Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Εμείς δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα... Περιμένουμε μετά τη β επιπέδου, κάνουμε έρευνα αγοράς σε ίντερνετ. Είμαστε σε νησί κ δεν έχουμε κ πολλές επιλογές. Όντως αντροκτατουμενος ο Μάιος :) Με το καλό όλα τα μπεμπακια μας κ σε όσους προσπαθούν το νέο έτος να τους ανταμοιψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@RnMl άντε με τ καλο κ η β επιπέδου!

@Vivi35 Όχι μια χαρά ειναι τ διάστημα ανάμεσα στις γέννες. Αλλά πολλοί γιατροί δ αναλαμβάνουν. Επειδή κ γω γέννησα με καισαρική έχω βρει γιατρό ν αναλαμβάνει φτ μετά από καισαρική. Βέβαια είναι νωρις να ξέρουμε από τωρα πως θα παει άλλα έχουμε κάνει μια συζήτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!δεν ανήκω στην ομάδα σας,αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω τον Ιούνιο,ήθελα να σας ρωτήσω αν σας είπανε στην αυχενικη διαφάνεια το φύλο του μωρού σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!δεν ανήκω στην ομάδα σας,αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω τον Ιούνιο,ήθελα να σας ρωτήσω αν σας είπανε στην αυχενικη διαφάνεια το φύλο του μωρού σας;

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Ναι μου είχε πει πως είναι αγοράκι με μια μικρή επιφύλαξη ! Συνήθως δεν σου λένε  σίγουρα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!δεν ανήκω στην ομάδα σας,αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω τον Ιούνιο,ήθελα να σας ρωτήσω αν σας είπανε στην αυχενικη διαφάνεια το φύλο του μωρού σας;

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Με το καλό το μωράκι σου. 

Όχι, εμένα δε μου είχε πει τίποτα ο γιατρός στην αυχενική διαφάνεια. Ήταν πολύ μικρούλι και δε γυρνούσε για να δει κάτι... Πάντως, υπάρχουν περιπτώσεις που λένε και βγαίνει σωστό το φύλο του μωρού και άλλες (πολλές επίσης) που κάνουν λάθος. Να σκέφτεσαι ένα γερό μωράκι και ας είναι ο,τι φύλο θέλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 καλησπερα και χρονια πολλα!!!!!εμας μας ειχε πει στην αυχενική  οτι κατα 90% ειναι αγορακι! απο τοτε εχουμε παει 2 φορες για επίσκεψη και δεν μπορουσε να δει το φύλο δεν ειχε καθολου καλη θεση το μωρο και μας ειπε οτι για να μην βλεπει κατι μαλλον ειναι κοριτσάκι! τωρα περιμένουμε την β επιπέδου σε 15 μερες να μαθουμε!!!και μου ελεγε μια φιλη πριν την β επιπέδου μην εισαι σιγουρη!!!!!!!!δεν την ακουγα το πίστευα οτι ειναι αγορακι!εδω που τα λεμε ακομα το πιστευω!τωρα θα δείξει! !γερα να ειναι και δεν εχει και τοση σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@RnMl άντε με τ καλο κ η β επιπέδου!

@Vivi35 Όχι μια χαρά ειναι τ διάστημα ανάμεσα στις γέννες. Αλλά πολλοί γιατροί δ αναλαμβάνουν. Επειδή κ γω γέννησα με καισαρική έχω βρει γιατρό ν αναλαμβάνει φτ μετά από καισαρική. Βέβαια είναι νωρις να ξέρουμε από τωρα πως θα παει άλλα έχουμε κάνει μια συζήτηση.

Α τέλεια! Εγώ δεν ασχολήθηκα αλλά θα ρωτήσω τον γιατρό μου! :) 

καλή χρονιά με υγεία!! Με το καλό τα μωράκια όλων μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2018 at 1:03 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy τι όμορφες αγορές! Με τ καλο να ρθει τ μωράκι σας. Εγώ θέλω ρουχαλάκια για όταν γεννηθει η μικρη. Ναι ναι καταλαβα ποιο λες. Έχει κ ένα μεγάλο στολατζιδικο κυρίως με ρούχα αρον ταύρο άλλα δ θυμάμαι πως το λένε. Μπορεί να είναι κ Mothercare. Για καρότσι δες κ τα Carello τη σειρά M30. Το έχει φίλη μ και είναι εξαιρετικό. Από άποψη ποιότητας, οδήγησης κτλ. 

@Vivi35 είχες φ.τ. στο πρώτο σου παιδάκι; 

@stasa199 Ναι είναι τ δεύτερο παιδάκι μου. Όντως λένε ότι φαίνεται πιο νωρίς η κοιλιά αλλά εμένα είναι κανονική κοιλιά εγκύου. Ίσως παίζει ρόλο κ η ανατομία της κάθε μιας. Πάντως δ έχει να κάνει με τ πόσο είναι τ μωράκι.

@paradisebird κούκλα μ Εγώ θα σ μιλήσω πιο χύμα. Στη θέση σου θα πήγαινα σε υποβοηθούμενη χθες. Αν θυμάμαι καλά προσπαθείτε ήδη καιρό. Εγώ οχ δ θα άφηνα καν χρόνο για φυσιολογικές προσπάθειες σ αυτή την ηλικια. Ξεκίνησα στα 26 μ τις προσπάθειες κ στο χρόνο ακριβώς έκανα κ γω κ ο σύζυγός μ εξετάσεις υπογονιμότητας Αφού δ είχα μείνει έγκυος. Όταν μάθαμε ότι έχουμε θεμα στο σπέρμα δ τ σκέφτηκα καν. Λέω θα κανουμε εξωσωματική. Άσχετα αν τελικά έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Πότε δ είναι αργά για να γίνεις μανούλα κ στο εύχομαι ολόψυχα. Τρόποι υπάρχουν πολλοί.

Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και σέβομαι κάθε γυναίκα που καταφεύγει στην εξωσωματική  και δεν κρίνω ούτε κατακρίνω καμία για τις επιλογές της για το πως, πότε και με ποιόν τρόπο θα αποκτήσει παιδί, εγώ μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου. Είμαι κατά της εξωσωματικής για διάφορους λόγους, οπότε δεν πρόκειται να μπω σε αυτή την διαδικασία. Κι αν είναι να κάνω παιδί θα κάνω φυσιολογικά (γίνονται και θαύματα, σπάνια μεν αλλά γίνονται). Κι αν όχι υγεία βρε αδερφέ... Δεν θα είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Και φυσικά μπορεί να κατηγορηθώ πως για να μην το "κυνηγάω" μάλλον δεν το θέλω και πολύ. Δεν με πειράζει όμως γιατί ξέρω τι θέλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird φυσικά κοπέλα μ κ είναι δικαίωμα σου κ δ πρόκειται να αε κρίνει κανένας γι αυτό. Αλλά πλέον πρέπει να ξέρεις κ να αποδεχτείς ότι οι πιθανότητες είναι απειροελαχιστες. Αν ήσουν γύρω στα 40 θα ελεγα Ναι οκ έχεις μερικά χρόνια μπροστά σου κ έχεις πολλές πιθανότητες. Απλά εφόσον έχεις αποκλείσει από τ μυαλό σ τους άλλους τρόπους πρέπει να αποδεχτείς ότι διαφορετικά Ίσως κ να μην έρθει που μακάρι βέβαια να έρθει, ποτέ δ ξέρεις τι γίνεται, και να πάψεις να στεναχωριέσαι όταν περνάς μπροστά από βιτρίνες με μωρουδιακα. Να περνάς όμορφα με τ αντρουλη σου είτε είστε οι 2 σας είτε γίνεται περισσότεροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@paradisebird φυσικά κοπέλα μ κ είναι δικαίωμα σου κ δ πρόκειται να αε κρίνει κανένας γι αυτό. Αλλά πλέον πρέπει να ξέρεις κ να αποδεχτείς ότι οι πιθανότητες είναι απειροελαχιστες. Αν ήσουν γύρω στα 40 θα ελεγα Ναι οκ έχεις μερικά χρόνια μπροστά σου κ έχεις πολλές πιθανότητες. Απλά εφόσον έχεις αποκλείσει από τ μυαλό σ τους άλλους τρόπους πρέπει να αποδεχτείς ότι διαφορετικά Ίσως κ να μην έρθει που μακάρι βέβαια να έρθει, ποτέ δ ξέρεις τι γίνεται, και να πάψεις να στεναχωριέσαι όταν περνάς μπροστά από βιτρίνες με μωρουδιακα. Να περνάς όμορφα με τ αντρουλη σου είτε είστε οι 2 σας είτε γίνεται περισσότεροι.

Το ξέρω αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια! Χρόνια πολλα με Υγεία!! Να είστε όλες καλά κ με τ καλο τα μωράκια σας.

@paradisebird ξέχασα να σ ευχηθώ καλή χρονιά! Καλή χρονιά κ σε σένα! Να είστε πάντα καλά κ γεροί με τ άντρα σου γτ η υγεία είναι πάνω από όλα.

@Vivi35 Εγώ βάζω οπότε τ θυμηθώ την simulcium μου αρέσει πάρα πολυ. Την απορροφαει ποκυ ευκολα τ δέρμα μ κ δ έχει μυρωδιά. Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έβαζα την mommy της bepanthol από την οποία επίσης ήμουν πολύ ικανοποιημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird βέβαια όσο έχεις περίοδο ποτέ δ ξέρεις τι γινεται. Κανεις δ ξέρει τι του επιφυλάσσει το μάλλον, η μοίρα, ο Θεός όπως θες πες το. Εγώ έμεινα 2 φορες φυσιολογικό έγκυος ενώ είχαμε απειροελαχιστες πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης. Την πρώτη μετά από 26 μήνες εντατικών προσπαθειών κ τη 2η χωρίς να προσπαθούμε με μια μόνο ελεύθερη επαφή λογο έλλειψη προφυλάξεων.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια! Χρόνια πολλα με Υγεία!! Να είστε όλες καλά κ με τ καλο τα μωράκια σας.

@paradisebird ξέχασα να σ ευχηθώ καλή χρονιά! Καλή χρονιά κ σε σένα! Να είστε πάντα καλά κ γεροί με τ άντρα σου γτ η υγεία είναι πάνω από όλα.

@Vivi35 Εγώ βάζω οπότε τ θυμηθώ την simulcium μου αρέσει πάρα πολυ. Την απορροφαει ποκυ ευκολα τ δέρμα μ κ δ έχει μυρωδιά. Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έβαζα την mommy της bepanthol από την οποία επίσης ήμουν πολύ ικανοποιημένη.

Κι εγώ όποτε το θυμηθώ βάζω. Ευτυχώς στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα ραγάδες.

βάζω την prevenstria της frezyderm αλλά με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 Εγώ βάζω 2-3 φορές την ημέρα αμυγδαλελαιο. Απο το τέλος του τρίτου μήνα. Είναι φυσικό προϊόν και κάνει πολύ ελαστική την επιδερμίδα μου. Βάζω και στο στήθος.

Καλή χρονιά σε όλες!!! Ευτυχισμένο το νέο έτος!! Με το καλό τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Κι εγώ όποτε το θυμηθώ βάζω. Ευτυχώς στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα ραγάδες.

βάζω την prevenstria της frezyderm αλλά με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά της!

Βιβη κι εγω την ιδια βαζω της frezyderm. Οντως εχει εντονη μυρωδια. Φανταζομαι οτι θα ενοχλει αρκετες κοπελες το εντονο αυτο αρωμα. Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα ... οποτε τη συνεχιζω. Κι εγω οποτε θυμηθω... συνηθως μετα απο μπανιο. Ειναι και χειμωνας και ετσι κρυουλιαρα που ειμαι δε θελω να ξεσκεπαζω πολυ πολυ την κοιλια μου για να βαλω κρεμα (μπρρρ) . Αν ηταν καλοκαιρι νομιζω θα βαζαμε πιο συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Vivi35 Εγώ βάζω 2-3 φορές την ημέρα αμυγδαλελαιο. Απο το τέλος του τρίτου μήνα. Είναι φυσικό προϊόν και κάνει πολύ ελαστική την επιδερμίδα μου. Βάζω και στο στήθος.

Καλή χρονιά σε όλες!!! Ευτυχισμένο το νέο έτος!! Με το καλό τα μωράκια μας!!

Και το αμυγδαλελαιο καλο και το λαδι καρυδας καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Βιβη κι εγω την ιδια βαζω της frezyderm. Οντως εχει εντονη μυρωδια. Φανταζομαι οτι θα ενοχλει αρκετες κοπελες το εντονο αυτο αρωμα. Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα ... οποτε τη συνεχιζω. Κι εγω οποτε θυμηθω... συνηθως μετα απο μπανιο. Ειναι και χειμωνας και ετσι κρυουλιαρα που ειμαι δε θελω να ξεσκεπαζω πολυ πολυ την κοιλια μου για να βαλω κρεμα (μπρρρ) . Αν ηταν καλοκαιρι νομιζω θα βαζαμε πιο συχνα

Και γω ακριβώς το ίδιο.. κρυωωώνωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Vivi35 Εγώ βάζω 2-3 φορές την ημέρα αμυγδαλελαιο. Απο το τέλος του τρίτου μήνα. Είναι φυσικό προϊόν και κάνει πολύ ελαστική την επιδερμίδα μου. Βάζω και στο στήθος.

Καλή χρονιά σε όλες!!! Ευτυχισμένο το νέο έτος!! Με το καλό τα μωράκια μας!!

Απορροφάται εύκολα από την επιδερμίδα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Και το αμυγδαλελαιο καλο και το λαδι καρυδας καλο!! 

Συμφωνώ!! Καμιά φορά βάζω και απ' τα 2. Απλά το λάδι καρύδας μου παγώνει και βαριέμαι κάθε τρείς και λίγο να το ζεσταίνω...

Κορίτσια, να βάζετε όλες κάτι για πρόληψη των ραγάδων!!! Ο, τι κρίνεται εσείς καλύτερο ή σας προτείνει ο γιατρός σας. Μην το αμελείτε και μην το ξεχνάτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi35 είπε:

Απορροφάται εύκολα από την επιδερμίδα? 

Όχι αμέσως. Θέλει λίγο χρόνο. Είναι λάδι όποτε δεν απορροφάται όπως μια κρέμα. Εγώ βάζω και μετά από λίγο φοράω κανονικά τα πυτζαμάκια μου. Τη δουλειά που πρέπει να κάνει θα την κάνει μια χαρά όμως. Απλά δε βάζω όταν έχω να βγω έξω γιατί υπάρχει κίνδυνος να μου λερώσει τα ρούχα αν δεν έχει απορροφηθεί καλά. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Όχι αμέσως. Θέλει λίγο χρόνο. Είναι λάδι όποτε δεν απορροφάται όπως μια κρέμα. Εγώ βάζω και μετά από λίγο φοράω κανονικά τα πυτζαμάκια μου. Τη δουλειά που πρέπει να κάνει θα την κάνει μια χαρά όμως. Απλά δε βάζω όταν έχω να βγω έξω γιατί υπάρχει κίνδυνος να μου λερώσει τα ρούχα αν δεν έχει απορροφηθεί καλά. :-)

Τέλεια! Θα το δοκιμάσω! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά με υγεία κ γερά μπεμπακια! Κι εγώ της frezyderm βάζω κ μπορώ να πω η μυρωδιά μ'αρεσει! Περί ορεξεως!!! Άλλη απορία, με τι πλένετε την ευαίσθητη περιοχή; Εγώ επίσης frezyderm έναν αφρό αλλά είναι ακριβό κ ψάχνω καμια εναλλακτική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...