Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@irened91 στην καισαρική δε νομίζω ότι επιτρέπεται έτσι κι αλλιώς. Αλλά και να επιτρέπεται, δε θα ήθελα να είναι εκεί, μου φαίνεται πολύ βάρβαρο. Χειρουργείο είναι και μάλιστα καθόλου απλό. Αν πάμε φυσιολογικά, θα είναι μαζί μου. Είναι ακριβώς αυτό που λες, θα είναι από τη δική μας μεριά και όχι από του γιατρού, οπότε δεν πρόκειται να δουν τίποτα περίεργο. Πάντως στο Ιασώ το δωμάτιο αναμονής και το δωμάτιο τοκετού είναι διαφορετικά. Στο τοκετού πας μόνο για τις τελευταίες 2-3 σπρωξιές. Έχω σκεφτεί ότι άμα τον δω και πολυχλωμιάζει θα του πω να μείνει στο αναμονής καλού κακού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@irened91 στην καισαρική δε νομίζω ότι επιτρέπεται έτσι κι αλλιώς. Αλλά και να επιτρέπεται, δε θα ήθελα να είναι εκεί, μου φαίνεται πολύ βάρβαρο. Χειρουργείο είναι και μάλιστα καθόλου απλό. Αν πάμε φυσιολογικά, θα είναι μαζί μου. Είναι ακριβώς αυτό που λες, θα είναι από τη δική μας μεριά και όχι από του γιατρού, οπότε δεν πρόκειται να δουν τίποτα περίεργο. Πάντως στο Ιασώ το δωμάτιο αναμονής και το δωμάτιο τοκετού είναι διαφορετικά. Στο τοκετού πας μόνο για τις τελευταίες 2-3 σπρωξιές. Έχω σκεφτεί ότι άμα τον δω και πολυχλωμιάζει θα του πω να μείνει στο αναμονής καλού κακού! 

Ναι δεν ξερω για καισαρική γι αυτό δεν είπα. Εμάς στο Γένεσις λέει εκεί που θα μπούμε εκεί θα γεννησουμε, δεν πάμε σε άλλο δωμάτιο. Εγώ λέω να πάρουν κι από κανένα ζαναξ για καλό και για κακό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 Ναι αρην καισαρική απαγορεύεται για πολλούς λόγους αν Κ ειναι κρίμα να μην είναι εκει να σ κρατάει τ χέρι. Ούτως ή άλλως έχεις κουρτινακι μπροστά κ δ βλέπεις τι διαδικασία. Για τ φυσιολογικό τοκετό εννοείται θα τον ή θελα μέσα. Βέβαια αν τον δεις Κ χλωμιαζει κάθεται ήσυχα ήσυχα στη γωνία του κ περιμένει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2019 at 1:00 ΠΜ, ο/η irened91 είπε:

@Madi85 Ααα εγώ είχα βουρκώσει, άσε που προχθές πήγαμε σε μια εκδήλωση κι είχε επίδειξη πρώτων βοηθειών για εξαγωγή ξένου σώματος σε βρέφος. Και μόνο στη σκέψη έβαλα τα κλάματα, διακριτικά βέβαια μη με πάρεις κανένας χαμπάρι. ?? Πολύ ενδιαφέρον παρόλα αυτά και χρήσιμο. Να το ψάξετε κορίτσια όσες μπορείτε. 

@Narcissa Ναιιι όλες έτσι θα είμαστε νόμιζω!! Όσο για τους άντρες μας δεν το συζητώ ??

Να σας ρωτήσω τώρα που θίχτηκε το θέμα με τους άντρες. Εσείς σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού ή και καισαρική θα είναι ο άντρας σας μέσα; Θέλετε; Έχουν ακουστεί διάφορα ότι αν ο άντρας είναι μέσα μετά βλέπει διαφορετικά τη γυναίκα και στο σεξουαλικό κομμάτι. Βέβαια τα θεωρώ χαζομάρες γιατί δε θα είναι κι απ τη μεριά του γιατρού για να βλέπει τι γίνεται με λεπτομέρειες. Εγώ πάντως τον θέλω μαζί μου μέσα και θέλει κι ο ίδιος. Αλλά απ' την άλλη με προβληματίζει λίγο κι αυτό. ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου διαφωνώ κάθετα με την παρουσία του συζύγου μέσα στον τοκετό, είτε πρόκειται για φυσιολογικό είτε για καισαρική. Στον φυσιολογικό δε που οι γυναίκες πονάνε κιόλας την ώρα του τοκετού και ουρλιάζουν και κλαίνε κλπ είναι τραυματική εμπειρία για έναν άντρα αδαή που απλά βλέπει την γυναίκα του να φουσκώνει σαν το μπαλόνι ήσυχα ήσυχα να πονάει και να υποφέρει έτσι. Για την καισαρική, ούτε λόγος! Και δεν είναι μόνο η εικόνα που σοκάρει έναν άνθρωπο αλλά και το περιβάλλον και οι μυρωδιές. Εγώ και να μπορούσα να τον έχω δίπλα μου δεν θα του το έκανα αυτό, το θεωρώ απάνθρωπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!κοιμηθηκα νωρις χθες ουτε ξερω ποσο καιρο ειχα να κοιμηθω απο τις 12!!!!!

@Mariamagdalini εχεις δικιο για τις μανουλες αλλα πολλες φορεςδεν μπορω να συγκρατηθω.....και το μετανιωνω μετα!εμας ευτυχως μονο βαρη ειπε να μη σηκωνω!(την πηρα μαζι για να δει τη μπεμπα αλλα δεν μας εκανε τη χαρη!της αρεσε ομως οτι ειδε και ακουσε και την καρδουλα!!!)

@Narcissa πραγματικα τι κανουν αυτα τα ζουζουνια μεσα στην κοιλιτσα και πως κανουν τα κοπλα τους ειναι πολυ περιεργο!!!!!!

Εμενα το μαγνησιο μου ειπε θα το κοψω στην 36η εβδ....του ειπα οτι γενικα δε νιωθω πονακια και συσπασεις δεν καταλαβαινω και μου ειπε δεν πειραζει μια χαρα ειναι!κατι ψιλο πονακια περιοδου μονο που περνανε με το μαγνησιο!

Οσο για τη γεννα εμενα ο αντρας μου δεν ηθελε να ειναι μεσα σε περιπτωση φτ...εγω δεν είχα προβλημα...μετα μιλησε με εναν φιλο του που ειχε μπει στη γυναικα του και του ειπε πως δε θα ξεχασει ποτε τη στιγμη της γεννας και ηταν μοναδικη εμπειρια και θα το ξανα εκανε και οτι λεει σε οποιον ξερει να μπει!ε λιγο και η γυναικα του που του ειπε οτι ηταν ωραια που ηταν μαζι πλεον δεν το συζηταει καν οτι δεν θα ειναι μεσα!!!!!δεν σκεφτεται καν το ενδεχομενο καισαρικης!θελει νς το ζησει!βεβαια προσφατα ενας αλλον γνωστος μας που ηταν μεσα του ειπε οτι μολις ειδε το μωρο τρομαξε γιατι νομιζε οτι κατι εγινε,οτι κατι δεν πηγαινε καλα!επειδη του λεει ηταν πιο μελανιασμενο αλλα νομιζω λογικο ειναι....του ειπε οτι μεχρι να καταλαβει οτι ηταν ολα καλα του κοπηκαν τα ποδια!εγω πιστευω πως εχει να κανει πολυ με το ποσο το εχουν δουλεψει μεσα τους....δεν θα ειχα προβλημα αν δεν ηταν μεσα ουτε εαν ηταν....και εγω θεωρω πως ειναι χαζα αυτα που λενε γιατι ο γιατρος μας ξεγενναει οχι ο αντρας μας....αν και εχω ακουσει και περιπτωσεις που πηγαν οι αντρες να δουνε....αυτο δε θα το θελα!εμεις δεν το εχουμε πει και στο γιατρο δε νομιζω να εχει θεμα!ισως στο επομενο ραντεβου να του το πουμε να δουμε τι θα πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!εγω θα κανω καισαρικη οποτε ετσι κ αλλιως δεν επιτρεπεται να ειναι μεσα...αν εκανα φυσιολογικο τοκετο θα ηθελε να ειναι μεσα..βεβαια με ενημερωσε η γιατρος οτι τους τελευταιους μηνες εχει απαγορευτει στο Μητερα γιατι το 80% των συζηγων τους εβγαζαν στο οριζοντιο..?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Γράψατε τόσα πολλά! Τα διάβασα όλα!

Χθες ημουν πολυ χαλια , πολλα πετρωματα και γενικα πολυ ''βαρια'' και περιεργη κοιλια, με δυσκολευε και στο περπατημα ακομη αλλα και οταν ξαπλωνα δεν βολευομουν με τιποτα, με ενοχλουσαν ακομη και οι κινησεις του μωρου, καπως ειχε γυρισει περιεργα.  ίσως επειΔη χθες ημουν στην αλλαγη εβδομαδας, που και που δεν ειμαι στα καλα μου οταν αλλαζω!

Σήμερα πολυ καλυτερα ευτυχως εχουμε και το ραντεβου στον γιατρο να με δει και ελπίζω να με καθυσηχασει!

Εμείς έχουμε πει πως ο συζυγος θα ειναι στον τοκετο , το θελει και ο ιδιος πολυ, και εμενα πιστευω θα μ αρεσει που θα ειναι μαζι μου αλλα και να μην ηταν ενταξει δεν θα ειχα θεμα πιστευω!

Κορίτσια ειδατε πως μεγαλωσαν ολα τα μωρακια? όλα πανω απο 2 κιλα! με το καλο σε ολες!! Αντιστροφη μετρηση οπου να ναι! Μακαρι να μου κανει τη χαρη να δω κ εγω τον μπεμπη μου σημερα αλλα να ειναι και ολα καλα γιατι φοβαμαι λιγο λογω συσπασεων, πιστευω θα μου μετρησει παλι τον τραχηλο μαλλον κοιλιακα οχι παλι ενδοκολπικα ξερω πως το αποφευγει, θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας ευχαριστώ όλες!

@vayaki λες να μου βγει 5 κιλα? Χαχαχ

Ναι για 20 Μαίου με υπολογίζει..

αν και από το Σάββατο ξεκινάμε καρδιοτοκογράφο! 

Λίγο νωρίς δεν είναι βρε κορίτσια? Στην πρώτη εγκυμοσύνη εκανα από την 36 εβδομαδα , ενώ τώρα θα είμαι στην 33η.

εγώ θα ήθελα να είναι μέσα ο άντρας μου αλλά με καισαρική δυστυχώς δεν επιτρέπουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Θεωρώ ότι είναι θέμα του μπαμπά εάν θέλει να είναι παρών στον τοκετό. Είναι η γέννηση του παιδιού του και έχει κάθε δικαίωμα να το ζήσει κι εκείνος από κοντά. Εμένα ο άντρας μου δεν ήταν σίγουρος εάν ήθελε να είναι μέσα, αλλά χθες που μιλήσαμε και με τη μαία, αποφάσισε ότι θα μπει. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ τον θέλω δίπλα μου. Πάντα με ηρεμεί και νομίζω ότι θα με βοηθήσει πολύ κι εμένα ψυχολογικά.

@marakineos σήμερα είσαι καλύτερα, έτσι; Σίγουρα όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες. Κάποιες ημέρες έχω κι εγώ πετρώματα, πονακια και μπορεί να με ενοχλούν οι κινήσεις του μωρού. Άλλες πάλι είμαι μια χαρά. Απλά όταν αισθάνεσαι έτσι να ξαπλώνεις και να ξεκουράζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Θεωρώ ότι είναι θέμα του μπαμπά εάν θέλει να είναι παρών στον τοκετό. Είναι η γέννηση του παιδιού του και έχει κάθε δικαίωμα να το ζήσει κι εκείνος από κοντά. Εμένα ο άντρας μου δεν ήταν σίγουρος εάν ήθελε να είναι μέσα, αλλά χθες που μιλήσαμε και με τη μαία, αποφάσισε ότι θα μπει. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ τον θέλω δίπλα μου. Πάντα με ηρεμεί και νομίζω ότι θα με βοηθήσει πολύ κι εμένα ψυχολογικά.

@marakineos σήμερα είσαι καλύτερα, έτσι; Σίγουρα όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες. Κάποιες ημέρες έχω κι εγώ πετρώματα, πονακια και μπορεί να με ενοχλούν οι κινήσεις του μωρού. Άλλες πάλι είμαι μια χαρά. Απλά όταν αισθάνεσαι έτσι να ξαπλώνεις και να ξεκουράζεσαι.

ναι ναι σημερα ευτυχως πολυ καλυτερα! ειναι ευτυχως και η τελευταια μερα στη δουλεια καταλαβαινω οτι κουραζομαι σιγα σιγα τοσες ωρες καθιστη!  χθες με το που γυρισα σπιτι εφαγα και ξαπλωσα , δεν εκανα τιποτα απο δουλειες κλπ μονο μαγειρεψα οταν ηδη ενιωθα λιγο καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κατ αρχάς μέχρι να γενησετε θα κάνετε πολλές ώρες. Γτ να μην είναι μέσα ο μπαμπας;;; αν την ωρα των εξωθησεων θεκει να βγει ας βγει. Ειδικά στα ιδιωτικά π όλες κάνουν επισκληριδιο καμία δ ουρλιάζει ούτε τσιρίζει. Ίσα ίσα. Εμένα ήταν ο άντρας μ μαζί μ όλες τις ωρες μέχρι π τελικά μπήκα για καισαρική. Τον έβγαζαν μόνο όταν ερχόταν να δουν ρη διαστολή. Κατ τ άλλα μαζί περπατούσαμε, μαζί καθόμασταν τόσες ώρες. Κ αν μπορούσα να τον έχω μέσα κ στην καισαρική θα τ έκανα. Εννοείται αν τ ήθελε κ ο μπαμπάς. Αλλά η στιγμή της γέννας είναι τόσο έντονη π είναι κρίμα να τ χάσει. Εμένα η μόνη μ έννοια όταν γέννησα ηταβ να την δει ο μπαμπας της. Κ την ώρα της καισαρικής που είχα ταλαιπωρηθεί παρά πολλές ώρες πριν θα τον ήθελα μαζί μου. Οστοσο η αναισθησιολογος ήταν εξαιρετική κ μ κρατούσε τ χέρι αε όλη τη διάρκεια. Μου μιλούσε συνέχεια κ με καθησυχαζε. 

Από κει κ πέρα είναι απόφαση τ ζευγαριού καθαρά. Εξαρτάται κ το που ια γεννήσεις κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!

Εγώ πάντως κορίτσια δε τον έχω καθόλου στο μυαλό μου τον τοκετό ως μια φάση με ουρλιαχτά, κλάματα και ξεσπάσματα προς το σύντροφο σαν αυτά που βλέπουμε στις ταινίες... Σίγουρα θα υπάρξει πόνος, αλλά οκ μετά τα 3εκ. διαστολής μπορούμε να κάνουμε επισκληρίδιο και όλα καλά. Νομίζω θα μπω αισιόδοξη και ψύχραιμη στο μαιευτήριο, είμαι έτσι και ως άνθρωπος γενικά, αλλά ποιος ξέρει; Δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να πανικοβληθώ!

Ιδού και το δωμάτιο του μπέμπη!!! ?

Δεν ξέρω γιατί η πάντα φαίνεται ροζ, μπεζ είναι ?

56600980_2218484348417852_3646382691198173184_n.thumb.jpg.a564c037fa381ca973ab0324584b119a.jpg

56457815_2256565574598905_982330561865449472_n.thumb.jpg.32a7de5b01ad4420d432a1ec9b50f5ba.jpg          56520066_377124923017378_742072642537783296_n.thumb.jpg.2ebbf830086aaae4650594715263a2c2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλημέρα καλημέρα!

Εγώ πάντως κορίτσια δε τον έχω καθόλου στο μυαλό μου τον τοκετό ως μια φάση με ουρλιαχτά, κλάματα και ξεσπάσματα προς το σύντροφο σαν αυτά που βλέπουμε στις ταινίες... Σίγουρα θα υπάρξει πόνος, αλλά οκ μετά τα 3εκ. διαστολής μπορούμε να κάνουμε επισκληρίδιο και όλα καλά. Νομίζω θα μπω αισιόδοξη και ψύχραιμη στο μαιευτήριο, είμαι έτσι και ως άνθρωπος γενικά, αλλά ποιος ξέρει; Δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να πανικοβληθώ!

Ιδού και το δωμάτιο του μπέμπη!!! ?

Δεν ξέρω γιατί η πάντα φαίνεται ροζ, μπεζ είναι ?

56600980_2218484348417852_3646382691198173184_n.thumb.jpg.a564c037fa381ca973ab0324584b119a.jpg

56457815_2256565574598905_982330561865449472_n.thumb.jpg.32a7de5b01ad4420d432a1ec9b50f5ba.jpg          56520066_377124923017378_742072642537783296_n.thumb.jpg.2ebbf830086aaae4650594715263a2c2.jpg

Πολυ ομορφοοο!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλημέρα καλημέρα!

Εγώ πάντως κορίτσια δε τον έχω καθόλου στο μυαλό μου τον τοκετό ως μια φάση με ουρλιαχτά, κλάματα και ξεσπάσματα προς το σύντροφο σαν αυτά που βλέπουμε στις ταινίες... Σίγουρα θα υπάρξει πόνος, αλλά οκ μετά τα 3εκ. διαστολής μπορούμε να κάνουμε επισκληρίδιο και όλα καλά. Νομίζω θα μπω αισιόδοξη και ψύχραιμη στο μαιευτήριο, είμαι έτσι και ως άνθρωπος γενικά, αλλά ποιος ξέρει; Δεν αποκλείω και το ενδεχόμενο να πανικοβληθώ!

Ιδού και το δωμάτιο του μπέμπη!! ?

56600980_2218484348417852_3646382691198173184_n.thumb.jpg.a564c037fa381ca973ab0324584b119a.jpg

56457815_2256565574598905_982330561865449472_n.thumb.jpg.32a7de5b01ad4420d432a1ec9b50f5ba.jpg          56520066_377124923017378_742072642537783296_n.thumb.jpg.2ebbf830086aaae4650594715263a2c2.jpg

Κι εγω ετσι εχω στο μυαλο μου τον τοκετο ! σιγουρα εχω αγχος αλλα θελω να το εχω ομορφα στο μυαλο μου! θα μπουμε και οτι προκυψει!

Καλα τι υπεροχο δωματιο ειναι αυτο! ονειρο!! να το χαρειτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Πανέμορφο το δωμάτιο, με το καλό να το χαρείτε!! 

Ωραία βρε κορίτσια που το αναλύσαμε κι αυτό το θέμα. Κι εγώ έτσι ακριβώς πιστεύω πως δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και είναι δικαίωμά τους να είναι παρόντες στη γέννηση του παιδιού τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!

@Narcissa, τι υπέροχο δωμάτιο;;;; Με το καλό να το χαρείτε και οι 3 σας!!! 

Κορίτσια, κι εμένα ο άντρας μου θέλει να είναι μέσα. Δεν το διαπραγματεύεται καν. Από πριν μείνω έγκυος μου είχε πει ότι θέλει να είναι παρών. Κι εγώ τον θέλω δίπλα μου, οπότε ας ελπίσουμε να γίνει φυσιολογικός τοκετός και έτσι να είμαστε μαζί. 

Όντως, όλα τα μωράκια έχουν ξεπεράσει τα 2κιλα. Άντε άντε!! Ολόκληρα μωράκια πλέον έχουμε όλες μας. 

Εγώ χθες βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου. Δυσκολευόμουν να βρω θέση, η μικρή δεν καθόταν σε ησυχία, είχα πονάκια... Το καινούργιο που νιώθω από χθές είναι βάρος στην κοιλιά. Αύριο που θα πάω στο γιατρό θα τα αναφέρω όλα αυτά αν και όπως είπατε κι εσείς, είναι φυσιολογικό στη φάση που είμαστε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@Narcissa Πανέμορφο το δωμάτιο, με το καλό να το χαρείτε!! 

Ωραία βρε κορίτσια που το αναλύσαμε κι αυτό το θέμα. Κι εγώ έτσι ακριβώς πιστεύω πως δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και είναι δικαίωμά τους να είναι παρόντες στη γέννηση του παιδιού τους. 

ναι ειδικα αν το θελουν και οι ιδιοι και δεν εχουν καποιο θεμα... γιατι να μην μπουν;  Ο δικος μου θελει παρα πολυ. Δε φοβαται καθολου. Ειναι ψυχραιμος σε αυτα. Θα μου εδινε και πολλη στηριξη αλλα νομιζω κατι τετοιο δεν προβλεπεται στο νοσοκομειο Ξανθης. Δεν εχω ακουσει κανεναν αντρα να μπαινει μεσα. Τον εχουμε μαζι μας μονο οσο ειμαστε εξω και περπαταμε περα δωθε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

ναι ειδικα αν το θελουν και οι ιδιοι και δεν εχουν καποιο θεμα... γιατι να μην μπουν;  Ο δικος μου θελει παρα πολυ. Δε φοβαται καθολου. Ειναι ψυχραιμος σε αυτα. Θα μου εδινε και πολλη στηριξη αλλα νομιζω κατι τετοιο δεν προβλεπεται στο νοσοκομειο Ξανθης. Δεν εχω ακουσει κανεναν αντρα να μπαινει μεσα. Τον εχουμε μαζι μας μονο οσο ειμαστε εξω και περπαταμε περα δωθε

Βάγια, κάνε μια ερώτηση στην επόμενη επίσκεψή σου στο νοσοκομείο. Μπορεί και να επιτρέπεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Βάγια, κάνε μια ερώτηση στην επόμενη επίσκεψή σου στο νοσοκομείο. Μπορεί και να επιτρέπεται! 

Σωστη! Θα ρωτησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa υπεροχο το δωματιο με το καλο να το χαρει ο μπεμπης!!!!

Και εγω δεν πολυ σκεφτομαι τη γεννα μονο την αναφερω!οτι γινει εκεινη τη στιγμη!δεν εχω αγχος προς το παρον!

Οσο για τη γεννα μου ειχε πει μια φιλη οτι σε καποια δεν επιτρεπουν στον μπαμπα να μπει μεσα...ρωτηστε καλυτερα να ξερετε μπορει και να μπορουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια κατ αρχάς μέχρι να γενησετε θα κάνετε πολλές ώρες. Γτ να μην είναι μέσα ο μπαμπας;;; αν την ωρα των εξωθησεων θεκει να βγει ας βγει. Ειδικά στα ιδιωτικά π όλες κάνουν επισκληριδιο καμία δ ουρλιάζει ούτε τσιρίζει. Ίσα ίσα. Εμένα ήταν ο άντρας μ μαζί μ όλες τις ωρες μέχρι π τελικά μπήκα για καισαρική. Τον έβγαζαν μόνο όταν ερχόταν να δουν ρη διαστολή. Κατ τ άλλα μαζί περπατούσαμε, μαζί καθόμασταν τόσες ώρες. Κ αν μπορούσα να τον έχω μέσα κ στην καισαρική θα τ έκανα. Εννοείται αν τ ήθελε κ ο μπαμπάς. Αλλά η στιγμή της γέννας είναι τόσο έντονη π είναι κρίμα να τ χάσει. Εμένα η μόνη μ έννοια όταν γέννησα ηταβ να την δει ο μπαμπας της. Κ την ώρα της καισαρικής που είχα ταλαιπωρηθεί παρά πολλές ώρες πριν θα τον ήθελα μαζί μου. Οστοσο η αναισθησιολογος ήταν εξαιρετική κ μ κρατούσε τ χέρι αε όλη τη διάρκεια. Μου μιλούσε συνέχεια κ με καθησυχαζε. 

Από κει κ πέρα είναι απόφαση τ ζευγαριού καθαρά. Εξαρτάται κ το που ια γεννήσεις κτλ.

Αυτή τη φορά θα γεννήσεις φυσιολογικά η με καισαρική πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εντάξει δ έχω λόγια για τ δωμάτιο. Δ έρχεσαι να κάνεις κ τ δικό μας;;; με τ αζημίωτο πάντα! Εγώ δ τ εχω καθόλου μα καθόλου με τη διακόσμηση.

@Vivi35 είπαμε πως θα δούμε μέχρι τέλους πως θα παει Κ ανάλογα τις συνθήκες. Πάντως προγραμματισμένα δ θα μπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...