Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Θα γεννήσω στο Αττικό! Γίνονται τέτοια μαθήματα σε δήμους; Και εμένα με ενδιαφέρει πολύ το θέμα του θηλασμού! Οπότε αν βρω κάτι θα πάω οπωσδήποτε έστω για το θηλασμό! Και αν δίνουν οδηγίες για τον πρώτο καιρό θα ήταν πολύ χρήσιμες!  

ναι βέβαια! 
http://www.odigostoupoliti.eu/litourgia-stathmon-prostasias-manas-pediou-ke-efivou-stis-topikes-ke-nomarchiakes-monades-igias-tou-eopii/

δες ποιο σε βολευει και πάρε τηλ να ρωτήσεις :) εγώ πάω στου Πειραιά!
σε ρώτησα για το νοσοκομείο γιατί σε πολλά οργανώνουν σεμινάρια για το θηλασμό κλπ. Εγώ που θα γεννήσω στο Ιασώ εχώ κλείσει και εκεί για την Τρίτη. Τώρα για το Αττικό δεν έχω ακούσει κάτι.

Όσο αφορά την περιποίηση γίνεται κάθε Σάββατο στο New baby, στον πρώτο όροφο του Avenue στο Μαρούσι μία συνάντηση, επίσης δωρεάν, αν θες μπορείς να κλείσεις θέση στο 210 80 67 782.

Επίσης, εγώ παρακολούθησα και αυτό :

http://www.mitrikosthilasmos.com/2019/01/seminario-thilasmos-frontida-asfaleia.html

ειναι αυτό ακριβώς που θες, επίσης δωρεάν! δηλώνεις συμμετοχή στη φόρμα που έχει στο link που σου βαζω :) μας έδωσαν και διαφορα δειγματάκια για μας και το μωρό :) 

ελπίζω να βοήθησα ?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πήγε καμία σε κανένα σεμιναριο η μάθημα;  ?

Ναι έχω ξεκινήσει στο Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη κι έχω ενθουσιαστεί! Σου μιλάνε για τα πάντα για τοκετό λοχεία θηλασμό... @Evi'sBaby να παρακολουθήσεις ανεξαρτήτως καισαρικης θα σε βοηθήσουν πολύ και θα ακούσεις πράγματα που κανένα μαιευτήριο δεν θα σου πει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

ναι βέβαια! 
http://www.odigostoupoliti.eu/litourgia-stathmon-prostasias-manas-pediou-ke-efivou-stis-topikes-ke-nomarchiakes-monades-igias-tou-eopii/

δες ποιο σε βολευει και πάρε τηλ να ρωτήσεις :) εγώ πάω στου Πειραιά!
σε ρώτησα για το νοσοκομείο γιατί σε πολλά οργανώνουν σεμινάρια για το θηλασμό κλπ. Εγώ που θα γεννήσω στο Ιασώ εχώ κλείσει και εκεί για την Τρίτη. Τώρα για το Αττικό δεν έχω ακούσει κάτι.

Όσο αφορά την περιποίηση γίνεται κάθε Σάββατο στο New baby, στον πρώτο όροφο του Avenue στο Μαρούσι μία συνάντηση, επίσης δωρεάν, αν θες μπορείς να κλείσεις θέση στο 210 80 67 782.

Επίσης, εγώ παρακολούθησα και αυτό :

http://www.mitrikosthilasmos.com/2019/01/seminario-thilasmos-frontida-asfaleia.html

ειναι αυτό ακριβώς που θες, επίσης δωρεάν! δηλώνεις συμμετοχή στη φόρμα που έχει στο link που σου βαζω :) μας έδωσαν και διαφορα δειγματάκια για μας και το μωρό :) 

ελπίζω να βοήθησα ?  

Wow! Οργανωμένη σε βρίσκω! Ευχαριστώ πολύ!!! ??Μολις δήλωσα συμμετοχή σ αυτή τη φόρμα για θηλασμό! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

ναι βέβαια! 
http://www.odigostoupoliti.eu/litourgia-stathmon-prostasias-manas-pediou-ke-efivou-stis-topikes-ke-nomarchiakes-monades-igias-tou-eopii/

δες ποιο σε βολευει και πάρε τηλ να ρωτήσεις :) εγώ πάω στου Πειραιά!
σε ρώτησα για το νοσοκομείο γιατί σε πολλά οργανώνουν σεμινάρια για το θηλασμό κλπ. Εγώ που θα γεννήσω στο Ιασώ εχώ κλείσει και εκεί για την Τρίτη. Τώρα για το Αττικό δεν έχω ακούσει κάτι.

Όσο αφορά την περιποίηση γίνεται κάθε Σάββατο στο New baby, στον πρώτο όροφο του Avenue στο Μαρούσι μία συνάντηση, επίσης δωρεάν, αν θες μπορείς να κλείσεις θέση στο 210 80 67 782.

Επίσης, εγώ παρακολούθησα και αυτό :

http://www.mitrikosthilasmos.com/2019/01/seminario-thilasmos-frontida-asfaleia.html

ειναι αυτό ακριβώς που θες, επίσης δωρεάν! δηλώνεις συμμετοχή στη φόρμα που έχει στο link που σου βαζω :) μας έδωσαν και διαφορα δειγματάκια για μας και το μωρό :) 

ελπίζω να βοήθησα ?  

Εγώ πήγα στο ελενα που θα γεννήσω για μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ ήταν πραγματικά πολύ ωραία... Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αν πάνε όλα καλά βέβαια πρώτα το μωράκι μου να είναι καλά..  Αλλά ήταν πολύ ωραία τα μαθήματα..  Κ θα είναι κ Ο άντρας μου με σα..  Αλλιώς δεν του επέτρεπαν..  αν δεν παρακολουθούσε τα μαθήματα... θα ήθελα να παρακολουθήσω κ μαθήματα θηλασμού Αλλά είμαι στην επαρχία κ είναι δύσκολο να ανεβαίνω συνέχεια...? αν κ με ενημέρωσαν ότι όταν γεννήσω γίνονται διάφορα μαθήματα στο ελενα πως να κάνεις μπάνιο το μωρό πως να θηλάζει και λοιπά.. πας με τα πιτζαμακια σου... κάνουν συνέχεια μαθήματα κ μου άρεσε αυτό.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω δηλώσει σε σεμινάρια που οργανώνει το Αλεξάνδρα. Αν και θα είναι ταλαιπωρία να πηγαίνω, μόνο εκεί και τότε μπορούσα.... Εκτός από αυτό παρακολουθώ και τα σεμινάρια της nutricia που είναι διαδικτυακά και μου αρέσουν. Τα τελευταία είναι καλή ευκαιρία για κάποιον που δεν μπορεί να πηγαίνει καπου ζωντανά λόγω απόστασης @banesaki16 :)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποιες στιγμές σκληραίνει να το πω ένα σημείο της κοιλιάς μου... Για λίγο. Λογικα είναι το μωρό νομίζω. Πείτε μου και οι πιο έμπειρες; 

Αλήθεια ο λόξυγκας διαρκεί κάποια δευτερόλεπτα ή παραπάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η AlKate είπε:

Κάποιες στιγμές σκληραίνει να το πω ένα σημείο της κοιλιάς μου... Για λίγο. Λογικα είναι το μωρό νομίζω. Πείτε μου και οι πιο έμπειρες; 

Αλήθεια ο λόξυγκας διαρκεί κάποια δευτερόλεπτα ή παραπάνω; 

Την νιώθεις να πετρωνει; Αν ναι είναι προπαρασκευαστικες συσπάσεις και είναι ακινδυνες...Τις έχω από τον 4ο...Μπορεί να είναι και το μωρό αλλά εκεί το νιώθεις διαφορετικά...Εγώ τουλάχιστον καταλαβαίνω μια ελαφριά πίεση από μέσα και νιώθω την κίνηση του εκείνη την ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Κάποιες στιγμές σκληραίνει να το πω ένα σημείο της κοιλιάς μου... Για λίγο. Λογικα είναι το μωρό νομίζω. Πείτε μου και οι πιο έμπειρες; 

Αλήθεια ο λόξυγκας διαρκεί κάποια δευτερόλεπτα ή παραπάνω; 

Ο λοξυγγας είναι σαν να σε κλωτσάει με ρυθμό ? διαρκεί παραπάνω από κάποια δευτερόλεπτα, ανάλογα όμως   ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ο λοξυγγας είναι σαν να σε κλωτσάει με ρυθμό ? διαρκεί παραπάνω από κάποια δευτερόλεπτα, ανάλογα όμως   ?

Αυτό...Εγώ για την ακρίβεια επειδή δεν το ένιωθα πολύ δυνατά νόμιζα ότι είναι η μπουνιτσα του ? Ε μέχρι που το είδα στον υπέρηχο και κατάλαβα τι ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω πως είναι το μωρό έτσι όπως το νιώθω. Θα το πω βέβαια και στο γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού μας. Ευχαριστώ @lina1987 

Νιώθω κάποια χτυπηματακια και αναρωτιομουν αν είναι λόξυγκας η αν απλά με βαράει η μικρή ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα νιώθω αυτά τα χτυπηματακια.. Είναι ρυθμικά, κ διαρκούν περισσότερο από δευτερόλεπτα. Σα να χτυπάει μια καρδιά σε εκείνο το σημείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια σήμερα είδαμε τον μπεμπακο μας!!! 31η εβδομάδα και 1.635gr ?

Τέλεια με το καλό!Κι εγώ ανυπομονώ Να δω ότι μεγάλωσε!Έχω ραντεβού την Δευτέρα...Σήμερα είμαι 35 εβδομάδων  ?? κοντεύουμε κορίτσια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψαχτεί καμία με βλαστοκύτταρα.. θα φυλάξετε; θα δωρίσετε; αν έχει καμία πληροφορίες δεκτές :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

καλημέρα κορίτσια! ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψαχτεί καμία με βλαστοκύτταρα.. θα φυλάξετε; θα δωρίσετε; αν έχει καμία πληροφορίες δεκτές :) 

Εγώ θα τα δώσω στη δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου...Επειδή το έψαξα λίγο και το συζητήσαμε και στα σεμινάρια μου φαίνεται λίγο ψιλοαπατη όλο αυτό με τις ιδιωτικές τράπεζες...Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο παιδί μόνο στην οικογένεια αν είναι συμβατή και αν χτυπά ξύλο συμβεί το οτιδήποτε δεν ψάχνουν να σου βρουν συμβατό μόσχευμα όπως σε ένα νοσοκομείο παίρνεις το δικό σου και αν σου κάνει καλώς...Δεν βρίσκω τον λόγο να το κάνω ενώ σε μια δημόσια τράπεζα ξέρεις ότι θα σώσεις μια ζωή ενδεχομένως από κάτι που σε άλλη περίπτωση θα πετούσαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Εγώ θα τα δώσω στη δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου...Επειδή το έψαξα λίγο και το συζητήσαμε και στα σεμινάρια μου φαίνεται λίγο ψιλοαπατη όλο αυτό με τις ιδιωτικές τράπεζες...Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο παιδί μόνο στην οικογένεια αν είναι συμβατή και αν χτυπά ξύλο συμβεί το οτιδήποτε δεν ψάχνουν να σου βρουν συμβατό μόσχευμα όπως σε ένα νοσοκομείο παίρνεις το δικό σου και αν σου κάνει καλώς...Δεν βρίσκω τον λόγο να το κάνω ενώ σε μια δημόσια τράπεζα ξέρεις ότι θα σώσεις μια ζωή ενδεχομένως από κάτι που σε άλλη περίπτωση θα πετούσαν...

Κι εγώ λέω να τα δωρισω για τον ίδιο λογο! Έτσι κι αλλιώς και να τα φυλάξω δεν βγαίνω ? γτ να μην πάνε κάπου να βοηθήσουν κάποιον που έχει ανάγκη; είσαι Θεσσαλονίκη; Θεσσαλονίκη δεν είναι το Παπανικολάου; γνωρίζεις τη διαδικασία; 

Εγώ είμαι Αθήνα, φαντάζομαι θα υπάρχει κι εδώ κάποια τράπεζα.. Αλλά και να μην υπάρχει είμαι διατεθειμένη να τα στείλω Θεσσαλονίκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ λέω να τα δωρισω για τον ίδιο λιγο! Έτσι κι αλλιώς και να τα φυλάξω δεν βγαίνω ? γτ να μην πάνε κάπου να βοηθήσουν κάποιον που έχει ανάγκη; είσαι Θεσσαλονίκη; Θεσσαλονίκη δεν είναι το Παπανικολάου; γνωρίζεις τη διαδικασία; 

Εγώ είμαι Αθήνα, φαντάζομαι θα υπάρχει κι εδώ κάποια τράπεζα.. Αλλά και να μην υπάρχει είμαι διατεθειμένη να τα στείλω Θεσσαλονίκη!

ΤΟ Παπανικολάου είναι ναι...Έχει και στην Αθήνα ναι την Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακου αίματος νομίζω στην Ακαδημία Αθηνών...Για την διαδικασία θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω κι εγώ ξέρω μόνο ότι σου δίνουν τα υλικά αποθήκευσης και τα πηγαίνεις εσύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

ΤΟ Παπανικολάου είναι ναι...Έχει και στην Αθήνα ναι την Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακου αίματος νομίζω στην Ακαδημία Αθηνών...Για την διαδικασία θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω κι εγώ ξέρω μόνο ότι σου δίνουν τα υλικά αποθήκευσης και τα πηγαίνεις εσύ...

έχεις δίκιο, μόλις βρήκα αυτό: http://hcbb-eclass.bioacademy.gr/index.php
κάνεις εγγραφή και μπορείς να παρακολουθήσεις το βίντεο με τις πληροφορίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!! Πώς παει η ομάδα μας; Αγορές κάνατε; Εγώ έχω κάποιες.μικροενοψλησεις το τελευταίο τριήμερο αλλά όλα καλά... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού ,να δούμε τι θα μου πει ο γιατρός...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!! Πώς παει η ομάδα μας; Αγορές κάνατε; Εγώ έχω κάποιες.μικροενοψλησεις το τελευταίο τριήμερο αλλά όλα καλά... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού ,να δούμε τι θα μου πει ο γιατρός...

 

Καλή μέρα κορίτσια μου κόκκαλο μήνα σε όλες μας... Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα τα βράδια ξενυχτάς χωρίς λόγο... δεννξερω Γιατί..  ενοχλήσεις έχω Γιατί νιώθω ψηλά τα πόδια του μπέμπη συνέχεια κβτσιτωνει ή κοιλιά μου.. Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις θα ρωτήσω το γιατρό..  Την Τετάρτη πάω για Doppler... εσείς έχετε πάει.? Από αγορές έχω πάρει κάποια φορμακια κ τώρα θέλω να πάρω τις κρέμες του κ τα αφρόλουτρα..  Και σιγά σιγά να φτιάξω κ βαλίτσα να είναι έτοιμη... εσείς έχετε φτιάξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Καλή μέρα κορίτσια μου κόκκαλο μήνα σε όλες μας... Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα τα βράδια ξενυχτάς χωρίς λόγο... δεννξερω Γιατί..  ενοχλήσεις έχω Γιατί νιώθω ψηλά τα πόδια του μπέμπη συνέχεια κβτσιτωνει ή κοιλιά μου.. Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις θα ρωτήσω το γιατρό..  Την Τετάρτη πάω για Doppler... εσείς έχετε πάει.? Από αγορές έχω πάρει κάποια φορμακια κ τώρα θέλω να πάρω τις κρέμες του κ τα αφρόλουτρα..  Και σιγά σιγά να φτιάξω κ βαλίτσα να είναι έτοιμη... εσείς έχετε φτιάξει?

Εγώ έχω κάνει Doppler, δεν είναι τπτ, μην σε αγχώνει ?  και έχω πάρει τα πάντα.. βαλίτσα βαριέμαι να φτιάξω αλλά πρέπει σίγουρα την άλλη βδομάδα να γίνει κι αυτό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Καλή μέρα κορίτσια μου κόκκαλο μήνα σε όλες μας... Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα τα βράδια ξενυχτάς χωρίς λόγο... δεννξερω Γιατί..  ενοχλήσεις έχω Γιατί νιώθω ψηλά τα πόδια του μπέμπη συνέχεια κβτσιτωνει ή κοιλιά μου.. Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις θα ρωτήσω το γιατρό..  Την Τετάρτη πάω για Doppler... εσείς έχετε πάει.? Από αγορές έχω πάρει κάποια φορμακια κ τώρα θέλω να πάρω τις κρέμες του κ τα αφρόλουτρα..  Και σιγά σιγά να φτιάξω κ βαλίτσα να είναι έτοιμη... εσείς έχετε φτιάξει?

Καλό μήνα σε όλες! Κ εγώ δεν κοιμάμαι και πολύ πλέον τα βράδια, ξυπνάω αρκετές φορές μέσα στη νύχτα και νιώθω ένα πιάσιμο-πόνο στο ένα πόδι καθώς το πλακώνω επειδή κοιμάμαι στο πλάι, πλέον με ένα μαξιλαράκι ανάμεσα κάπως ησυχάζω αλλά και πάλι δυσκολεύομαι λίγο ν αλλάξω πλευρό.... Εγώ Doppler έχω μέσα Φεβρουαρίου. Έχω ψιλό φτιάξει κ βαλίτσα γιατί φοβάμαι μη βαρύνω κ άλλο αργότερα και δε μπορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2019 at 5:19 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!! Πώς παει η ομάδα μας; Αγορές κάνατε; Εγώ έχω κάποιες.μικροενοψλησεις το τελευταίο τριήμερο αλλά όλα καλά... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού ,να δούμε τι θα μου πει ο γιατρός...

 

Καλό μήνα!! τι ενοχλήσεις εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi'sBabyΣτη κοιλιά... Τη μια μέρα ήταν στην ουσία κοιλόπονος και τις άλλες σαν να πιέζει τη κοιλιά το μωρό σε εκείνο το σημείο... Βέβαια αυτές τις ημέρες είχα κούραση και άγχος για να ετοιμαστώ για το αυριανό ταξίδι οπότε μπορεί να παίζει και αυτό το ρόλο του... Η ότι μπήκαμε πλέον τελευταίο τρίμηνο... Θα δω τι θα μου πει και ο γιατρός...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Evi'sBabyΣτη κοιλιά... Τη μια μέρα ήταν στην ουσία κοιλόπονος και τις άλλες σαν να πιέζει τη κοιλιά το μωρό σε εκείνο το σημείο... Βέβαια αυτές τις ημέρες είχα κούραση και άγχος για να ετοιμαστώ για το αυριανό ταξίδι οπότε μπορεί να παίζει και αυτό το ρόλο του... Η ότι μπήκαμε πλέον τελευταίο τρίμηνο... Θα δω τι θα μου πει και ο γιατρός...

 

Κι εγώ νιώθω πίεση χαμηλά και σήμερα είχα και κάποια πονακια σαν πόνους περιόδου.. το nst μπορεί να σου δείξει αν έχεις συσπάσεις, εμένα με έστειλε ν κάνω την προηγούμενη βδομάδα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...