Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες! Τι κάνετε? @Soto άστα τα ίδια έχω σηκωθεί 3 ώρες περίπου τώρα και έχει δώσει σήμα μόνο δύο φορές και πολύ διακριτικά! Πάλι καλά που έχω την Πέμπτη γιατρό όχι ότι κρατιέμαι μέχρι τότε αλλά θα αντέξω! Εσύ τι κάνεις?? 

Να πας να το δεις τ νινί να ηρεμήσεις...!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να πας να το δεις τ νινί να ηρεμήσεις...!!!!!!! 

Ναι πάλι καλά που από εδώ και πέρα τα ραντεβού θα είναι ποιο συχνά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy96 μμ θα είναι κουραστικό για σένα, αλλά να εστιάσεις στο ότι θα δεις τους δικούς σου! Ελπίζω κ ο μικρός σου να είναι χαλαρός. 

@Mamounitsa και μένα κατι φορές δίνει αχνά σήμα σε φάση που αναρωτιέσαι κουνηθηκε ή ήταν ιδέα μου; αλλα δε μπορεί, κάτι πιο δυνατό θα κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@mommy96 μμ θα είναι κουραστικό για σένα, αλλά να εστιάσεις στο ότι θα δεις τους δικούς σου! Ελπίζω κ ο μικρός σου να είναι χαλαρός. 

@Mamounitsa και μένα κατι φορές δίνει αχνά σήμα σε φάση που αναρωτιέσαι κουνηθηκε ή ήταν ιδέα μου; αλλα δε μπορεί, κάτι πιο δυνατό θα κάνει!

Αρκετά κουραστικό.... φτάνω 8.30 Ελλάδα ?

Αλλά αξίζει μωρέ...

Ελπίζω να μη σπάσουν τα νερά στον αερα χαχαχα... Όχι τπτ άλλο Αλλά δε πρέπει πριν πάρω αντιβίωση ενδοφλέβια...??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@mommy96 μμ θα είναι κουραστικό για σένα, αλλά να εστιάσεις στο ότι θα δεις τους δικούς σου! Ελπίζω κ ο μικρός σου να είναι χαλαρός. 

@Mamounitsa και μένα κατι φορές δίνει αχνά σήμα σε φάση που αναρωτιέσαι κουνηθηκε ή ήταν ιδέα μου; αλλα δε μπορεί, κάτι πιο δυνατό θα κάνει!

Ναι ναι κ εμένα έτσι λέω ήταν δεν ήταν σε σχέση με άλλες φορές που κλωτσάει και διολωνωμαι από τον πόνο χαχα ε όσο να πεις έχει διαφορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αρκετά κουραστικό.... φτάνω 8.30 Ελλάδα ?

Αλλά αξίζει μωρέ...

Ελπίζω να μη σπάσουν τα νερά στον αερα χαχαχα... Όχι τπτ άλλο Αλλά δε πρέπει πριν πάρω αντιβίωση ενδοφλέβια...??????????

εεεεε κοριτσάκι μη σκεφτεσαι έτσι!! όλα καλά θα πάνε, θα κάθεσαι χαλαρή στη θέση σου κ θα απολαμβάνεις τη φροντίδα των αεροσυνοδών κ του άντρα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Soto είπε:

εεεεε κοριτσάκι μη σκεφτεσαι έτσι!! όλα καλά θα πάνε, θα κάθεσαι χαλαρή στη θέση σου κ θα απολαμβάνεις τη φροντίδα των αεροσυνοδών κ του άντρα σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Αλλά φαιενται αστείο... έχω κ τ 2χρ.... π τώρα κλαιει με αναφιλητά γτ τ ξυπνήσαμε.  :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

να ρωτήσω κ κάτι άσχετο;; ζώνη λοχείας έχει χρησιμοποιήσει καμιά ή σκεφτεται να χρησιμοποιήσει; 

Οταν γέννησα η διπλανή μου ρώτησε την γυναικολογο για αυτη τη ζώνη και της είπε μη τυχόν γιατι θα σου κάνει χάλια την κοιλιά.. επανέρχεσαι πολυ ποιο καλα οταν ειναι φυσικά.. απο εκει και πέρα περίμενε να γεννήσεις και δεν ξέρεις αν θα την χρειαστείς κάν.. εγω σήμερα ειμαι 16 ημέρες μετα και επανήλθα πλακα δεν φαίνεται κάν οτι είχα φουσκώσει καποτε, πλιν οτι η κοιλιά μου ειναι λιγο ‘νερουλη’ αλλα θα σφίξει παλι μονή της.. να θηλασεις για να επανέλθεις γρήγορα ? η ζώνη απο οτι άκουσα γενικά κάνει περισσότερο κακό.. απο εκει και πέρα αν κάποια κοπέλα την χρησιμοποίησε και ειναι ευχαριστημένη ας πει το αναφέρει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Οταν γέννησα η διπλανή μου ρώτησε την γυναικολογο για αυτη τη ζώνη και της είπε μη τυχόν γιατι θα σου κάνει χάλια την κοιλιά.. επανέρχεσαι πολυ ποιο καλα οταν ειναι φυσικά.. απο εκει και πέρα περίμενε να γεννήσεις και δεν ξέρεις αν θα την χρειαστείς κάν.. εγω σήμερα ειμαι 16 ημέρες μετα και επανήλθα πλακα δεν φαίνεται κάν οτι είχα φουσκώσει καποτε, πλιν οτι η κοιλιά μου ειναι λιγο ‘νερουλη’ αλλα θα σφίξει παλι μονή της.. να θηλασεις για να επανέλθεις γρήγορα ? η ζώνη απο οτι άκουσα γενικά κάνει περισσότερο κακό.. απο εκει και πέρα αν κάποια κοπέλα την χρησιμοποίησε και ειναι ευχαριστημένη ας πει το αναφέρει ??

καλέ γέννησες;;; το δευτερο ε;; Να σου ζησει!!! Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση γιατί είμαι λίγο χαμένη πραγματικά! Θα περιμένω να γεννήσω κ θα μου δείξει το σώμα μου τι θέλει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!Πως είστε;;εγώ από προχθες είμαι λίγο αγχωμένη αλλά ο γιατρός μου είπε να ηρεμήσω...Κάναμε το doppler και ενώ είναι όλα πάρα πολύ καλά, μου είπε ότι η μικρή τυλίχτηκε με τον λώρο και ότι μίκρυνε κ λίγο ο τράχηλος!!Μ' έπιασε ένας πανικός αλλά ο γιατρούλης μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στη φάση που βρισκόμαστε, μιας και φτάνουμε στον στόχο και για τον λώρο ότι 1 στα 3 παιδιά γεννιούνται έτσι..Γενικά ήταν πολύ κουλ, όπως και αυτός που μου έκανε το doppler αλλά εμένα με πιάνει που κ που άγχος μου, με το παραμικρό που νιώθω..τι ήθελα κ την έκανα την εξέταση;;!!καλά ήμουν στην άγνοιά μου...

@Mamounitsa πως πάει ο μπέμπης σου;;

@mommy96 με το καλό να μας έρθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!Πως είστε;;εγώ από προχθες είμαι λίγο αγχωμένη αλλά ο γιατρός μου είπε να ηρεμήσω...Κάναμε το doppler και ενώ είναι όλα πάρα πολύ καλά, μου είπε ότι η μικρή τυλίχτηκε με τον λώρο και ότι μίκρυνε κ λίγο ο τράχηλος!!Μ' έπιασε ένας πανικός αλλά ο γιατρούλης μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στη φάση που βρισκόμαστε, μιας και φτάνουμε στον στόχο και για τον λώρο ότι 1 στα 3 παιδιά γεννιούνται έτσι..Γενικά ήταν πολύ κουλ, όπως και αυτός που μου έκανε το doppler αλλά εμένα με πιάνει που κ που άγχος μου, με το παραμικρό που νιώθω..τι ήθελα κ την έκανα την εξέταση;;!!καλά ήμουν στην άγνοιά μου...

@Mamounitsa πως πάει ο μπέμπης σου;;

@mommy96 με το καλό να μας έρθεις...

Μπράβο κοριτσάκι μου μια χαρά το μωράκι σου από. Κιλά?? Μην αγχώνεσαι αφού σου είπε ο γιατρός όλα ένταξη να μην έχεις άγχος! Εμένα ο μπέμπης μου υσηχος πάρα πολύ δεν ρίχνει εγώ φοβάμαι για το αμνιακό υγρό θα με δει την Πέμπτη όμως και θα μου πει μέχρι τότε πως θα περάσουν οι μέρες δε ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου μια χαρά το μωράκι σου από. Κιλά?? Μην αγχώνεσαι αφού σου είπε ο γιατρός όλα ένταξη να μην έχεις άγχος! Εμένα ο μπέμπης μου υσηχος πάρα πολύ δεν ρίχνει εγώ φοβάμαι για το αμνιακό υγρό θα με δει την Πέμπτη όμως και θα μου πει μέχρι τότε πως θα περάσουν οι μέρες δε ξέρω 

Φτάσαμε αισίως τα 1900γρ...μια χαρά μεγαλώνουμε!!εγώ είμαι στα +10 περίπου...για να δούμε που θα φτάσουμε!!πάντως αισθάνομαι ανάλαφρη είναι η αλήθεια..μόνο με το σκύψιμο έχω λίγο θέμα..για το αμνιακό υγρό γιατί φοβάσαι;σου είχε πει κάτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Φτάσαμε αισίως τα 1900γρ...μια χαρά μεγαλώνουμε!!εγώ είμαι στα +10 περίπου...για να δούμε που θα φτάσουμε!!πάντως αισθάνομαι ανάλαφρη είναι η αλήθεια..μόνο με το σκύψιμο έχω λίγο θέμα..για το αμνιακό υγρό γιατί φοβάσαι;σου είχε πει κάτι;;

 Ααα μια χαρά τα κιλακια του μωρού και τα δικά σου! Εγώ ή αλήθεια είναι πως δεν νιώθω καθόλου ανάλαφρη και στο σκύψιμο ζω ένα δράμα πεφτουν πράγματα κάτω και δεν μπορώ καν να σκεφτω πως θα σκηψω χαχα! Από εχθές έχω δει υγρα στο εσώρουχο μου όχι πυχτα σαν νερό! Και για κάποιο λόγο μου έχει καρφωθεί αυτή η ιδέα ο πιτσιρίκος δε πολύ κουνιέται πάλι και εγώ είμαι για άλλη μια φορά μας τον πανικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Φτάσαμε αισίως τα 1900γρ...μια χαρά μεγαλώνουμε!!εγώ είμαι στα +10 περίπου...για να δούμε που θα φτάσουμε!!πάντως αισθάνομαι ανάλαφρη είναι η αλήθεια..μόνο με το σκύψιμο έχω λίγο θέμα..για το αμνιακό υγρό γιατί φοβάσαι;σου είχε πει κάτι;;

Ποσων εβδ. Εισαιι;; να ρε παιδια και νομιζα οτι ειμαι η μονη μ κοριτσι εδω μεσα,?

Τυυχερηη! Εγω νιωθω σαν να εχω φαει ξυλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ποσων εβδ. Εισαιι;; να ρε παιδια και νομιζα οτι ειμαι η μονη μ κοριτσι εδω μεσα,?

Τυυχερηη! Εγω νιωθω σαν να εχω φαει ξυλο

Κλείνω την 33η αύριο..απλά ώρες ώρες νιώθω λες κ κάποιος χτύπησε την κοιλιά μου..σαν να έχει μελανιές..χαχα!!μάλλον από τις αντιπηκτικες θα είναι..τόσους μήνες που τις κάνω..εσύ πόσο είσαι;;

@Mamounitsa μόλις θα πας στο γιατρό θα σου φύγουν όλα..λιιιγη υπομονή ακόμα..μάλλον ο μικρός σου κάνει κόλπα από τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κλείνω την 33η αύριο..απλά ώρες ώρες νιώθω λες κ κάποιος χτύπησε την κοιλιά μου..σαν να έχει μελανιές..χαχα!!μάλλον από τις αντιπηκτικες θα είναι..τόσους μήνες που τις κάνω..εσύ πόσο είσαι;;

@Mamounitsa μόλις θα πας στο γιατρό θα σου φύγουν όλα..λιιιγη υπομονή ακόμα..μάλλον ο μικρός σου κάνει κόλπα από τώρα!!

Η αλήθεια καθος φαίνετε αυτή είναι! Μάλλον άρχισε να μου κάνει καψώνια από την κοιλιά φαντάσου τι θα μου κάνει όταν αρχίσει να περπατάει χαχααχ! Μια με καλομάθει στις κλωτσιές μια εξαφανίζεται τελικά για ζορικα σκοπακια πάμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Κλείνω την 33η αύριο..απλά ώρες ώρες νιώθω λες κ κάποιος χτύπησε την κοιλιά μου..σαν να έχει μελανιές..χαχα!!μάλλον από τις αντιπηκτικες θα είναι..τόσους μήνες που τις κάνω..εσύ πόσο είσαι;;

@Mamounitsa μόλις θα πας στο γιατρό θα σου φύγουν όλα..λιιιγη υπομονή ακόμα..μάλλον ο μικρός σου κάνει κόλπα από τώρα!!

Εγω ειμαι 34+1 

Στην κοιλια θα πρεπει να τις κανεις μεχρι το τελος ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Εγω ειμαι 34+1 

Στην κοιλια θα πρεπει να τις κανεις μεχρι το τελος ;;

Α έχουμε 1 εβδομάδα διαφορά!!τις ενέσεις μπορώ κ στο μπράτσο ή στο πόδι αλλά τις συνήθισα στην κοιλιά κ μου έρχεται πιο βολικό πλέον..στην αρχή ήταν το ζόρι..τώρα έγινα εξπερ!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Α έχουμε 1 εβδομάδα διαφορά!!τις ενέσεις μπορώ κ στο μπράτσο ή στο πόδι αλλά τις συνήθισα στην κοιλιά κ μου έρχεται πιο βολικό πλέον..στην αρχή ήταν το ζόρι..τώρα έγινα εξπερ!!????

Πωπωω!! Νομιζω πως δεν θα μπορουσα μονη μ να κανω ειμαι αρκετα χεστρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MaryLoo είπε:

Εγω κοριτσια εχω ΠΗΤ 4/9!!!! Είμαι δε τρελή αναμονή! Χαχαχα 

Με το καλό κοριτσάκι μου σε λίγες μέρες θα έχεις το θαύματακι στα χέρια σου φυσιολογικά πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MaryLoo είπε:

Εγω κοριτσια εχω ΠΗΤ 4/9!!!! Είμαι δε τρελή αναμονή! Χαχαχα 

Οοο με το καλοο,  λιιιιγο εμεινε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...