Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@marakineos αχ τι καλα!αντε να δουμε τι θα σου πουν!δεν νομιζω να σε κρατησουν αν δεν εχεις κατι αλλο.....

@vayaki ποση ωρα εκανες??εγω τρεμω να μοθ πει ο γιατρος να ξανα παω!δε θελω!χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Vivi35 να σας ζήσει! Συγχαρητήρια ♥️

@lila80 με το καλό αύριο, όλα να πάνε τέλεια! Περιμένουμε νέα σας

@marakineos για να δούμε, σ'εμενα η βλέννα δε σήμαινε κάτι άμεσο. Εκτός αν έχεις κ συσπάσεις

@stasa199 κι εγώ χθες περπάτησα 40 λεπτά με μια μικρή στάση κ μετά είχα πολλές συσπάσεις. Τρόμαξα κ λίγο αλλά μετά όλα καλά. Πιστεύω ότι με το περπάτημα θα έρθει πιο εύκολα ή πιο γρήγορα.. βάλτο καθημερινά στο πρόγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos αχ τι καλα!αντε να δουμε τι θα σου πουν!δεν νομιζω να σε κρατησουν αν δεν εχεις κατι αλλο.....

@vayaki ποση ωρα εκανες??εγω τρεμω να μοθ πει ο γιατρος να ξανα παω!δε θελω!χαχααχα

20 λεπτα κρατησε! Με επιανε ενα αγχος λες και πηγα να κανω κατι τρομερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini και εγω νομιζω πως θα βοηθησει και προσπαθω να πηγαινω...και αυτο το καθε μερα ζορι ειναι!χαχαχαα

@vayaki εμενα με πεθανε η μεση μου!ημουν και 50 λεπτα βεβαια αλλα δεν μπορουσα καθολου!το δωματιο του μικρου σας υπεροχο!!!!με το καλο να γεμισει με τον μπεμπουλη!!

εγω περιμενω καποια αυτοκολλητα ακομα και τα πραγματα δεν τα εχω βγαλει ολα απο τις συσκευασιες να μη σκονιζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

@RaniaMln καλή προσαρμογή! Τι ωραία που είναι βολικό το μωράκι σας! Αυτό με τις ισορροπίες κι εγώ σκέφτομαι πως να το διαχειριστω να μην νιώσει άβολα το κορίτσι μου...προς στιγμήν πήγα και πήρα διάφορα δώρα που θα της φέρει το μωρό όταν έρθει στο σπίτι... Βράχυ χαλινού είχε κ η δικιά μου κόρη και κάναμε εκτομή με λέιζερ όταν ήταν 20 ημερών... Πιστεύω όσο νωρίτερα γίνει τόσο καλύτερα γιατί δεν καταλαβαίνουν κ πολλά τα παιδιά αλλά εγώ αν κ τέρας ψυχραιμίας δεν κατάφερα να μπω μέσα ...μπήκε ο άντρας μου... @Valfrag μια χαρά βρίσκω τον προορισμό σας ...θα απολαύσετε δροσιά... Όπου και να πάμε νομίζω και μόνο που θα αλλάξουμε παραστάσεις θα είναι σούπερ... Αν και καμιά φορά οι μετακινήσεις με τόσο μικρό μωρό μοιάζουν με μετακόμιση (χωρίς υπερβολή) ...

Oσο περνανε οι μερες ειμαστε ολο κ καλυτερα.Η μικρη συνηθιζει στην ιδεα του αδερφου κ θελει να με βοηθαει με όλα.Εγω παντως ημουν μεσα μαζι με τον αντρα μου.Ο αντρας μ κοντεψε να βαλει τα κλαματα αλλα του εξηγησα ότι τοσο μικρο δεν εχει νευρα σ αυτό το σημειο.Ειναι κατι σαν τον λωρο.Απλα αυτος νευριαζε γιατι του ανοιγαν το στομα με το γλωσσοπιεστρο κ εκλαιγε.Ευτυχως όλα καλα πηγαν.Καλυτερα που το καναμε τωρα γιατι η ανηψια μ το εκανε 4 χρονων κ τωρα που κοντευει τα 7 κανει λογοθεραπειες γιατι δεν μπορει να πει καθαρα καποια γραμματα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki τελειο το υπνοδωματιο!Εμεις εχουμε ένα παιδικο το οποιο εχει 2 τοιχους ροζ-λιλα κ σκέφτομαι τους απέναντι να τους κανω άλλο χρωμα.Σε γκρι ανοιχτο τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RaniaMln είπε:

@vayaki τελειο το υπνοδωματιο!Εμεις εχουμε ένα παιδικο το οποιο εχει 2 τοιχους ροζ-λιλα κ σκέφτομαι τους απέναντι να τους κανω άλλο χρωμα.Σε γκρι ανοιχτο τι λετε?

ναιιιι μια χαρα ειναι το γκρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RaniaMln είπε:

@vayaki τελειο το υπνοδωματιο!Εμεις εχουμε ένα παιδικο το οποιο εχει 2 τοιχους ροζ-λιλα κ σκέφτομαι τους απέναντι να τους κανω άλλο χρωμα.Σε γκρι ανοιχτο τι λετε?

Και γκρι με γαλαζιο θα μπορουσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki τέλειο το δωμάτιο σας!!

@stasa199 κ εγώ έχω βαρεθεί να κάνω nst. Εν τω μεταξύ έχω κάθε μέρα συσπάσεις σε διάφορες ώρες και δεν τυχαινουν πάντα στο nst. Πάντα καταγραφεί 40αρες πχ αλλά άλλες ώρες της ημέρας η κοίλια μου δεν ηρεμεί.

@Mariamagdalini και ο γιατρός μου είπε πως σημαίνει πως γίνεται δουλίτσα στον τράχηλο και διαστέλλεται σιγά σιγά αλλά δεν σημαίνει πάντα άμεσο τοκετό. 

Κορίτσια καλό το nst λίγες συσπασουλες έως 40 είχα. Δεν με εξέτασαν κολπικά ευτυχώς τη γλίτωσα μάλλον τους είπε ο γιατρός μου να μην το κάνουν επειδή είδα και τη βλεννη τι να πω μην προχωρήσουν γρήγορα τα πράγματα. Τώρα θα ξαναπάω πεμπτη και μετά θα μιλήσουμε με τον γιατρό ποτέ θα μπω για γέννα. Πσκ θα είναι αλλά Πέμπτη θα ξέρω μέρα ακριβως! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Γερό και τυχερό να είναι το μωράκι σου.

@lila80 με το καλό αύριο!!! Να δεχτείτε το μωράκι σας με υγεία, μαμά και παιδάκι. 

Κορίτσια, η ψυχολογία μου πολύ πολύ καλύτερη και σήμερα. Κανένα κλάμα, μόνο χαμόγελα και τραγουδάκια. Με βοηθήσατε πολύ με την υποστήριξη όλες να ξέρετε! 

@Madi85 ναι το νινί μου! Και σήμερα μια απ'τα ίδια. Αλλά κι εγώ δε χορταινω όσο περνάνε οι μέρες. Τρελαίνομαι πως κοιμάται πανω μου, της γκριμάτσες όταν την παίρνει ο ύπνος, τη φατσούλα που πάει να βάλει τα κλάματα μόλις πάω να την αλλάξω πάνα... Χαχα!!! Μια απόλαυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Γλυκιά μου όλο αυτό το παράπονο είναι φυσιολογικό.. όταν έχεις κουραστεί και οι ορμόνες κάνουν πάρτι είναι πολύ λογικό!! 

Θα σε παρηγορήσω λέγοντάς σου ότι εγώ δεν έχω καν άντρα.. χωρίσαμε όταν ήμουν έγκυος αλλά το είδα με πείσμα και δύναμη!!! Είσαι πολύ πιο δυνατή από όσο νομίζεις.. κι εσύ και όλες μας.. το παράπονο είναι λογικό και δεν δείχνει αδυναμία αλλά ευαισθησία.. το καλό με μένα είναι ότι έχω απίστευτη βοήθεια από τη μάνα μου και τους γύρω μου αλλά από την άλλη το καλύτερο θα ήταν να είχε το παιδί τον πατέρα του δίπλα του όσο μεγαλώνει, συνέχεια.. και όχι περιστασιακά όπως θα γίνει τώρα.. 

Anyway.. σε φιλώ ?

Κορίτσι μου γλυκό, τώρα είδα το μνμ σου. Άξια!! Είμαι βεβαία ότι θα μεγαλώσεις το μωράκι σου με πολλή αγάπη!! Και η βοήθεια της μαμάς σου είναι παρά πολύ σημαντική. Με το καλό ξανά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos καλα σου ειπε ο γιατρος!ειναι απλα σημαδι οτι προχωραμε προς το τελος!οσο για την εξεταση τυχερη ησουν!!εγω συσπασεις δεν εχω συνεχεια...σημερα πχ δεν ειχα ιδιαιτερα...και πηγα για περπατημα...δεν ξερω τι γινεται!

@Angelmammy χαιρομαι που εισαι καλυτερα!ετσι να συνεχισεις!καταλαβαινει και η μπεμπα ποτε εισαι καλα να ξερεις!μπορει για αυτο να ηθελε να ειναι συνεχεια στο στηθος σου!ολα καλα θα πανε!θα τα καταφερεις ολα μια χαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayakiυπέροχο το δωμάτιο! Με τ καλο κ ο μπέμπης τωρα.

@RaniaMln θα συμφωνήσω με την @stasa199κ γκρι γαλάζιο μπορείς. Μπράβο σ ρη μικεη σ π ρ πήρε καλά κ σε βοηθάει. Σε λίγο καιρος θα της έχει γίνει συνήθεια.

@Angelmammyκορίτσι μ χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Αν σε παρηγορεί τους πρώτους 3 μήνες μετρούσα τις μέρες. Άντε να γίνει 10 ημερών, άντε 20, άντε μήνα κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ψαχνω παιδιατρο....εχω 3!μου εχουν προτεινει περισσοτερους αλλα εχω μεινει αναμεσα σε αυτους τους 3....ο πρωτος που ηθελα περισσοτερο ειναι στα 70 ευρω με αποδειξη αν και μου ειπαν οτι απο κοντα θα μου κανουν καλυτερη τιμη...θα μου πειτε σκεφτεσαι τα λεφτα??οχι αλλα νομιζω πως ειναι πολλα!δεν ερχεται στο σπιτι αλλα κανονιζει τα ραντεβου γοα να μωρουλια πολυ πολυ νωρις για να μην ερχονται σε επαφη με κοσμο και εξναι και στο παιδων...η δευτερη ειναι και αυτη στο παιδων δεν ξερω τιμη γιατι πηρα τηλεφωνο αλλα επειδη ηταν στο νοσοκομειο μου ειπε μαλλον η μητερα της να παρω παλι αυριο!και ο τριτος ερχεται στο σπιτι μονο για το πρωτο ραντεβου και δεν μου ειπε η γραμματεας του τιμη για την επισκεψη στο σπιτι και στο ιατρειο ειναι 50 και χωρις αποδειξη 40...τωρα απο το τηλεφωνο και χωρις να δω κατι αλλκ δεν μπορω να εχω αλλα κριτηρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω μια εξαιρετικη παιδιατρο εχει ιατρειο και ειναι και στην ευρωκλινικη παιδων την βρισκω στο κινητο οποτε την χρειαστω και ερχεται σπιτι..παιρνει 50€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κλασικά δεν προλαβαίνω να σας γράψω, ο μπεμπάκος μας έχει πολλά κέφια κατά τη διάρκεια της μέρας χαχαχ! Ευτυχώς τις νύχτες είναι ήσυχος. Ξυπνάει ανά 2,5 ώρες περίπου, τρώει 20 με 30 λεπτάκια και ξανακοιμάται αμέσως. Με το που ξημερώσει όμως αρχίζει το γλέντι ? Κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και συνέχεια ζητάει να φάει. Και όντως τρώει, δεν έχει πάρει το στήθος για πιπίλα ή κάτι τέτοιο και μάλιστα πολύ λαίμαργα, μερικές φορές μέχρι να κάνει εμετό. Και μετά που τον βάζω για ύπνο κάνει κάτι περίεργους ήχους, όπως κάνουμε για να καθαρίσουμε το λαιμό μας. Το είπα στην παιδίατρο και δε της ακούστηκε ανησυχητικό και η πεθερά μου λέει ότι το κάνουν πολλά μωράκια (;). Πραγματικά μιλάμε για πολύ φαί όμως. Αφού κάνει κακά του σίγουρα 7 φορές τη μέρα και βάζει βάρος διπλάσιο από το αναμενόμενο. Τις ελάχιστες ώρες που κοιμάται κοιτάω να προλάβω να κάνω μπάνιο, να φάω και να συμμαζέψω λιγάκι το σπίτι. Τώρα βάλαμε στο πρόγραμμα καθημερινή βολτίτσα το απόγευμα και μετά μπανάκι - μασαζάκι οπότε κάααπως αρχίζει και κοιμάται περισσότερο. Εσείς βγαίνετε καθόλου με τα μωράκια σας;

Σχετικά με το θέμα της βοήθειας, εμείς είμαστε σχεδόν όλοι μέρα μόνοι μας. Ο άντρας μου δουλεύει αρκετές ώρες και όταν γυρνάει ασχολείται όσο μπορεί, αλλά δεν έχει και πολλές αντοχές. Οι δικοί σας ασχολούνται; Για τις δουλειές του σπιτιού φέρνω γυναίκα μια φορά την εβδομάδα και φαγητό μου φέρνει η πεθερά μου. Τόσο εκείνη όσο και η μάνα μου θέλουν να έρχονται να βοηθάνε, αλλά δε τις αφήνω. Καταλαβαίνω ότι τις έχει πειράξει, αλλά δε με πολυνοιάζει. Αφού για το σπίτι δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω και με τη φροντίδα του μωρού μου θέλω να ασχολούμαι μόνο εγώ... 

@Angelmammy διάβασα όσα έγραψες και χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα. Είναι δύσκολες οι πρώτες μέρες και η καθεμιά μας το περνάει διαφορετικά. Εγώ παράπονα και κλάματα δεν είχα, αλλά εκεί που ήμουν ήρεμη και χαρούμενη, γινόμουν έξαλλη με το παραμικρό. Μέχρι που έσπασα την πόρτα ενός δωματίου από τα νεύρα μου και ειλικρινά ντρέπομαι που το λέω. Τώρα ή που έχω ηρεμήσει ή που με έχουν πάρει από φόβο και δε λένε τίποτα δεν είμαι σίγουρη ? Σχετικά με το θηλασμό, έχω 2 σημεία μέσα στο σπίτι με μαξιλάρι, νερό, χυμό, κανένα σνακ, πάνα αγκαλιάς, σαλιάρα και πετσετάκι για ρέψιμο, οπότε είμαι φουλ εξοπλισμένη και δε χρειάζομαι κάτι όταν θηλάζω! Επίσης μόλις ο μικρός πιάσει καλά τη θηλή, βγάζω το χέρι μου από το στήθος και το έχω ελεύθερο. Btw @Diwni είχες δίκιο για τις θηλές, διαμορφώθηκαν μόνες τους και δε χρειαζόμαστε πια τις θηλές σιλικόνης!

Διακοπές εμείς θα πάμε μέσα Αυγούστου και χαίρομαι πάρα πολύ για αυτό! Έχουμε εξοχικό σε νησί. Είναι αρκετά μακριά, αλλά θα έχουμε και τα πεθερικά μου δίπλα, οπότε νομίζω θα είμαστε άνετα. Και για πιπίλες που είπατε, εγώ δεν του έχω δώσει ακόμα και δε θέλω. Εννοείται πως κάνει κακό στα δόντια και στη γνάθο, αλλά αν κάποια στιγμή ζοριστούμε πολύ, θα του δώσω. Καλύτερα να στραβώσουν λίγο τα δόντια του, παρά να καταστραφούν και τα νεύρα του και τα δικά μας ?

@Madi85 μου χάρηκα πολύ που είστε καλά και σπίτι σας και που τα καταφέρατε με το θηλασμό. Και εμένα πολλοί προσπάθησαν να με αποθαρρύνουν. Όπως κι εσύ του έδινα κυρίως με μπιμπερό για να τρώει καλά και να πέσει ο ίκτερος. Μέχρι που άκουσα από δικό μου άτομο τη φράση "Τι το παλεύεις με το στήθος αφού δεν μπορείς; Αν μπορούσαν όλες δε θα υπήρχαν μπιμπερό!" ?

@Vivi35 να σας ζήσει το μωράκι! Να είστε όλοι γεροί, ευτυχισμένοι και πολύ πολύ αγαπημένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κοριτσια ψαχνω παιδιατρο....εχω 3!μου εχουν προτεινει περισσοτερους αλλα εχω μεινει αναμεσα σε αυτους τους 3....ο πρωτος που ηθελα περισσοτερο ειναι στα 70 ευρω με αποδειξη αν και μου ειπαν οτι απο κοντα θα μου κανουν καλυτερη τιμη...θα μου πειτε σκεφτεσαι τα λεφτα??οχι αλλα νομιζω πως ειναι πολλα!δεν ερχεται στο σπιτι αλλα κανονιζει τα ραντεβου γοα να μωρουλια πολυ πολυ νωρις για να μην ερχονται σε επαφη με κοσμο και εξναι και στο παιδων...η δευτερη ειναι και αυτη στο παιδων δεν ξερω τιμη γιατι πηρα τηλεφωνο αλλα επειδη ηταν στο νοσοκομειο μου ειπε μαλλον η μητερα της να παρω παλι αυριο!και ο τριτος ερχεται στο σπιτι μονο για το πρωτο ραντεβου και δεν μου ειπε η γραμματεας του τιμη για την επισκεψη στο σπιτι και στο ιατρειο ειναι 50 και χωρις αποδειξη 40...τωρα απο το τηλεφωνο και χωρις να δω κατι αλλκ δεν μπορω να εχω αλλα κριτηρια...

Εγώ προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη με την παιδίατρο. Την πρώτη φορά ήρθε σπίτι και μας πήρε 60€ και γενικώς είναι πάντα διαθέσιμη αν και την έχω ζαλίσει με τις βλακείες μου ? Έχει και ιατρείο στο Γέρακα, θες να σου στείλω στοιχεία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σας βρίσκω εξαιρετικά καλά!!! Αυτό με την πόρτα με έκανε κ γέλασα. Όχι επειδή είναι αστείο αλλά επειδή σε φαντάστηκα. Η καθεμία μας το περνάει με το δικό της τρόπο όλο αυτό ως φαίνεται. 

Η μικρή μου τρώει συνεχώς όπως ο δικός σου. Κι εμένα λερώνει 4-5 πάνες με κακακια τη μέρα και άλλες τόσες περίπου με τσισακια. Έτσι καταλαβαίνω ότι τρώει και δε με έχει μόνο ως πιπίλα. Γιατί σίγουρα λειτουργεί και κάπως έτσι το στήθος μας, συνδυαστικά με το φαγητό βεβαίως βεβαίως!!! Χαχα!! Και ακριβώς όπως το λες και μας το είχε πει η @Diwni οι θηλές διαμορφώθηκαν μόνες τους (η μία δλδ που ήταν πιο εισεχουσα). Απλά, ενώ τρώει και από τα 2 στήθη, συνεχίζει να έχει προτίμηση στο αριστερό. Δλδ τρώει ατελείωτη ώρα χωρίς σταματημό. Αφού ακούω γουλιτσες να κατεβαίνουν κανονικά και πολλές φορές πνίγεται από το πολύ γάλα. Με πιάνει μια αγωνία μην πνιγεί η αλήθεια είναι. Από το δεξί, κάνουμε πολλές διακοπές και ας τρώει. Σπάνια θα φάει πχ 5' χωρίς να το βγάλει από το στήθος και να το ξαναβάλει αμέσως. 

Κάτι άλλο που θα ήθελα τη γνώμη σας είναι το ρέψιμο. Βρε κορίτσια, εμένα δε ρευεται. Να έχει ρευτει 4-5 φορές.... Τη βάζω κανονικά να ρευτει αλλά κοιμάται μετά από κάθε θηλασμό αμέσως πάνω μου. Ξυπνάει αν τη βάλω στην κούνια της και δεν έχει πέσει σε βαθύ ύπνο και ξαναθελει στήθος να φάει. Ξέρω ότι όσα μωράκια θηλαζουν, ρευονται λιγότερο αλλά η δικιά μου δε ρευεται καθόλου. Τελικά, θα πάμε ή Πέμπτη ή Παρασκευή στον παιδίατρο και θα ρωτήσω αλλά ως τότε έχω την ανησυχία μου. Εσάς που θηλάζετε, ρευονται τα μωράκια σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag η ευρωκλινικη παιδων που ειναι???ειμαι λιγο ασχετη...!!!??

@Narcissaεχει παρα πολλους στο γερακα!!!ναι αν μπορεις στειλε μου σε παρακαλω!λογικο ειναι να τους ζαλισουμε στην αρχη πως θα μαθουμε και εμεις?χαχαχαχα  μια χαρα και ο μικρος σου!!!μπραβο τοθ που κοιμαται!και εγω ειμαι υπερ τοθ να βγει εξω το μωρακι οταν εχει καλο καιρο!νομιζω τους κανει καλο!και για τις μαμαδες δικιο εχεις και πρεπει να το καταλαβουν!βασικα ακομα και το μωρακι σου εσενα και  μετα τον μπαμπα του θελει δεν θελει καποιον αλλο στη φαση που ειναι!!

Επισης αυτο με την πορτα ισως τους εκανε να καταλαβουν πολλα!ελπιζω να μη χρειαστει να ξεσπασω παναγια μου!

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 δε ξερω που μενεις το ιατρειο της ειναι στον αγ δημητριο και ειναι και στην ευρωκλινικη παιδων στην αλεξανδρας στο κεντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy έχουμε ακριβώς το ίδιο θέμα, κι εγώ ήθελα να σας ρωτήσω. Τι στον ώμο μου τον βάζω να ρευτεί, τι ανάποδα τον γυρνάω πάνω στο χέρι μου (όπως όταν τον πλένω) και του χτυπάω την πλατούλα πόση ώρα, τίποτα. Τον παίρνει ο ύπνος και δε ρεύεται και μετά που κάνει αυτά τα περίεργα στον ύπνο του έχω και τύψεις. Δε φοβάμαι μην πνιγεί γιατί τον βάζω να κοιμηθεί στο πλάι και έχω βάλει και ανάκλιση στο λίκνο, αλλά φαίνεται να δυσφορεί... Ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.

@stasa199 σου στέλνω σε λιγάκι τα στοιχεία της με pm!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa ας μας βοηθήσουν οι υπόλοιπες μανούλες αν έχουν περάσει κάτι παρόμοιο. Εγώ άγχομαι μήπως μένει αέρας στο εντεράκι της και της δημιουργήσει κολικούς ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Κι εμένα που βγάζει γουλιτσες με ανησυχεί αλλά όχι πολύ γιατί στο μαιευτήριο μου είπαν πως σε όλα τα μωράκια συμβαίνει. Αλλά σήμερα που έκανε εμετό (πρώτη φορά έβγαλε έτσι πιο πηχτό, λευκό υγρό - συγγνώμη για τις λεπτομέρειες) αγχώθηκα αρκετά η αλήθεια είναι. Αφού είμαι από πάνω της συνέχεια και την παρακολουθώ. Κι εμένα όταν κοιμάται βγάζει διάφορους ήχους. Και δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό κ τι όχι. Και οι παιδίατροι δεν είναι σπίτι μας να ακούνε πως κάνουν τα μωρά μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...