Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Σας γράφω τι έχω εγώ μήπως βοηθήσει αν κ κάποια από αυτά μπορεί να μην τα χρησιμοποιήσετε πότε.  Κούνια (λίκνο) Πορτ μπεμπέ (καλαθουνα) παρκοκρεβατο για αργότερα...αλλαξιερα ...μπανιέρα ..κάθισμα φαγητού (κι αυτό για αργότερα) καρεκλακι αυτοκινήτου , ρηλαξ, σφήνα, ενδοεπικοινωνια, αποστείρωτης, θηλαστρο (έχω της medela ένα ηλεκτρικο αλλά όταν έβγαζα συστηματικά νοίκιασα νοσοκομειακό της ίδιας εταιρείας κ σωθηκα). Σκεφτόμουν κ την κουνιστή πολυθρόνα θηλασμού που είναι τέλεια αλλά μετά πιάνει πολύ χώρο για να την κρατήσω...αν αρχίσουν ν βγαίνουν στο σαλόνι παρκοκρεβατα καρεκλακι φαγητού κλπ θα γίνει χαμός..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 51 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

Σας γράφω τι έχω εγώ μήπως βοηθήσει αν κ κάποια από αυτά μπορεί να μην τα χρησιμοποιήσετε πότε.  Κούνια (λίκνο) Πορτ μπεμπέ (καλαθουνα) παρκοκρεβατο για αργότερα...αλλαξιερα ...μπανιέρα ..κάθισμα φαγητού (κι αυτό για αργότερα) καρεκλακι αυτοκινήτου , ρηλαξ, σφήνα, ενδοεπικοινωνια, αποστείρωτης, θηλαστρο (έχω της medela ένα ηλεκτρικο αλλά όταν έβγαζα συστηματικά νοίκιασα νοσοκομειακό της ίδιας εταιρείας κ σωθηκα). Σκεφτόμουν κ την κουνιστή πολυθρόνα θηλασμού που είναι τέλεια αλλά μετά πιάνει πολύ χώρο για να την κρατήσω...αν αρχίσουν ν βγαίνουν στο σαλόνι παρκοκρεβατα καρεκλακι φαγητού κλπ θα γίνει χαμός..

 

Πολύ χρήσιμο, ευχαριστούμε! Απορία ασχετης, το αυγό ποιο είναι που ακούω να λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Πολύ χρήσιμο, ευχαριστούμε! Απορία ασχετης, το αυγό ποιο είναι που ακούω να λένε;

Είναι το πρώτο καθισματακι αυτ οκινητου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αύριο πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και τη Δευτέρα έχω γιατρό!!!πιστεύω θα μου δώσει να κάνω και την καμπύλη...???ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!

Με το περπάτημα δεν το έχω και εγώ καθόλου είδα ότι το συζητήσατε και δεν είμαι η μόνη!!

Από πράγματακια δεν έχω πάρει πολλά πράγματα ακόμα....έχω πάρει κάποιες κορνίζες και μια εικονιτσα της Παναγίας,καθαρό οινόπνευμα καινούριο τη συρταριερα,τις πρώτες μας πιπίλες και έχουμε δει για το χρώμα του δωματίου.. Στο κρεβάτι είμαστε ανάμεσα σε 2 οπότε περιμένουμε να δούμε πιο θα πάρουμε...καροτσι θα πάρουμε ένα που σας έχω ξανα πει το tuttis στρώμα δεν ξέρω ακόμα τι θα πάρουμε θα το αφήσω στον Άντρα μου!!έχουμε καταλήξει σε μπανάκι προίκα και μένει να τα αγοράσουμε!μας έδωσαν ενδοεπικοινωνία και δεν ξέρω για αποστείρωτη ίσως μας δώσουν...γενικά θα περιμένω 2 βδομάδες να δω τι θα μου δώσουν και ότι χρειαστεί θα πάω να το πάρω μέχρι τέλος του μήνα....Δεν μπορώ να διαλέξω φωτιστικο ότι αρέσει σε εμένα δεν αρέσει στον αντρα  μου!!!Ε και κουρτίνες πιστεύω θα πάμε από βδομάδα να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini όλες άσχετες είμαστε στην αρχή μέχρι να μάθουμε τόσα καινούρια μην ανησυχείς!!! Ότι απορία έχεις ρωτά!!! @stasa199 καλά αποτελέσματα! Εγώ να φανταστείτε ήδη πάω την κόρη μου στο σχολείο με το αυτοκίνητο για μια απόσταση 10 λεπτών περπάτημα ..μου φεύγει η γλώσσα στην ανηφοριτσα....πιστεύω έχουμε καιρό ακόμη για ψώνια μην αγχώνεστε οσες δεν τα ολοκληρώσατε απλά λόγω εκπτώσεων αν βρείτε καλή τιμή σε κάτι αξίζει να το κλείσετε...αν κ πιστεύω λίγο πολύ τα βρεφικά έχουν ψιλοστανταρ τιμές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Με το καλό οι αγορές σας. Με γεια σε όσες έχετε κάνει ήδη. Εμείς τα έχουμε πάρει σχεδόν όλα εδώ και καιρό, οπότε είμαι ήρεμη και περιμένω απλά να φτάσει ο καιρός να πάρω λίγα πράγματα για την προίκα του. Δυστυχώς, δεν είχαμε κανένα να μας δώσει πράγματα κι έτσι τα αγοράσαμε ΟΛΑ!! Ανυπομονώ να τα χρησιμοποιήσει το μωράκι μου. 

Μόλις γύρισα από το γιατρό. Είχα τις προηγούμενες ημέρες κνησμό και τσούξιμο από κάτω και έκανα καλλιέργεια κολπικού και μου βρήκαν ξανά ένα μικρόβιο που μου είχαν βρει όταν έκανα όλες τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης στην αρχή αρχή. Λέγεται β στρεπτόκοκκος και είναι πολύ επικίνδυνο αν μεταδοθεί στο μωρό. Το καλό είναι ότι τα μωρά μας δεν κινδυνεύουν όσο είναι μέσα στη μήτρα. Απλά αν (μακριά από εμάς!!!) σπάσουν τα νερά ή την ώρα του τοκετού που θα περάσει το μωρό από τον κόλπο η έγκυος δεν έχει πάρει θεραπεία, το μικρόβιο μπορεί να περάσει στο μωρό και αυτό δεν το θέλουμε καθόλου!!!!

Η απορία μου είναι πως ξανα' ρθε αυτό το παλιομικρόβιο! Ζει μου είπε ο γιατρός κανονικά στην ουρήθρα μας και στον κόλπο μας αλλά στην εγκυμοσύνη, σε πολλές περιπτώσεις, πολλαπλασιάζεται!!! Και εγώ αρχές Οκτωβρίου είχα κάνει κανονικά θεραπεία με αντιβίωση. Τέλος πάντων, θα ξαναπάρω και θα επαναλάβω την εξέταση στην 34η εβδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί δε σας κρύβω οτι έχω ανησυχία. Μα να μην μπορούμε να ηρεμήσουμε καθόλου στην εγκυμοσύνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Με το καλό οι αγορές σας. Με γεια σε όσες έχετε κάνει ήδη. Εμείς τα έχουμε πάρει σχεδόν όλα εδώ και καιρό, οπότε είμαι ήρεμη και περιμένω απλά να φτάσει ο καιρός να πάρω λίγα πράγματα για την προίκα του. Δυστυχώς, δεν είχαμε κανένα να μας δώσει πράγματα κι έτσι τα αγοράσαμε ΟΛΑ!! Ανυπομονώ να τα χρησιμοποιήσει το μωράκι μου. 

Μόλις γύρισα από το γιατρό. Είχα τις προηγούμενες ημέρες κνησμό και τσούξιμο από κάτω και έκανα καλλιέργεια κολπικού και μου βρήκαν ξανά ένα μικρόβιο που μου είχαν βρει όταν έκανα όλες τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης στην αρχή αρχή. Λέγεται β στρεπτόκοκκος και είναι πολύ επικίνδυνο αν μεταδοθεί στο μωρό. Το καλό είναι ότι τα μωρά μας δεν κινδυνεύουν όσο είναι μέσα στη μήτρα. Απλά αν (μακριά από εμάς!!!) σπάσουν τα νερά ή την ώρα του τοκετού που θα περάσει το μωρό από τον κόλπο η έγκυος δεν έχει πάρει θεραπεία, το μικρόβιο μπορεί να περάσει στο μωρό και αυτό δεν το θέλουμε καθόλου!!!!

Η απορία μου είναι πως ξανα' ρθε αυτό το παλιομικρόβιο! Ζει μου είπε ο γιατρός κανονικά στην ουρήθρα μας και στον κόλπο μας αλλά στην εγκυμοσύνη, σε πολλές περιπτώσεις, πολλαπλασιάζεται!!! Και εγώ αρχές Οκτωβρίου είχα κάνει κανονικά θεραπεία με αντιβίωση. Τέλος πάντων, θα ξαναπάρω και θα επαναλάβω την εξέταση στην 34η εβδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί δε σας κρύβω οτι έχω ανησυχία. Μα να μην μπορούμε να ηρεμήσουμε καθόλου στην εγκυμοσύνη;;;

Αφου υπρχει λυση μην αγχωνεσαι!!εγω σημερα ειμαι με βηχα και πυρετο ?πηγα στο παθολογο και μ εδωσε xozal η aerius ,physiomer και απλα ντεπον για τον πυρετο (μεχρι 3 την ημερα)..το θεμα ειναι οτι εχω παρει ηδη 2 και με κρατανε 5-6 ωρες ...μ ειπε η γυναικολογος να μην το αφηνω πανω απο 38...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Αφου υπρχει λυση μην αγχωνεσαι!!εγω σημερα ειμαι με βηχα και πυρετο ?πηγα στο παθολογο και μ εδωσε xozal η aerius ,physiomer και απλα ντεπον για τον πυρετο (μεχρι 3 την ημερα)..το θεμα ειναι οτι εχω παρει ηδη 2 και με κρατανε 5-6 ωρες ...μ ειπε η γυναικολογος να μην το αφηνω πανω απο 38...

Περαστικά σου!!! Κάπου κρύωσες ή κάποιος σε κόλλησε. Ελπίζω να σου περάσει άμεσα. Δεν κάνει πάνω από 38 για το μωρό, ε;;; Μην πας δουλειά για λίγες μέρες. Ναι;;; Φαντάζομαι πιέστηκες και πολύ που μας έλεγες και να... Έπεσε κι άλλο η άμυνα του οργανισμού σου και βρήκε χώρο η ασθένεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια,

 

@Angelmammy θα περάσει με τη θεραπεία, δυστυχώς στην εγκυμοσυνη μικροβια που υπαρχουν ηδη και ειναι σε καταστολή γίνονται ενεργά πολλές φορές, υπομονή όλα θα πάνε καλά! Κι εγώ ελπίζω να μου έχει φύγει το ουρεόπλασμα ακόμη δεν έχω κάνει επανεξέταση θα μου πει ο γιατρός πότε!

 

@Valfrag περαστικά σου! Ξεκούραση και πολλά υγρά! Για τη μύτη επιτρεπεται τίποτα άλλο εκτός απο physiomer? Kάτι που να την ξεβουλώνει? Η φοβία μου είναι αυτή μην κλείσει η μύτη μου και εδω και 2 μερες την νιώθω λίγο περίεργα!

Σχετικά με τα πράγματα του μωρού μέσα στον Φλεβάρη σκέφτομαι να πάρω το καρότσι και το λίκνο! Τα υπόλοιπα σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια,

 

@Angelmammy θα περάσει με τη θεραπεία, δυστυχώς στην εγκυμοσυνη μικροβια που υπαρχουν ηδη και ειναι σε καταστολή γίνονται ενεργά πολλές φορές, υπομονή όλα θα πάνε καλά! Κι εγώ ελπίζω να μου έχει φύγει το ουρεόπλασμα ακόμη δεν έχω κάνει επανεξέταση θα μου πει ο γιατρός πότε!

 

@Valfrag περαστικά σου! Ξεκούραση και πολλά υγρά! Για τη μύτη επιτρεπεται τίποτα άλλο εκτός απο physiomer? Kάτι που να την ξεβουλώνει? Η φοβία μου είναι αυτή μην κλείσει η μύτη μου και εδω και 2 μερες την νιώθω λίγο περίεργα!

Σχετικά με τα πράγματα του μωρού μέσα στον Φλεβάρη σκέφτομαι να πάρω το καρότσι και το λίκνο! Τα υπόλοιπα σιγά σιγά!

Ευχαριστώ!! Ναι, θα σου πει ο γιατρός ποτέ να το ξαναδείς. Εμένα μου είπε στην 34η εβδομάδα. Προσεύχομαι στην Παναγία να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια,

 

@Angelmammy θα περάσει με τη θεραπεία, δυστυχώς στην εγκυμοσυνη μικροβια που υπαρχουν ηδη και ειναι σε καταστολή γίνονται ενεργά πολλές φορές, υπομονή όλα θα πάνε καλά! Κι εγώ ελπίζω να μου έχει φύγει το ουρεόπλασμα ακόμη δεν έχω κάνει επανεξέταση θα μου πει ο γιατρός πότε!

 

@Valfrag περαστικά σου! Ξεκούραση και πολλά υγρά! Για τη μύτη επιτρεπεται τίποτα άλλο εκτός απο physiomer? Kάτι που να την ξεβουλώνει? Η φοβία μου είναι αυτή μην κλείσει η μύτη μου και εδω και 2 μερες την νιώθω λίγο περίεργα!

Σχετικά με τα πράγματα του μωρού μέσα στον Φλεβάρη σκέφτομαι να πάρω το καρότσι και το λίκνο! Τα υπόλοιπα σιγά σιγά!

Εχω σπρευ ειδικο για εγκυμοσυνη. Εντελως φυτικο. Το εβαζα και με το οκ του γυναικολογου οταν αρρωστησα. Λιγο ακριβο ηταν... κοντα στα 10 ευρω. Αμα χρειαστει θα σας πω πως λεγεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy είμαι σίγουρη όλα θα είναι τέλεια!

@vayaki να σαι καλα!! Αχρείαστο να είναι βέβαια! Θα το έχω υπόψιν μου γιατί γενικά τα βράδια εχω ενα μικρό σκάσιμο, μια δύσπνοια δεν θέλω να με φανταστώ και με βουλωμένη μύτη, θα σκάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag κ γω σήμερα σηκώθηκα με συνάχι κ πυρετό. Πήρα τ γιατρο μ είπε να παίρνω Ντεπόν μέχρι 3 γραμ τη μέρα τ κλασικό τ χαπάκι κ αν δ είμαι καλυτετα σε 2 3 μέρες να πάω σε παθολόγο. Φοβάμαι πολύ μην ξανά κολλήσω τη μικρή γτ κολλάει πανεύκολα. Ότι δ έχω πάθει τόσα χρόνια τώρα θα τ πάθω.

@Angelmammy ακριβώς όπως στα η @marakineos. Αυτά όλα υπάρχουν αρον οργανισμό μας σε φυσιολογικό αριθμό. Λόγω εγκυμοσύνης πέφτει τ ανοσοποιητικό κ έχουμε αυτα π έχουμε. Ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις τη β ώρα τ τοκετού σ βάζουν ενδοφλέβια αντιβίωση κ δ κινδυνεύει τ μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Valfrag κ γω σήμερα σηκώθηκα με συνάχι κ πυρετό. Πήρα τ γιατρο μ είπε να παίρνω Ντεπόν μέχρι 3 γραμ τη μέρα τ κλασικό τ χαπάκι κ αν δ είμαι καλυτετα σε 2 3 μέρες να πάω σε παθολόγο. Φοβάμαι πολύ μην ξανά κολλήσω τη μικρή γτ κολλάει πανεύκολα. Ότι δ έχω πάθει τόσα χρόνια τώρα θα τ πάθω.

@Angelmammy ακριβώς όπως στα η @marakineos. Αυτά όλα υπάρχουν αρον οργανισμό μας σε φυσιολογικό αριθμό. Λόγω εγκυμοσύνης πέφτει τ ανοσοποιητικό κ έχουμε αυτα π έχουμε. Ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις τη β ώρα τ τοκετού σ βάζουν ενδοφλέβια αντιβίωση κ δ κινδυνεύει τ μωρο.

Ωχ περαστικά και σε σένα @Diwni , υπομονή! Και στην περιοχή μου υπάρχει μία ιωση με πολύ πυρετό και φυλάγομαι από παντού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Valfrag κ γω σήμερα σηκώθηκα με συνάχι κ πυρετό. Πήρα τ γιατρο μ είπε να παίρνω Ντεπόν μέχρι 3 γραμ τη μέρα τ κλασικό τ χαπάκι κ αν δ είμαι καλυτετα σε 2 3 μέρες να πάω σε παθολόγο. Φοβάμαι πολύ μην ξανά κολλήσω τη μικρή γτ κολλάει πανεύκολα. Ότι δ έχω πάθει τόσα χρόνια τώρα θα τ πάθω.

@Angelmammy ακριβώς όπως στα η @marakineos. Αυτά όλα υπάρχουν αρον οργανισμό μας σε φυσιολογικό αριθμό. Λόγω εγκυμοσύνης πέφτει τ ανοσοποιητικό κ έχουμε αυτα π έχουμε. Ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις τη β ώρα τ τοκετού σ βάζουν ενδοφλέβια αντιβίωση κ δ κινδυνεύει τ μωρο.

Ακριβώς!! Αυτό μου είπε και ο γιατρός. Ότι αν δεν έχει περάσει, θα μου κάνουν ενδοφλέβια ένεση αλλά θέλει τουλάχιστον 4 ώρες πριν τον τοκετό. Και ερώτηση μου: που ξέρουμε πότε θα γεννήσω για να υπολογίσουμε τουλάχιστον 4 ώρες πριν;;; Είμαι και λίγο άσχετη, όπως καταλαβαίνεις, αλλά αν γεννήσω γρήγορα; Ή λέω βλακείες; 

Περαστικά σου. Ελπίζω να μην κολλήσεις τη μικρή... Που να είσαι και έγκυος, και άρρωστη και να έχεις και τη μικρή σου άρρωστη. Απαπα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy είναι λίγο απίθανο να γεννήσεις μέσα σε 4 ώρες. Που στο εύχομαι βέβαια. Κάτσε να δούμε μέχρι τότε τι θα γίνει. Αν δ φύγει μόλις νιώσεις σημάδια τοκετού θα πας στο νοσοκομείο άμεσα για να σ τ βάλουν. Δ θα περιμένεις σπίτι σου μέχρι να σε πιάσουν οι δυνατοί πόνοι.

@marakineos Ευχαριστώ πολύ. Άσε κ δ έχουμε ηρεμήσει στιγμή. Μέχρι πριν μια βδομάδα την είχα άρρωστη. Δ μπορώ πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια!! @Valfrag περαστικά σου, εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς πολύ. @Angelmammy περαστικά και σε σένα εύχομαι κοπέλα μου και μια φιλική συμβουλή μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Όλα καλά θα πάνε μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Βάλε στο μυαλό σου την θετική πλευρά. 

Εμείς αν και δεν βρήκαμε ακόμα σπίτι, παραγγείλαμε κρεβατάκι και ντουλάπα. Πήραμε προίκα για την κούνια και αυτά προς το παρόν. Τώρα τα υπόλοιπα ελπίζω μέσα στην περίοδο των εκπτώσεων να καταφέρουμε να τα πάρουμε. Και να βρούμε κι ένα σπίτι επιτέλους. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! @Valfrag περαστικά σου, εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς πολύ. @Angelmammy περαστικά και σε σένα εύχομαι κοπέλα μου και μια φιλική συμβουλή μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Όλα καλά θα πάνε μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Βάλε στο μυαλό σου την θετική πλευρά. 

Εμείς αν και δεν βρήκαμε ακόμα σπίτι, παραγγείλαμε κρεβατάκι και ντουλάπα. Πήραμε προίκα για την κούνια και αυτά προς το παρόν. Τώρα τα υπόλοιπα ελπίζω μέσα στην περίοδο των εκπτώσεων να καταφέρουμε να τα πάρουμε. Και να βρούμε κι ένα σπίτι επιτέλους. ??

αραγε τα μαγαζια βγαζουν πακετα κρεβατι μαζι με την προικα του; και ισως να βγαινει πιο φθηνο; Δικη μου σκεψη ηταν τωρα αυτο... δεν ξερω αν το κανουν...

ή μηπως ολοι πουλανε σκετο κρεβατι και μετα εσυ παιρνεις εξτρα την προικα; Μεσα στην προικα ειναι λογικα και η παντα του κρεβατιου; Α

Απορια εχω και για το στρωμα. Δεν τα δινουν τα κρεβατια μαζι με στρωμα; Πρεπει καποια στιγμη να ξεκινησω ερευνα αγορας και για κρεβατια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κοίτα στα kiddo ας πούμε είχε ένα πακέτο κρεβατάκι ριλαξ και αρκετά πράγματα μαζί, τα οποία δεν θυμάμαι, με 500 ευρώ. Επίσης στο kiddo αν πάρεις σε μια παραγγελία και την προίκα μαζί σου δίνουν δώρο και στρώμα αξίας 80 ευρώ. Ή αν επιλέξεις στρώμα μεγαλύτερης αξίας υπάρχει η δυνατότητα να αφαιρεθεί το πόσο των 80 ευρώ. Προίκα τελικά δεν πήραμε από κει κι ας έδιναν την έκπτωση στο στρώμα γιατί ήθελαν ρε κορίτσια 140 ευρώ και είχε μόνο 3 ή 4 πράγματα χωρίς κουνουπιέρα. Άλλα ήταν και χωρίς πάντα, εγώ ήθελα σε ροζ αυστηρά γιατί τα έπιπλα που πήραμε είναι άσπρα. Οπότε τελικά πήγαμε στα Λητώ να ρίξουμε μια ματιά και πήραμε από εκεί με 140 ευρώ της Παλαμαϊκής που έχει μέσα πάντα, πάπλωμα, πάνω και κάτω σεντόνια, μαξιλαροθήκη και κουνουπιέρα. Επίσης είδα ότι με την αγορά κρεβατιού στα Λητώ δίνουν δώρο το στρώμα. Προφανώς δε θα δίνουν δώρο όποιο στρώμα και να θες αλλά τουλάχιστον δε χρειάζεται να αγοράσεις και προίκα για να πάρεις στρώμα δώρο. Αυτά τα ολίγα, σκουζάτε με αν σας κούρασα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!! @Valfrag περαστικά σου, εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς πολύ. @Angelmammy περαστικά και σε σένα εύχομαι κοπέλα μου και μια φιλική συμβουλή μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Όλα καλά θα πάνε μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά. Βάλε στο μυαλό σου την θετική πλευρά. 

Εμείς αν και δεν βρήκαμε ακόμα σπίτι, παραγγείλαμε κρεβατάκι και ντουλάπα. Πήραμε προίκα για την κούνια και αυτά προς το παρόν. Τώρα τα υπόλοιπα ελπίζω μέσα στην περίοδο των εκπτώσεων να καταφέρουμε να τα πάρουμε. Και να βρούμε κι ένα σπίτι επιτέλους. ??

Σ' ευχαριστώ. Μπααααα μόνο θετικά σκέφτομαι στη ζωή μου. Πάντα βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο. Και το άλλο καλό που έχω είναι ότι εκεί που πανικοβάλλομαι... ξαφνικά κατεβάζω ρολά και αλλάζω άρδην. Χαχαχα! Όλα καλά θα πάνε. Το ξέρω. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου περαστικά σε όσες είστε αρρωστούλες να γίνεται γρήγορα καλά εύχομαι!!!

@Angelmammy πιστεύω όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς νομίζω είναι συνηθισμένα αυτά!

Όσο  για τις κούνιες επειδή έχω κοιτάξει λίγο δεν είναι πραγματική η προσφορά που δίνουν με την προίκα συνήθως....πχ ένα κρεβάτι με στρώμα και προίκα 3 τμχ(πάπλωμα πάντα και κουνουπιερα) 350 euro χωρίς αυτά 199..Εγώ έψαξα να βρω προίκα μόνη της γιατί πέρα του ότι τις δίνουν πάνω από 100 ευρώ είναι και 3 τμ οι περισσότερες βρήκα με 60 ευρώ όλο το σετ με σεντόνια και λείπει η κουνουπιέρα μάλλον αυτή θα πάρω γιατί μ'αρέσει και το σχέδιο πολύ...γενικά θέλει ψάξιμο σε όλα!. Στα λητω που ρώτησα μέχρι 600 ευρώ σου δίνουν στρώμα αξίας 50 ευρώ και από 600 και πάνω αξίας 80 ευρώ...Δεν έμεινα ικανοποιημένη να σας πω την αλήθεια από τιμές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μου περαστικά σε όσες είστε αρρωστούλες να γίνεται γρήγορα καλά εύχομαι!!!

@Angelmammy πιστεύω όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς νομίζω είναι συνηθισμένα αυτά!

Όσο  για τις κούνιες επειδή έχω κοιτάξει λίγο δεν είναι πραγματική η προσφορά που δίνουν με την προίκα συνήθως....πχ ένα κρεβάτι με στρώμα και προίκα 3 τμχ(πάπλωμα πάντα και κουνουπιερα) 350 euro χωρίς αυτά 199..Εγώ έψαξα να βρω προίκα μόνη της γιατί πέρα του ότι τις δίνουν πάνω από 100 ευρώ είναι και 3 τμ οι περισσότερες βρήκα με 60 ευρώ όλο το σετ με σεντόνια και λείπει η κουνουπιέρα μάλλον αυτή θα πάρω γιατί μ'αρέσει και το σχέδιο πολύ...γενικά θέλει ψάξιμο σε όλα!. Στα λητω που ρώτησα μέχρι 600 ευρώ σου δίνουν στρώμα αξίας 50 ευρώ και από 600 και πάνω αξίας 80 ευρώ...Δεν έμεινα ικανοποιημένη να σας πω την αλήθεια από τιμές.. 

Τι 600€ και κάτω σου δίνουν στρώμα 50€ και 600€ και άνω στρώμα 80€;;;; Καταξοδευτηκαν!!!! Χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Ωωω πλάκα κάνεις; Πάνω από 600 ευρώ για κρεβατάκι; Ε όχι ρε πάρα πολύ ακριβό... Εγώ απ' τα kiddo πήρα ένα καινούριο πολυμορφικό με ενα τεράστιο συρτάρι κάτω, 3 συρτάρια μικρά από δεξιά και πίσω απ τα συρτάρια ένα ντουλάπι με μεγάλο βάθος που ανοίγει από πάνω, έκανε 450 περίπου και είναι και το κρεβάτι αρκετά μεγάλο παιδιά. Και αργότερα αν θέλεις βγαίνουν τα συρτάρια και γίνεται παιδικό. Πολύ ωραίο έπιπλο πραγματικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κουνουπιέρα δ είχα κορίτσια. Δ ξέρω αν βόλευε κιόλας άλλα ούτε σκέφτηκα να πάρω. Όσο για την προίκα πήγα εδώ αε ένα 2 μαγαζιά με είδη προικος κ διάλεξα αυτά π μ άρεσαν αε πολύ λογικές τιμές. Κάνουν συνήθως καλές εκπτώσεις αν πάρεις πολλά μαζί. Επίσης έχω 2 σετ σεντόνια κανονικα κ μετα είχα πάρει διαφορά σχέδια υφάσματα κ μ έραψε η μαμά μ ένα σωρο σεντόνια κ για την κούνια κ σεντόνακια αγκαλιάς για την καλαθουνα. Αυτά τα αγκαλιάς πόλυ με βολεψαν είχα πάντα μαζί ένα αν πηγαίναμε κάπου. Ακόμη κ τωρα τα μεσημέρια π κοιμάται στον καναπέ ένα τέτοιο μικρό στρώνω ίσα ίσα να είναι δροσερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Εγώ κουνουπιέρα δ είχα κορίτσια. Δ ξέρω αν βόλευε κιόλας άλλα ούτε σκέφτηκα να πάρω. Όσο για την προίκα πήγα εδώ αε ένα 2 μαγαζιά με είδη προικος κ διάλεξα αυτά π μ άρεσαν αε πολύ λογικές τιμές. Κάνουν συνήθως καλές εκπτώσεις αν πάρεις πολλά μαζί. Επίσης έχω 2 σετ σεντόνια κανονικα κ μετα είχα πάρει διαφορά σχέδια υφάσματα κ μ έραψε η μαμά μ ένα σωρο σεντόνια κ για την κούνια κ σεντόνακια αγκαλιάς για την καλαθουνα. Αυτά τα αγκαλιάς πόλυ με βολεψαν είχα πάντα μαζί ένα αν πηγαίναμε κάπου. Ακόμη κ τωρα τα μεσημέρια π κοιμάται στον καναπέ ένα τέτοιο μικρό στρώνω ίσα ίσα να είναι δροσερά.

Νομίζω πως καλό είναι να πάρουμε με τόσα που γίνονται με τα κουνούπια θα είναι και πολύ μωράκια το καλοκαίρι!βασικά εμένα μου αρέσει και εμφανισιακά να σου πω την αλήθεια!είσαι πολύ τυχερή που στα έκανε η μαμα σου!εμένα πλέκει ασταμάτητα!!!χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...