Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy αυτό με τα σπασμένα αγγεία στο πρόσωπο το έχω από μικρή!Εγώ βγάζω και στο καπάκι του ματιού και στο λαιμό όταν κάνω!Μόνο στο μέτωπο είναι κάπως καλά!υπομονή θα φύγουν!εμένα έκαναν κοντά στις 4 με 5 μέρες να φύγουν τελείως...

Και εγώ μέχρι τώρα δεν είχα βοήθεια τώρα έχει μια βδομάδα που έχει έρθει η μαμα μου (Γιατί είναι μακριά μου)και να  σας πω την αλήθεια με ξεκουράζει κάπως!

Εγώ τυχαίνει κάποια βραδιά που σηκώνομαι για τουαλέτα και μετά πεθαίνω από τις καουρες!!!Δεν λείπει ποτέ γάλα από το ψυγείο μου γιατί μόνο αυτό με ανακουφίζει!!!

Όσο για τις επαφές κορίτσια έχω αρχίσει να έχω θέμα!!!!!!Δεν μπορώ δεν βολεύομαι (όχι ότι πονάω αλλά κάπως ζορίζομαι και μου είναι δύσκολο!!)να δω πως θα πάμε μετά που θα χρειάζονται περισσότερο!!προς το παρόν πάμε με 1 φορά την εβδομάδα ή στην καλύτερη και 2!!

Ναι, τόσο κρατάει και σε μένα περίπου για να φύγουν τελείως. Αυτή τη φορά έχει σπάσει και αγγείο μέσα στο μάτι μου. Είμαι μια ομορφιά!!!

Εγώ γάλα αγελαδινό δεν πίνω. Οπότε μένω με τις καούρες μου..

Όσον αφορά τις επαφές, εγώ σας είπα. Μέχρι πριν τρεις εβδομάδες είχαμε. Αλλά οι τελευταίες επαφές ήταν τόσο περίεργες και άβολες που δε γινόταν άλλο. Αχ! Και τώρα που η κοιλιά είναι πιο τούρλα από ποτέ και η μέση μου στα χειρότερα της, πρέπει να ξεκινήσουμε το άθλημα πάλι. Χαχαχαχα! Ο άντρας μου και χαίρεται και φοβάται (μη βλάψει το μωρό - το οποίο δεν παθαίνει τίποτα έτσι;;; Μια χαρά είναι εκεί μέσα). Εγώ στη φάση που είμαι... θαυμάζω όσες το απολαμβάνουν μέχρι να γεννήσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy μεσα στο ματι δεν μου εχει τυχη!!!!!λογικό να φοβάται ο άντρας σου!εμένα δεν δείχνει να φοβάται...πιο πολύ εγώ το σκέφτομαι νομίζω!Καλά τον τελευταίο καιρό δε μπορώ να πω ότι το απολαμβάνω....!!!Θα δούμε πως θα πάει!

Βρε κορίτσια κάτι άλλο για τη γέννα(ίσως το έχουμε ξανα αναφέρει βεβαια)...τι σερβιέτες να πάρουμε??αυτές που παίρναμε και προ εγκυμοσύνης???Μια φίλη μου είπε ότι έπαιρνες μια άλλη μου είπε τις sani μια άλλη everyday  κάποιες που είναι πιο μεγάλες και δεν ξέρω τι να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 στα σεμινάρια που είχα παρακολουθήσει στο Έλενα, μας είπαν ότι και οι σερβιετες νυκτός, που είναι μεγάλες και απορροφητικές, αρκούν. Δεν χρειάζεται να πάμε σε sani ή tena. Τώρα είναι και θέμα της κάθε γυναίκας πόση ροή θα έχει και τι θα την βολεψει.

@Angelmammy εγώ θαυμάζω και όσες από εσάς τα καταφέρνατε μέχρι τώρα στο... άθλημα!!! Χαχαχα. Καλά, εμάς μας το είχε απαγορεύσει ο γιατρός, αλλά και μόνο στη σκέψη, πραγματικά μου φαίνεται δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 την πρώτη φορά είχα πάρει τις sani νούμερο 6. Πραγματικά τεράστιες. Ήμουν 1.71 Κ 83 κιλα για να σ δώσω να καταλάβεις τις δικές μ διαστάσεις. Είχα πάρει κ κατι εσώρουχα πιο μεγάλα κ με καταβολεψαν. Κάλυπταν όλο τ εσώρουχο κ ήμουν μια χαρα. Είχα μαζί μ κ νυχτός άλλα δ της έβαλα καθώς είναι ποιό στένες κ έπρεπε να προσέχω πως κάθομαι κτλ. Τώρα πήρα πάλι τίς sani άλλα τ 5αρι κ νομίζω θα είμαι κομπλέ.

Εμείς μέχρι πριν από 2 βδομάδες είχαμε επαφές 2 φορες τη βδομάδα. Τώρα τ ρίξαμε στη μια. Άρχισαν να δυσκολεύουν λίγο τα πράγματα αλλά εντάξει βρίσκουμε στάσεις να βολεύουν. Εντάξει δ είναι όπως πριν αλλά από το τπτ κάτι είναι κ αυτο.

@Mist Καλώς ήρθες! Με τ καλο τ μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni και μετά για τι σπίτι αυτές έπαιρνες??

@vayaki δεν έχω λόγια!!!!!!Είναι υπέροχες!!!!!Είσαι μια κούκλα!!μακάρι να μπορούσα να σου κάνω πολλές πολλές καρδούλες!!!!!!???????

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 και εμάς μας το είχε απαγορέψει αλλά τώρα δεν μας έχει πει τίποτα τον τελευταίο καιρό οπότε κάτι κάνουμε!!!??? εντάξει δεν λέω δεν είναι όπως πριν λίγο καιρό η προ εγκυμοσύνης αλλά τι να κάνουμε....θα επανέλθουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki δεν έχω λαικ! Υπέροχες ? μπράβο στην κουμπάρα, αλλά κ στο μοντέλο!!! Βάζω κι εγώ τον σύζυγο να βγάλει καμία μπας και... Αλλά δεν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini κ γω του λέω βγάλε καμία ρε να έχουμε βγάζει εκεί μετά χίλια ζορια κ μετα τ επόμενο μήνα Χα Χα 

@vayaki πόσο υπέροχες φωτο;; πανέμορφη μανούλα, υπέροχες αναμνήσεις!

@stasa199 Όχι στο σπίτι κανονικα σερβιέτες φορούσα. Αυτές για την περίοδο. Ένα πακέτο σανι είχα πάρει ισα ίσα για την κλινικη να ειμαι άνετη. Να μη φοβάμαι πως θα κάτσω μη λερωθω κ για να μην πηγαίνω συνέχεια να αλλάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω καμία φωτο κορίτσια....Στην αρχή έβγαζα κάθε βδομάδα και καλά την κοιλίτσα!εεε μετά απηυδησα γιατί δεν έβλεπα αλλαγή και σταμάτησα!Η τελευταία που έχω βγάλει είναι αυτή που σας είχα δείξει!Και εγώ το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες ότι πρέπει να βγάλω καμία να υπάρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki πολύ πολύ όμορφες φωτογραφίες!!! 

@Diwni αν κατάλαβα καλά, πήρες τις sani γιατί είναι πιο φαρδιές οπότε σου δημιουργούν μια ασφάλεια για το μαιευτήριο. Ε;;; Σπίτι και αυτές τις νυχτος που χρησιμοποιούμε γενικά, κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ δεν έχω καμία φωτο κορίτσια....Στην αρχή έβγαζα κάθε βδομάδα και καλά την κοιλίτσα!εεε μετά απηυδησα γιατί δεν έβλεπα αλλαγή και σταμάτησα!Η τελευταία που έχω βγάλει είναι αυτή που σας είχα δείξει!Και εγώ το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες ότι πρέπει να βγάλω καμία να υπάρχει!

Κι εγώ πρέπει να βγάλω. Με τραβάει ο άντρας μου αλλά βγαίνουν κάπως χάλια και δε μου αρέσουν καθόλου για να πω ότι αυτές θα έχω να θυμάμαι αυτήν την υπέροχη περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwniστο μαιευτήριο μου είπαν να μην πάρω μαζί μου....ότι θα μου δίνουν απο εκεί κάτι τεράστιες όπως και εσώρουχα δίνουν μιας χρήσης...θα πάρω ένα πακέτο να υπάρχει μάλλον να ειμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Κι εγω τις sani πηρα για το μαιευτηριο..μου τις συστησε φιλη

μου..η βαλιτσα τωρα ειναι ετοιμη!!

Ποιες πήρες ???Το νούμερο 5 και εσύ??Δεν τις ξέρω κιόλας....έχουν και φτερά αυτές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@Diwniστο μαιευτήριο μου είπαν να μην πάρω μαζί μου....ότι θα μου δίνουν απο εκεί κάτι τεράστιες όπως και εσώρουχα δίνουν μιας χρήσης...θα πάρω ένα πακέτο να υπάρχει μάλλον να ειμαι σίγουρη!

Εγω αγορασα για σιγουρα...αλλα τα εσωρουχα μιας χρησης που δινουν(επειδη νοσηλευτηκα ) δεν με βολευαν καθολού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ποιες πήρες ???Το νούμερο 5 και εσύ??Δεν τις ξέρω κιόλας....έχουν και φτερά αυτές?

Πηρα το μεγαλυτερο νουμερο που ειχε για να ειμαι σιγουρη..δε ξερω αν ειναι το 5 το μαξ..δε θυμαμαι!!εχω την εντυπωση δεν εχουν φτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Πηρα το μεγαλυτερο νουμερο που ειχε για να ειμαι σιγουρη..δε ξερω αν ειναι το 5 το μαξ..δε θυμαμαι!!

Πήγα να πάρω χθες αλλά δεν ήξερα ποιες να πάρω και τις άφησα!λέω θα ρωτήσω και τα κορίτσια!!!

Μια φίλη μου πρότεινε να πάρω εσώρουχα μιας χρήσης μαζί μου να έχω....Δεν θα πάρω θα δω τι θα μου δώσουν εκεί και αν δεν με βολεύουν είχα πάρει κάποια εσώρουχα χωρίς ραφές και λάστιχο και με έχουν κατά βολέψει οπότε θα πάρω από αυτά μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα επίσης βρήκε η μητέρα μου μια πιτζάμα φίλη με κοντομάνικο επάνω και κουμπάκια και ένα νυχτικο με κουμπάκια που φτάνει μέχρι το γόνατο με 10 ευρώ  το ένα στη λαϊκή και της είπα να μου πάρει!Έχω και ένα ζευγάρι ήδη οπότε είμαι κομπλέ!!ρόμπα δεν βρήκα αλλά άμα δεν βρω δε θα πάρω.. 

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τελεια!!!εμενα μου εκαναν δωρο γι τα γενεθλι μου δυο σετ νυχτικα με ρομπιτσεα οποτε ειμαι κ εγω κομπλε τωρα!!μενει μονο να φτιαξω τα ρουχα εξοδου για τον μπεμπη..ενα σεντονακι για το καθισματακι και μια κουβερτουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy στο σπίτι φορούσα τις κανονικές ούτε καν νύχτας.

@stasa199 εμένα αρην κλινική δ χορηγουσαν κάτι για τη μαμά. Μόνο τα είδη τ μωρου. Αν δίνουν εκεο δ χρειάζεσαι. Άμα δεις κ δ σε βολέψουν στέλνεις κπ να σ φέρει.

@Valfrag ετοίμασες βαλίτσα Ε;; καλά έκανες να είσαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο. Μάλλον τ 6 οηρες πρέπει να είναι τ πιο μεγάλο. Φτερά δ έχουν άλλα είναι τόσο μεγάλες π καλύπτουν όλο τ εσώρουχο οπότε θα είσαι άνετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...