Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

Καλημέρα toof, προσπαθώ λιγότερο καιρό αλλά καταλαβαίνω ακριβώς την απογοήτευση μόλις αρχίζουν τα προεόρτια! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά ! @levanda μου ξέρεις αν σε κοπέλες που τελικά ήταν έγκυες είχαν τα συμπτώματα περιόδου όπως κάθε μήνα και πριν την καθυστέρηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ένα παράδειγμα είναι η αδελφή μου. Συνήθως είχε άστατο κύκλο. είχε πονακια περιόδου τα οποία τις συνεχίστηκαν όλο το 1ο 3μηνο. Εκείνη έκανε τεστ την 6η εβδομάδα καθώς θεωρούσε φυσιολογικό για τον κύκλο της τέτοια καθυστέρηση. Σε τόσο προχωρημένο στάδιο, είχε καουρες για αυτό κ θορυβηθηκε κ έκανε τεστ.

Την απογοήτευση την έχω κ εγώ. Κάποιες φορές θυμώνω γιατί θεωρώ ότι δεν έκανα εντατικές προσπάθειες στις γόνιμες ώστε να περιμένω ένα θετικό τεστ. Το προηγούμενο μήνα ήμουν έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια μου γιατί απογοητεύεστε και λέτε για προεόρτια περιόδου κλπ. Αφού τα συμπτώματα είναι ίδια !!! Η ξαδέλφη μου και η γυναίκα ενός πολύ καλού μου φίλου ένιωθαν ακριβώς αυτό , ότι θα τους έρθει και τελικά δεν ήρθε :) (το συζητούσα πρόσφατα). Δεν υπάρχει όμως κάτι  στάνταρ που να λέει Α νιώθεις συμπτώματα περιόδου δεν είσαι έγκυος ή δεν νιώθεις τίποτα ενώ πλησιάζει η ημέρα άρα είσαι έγκυος !!! Όχι!!! Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να έχουμε το αποτέλεσμα που τόσο ποθούμε . Ηρεμία και θετική ενέργεια !!!! 

Υ.Γ αυτές οι ρημαδομερες δεν περνάνε πφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Meli_aa είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια μου γιατί απογοητεύεστε και λέτε για προεόρτια περιόδου κλπ. Αφού τα συμπτώματα είναι ίδια !!! Η ξαδέλφη μου και η γυναίκα ενός πολύ καλού μου φίλου ένιωθαν ακριβώς αυτό , ότι θα τους έρθει και τελικά δεν ήρθε :) (το συζητούσα πρόσφατα). Δεν υπάρχει όμως κάτι  στάνταρ που να λέει Α νιώθεις συμπτώματα περιόδου δεν είσαι έγκυος ή δεν νιώθεις τίποτα ενώ πλησιάζει η ημέρα άρα είσαι έγκυος !!! Όχι!!! Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Εύχομαι σε όλες μας σύντομα να έχουμε το αποτέλεσμα που τόσο ποθούμε . Ηρεμία και θετική ενέργεια !!!! 

Υ.Γ αυτές οι ρημαδομερες δεν περνάνε πφφφφφφ

Mακάρι @Meli_aa μου!! αυτόν τον μήνα ήμουν πολύ χαλαρή έως εχθές που είχα τις πρώτες ενοχλήσεις, μακάρι όλες μας όπως είπες να τα καταφέρουμε σύντομα!! ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Mακάρι @Meli_aa μου!! αυτόν τον μήνα ήμουν πολύ χαλαρή έως εχθές που είχα τις πρώτες ενοχλήσεις, μακάρι όλες μας όπως είπες να τα καταφέρουμε σύντομα!! ❤️ ❤️ ❤️

Κι εγώ προς το παρόν χαλαρή είμαι γιατί τρέχω κ με τη δουλειά κ έτσι δεν έχω κ άπειρο χρόνο να σκέφτομαι ... είμαι στην 22 ημέρα του κύκλου νομίζω μόλις πάω προς 28-29 θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα πάλι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Εγω ειδα θετικο τεστακι ωορρηξιας την 14η μερα και σημερα ειμαι στην 29η. Για να δουμε... αναμονη! Η πιο χαζη φαση του κυκλου μας αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Εγω ειδα θετικο τεστακι ωορρηξιας την 14η μερα και σημερα ειμαι στην 29η. Για να δουμε... αναμονη! Η πιο χαζη φαση του κυκλου μας αυτη

όντως η πιο χαζή!! άντε εύχομαι να μην τη δεις καθόλου!!! ❤️ ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Κι εγώ προς το παρόν χαλαρή είμαι γιατί τρέχω κ με τη δουλειά κ έτσι δεν έχω κ άπειρο χρόνο να σκέφτομαι ... είμαι στην 22 ημέρα του κύκλου νομίζω μόλις πάω προς 28-29 θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα πάλι ???

πάμε σχεδόν μαζί!! ❤️ εγω δεν έχω κοιτάξει την εφαρμογή αλλά υπολογίζω πως εκέι είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Meli_aa έχεις απόλυτο δίκιο αλλά επειδή έχω περάσει μήνες να ελπιζω, πλέον δεν δίνω ποτε σημασία στα συμπτώματα γιατί είναι απλά ψυχοφθόρο. Και μια φορά που είχα καθυστερηση με καφέ υγρά και ηλπιζα, μόλις αδιαθέτησα νευρίασα με τον εαυτό μου και είπα "ε οχι, έχω πονακια ελπίζω, έχω καούρες ελπίζω, δεν θα μας έρχονται και τα αρχικά της περιόδου και θα ελπίζω κι εκεί! Τέλος!" Έχω το κεφάλι μου ήσυχο, γιατί είχα σκάσει ένα τρίμηνο να ψάχνω σημαδια! 

Πραγματικά η πιο χαζή φάση...! Όσο χαλαρά κι αν είσαι εκείνες τις μέρες δεν γίνεται να μην το σκεφτεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Το ένα παράδειγμα είναι η αδελφή μου. Συνήθως είχε άστατο κύκλο. είχε πονακια περιόδου τα οποία τις συνεχίστηκαν όλο το 1ο 3μηνο. Εκείνη έκανε τεστ την 6η εβδομάδα καθώς θεωρούσε φυσιολογικό για τον κύκλο της τέτοια καθυστέρηση. Σε τόσο προχωρημένο στάδιο, είχε καουρες για αυτό κ θορυβηθηκε κ έκανε τεστ.

Την απογοήτευση την έχω κ εγώ. Κάποιες φορές θυμώνω γιατί θεωρώ ότι δεν έκανα εντατικές προσπάθειες στις γόνιμες ώστε να περιμένω ένα θετικό τεστ. Το προηγούμενο μήνα ήμουν έτσι. 

εμείς αυτόν τον μήνα κάναμε σε όλες τις γόνιμες !πριν και μετα απο αυτές μέρα παρα μέρα γι αυτό απογοητεύομαι γιατί νομίζω πως το προσαθήσαμε αρκετά! τους προηγούμενους μήνες σκέφτηκα κι εγώ και θύμωνα πως δεν προσπαθησαμε όσο έπρεπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας έχουμε θετική σκέψη λοιπόν!

Σήμερα είμαι στην 27η ημέρα. Ελπίζω την επόμενη Δεύτερα να κανω το τεστ.(Να εξαντλήσω το περιθώριο του μεγαλύτερου κύκλου μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η levanda είπε:

Ας έχουμε θετική σκέψη λοιπόν!

Σήμερα είμαι στην 27η ημέρα. Ελπίζω την επόμενη Δεύτερα να κανω το τεστ.(Να εξαντλήσω το περιθώριο του μεγαλύτερου κύκλου μου)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μάλλον δεν έχει περάσει η ωορρηξια. Σήμερα έκανα πάλι τεστ αυξημένο.. Όπως της 11ης ημέρα... Σήμερα είμαι στην 16η.κ συνεχίζω μέρα παρά μέρα επαφές... Θα προσπαθήσω μέχρι Παρασκευή κ ελπίζουμε. Γιατί μετά ο άντρας μου θα φύγει για ταξίδι. Αλλά αν είναι σε 2 ημέρες ωορρηξια προλαβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria1986@@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε;;; 

Εγώ μετράω κ ξανά μετράω τον κύκλο μου. Έχει πολύ πλάκα... ??? Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ μετράω κ ξανά μετράω τον κύκλο μου. Έχει πολύ πλάκα... ??? Εσύ? 

Ναι παρακολουθώ.. Σε μπέρδεψε λίγο η ωορρηξια εε;; πιστεύω αυτόν τον μήνα θα θα έρθει το μωράκι σου... Σας στέλνω θετική ενέργεια...?? Εγώ σήμερα ήταν να πάω στον γυναικολόγο μου κ το πρωί είδα ροζακια... Κ λογικά ήρθε... Σε κύκλο 58ημερων.. Πφφφφ!!! Μίλησα με τον γιατρό κ περιμένω να δω αν είναι κανονική περίοδο πόσο θα κρατήσει κ μετά όταν τελειώσω θα πάω να με δει να κάνουμε κ έναν υπέρηχο.. .. Προς το παρών μου είπε να πάρω τα ινοφερτ κομπι να τα ξεκινήσω θα βοηθήσουν στον κύκλο μου είπε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1986@@ είπε:

Ναι παρακολουθώ.. Σε μπέρδεψε λίγο η ωορρηξια εε;; πιστεύω αυτόν τον μήνα θα θα έρθει το μωράκι σου... Σας στέλνω θετική ενέργεια...?? Εγώ σήμερα ήταν να πάω στον γυναικολόγο μου κ το πρωί είδα ροζακια... Κ λογικά ήρθε... Σε κύκλο 58ημερων.. Πφφφφ!!! Μίλησα με τον γιατρό κ περιμένω να δω αν είναι κανονική περίοδο πόσο θα κρατήσει κ μετά όταν τελειώσω θα πάω να με δει να κάνουμε κ έναν υπέρηχο.. .. Προς το παρών μου είπε να πάρω τα ινοφερτ κομπι να τα ξεκινήσω θα βοηθήσουν στον κύκλο μου είπε... 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι... Θα δείξει. Γιατί και τον περασμένο μήνα όταν έδειξε θετικό το τεστ η ωορρηξια ήρθε μετά από 2 ημέρες... Και ο άντρας μου Παρασκευή φεύγει... Του είπα βέβαια δεν την γλιτώνει μέχρι τότε. Κάθε μέρα για τιμωρία που θα με αφήσει... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι... Θα δείξει. Γιατί και τον περασμένο μήνα όταν έδειξε θετικό το τεστ η ωορρηξια ήρθε μετά από 2 ημέρες... Και ο άντρας μου Παρασκευή φεύγει... Του είπα βέβαια δεν την γλιτώνει μέχρι τότε. Κάθε μέρα για τιμωρία που θα με αφήσει... ???

Χαχαχ έτσι τιμώρησε τον.. ???Πιστεύω θα πιάσετε μέρες ωορρηξιας... Μην αγχώνεσαι... Θα λείψει πολύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Χαχαχ έτσι τιμώρησε τον.. ???Πιστεύω θα πιάσετε μέρες ωορρηξιας... Μην αγχώνεσαι... Θα λείψει πολύ;; 

Ναι μέχρι την Τετάρτη πρωί.... Αλλά σήμερα είμαι στην 16η ημέρα... Δηλ ότι γίνει μέχρι την 20η...μετα νομίζω δεν θα εχιε νόημα.... Σήμερα πάντως νομίζω πως έχω κ περισσότερα υγρά... Οπότε νομίζω κοντοζυγωνει.. Μου έχει μείνει ένα τελευταίο τεστ ωορρηξιας που θα το κάνω αύριο.... Να δω... Κ μετά όλα στην τύχη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Εγω ειδα θετικο τεστακι ωορρηξιας την 14η μερα και σημερα ειμαι στην 29η. Για να δουμε... αναμονη! Η πιο χαζη φαση του κυκλου μας αυτη

Θα κάνεις αύριο τεστ? Αύριο περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε? Σε εμένα άρχισαν οι γόνιμες μέρες, εχθές έκανα το τεστακι ωορρηξίας με το χαμογελακι αλλά τίποτα, οπότε συνεχίζω. Θέλω πολύ να μείνω εγκυος η επιθυμία μου είναι τόσο μεγάλη που φτάνω σε σημείο να ζηλεύω άλλες γυναίκες που είναι έγκυες ή έχουν μωράκι. Δεν ξέρω πώς να το καταπολεμήσω αυτό που αισθάνομαι. Επίσης τώρα τελευταία άρχισαν να με περιτριγυρίζουν πολύ άσχημες σκέψεις, μήπως και δεν μπορέσουμε ποτέ να αποκτήσουμε παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki1890 Δεν είσαι η μόνη που κάνει αυτές τις σκέψεις. Έχω περάσει από διάφορα στάδια και εγώ. 

Δεν είσαι η μόνη.

Δεν είσαι μόνη! 

Επίσης πρέπει να μάθω να κάνω tag! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε? Σε εμένα άρχισαν οι γόνιμες μέρες, εχθές έκανα το τεστακι ωορρηξίας με το χαμογελακι αλλά τίποτα, οπότε συνεχίζω. Θέλω πολύ να μείνω εγκυος η επιθυμία μου είναι τόσο μεγάλη που φτάνω σε σημείο να ζηλεύω άλλες γυναίκες που είναι έγκυες ή έχουν μωράκι. Δεν ξέρω πώς να το καταπολεμήσω αυτό που αισθάνομαι. Επίσης τώρα τελευταία άρχισαν να με περιτριγυρίζουν πολύ άσχημες σκέψεις, μήπως και δεν μπορέσουμε ποτέ να αποκτήσουμε παιδί.

Άνετα θα μπορούσα να έχω γραψει κι εγώ το μήνυμα σου!  Κι εγώ ζηλεύω καλοπροεραιτα βέβαια.  Νομίζω πως το βιολογικό μου ρολόι έχει χτυπήσει για τα καλά!  Όσο για τις άσχημες σκέψεις προσπάθησε να τις αποβάλλεις όλα Θ έιναι μια χαρά και θα τα καταφέρεις!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι να πω.... Ασ ελπίζουμε.... Δεν ξέρω... Κι εγώ ανυπομονώ να δω αν θα γίνει κάτι αυτό το μήνα.... Όσο και να προσπαθούμε.... Δηλαδή τι άλλο να κάνεις από το μέρα παρά μέρα..??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...