Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις On 27/3/2019 at 5:27 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Αχ σας ευχαριστώ όλες πολύ!! Είναι πραγματικά υπέροχα και εύχομαι στην καθεμιά από εσάς να έρθουν τα μωράκια σας και να έχετε υπέροχες στιγμές και γεμάτες υγεία!! 

Κι επειδή σας χρωστάω κι εγώ μια κοιλίτσα, πάρτε και τη δική μου!! ??

20190327_172518.jpg

 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi90 είπε:

Πολύ όμορφη μικρή κοιλίτσα ??!!Η δικιά μου είναι διπλάσια!

Αλήθεια; Κι εμένα μου φαίνεται μεγάλη να φανταστείς!! ?? Πως τις κουμανταρετε τις πιο μεγάλες δηλαδή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αλήθεια; Κι εμένα μου φαίνεται μεγάλη να φανταστείς!! ?? Πως τις κουμανταρετε τις πιο μεγάλες δηλαδή; 

Χαχα!! Όπως θα την κουμαντάρεις κι εσύ σε λίγο καιρό που θα μεγαλώσει κι άλλο. Με δυσκολία και απίστευτη χαρά! Εγώ πάντως όλο ουφου και ουφου είμαι. Νομίζω θα σκάσω. Χαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει με γερανακι θα σηκωνόμαστε πλέον ??? Αχ όταν μας έλεγαν οι μαμάδες μας "Τι τραβήξαμε για να σας φέρουμε στον κόσμο" τις κοροϊδεύαμε. Τώρα άμα θες πες τίποτα ???. Η πιο όμορφη περίοδος στη ζωή μιας γυναίκας πάντως πέρα απ τα αστεία. ❤ Να ξέρεις ότι δημιουργείς μια ζωή με τον άνθρωπό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου κι εμένα έχει αρχίσει και με δυσκολεύει αρκετά η κοιλίτσα μου, αλλά σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό δεν θα την έχω και θα μου λείψει... Οπότε προσπαθώ να τη χαρώ όσο μου έχει μείνει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ έχω συνηθίσει με την κοιλίτσα μου...Μπορεί να μεγάλωσε και λιγάκι αλλά είμαι οκ!

Εγώ άλλο ήθελα να σας ρωτήσω αν φοβάται-σκέφτεται καμία την επιλοχειο κατάθλιψη...Πολύ με φοβίζει!μακάρι να μη συμβεί σε καμία μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ έχω συνηθίσει με την κοιλίτσα μου...Μπορεί να μεγάλωσε και λιγάκι αλλά είμαι οκ!

Εγώ άλλο ήθελα να σας ρωτήσω αν φοβάται-σκέφτεται καμία την επιλοχειο κατάθλιψη...Πολύ με φοβίζει!μακάρι να μη συμβεί σε καμία μας!!!!!

Νατάσα μου, εμένα δεν είναι καν στο μυαλό μου... Μακάρι να μη συμβεί σε καμία μανούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ έχω συνηθίσει με την κοιλίτσα μου...Μπορεί να μεγάλωσε και λιγάκι αλλά είμαι οκ!

Εγώ άλλο ήθελα να σας ρωτήσω αν φοβάται-σκέφτεται καμία την επιλοχειο κατάθλιψη...Πολύ με φοβίζει!μακάρι να μη συμβεί σε καμία μας!!!!!

Εχει περασει απ το μυαλο μου αλλα εχω μια αισιοδοξια οτι δε θα μου συμβει. Εχω και τη μαμα μου να λεει: αμα εχεις καταθλιψη μετα τη γεννα να μας το πεις να σε βοηθησουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ έχω συνηθίσει με την κοιλίτσα μου...Μπορεί να μεγάλωσε και λιγάκι αλλά είμαι οκ!

Εγώ άλλο ήθελα να σας ρωτήσω αν φοβάται-σκέφτεται καμία την επιλοχειο κατάθλιψη...Πολύ με φοβίζει!μακάρι να μη συμβεί σε καμία μας!!!!!

Εγω λεω να μη το σκεφτεσαι καθολου!!σιγουρα η αλλαγη θα ειναι τεραστια για ολες μας και ελπιζω να μην το περασει καμια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω την αλήθεια κάποια στιγμή πριν λίγο καιρό δεν ένιωθα καλά αλλά προσπάθησα να είμαι καλά και τα κατάφερα μου πέρασε αυτό που ένιωθα!

Θα το καταλάβουμε άμα μας συμβεί???μπορεί να μην το καταλάβουμε αμέσως αυτό είναι που με φοβίζει...Επίσης μπορεί λέει να μας προκληθεί και αν ζοριστουμε στο θηλασμό....ουφ προσπαθώ να μη το σκέφτομαι αλλά το φοβάμαι η αλήθεια είναι! Μακριά από όλες μας λοιπόν και θα προσπαθήσω και εγώ να μη το σκέφτομαι καθόλου!!!θα το διώξω!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Να σας πω την αλήθεια κάποια στιγμή πριν λίγο καιρό δεν ένιωθα καλά αλλά προσπάθησα να είμαι καλά και τα κατάφερα μου πέρασε αυτό που ένιωθα!

Θα το καταλάβουμε άμα μας συμβεί???μπορεί να μην το καταλάβουμε αμέσως αυτό είναι που με φοβίζει...Επίσης μπορεί λέει να μας προκληθεί και αν ζοριστουμε στο θηλασμό....ουφ προσπαθώ να μη το σκέφτομαι αλλά το φοβάμαι η αλήθεια είναι! Μακριά από όλες μας λοιπόν και θα προσπαθήσω και εγώ να μη το σκέφτομαι καθόλου!!!θα το διώξω!χαχαχαχα

@stasa199 εμένα δεν με έχει απασχολήσει το θέμα αν και το έχω υπόψη μου. Μη σε αγχώνει αυτό. Εάν συμβεί το αντιμετωπίζουμε τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δε το σκεφτομαι καθολου!!! Το καθε ζευγαρι αντιμετωπιζει διαφορετικα τις καταστασεις οποτε δε ξερεις πως θα εξελιχθει..Νομιζω βεβαια οτι εξαρταται απο εμας πιο πολυ..να μην απομακρυνουμε τον αντρα μας..Αυτα τα βλεπεις αργοτερα!!Κρατα αρχικα τα αισιοδοξα πραγματα που ερχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 το πρώτο μου περιμένω αλλά από όσα μου έχουν πει αλλάζει όλη σου η ζωή!Δεν είναι τίποτα όπως πριν...βέβαια λένε ότι δένει και κάνει διαφορετική τη σχέση του ζευγαριού πάει σε άλλο επιπεδο!Αυτό δεν με φοβίζει ξέρω ότι θα είναι μαγική εμπειρία!αλλάζουν όλες οι συνήθειες μας και προσαρμόζονται με βάση αυτό το πλασματάκι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εμένα μ έχει απασχολήσει. Νέα προβλήματα πλέον, τα θεωρώ λίγο χαζομάρες. Παλιά δηλαδή γιατί ποτέ καμία γυναίκα δεν πάθαινε τέτοια πράγματα; Δεν το έχω βάλει καν στο μυαλό μου γιατί δεν πιστεύω σε αυτό. Πρέπει να έχεις ψυχολογικά για να καταλήξεις σε κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα περάσουμε δύσκολα άλλη κοπέλα λιγότερο άλλη περισσότερο αλλά είναι βασικο να συζητάς με τον άνθρωπό σου ότι πρόβλημα κι αν έχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199ότι μπορεί να περάσεις δύσκολες μέρες θα περάσεις. Μπορεί κ να κλάψεις κ να κουραστείς κ να πεις καλά ήμουν κ χωρίς παιδί κτλ αλλά αυτά είναι φυσιολογικά. Επιλοχειος κατάθλιψη είναι όταν θέλεις να κάνεις κακο στο μωρο σου, να μη θέλεις να τ βλέπεις, να τ πάρεις αγκαλια κτλ. Σπανια πιστεύω πως συμβαίνει αυτό. Όλα τα άλλα είναι φυσιολογικά κ περνάνε.

@Sofi90 ότι θα υπάρξουν αλλαγές θα υπάρξουν. Τα πράγματα δ είναι καλύτερα η χειρότερα με τον ερχομό ενός παιδιού. Είναι απλά διαφορετικά. Όπως χρέιαστηκε κπ χρόνος να γνωριστείτε, να μείνετε μαζί, να μαθαιτε ο ένας τ άλλον έτσι συμβαίνει κ με τ παιδί. Είναι ένα νέο μέλος με τ οποίο θα μαθαιτε να συνυπάρχέτε από την αρχη. Ναι μπορεί λίγο να απομακρυνθείτε άλλα από την έλλειψη χρόνου κ οχι επειδή τ θέλετε. Αν πχ αραζατε τα βράδια στον καναπέ για ταινία οκ για ένα διάστημα θα υπάρχει τόση κούραση π θα πέφτετε ξέροί. Από κει κ πέρα θα βρείτε τις ισορροπίες σας κ πάλι. Στο χέρι σας είναι να μην χάσετε τη μεταξύ σας επαφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι πιστεύω  πως ίσως για ένα διάστημα στην αρχή ο άντρας πρέπει να έχει λίγη παρα Πανω προσπάθεια για τη σχέση του ζευγαριού και γενικά για τις ισορροπίες μέχρι να πάρουμε τα πάνω μας και εμείς!!να μας στηρίζει και μετά όλα θα είναι καλά!Εμείς έτσι το έχουμε σκεφτεί τουλάχιστον!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 δε χρειαζεται να εχεις ψυχολογικα..ειναι καθαρα ορμονικο! ξερω φιλη μου που το περασε ελεφρα φυσικα..και δεν ειχε ποτε θεματα..Απλα η καθεμια το αντιμετωπιζει διαφορετικα.0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Όταν μια μανούλα νιώθει ότι δεν είναι καλή μαμα και δεν τα καταφέρνει δεν είναι πάλι επιλοχειος καταθλιψη????αυτό σκέφτομαι...Δεν σκεφτόμουν καν αυτό που είπες για να θέλει μια μανούλα να κάνει κακο στο μωρό της!!!!

Πιο πολύ με ανησυχεί μην πέσουν από πάνω μας και αρχίσουν όχι αυτό όχι εκείνο μην το κάνεις έτσι και μας ρίξει αυτό.....βέβαια δεν νομίζω ότι θα το επιτρέψω ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου αλλά ποτέ δεν ξέρεις! λογο ορμονών το φοβόμουν...Ο Θεός μαζί μας κορίτσια να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!!εδώ θα είμαστε να θηλάζουμε-ταΐζουμε τα αστεράκια μας και να τα λέμε!!!!!!????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Όχι βρε κορίτσι μου αυτό δ είναι επιλοχειος κατάθλιψη. Είναι τ άγχος, η κούραση, οι ορμόνες ρου πρώτου καιρού. Λογικο είναι κπ στιγμή να νιώθεις ότι δ τα καταφέρνεις. Ένα μωρό δ έρχεται με εγχειρίδιο χρήσης ούτε έχει κουμπί. Όσο για τ αν είσαι καλή μαμά πάντα θα είσαι η καλύτερη μαμά.τ κόσμου για τ παιδάκι σου. 

@Sofi90 αυτό ή Θελα να σας πω. Ότι μη ξεχνάτε ότι δ γεννηθήκαμε μάνες. Γεννηθήκαμε άνθρωποι κ κυρίως γυναίκες. Οκ τ παιδιά μας θα είναι πάντα προτεραιότητα μας. Αλλά θα πρέπει να κάνουμε πράγματα κ για εμάς η για τ άντρα μας. Δ λέω τώρα για τ πρωτο καιρό με ένα βρέφος. Επίσης παράδειγμα μπορεί να είσαι μονίμως κουρασμένη κ να μην έχεις καμία όρεξη για σεξ. Ε κπ στιγμή πρέπει να πεις θα ξανά μπω στο παιχνίδι. Ότι αφήνεις σε αφήνει. Σίγουρα δ είπα να βγεις από τ μαιευτήριο όπως οι σταρ τ Χόλιγουντ άλλα μετά από λίγο καιρό θα πρέπει να κάνεις πράγματα να νιώθεις εσύ πάνω από ολα καλα με τ εαυτό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχετε νιώσει ποτέ το μωρό σας να προσπαθεί να γυρίσει;;;;

 ? Ξέρουμε ότι εδώ και καιρό, είναι με το κεφαλάκι κάτω. Λοιπόν, μου έχει συμβεί 2-3 φορές, η μία πριν από λίγο, που ήμουν ξαπλωμένη να τρελαίνεται στην κίνηση και ξαφνικά δεξιά και αριστερά να πιάνω πατουσακια, χεράκια κλπ. Και να νιώθω την κίνηση σα να θέλει να αλλάξει κατεύθυνση. Όσες φορές το ένιωσα τόσο έντονα, σηκώθηκα πάνω και δεν την άφησα. Χαχαχαχα! Λέτε να είναι ιδέα μου και απλά το μωρό μου να τεντώνεται;;; Λέω τώρα που πήρες θέση προσπαθείς να γυρίσεις;;; Όχι!! Χαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy επ πες κοπελιά που πας;; καλά δ είσαι εκεί; Βάστα λίγο ακόμη.

 

Χαχαχα!! Μα λες να νιώθω καλά;;; Έχεις νιώσει ποτέ κάτι παρόμοιο στις εγκυμοσύνες σου;; Ακούγεται κάπως περίεργο αλλά επειδή δεν έχει χώρο πλέον εκεί μέσα νομίζω νιώθουμε σχεδόν όλες τις κινήσεις τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...