Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια, σήμερα έχω νιώσει πολλές φορές ένα γκλουπ στην κοιλιά μου. Σαν κάτι να στριφογυρίζει μέσα. Υπέροχο!!! Λες και κατάλαβε το μωράκι μου ότι είχα έννοια και λέει "εδώ είμαι μαμά". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια, σήμερα έχω νιώσει πολλές φορές ένα γκλουπ στην κοιλιά μου. Σαν κάτι να στριφογυρίζει μέσα. Υπέροχο!!! Λες και κατάλαβε το μωράκι μου ότι είχα έννοια και λέει "εδώ είμαι μαμά". 

αχ τι καλα!!!!!!??ειναι ωραια αισθηση!!!αντε να μη σταματάνε σιγα σιγά! 

εμενα απο χθες δεν μου εχει δειξει τιποτα...περιμενω!!!αν και εχω αρχισει και βλεπω σιγα σιγά να φουσκωνει η κοιλιτσα επιτέλους! !επισης πειναω πολυ ρε κορίτσια! δεν ξερω εσεις πως ειστε αλλα ετσι και περασουν 3 ωρες πχ αρχιζει η κοιλιτσα μου να γουργουριζει!!!βεβαια εχω μικρύνει πολυ τις ποσοτητες που τρωω ουτε μια μπροζολα δεν μπορω να φαω ολόκληρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Θα γίνω και γω μανούλα για δεύτερη φορά το Μάιο!

με το καλό όλες σας! :)

καλως ηρθες και με το καλο το δεύτερο μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου. Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι;; Καλώς ήρθες στην παρέα μας. 

Ευχαριστώ πολύ! Το πρώτο μου είναι 14 μηνών κοριτσάκι. 

Τώρα είμαι 18 εβδομάδων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια, σήμερα έχω νιώσει πολλές φορές ένα γκλουπ στην κοιλιά μου. Σαν κάτι να στριφογυρίζει μέσα. Υπέροχο!!! Λες και κατάλαβε το μωράκι μου ότι είχα έννοια και λέει "εδώ είμαι μαμά". 

Τι τελειο αυτο το γκλουπ χαχα!!! Δωσε δωσε μικρουλι!!! Χτυπα την?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  ζηλεψα, ξαπλωσα κι εβαλα τον ρουντολφ να παιζει πανω απ την κοιλια μου και τουκ τουκ μου ηρθαν 2 χτυπηματακια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy  ζηλεψα, ξαπλωσα κι εβαλα τον ρουντολφ να παιζει πανω απ την κοιλια μου και τουκ τουκ μου ηρθαν 2 χτυπηματακια χαχα

Αλήθεια;;; Είδες μωρέ τα νινια μας;;; Όλα τα καταλαβαίνουν. Τώρα μετράω αντίστροφα προς τη β επιπέδου... Ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αλήθεια;;; Είδες μωρέ τα νινια μας;;; Όλα τα καταλαβαίνουν. Τώρα μετράω αντίστροφα προς τη β επιπέδου... Ανυπομονώ! 

αχ και εγω περιμενω πως και πως να περασουν οι μέρες !μου φαίνεται οτι αργει πολυ!!!!!και δεν εχω πολλα χτυπηματακια!ξερετε ποτε θα το καταλαβουν οι μπαμπαδες;εμενα περιμενει μωρε πως και πως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

αχ και εγω περιμενω πως και πως να περασουν οι μέρες !μου φαίνεται οτι αργει πολυ!!!!!και δεν εχω πολλα χτυπηματακια!ξερετε ποτε θα το καταλαβουν οι μπαμπαδες;εμενα περιμενει μωρε πως και πως..

Ετσι.. ολες σε αυτη τη φαση περιμενουμε τη β επιπεδου! Μεσα στον Ιανουαριο...μια μια θα εχουμε νεα!!! Κι εγω συνεχεια φωναζω τον αντρα μου να βαλει χερι στην κοιλια μηπως νιωσει κι αυτος κατι αλλα προς το παρον τιποτα. Μια εφαρμογη που εχω στο κινητο λεει οτι ο μπαμπας θα το νιωσει την 21η εβδομαδα αλλα πιστευω οτι παιζει απο γυναικα σε γυναικα. Σε αλλη θα συμβει πιο νωρις, σε αλλη πιο αργα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

αχ και εγω περιμενω πως και πως να περασουν οι μέρες !μου φαίνεται οτι αργει πολυ!!!!!και δεν εχω πολλα χτυπηματακια!ξερετε ποτε θα το καταλαβουν οι μπαμπαδες;εμενα περιμενει μωρε πως και πως..

Κάπου διάβασα ότι από την 28η εβδομάδα και μετά θα μπορούν να το νιώθουν οι μπαμπάδες ακουμπώντας το χέρι τους στην κοιλιά μας. Για να δούμε... Έχουμε ακόμα μέχρι τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αλήθεια;;; Είδες μωρέ τα νινια μας;;; Όλα τα καταλαβαίνουν. Τώρα μετράω αντίστροφα προς τη β επιπέδου... Ανυπομονώ! 

Και εγω για τη β επιπεδου ανυπομονω ελα φτανει η μεραα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Ετσι.. ολες σε αυτη τη φαση περιμενουμε τη β επιπεδου! Μεσα στον Ιανουαριο...μια μια θα εχουμε νεα!!! Κι εγω συνεχεια φωναζω τον αντρα μου να βαλει χερι στην κοιλια μηπως νιωσει κι αυτος κατι αλλα προς το παρον τιποτα. Μια εφαρμογη που εχω στο κινητο λεει οτι ο μπαμπας θα το νιωσει την 21η εβδομαδα αλλα πιστευω οτι παιζει απο γυναικα σε γυναικα. Σε αλλη θα συμβει πιο νωρις, σε αλλη πιο αργα.

Εμενα προχθες εβαλε το χερι του και το καταλαβε (21η βδομαδα)!!!βεβαια μια κ μοναδικη φορα..τρελαθηκε χαχαχχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Κάπου διάβασα ότι από την 28η εβδομάδα και μετά θα μπορούν να το νιώθουν οι μπαμπάδες ακουμπώντας το χέρι τους στην κοιλιά μας. Για να δούμε... Έχουμε ακόμα μέχρι τότε... 

28η εβδομαδα ειναι 7 μηνων. Αργα μου φαινεται. Θα τον εχω να γκρινιαζει αμα μας παρει τοσο χαχα... Ηδη γκρινιαζει οτι μανα και κορη επικοινωνουμε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

28η εβδομαδα ειναι 7 μηνων. Αργα μου φαινεται. Θα τον εχω να γκρινιαζει αμα μας παρει τοσο χαχα... Ηδη γκρινιαζει οτι μανα και κορη επικοινωνουμε χαχα

Χαχα!! Εμένα πάντως χθες που έκανε πάρτυ η μικρή, δεν ένιωσε τίποτα ο μπαμπάς μας. Κι το υπέροχο είναι ότι αντιδρούσε στο άγγιγμα του. Εγώ το ένιωθα αλλά ο άντρας μου όχι. Μα... δε ζούμε υπέροχες στιγμές;;; Αχ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχα!! Εμένα πάντως χθες που έκανε πάρτυ η μικρή, δεν ένιωσε τίποτα ο μπαμπάς μας. Κι το υπέροχο είναι ότι αντιδρούσε στο άγγιγμα του. Εγώ το ένιωθα αλλά ο άντρας μου όχι. Μα... δε ζούμε υπέροχες στιγμές;;; Αχ!! 

πρωτογνωρα και υπεροχα ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ χρόνια πολλά! Με το καλό τα μωράκια μας. Γράφω πρώτη φορά. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου, ημερολογιακά 18 και 4, υπερηχογραφικά 19 και 6 λέει ο γιατρός. Πητ 19 Μαΐου. Έχω πολύ άγχος μιας που είχα κ μια παλινδρομη το Πάσχα. Σας διαβάζω κ παρηγοριεμαι! Εδώ κ λίγες μέρες νιώθω κάτι σαν απαλά χτυπηματακια!!! Έχω τρελαθεί απλά! Συναισθηματικα είμαι πολύ κυκλοθυμική τελευταία κ κλαίω χωρίς λόγο. Α επίσης ήθελα να ρωτήσω για χαμηλο οπίσθιο πλακούντα. Πριν δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι δεν ανέβηκε όσο περιμενε αλλα ο τράχηλος έχει πολύ καλό πάχος. Παρόλα αυτά μου είπε να προσέχω, αρκετή ξεκούραση κι όχι τραντάγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

28η εβδομαδα ειναι 7 μηνων. Αργα μου φαινεται. Θα τον εχω να γκρινιαζει αμα μας παρει τοσο χαχα... Ηδη γκρινιαζει οτι μανα και κορη επικοινωνουμε χαχα

αστα να πανε και εμενα μου λέει δεν μπορει κατι θα υπαρχει για τους μπαμπαδες !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

αστα να πανε και εμενα μου λέει δεν μπορει κατι θα υπαρχει για τους μπαμπαδες !!!!!

Ναι κατι υπαρχει... η υπομονη!!! Θα το νιωσουν κι αυτοι συντομα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ χρόνια πολλά! Με το καλό τα μωράκια μας. Γράφω πρώτη φορά. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου, ημερολογιακά 18 και 4, υπερηχογραφικά 19 και 6 λέει ο γιατρός. Πητ 19 Μαΐου. Έχω πολύ άγχος μιας που είχα κ μια παλινδρομη το Πάσχα. Σας διαβάζω κ παρηγοριεμαι! Εδώ κ λίγες μέρες νιώθω κάτι σαν απαλά χτυπηματακια!!! Έχω τρελαθεί απλά! Συναισθηματικα είμαι πολύ κυκλοθυμική τελευταία κ κλαίω χωρίς λόγο. Α επίσης ήθελα να ρωτήσω για χαμηλο οπίσθιο πλακούντα. Πριν δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι δεν ανέβηκε όσο περιμενε αλλα ο τράχηλος έχει πολύ καλό πάχος. Παρόλα αυτά μου είπε να προσέχω, αρκετή ξεκούραση κι όχι τραντάγματα

με το καλο το μωρακι σου! εγω ειμαι 18 και 5!ειναι λιγο παραξενα τα συναισθηματα μας η αληθεια είναι !για τον πλακούντα δεν ξερω να σε βοηθησω....δεν ξερω καν για τον δικο μου οταν τον ειχα ρωτησει καποια στιγμη το γιατρο μου ειπε ειναι ολα μια χαρα να μην ανησυχώ. .να προσεχεις οσο μπορεις και ολα καλα θα πάνε! 

 

εγω εχω εδω και 4 με 5 μερες που πονάει τοσο πολυ η μέση μου λες και εσκαβα!κουραστηκα λίγο τα Χριστούγεννα αλλα κατα τα αλλα το παω χαλαρα γιατι κουραζομαι πολυ ευκολα...αντε να αρχισει το ζουζουνι μου να κουνιέται πιο πολυ νομιζω πως εδω και δυο μερες δεν εχω ξανα καταλαβει τιποτα και αρχιζω να αγχώνομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ναι κατι υπαρχει... η υπομονη!!! Θα το νιωσουν κι αυτοι συντομα ?

χαχαχαχα εχει πολυ πλακα!μου λεει μηπως αμα βαλω το αυτι μου το ακουσω;και του λεω δεν νομιζω...το βαζει και μου λεει ακούω κατι σαν να ειναι μεσα σε νερο!!εσυ δεν μπορεις να το καταλαβεις μου λεει!!και του λεω τι λες μωρεεεε αυτο μπορεί να το ακουσω και εγω σε εσένα δεν ειναι το μωρο και απογοητευτηκε ο καημένος! περιμενει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

με το καλο το μωρακι σου! εγω ειμαι 18 και 5!ειναι λιγο παραξενα τα συναισθηματα μας η αληθεια είναι !για τον πλακούντα δεν ξερω να σε βοηθησω....δεν ξερω καν για τον δικο μου οταν τον ειχα ρωτησει καποια στιγμη το γιατρο μου ειπε ειναι ολα μια χαρα να μην ανησυχώ. .να προσεχεις οσο μπορεις και ολα καλα θα πάνε! 

 

εγω εχω εδω και 4 με 5 μερες που πονάει τοσο πολυ η μέση μου λες και εσκαβα!κουραστηκα λίγο τα Χριστούγεννα αλλα κατα τα αλλα το παω χαλαρα γιατι κουραζομαι πολυ ευκολα...αντε να αρχισει το ζουζουνι μου να κουνιέται πιο πολυ νομιζω πως εδω και δυο μερες δεν εχω ξανα καταλαβει τιποτα και αρχιζω να αγχώνομαι! 

Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ το δικό σου. Ίσως είναι ακόμα νωρίς να τα νιώθουμε καθημερινά. Ο γιατρός μου με κοίταξε περίεργα όταν του είπα πριν δύο βδομάδες ότι νιώθω κάτι πεταρισματα! Η μέση κάποιες μέρες κι εμένα με πεθαίνει. Τελευταία νιώθω ένα βάρος λες κι έχω φάει ένα γουρουνοπουλο... Άρχισαν κι οι αϋπνίες. Έχουμε να δούμε πολλά πιστεύω! Ας είναι καλά τα μικρά μας κι όλα τ αλλά λύνονται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 18εβδ+2ημ και έχω νιώσει το μωράκι μου 3 - 4 φορές! Πότε το ακούμε καθημερινά?

τα έχω ξεχάσει από την πρώτη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. σήμερα ξύπνησα αντικρίζοντας πολλά καφέ στο σκούπισμα. Σφίχτηκε το στομάχι μου. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό κ με καθησύχασε λέγοντας πως δε σημαίνουν κάτι. Μπορεί κ λίγο κόκκινο να δω άνευ σημασίας. Με ρώτησε αν κουράστηκα ή σφίχτηκε με την τουαλέτα. Η αλήθεια είναι πως έχω γίνει αρκετά δυσκοιλια τελευταία. Ηρεμησα λίγο αλλά κ πάλι τρέμει το φυλλοκαρδι μου. Έχει τύχει σε καμία σας;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σήμερα ξύπνησα αρρωστουλα.....ποναει ο λαιμος μου και με τσουζει η μύτη μου.....ηταν ο αντρας μου άρρωστος και τελικα κολλησα...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...