Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Narcissa, τι όμορφο δωμάτιο;;; Με το καλό να το χαρείτε μαζί με τον μπέμπη!!!

Για τον τοκετό ούτε εγώ έχω άγχος. Βλέποντας και κάνοντας... 

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια τις τελευταίες ημέρες έχω τέτοια υπνηλία... Ούτε στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα τόση!!! Καταλαβαίνω ότι μάλλον φυσιολογικό είναι, αλλά νυστάζω συνέχεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Narcissa, τι όμορφο δωμάτιο;;; Με το καλό να το χαρείτε μαζί με τον μπέμπη!!!

Για τον τοκετό ούτε εγώ έχω άγχος. Βλέποντας και κάνοντας... 

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια τις τελευταίες ημέρες έχω τέτοια υπνηλία... Ούτε στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα τόση!!! Καταλαβαίνω ότι μάλλον φυσιολογικό είναι, αλλά νυστάζω συνέχεια... 

μια απ τα ιδια! Ποτέ μα ποτέ εγω δεν κοιμομουν το μεσημερι... ουτε στο 1ο τριμηνο με επιασε καμια τρελη υπνηλια και χτες το μεσημερι ξεραθηκα στον υπνο. Καπου διαβασα οτι θα επανελθει η κουραση και η υπνηλια του 1ου τριμηνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Narcissa, τι όμορφο δωμάτιο;;; Με το καλό να το χαρείτε μαζί με τον μπέμπη!!!

Για τον τοκετό ούτε εγώ έχω άγχος. Βλέποντας και κάνοντας... 

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια τις τελευταίες ημέρες έχω τέτοια υπνηλία... Ούτε στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα τόση!!! Καταλαβαίνω ότι μάλλον φυσιολογικό είναι, αλλά νυστάζω συνέχεια... 

Κι εγώ συνέχεια! Στην αρχή της εγκυμοσύνης εγώ δεν είχα υπνηλία γενικά. Λίγες φορές. Αϋπνίες είχα και εμετούς. Τώρα όμως... Μπορεί να κοιμηθώ και 2 φορές μέσα στη μέρα. Αν με αφήσει η ζουζούνα μου! Χαχα! Έχουμε κι αυτά από τώρα. Ακόμα δε βγήκαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες, μου τελείωσαν τα reactions! ❤️

Εγώ όπως σας έχω ξαναπεί τελευταία κοιμάμαι λίγο και έχω απίστευτη ενέργεια, τόση που δεν ξέρω τι να την κάνω κλεισμένη μέσα στο σπίτι! Διάβασα πριν ένα άρθρο και πρόκειται λέει για το σύνδρομο της "φωλιάς" ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Narcissa, τι όμορφο δωμάτιο;;; Με το καλό να το χαρείτε μαζί με τον μπέμπη!!!

Για τον τοκετό ούτε εγώ έχω άγχος. Βλέποντας και κάνοντας... 

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια τις τελευταίες ημέρες έχω τέτοια υπνηλία... Ούτε στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα τόση!!! Καταλαβαίνω ότι μάλλον φυσιολογικό είναι, αλλά νυστάζω συνέχεια... 

Κι εγώ έτσι ακριβώς, την ίδια υπνηλία που είχα στην αρχή ίσως και λίγο πιο μειωμένη την έχω και τώρα. Στις αρχές εγώ εκεί που καθόμουν έκλειναν τα μάτια μου και μ' έπαιρνε ο ύπνος ότι ώρα και να ταν. ?? Νταξει πάντα ήμουν του ύπνου αλλά τέτοιο πράγμα μόνο τότε είδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω παντα ημουν του υπνου και να σας πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα....μη σας πω θελω να κοιμηθω και πολλες φορες δεν μπορω!αλλα και εγω αν ειμαι ξαπλα μπορει να κοιμηθω και 2 φορες!!!οσο μπορουμε να κοιμηθουμε !!μετα δεν θα μπορουμε με την ιδια ευκολια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.  Ο μπεμπακος 2150 αλλά βιάζεται. Έχει κατέβει πάρα πολύ ξαφνιάστηκε ο γιατρός. Μου είπε σχεδόν ξάπλα τώρα που σταμάτησα κ τη δουλειά ,αύριο πρωί θα πάω για κολπικό να δούμε τον τράχηλο πάλι κ για καλλιέργεια που θα κάναμε έτσι κ αλλιώς . 

Έχω φοβηθεί πάρα πολύ είμαστε κ μακριά από μαιευτήριο δεν θέλω να έρθει νωρίς το μωράκι μου η να μην προλάβουμε κ μου πάθει κάτι . Ειλικρινά θέλω να βάλω τα κλαμματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Αχ κορίτσια μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.  Ο μπεμπακος 2150 αλλά βιάζεται. Έχει κατέβει πάρα πολύ ξαφνιάστηκε ο γιατρός. Μου είπε σχεδόν ξάπλα τώρα που σταμάτησα κ τη δουλειά ,αύριο πρωί θα πάω για κολπικό να δούμε τον τράχηλο πάλι κ για καλλιέργεια που θα κάναμε έτσι κ αλλιώς . 

Έχω φοβηθεί πάρα πολύ είμαστε κ μακριά από μαιευτήριο δεν θέλω να έρθει νωρίς το μωράκι μου η να μην προλάβουμε κ μου πάθει κάτι . Ειλικρινά θέλω να βάλω τα κλαμματα. 

Καλησπέρα! Αρχικά χαλάρωσε! Σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα να ξέρεις. Κάνε ακριβώς ότι σου είπε ο γιατρός. Ξεκούραση και τις εξετάσεις σου. Μπορεί να έχει κατέβει πολύ ο μικρός αλλά με προσοχή να πάρει τις εβδομάδες του. 

Σου είπε αν έχεις συσπάσεις;;;; Οκ. Έχει κατέβει. Δείτε και τον τράχηλο. Μόνο το ότι έχει κατέβει το μωρό, σημαίνει ότι θα γεννήσεις πιο νωρίς;;;; 

Μέσ' το άγχος είμαστε όλην την ώρα!! 

Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα από καλλιέργεια κολπικού και ούρων που έκανα και η καλλιέργεια κολπικού μια χαρά. Οπότε ο στρεπτόκοκκος δεν εμφανίστηκε πάλι, ευτυχώς!!! Αλλά στην καλλιέργεια ούρων βρήκαν 3 (!!!!!!) μικρόβια. Και προτείνεται επανάληψη. Θα δω τι θα μου πει και αύριο ο γιατρός.... Και ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει λίγο ακόμα και ας παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα! Αρχικά χαλάρωσε! Σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα να ξέρεις. Κάνε ακριβώς ότι σου είπε ο γιατρός. Ξεκούραση και τις εξετάσεις σου. Μπορεί να έχει κατέβει πολύ ο μικρός αλλά με προσοχή να πάρει τις εβδομάδες του. 

Σου είπε αν έχεις συσπάσεις;;;; Οκ. Έχει κατέβει. Δείτε και τον τράχηλο. Μόνο το ότι έχει κατέβει το μωρό, σημαίνει ότι θα γεννήσεις πιο νωρίς;;;; 

Μέσ' το άγχος είμαστε όλην την ώρα!! 

Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα από καλλιέργεια κολπικού και ούρων που έκανα και η καλλιέργεια κολπικού μια χαρά. Οπότε ο στρεπτόκοκκος δεν εμφανίστηκε πάλι, ευτυχώς!!! Αλλά στην καλλιέργεια ούρων βρήκαν 3 (!!!!!!) μικρόβια. Και προτείνεται επανάληψη. Θα δω τι θα μου πει και αύριο ο γιατρός.... Και ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει λίγο ακόμα και ας παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο. 

Μακάρι εννοείται θα κάνω ότι μου πει . Έχω μεγάλη αγωνία για τον τράχηλο αύριο. Εύχομαι να είναι καλός ! Οι συσπάσεις που καταλαβαίνω συνεχίζονται δυστυχώς. Μια μέρα πιο έντονα την άλλη πιο ήπια. Δεν με έχει βάλει στο μηχάνημα ακόμη! 

Ουφ κατάλαβα υπομονηηηηηηηη . Εύχομαι να είναι καλή η επαναληπτική εξέταση .

Να μην ηρεμούμε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Μακάρι εννοείται θα κάνω ότι μου πει . Έχω μεγάλη αγωνία για τον τράχηλο αύριο. Εύχομαι να είναι καλός ! Οι συσπάσεις που καταλαβαίνω συνεχίζονται δυστυχώς. Μια μέρα πιο έντονα την άλλη πιο ήπια. Δεν με έχει βάλει στο μηχάνημα ακόμη! 

Ουφ κατάλαβα υπομονηηηηηηηη . Εύχομαι να είναι καλή η επαναληπτική εξέταση .

Να μην ηρεμούμε ποτέ!

Όλα καλά θα πάνε!!! Σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια!!! Ενημέρωσέ μας, ε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Μακάρι εννοείται θα κάνω ότι μου πει . Έχω μεγάλη αγωνία για τον τράχηλο αύριο. Εύχομαι να είναι καλός ! Οι συσπάσεις που καταλαβαίνω συνεχίζονται δυστυχώς. Μια μέρα πιο έντονα την άλλη πιο ήπια. Δεν με έχει βάλει στο μηχάνημα ακόμη! 

Ουφ κατάλαβα υπομονηηηηηηηη . Εύχομαι να είναι καλή η επαναληπτική εξέταση .

Να μην ηρεμούμε ποτέ!

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Υπομονή και θετική σκέψη. Αφού σταμάτησες και τη δουλειά θα μπορείς να ξεκουράζεσαι περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Καλημέρα καλημέρα!

Εγώ πάντως κορίτσια δε τον έχω καθόλου στο μυαλό μου τον τοκετό ως μια φάση με ουρλιαχτά, κλάματα και ξεσπάσματα προς το σύντροφο σαν αυτά που βλέπουμε στις ταινίες... Σίγουρα θα υπάρξει πόνος, αλλά οκ μετά τα 3εκ. διαστολής μπορούμε να κάνουμε επισκληρίδιο και όλα καλά. Νομίζω θα μπω αισιόδοξη και ψύχραιμη στο μαιευτήριο, είμαι έτσι και ως άνθρωπος γενικά, αλλά ποιος ξέρει; Δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να πανικοβληθώ!

Ιδού και το δωμάτιο του μπέμπη!!! ?

Δεν ξέρω γιατί η πάντα φαίνεται ροζ, μπεζ είναι ?

56600980_2218484348417852_3646382691198173184_n.thumb.jpg.a564c037fa381ca973ab0324584b119a.jpg

56457815_2256565574598905_982330561865449472_n.thumb.jpg.32a7de5b01ad4420d432a1ec9b50f5ba.jpg          56520066_377124923017378_742072642537783296_n.thumb.jpg.2ebbf830086aaae4650594715263a2c2.jpg

Πολύ όμορφο το δωμάτιό σας! Τα ίδια καδράκια (με τα ίδια ζωάκια κλπ.) παραγγείλαμε κι εμείς ? Από πού τα πήρες εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos Ψυχραιμία κορίτσι μου καλησπέρα!! Μην τρελαίνεσαι, ηρέμησε γιατί το περνάς και στο μωρό αυτό. Μη στεναχωριέσαι καθόλου, το μόνο που θα σκέφτεσαι είναι να είσαι ξάπλα και ακινησία ότι σου είπε ο γιατρός σου. Θύμησέ μου σε ποια εβδομάδα είσαι; Ελπίζω αύριο που θα δείτε και τον τράχηλο να είναι όλα καλά. Δεν είναι πάντως κάποια ένδειξη τοκετού απ' όσο ξέρω το ότι κατέβηκε το μωρό χαμηλά. Κάτι άσχετο, δεν ξερω αν συμβαίνει και σε σας κορίτσια, εγώ πάντως ξεχνάω άπιστευτα πολύ. 

@Angelmammy Ότι και να είναι αντιμετωπίζεται, έτσι δεν είναι; Θέλω να πω προλαβαίνεις σωστά; Ελπίζω και σε σένα να μην είναι κάτι παρόλα αυτά!! Περιμένουμε νέα και των δυο σας. Εγώ πάντως προχθές που έκανα τις εξετάσεις κορίτσια μου χάρηκα πολύ που ανέβηκε το σίδηρο στο 38,5 από 35 του περασμένου μήνα!! Όχι ότι έπαιρνα 2 χάπια για το σίδηρο, ποτέ δε χρειάστηκε ευτυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις γυρίσω ! 

@irened91 @Mist μπήκα στην 33η εβδομάδα ! Έχει δρόμο ακόμη το μωράκι μου  ελπίζω να πάνε όλα καλά. Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια για την εμψύχωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μη σταναχωριεσαι και εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ χαμηλα αλλα στις εβδομαδες μας δεν κανουν περιδεση οποτε απλα ξεκουραση και μαγνησιο!δεν στον μετρησε τον τραχηλο απο την κοιλιτσα?μη στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!περιμενουμε νεα σου! 

@Angelmammy ελπιζω να ειναι κατι περαστικο τουλαχιστον ειναι θετικο για τον στρεπτοκοκκο!και μακαρι τα μικροβια να μην ειναι κατι να αντιμετωπιζεται!

Ο αιματοκριτης κοριτσια και εμενα πηγε 36.6 νομιζω μετα απο πολυ κοπο!!!!!!καμια φορα ξεχναω να παρω τον δεύτερο αλλα συνηθως παιρνω 2..

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις γυρίσω ! 

@irened91 @Mist μπήκα στην 33η εβδομάδα ! Έχει δρόμο ακόμη το μωράκι μου  ελπίζω να πάνε όλα καλά. Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια για την εμψύχωση. 

Όλα καλά θα πάνε μη στενοχωριέσαι καθόλου. Θα προσέχεις και θα πάρει ο μικρός βιαστικουλης σας τις εβδομάδες που χρειάζονται. Κι όποτε δε νιώθεις καλά εμείς εδώ είμαστε να μας το λες. Καταλαβαίνουμε η μία την άλλη. Το ίδιο να κάνουμε κι αφού γεννησουμε κορίτσια, πιστεύω θα μας βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 & @stasa199 σας ευχαριστώ κορίτσια!! Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό. Λογικά θα επαναλάβω την καλλιέργεια και θα δούμε. Δεν ανησυχώ όμως γιατί είναι στα ούρα. Αν ήταν στον κόλπο, που από εκεί βγαίνει και το μωρό μας, θα ανησυχούσα. Τώρα είμαι πιο ήρεμη... Κάνω το σταυρό μου και όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 δεν νομίζω να τον μέτρησε από την κοιλιά δεν μου είπε κάτι . Θα δείξει αύριο! 

@irened91 όντως καταλαβαίνουμε η μία την αγωνία της άλλης ! Είναι πολύ ωραία που μοιραζόμαστε προβλήματα , ανησυχίες αλλά και χαρές ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εμένα 33η εβδομάδα μου είπε η γιατρός ότι ξαφνικά κατέβηκε πολύ ο μπέμπης και με τράχηλο κάτω από 2 εκατοστά. Είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Ακολούθησα όμως τις οδηγίες της και σε 3 μερούλες μπαίνουμε 38η!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου λοιπόν, αφού σταμάτησες και τη δουλειά όλα καλά θα πάνε!  

@Angelmammy εύχομαι να βγει οκ η επαναληπτική! Εγώ είχα πάθει ουρολοίμωξη στο 1ο τρίμηνο, πήρα μερικές μέρες αντιβίωση και πέρασε αμέσως. Μην ανησυχείς!

@Mist τα καδράκια δεν τα αγοράσαμε, τα πετύχαμε στο Pinterest, μας άρεσαν πολύ και μας τα ζωγράφισε η αδερφή του άντρα μου! Εσείς από πού τα πήρατε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μην ανησυχείς! Μπορεί ο μπεμπακος να έχει κατέβει χαμηλά, αλλά ο τράχηλος σου να είναι καλός. Πήγαινε αύριο να κάνεις και τη μέτρηση του τραχήλου να δεις πώς θα είναι!!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά και θα μείνει όσες εβδομάδες χρειάζεται ο μικρούλης σου!!! ?

@Angelmammy κι εγώ πιστεύω ότι το σημαντικό είναι ότι είναι καθαρή η καλλιέργεια κολπικού υγρού. Τα μικρόβια στα ούρα είναι κάτι που διορθώνεται. Κάνε την επαναληπτική να δεις τι θα βγεί. Μου έχει τύχει να κάνω γενική ούρων και να βγάλει αρκετά μικρόβια και στην επαναληπτική να μην έχω καθόλου. Οπότε περίμενε να δεις τι θα γίνει και με τη δεύτερη εξέταση!!! 

Εμένα κορίτσια ο αιματοκρίτης δεν έχει πάει πάνω από 34 σε όλη την εγκυμοσύνη παρόλο που παίρνω δύο φορές σίδηρο την ημέρα. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί για αυτό, οπότε κι εγώ είμαι χαλαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@marakineos σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εμένα 33η εβδομάδα μου είπε η γιατρός ότι ξαφνικά κατέβηκε πολύ ο μπέμπης και με τράχηλο κάτω από 2 εκατοστά. Είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ. Ακολούθησα όμως τις οδηγίες της και σε 3 μερούλες μπαίνουμε 38η!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου λοιπόν, αφού σταμάτησες και τη δουλειά όλα καλά θα πάνε!  

@Angelmammy εύχομαι να βγει οκ η επαναληπτική! Εγώ είχα πάθει ουρολοίμωξη στο 1ο τρίμηνο, πήρα μερικές μέρες αντιβίωση και πέρασε αμέσως. Μην ανησυχείς!

@Mist τα καδράκια δεν τα αγοράσαμε, τα πετύχαμε στο Pinterest, μας άρεσαν πολύ και μας τα ζωγράφισε η αδερφή του άντρα μου! Εσείς από πού τα πήρατε;

 

Κι εμείς στο pinterest τα είχαμε δει.. σκέφτηκα κάποια στιγμή να τα ζωγραφίσω αλλά τελικά τα παραγγείλαμε απ' το etsy και αναμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madi85 είπε:

@marakineos μην ανησυχείς! Μπορεί ο μπεμπακος να έχει κατέβει χαμηλά, αλλά ο τράχηλος σου να είναι καλός. Πήγαινε αύριο να κάνεις και τη μέτρηση του τραχήλου να δεις πώς θα είναι!!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά και θα μείνει όσες εβδομάδες χρειάζεται ο μικρούλης σου!!! ?

@Angelmammy κι εγώ πιστεύω ότι το σημαντικό είναι ότι είναι καθαρή η καλλιέργεια κολπικού υγρού. Τα μικρόβια στα ούρα είναι κάτι που διορθώνεται. Κάνε την επαναληπτική να δεις τι θα βγεί. Μου έχει τύχει να κάνω γενική ούρων και να βγάλει αρκετά μικρόβια και στην επαναληπτική να μην έχω καθόλου. Οπότε περίμενε να δεις τι θα γίνει και με τη δεύτερη εξέταση!!! 

Εμένα κορίτσια ο αιματοκρίτης δεν έχει πάει πάνω από 34 σε όλη την εγκυμοσύνη παρόλο που παίρνω δύο φορές σίδηρο την ημέρα. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί για αυτό, οπότε κι εγώ είμαι χαλαρή.

Ναι, σ'ευχαριστώ!!! 

Ούτε εμένα έχει πάει πάνω από 34 ο αιματοκρίτης!!! Αλλά ούτε εμένα ο γιατρός ανησυχεί.... Οπότε όλα καλά. 

@Sofi90 απλά βάζεις το παπάκι και μετά το όνομα της κοπέλας που θες να δει το μνμ. Σου βγάζει το όνομα από κάτω και πατάς πάνω του. Μόλις μπει σε μπλε πλαίσιο είσαι έτοιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πολλα μπραβο στην αδερφη του αντρα σου!!!!!

Εγω νομιζω το μαιο θα τα εχω ετοιμα ολα!!!ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα βαλω ραφακια η καδρακια και που!!!

περιμενουμε νεα αυριο απο @marakineos  και @Angelmammy !!!ευχομαι και στις 2 να ειναι ολα καλα!!!!!!!!

Αχ να ξεχασα να σας πω!!πηγαμε στη βαφτηστηρα μας προχθες ειναι 20 μηνων και δεν πολυ μιλαει...εβλεπε την κοιλιτσα μου και της ειπα οτι ειναι η μπεμπα μεσα εχει νινι!και ερχοταν και τη χαιδευε και τη φιλαγε!!!!!και ελεγε μπαμπε μπαμπε!!!η γλυκουλα!!!!!και ηθελε να μου σηκωνει την μπλουζα και να βλεπει την κοιλιτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Narcissa πολλα μπραβο στην αδερφη του αντρα σου!!!!!

Εγω νομιζω το μαιο θα τα εχω ετοιμα ολα!!!ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα βαλω ραφακια η καδρακια και που!!!

περιμενουμε νεα αυριο απο @marakineos  και @Angelmammy !!!ευχομαι και στις 2 να ειναι ολα καλα!!!!!!!!

Αχ να ξεχασα να σας πω!!πηγαμε στη βαφτηστηρα μας προχθες ειναι 20 μηνων και δεν πολυ μιλαει...εβλεπε την κοιλιτσα μου και της ειπα οτι ειναι η μπεμπα μεσα εχει νινι!και ερχοταν και τη χαιδευε και τη φιλαγε!!!!!και ελεγε μπαμπε μπαμπε!!!η γλυκουλα!!!!!και ηθελε να μου σηκωνει την μπλουζα και να βλεπει την κοιλιτσα μου!!!

Έλα μωρέ η γλυκούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...