Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχεις πολυκυστικες? Τι ηλικία έχεις? 

27 χρόνων είμαι. Είχα θεωρώ με τον τελευταίο υπέρηχο. Είχα πάρει κ αντισυλληπτικα. Και με το φολικο είχε στρώσει στους 28 και 30 ημέρες κύκλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πολύ στεναχωριέμαι που δεν βγαίνουν θετικά τα τεστάκια σας.

Πάντως όσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχει μια ελπίδα. Θυμάμαι το @ditaki ότι είχε κάνει πολλά τεστ που βγήκαν αρνητικά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της.


Εγώ απλά να σας γράψω ότι -προφανώς-  δεν προσπαθώ να μείνω έγκυος και σήμερα αδιαθέτησα ακριβώς στις 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας που είχα. Είναι η δεύτερη περίοδος που έχω μετά τον τοκετό. Τουλάχιστον ο κύκλος έχει επανέλθει. Η πίεση το ίδιο. Πρέπει να κοιτάξω το ζάχαρο όμως και κάτι άλλα πραγματάκια.


Μην απελπίζεστε... κάτι θα γίνει για όλες μας... Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, με κάποιο τρόπο θα καταφέρουμε να έχουμε -τουλάχιστον - ΓΕΡΌ παιδί.
 

Κοίτα υπάρχουν και οι περιπτώσεις που λες αλλα για να ειμαστε ειλικρινείς το συνηθες ειναι το αρνητικο τεστ να ειναι αρνητικο τεστ. Συνηθως οι περιπτώσεις που αναφέρεις ειναι αυτές με ακανόνιστο κύκλο, που δεν ξέρεις ποτε εγινε η ωορρηξία οποτε δεν ξερεις ποτε ξεκινάει η καθυστέρηση, ή πολύ πρώιμα τεστ εγκυμοσύνης που δεν ανίχνευσαν ορμόνες. Τι ωραια που επανήλθες τόσο γρηγορα. Φοβερη κράση εχεις! Εγω με μια παλινδρομη και οκ ειχα περιοδο κανονικα δε λεω αλλα για κανα δυο μηνες η ωορρηξια ειχε γινει λιγο ανω κατω, ειχα πεταξει και τις κυστες. Μπράβο κορίτσι! Για προσπάθειες ποτε σου δωσε το οκ? Φυσικα να νιωσεις και εσυ ετοιμη, αλλα ιατρικα ποτε μπορεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

27 χρόνων είμαι. Είχα θεωρώ με τον τελευταίο υπέρηχο. Είχα πάρει κ αντισυλληπτικα. Και με το φολικο είχε στρώσει στους 28 και 30 ημέρες κύκλους. 

Στο ρωτώ γιατί κι εγώ μέχρι τα 30 είχα την εικόνα πολυκυστικων, και δύο ρήξεις ωχρου σωματιου, κι όλα εξαφανίστηκαν μόνα τους μετά τα 30.. Αντισυλληπτικα μόνο για λίγους μήνες πήρα. Κάθε κύκλος δεν είναι ο ίδιος σίγουρα, αλλά αφού βρήκες θετικό τον προηγούμενο μήνα θα βρεις ξανά. Μπορεί να έπεσες αυτόν τον μήνα σε περίεργο κύκλο. 2-3 κύκλοι τον χρόνο δικαιολογουνται να ξεφεύγουν στις μέρες σύμφωνα με τους γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στο ρωτώ γιατί κι εγώ μέχρι τα 30 είχα την εικόνα πολυκυστικων, και δύο ρήξεις ωχρου σωματιου, κι όλα εξαφανίστηκαν μόνα τους μετά τα 30.. Αντισυλληπτικα μόνο για λίγους μήνες πήρα. Κάθε κύκλος δεν είναι ο ίδιος σίγουρα, αλλά αφού βρήκες θετικό τον προηγούμενο μήνα θα βρεις ξανά. Μπορεί να έπεσες αυτόν τον μήνα σε περίεργο κύκλο. 2-3 κύκλοι τον χρόνο δικαιολογουνται να ξεφεύγουν στις μέρες σύμφωνα με τους γιατρούς. 

Ναι ναι το ξέρω... Γι αυτό θα συνεχίσω τις πολυβιταμινες κ γω κ ο άντρας μου κ βλέπουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η France είπε:

Γύρω στις είκοσι πέντε μέρες. Ωορρηξία την τσεκαρα με τεστακια οπότε έχει περάσει.

@France μου, διάβασα παραπάνω ότι είσαι αρρωστούλα!!! Περαστικά!!! Μπορεί να είναι και το εντεράκι σου λόγω ίωσης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοίτα υπάρχουν και οι περιπτώσεις που λες αλλα για να ειμαστε ειλικρινείς το συνηθες ειναι το αρνητικο τεστ να ειναι αρνητικο τεστ. Συνηθως οι περιπτώσεις που αναφέρεις ειναι αυτές με ακανόνιστο κύκλο, που δεν ξέρεις ποτε εγινε η ωορρηξία οποτε δεν ξερεις ποτε ξεκινάει η καθυστέρηση, ή πολύ πρώιμα τεστ εγκυμοσύνης που δεν ανίχνευσαν ορμόνες. Τι ωραια που επανήλθες τόσο γρηγορα. Φοβερη κράση εχεις! Εγω με μια παλινδρομη και οκ ειχα περιοδο κανονικα δε λεω αλλα για κανα δυο μηνες η ωορρηξια ειχε γινει λιγο ανω κατω, ειχα πεταξει και τις κυστες. Μπράβο κορίτσι! Για προσπάθειες ποτε σου δωσε το οκ? Φυσικα να νιωσεις και εσυ ετοιμη, αλλα ιατρικα ποτε μπορεις?

Ο γιατρός μου είπε τουλάχιστον 3 κύκλους. Μια δεύτερη γνώμη που πήρα μου είπαν ότι οι 3 κύκλοι είναι λίγοι, πρέπει να ηρεμίσει η μήτρα και κυρίως να δω το ζάχαρο και ίσως τα κιλά μου. Βέβαια στην εγκυμοσύνη δεν πήρα καθόλου βάρος, έμεινα έγκυος 103 κιλά και γέννησα στον 7ο 102. Μόλις βγήκα από τον τοκετό ήμουν 95, μετά από δέκα μέρες λίγο που ξεπριστηκα, λίγο η στεναχώρια έφτασα 90. Μετά έφτασα 93 που είναι το νορμαλ βάρος μου και τώρα τελευταία με όλα αυτα λίγο έχω ξανοιχτεί στο φαί και δεν πρέπει. Οπότε θα μιλήσω με διαβητολόγο, θα κάνω και εξετάσεις να δω για θυροειδή και από το νέο χρόνο αν όλα πάνε καλά λέω να ξεκινήσω πάλι.... Να βγουν και τα αποτελέσματα της νεκροψίας για να δω αν μπορώ να αποφύγω κάτι για να μην περάσω τα ίδια. 

Προφανώς στις περισσότερες περιπτώσεις το αρνητικό σημαίνει και όχι έγκυος και μάλιστα σε κάποιες αμέσως μετά έρχεται και η περίοδος. Δεν θέλω να ακούω για γυναίκες που για διάφορους λόγους δεν μπορούν να συλλάβουν, στεναχωριέμαι πάρα πολύ. είναι τόσο άδικο. 
Η περίπτωση της κοπέλας εδω με θετική εξέλιξη είναι αυτή. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro το θυμαμαι το ποστ αν και γράφτηκα στο φορουμ κανα μηνα μετά, το είχα διαβάσει και μου ειχε φανεί τοσο κουλό! αχαχαχα. Αλλά καλό ειναι ειναι να κοιτάμε την αλήθεια μερικές φορές γιατί έτσι θα βοηθηθούμε αν υπάρχει θέμα. Οι περισσότερες κοπέλες εδώ μεσα ουτως η αλλως προσπαθουν ελαχιστα οποτε δνε τιθεται γιαυτες θεμα αδυναμίας σύλληψης. (Αυτο το συζηταμε μετα το χρονο). Θελει απλά λιγη υπομονη και να παρακολουθουμε το σώμα μας, να μην ερμηνευουμε αλλιώς τα συμπτώματά του.

Πολύ καλο που έχασες κιλά. Θα σε βοηθήσει πολύ με το σάκχαρο. Νομίζω ο διαβητολόγος ειναι το πρώτο που θα σου πει. Ισως εκεί ειναι και η λύση του προβλήματος. Θα δεις και με τη νεκροψία αν και πραγματικά πιστευω πως ειναι κάτι που διορθώνεται και με σωστή παρακολούθηση δεν προκειται να ξαναγίνει. Αν ξεκινήσεις με το νέο χρονο προλαβαίνεις να χάσεις και άλλα κιλά που ήδη εισαι σε φοβερό δρόμο και να εισαι καθ' όλα ετοιμη να υποδεχτεις ενα νεο και υγιές μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κορίτσι μου έχουμε πολύ παρόμοιες ιστορίες να ξέρεις. Μη σκέφτεσαι τι μπορει να έκανες λάθος γιατι τιποτα δεν ισχυει. Εγώ παντρεύτηκα περσι τον Ιουλιο, ξεκινησαμε προσπαθειες καπου Οκτωβρη-Νοεμβρη και Φλεβάρη εμεινα έγκυος. Μάρτιο έγινε η απόξεση, και ξεκινήσαμε όπως και εσύ Ιούνιο με ένα σώμα όμως που δνε ειχε επανέλθει εκατό τα εκατό από την παλίνδρομη. Δεν ειναι τοσος πολυς καιρός αν το σκεφτείς. 3-4 μηνες και ουτε. Εμείς εχουμε και μια υποψία τι ειναι αυτό που δυσκόλεψε λιγο την κατάσταση, αλλά θα δουμε. Βεβαια καταλαβαινω την απογοήτευση. Γιαυτο και προσπαθώ να μη λεω συνεχεια για συμπτωματα και εγκυμοσυνες και δημιουργώ υπερμετρες προσδοκιες γιατι μετα αναλογες ειναι και οι απογοητευσεις. Παντα εχεις την ελπιδα καθε μηνα, και απογοητευεσαι (και εγω μαζι οσο και να με προσγειωνω). Πλεον μου τη δινουν οι μερες πριν την περιοδο.

Το μυαλό μου γυρνάει συνεχώς στο θέμα της εγκυμοσύνης, σε μωρα και πάλι στα ίδια. Γενικότερα πιστεύω με έχει καταβάλει το άγχος πριν τις δύο βιοχημικές ήμουν ανέμελη δεν σκεφτόμουν αχ να μείνω έγκυος και γι' αυτό ήρθε και τόσο γρήγορα. Επίσης φοβάμαι μήπως τα χάπια του θυρεοειδή που ξεκίνησα μου χάλασαν όλες τις ορμόνες...Δεν ήταν εντελώς απαραίτητο αλλά ο γιατρός επέμενε γιατί είχα TSH 3,4 και μου είπε να το κατεβάσω στο 1. Ο άντρας μου λέει ότι τα χάπια φταίνε που δεν μενω και αρχίζω να τον πιστεύω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Το μυαλό μου γυρνάει συνεχώς στο θέμα της εγκυμοσύνης, σε μωρα και πάλι στα ίδια. Γενικότερα πιστεύω με έχει καταβάλει το άγχος πριν τις δύο βιοχημικές ήμουν ανέμελη δεν σκεφτόμουν αχ να μείνω έγκυος και γι' αυτό ήρθε και τόσο γρήγορα. Επίσης φοβάμαι μήπως τα χάπια του θυρεοειδή που ξεκίνησα μου χάλασαν όλες τις ορμόνες...Δεν ήταν εντελώς απαραίτητο αλλά ο γιατρός επέμενε γιατί είχα TSH 3,4 και μου είπε να το κατεβάσω στο 1. Ο άντρας μου λέει ότι τα χάπια φταίνε που δεν μενω και αρχίζω να τον πιστεύω.....

οχι οχι οχι!! ισα ισα το Τ4 βοηθάει πολύ. Θελουμε ρυθμισμένη tsh κατω από 2,5 για να μείνουμε έγκυες και για να δημιουργηθεί υγιής θυρεοειδικός αδένας στο μωρό κατά το α' τριμηνο. Σε καταλαβαινω οσο δε φαντάζεσαι. Εγώ το έριξα το φταιξιμο στα ινοφερτ που τα πηρα τυπου 5 μερες ξερω γω και τα εκοψα. Γιατι τα πήρα μονη μου. Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Απογοητευομαι καθε μηνα και ελεγα οτι εφταιγα κλπ. Κάναμε ενα σπερμο και έδειξε ότι τελικά ίσως η παλίνδρομη να οφείλεται στο σπέρμα γιατι ειχε ένα μικρό θεμα. Τωρα κανει θεραπεία 3μηνη. Το αγχος ειναι πολυ κακος συμβουλος. Εχω και εγω μπολικο. Με πιανει τρομερη απογοητευση τις μερες περιξ της περιοδου και μετα λιγο παιρνω τα πανω μου. Ειχες 2 βιοχημικες,θα ξαναρθει εγκυμοσυνη. Το θεμα ειναι να ρθει και να μεινει. Μην κοψεις το Τ4 πιστεψε με. Εχω εντρυφήσει στα ορμονολογικα ;) Κανουμε κανονικές ωορρηξίες, εχουμε σταθερό κυκλο, έχουμε μεινει εγκυουλες, κανουμε τεστ ωορρηξίας, ε, δε γινεται να φταιμε για ολα εμεις εντάξει. ειναι και η τυχη ειναι και πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι οχι οχι!! ισα ισα το Τ4 βοηθάει πολύ. Θελουμε ρυθμισμένη tsh κατω από 2,5 για να μείνουμε έγκυες και για να δημιουργηθεί υγιής θυρεοειδικός αδένας στο μωρό κατά το α' τριμηνο. Σε καταλαβαινω οσο δε φαντάζεσαι. Εγώ το έριξα το φταιξιμο στα ινοφερτ που τα πηρα τυπου 5 μερες ξερω γω και τα εκοψα. Γιατι τα πήρα μονη μου. Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Απογοητευομαι καθε μηνα και ελεγα οτι εφταιγα κλπ. Κάναμε ενα σπερμο και έδειξε ότι τελικά ίσως η παλίνδρομη να οφείλεται στο σπέρμα γιατι ειχε ένα μικρό θεμα. Τωρα κανει θεραπεία 3μηνη. Το αγχος ειναι πολυ κακος συμβουλος. Εχω και εγω μπολικο. Με πιανει τρομερη απογοητευση τις μερες περιξ της περιοδου και μετα λιγο παιρνω τα πανω μου. Ειχες 2 βιοχημικες,θα ξαναρθει εγκυμοσυνη. Το θεμα ειναι να ρθει και να μεινει. Μην κοψεις το Τ4 πιστεψε με. Εχω εντρυφήσει στα ορμονολογικα ;) Κανουμε κανονικές ωορρηξίες, εχουμε σταθερό κυκλο, έχουμε μεινει εγκυουλες, κανουμε τεστ ωορρηξίας, ε, δε γινεται να φταιμε για ολα εμεις εντάξει. ειναι και η τυχη ειναι και πολλα.

Δεν ξερω το μυαλό μου γυρνάει συνεχώς στο τι μπορεί να φταίει  γι' αυτό τώρα ρίχνω το φταίξιμο στο χάπια του θυρεοειδή. Εξάλλου έχω πάλι ραντεβού στο γιατρό και θα μιλήσω μαζί του, το TSH το έριξα το Μάρτιο στο 1,2 και μου είπε συνέχισε να τα παίρνεις για να σταθεροποιηθεί και όταν μεινω εγκυος με το καλό να ξαναπάω να μου γράψει πιο μεγάλη δόση. Σπερματοδιαγραμμα καναμε και ηταν ολα καλα...

Η γιαγιά μου πάλι με τα παλιά της τα μυαλά λέει η κάθε γυναίκα έχει την εποχή της που μένει εγκυος και εγώ είμαι  το χειμώνα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Δεν ξερω το μυαλό μου γυρνάει συνεχώς στο τι μπορεί να φταίει  γι' αυτό τώρα ρίχνω το φταίξιμο στο χάπια του θυρεοειδή. Εξάλλου έχω πάλι ραντεβού στο γιατρό και θα μιλήσω μαζί του, το TSH το έριξα το Μάρτιο στο 1,2 και μου είπε συνέχισε να τα παίρνεις για να σταθεροποιηθεί και όταν μεινω εγκυος με το καλό να ξαναπάω να μου γράψει πιο μεγάλη δόση. Σπερματοδιαγραμμα καναμε και ηταν ολα καλα...

Η γιαγιά μου πάλι με τα παλιά της τα μυαλά λέει η κάθε γυναίκα έχει την εποχή της που μένει εγκυος και εγώ είμαι  το χειμώνα ???

αχαχαχα και γω καταχειμωνο εμεινα. Φλεβαρη. Κοιτα η κουμπαρα μου και κολλητη μου ειναι ενδοκρινολογος, Με παρακαολουθει πολυ στενα. Εχω παρει πολυ καλα μαθηματα. Ειναι καθετη σχετικα με την tsh Και φυσικα οσο κανεις προσπαθειες για παιδι δε θα σου κοψει το χαπι. ΙΣως σου αλλαξει δοση, αλλα αυτο δε φταιει. Ισα ισα αν το κοψεις τοτε μπορει να κανεις κακο. Για το σπερμοδιαγραμμα πχ για να δεις τι σου ειναι, εμεις καναμε πριν μεινω εγκυος ηταν τελειο και καναμε αλλο ενα τωρα, και εδειξε ενα θεμα που ισως να επηρεαζει πχ συλληψη ή παλινδρομες. Μπορεί φυσικα να ειναι τυχαιο ευρημα γιατι το προηγουμενο ηταν αψογο και γιατι και αυτο δεν εχει αλλο θεμα. φυσικα για προβλημα μιλαμε στο χρόνο προσπαθειων. Μεχρι τοτε θελει και τυχη, ειναι λιγες οι πιθανοτητες καθε μηνα ακομα και τελεια να ειναι ολα. Θελουμε και λιγη απτη ρημαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχα και γω καταχειμωνο εμεινα. Φλεβαρη. Κοιτα η κουμπαρα μου και κολλητη μου ειναι ενδοκρινολογος, Με παρακαολουθει πολυ στενα. Εχω παρει πολυ καλα μαθηματα. Ειναι καθετη σχετικα με την tsh Και φυσικα οσο κανεις προσπαθειες για παιδι δε θα σου κοψει το χαπι. ΙΣως σου αλλαξει δοση, αλλα αυτο δε φταιει. Ισα ισα αν το κοψεις τοτε μπορει να κανεις κακο. Για το σπερμοδιαγραμμα πχ για να δεις τι σου ειναι, εμεις καναμε πριν μεινω εγκυος ηταν τελειο και καναμε αλλο ενα τωρα, και εδειξε ενα θεμα που ισως να επηρεαζει πχ συλληψη ή παλινδρομες. Μπορεί φυσικα να ειναι τυχαιο ευρημα γιατι το προηγουμενο ηταν αψογο και γιατι και αυτο δεν εχει αλλο θεμα. φυσικα για προβλημα μιλαμε στο χρόνο προσπαθειων. Μεχρι τοτε θελει και τυχη, ειναι λιγες οι πιθανοτητες καθε μηνα ακομα και τελεια να ειναι ολα. Θελουμε και λιγη απτη 

Μερικές φορές όλα είναι και θέμα τύχης..Ας πάω τώρα στα ραντεβού που κανόνισα και βλέπουμε. Αν έχω κάτι νεότερο θα ξαναγράψω στην ομαδουλα μας...εύχομαι τα κορίτσια που περιμένουν σε λίγες να έρθει περίοδος...να μην έρθει και να έχουμε ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2018 at 3:01 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!έρχομαι κι εγώ εδώ.περιμένω περίοδο στις 8 του μήνα! Καλή επιτυχία σε όλες! !!πολλές φουσκωμενες κοιλιτσες εύχομαι! 

Και εγω στις 8/10 περιμένω.....εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νεα ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@France μου, διάβασα παραπάνω ότι είσαι αρρωστούλα!!! Περαστικά!!! Μπορεί να είναι και το εντεράκι σου λόγω ίωσης...

Λες; Με πονάει όμως κ η μέση κ τα πόδια. Σαν αναμονή περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια έκανα τεστ ωορηξιας 13η ημέρα κ μου βγήκαν το ίδιο κόκκινες οι δύο γραμμούλες από το πρώτο λεπτό στα επόμενα έγιναν ακόμη λίγο πιο σκούρες. Θέλω να το δείτε σε φώτο γιατί είναι ο πρώτος μήνας π τα χρησιμοποιώ κ δε ξέρω καλά. πως κάνω ανέβασμα εικόνας; ? δε μπορώ να την ανεβάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η France είπε:

Λες; Με πονάει όμως κ η μέση κ τα πόδια. Σαν αναμονή περιόδου.

Μήπως σου έρθει νωρίτερα; Αν φυσικά δεν είσαι έγκυος!ξέρεις πότε έιχες ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

κορίτσια έκανα τεστ ωορηξιας 13η ημέρα κ μου βγήκαν το ίδιο κόκκινες οι δύο γραμμούλες από το πρώτο λεπτό στα επόμενα έγιναν ακόμη λίγο πιο σκούρες. Θέλω να το δείτε σε φώτο γιατί είναι ο πρώτος μήνας π τα χρησιμοποιώ κ δε ξέρω καλά. πως κάνω ανέβασμα εικόνας; ? δε μπορώ να την ανεβάσω

Άμα είσαι καινούργιο μέλος νομίζω δεν γίνεται να ανεβάσεις φωτογραφία!!!Άμα είναι το ίδιο σκούρο είναι σίγουρα θετικό προσπάθησε να έχεις σήμερα σίγουρα επαφή αύριο και αν θες και μεθαύριο!!!!! Καλή επιτυχία και σύντομα εγκυουλα!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Άμα είσαι καινούργιο μέλος νομίζω δεν γίνεται να ανεβάσεις φωτογραφία!!!Άμα είναι το ίδιο σκούρο είναι σίγουρα θετικό προσπάθησε να έχεις σήμερα σίγουρα επαφή αύριο και αν θες και μεθαύριο!!!!! Καλή επιτυχία και σύντομα εγκυουλα!!!??

ναι είναι το ίδιο έντονο στο πρώτο λεπτό κ στα επόμενα η μία γίνεται κ. λίγο πιο έντονη. στα πόσα λεπτά είναι έγκυρο το αποτέλεσμα; σε ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

ναι είναι το ίδιο έντονο στο πρώτο λεπτό κ στα επόμενα η μία γίνεται κ. λίγο πιο έντονη. στα πόσα λεπτά είναι έγκυρο το αποτέλεσμα; σε ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι! 

Είναι αναλόγως στην μάρκα αλλά σίγουρα με το μισάωρο είναι καλό να μην το.κοιταμε!!αφού έγινε και αμέσως κόκκινο νομίζω δεν έχεις θέμα εμένα μετα το 5λεπτο κοκκινίζει!αν έχει αμφιβολια κάνε ένα και αύριο!!!πάντως είσαι στις γόνιμες οπότε καλό είναι να έχεις επαφές!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

ναι είναι το ίδιο έντονο στο πρώτο λεπτό κ στα επόμενα η μία γίνεται κ. λίγο πιο έντονη. στα πόσα λεπτά είναι έγκυρο το αποτέλεσμα; σε ευχαριστώ πολύ! καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι! 

Αφού σήμερα είναι θετικό, αύριο λογικά είναι η ωορρηξια σου! Λογικά αν κάνεις αύριο και είναι πιο αχνη θα έχει γινει η ωορρηξια. Άρα εσύ επαφές και σήμερα και αύριο κ αν προκύψει κ μεθαύριο! Την φωτογραφία, αν έχεις απορία μπορείς να τη στείλεις στην hometest (αν τέτοια τεστ έχεις). Εγώ τους τα έστελνα στο messenger και πάντα μου απαντούσαν και μάλιστα πολύ άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η thalaki είπε:

κορίτσια έκανα τεστ ωορηξιας 13η ημέρα κ μου βγήκαν το ίδιο κόκκινες οι δύο γραμμούλες από το πρώτο λεπτό στα επόμενα έγιναν ακόμη λίγο πιο σκούρες. Θέλω να το δείτε σε φώτο γιατί είναι ο πρώτος μήνας π τα χρησιμοποιώ κ δε ξέρω καλά. πως κάνω ανέβασμα εικόνας; ? δε μπορώ να την ανεβάσω

Τόσο γρήγορα?? Μπράβο..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Τόσο γρήγορα?? Μπράβο..  

χάχαχα αν το σκεφτείς αύριο θα κάνω ωορηξια άρα 14η ημέρα σε κύκλο 28 ημερών. άρα το λες φυσιολογικό χαχαχα.... άντε να δούμε τι θα δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχα και γω καταχειμωνο εμεινα. Φλεβαρη. Κοιτα η κουμπαρα μου και κολλητη μου ειναι ενδοκρινολογος, Με παρακαολουθει πολυ στενα. Εχω παρει πολυ καλα μαθηματα. Ειναι καθετη σχετικα με την tsh Και φυσικα οσο κανεις προσπαθειες για παιδι δε θα σου κοψει το χαπι. ΙΣως σου αλλαξει δοση, αλλα αυτο δε φταιει. Ισα ισα αν το κοψεις τοτε μπορει να κανεις κακο. Για το σπερμοδιαγραμμα πχ για να δεις τι σου ειναι, εμεις καναμε πριν μεινω εγκυος ηταν τελειο και καναμε αλλο ενα τωρα, και εδειξε ενα θεμα που ισως να επηρεαζει πχ συλληψη ή παλινδρομες. Μπορεί φυσικα να ειναι τυχαιο ευρημα γιατι το προηγουμενο ηταν αψογο και γιατι και αυτο δεν εχει αλλο θεμα. φυσικα για προβλημα μιλαμε στο χρόνο προσπαθειων. Μεχρι τοτε θελει και τυχη, ειναι λιγες οι πιθανοτητες καθε μηνα ακομα και τελεια να ειναι ολα. Θελουμε και λιγη απτη ρημαδα.

Πως είσαι κορίτσι μου?Εχεις άπολυτο δίκιο για τον θυροειδή!!Επειδή είναι άτιμος κ ανεβαίνει ξαφνικά το έμβρυο κάνει ταχυπαλμίες όπως είναι κ αιτία υπογονιμότητας!!Να σε ρωτήσω?Τι θεματάκι ακριβώς βρήκατε στο σπέρμα?Σε ρωτάω γτ είχαμε κ μεις την παλίνδρομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...