Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Valfrag Ναι είναι σχετικά μεγαλουτσικη. Ο γιατρός υπολογίζει πάνω κάτω στις 38 βδομάδες θα είναι 3 κιλά κ στις 40 πάνω κάτω 3.5. Σιγά μη φθασω 40 βέβαια άλλα ελπίζω να κάνω πασχα χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Valfrag και η πρώτη μ 2600 βγήκε κ μια χαρά θηριακι έγινε!!! Καλύτερα πιο μικρά μωρά πάντως παρά πιο μεγάλα. Δηλ από τ να φθάσει τα 4 κιλά καλύτερα τα 2.5. Διευκολύνουν κ τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ναι μου το είπε και η γιατρός αυτό! και εγώ και ο αδερφός μου γεννηθήκαμε 2600-2700..μου είπε παίζει ρόλο (όχι 100%) και η κληρονομικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marakineos είπε:

ολα καλα! εμενα ειναι λιγο μεγαλυτερο το μωρακι 1 εβδομαδα αλλα μου ειπε πως ειναι ενταξει δεν ειναι απο σακχαρο θα επρεπε να εχω πολυ μεγαλυτερες τιμες!

Την πατησα και με τη λαθος διατροφη τοσο καιρο, λογω στομαχιου με αηδιαζε το κρεας , λογω εντερου δεν μπορουσα τα οσπρια και τις πολλες σαλατες οποτε πιο συχνα απ ολα ετρωγα μακαρονια πατατες και ψωμι! και τα γλυκακια μου εννοειται! Τι να κανει και ο οργανισμος! ευτυχως που εχω συνελθει και μου εχουν περασει οι αηδιες σε κρεας κλπ! μονο μοσχαρι δεν μπορω να φαω ακομη!

Ο διαβήτης κύησης είναι ΚΑΘΑΡΑ κληρονομικός και κληρονομείται από τον πατέρα στην κόρη, άσχετα αν ο πατέρας σου έχει ανεβασμένο ζάχαρο ή όχι ακόμα. Δεν έχει να κάνει με την διατροφή, δεν έχει να κάνει με τα κιλά και είναι διαβήτης του πλακούντα. Μετά θα δεις ότι θα είσαι μια χαρά στις μετρήσεις σου και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ο διαβήτης κύησης είναι ΚΑΘΑΡΑ κληρονομικός και κληρονομείται από τον πατέρα στην κόρη, άσχετα αν ο πατέρας σου έχει ανεβασμένο ζάχαρο ή όχι ακόμα. Δεν έχει να κάνει με την διατροφή, δεν έχει να κάνει με τα κιλά και είναι διαβήτης του πλακούντα. Μετά θα δεις ότι θα είσαι μια χαρά στις μετρήσεις σου και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Ελπίζω πως δεν έχω διαβήτη κύησης απλώς είχα μια Τιμόυλα λίγο τσιμπημενη στο όριο. Ο γιατρός μου είπε προσοχή σε πατάτες ρύζι ψωμί γλυκά να μην το παρακανω. Απλώς εγώ αποφάσισα να το παρακολουθήσω λιγάκι να χαλαρώσω περισσότερο γιατί αγχώθηκα  και είναι κ μια καλή ευκαιρία να φτιάξω και τη διατροφή μου !

Πάντως σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες θα επαναλάβω την καμπύλη και θα έχουμε καλύτερη εικόνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω τα πάντα. Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά! ❤️

Απ'ότι είδα θα κάνετε doppler οι περισσότερες. Καθαρά για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι γιατί έχουμε ξεφύγει ήδη με τόσα έξοδα και θα μας κοστίσει 120€.

Λίκνο τελικά πήραμε αυτό με τα 90€ από το motherbaby, μου φάνηκε πολύ τίμιο για τα λεφτά του. 

Αλήθεια πώς έχετε σκεφτεί να διακοσμήσετε το βρεφικό δωμάτιο; Εμείς θέλαμε κάτι τύπου ζούγκλα - σαφάρι. Πήραμε κούνια και συρταριέρα - αλλαξιέρα:

Dark-Grey-and-Oak-Nursery-Dresser-800x800.jpg

και σκεφτόμασταν να παίξουμε με αυτές τις αποχρώσεις: 

STOKKE+SLEEPI+COT+BED+AND+HOME+DRESSER+NURSERY?format=750w

αλλά ρε κορίτσια δε βρίσκω τίποτα ωραίο σε έντονο κίτρινο και πράσινο. 

Λέω μήπως το γυρίσουμε σε συννεφάκια - φεγγαράκια - αστεράκια etc. Ποια κοπέλα είχε πει ότι βρήκε ωραία σχετικά ραφάκια και πού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω τα πάντα. Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά! ❤️

Απ'ότι είδα θα κάνετε doppler οι περισσότερες. Καθαρά για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι γιατί έχουμε ξεφύγει ήδη με τόσα έξοδα και θα μας κοστίσει 120€.

Λίκνο τελικά πήραμε αυτό με τα 90€ από το motherbaby, μου φάνηκε πολύ τίμιο για τα λεφτά του. 

Αλήθεια πώς έχετε σκεφτεί να διακοσμήσετε το βρεφικό δωμάτιο; Εμείς θέλαμε κάτι τύπου ζούγκλα - σαφάρι. Πήραμε κούνια και συρταριέρα - αλλαξιέρα:

Dark-Grey-and-Oak-Nursery-Dresser-800x800.jpg

και σκεφτόμασταν να παίξουμε με αυτές τις αποχρώσεις: 

STOKKE+SLEEPI+COT+BED+AND+HOME+DRESSER+NURSERY?format=750w

αλλά ρε κορίτσια δε βρίσκω τίποτα ωραίο σε έντονο κίτρινο και πράσινο. 

Λέω μήπως το γυρίσουμε σε συννεφάκια - φεγγαράκια - αστεράκια etc. Ποια κοπέλα είχε πει ότι βρήκε ωραία σχετικά ραφάκια και πού;

Α ωραία το σκεφτήκατε, θεματικό δωμάτιο!! Εγώ αυτό που διάβασα πάντως είναι πως καλύτερα τα έντονα χρώματα να είναι σε μικρές επιφάνειες του βρεφικού δωματίου, γιατί μπορεί να ταράξουν το μωράκι. Βέβαια δεν ξερω τι χρώμα είναι το παιδικό σας, αλλά καλύτερα θα είναι να μην το φορτώσεις με έντονα μοτίβα ή ταπετσαρίες σε μεγάλη επιφάνεια του τοίχου. Αν θέλεις πάντως να δεις σχέδια για ταπετσαρίες ή αυτοκόλλητα έχω βρει μια τέλεια σελίδα για διακόσμηση παιδικού δωματίου κι έχω κολλήσει!! Αν θέλεις να την ψάξω να στην στείλω. Εγώ πάντως αυτό που έκανα στο δωμάτιο ήταν ένα όχι και πολύ έντονο σομον εφόσον το κρεβατάκι κι η ντουλάπα είναι άσπρα και απλά θα βάλουμε κάποιες πινελιές με έντονα χρωματακια σε διάφορα μπιχλιμπίδια και ίσως μικρά αυτοκόλλητα. Κάπως έτσι το σκέφτομαι. Ελπίζω να σε βοήθησα ?

Ααα επίσης δε θυμάμαι αν είχατε πει για την προσφορά με τα pampers αλλά την είδα και τα έχει 1+1 δώρο. Πήρα το νο1 που είναι 2 με 5 κιλά τα 41 κομμάτια 10 ευρώ περίπου. Συγκινήθηκα μωρέ γιατί τα έσοδα είναι για καλό σκοπό. Πρόκειται για την ενίσχυση της μονάδας εντατικής θεραπείας πρόωρων νεογνών και προτίμησα να τα δώσω εκεί τα λεφτά. Είναι μέχρι 16/3 η προσφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Α ωραία το σκεφτήκατε, θεματικό δωμάτιο!! Εγώ αυτό που διάβασα πάντως είναι πως καλύτερα τα έντονα χρώματα να είναι σε μικρές επιφάνειες του βρεφικού δωματίου, γιατί μπορεί να ταράξουν το μωράκι. Βέβαια δεν ξερω τι χρώμα είναι το παιδικό σας, αλλά καλύτερα θα είναι να μην το φορτώσεις με έντονα μοτίβα ή ταπετσαρίες σε μεγάλη επιφάνεια του τοίχου. Αν θέλεις πάντως να δεις σχέδια για ταπετσαρίες ή αυτοκόλλητα έχω βρει μια τέλεια σελίδα για διακόσμηση παιδικού δωματίου κι έχω κολλήσει!! Αν θέλεις να την ψάξω να στην στείλω. Εγώ πάντως αυτό που έκανα στο δωμάτιο ήταν ένα όχι και πολύ έντονο σομον εφόσον το κρεβατάκι κι η ντουλάπα είναι άσπρα και απλά θα βάλουμε κάποιες πινελιές με έντονα χρωματακια σε διάφορα μπιχλιμπίδια και ίσως μικρά αυτοκόλλητα. Κάπως έτσι το σκέφτομαι. Ελπίζω να σε βοήθησα ?

Ααα επίσης δε θυμάμαι αν είχατε πει για την προσφορά με τα pampers αλλά την είδα και τα έχει 1+1 δώρο. Πήρα το νο1 που είναι 2 με 5 κιλά τα 41 κομμάτια 10 ευρώ περίπου. Συγκινήθηκα μωρέ γιατί τα έσοδα είναι για καλό σκοπό. Πρόκειται για την ενίσχυση της μονάδας εντατικής θεραπείας πρόωρων νεογνών και προτίμησα να τα δώσω εκεί τα λεφτά. Είναι μέχρι 16/3 η προσφορά. 

Yes please, στειλ’τη μου αν τη βρεις! ?

Δε θα βάζαμε ταπετσαρία, αλλά έψαχνα σε τέτοιο μοτίβο με φυλλαράκια κουρτίνα, κανα μαξιλάρι, ισως φωτιστικό και καδράκια και σε αυτό το κίτρινο πολυθρόνα και κουνουπιέρα και επισης κανα μαξιλαράκι... Ε απογοητεύτηκα! Και έχω κολλήσει και με αυτή την καμηλοπάρδαλη που τη βρηκα σε ένα μαγαζί 180€ και μου έπεσαν τα μαλλια... Τους τοίχους τους έχουμε βάψει ένα γκρι απαλό. 

Ειμαι σίγουρη ότι το δικό σου θα βγει σούπερ, εγώ που έχω καεί να ψάχνω και να σκέφτομαι θα κάνω καμία βλακεία στο τέλος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa  που θέλεις να βάλεις έντονο κίτρινο ή πράσινο??

Εγώ τα έχω πάρει σε λευκα τα έπιπλα και θα βάψω το δωμάτιο ροζ όχι πολύ απαλό ούτε πολύ έντονο και θα βάλω άσπρα ραφακια με κορνίζες και διακοσμητικά, κάτι αυτοκόλλητα και καδρακια!Δεν θέλω να το φορτώσω πολύ!Και στην κουρτινα ή θα πάρω μια ροζ να περνάει φως όμως ή μια ροζ και μια άσπρη απλές!εγώ δεν το έχω ετοιμάσει ακόμα κορίτσια σε κάνα μήνα λέμε να το έχουμε έτοιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω τα πάντα. Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά! ❤️

Απ'ότι είδα θα κάνετε doppler οι περισσότερες. Καθαρά για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι γιατί έχουμε ξεφύγει ήδη με τόσα έξοδα και θα μας κοστίσει 120€.

Λίκνο τελικά πήραμε αυτό με τα 90€ από το motherbaby, μου φάνηκε πολύ τίμιο για τα λεφτά του. 

Αλήθεια πώς έχετε σκεφτεί να διακοσμήσετε το βρεφικό δωμάτιο; Εμείς θέλαμε κάτι τύπου ζούγκλα - σαφάρι. Πήραμε κούνια και συρταριέρα - αλλαξιέρα:

Dark-Grey-and-Oak-Nursery-Dresser-800x800.jpg

και σκεφτόμασταν να παίξουμε με αυτές τις αποχρώσεις: 

STOKKE+SLEEPI+COT+BED+AND+HOME+DRESSER+NURSERY?format=750w

αλλά ρε κορίτσια δε βρίσκω τίποτα ωραίο σε έντονο κίτρινο και πράσινο. 

Λέω μήπως το γυρίσουμε σε συννεφάκια - φεγγαράκια - αστεράκια etc. Ποια κοπέλα είχε πει ότι βρήκε ωραία σχετικά ραφάκια και πού;

Εγω ειχα πει για τα ραφακια. Γραψε στο facebook cotton lullaby και δες τι εχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thank you @vayaki έχει όντως πολύ ωραία πραγματάκια!

@stasa199 το είχα γράψει και παραπάνω, αλλά αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματά μου. Σε σκούρο πράσινο μοτίβο με φυλλαράκια έψαχνα κουρτίνα, μαξιλάρια, φωτιστικό και καδράκια και σε κίτρινο πολυθρόνα, κουνουπιέρα και μαξιλαράκια. Το απαλό ροζ με λευκό και γκρι είναι τέλειο για κοριτσάκια, κι εγώ σίγουρα θα το επέλεγα! Αν όμως έχεις μπεμπάκο και δε σου αρέσει το καθόλου γαλάζιο, τι κάνεις; Πραγματικά είναι το χειρότερό μου σε χρώμα... Και να φανταστείτε μας έστειλε σήμερα ο αδερφός μου ένα σωρό λευκά είδη και ήταν όλα γαλάζια και άντε τώρα να τρέχω να τα αλλάζω... Προβλήματα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Yes please, στειλ’τη μου αν τη βρεις! ?

Δε θα βάζαμε ταπετσαρία, αλλά έψαχνα σε τέτοιο μοτίβο με φυλλαράκια κουρτίνα, κανα μαξιλάρι, ισως φωτιστικό και καδράκια και σε αυτό το κίτρινο πολυθρόνα και κουνουπιέρα και επισης κανα μαξιλαράκι... Ε απογοητεύτηκα! Και έχω κολλήσει και με αυτή την καμηλοπάρδαλη που τη βρηκα σε ένα μαγαζί 180€ και μου έπεσαν τα μαλλια... Τους τοίχους τους έχουμε βάψει ένα γκρι απαλό. 

Ειμαι σίγουρη ότι το δικό σου θα βγει σούπερ, εγώ που έχω καεί να ψάχνω και να σκέφτομαι θα κάνω καμία βλακεία στο τέλος ?

Αχ κι εγώ ανησυχώ ότι δε θα βγει ωραίο το δικό μου να σου πω την αλήθεια. Πολλές φορές αλλιώς τα έχεις στο μυαλό σου κι αλλιώς βγαίνουν τελικά ?. Η καμηλοπάρδαλη πολύ όμορφη αλλά όντως πανάκριβη!! ?? Μην ανησυχείς θα κάνουμε τέλειες φωλιτσες για τα μωράκια μας και μόνο που θα τα κάνουμε με αγάπη φτάνει!! Λοιπόν η σελίδα λέγεται Wall & Design κι έχει φανταστικά σχέδια. Είχα δει και ταπετσαρίες και δε θυμάμαι αν είχε κι αυτοκόλλητα με το βασιλιά των λιονταριών. Με ξετρέλανε για να πω την αλήθεια!! Έχει μεγάλη ποικιλία και ελπίζω να σε βοήθησα κάπως!! Θα περιμένω να μάθω νέα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεστε κορίτσια!θα είναι υπέροχα τα δωμάτια που θα φτιάξετε!και αν δείτε ότι κάτι δεν σας αρέσει το αλλάζετε!

@Narcissa Τώρα είδα το μήνυμα που είχες γράψει πριν σε ρωτήσω! Τις κουρτινες πιστευω θα τις βρεις αλλά δεν ξέρω πόσο ακριβά!πολυθρόνα πιστεύω βρίσκεις αλλά για την κουνουπιέρα δεν ξέρω!Ίσως από εξωτερικό?Καλά η καμηλοπάρδαλη πολύ ωραία αλλά 180 ευρώ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες στην ομαδα μανουλες ανοιξης μια κοπελα προτεινε το site  moromou.gr  για φθηνα και βαμβακερα νυχτικακια για το μαιευτηριο. Μπορει να θελει καμια να τα δει. Εγω ειμαι σε αναζητηση.... Αρχισε ο αντρας μου να μου λεει σιγα σιγα να μαζευω τα πραγματα για τη βαλιτσα του μαιευτηριου γιατι αν γινει κατι απροοπτο αγχωνεται που θα παει να τα βρει αυτος ολα αυτα που θα χρειαζομαι χαχα... εχει αγχη ο κοσμος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Χτες στην ομαδα μανουλες ανοιξης μια κοπελα προτεινε το site  moromou.gr  για φθηνα και βαμβακερα νυχτικακια για το μαιευτηριο. Μπορει να θελει καμια να τα δει. Εγω ειμαι σε αναζητηση.... Αρχισε ο αντρας μου να μου λεει σιγα σιγα να μαζευω τα πραγματα για τη βαλιτσα του μαιευτηριου γιατι αν γινει κατι απροοπτο αγχωνεται που θα παει να τα βρει αυτος ολα αυτα που θα χρειαζομαι χαχα... εχει αγχη ο κοσμος?

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έχω ήδη αρχίσει να ετοιμάζω τα πράγματα για τη βαλίτσα, λόγω του αυξημένου αμνιακού. Θέλω να την έχω έτοιμη μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπάω στο γιατρό, μη τυχόν και έχουμε τίποτα απρόοπτο. Δεν ξέρω, αλλά με έχει πιάσει ένα άγχος να ετοιμάσω τα πράγματα. 

Νυχτικακια πήρα από το prenatal. Καλή ποιότητα και με την κάρτα club έρχονται πιο οικονομικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έχω ήδη αρχίσει να ετοιμάζω τα πράγματα για τη βαλίτσα, λόγω του αυξημένου αμνιακού. Θέλω να την έχω έτοιμη μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπάω στο γιατρό, μη τυχόν και έχουμε τίποτα απρόοπτο. Δεν ξέρω, αλλά με έχει πιάσει ένα άγχος να ετοιμάσω τα πράγματα. 

Νυχτικακια πήρα από το prenatal. Καλή ποιότητα και με την κάρτα club έρχονται πιο οικονομικά. 

οντως κι εγω χτες τα ειδα αυτα του prenatal και μαλλον εκει καταληγω. Δεν ειναι κακο να ειμαστε ετοιμες απο πιο πριν κι ας καθονται ετοιμα τα πραγματα. Θα εχουμε ξενοιασει απ αυτο! Κι εγω λεω ως τελη Μαρτιου να τα εχω ολα τακτοποιημενα και μετα να ειμαι ανετη απο τετοια πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έχω ήδη αρχίσει να ετοιμάζω τα πράγματα για τη βαλίτσα, λόγω του αυξημένου αμνιακού. Θέλω να την έχω έτοιμη μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπάω στο γιατρό, μη τυχόν και έχουμε τίποτα απρόοπτο. Δεν ξέρω, αλλά με έχει πιάσει ένα άγχος να ετοιμάσω τα πράγματα. 

Νυχτικακια πήρα από το prenatal. Καλή ποιότητα και με την κάρτα club έρχονται πιο οικονομικά. 

Αυτο το site εχει πολυ ωραια και οικονομικα πραγματα εχουν παρει φιλες μου..και θα παραγγειλω και εγω απο εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!Και εγώ το είδα το site  αλλά φοβαμαι μημεγαλωσει η κοιλιά και δεν χωράει!!!μάλλον και εγώ από prenatal θα πάρω!εμένα ο άντρας μου δεν αγχώνεται!Μου λέει αρχες Μαΐου να την φτιάξω τη βαλίτσα και του λέω είσαι καλά βρε???αλλά  του χρειάζεται να τον αφήσω να τρέχει αυτός μετά!χαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Χτες στην ομαδα μανουλες ανοιξης μια κοπελα προτεινε το site  moromou.gr  για φθηνα και βαμβακερα νυχτικακια για το μαιευτηριο. Μπορει να θελει καμια να τα δει. Εγω ειμαι σε αναζητηση.... Αρχισε ο αντρας μου να μου λεει σιγα σιγα να μαζευω τα πραγματα για τη βαλιτσα του μαιευτηριου γιατι αν γινει κατι απροοπτο αγχωνεται που θα παει να τα βρει αυτος ολα αυτα που θα χρειαζομαι χαχα... εχει αγχη ο κοσμος?

Καλησπέρα!! Χαχαχαχα! Κι εμένα σήμερα μόνος του μου είπε να ετοιμάσουμε σιγά σιγά τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Εγώ δεν έχω πει τίποτα ακόμη. Βέβαια, μπαίνω στο μήνα μου στις 31/03 οπότε λέω να την έχω έτοιμη μέχρι τότε. Έχω μέρες μπροστά μου. Δε βιάζομαι γιατί ούτε έχω κάποια ανησυχητική ένδειξη μέχρι στιγμής ούτε ο γιατρός μου έχει πει κάτι. Νομίζω ότι την Τετάρτη που θα κάνω Doppler θα έχω κάπως πιο καθαρή εικόνα για το πώς πάμε. 

Όλα καλά κορίτσια!!! Πόσο μου αρέσει που φτιάχνετε τα δωμάτια των μωρών σας!!! Εγώ δε συμμετέχω γιατί, όπως έχω ξαναπεί, δεν έχουμε χώρο για παιδικό δωμάτιο αυτή τη στιγμή. Για αρχή θα είναι στο δικό μας δωμάτιο η μπέμπα μας. 

Άντε, όλες με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας. Δεν αργούμε... Πάνω κάτω (με μερικές εβδομάδες διαφορά) σε λίγο καιρό θα τα έχουμε αγκαλιά. 

Κορίτσια, έχει πλάκα το γεγονός ότι δε χωράω πουθενά. Νομίζω πχ ότι μπορώ να περάσω από μια μισοκλειστη πόρτα (που άνετα περνούσα παλιά) και πλέον βρίσκει η κοιλιά μου και δεν περνάω. Για να μη σας πω ότι με είδαν κάποιοι συγγενείς που έχουν να με δουν κανα 2μηνο και έβαλαν τα γέλια. Πόσο ευγενικό είναι αυτό δεν ξέρω αλλά δεν ένιωσα κακία στο γέλιο τους οπότε δεν ενοχλήθηκα. Χαχαχα! Μου είπαν ότι έχω πρηστεί παντού. Χέρια, πλάτη, κωλαρακι, μπούτια, γάμπες... Παντού!!! Χαχαχαχα!! Α! Και ειδικά στο πρόσωπο!! Τι να πω;;; Σα να είμαι μια άλλη εγώ νιώθω. Αλλά είναι για τόσο όμορφο σκοπό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!τι κάνετε???ήθελα να σας ρωτήσω....Όταν νευριάζετε βάζετε και εσείς τα κλάματα η μόνο Εγώ είμαι σαν την τρελή ??μιλάμε έτσι και εκνευρίστω λίγο δεν μπορώ να κρατηθώ!ήμουν και παλιά κλαψιαρα αλλά το είχα ξεπεράσει μεγαλώνοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ήμουν κ παλιά κλαψιαρα λέει χαχα γι αυτό εβαλα κ τ εικονίδιο πιο πάνω. Κοίτα είναι φυσιολογικό. Εγώ βέβαια δ τ παθαίνω άλλα είναι νορμάλ. Γενικότερα περνάω μια ζεν φάση χαχα

@Angelmammy μια χαρα κούκλα είσαι καλέ. Εγώ έχω μόνο μια κοιλιά αλλά μεγάλη κοιλιά. Όσο για τ δωμάτιο θα τ κάνεις μια κ καλη οταβ έρθει η ωρα να αλλάξετε σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Χαχαχαχα! Κι εμένα σήμερα μόνος του μου είπε να ετοιμάσουμε σιγά σιγά τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Εγώ δεν έχω πει τίποτα ακόμη. Βέβαια, μπαίνω στο μήνα μου στις 31/03 οπότε λέω να την έχω έτοιμη μέχρι τότε. Έχω μέρες μπροστά μου. Δε βιάζομαι γιατί ούτε έχω κάποια ανησυχητική ένδειξη μέχρι στιγμής ούτε ο γιατρός μου έχει πει κάτι. Νομίζω ότι την Τετάρτη που θα κάνω Doppler θα έχω κάπως πιο καθαρή εικόνα για το πώς πάμε. 

Όλα καλά κορίτσια!!! Πόσο μου αρέσει που φτιάχνετε τα δωμάτια των μωρών σας!!! Εγώ δε συμμετέχω γιατί, όπως έχω ξαναπεί, δεν έχουμε χώρο για παιδικό δωμάτιο αυτή τη στιγμή. Για αρχή θα είναι στο δικό μας δωμάτιο η μπέμπα μας. 

Άντε, όλες με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας. Δεν αργούμε... Πάνω κάτω (με μερικές εβδομάδες διαφορά) σε λίγο καιρό θα τα έχουμε αγκαλιά. 

Κορίτσια, έχει πλάκα το γεγονός ότι δε χωράω πουθενά. Νομίζω πχ ότι μπορώ να περάσω από μια μισοκλειστη πόρτα (που άνετα περνούσα παλιά) και πλέον βρίσκει η κοιλιά μου και δεν περνάω. Για να μη σας πω ότι με είδαν κάποιοι συγγενείς που έχουν να με δουν κανα 2μηνο και έβαλαν τα γέλια. Πόσο ευγενικό είναι αυτό δεν ξέρω αλλά δεν ένιωσα κακία στο γέλιο τους οπότε δεν ενοχλήθηκα. Χαχαχα! Μου είπαν ότι έχω πρηστεί παντού. Χέρια, πλάτη, κωλαρακι, μπούτια, γάμπες... Παντού!!! Χαχαχαχα!! Α! Και ειδικά στο πρόσωπο!! Τι να πω;;; Σα να είμαι μια άλλη εγώ νιώθω. Αλλά είναι για τόσο όμορφο σκοπό!! 

Καλέ εσύ είσαι και πιο μπροστά από εμάς οπότε λογικό είναι να έχεις ένα πρήξιμο πάρα πάνω και τι να κάνουμε θα το αντέξουμε και αυτό!!!Ε δεν νομίζω να το πει κανείς με κακιά σε μια εγκυουλα αυτό!(μάλλον ξέρω μια φίλη μου που της το είχε πει μια χαζή!)Όσο για το ότι νομίζουμε ότι χωράμε και εγώ το έχω πάθει και προσπαθώ αλλά δεν!!!!??????και ακόμα δεν έχει μεγαλώσει τόσο η κοιλίτσα μου τώρα ξεκινάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2019 at 8:13 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 ήμουν κ παλιά κλαψιαρα λέει χαχα γι αυτό εβαλα κ τ εικονίδιο πιο πάνω. Κοίτα είναι φυσιολογικό. Εγώ βέβαια δ τ παθαίνω άλλα είναι νορμάλ. Γενικότερα περνάω μια ζεν φάση χαχα

@Angelmammy μια χαρα κούκλα είσαι καλέ. Εγώ έχω μόνο μια κοιλιά αλλά μεγάλη κοιλιά. Όσο για τ δωμάτιο θα τ κάνεις μια κ καλη οταβ έρθει η ωρα να αλλάξετε σπίτι.

Γενικά και εγώ χαλαρή ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...