Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@lila80 περαστικά σου !! Και πολύ νερό να πίνεις για γρηγορότερη ανάρρωση !! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Πίνω ναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα κοριτσια!!!!με το καλο να ερθουν και τα υπολοιπα μωρακια και οσα εχουν ερθει να τα χαιρεστε!γερα μωρακια να εχουμε ολες και να ειμαστε καλα και εμεις!!!!

@Angelmammy μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχεςσου! γιορταζω 22/12 αλλα παντα μου ευχονται και το πασχα!

@lila80 περαστικα σου κοπελα μου!ελπιζω να περασει γρηγορα και να μην πονας!οπως ειπαν και τα κορτσια φουλ νερακι και γιαουρτι(αυτο με την πετσα θελει κανονικα αν μπορεις να το φας!)

Η μπεμπα μου δεν ηθελε μαγειριτσα !βεβαια με το αρνακι κουνιοταν συνεχεια!!!εκανα εμετο στις 4 παρα και κοιμηθηκα 5 και 11 ξυπνησα...τωρα ξανα ξαπλωσα!θα κοιμηθω σαν πουλακι νομιζω σημερα!!!ουτε  για τουαλετα δεν θα σηκωθω νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2019 at 8:18 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου καλη Ανασταση σε ολες!!!με το καλο ευχομαι στις μελλουσες μανουλες με υγεια και σε μας που γεννησαμε να χαιρομαστε τα μωρακια μας!!

@Valfrag Χριστός Ανέστη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μου ευχαριστώ πολύ!!! Σήμερα είμαι καλύτερα από πόνο.. χθές και προχθές ήταν περισσότερο.. σήμερα είχα αρκετές συσπάσεις παρόλο που παίρνω τα trofocard αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί.. είπε να συνεχίσω trofocard αντιβίωση και ντεπον και πολλά νερά.. από ότι διάβασα στο ίντερνετ οι συσπάσεις οφείλονται στην ουρολοίμωξη για αυτό δεν ανησύχησε.. ούτε πονάω πολύ ευτυχώς!!! 

εμενα ο μπέμπης με όλα χαίρεται χαχαχα και με αρνάκι και με όλα αλλά κάθε 2-3 ώρες το βράδυ ξυπνάω για τουαλέτα.. εύχομαι να κοιμηθείς καλά να ξεκουραστείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lila80 είπε:

@stasa199 μου ευχαριστώ πολύ!!! Σήμερα είμαι καλύτερα από πόνο.. χθές και προχθές ήταν περισσότερο.. σήμερα είχα αρκετές συσπάσεις παρόλο που παίρνω τα trofocard αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί.. είπε να συνεχίσω trofocard αντιβίωση και ντεπον και πολλά νερά.. από ότι διάβασα στο ίντερνετ οι συσπάσεις οφείλονται στην ουρολοίμωξη για αυτό δεν ανησύχησε.. ούτε πονάω πολύ ευτυχώς!!! 

εμενα ο μπέμπης με όλα χαίρεται χαχαχα και με αρνάκι και με όλα αλλά κάθε 2-3 ώρες το βράδυ ξυπνάω για τουαλέτα.. εύχομαι να κοιμηθείς καλά να ξεκουραστείς!!!

Ευτυχως που δεν πονας!!μην ανησυχεις αν ηταν κατι θα σου το ελεγε ο γιατρος σου!

Και εγω ξυπναω συνεχεια για τουαλετα...ειναι ο τελευταιος μηνας ο πιο δυσκολος!!!!υπομονη μετα θα ξυπναμε να ταιζουμε!!!!!θα ξεκουραστω και αυριο σιγουρα!!!καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Ευτυχως που δεν πονας!!μην ανησυχεις αν ηταν κατι θα σου το ελεγε ο γιατρος σου!

Και εγω ξυπναω συνεχεια για τουαλετα...ειναι ο τελευταιος μηνας ο πιο δυσκολος!!!!υπομονη μετα θα ξυπναμε να ταιζουμε!!!!!θα ξεκουραστω και αυριο σιγουρα!!!καλο βραδυ!!!

Ναι για αυτό ας κοιμηθούμε όσο μπορούμε τώρα χαχα.. σήμερα κοιμάμαι όλη μέρα!!! Σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα χάπια και φαγητό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lila80 είπε:

Ναι για αυτό ας κοιμηθούμε όσο μπορούμε τώρα χαχα.. σήμερα κοιμάμαι όλη μέρα!!! Σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα χάπια και φαγητό!!

Αχ τυχερη!!!!εγω παλι το βραδυ2 και μιση πηγα κλασικα για εμετο.....μετα κοιμηθηκα στις 3 και ξυπνησα στις 7...ξανα κοιμηθηκα 9 με 11 και τιποτα αλλο!!!!καναμε κατι δουλιτσες στο σπιτι που ηθελε ο αντρας μου(εγω απλα ελεγα πως να γινει τι!!χαχαχαχα) και δεν κοιμηθηκα καθολου...κατι εχω παθει και δεν μπορω να κοιμηθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy πως είσαι... τωρα που πλησιάζει και η ΠΗΤ σου; φτου φτου φουλ τελειομηνη η μπεμπα!

Νιώθω πολύ όμορφα!! Έχω απίστευτη λαχτάρα να ζήσω αυτήν την εμπειρία και να δω τη φατσούλα της. Για κάθε καινούργιο πόνο που έρχεται λέω "λες να είναι σύσπαση";;; Χαχαχα!!! 40η εβδομάδα φτάσαμε!! Απίστευτο!! Είμαι 39+2 οπότε έχω ακόμα λίγες μερουλες. 

Το περίεργο είναι ότι από χθες έχω μια απίστευτη ηρεμία. Είμαι κάπως ζεν. Νιώθω ότι είμαι πολύ κοντά και ότι όλα θα πάνε καλά. Ελπίζω και προσεύχομαι. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Χρόνια πολλά, Αληθώς Ανέστη!! Με το καλό όλες μας η καθεμία στην ώρα της με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!! Και του χρόνου με υγεία πάνω απ όλα!! @stasa199 Αυτές τις μέρες κι εγώ παρόλο που δεν έφαγα πολύ ούτε έπεσα με τα μούτρα επανήλθαν οι εμετοί και το μόνιμο αίσθημα αναγούλας που είχα τόσους μήνες και τα βγάζω κι εγώ σαν εσένα! Άσχημο πράγμα αλλά λίγο έμεινε, μέρες μετράμε πλέον!! ??

@lila80 Περαστικά σου κορίτσι μου θα περάσει με την αντιβίωση κι όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Νιώθω πολύ όμορφα!! Έχω απίστευτη λαχτάρα να ζήσω αυτήν την εμπειρία και να δω τη φατσούλα της. Για κάθε καινούργιο πόνο που έρχεται λέω "λες να είναι σύσπαση";;; Χαχαχα!!! 40η εβδομάδα φτάσαμε!! Απίστευτο!! Είμαι 39+2 οπότε έχω ακόμα λίγες μερουλες. 

Το περίεργο είναι ότι από χθες έχω μια απίστευτη ηρεμία. Είμαι κάπως ζεν. Νιώθω ότι είμαι πολύ κοντά και ότι όλα θα πάνε καλά. Ελπίζω και προσεύχομαι. :-)

Τι ομορφο πραγμα αυτη η ηρεμια που σου βγαινει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Νιώθω πολύ όμορφα!! Έχω απίστευτη λαχτάρα να ζήσω αυτήν την εμπειρία και να δω τη φατσούλα της. Για κάθε καινούργιο πόνο που έρχεται λέω "λες να είναι σύσπαση";;; Χαχαχα!!! 40η εβδομάδα φτάσαμε!! Απίστευτο!! Είμαι 39+2 οπότε έχω ακόμα λίγες μερουλες. 

Το περίεργο είναι ότι από χθες έχω μια απίστευτη ηρεμία. Είμαι κάπως ζεν. Νιώθω ότι είμαι πολύ κοντά και ότι όλα θα πάνε καλά. Ελπίζω και προσεύχομαι. :-)

Με το καλό κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε!! Πρώτα ο Θεός σε λίγες μέρες θα μάθουμε και τα δικά σας τα ευχάριστα!! Τι όμορφα!! 

Εμένα έχω την εντύπωση πως είναι λίγο χαμηλά πλέον η κοιλιά μου, αυτές τις μέρες κατέβηκε θαρρώ. Ετοιμάζονται τα μικρούλια μας!! Καλά και την ώρα της Ανάστασης μη σας πω, πάρτι έκανε μέσα η μικρή!! ??? Καθησαμε στην εκκλησία μέχρι τη 1 και κάτι περίπου και δεν σταμάτησε να χοροπηδάει, καθόμασταν και χαζεύαμε την κοιλιά που πήγαινε πέρα δώθε!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Τι ομορφο πραγμα αυτη η ηρεμια που σου βγαινει?? 

Ναι!! Μακάρι να είμαι ετσι και όταν αρχίσουν οι πόνοι. Χαχα!

@irened91 κι εμένα έχει κατέβει η κοιλιά μου. Και από το απόγευμα και μετά νιώθω και πίεση στη λεκάνη. Έντονη πίεση, πέραν του πόνου από κάτω που χθες δεν μπορούσα να σταθώ ούτε ξαπλωμένη ούτε όρθια, δεν το συζητώ για καθιστή. Χαχα! Μάλλον κατεβαίνει το μωρό μου!!!!!! 

Δεν είναι φοβερό που χαζεύουμε την κοιλιά μας να χορεύει;;; Τρελαίνομαι!!!!! Πόσο θα ήθελα να είναι διαφανής, να βλέπω τι κάνει εκεί μέσα και δεν κάθεται σε ησυχία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Χρόνια πολλά, Αληθώς Ανέστη!! Με το καλό όλες μας η καθεμία στην ώρα της με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!! Και του χρόνου με υγεία πάνω απ όλα!! @stasa199 Αυτές τις μέρες κι εγώ παρόλο που δεν έφαγα πολύ ούτε έπεσα με τα μούτρα επανήλθαν οι εμετοί και το μόνιμο αίσθημα αναγούλας που είχα τόσους μήνες και τα βγάζω κι εγώ σαν εσένα! Άσχημο πράγμα αλλά λίγο έμεινε, μέρες μετράμε πλέον!! ??

@lila80 Περαστικά σου κορίτσι μου θα περάσει με την αντιβίωση κι όλα καλά!! 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω.. Εγώ μπαίνω στον 6ο, δεν είμαι της παρέας σας αλλά όταν λέτε εμετοί δηλαδή ανακατεύεστε? Εμένα το βράδυ με πιάνει σαν βάρος στο στομάχι, όχι ανακάτεμα ακριβώς και πάω κ προκαλώ εμετο για να ησυχάσω κ να αδειάσει... Το είχατε αυτό ποτέ? Βέβαια εγώ περιμένω δίδυμα οπότε μάλλον είναι πιο επιβαρυμενο το σύστημα :) ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω.. Εγώ μπαίνω στον 6ο, δεν είμαι της παρέας σας αλλά όταν λέτε εμετοί δηλαδή ανακατεύεστε? Εμένα το βράδυ με πιάνει σαν βάρος στο στομάχι, όχι ανακάτεμα ακριβώς και πάω κ προκαλώ εμετο για να ησυχάσω κ να αδειάσει... Το είχατε αυτό ποτέ? Βέβαια εγώ περιμένω δίδυμα οπότε μάλλον είναι πιο επιβαρυμενο το σύστημα :) ευχαριστώ!!! 

Καλησπέρα!! Εμετοί κανονικοί! Ή ανακάτεμα με τάση προς εμετό. Αλλά εμείς που είχαμε εμετούς πολλούς στην αρχή και καούρες, έχουμε και τώρα στο τέλος. Όχι με την ίδια συχνότητα αλλά έχουμε. 

Προσοχή! Μην προκαλείς εμετό για να ηρεμήσεις. Καταστρέφεις τον οισοφάγο σου. Άσε τον οργανισμό σου να κάνει εμετό μόνος του αν θελήσει. Ρώτα και το γιατρό σου. Χαλαρώνει και το διάφραγμα και προκαλείς μεγάλη ζημιά στον οργανισμό σου. Να τρως μικρά γεύματα και ο, τι σε ενοχλεί το αφήνεις για λίγο. Πάντα συζητάς για όλα αυτά με το γιατρό σου.

Το βάρος στο στομάχι που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικό. Προκαλείται είτε από ορμόνες είτε επειδή σιγά σιγά μεγαλώνει η μήτρα σου και πιέζει το στομάχι σου. Σίγουρα εσύ με 2 θαυματακια στην κοιλιά σου, θα τα έχεις όλα πιο έντονα. 

Με το καλό τα μωράκια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω.. Εγώ μπαίνω στον 6ο, δεν είμαι της παρέας σας αλλά όταν λέτε εμετοί δηλαδή ανακατεύεστε? Εμένα το βράδυ με πιάνει σαν βάρος στο στομάχι, όχι ανακάτεμα ακριβώς και πάω κ προκαλώ εμετο για να ησυχάσω κ να αδειάσει... Το είχατε αυτό ποτέ? Βέβαια εγώ περιμένω δίδυμα οπότε μάλλον είναι πιο επιβαρυμενο το σύστημα :) ευχαριστώ!!! 

Αχ μωρέ διπλή χαρά!!! Κοίτα έχει τύχει να νιώθω απλά πως παράφαγα και φούσκωσα και έκανα εμετό για να ξαλαφρωσω. Αλλά εννοώ ξεκάθαρα εμετούς και αναγούλες κατά τ άλλα. Πολλές φορές έχω ατελείωτες καούρες και μου ανεβαίνουν μέχρι το λαιμό και δεν έχω άλλη επιλογή απ' το να τα βγάλω. 

@Angelmammy κι εγώ έχω μεγάλη απορία να δω τι κάνει εκεί μέσα!! Χαχαχα άστα ευτυχώς ακόμα δεν έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να κάτσω γενικά. Αλλά με πιάνει πολλές φορές δυσφορία και ενόχληση ότι κι αν κάνω. Και πίεση προς τα κάτω, πολλές φορές σηκώνομαι και λέω τώρα θα σπάσουν τα νερα μετά θα σπάσουν. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω.. Εγώ μπαίνω στον 6ο, δεν είμαι της παρέας σας αλλά όταν λέτε εμετοί δηλαδή ανακατεύεστε? Εμένα το βράδυ με πιάνει σαν βάρος στο στομάχι, όχι ανακάτεμα ακριβώς και πάω κ προκαλώ εμετο για να ησυχάσω κ να αδειάσει... Το είχατε αυτό ποτέ? Βέβαια εγώ περιμένω δίδυμα οπότε μάλλον είναι πιο επιβαρυμενο το σύστημα :) ευχαριστώ!!! 

Αχ μωρέ διπλή χαρά!!! Κοίτα έχει τύχει να νιώθω απλά πως παράφαγα και φούσκωσα και έκανα εμετό για να ξαλαφρωσω. Αλλά εννοώ ξεκάθαρα εμετούς και αναγούλες κατά τ άλλα. Πολλές φορές έχω ατελείωτες καούρες και μου ανεβαίνουν μέχρι το λαιμό και δεν έχω άλλη επιλογή απ' το να τα βγάλω. Πάντως μην πιέζεσαι να κάνεις εμετό εφόσον δε σου έρχεται γιατί απ' το ζόρι σου μπορεί να προκληθούν συσπάσεις χωρίς να το θέλεις και να έχεις άλλα μετά!! Εμένα μου έδωσε ξανά χάπια τώρα στο τέλος για λίγο να μην γεννήσω πριν την ώρα μου. 

@Angelmammy κι εγώ έχω μεγάλη απορία να δω τι κάνει εκεί μέσα!! Χαχαχα άστα ευτυχώς ακόμα δεν έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να κάτσω γενικά. Αλλά με πιάνει πολλές φορές δυσφορία και ενόχληση ότι κι αν κάνω. Και πίεση προς τα κάτω, πολλές φορές σηκώνομαι και λέω τώρα θα σπάσουν τα νερα μετά θα σπάσουν. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Εμετοί κανονικοί! Ή ανακάτεμα με τάση προς εμετό. Αλλά εμείς που είχαμε εμετούς πολλούς στην αρχή και καούρες, έχουμε και τώρα στο τέλος. Όχι με την ίδια συχνότητα αλλά έχουμε. 

Προσοχή! Μην προκαλείς εμετό για να ηρεμήσεις. Καταστρέφεις τον οισοφάγο σου. Άσε τον οργανισμό σου να κάνει εμετό μόνος του αν θελήσει. Ρώτα και το γιατρό σου. Χαλαρώνει και το διάφραγμα και προκαλείς μεγάλη ζημιά στον οργανισμό σου. Να τρως μικρά γεύματα και ο, τι σε ενοχλεί το αφήνεις για λίγο. Πάντα συζητάς για όλα αυτά με το γιατρό σου.

Το βάρος στο στομάχι που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικό. Προκαλείται είτε από ορμόνες είτε επειδή σιγά σιγά μεγαλώνει η μήτρα σου και πιέζει το στομάχι σου. Σίγουρα εσύ με 2 θαυματακια στην κοιλιά σου, θα τα έχεις όλα πιο έντονα. 

Με το καλό τα μωράκια σου!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Τον είχα ρωτήσει και δεν με συμβούλεψε τίποτα ποτέ! Ευτυχώς έχω δεν ειχα εμετούς το πρώτο τρίμηνο μόνο λίγο ανακάτεμα! Ωραία δεν το ξανακάνω καλά λες!! Με το καλό η μπεμπούλα σου ? ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ μωρέ διπλή χαρά!!! Κοίτα έχει τύχει να νιώθω απλά πως παράφαγα και φούσκωσα και έκανα εμετό για να ξαλαφρωσω. Αλλά εννοώ ξεκάθαρα εμετούς και αναγούλες κατά τ άλλα. Πολλές φορές έχω ατελείωτες καούρες και μου ανεβαίνουν μέχρι το λαιμό και δεν έχω άλλη επιλογή απ' το να τα βγάλω. Πάντως μην πιέζεσαι να κάνεις εμετό εφόσον δε σου έρχεται γιατί απ' το ζόρι σου μπορεί να προκληθούν συσπάσεις χωρίς να το θέλεις και να έχεις άλλα μετά!! Εμένα μου έδωσε ξανά χάπια τώρα στο τέλος για λίγο να μην γεννήσω πριν την ώρα μου. 

@Angelmammy κι εγώ έχω μεγάλη απορία να δω τι κάνει εκεί μέσα!! Χαχαχα άστα ευτυχώς ακόμα δεν έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να κάτσω γενικά. Αλλά με πιάνει πολλές φορές δυσφορία και ενόχληση ότι κι αν κάνω. Και πίεση προς τα κάτω, πολλές φορές σηκώνομαι και λέω τώρα θα σπάσουν τα νερα μετά θα σπάσουν. ??

Ναι ναι διπλή χαρά διπλά τα βάσανα αχαχχα!! Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Με το καλό κ εσένα το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!Εμείς είμαστε νοσοκομείο 2 μέρες γιατί είχα συσπάσεις ανά 4 λεπτά και μου είπε ο γιατρός οτι μαλλον έφτασε η ώρα και να ετοιμάζομαι..Αλλά τελικά απλά έχει πολύ κινητικότητα η μητρα και ετοιμαζεται..Ο τράχηλος είναι θεοκλειστος(μετά από ενδελεχή έλεγχο ??)..Και τώρα μου είπε ξάπλα utrogestan και ξεκούραση γιατί θέλει να φτάσουμε τις 38 τουλάχιστον..Αγχώθηκα όταν μου είπε μάλλον γενναμε το είχα στο μυαλό μου ότι έχω ακόμα καιρό..Πάντως για το προσωπικό που λέγαμε λόγω Πάσχα δούλευε μια χαρά το μαιευτήριο και ήταν όλοι ευγενέστατοι ..

Αα Πασχαλιατικα μέσα την βγάλατε; Στις πόσες εβδομάδες είσαι τώρα; Με ξεκούραση θα φτάσετε στην ημερομηνία που θέλετε και τις οδηγίες του γιατρού κατά γράμμα. Προσοχή και υπομονή θέλει από δω και πέρα κι όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Αχ τυχερη!!!!εγω παλι το βραδυ2 και μιση πηγα κλασικα για εμετο.....μετα κοιμηθηκα στις 3 και ξυπνησα στις 7...ξανα κοιμηθηκα 9 με 11 και τιποτα αλλο!!!!καναμε κατι δουλιτσες στο σπιτι που ηθελε ο αντρας μου(εγω απλα ελεγα πως να γινει τι!!χαχαχαχα) και δεν κοιμηθηκα καθολου...κατι εχω παθει και δεν μπορω να κοιμηθω!

Σε καταλαβαίνω.. είναι πολύ άσχημο να μην μπορείς να κοιμηθείς!!! Τι να πω;; Υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Χρόνια πολλά, Αληθώς Ανέστη!! Με το καλό όλες μας η καθεμία στην ώρα της με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!! Και του χρόνου με υγεία πάνω απ όλα!! @stasa199 Αυτές τις μέρες κι εγώ παρόλο που δεν έφαγα πολύ ούτε έπεσα με τα μούτρα επανήλθαν οι εμετοί και το μόνιμο αίσθημα αναγούλας που είχα τόσους μήνες και τα βγάζω κι εγώ σαν εσένα! Άσχημο πράγμα αλλά λίγο έμεινε, μέρες μετράμε πλέον!! ??

@lila80 Περαστικά σου κορίτσι μου θα περάσει με την αντιβίωση κι όλα καλά!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Μακάρι να μην μου χε τύχει, αλλά εντάξει θα περάσει με την αντιβίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2019 at 7:49 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Αα Πασχαλιατικα μέσα την βγάλατε; Στις πόσες εβδομάδες είσαι τώρα; Με ξεκούραση θα φτάσετε στην ημερομηνία που θέλετε και τις οδηγίες του γιατρού κατά γράμμα. Προσοχή και υπομονή θέλει από δω και πέρα κι όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Είμαι στις 36 εβδομάδες..Μάλλον βιάζεται η μπουμπου μας αλλα ελπίζω να μείνει ακόμα μεσα..Ναι Πάσχα την βγάλαμε μέσα αλλά αυτό είναι το λιγότερο..Για 12 ώρες είχα ανά 4 η 5 λεπτά συσπάσεις..

Αλήθεια για πες μας πως ηταν να έχεις συσπάσεις τόσο έντονες; Τις καταλαβαίνεις κατευθείαν ε; 

@lila80 Μακάρι να μη γινόταν όλο αυτό βέβαια!! Αλλά εφόσον αντιμετωπίζεται όλα καλά θα πάνε. Πολύ δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς πάντως το επιβεβαιώνω, τις τελευταίες μέρες απ' τις καούρες υποφέρω και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Εδώ προχθές μες τον ύπνο μου κόντεψα να πνιγώ επειδή μου ανέβηκαν πάνω ξινίλες και τρόμαξα. Και χθες κοιμήθηκα 5 τα ξημερώματα. Άσχημο πράγμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...