Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεταρτος μήνας εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα θα ήθελα να μάθω αν κάποια από εσάς έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα...μπήκα στον τέταρτο μήνα εγκυμοσύνης πριν από δυο βδομάδες είχα μια αποκόλληση πλακούντα με αιμοραγια και είμαι στο κρεβάτι για ένα μήνα μετά από δύο βδομάδες χωρίς αίμα να σου πάλι αλλά αυτήν την φορά όμως καφέ ...μίλησα με την γυναικολόγο με είδε κιόλας όλα καλά και το μωράκι αλλά έχω πολύ άγχος ...έχει ζήσει κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο???σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές κοπέλες έχουν βιώσει αποκόλληση φίλη μου που συνήθως έχει αυτά τα συμπτώματα. Εφόσον η γυναικολόγος σου είπε ότι το μωρό σου είναι οκ απλά θα παραμείνεις ξαπλωμένη με τα χαπάκια σου και όλα θα φτιάξουν! Καλό υπόλοιπο φίλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πολλές κοπέλες έχουν βιώσει αποκόλληση φίλη μου που συνήθως έχει αυτά τα συμπτώματα. Εφόσον η γυναικολόγος σου είπε ότι το μωρό σου είναι οκ απλά θα παραμείνεις ξαπλωμένη με τα χαπάκια σου και όλα θα φτιάξουν! Καλό υπόλοιπο φίλη μου!

Κωνσταντίνα σε ευχαριστώ πάρα πολύ...ξέρεις αν είναι το πρώτο και δεν ξέρεις γενικά πολλά πράγματα αγχωνεσαι να βλέπεις αίμα κάθε μέρα όλη την μέρα

...σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είχα αποκόλληση με φοβερή αιμορραγία στην 10η εβδομάδα. Έμεινα στο κρεβάτι για δέκα μέρες και έπινα προγεστερόνη και έβαζα και κολπικά για δύο μήνες. Είχα αίμα καφέ για τουλάχιστον ενάμιση μήνα αλλά με τη συμβουλή του γιατρού μου σηκώθηκα και ήρθα για δουλειά, εννοείται όχι βάρος, όχι σκύψιμο ή πίεση. Τώρα είμαι στην 26η εβδομάδα. Το καφέ αίμα μη το φοβάσαι, καθαρίζει η μήτρα από την αιμορραγία, εμένα είχε δημιουργηθεί αιμάτωμα. Και εγώ είχα τότε αγχωθεί πολύ, κόντεψα να πάθω κρίσεις πανικού, προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου. 
Με το καλό το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα! Είχα αποκόλληση με φοβερή αιμορραγία στην 10η εβδομάδα. Έμεινα στο κρεβάτι για δέκα μέρες και έπινα προγεστερόνη και έβαζα και κολπικά για δύο μήνες. Είχα αίμα καφέ για τουλάχιστον ενάμιση μήνα αλλά με τη συμβουλή του γιατρού μου σηκώθηκα και ήρθα για δουλειά, εννοείται όχι βάρος, όχι σκύψιμο ή πίεση. Τώρα είμαι στην 26η εβδομάδα. Το καφέ αίμα μη το φοβάσαι, καθαρίζει η μήτρα από την αιμορραγία, εμένα είχε δημιουργηθεί αιμάτωμα. Και εγώ είχα τότε αγχωθεί πολύ, κόντεψα να πάθω κρίσεις πανικού, προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου. 
Με το καλό το μωράκι σου! 

misofeggaro σε ευχαριστώ πάρα πολύ μπορείς να καταλάβεις πόσο άγχος έχω και εγώ πίνω προγεστερόνη και amoxil και κολπικά μόνο για την αντιβίωση ...μου έχει μείνει ψυχολογικό και από την πρώτη αιμοραγια γιατί και εγώ είχα μεγάλη...με το καλό το μωράκι σου ..να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Leni92 είπε:

misofeggaro σε ευχαριστώ πάρα πολύ μπορείς να καταλάβεις πόσο άγχος έχω και εγώ πίνω προγεστερόνη και amoxil και κολπικά μόνο για την αντιβίωση ...μου έχει μείνει ψυχολογικό και από την πρώτη αιμοραγια γιατί και εγώ είχα μεγάλη...με το καλό το μωράκι σου ..να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη....

Επίσης καλή μου , το άγχος δε σταματά ποτέ! Και στην αυχενικη θα εχεις αγχος, και όταν ειναι να το νιωσεις, και στην β επιπεδου, και στην καμπυλη γλυκοζης, και στο dopler, και στη γέννα και και και!
Τώρα είναι καλά και προστατευμένο, χαιδεψε την κοιλίτσα σου, μίλα του για όλα αυτά που θέλεις να κάνετε μαζί, για το πόσο το αγαπάς και πόσο το περιμενετε να έρθει κοντά σας... και υποσχέσου του ότι δε θα αφήσεις κανέναν να το πειράξει.

Εγώ ακόμα βλέπω όνειρα ότι αιμοραγω, και κάθε φορά που πάω τουαλέτα τρέμω, πόσες φορε΄ς την έχω πατήσει με τα χαρτιά υγείας που έχουν κόκκινα σχεδιάκια! Πάει η ψυχή μου στην κούλουρη! 

Υπομονή λοιπόν, αφού μεγαλώνει είναι καλά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Επίσης καλή μου , το άγχος δε σταματά ποτέ! Και στην αυχενικη θα εχεις αγχος, και όταν ειναι να το νιωσεις, και στην β επιπεδου, και στην καμπυλη γλυκοζης, και στο dopler, και στη γέννα και και και!
Τώρα είναι καλά και προστατευμένο, χαιδεψε την κοιλίτσα σου, μίλα του για όλα αυτά που θέλεις να κάνετε μαζί, για το πόσο το αγαπάς και πόσο το περιμενετε να έρθει κοντά σας... και υποσχέσου του ότι δε θα αφήσεις κανέναν να το πειράξει.

Εγώ ακόμα βλέπω όνειρα ότι αιμοραγω, και κάθε φορά που πάω τουαλέτα τρέμω, πόσες φορε΄ς την έχω πατήσει με τα χαρτιά υγείας που έχουν κόκκινα σχεδιάκια! Πάει η ψυχή μου στην κούλουρη! 

Υπομονή λοιπόν, αφού μεγαλώνει είναι καλά! ?

Είσαι το γλυκιά...σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου...κάναμε αυχενική πριν γίνουν όλα αυτά ...ήταν καλή η αυχενική και μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι ...αααχχχ άντε να περάσουν όλα αυτά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...