Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Valfrag όλα τα πάνε καλά!Μια χαρά το μωράκι σου μεγαλώνει και αυτό έχει σημασία!Όσο πιο πολύ κάτσει τόσο το καλύτερο αλλά να μην ανησυχείς θα σε προσέχουν και θα είσαι μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni Εμείς όχι ακόμα....πάντως ο άντρας μου λέει ότι θα πάρει απο τις γιαγιάδες..Δεν θέλει άσχετο!Εγώ θα ήθελα !Αν ήταν αγόρι βέβαια νομίζω δε θα είχαμε τέτοια προβλήματα!!χαχαχαχαχα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 έχουν ίδιο όνομα οι μπαμπάδες σας;;

Όχι άλλα δεν θα το διαπραγματευόταν!!!Χαχαχαχα αλλά δεν θα με πειράζε είναι ωραίο το όνομα του πατέρα του!Θοδωρή τον λένε...Καλά σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει αλλά δεν θα με ενοχλούσε!

Τώρα η μπέμπα παίζει στο Κατερίνα και Μαρία...Εγώ δεν έχω θέμα να βγάλω τους δικούς μου...ποτέ δεν το σκεφτόμουν να σου πω την αλήθεια!για αυτό θα προτιμούσα ένα άσχετο!βασικά είχαμε πει να πάνε όλα καλά και το όνομα το βρίσκουμε και το έχουμε αφήσει..

Εσένα που είναι και δεύτερη κόρη έχετε αποφασίσει??

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 όμορφα είναι κ τα δύο. Κ γω θα προτιμούσα άσχετα να σ πω την αλήθεια. Αλλά τ πρωτο τ βγάλαμε Έλενα από ρη μαμά μ Ελένη, επέμενε ο άντρας μου. Τώρα ήθελε άσχετο. Του λέω δ γίνεται αφού βγάλαμε τ πρωτο από ρη μαμά μου τώρα θα δώσουμε ρης μαμας σου. Βασιλική τη λένε, τη φωνάζουν Βασω κ δ τ αρέσει καθόλου οπότε είπαμε να τ κάνουμε Σιλια κ συμβιβαστηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 όμορφα είναι κ τα δύο. Κ γω θα προτιμούσα άσχετα να σ πω την αλήθεια. Αλλά τ πρωτο τ βγάλαμε Έλενα από ρη μαμά μ Ελένη, επέμενε ο άντρας μου. Τώρα ήθελε άσχετο. Του λέω δ γίνεται αφού βγάλαμε τ πρωτο από ρη μαμά μου τώρα θα δώσουμε ρης μαμας σου. Βασιλική τη λένε, τη φωνάζουν Βασω κ δ τ αρέσει καθόλου οπότε είπαμε να τ κάνουμε Σιλια κ συμβιβαστηκε. 

Αααα πολυ ωραίο!!!το έχει κάνει και μια φίλη μου αυτό και μ'άρεσε πολύ!Είναι ιδιαίτερο!κοίτα εγώ θα ήθελα άσχετο γιατί τη βαφτιστηρα τη λένε Μαρία Ιωάννα και γιορτάζει 15 Αύγουστο και ο νονος της μικρής  πρωτα ο Θεός  έχει γιο Παναγιώτη βάλε και γιαγιά!ε να βγάλουμε και τρίτο με ίδιο όνομα?χαχαχαχα που θα πρωτοπαμε το 15 Αύγουστο!

της μαμάς μου δεν με ενοχλεί απλά θα προτιμούσα άσχετο για να μην έχουμε ζήλιες-γκρινιες- παρεξηγήσεις..Και επειδή στο κοριτσάκι μπορείς να το βάλεις πιο εύκολα από ότι στο αγόρι  το άσχετο!Έχω σκεφτεί μέχρι και κλήρωση να προτείνω στον Άντρα μου!!!χαχαχαχαχα

Μπορεί να σας  φανεί χαζό αλλά πάντα νόμιζα ότι θα κάνω γιο!Έτσι δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να σκεφτώ αν είναι κορίτσι τι όνομα θα θελα να της δωσω (Γιατί όπως πολλοί άντρες αν το πρώτο είναι αγόρι το θέλουν στον μπαμπά τους!!) Και μου αρέσουν τα ιδιαίτερα αλλά όχι περίεργα-σπανια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμείς είμαστε και οι δύο παραδοσιακοί. Είχαμε πει από πριν ότι θα δίναμε όνομα που δεν έχει ακουστεί από τις δύο οικογένειες. Εάν ήταν κορίτσι θα έβγαινε Σοφία, της μαμάς μου. Τώρα που περιμένουμε γιο θα τον βγάλουμε Παναγιώτη που είναι του πεθερού μου. 

@Valfragμου αφού είναι όλα καλά με το μωρό μην σε απασχολεί καθόλου. Όλα θα πάνε καλά. Είχα νοσηλευτεί κι εγώ στην 23η εβδομάδα με αιμορραγία. Είχαμε δει ότι είναι από τον τράχηλο, αλλά μου είπαν ότι με αίμα δεν μπορούν να με αφήσουν να φύγω και με κράτησαν 3 ημέρες. Η εισαγωγή μάλλον είναι περισσότερο προληπτική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 εμάς είναι το πρώτο μωρο και από τις 2 οικογένειες!

Καλά εγώ κάποια στιγμή  με ρωτούσαν για το όνομα και έλεγαν η μικρή Μαρία και η μικρή Κατερίνα  και τα ειχα παρει!Τους ειχα πει οτι δε θα ασχολουμαι με το ονομα εχουμε αλλα να σκεφτουμε μεχρι να γεννηθει γερη η μπεμπα!από τότε δεν το έχουμε ξανα συζητήσει και δεν ρωτάει και κάνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ευτυχώς εμείς είμαστε τυχεροί σε αυτό το θέμα. Έχουν κάνει παιδιά τα αδέλφια μας οπότε κάποια ονόματα έχουν δωθεί. Αυτό που λες όμως και εμένα θα με εκνεύριζε. Έχεις την αγωνία σου να δεις πως θα πάει η εγκυμοσύνη και έχεις να σε ρωτάνε και για το όνομα. Είναι αυτό που λέει, ακόμα δεν τον είδαμε... Χαχαχα! Πάντως και τα δύο ονόματα που λες, Μαρία και Κατερίνα, είναι ωραία. Γερά παιδάκια να είναι και το όνομα το βρίσκουμε! 

Εμείς πάλι δεν έχουμε αποφασίσει ποιος θα το βαφτίσει. Πιστεύω έχουμε χρόνο, αλλά θυμάμαι και την κουμπάρα μου που όταν είχε μείνει έγκυος μου το ανακοίνωσε λέγοντας μου "Πήρα να σου πω ότι θα γίνεις νονά..." Και τώρα σκέφτομαι μήπως έχουμε αργήσει σε αυτό το θέμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 είσαστε τυχεροί Ναι!!!οπως τα λες ειναι!ετσι ένοιωσα!εννοείται γερά να είναι και το τελευταίο που θα ασχοληθώ είναι το όνομα!!

Όχι μωρέ δεν έχεις αργήσει!σε εμάς έτυχε να τα είχαν κανονίσει οι άντρες τις παρέας και τον έχουμε το νονο!έχουμε χρόνο μέχρι τη βάφτιση!εμείς λέμε για του χρόνου!Γιατί δε θέλω μέσα στο χειμώνα θα είναι και μικρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες καλημέρα! @valfrag εύχομαι να είσαι ήδη καλύτερα κ να έχει περιοριστεί η αιμορραγία...όλα με το καλό ..είσαι σε καλά χέρια να μην αγχώνεσαι.... @Mariamagdalini έβγαλα κι εγώ κάτι σπυράκια λίγο μεγαλύτερα από αυτά που περιγράφεις και με φαγουριζαν...μερικά στο στήθος 2_3 στην κοιλιά κ 2-3 στα χέρια...σε 2 μέρες υποχώρησαν...θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη στον 9ο είχα βγάλει μικρά διάφανα σπυράκια σε χέρια κ πόδια που μου προκαλούσαν τρελή φαγούρα κ επέμεναν για μέρες...υπέφερα...η δερματολόγος μου είπε ότι είναι από το σοκ των ορμονών που παθαίνει ο οργανισμός κ ειδικά στο τέλος...μου έδωσε κάποιες κρέμες που δεν μπορώ ν πω ότι βοήθησαν...κ Μ είπε υπομονή μέχρι ν γεννήσεις...με ανακούφιζε να βάζω χέρια πόδια σε λεκάνες με νερό για να μην νιώθω τη φαγούρα ..όντως γέννησα κ την επόμενη μέρα εξαφανίστηκαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε σχέση με το όνομα κι εμάς τα αδέλφια μας έχουν παιδιά κι έτσι δόθηκαν κάποια ονόματα ..η μεγάλη μου κόρη έχει το όνομα του μπαμπά μου γιατί ο πεθερός μου περίμενε μήπως κάνω γιο στο 2ο παιδί αλλά και κοριτσάκι που είναι πάλι το δικό του όνομα θα πάρει...βασικά γερά ν είναι τα μωρά μας κ αυτό είναι το τελευταίο που με απασχολεί..την πρώτη μου κόρη την γέννησα Ιούνιο κ τη βάφτισα αρχές Οκτώβρη...ήταν πολύ μωρό κ δεν ταλαιπωρήθηκε καθόλου...κοιμόταν σε όλο το μυστήριο...τώρα το σκέφτομαι ξανά για Οκτώβρη γιατί αν φτάσει η επόμενη άνοιξη δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολο για το παιδί...σε κάθε περίπτωση να έρθουν γερά κ βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια έχετε αποφασίσει όνομα για τα μωράκια σας;;

Του πεθερούλη το βγάλαμε φίλη, του μπαμπάκα έχει σειρά τώρα! Ευτυχώς και οι 2 έχουν ωραία ονόματα αλλιώς δεν θα δεχόμουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!ολα καλα δε ξαναειδα αιμα!!σημερα θα βγω!!!Εμεις θα τον βγαλουμε Αρη απο τον πεθερο μου!

Περαστικά σου κοπέλα μου! Γερό να είναι το μωράκι σου και εσύ!!! Έχε πίστη στους γιατρούς και όλα θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Άντε μπράβο @Valfrag μου παει κ αυτο! Σιδερένια από δω και πέρα!

Εμείς θα βγάλουμε το όνομα του πεθερού μου που δεν ειναι πια στη ζωή και του είχα μεγάλη αδυναμία, Δημήτρης. Αν ήταν κορίτσι θα το βγάζαμε της μαμάς μου, Τριανταφυλλιά και θα τη φωνάζαμε Φιλένια!

Βρε κορίτσια το ειχατε ξανασυζητησει αλλα δεν θυμαμαι! σημερα μπήκα στον 8ο και νομίζω πως η κοιλιά μου έχει χαμηλώσει, δεν ηταν κ ποτε πολυ ψηλα βέβαια, το καταλαβαινω κ στα ρουχα αλλα και στο οτι αναπνεω πολυ καλυτερα , εχει βελτιωθεί σχεδόν τελέιως η δυσπνοια που είχα, ειναι φυσιολογικό? Δεν ξερω μ εχει πιάσει ένα άγχος να μην γεννήσω πρόωρα, οι συσπάσεις έχουν βελτιωθέι λιγάκι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Valfrag με το καλό να βγεις και να πάνε όλα καλά για εσένα και το μωράκι σου!!!

@marakineos μη σε αγχώνει η κοιλίτσα. Κι εγώ έχω την αίσθηση απ' όταν μπήκα στον 8ο ότι έχει χαμηλώσει λίγο η κοιλιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Valfrag ωραία! Σπιτάκι σου καλύτερα ξεκουράσου κι ηρεμησε

@dimitra2222  τώρα παρατήρησα μερικά ίδια σπυράκια κ στην πλατη, μέση κ ψηλά στον πισινό.. μάλλον ορμονικό όπως λες. Κι εγώ με το ντουζακι ανακουφιζομαι. Θα πάω μεθαύριο δερματολόγο. @Diwni έβαλα λίγο κρέμα κ δεν είδα αλλαγή. Αίσθηση δροσιάς πάντως είχα όταν έβαζα. 

Κι εμείς του συγχωρεμενου του πεθερού μου θα βάλουμε, Παύλος ❤️ κι επειδή έχω τάμα στον ταξιάρχη καταλήξαμε σε Παύλος Μιχαήλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos καλημερα! Νομιζω ειναι λογικο σιγα σιγα να χαμηλωνει. Σε ειδα στον υπνο μου. Ησουν αγχωμενη και σε αγκαλιαζα για να ηρεμησεις. 

@Valfrag Αντε μπραβο! Τωρα υπομονη να περασει ο καιρος και ολα θα ειναι καλα. 

Για το ονομα ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι το δικο μας θα μπει Μιλτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@marakineos καλημερα! Νομιζω ειναι λογικο σιγα σιγα να χαμηλωνει. Σε ειδα στον υπνο μου. Ησουν αγχωμενη και σε αγκαλιαζα για να ηρεμησεις. 

@Valfrag Αντε μπραβο! Τωρα υπομονη να περασει ο καιρος και ολα θα ειναι καλα. 

Για το ονομα ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι το δικο μας θα μπει Μιλτος. 

Σώπα ρε συ! είδες επικοινωνούμε! η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί λιγάκι προφητικό το όνειρο! μία οι συσπασούλες μετα βλέπω πιο χαμηλά την κοιλιά και παρόλο που νιώθω καλύτερα από στομάχι, δυσφορία κλπ κάτι υπάρχει πάντα να με αγχώνει! ααχ τι να πω υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@Diwni αν και το πρώτο μωράκι στην οικογένεια, δε θα ακολουθήσουμε την παράδοση και δε θα πάρει το όνομα από κανένα παππού ή γιαγιά. Θα την ονομάσουμε Μαριάμ, πρώτα ο Θεός. 

@marakineos νομίζω κι εγώ πως είναι λογικό να έχει κατέβει λίγο η κοιλιά σου. Αλήθεια, το συζητησες με το γιατρό σου;;; Εμένα πάντως, 35η εβδομάδα τώρα, είναι ακόμα ψηλά ψηλά το μωρό μου. Και περπατάω μια ώρα τη μέρα, ε;;; Για να κατέβει σιγά σιγά. 

Ρε κορίτσια, αλήθεια, που έχει πάει το στομάχι μας;;; Εγώ βλέπω την κίνηση της (λογικά ποδαράκια είναι;;;) ακριβώς κάτω από το διάφραγμα. Εκεί που κάποτε ήταν το στομάχι μου. 

Νιώθει καμιά σας πόνο την ουρήθρα-κυστη έτσι στο άσχετο;; Σκέφτομαι μήπως οδεύω προς καμία κυστίτιδα αλλά δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα αυτής. Και πολλές φορές όταν πάω να ουρησω δυσκολεύομαι. Κάπου διάβασα ότι είναι φυσιολογικό επειδή το μωρό πιέζει πολύ την κύστη αλλά θα ρωτήσω και το γιατρό αύριο που θα με δει. Μην έχουμε και άλλα τρεχαματα τελευταία στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy όπως τα λες και σε εμένα. Τα ποδαράκια του τα βλέπω ακριβώς κάτω από το διάφραγμα και έχω και πόνο χαμηλά στην κύστη μου! Μεγαλώνουν τα μικρακια μας και πιέζουν... Ο γιατρός μου έγραψε κάποιες εξετάσεις και δεν ήταν τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δεν το εχω συζητησει μαζι του! στο επομενο ραντεβου θα του το αναφερω ! ελπιζω να συνεχισουν και οι συσπασεις ετσι ηπιες να μην χρειαστει να επικοινωνησω μαζι του! τι ακουν κ αυτοι! αλλα τι να κανουμε κ εμεις με τόσα νεα δεδομένα!

Πολύ ωραίο το όνομά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...