Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΘΕΜΑ.....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


mairoulaalex

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΣΤΙΣ 4/12/08 ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 18/12/08 ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 35-38 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 7/1/09 ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΙΣ 19/1/09 ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου

Αν δεν είναι σταθερός ο κύκλος σου, σημαίνει οτι δεν μπορείς με ακρίβεια να υπολογίσεις τις γόνιμες μέρες σου, άρα και την σύλληψη αν έχει γίνει.

Αρα, είναι πολύ πιθανό, να μην μ πορεί ακόμα να ενιχνευθει η ορμόνη στα ούρα σου. Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα.

Επειδη όμως μπορεί να είναι κάτι που οφείλεται στο άγχος σου, ή σε αλλαγή του κύκλου, καλό θα είναι να κάνεις εξέταση αίματος.

Είναι 100% σίγουρο, το εντοπίζει απο πολύ νωρίς και βγαίνουν αμέσως τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ Domenica ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ.ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΩΝ ΟΥΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες στην παρέα mairoulaalex!!!

Και εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο.

Είπες ότι ο κύκλος σου είναι 35-38αρής, ότι είχες περίοδο στις 4/12 και ότι έκανες ελεύθερα 14 μέρες μετά, δλδ στις 18/12.

Αν ο κύκλος σου είναι 35-38 μέρες, τότε οι γόνιμές σου μέρες δεν είναι αυτές κοντά στην 14η μέρα αλλά αυτές που είναι κοντά στην 21η με 24η μέρα.

Επίσης, εφόσον ο κύκλος σου είναι έτσι, (αν προσπαθείς καιρό) καλό θα ήταν να βρίσκεις τις γόνιμες μέρες με υπέρηχο στον γυναικολόγο σου.

Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ και είμαι πάντα 100% σίγουρη!!!

Ελπίζω να σε διαφώτισα!!!

καλή σου επιτυχία!!!

Αααααα, κάνε και μία β΄ χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΑΣΤΑΘΗ ΚΥΚΛΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ. ΣΤΙΣ 34 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ. ΣΤΙΣ 42 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ! ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ? ΛΟΓΩ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

ΚΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου,

κι εγω ειχα παρα πολυ μεγαλο κυκλο γυρω στις 35-40 μερες.

Νομιζω οτι αφου το τεστ βγηκε αρνητικο δεν ειναι καποια εγκυμοσυνη.

Επειδη μου ειχε συμβει στο παρελθον παμπολλες φορες-το πιθανοτερο ειναι οτι αγχωθηκες.

Καλα θα κανεις να πας σε γυναικολογο να σε δει για να ηρεμησεις ή αν δεν θελεις, να κανεις μια εξεταση για εγκυμοσυνη, αν νομιζεις οτι το τεστ δεν ειναι εγκυρο.

Μου ειχε συμβει παρα πολλες φορες παλια και με το που ξεαγχωνομουν ή δεν το σκεφτομουν αδιαθετουσα. Τωρα βεβαια η χοριακη θα σου δειξει καλυτερα...

Καλη συνεχεια!!!

Πες μας νεα σου.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω και εγω οτι και τα κοριτσια..πηγαινε για χοριακη...αλλα και εγω που ειχα ασταθη κυκλο επιασα τον μωρο μου την 21 μερα του κυκλου...επειδη μονη μου δεν μπορουσα να βρω την γονιμη την βρηκα με υπερηχο στον γιατρο μου...σου ευχομαι να ειναι θετικο αλλα και αρνητικο να ειναι μην απογοητευθεις..πηγαινε στο γιατρο σου να σου την βρει αυτος...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ.ΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...