Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προγεννητικός έλεγχος - καρυότυπος ζεύγους


Recommended Posts

Κορίτσια Γεια σας.τυχαινει να έχω μείνει αρκετές φορές έγκυος φυσιολογικά και δεν έχω κάνει ακόμη παιδί. 4 δηλ και κάνεις γιατρός δε βρέθηκε να μου πει για τον καρυοτυπο ζεύγους...Τι να πω είναι η πιο σημαντική εξέταση προγενιτικου ελέγχου....σήμερα να είναι καλά ο γιατρός εξωσωματικής που κατευθασα στο ιατρείο του και μας έβαλε να τις κάνω αμέσως. Τι ακριβώς γίνεται έχει τύχει να την κάνει καμία από σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Κορίτσια Γεια σας.τυχαινει να έχω μείνει αρκετές φορές έγκυος φυσιολογικά και δεν έχω κάνει ακόμη παιδί. 4 δηλ και κάνεις γιατρός δε βρέθηκε να μου πει για τον καρυοτυπο ζεύγους...Τι να πω είναι η πιο σημαντική εξέταση προγενιτικου ελέγχου....σήμερα να είναι καλά ο γιατρός εξωσωματικής που κατευθασα στο ιατρείο του και μας έβαλε να τις κάνω αμέσως. Τι ακριβώς γίνεται έχει τύχει να την κάνει καμία από σας

Καλησπέρα λυπάμαι κορίτσι μου καλα 4φορες και κανεις γιατρός δεν σε έβαλε για εξετάσεις ;το ευχάριστο ειναι οτι κανεις εμφύτευση αλλα πρεπει να βριες τι ευθύνεται αιματολογο εχεις επισκεφθεί εμείς που έχουμε κανει εξωσωματικές αψεδονολες έχουμε κάνει καρυότυπο ζεύγους, θφομβοφιλια εχεις κοιτάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisoula@ είπε:

Κορίτσια Γεια σας.τυχαινει να έχω μείνει αρκετές φορές έγκυος φυσιολογικά και δεν έχω κάνει ακόμη παιδί. 4 δηλ και κάνεις γιατρός δε βρέθηκε να μου πει για τον καρυοτυπο ζεύγους...Τι να πω είναι η πιο σημαντική εξέταση προγενιτικου ελέγχου....σήμερα να είναι καλά ο γιατρός εξωσωματικής που κατευθασα στο ιατρείο του και μας έβαλε να τις κάνω αμέσως. Τι ακριβώς γίνεται έχει τύχει να την κάνει καμία από σας

ΚΑΛΗ Σ ΜΕΡΑ.. ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΣΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ ΣΑΣ.. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ  ΕΞΕΤΑΣΗ..ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ !! ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250 ΕΥΡΩ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 5:17 ΜΜ, ο/η Xrisoula@ είπε:

Κορίτσια Γεια σας.τυχαινει να έχω μείνει αρκετές φορές έγκυος φυσιολογικά και δεν έχω κάνει ακόμη παιδί. 4 δηλ και κάνεις γιατρός δε βρέθηκε να μου πει για τον καρυοτυπο ζεύγους...Τι να πω είναι η πιο σημαντική εξέταση προγενιτικου ελέγχου....σήμερα να είναι καλά ο γιατρός εξωσωματικής που κατευθασα στο ιατρείο του και μας έβαλε να τις κάνω αμέσως. Τι ακριβώς γίνεται έχει τύχει να την κάνει καμία από σας

εγω στο χωρεμειο πληρωσα 150 ευρω μαζι με το συζυγο...οταν μετα μου ζητησαν μοριακο καρυοτυπο τοτε σε ιδιωτη δωσαμε μαζι με το συζυγο 400 ευρω.......τιποτα δεν μας ειχαν βρει...αλλα να σου εξηγησουν απλοη μοριακο γιατι εγω τσαμπα εκανα τον απλο.....κ το ιστορικο μου ειναι σαν εσενα 3 φυσιολογικες παλινδρομες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οσο το εψαξα οταν το καναμε...οχι..δεν μας ειπε κανεις οτι θα μπορουσαμε να το γραψουμε..ειναι πολυ εξειδικευμενες εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν πήρα τηλ στο κέντρο για να ρωτήσω τιμές για καρυότυπο μου είπαν ότι γράφεται και η συμμετοχή είναι 13 ευρώ..πάω κι εγώ στον γυναικολόγο να μου το γράψει και μου λένε δε γράφεται....το γελοίο είναι ότι Οκτώβρη περνάω επιτροπή και τώρα θυμήθηκε ο ουρολόγος ότι θέλει καρυότυπο από τον άντρα μου!!!;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν πήρα τηλ στο κέντρο για να ρωτήσω τιμές για καρυότυπο μου είπαν ότι γράφεται και η συμμετοχή είναι 13 ευρώ..πάω κι εγώ στον γυναικολόγο να μου το γράψει και μου λένε δε γράφεται....το γελοίο είναι ότι Οκτώβρη περνάω επιτροπή και τώρα θυμήθηκε ο ουρολόγος ότι θέλει καρυότυπο από τον άντρα μου!!!;;;;;;

τι εννοεις καρυοτυπο απο τον αντρα σ ?? οχι ζευγους ?? εμας μας τα ζητησαν απο το κεντρο που πηγαμε για εξωσωματικη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Πλέον γράφεται ο καρυότυποε ζεύγους εμένα μου την έγραψε ο γυναικολόγος απλά δεν την δέχονται πολλοί με εοππυ εγώ την έκανα στο atg και πληρώσαμε μόνο συμμετοχή αν θυμάμαι καλά 35 ευρώ και οι δύο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα 3 εβδομάδες να βγουν και εκεί έκανα και θρομβοφιλιασ έχουν ένα πακέτο 180 ευρώ για 12 μεταλλάξεις ! Κάποιες γράφονται βέβαια από αυτές και θέλει 7 εργάσιμες για να βγουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2018 at 1:33 ΜΜ, ο/η mary nick είπε:

τι εννοεις καρυοτυπο απο τον αντρα σ ?? οχι ζευγους ?? εμας μας τα ζητησαν απο το κεντρο που πηγαμε για εξωσωματικη.. 

Ναι μόνο από τον άντρα μου...καρυότυπο και χρωμόσωμα ψ...ρώτησα και για μένα και μου είπε πως είναι υπερβολή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Πλέον γράφεται ο καρυότυποε ζεύγους εμένα μου την έγραψε ο γυναικολόγος απλά δεν την δέχονται πολλοί με εοππυ εγώ την έκανα στο atg και πληρώσαμε μόνο συμμετοχή αν θυμάμαι καλά 35 ευρώ και οι δύο 

Και μένα μου είπαν ότι γράφεται και αργότερα ο γιατρός είπε ότι δεν γράφεται. .δε θα έπρεπε να γνωρίζει;;;μήπως θυμάσαι πως σου την έγραψε;πως έγραψε το όνομα της εξέτασης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Και μένα μου είπαν ότι γράφεται και αργότερα ο γιατρός είπε ότι δεν γράφεται. .δε θα έπρεπε να γνωρίζει;;;μήπως θυμάσαι πως σου την έγραψε;πως έγραψε το όνομα της εξέτασης;

Νομίζω έτσι καρυοτυπο ζεύγους και το ίδιο και στον άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν χρειαστείς τον απλό καρυότυπο ξέρω ότι σίγουρα γράφεται με συμμετοχή 17,50 ανά άτομο αν θυμάμαι καλά. Παλιότερα δεν γραφόταν αλλά εδώ και ένα χρόνο νομίζω την γράφουν.Μας την έγραψε την εξέταση η γιατρός μας. Απλά σε πολλά μέρη δεν δέχονται το παραπεμπτικό (σε κάποια που είχα πάρει τηλ. μου είπαν ότι δεν χρησιμοποιούν την τεχνική την οποία δικαιολογεί ο Εοπυυ) για αυτό και σου λένε ότι δεν γράφεται. Κάνει γύρω στις 20-25 μέρες να βγεί το αποτελέσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2018 at 9:19 ΠΜ, ο/η mary nick είπε:

ΚΑΛΗ Σ ΜΕΡΑ.. ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΣΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ ΣΑΣ.. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ  ΕΞΕΤΑΣΗ..ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ !! ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250 ΕΥΡΩ ! 

Eαν εχετε ΕΟΠΠΥ μπορειτε να σας τη γραψει ο γιατρος και να την κανετε στο Αλεξανδρα (επι της Λαμψακου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εγω είμαι Κρητη και οπου κ αν ρώτησα τότε μ ειπαν οτι δεν γραφεται !! Αθήνα υπάρχουν περισσοτερες επιλογές σίγουρα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2018 at 1:43 ΠΜ, ο/η bebe2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Πλέον γράφεται ο καρυότυποε ζεύγους εμένα μου την έγραψε ο γυναικολόγος απλά δεν την δέχονται πολλοί με εοππυ εγώ την έκανα στο atg και πληρώσαμε μόνο συμμετοχή αν θυμάμαι καλά 35 ευρώ και οι δύο 

και εγω εκει πηγα.....οι πιο μεγαλοι απατεωνες παντως της ελλαδος.......πουθενα δεν συναντησα τετοια κοροιδια-ψεματα κ πηγαν να μας φανε κ πολλα λεφτα...ειδικα ο γενετιστης τους .......αντιεπαγγελματιες......απλα κοριτσια για να ξερετε........περισσότερα σε μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας μας συνταγογραφησε ο γυναικολογος τον ιουνιο κ στους δυο, καρυοτυπο με ειδικες τεχνικες 13.50€ συμμετοχη ο καθενας. πηγαμε στο karyo κ τα αποτελεσματα βγηκαν μετα απο 1 μηνα. κ στους δυο καρυοτυπος χωρις εμφανεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες. αυτος ομως ειναι ο απλος καρυοτυπος. ρωτησα μηπως χρειαζεται να κανουμε κ μοριακο καρυοτυπο λογω ηλικιας κ ο γυναικολογος ειπε οχι. τι να πω δεν ξερω τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

και εγω εκει πηγα.....οι πιο μεγαλοι απατεωνες παντως της ελλαδος.......πουθενα δεν συναντησα τετοια κοροιδια-ψεματα κ πηγαν να μας φανε κ πολλα λεφτα...ειδικα ο γενετιστης τους .......αντιεπαγγελματιες......απλα κοριτσια για να ξερετε........περισσότερα σε μνμ

Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα μαζί τους ! Ούτε με τα χρήματα αλλά και στους χρόνους τους ήταν οκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2018 at 9:19 ΠΜ, ο/η mary nick είπε:

ΚΑΛΗ Σ ΜΕΡΑ.. ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ..ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΣΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ ΣΑΣ.. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ  ΕΞΕΤΑΣΗ..ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ !! ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250 ΕΥΡΩ ! 

Γίνέτάί κάί στό Άλεξανδρας δωρεαν!με παραπεμπτικο του γιατρου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...