Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy @marakineos   συμφωνω απολυτα! Και οκ ημασταν απ τις κοπελες που δεν ειχαμε και τιποτα σοβαρα προβληματα στην εγκυμοσυνη αλλα ομορφη περιοδο τη θεωρω μονο συναισθηματικα και για το θαυμα που υπαρχει μεσα. Σωματικα δεν ηταν και η αγαπημενη περιοδος της ζωης μου? Προτιμω να εχω το μωρακι μου διπλα μου ή στην αγκαλια μου και το σωμα μου να ειναι ελευθερο να το φροντιζει. 

Ακριβώς!!! Δόξα τω Θεώ, η εγκυμοσύνη μας πήγε μια χαρά μέχρι στιγμής. Δλδ τα μωράκια μας μια χαρά μεγαλώνουν και όλα καλά. Στις περισσότερες του γκρουπ μας. Ακόμα και όσες έχουν προβληματακια δεν είναι κάτι τρομερά ανησυχητικό που να κινδυνεύουν μαμά και μωράκι. Αλλά εγώ αυτό με τους εμετούς μέχρι και τον 6ο και τα λοιπά που περιέγραψα πιο πάνω δεν μπορώ να πω ότι σωματικά η εγκυμοσύνη είναι απολαυστική. Συναισθηματικά υπέροχη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy ποσο δικιο εχεις!!!το μονο θετικο συναισθημα προσωπικα ειναι η ανυπομονησια για το μπεμπουκο...η μαγεια του τι σου συμβαινει...η λαχταρα να του ψωνισεις...να μαθεις ολα οσα πρεπει για να μπορεις να ανταπεξελθεις..απο κει κ περα...τα σωματικα συμπτωματα...ειναι ταλαιπωρια..ξεκινας με εμετους...πονοκεφαλους..ατονια...μετα ξεκιναει η μεση...ο γοφος..οι αυπνιες...Κραταμε το πρωτο κομματι και τα υπολοιπα μετα δε θα τα θυμομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy ποσο δικιο εχεις!!!το μονο θετικο συναισθημα προσωπικα ειναι η ανυπομονησια για το μπεμπουκο...η μαγεια του τι σου συμβαινει...η λαχταρα να του ψωνισεις...να μαθεις ολα οσα πρεπει για να μπορεις να ανταπεξελθεις..απο κει κ περα...τα σωματικα συμπτωματα...ειναι ταλαιπωρια..ξεκινας με εμετους...πονοκεφαλους..ατονια...μετα ξεκιναει η μεση...ο γοφος..οι αυπνιες...Κραταμε το πρωτο κομματι και τα υπολοιπα μετα δε θα τα θυμομαστε!!

Έτσι έτσι... Σε λίγο καιρό θα κρατάμε όλες τα αγγελούδια μας αγκαλιά και δε θα θυμόμαστε τίποτα!!! 

Δεν ξέρετε πόσο κουράγιο μου δίνετε πάντως, που νιώθετε κι εσείς έτσι. Γιατί κάποιες φορές ένιωθα και τύψεις που μου λέγανε να απολαύσω την εγκυμοσύνη και αναρωτιομουν μέσα μου τι να απολαύσω ακριβώς;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ειχα μερες να μπω με την δουλεια και τα καθημερινα ξεχνιομουνα πανω κατω ολες καλα βλεπω !!! 

@Valfrag θα πανε ολα καλα μεχρι το τελος κοριτσι μου και θα βγει ο μπεμπις τελεια και εσυ θα εισαι μια χαρα λιγακι υπομονη!!! 

εγω κοριτσια καλα ειμαι εκανα την καμπυλη εχθες τωρα πηρα αποτελεσματα βγηκαν μια χαρα !! ειμαι στην δουλεια σημερα εχθες δε ηρθα λογο της καμπυλης εε τωρα κουραζομαι μπορω να πω αρκετα θα σταματησω την αλλη εβδομαδα οκ μπαινω και στον 8ο τελος του μηνα και εγω με το καλο!! την τριτη εχω και γιατρο να δουμε τον μπεμπι πως μεγαλωσε !! και θα τον ρωτησω μερικα πραγματα οπως για τα ματια μου γιατι εχω μυωπια να δουμε αν θα χρειαστει να κανω την εξεταση για τον αφλιστρωειδη να δουμε γιατι αν την κανω και βγει λεπτος λογικα θα παμε για καισαρικη γιατι με τον φυσιολογικο υπαρχει περιπτωση αποκολησης θα δουμε τι θα μας πει την τριτη αυτα ειναι οσα ξερω εγω θα το συζητησουμε με το γιατρο στην τριτη !! κατα αλλα εγω ειμαι οκ ιδιατερους πονους σε ισχυα κτλ δε εχω ακομα κατι μονο οτι κουραζομαι αυτο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια ειχα μερες να μπω με την δουλεια και τα καθημερινα ξεχνιομουνα πανω κατω ολες καλα βλεπω !!! 

@Valfrag θα πανε ολα καλα μεχρι το τελος κοριτσι μου και θα βγει ο μπεμπις τελεια και εσυ θα εισαι μια χαρα λιγακι υπομονη!!! 

εγω κοριτσια καλα ειμαι εκανα την καμπυλη εχθες τωρα πηρα αποτελεσματα βγηκαν μια χαρα !! ειμαι στην δουλεια σημερα εχθες δε ηρθα λογο της καμπυλης εε τωρα κουραζομαι μπορω να πω αρκετα θα σταματησω την αλλη εβδομαδα οκ μπαινω και στον 8ο τελος του μηνα και εγω με το καλο!! την τριτη εχω και γιατρο να δουμε τον μπεμπι πως μεγαλωσε !! και θα τον ρωτησω μερικα πραγματα οπως για τα ματια μου γιατι εχω μυωπια να δουμε αν θα χρειαστει να κανω την εξεταση για τον αφλιστρωειδη να δουμε γιατι αν την κανω και βγει λεπτος λογικα θα παμε για καισαρικη γιατι με τον φυσιολογικο υπαρχει περιπτωση αποκολησης θα δουμε τι θα μας πει την τριτη αυτα ειναι οσα ξερω εγω θα το συζητησουμε με το γιατρο στην τριτη !! κατα αλλα εγω ειμαι οκ ιδιατερους πονους σε ισχυα κτλ δε εχω ακομα κατι μονο οτι κουραζομαι αυτο !!

 Κοντεύεις να σταματησεις τη δουλιτσα! Πως νιωθεις?? κι εγω σταματω αρχες του αλλου μηνα και εχω αναμεικτα συναισθηματα! απο τη μια θα ξεκουραζομαι περισσοτερο το πρωι κλπ απο την αλλη φοβαμαι μην βαριεμαι και κολλησει και δεν περναει ο καιρος!

ελπίζω να ειναι ολα ενταξει με τα ματια σου! απο την αλλη και καισαρικη να γινει δεν υπαρχει θεμα ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

 Κοντεύεις να σταματησεις τη δουλιτσα! Πως νιωθεις?? κι εγω σταματω αρχες του αλλου μηνα και εχω αναμεικτα συναισθηματα! απο τη μια θα ξεκουραζομαι περισσοτερο το πρωι κλπ απο την αλλη φοβαμαι μην βαριεμαι και κολλησει και δεν περναει ο καιρος!

ελπίζω να ειναι ολα ενταξει με τα ματια σου! απο την αλλη και καισαρικη να γινει δεν υπαρχει θεμα ολα καλα!

κοιτα τωρα εχω κουραστει αρκετα οποτε ναι θελω να σταματησω να σου πω!!! κοιτα πιστευω οτι επειδη θα κανω ετοιμασιες το δωματιο κτλ του μωρου θα περασει ο καιρος καλα θα βγαινω και βολτες συγουρα οποτε πιστευω θα περασει ο καιρος!!! τωρα ανοιξε και ο καιρος και μπορουμε να βγαινουμε φουλ!! καλα ναι να οσυ πω οκ αν ειναι δε εγινε και κατι καισαρικη καισαρικη δε εχω θεμα εγω να ειμαι καλα  το μωρακι !!!! αντε σταματας και εσυ ωραια!!!! λιγο να χαλαρωσουμε μωρε να μην εχεις αυτο οτι πρεπει να παω δουλεια το πρωι χαχααχαχα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

κοιτα τωρα εχω κουραστει αρκετα οποτε ναι θελω να σταματησω να σου πω!!! κοιτα πιστευω οτι επειδη θα κανω ετοιμασιες το δωματιο κτλ του μωρου θα περασει ο καιρος καλα θα βγαινω και βολτες συγουρα οποτε πιστευω θα περασει ο καιρος!!! τωρα ανοιξε και ο καιρος και μπορουμε να βγαινουμε φουλ!! καλα ναι να οσυ πω οκ αν ειναι δε εγινε και κατι καισαρικη καισαρικη δε εχω θεμα εγω να ειμαι καλα  το μωρακι !!!! αντε σταματας και εσυ ωραια!!!! λιγο να χαλαρωσουμε μωρε να μην εχεις αυτο οτι πρεπει να παω δουλεια το πρωι χαχααχαχα!!!! 

ναι μονο αυτο με ανακουφιζει οτι δεν θα σκεφτομαι το πρωινο ξυονημα κλπ!και να με πιασει και μια αυπνια δεν θα αγχωθω για το πρωι! αντε να δουμε!

οντως βοηθα και ο καιρος που εχει ανοιξει για καμια βολτιτσα! ειμαστε τυχερες νομιζω θα γεννησουμε πολυ ωραια εποχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ναι μονο αυτο με ανακουφιζει οτι δεν θα σκεφτομαι το πρωινο ξυονημα κλπ!και να με πιασει και μια αυπνια δεν θα αγχωθω για το πρωι! αντε να δουμε!

οντως βοηθα και ο καιρος που εχει ανοιξει για καμια βολτιτσα! ειμαστε τυχερες νομιζω θα γεννησουμε πολυ ωραια εποχη!

εγω σημερα κουτουλαγα το πρωι μεχρι να ξυπνησω!!!! αστα ατυτο το πρωινο ξυπνημα να φυγει!!!! ναι ειμαστε πολυ τυχερες και για μας και για τα μωρα θα βγουμε και πολλες ωραιες βολτες οταν γεννηθουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εγω σημερα κουτουλαγα το πρωι μεχρι να ξυπνησω!!!! αστα ατυτο το πρωινο ξυπνημα να φυγει!!!! ναι ειμαστε πολυ τυχερες και για μας και για τα μωρα θα βγουμε και πολλες ωραιες βολτες οταν γεννηθουν !!!

ονειρευομαι καλοκαιρακι και βολτα με το καροτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ονειρευομαι καλοκαιρακι και βολτα με το καροτσακι!

μια απο τα ιδια και ειδηκα στο χωριο μου που θα παμε μετα αφου θα γεννησω δλδ λεω αφου σαραντισω να κατεβουμε πρωτα ο θεος !!!!!!!!!!! και λεω αχ αντε να περασουν οι μερες!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ποση ανυπομονησια για αυτες τις στιγμες!!!βολτες με το καροτσι...ερχεται και το καλοκαιρακι...ολα μοιαζουν ιδανικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια ποση ανυπομονησια για αυτες τις στιγμες!!!βολτες με το καροτσι...ερχεται και το καλοκαιρακι...ολα μοιαζουν ιδανικα!!!!!

παρα πολυ μεγαλη ανυπομονησια!!!!!! και θα ξεπεταχτουν και αυτα γρηγορα λογο καλοκαιριου και συγουρα απο το χειμωνα ειναι πολυ καλυτερο το καλοκαιρακι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια ποση ανυπομονησια για αυτες τις στιγμες!!!βολτες με το καροτσι...ερχεται και το καλοκαιρακι...ολα μοιαζουν ιδανικα!!!!!

αντε ερχεται ο καιρος να βολταρουμε με τα μωρακια μας! να πω την αμαρτια μου εγω με φανταζομαι να καθομαι και στο ζαχαροπλαστειο που εχει το χωριο μου με το μωρακι και να τρωω και ενα παγωτακι χωρις τυψεις! χαχα!

@Valfrag κανενα γλυκακι τρως η καθολου? εγω τρωω ενα την εβδομαδα και ευτυχως δεν ανεβαινει, για μια εβδομαδα που το μετρησα το θεμα ηταν παντα αν ετρωγα γλυκο πρωινο οποτε το προσαρμοσα! ευτυχως και με τα μακαρονια ολικης δεν μου ανεβηκε που το ειχα φοβο!

την απομενη εβδομαδα θα ξανακανω την καμπυλη αν και ειμαι σιγουρη οτι παλι θα ανεβει λιγο η πρωτη τιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

@anni7 η μυωπια πρεπει να ειναι μεγαλη για να ελεγχθουν αυτα; θα τα ελεγξω αραγε κι εγω που εχω 1 βαθμο;

κοριτσι μου κοιτα να δεις πως παει ο αμφλιστρωδεις δε εχει να κανει με τον βαθμο μυωπιας δλδ μπορει να εχει λιγους βαθμους και αφλιστρωειδης να ειναι λεπτος πολυ η να εχεις πολλους βαθμους και να ειναι οκ εγω ασπουμε εχω τεσσερις για αυτο και εγω θα ρωτησω το γυναικολογο και αν αυτος πει να κανω την ειδικη εξεταση μετρησης θα την κανω αλλιως οχι!! ρωτα τον γιατρο δε εχεις να χασεις κατι αυτος πιστευω θα κρινει καλυτερα!! λογικα δε θα σε βαλει να την κανεις λογο 1 βαθμου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos το γλυκακι μου το τρωω μια φορα εστω τη βδομαδα..και το ζαχαρο μια χαρα ελεγχομενο!!και χθες μου εφερε και ο αντρας μου μια κιτ κατ και δεν ανεβηκε καθολου μετα!!!τωρα θα ξαναφαω το Σαββατο που εχω τα γενεθλια μου λιγη τουρτιτσα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos το γλυκακι μου το τρωω μια φορα εστω τη βδομαδα..και το ζαχαρο μια χαρα ελεγχομενο!!και χθες μου εφερε και ο αντρας μου μια κιτ κατ και δεν ανεβηκε καθολου μετα!!!τωρα θα ξαναφαω το Σαββατο που εχω τα γενεθλια μου λιγη τουρτιτσα!!??

να τα εκατοστησεις μανουλα !!!!!!!!! γερη και δυνατη να εισαι με το καλο το μωρακι σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos το γλυκακι μου το τρωω μια φορα εστω τη βδομαδα..και το ζαχαρο μια χαρα ελεγχομενο!!και χθες μου εφερε και ο αντρας μου μια κιτ κατ και δεν ανεβηκε καθολου μετα!!!τωρα θα ξαναφαω το Σαββατο που εχω τα γενεθλια μου λιγη τουρτιτσα!!??

ααα τελεια! καλα θα κανεις εννοειται!! κι εγω ετσι το φυλαω το γλυκο για καποια μερα που θα το ευχαριστηθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Τελικά, οι περισσότερες βλέπω πως ανυπομονούμε να πάρουμε αγκαλιά τα μωρά μας!! Κι εγώ τον τελευταίο μήνα έχω αρχίσει και ανυπομονώ να γεννήσω. Έχουμε αρχίσει και φουσκώνουμε πολύ και δυσκολευόμαστε σε διάφορα...

Χθες πήγαμε και στον γιατρό! Μου είπε ότι ο μπέμπης είναι πολύ καλά και είναι ακόμα με το κεφάλι προς τα κάτω. Βέβαια στο θέμα του αμνιακού υγρού ήταν πιο χαλαρός από την εμβρυολογο. Τον ρώτησα και για τα μάτια (έχω αστιγματισμό) και μου είπε να κάνω βυθοσκοπηση. Αυτό που ξέρω είναι ότι την εξέταση την κάνουμε όσες έχουμε κάποια πάθηση γιατί η κατάσταση του αμφιβληστροειδούς δεν σχετίζεται με τους βαθμούς. Βέβαια, ο ειδικός να απαντήσει με σιγουριά είναι ο γιατρός. Πάντως στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα επισκεφθεί τον οφθαλμίατρο και μου το είχε πει ότι κατά τον 8ο-9ο θα έπρεπε να γίνει η εξέταση. Θα τον πάρω το απόγευμα να κλείσω ραντεβού, ίσως και για αύριο εάν έχει διαθέσιμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

@Angelmammy Και εγώ συμφωνώ μαζί σου!!!Όλα όμορφα και ωραία αλλά καλύτερα όταν ια έρθουν τα μωράκια!!!!!!

Όσο για τα μάτια κορίτσια μην αγχώνεστε και τόσο!Εγώ πέρυσι είχα κάνει επέμβαση γιατί είχαμε σκοπό για το μπεμπέ και είχα πολύ μυωπία 7.5 Και 7 και ο γιατρός μου είχε πει πως παλιά κινδύνευαν οι γυναίκες γιατί δεν κάναν επισκληριδιο...οπως και να εχει καντε μια ερωτηση στο γιατρο σας να σας πει!

Εγώ έχω αρχίσει και παίρνω παγωτινια στο σπίτι αλλά ευτυχώς δεν τρώω κάθε μέρα!Τώρα που έφτιαξε ο καιρός είναι ωραια τα άτιμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 μπράβο!! Είδες;;; Όλα καλά πάνε! 

@stasa199 σταμάτα σε παρακαλώ γιατί τα ονειρεύομαι όλη μέρα!!! Χαχαχα!! Και ευτυχώς ο άντρας μου δε μου παίρνει γλυκό μέχρι να τον πρηξω, διαφορετικά θα είχα πάρει όχι 15 αλλά 35 κιλά!!!! Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Επισης κοριτσια τώρα με τη ζέστη να προσέχετε βέρες και δαχτυλίδια γιατί θα αρχίσουν να πρηζονται τα χέρια μας

Α!!! Εγώ πριν μια εβδομάδα την έβγαλα τη βέρα. Χαχα! Το δάχτυλο μου υπέφερε. Δεν την έχω βγάλει ούτε μια στιγμή από το γάμο μας και κάπως μου κακοφανηκε αλλά τι να κάνω;;; Για να τη βγάλω έβαλα σαπούνι και προσπάθησα κάμποσο. Φαντάσου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@Madi85 μπράβο!! Είδες;;; Όλα καλά πάνε! 

@stasa199 σταμάτα σε παρακαλώ γιατί τα ονειρεύομαι όλη μέρα!!! Χαχαχα!! Και ευτυχώς ο άντρας μου δε μου παίρνει γλυκό μέχρι να τον πρηξω, διαφορετικά θα είχα πάρει όχι 15 αλλά 35 κιλά!!!! Χαχα!!

Εγω εχω μεγαλύτερο πρόβλημα με τα πατατάκια η αλήθεια είναι!ευτυχώς δεν μου λέει τίποτα ο άντρας μου αλλά δεν μου παίρνει και πάντα!Αλλά ξέρει ότι άμα ζητήσω κάτι το θέλω!Και αν δεν μου το πάρει μπορεί να το πάρω μετά από μέρες και δεν το ευχαριστιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εμένα μου είπε μια φίλη γιατί μου λέει μετά θα είναι δύσκολο να τη βγάλω και κάθε μέρα τη δοκιμάσω και σήμερα με είδε και μου το ξανα είπε και δεν έβγαινε αλλά ήταν από τη ζέστη γιατί τώρα μου βγαίνει ευτυχώς!καλύτερα να τη βγάλουμε πάρα να μας την κόψουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...