά οηρα. Γιατί κ θετικό να βρεις δεν ξέρεις ούτε ποτέ θα είναι η ωορρηξια ούτε αν είναι καλή η ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν την βρήκα. Για υτο δνε ξανά οηρα. Γιατί κ θετικό να βρεις δεν ξέρεις ούτε ποτέ θα είναι η ωορρηξια ούτε αν είναι καλή η ωορρηξια. 

Μπερδεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγω τελικά έβαλα κύκλο 35 ημερών για καλό και για κακό. Οπότε τελικά θα περιμένω έως τα μέσα του μήνα.. Σήμερα με πονάει πολύ η μέση μου κ η κοιλιά μου χαμηλά. Περπάτησα λιγάκι κ τώρα έχω αυτά... Ξάπλωσα φυσικά γιατί δεν αντέχω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι τι εγκυμοσύνη μακαρι να ήταν αλλά δεν ειναι ακόμα δεν έκανα προσπάθεια γιατί δεν έχω Κάνει οωρηξια.

 

Όχι τι οωρηξια μακαρι να είχα αλλά τίποτα ακόμα εδώ δεν έχω Κάνει προσπάθεια καλα καλα.. έλεγχο την οωρηξια μου με test hometest και ακόμα να βγει θετικο

Κ εγώ έτσι την ειχα πατήσει κορίτσι κ πλέον κάνω 2 την ημέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Προφανώς θα έκανες  αλλά δεν την πέτυχες με το τέστ αν κάνεις τον άλλον μήνα κάνε 2 την ημέρα εγώ έτσι την πέτυχα την πρώτη φορά αν δεν είχα κάνει δεύτερο το βράδυ θα νόμιζα ότι δεν έκανα καθόλου

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ ετσι την είχα πατήσει... 

Σήμερα έκανα τρία και στο τρίτο έδειξε Οι αύριο ξεκινάω προσπάθεια λογικά κατι μπορει να προλαβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη στους δύο κύκλους που χρησιμοποίησα τα τεστ ωορρηξιας.. Κι ούτε με άγχωσαν. Ίσα ίσα που με βοήθησαν να καταλάβω τα σημάδια της ωορρηξιας, όταν το τεστ έβγαινε θετικό. Αλλά και πάλι, αν προσπαθεί κανείς μέρα παρά μέρα μετά το τέλος της περιόδου, είναι καλυμμένος.... Καλό σαββατοκύριακο κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...