Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! @Narcissa το δωμάτιο είναι καταπληκτικό! Να το χαρείτε σύντομα όλη η οικογένεια και να περάσετε όμορφες στιγμές! Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις...λίγη παραπάνω ξεκούραση στη φάση που είμαστε όσο μπορείτε να πάρουμε λίγες εβδομάδες ακόμη! Αν και εγώ δεν τα πολυκαταφερνω με την ξεκούραση...έχουν μείνει αρκετές εκκρεμότητες ακόμη...με έχει πιάσει και το σύνδρομο της φωλιάς όπως είπε κ η φίλη παραπάνω κ όλη μέρα δώστου δουλειές κ καθάρισμα όσο μπορώ...έχω ψιλοπονακια περιόδου... Ο δικός μου άντρας νομίζω δεν είναι κατάλληλος για να τον έχω μαζί στον τοκετό...στην πρώτη γέννα ήταν μαζί μου 17 ώρες πάλευε να είναι ψύχραιμος ...όταν ήρθε ο γιατρός και μου ανακοίνωσε ότι μπαίνουμε για καίσαρικη να δείτε κλαμμα κ κακό...εγώ μια χαρά ψύχραιμη κ να παλεύουμε να ηρεμήσουμε τον άντρα μου .. οπότε καλύτερα να περιμένει έξω και να είμαι ήσυχη...  Την επόμενη Τετάρτη ξεκιναω κι εγώ καρδιοτοκογραφο...όσες κόντευετε κορίτσια Και θα δωρίσετε τα βλαστοκύτταρα μην ξεχάσετε να πάτε να πάρετε το Κιτ...τις επόμενες εβδομάδες θα το κάνω κι εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια! Εγω που ειμαι σε ακινησια και γενναω την αλλη εβδομαδα με εχει πιασει παρακρουση με τη καθαριοτητα γιατι δε μπορω να κανω τιποτα...εχω φωναξει μια κοπελα να μου καθαρισει τη Κυριακη...κανει κ ο αντρας μου οτι μπορει ο κακομοιρης..αλλα 160 τετραγωνικα δε μπορει να το κανει μονος του.. και με επιασα αμοκ οσο σκεφτομουν οτι πλησιαζει ο καιρος κ δε μπορω να κανω τπτ ?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag  μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, προέχει να γεννήσεις με το καλό την επόμενη εβδομάδα και το σπίτι θα καθαριστεί! Ξέρεις ότι από εδώ και πέρα λίγα θα προλαβαίνεις να κάνεις γιατί θα έχεις ένα βρέφος να φροντίσεις οπότε μην αγχώνεσαι άδικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA το ξερω γιαυτο αγχωθηκα τωρα γιατι μετα δε θα προλαβαινω να κανω τιποτα..υπολογιζα οτι θα με αφησει ο γιατρος αυτη τη φορα να σηκωθω αλλα δεν...θα τα βολεψω ομως ενταξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag το σπίτι είναι τ τελευταίο π πρέπει να σε απασχολεί. Εγώ βρήκα γυναίκα άλλα μπορεί μετά τ Πάσχα Κ θα την εχω ανά 3 βδομάδες περίπου. Τώρα τ σκ θα ρθει Η πεθερά μ να πιάσουν τ σπίτι μαζί με τη μαμά μ να κάνουν μια καλή γενική. Κ γω τόσα χρόνια κ τόσο καιρό μόνη μ τα έκανα όλα αλλά τι να κανουμε; 

@stasa199 και μένα έτσι κανει τ σπορι μου. Έρχεται σηκώνει ρη μπλούζα μ κ λέει μαμά νινι κ χαϊδεύει ρη β κοιλιά μου. Τώρα παίζει βέβαια να νομίζει ότι θα βγάλω καμία κούκλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης αναρωτιεμαι μηπως χρειαζεται να παρω απο τωρα θηλαστρο να το εχω μηπως μου χρειαστει αμεσα...

το Μαιο θα χρειαστει να παω στο γραφειο 2-3 μερες για τους ισολογισμους κ ελεγα να παρω τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag Εγώ προτείνω να δεις πως θα παει με τ θηλασμο κ να πάρεις μετά. 

@dimitra2222 Κ γω τ ίδιο κάνω αυτές τις μέρες. Πλένω, σιδέρωνω, χθες έπιασα κ έκανα από την αρχη την ντουλάπα στο παιδίκο να βολέψω κ τα ρούχα τ μωρου. Ένας χαμος γενικά. Άσε π επειδή μπήκα στο μήνα μ δ με τ π θα μαζευτούν 5 ρούχα βάζω πλυντήρια. Δε θέλω να αφήσω τ άντρα μ η τη μικρη χωρίς ρούχα. Το χω κ αυτι στο κεφάλι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!εμεις εδω βαφουμε σημερα! @Valfrag μη στεναχωριεσαι για το σπιτακι θα γινει!οταν θα χρειαστει να πας στο γραφειο θα ειναι για πολλες ωρες?και εγω πιστευω καλυτερα να παρεις αργοτερα..

Καλα @Diwni εσεις που εχετε παιδακια πρεπει  να γελατε πολυ!!!!!εχουν πλακα οταν περιμενουν το αδερφακι με αυτα που λενε!σιγουρα για κουκλα θα το περιμενει!!!!!αλλα ειναι τοσο γλυκα μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

@stasa199 λογικα θα παω 3 μερες..κανα 6ωρο τη μερα..

Ειναι αρκετες ωριτσες...το βλεπεις ομως αργοτερα πως θα εισαι με το θηλασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμένα έχει έρθει κοπέλα να καθαρίσει σήμερα, η 4η αν δεν κάνω λάθος, μπορεί και 5η. Αυτή τη φορά φαίνεται καλή και με το που ήρθε έπεσε με τα μούτρα στη δουλειά σε σημείο που ένιωσα και λίγο άσχημα. Ελπίζω να είναι όλα οκ και να την κρατήσουμε για κάθε εβδομάδα γιατί εγώ πέρα από συμμάζεμα, πλυντήρια και ό,τι έχει να κάνει με τον μπέμπη, δεν ασχολούμαι καθόλου με τις δουλειές του σπιτιού και ούτε το έχω σκοπό ?

@stasa199 ναιι έχει φοβερό χέρι η μικρή! Και η πεθερά μου ζωγραφίζει και ο άντρας μου είναι καλός, αλλά δεν ασχολήθηκε. Γενικά το έχουν το καλλιτεχνικό. Ελπίζω να το πάρει και ο μπέμπης γιατί εγώ ούτε μια γραμμή δεν μπορώ να τραβήξω ίσια!

@dimitra2222 αν είναι να σε αγχώσει, εννοείται καλύτερα να μη τον έχεις μαζί σου. Κι εγώ άμα τον δω και τα χάνει, θα τον διώξω. Σχετικά με τα βλαστοκύτταρα, καλά που το ανέφερες γιατί δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου και δεν το έχω ψάξει ακόμα. 

@Valfrag κι εγώ το σκέφτομαι για το θήλαστρο, όχι μόνο για τη δουλειά που θα γυρίσω νωρίς, αλλά τρομάζω λίγο που ακούω για μωράκια που θηλάζουν κάθε 30 ή 40 λεπτά... Το αρνητικό που έχω ακούσει από μαίες είναι ότι αυξάνει πάρα πολύ τη ροή. Το ψάχνω ήδη να βρω ποιο θα πάρουμε, αλλά θα περιμένω να γεννηθεί ο μπέμπης πρώτα για να δούμε τις ανάγκες μας!

Σε άλλα νέα, έκλεισα αισθητικό, νύχια και μαλλιά για τέλος της εβδομάδας. Ελπίζω να προλάβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa  νομιζω πως σιγα σιγα ολες θα κανουμε λιγοτερες δουλιτσες!!!!

Για το θηλαστρο εχω μια φιλη που πηρε της μεντελα και τελικα το σταματησε γιατι της εκανε υπερπαραγωγη!και αυτη μου ειπε να μην παρω...θα το δουμε πως θα παει!

Καλα εκανες και τα εκλεισες ολα θα σε βρει ο μπεμπης μια κουκλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa το δωμάτιο υπέροχο, ζεστό παραμυθένιο! Να το χαρείτε με το καλό!

@marakineos κι ο δικός μου  μπεμπουλης έχει κατέβει πολύ κ πρέπει να μην κουράζομαι κλπ.. κ έχω κ ταξίδι Μυτιλήνη Αθήνα! Υπομονή, θα τα καταφέρουμε λίγο συντηρητικά με τις κινήσεις, παρακολούθηση κ θα φτάσουμε εκεί που πρέπει. Κι οι συσπάσεις μου συνεχίζονται. Μαγνήσια παίρνεις φαντάζομαι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου καλά έκανες και έκλεισες τα μποτε σου!!! Εγώ θέλω μόνο νύχια να πάω να κάνω, χωρίς βαφή βέβαια γιατί μου είπε η μαία ότι στα χέρια δεν θέλουν να έχουν χρώμα στον τοκετό. Άσε που εάν έρθουν τα μπεμπέ πότε θα έχουμε χρόνο να καθίσουμε να το αφαιρέσουμε... 

Εμένα δουλίτσες έρχεται κάθε βδομάδα και κάνει η αδελφή μου. Έχει ταλαιπωρηθεί κι εκείνη αρκετά... Της είχα πει ότι θα πάρω γυναίκα και μου είπε μην διανοηθείς, εμείς γιατί είμαστε εδώ;;; Είχε έρθει και η άλλη μου αδελφή μια μέρα και έκανε αρκετά, οπότε να είναι καλά τα κορίτσια μου, με βοηθάνε παρά πολύ!!! 

@Valfrag μου, μη σε απασχολούν οι δουλειές του σπιτιού. Σημασία έχει να είναι καλά ο μπεμπακος!!!

Από χθές κορίτσια κάτι με έχει πιάσει και μαγειρεύω συνέχεια. Όλο κάτι φτιάχνω... Αφού δεν μπορώ να κάνω δουλειές, ξεσπάω εκεί μου φαίνεται..  χαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 κι εγώ θα αφήσω χέρια χωρίς χρώμα καλού κακού, αν και δε μου είπε κάτι η μαία. Τι καλά που μαγειρεύεις! Εμένα πάλι με έχει πιάσει να τρώω συνεχώς τις τελευταίες μέρες, τόση πείνα ούτε στο 2ο τρίμηνο που έβαλα 15 κιλά... Τουλάχιστον τώρα δεν τρώω βλακείες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για τ θήλαστρο μη βιάζεστε. Μπορεί να μη θηλασετε κάποιες τελικά. Πότε δ ξέρεις τι γινεται. Έχω φίλη π αγόρασε καλό επωνυμο κ μετά αποφάσισε ότι ο θηλασμός δ της ταιριάζει κ τ σκότωσε στη μισή τιμή. Εμένα μ έδωσε η κούνιαδα μ της μεντελα π Επίσης δ θηλάσε κ δ με βόλεψε καθόλου. Είναι λίγο επιπονο.

@Narcissa σε όλα σε βρίσκω σωστη. Πολυ καλά εκανες κ οηρες γυναίκα μακάρι αυτή να την βολευτείς.  Εγώ πήγα ήδη για φρύδια, έχω κομμωτήριο τη Δευτέρα για φυτική κ κόψιμο κ μ μενουν τα νύχια. Θέλω να μ κάνει πόδια Κ τα χέρια μόνο να μ τα περιποιηθεί κ μα τα κόψει κοντά. Να καθαρίσει οετσακια κτλ κ να μ βάλει ένα σκληρυντικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια τι τυχερες που ειστε που θα κανετε τα beaute σας..εγω με την ακινησια δε μπορω να κανω τιποτα ? και ηθελα να κουρευτω να φτιαξω τα ποδια μου κτλ...τι να κανω υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag που να τ φανταστείς; Ε μετά λίγα λίγα θα πεταγεσαι θα τα κάνεις. Έτσι έκανα εγώ ρη β πρώτη φορά οπότε τώρα είπα να είμαι έτοιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag καταλαβαίνω πόσο δύσκολο σου είναι, λογικό να θες να κάνεις τα πάντα μόνη σου αλλά πίστεψέ με κι εμείς.οιυ είμαστε στο.ποδι δεν μπορούμε...πχ τώρα σφουγγάριζα κ λέω πρέπει μια μέρα να βγάλω τις μπάζες από την κουζίνα να σφουγγαρισουμε.κι από κάτω κ να τραβήξω καναπέδες...φυσικά αυτά δεν μπορώ να τα κάνω μόνη...οπότε πάλι κάποια βοήθεια χρειάζεται...  Όπως λένε και τα κορίτσια με το θηλαστρο δείτε πως θα πάει κι αποφασίζετε...εμένα μου δάνεισε η κουμπάρα μου ένα ηλεκτρικό της μεντελα αλλά δυσκολευομουν...νοικιασα της ιδιας εταιρείας νοσοκομειακό κ σώθηκα...οπότε δείτε μήπως δεν το αγοράσετε κι απλα νοικιασετε... @Narcissa καλό μποτε...εγώ μέρα το Πάσχα θα το τακτοποιήσω να είμαι έτοιμη... Νύχια μάλλον θα κάνω απλό γαλλικό που δεν έχει κ χρώμα οπότε μπορούν να παρακολουθούν αυτά που θέλουμε οι γιατροί κι επίσης αφαιρείται εύκολα γιατί μέρα δεν θα προλαβαίνουμε να πάμε για αφαίρεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό, ο τράχηλος από 3,8 πριν από 15 μέρες τώρα πήγε 3,1. Μου είπε πως είναι καλό το νούμερο αλλά πως μειώθηκε λίγο γρήγορα σε λίγο διάστημα.

Όπως μου είπε κ χθες να μην κάνω τίποτα να κάθομαι ξαπλωμένη μήπως κ σταματήσει κ η κοιλιά μου τις συσπάσεις που συνεχίζονται. Έως και το Πάσχα θα με ειδοποιήσει κ για το Doppler.

 @Mariamagdalini ναι παίρνω 2 την ημέρα. Θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι.

Πάνω που θ αρχίσουν να έρχονται τα πράγματα του μπέμπη δεν θα μπορέσω να τα πλύνω εγώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσια μολις με το καλο γεννησουμε μπορουμε να αφησουμε για μια ωριτσα τα μικρουλια να παμε για ενα κουρεμα η για ενα νυχακι!!!καλο θα μας κανει και εμας!(οσες το εχουμε αναγκη τουλαχιστον!)εγω ελεγα να τα βαψω αν και μεχρι τωρα δεν τα εβαφα αλλα πλεον εχω βγαλει αρκετα ασπρα και ο αντρας μου με λεει υπερβολικη και οτι δε χρειαζεται...θα δω οπως νιωσω!

@Narcissa και εγω τις τελευταιες μερες ολο να τρωω θελω!!!δεν ξερω τι γινεται αλλα καθε τοσο κατι μασουλαω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου δίνεις κουράγιο είσαι αισιόδοξο παράδειγμα. Εντάξει κ ο γιατρός ησύχασε λίγο με τον τράχηλο. Πολύ ξεκούραση κ βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό, ο τράχηλος από 3,8 πριν από 15 μέρες τώρα πήγε 3,1. Μου είπε πως είναι καλό το νούμερο αλλά πως μειώθηκε λίγο γρήγορα σε λίγο διάστημα.

Όπως μου είπε κ χθες να μην κάνω τίποτα να κάθομαι ξαπλωμένη μήπως κ σταματήσει κ η κοιλιά μου τις συσπάσεις που συνεχίζονται. Έως και το Πάσχα θα με ειδοποιήσει κ για το Doppler.

 @Mariamagdalini ναι παίρνω 2 την ημέρα. Θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι.

Πάνω που θ αρχίσουν να έρχονται τα πράγματα του μπέμπη δεν θα μπορέσω να τα πλύνω εγώ .

εντελως ξαπλα; ακινησια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μια χαρα εισαι!να μην αγχωνεσαι καθολου!εμενα πριν 20 μερες ηταν 3.1 με 3.2 και τη δευτερα 2.1!πρεπει να μειωνεται σιγα σιγα!και εγω 2 φορες παιρνω μαγνησιο τη μερα και θα το σταματησω 36η εβδ....μου ειπε πως μετα θα εχω πονάκια αλλα τι αν κανουμε ετσι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...