Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Soto είπε:

κοριτσια εγώ δε ξέρω από που να αρχίσω με τις αγορές. όλο λίστες φτιάχνω κ τα ίδια πράγματα γράφω. Είμαι κ αναποφάσιστη πχ να παρω σκέτη κούνια ή κουνια-κρεβάτι; τι καρότσι να διαλέξω; να πάρω αλλαξιέρα ή να αλλάζω το μωρό σε μια συρταριέρα που έχω ήδη βάζοντας απο κάτω κάτι μαλακό; Τι είναι τα σελτεδάκια κ που μου χρειάζονται;; πόσα σεντονάκια να πάρω; κ άλλα πολλά.. βασανίζομαι! χαχα 

Καλημερουδια κοιλίτσες!! 

Είστε όλες καλά!?? 

Έχω εφαρμογή και εγώ στο κινητό την ίδια μάλλον και λέει 74!χεχε! Το καλαααα!!! Εγω πείρα αφρόλουτρο και κρέμα συγκαματος proderm και κάποια Johnson! Αλλαξιέρα δεν θα πάρω να ναι καλά τα κρεβάτια και οι καναπέδες χαχα! Ρουχαλάκια δεν έχω αρχίσει ακόμα να πλένω θα περιμένω να μπω στον 9ο και θα αρχίσω με ρούχα και θα τελειώσω με γενική χαχα μπας και γενηησω και μια ώρα αρχύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημερουδια κοιλίτσες!! 

Είστε όλες καλά!?? 

Έχω εφαρμογή και εγώ στο κινητό την ίδια μάλλον και λέει 74!χεχε! Το καλαααα!!! Εγω πείρα αφρόλουτρο και κρέμα συγκαματος proderm και κάποια Johnson! Αλλαξιέρα δεν θα πάρω να ναι καλά τα κρεβάτια και οι καναπέδες χαχα! Ρουχαλάκια δεν έχω αρχίσει ακόμα να πλένω θα περιμένω να μπω στον 9ο και θα αρχίσω με ρούχα και θα τελειώσω με γενική χαχα μπας και γενηησω και μια ώρα αρχύτερα! 

χαχαχ το ιδιο πλάνο έχω κ γω! μεσα Σεπτεμβρη θα πω στη μανουλίτσα μου να ερθει για δουλειες! χθες ειχα κ επισημως συσπασεις, δυο μεσα σε ενα τεταρτο. Ήταν σαν να με έπιασε καποιος σφιχτα με το χέρι του για καποια δευτερολεπτα κ μετα να με αφησε.. το πα στο γιατρο κ μου πε να πάρω βουσκοπαν όποτε νιωθω έτσι.. κ ραντεβού την άλλη βδομαδα γαμωτο, ήταν παραλία αυτός σήμερα :P πάλι καλά που δε γεννάμε τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχαχ το ιδιο πλάνο έχω κ γω! μεσα Σεπτεμβρη θα πω στη μανουλίτσα μου να ερθει για δουλειες! χθες ειχα κ επισημως συσπασεις, δυο μεσα σε ενα τεταρτο. Ήταν σαν να με έπιασε καποιος σφιχτα με το χέρι του για καποια δευτερολεπτα κ μετα να με αφησε.. το πα στο γιατρο κ μου πε να πάρω βουσκοπαν όποτε νιωθω έτσι.. κ ραντεβού την άλλη βδομαδα γαμωτο, ήταν παραλία αυτός σήμερα :P πάλι καλά που δε γεννάμε τώρα!

Χαχα να τα ο γιατρούκος Άστον να ερθει ανανεωμένος και ωραιξατος να να σε περιποιείθει στη γέννα!!  Εσυ έχεις τη μαμά σου. Μια χαρά εγώ μόνη θα τα κάνω αλλά θέλω να τα κάνω να κουράσω να κατέβει το μωρουλινακι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα να τα ο γιατρούκος Άστον να ερθει ανανεωμένος και ωραιξατος να να σε περιποιείθει στη γέννα!!  Εσυ έχεις τη μαμά σου. Μια χαρά εγώ μόνη θα τα κάνω αλλά θέλω να τα κάνω να κουράσω να κατέβει το μωρουλινακι μου! 

χαχαχα σωστό κ αυτό που λες! στο τέλος πρέπει να κάνουμε δουλιτσες! Του λέω εντάξει την άλλη βδομαδα ραντεβού, αλλά θα μου αφιερώσετε πολύ χρόνο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχαχα σωστό κ αυτό που λες! στο τέλος πρέπει να κάνουμε δουλιτσες! Του λέω εντάξει την άλλη βδομαδα ραντεβού, αλλά θα μου αφιερώσετε πολύ χρόνο!! ?

Χαχαχα καλά  του είπες! Εσένα έχει πάρει θέση!?? Εμένα είναι με τα πόδια κάτω!! Με βλέπω να κάνω γενική στα 4 χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα καλά  του είπες! Εσένα έχει πάρει θέση!?? Εμένα είναι με τα πόδια κάτω!! Με βλέπω να κάνω γενική στα 4 χαχαχ 

Δεν έχω ιδέα! εχω να το δω 4 βδομάδες!! συνήθως με το κεφάλι κατω καθοταν, αλλά τώρα είναι το θέμα τι κανει! κ απ τις κλωτσιες δε μπορω να καταλαβω τι θεση εχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Δεν έχω ιδέα! εχω να το δω 4 βδομάδες!! συνήθως με το κεφάλι κατω καθοταν, αλλά τώρα είναι το θέμα τι κανει! κ απ τις κλωτσιες δε μπορω να καταλαβω τι θεση εχει 

Εχεις και εσύ τόσο ε!? 

Προς τα που νιώθεις τις κλωτσιές? Εγώ έχω χαμηλά χτυπήματα όλα κάτω από τον αφαλό πάνω τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Εχεις και εσύ τόσο ε!? 

Προς τα που νιώθεις τις κλωτσιές? Εγώ έχω χαμηλά χτυπήματα όλα κάτω από τον αφαλό πάνω τίποτα! 

Εγώ παντού! Κ κάτω απ το στήθος κ στο πλάι κ χαμηλά. Κ πλέον η κοιλιά μετατοπίζεται ολόκληρη οταν κουνιέται, κάνει βουναλακια! Θα δεις κ συ, όσο μεγαλώνει το μικρό σου τόσο θα ανεβαίνουν τα χτυπήματα ψηλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθατε στο κλαμπ των συσπασεων χαχαχα ...

Εμένα παντού κλωτσάει πλευρά στομάχι κάτω χαμηλά στ πιπι....

Εγώ αυτά τα 2.3 π έχω πάρει τα έπλυνα ήδη... Ο φόβος του πρόωρου..:////

 

Τα σελτεδακια είναι για όταν αλλάζεις το μωρό...πχ πάνα η για μπάνιο... Είναι με 2 υφές... νάιλον και ύφασμα..  αν τυχόν κάνει τσισα να πάνε εκεί Όχι στ στρωμα (αν τ αλλάζεις κρεβάτι...)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Εγώ παντού! Κ κάτω απ το στήθος κ στο πλάι κ χαμηλά. Κ πλέον η κοιλιά μετατοπίζεται ολόκληρη οταν κουνιέται, κάνει βουναλακια! Θα δεις κ συ, όσο μεγαλώνει το μικρό σου τόσο θα ανεβαίνουν τα χτυπήματα ψηλά!

Αα εσένα κόβει βόλτες παντού εε!? Χαχαχα! Εγώ δεν έχω αρχίσει να βλέπω να πήγενεις η κοιλια. Μου πέρα δοθε μόνο όταν είμαι πλάγια καμία φορά πρόσεξεχει λίγο το είδε και ο άντρας μου κ λέει οωω είναι τρομακτικό χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλώς ήρθατε στο κλαμπ των συσπασεων χαχαχα ...

Εμένα παντού κλωτσάει πλευρά στομάχι κάτω χαμηλά στ πιπι....

Εγώ αυτά τα 2.3 π έχω πάρει τα έπλυνα ήδη... Ο φόβος του πρόωρου..:////

 

Τα σελτεδακια είναι για όταν αλλάζεις το μωρό...πχ πάνα η για μπάνιο... Είναι με 2 υφές... νάιλον και ύφασμα..  αν τυχόν κάνει τσισα να πάνε εκεί Όχι στ στρωμα (αν τ αλλάζεις κρεβάτι...)

 

Εσύ ετοιμαστικες κι όλας μπράβο! Εγώ μετά που έμαθα για τον τραχηλο απογοητευτικα ελπίσω πια να γεννήσω έστω στις 40βδομαδες να δούμε! Αλλαξιέρα δεν θα πάρω εννοώ τη μεγάλη με τη βάση έχω αυτό τα πανάκι που λες να το στρωνω πάνω στο κρεβάτι ένταξη! Ένα σφουγγαράκι πρέπει να πάρω που δεν πείρα για το μπανακι! Αντε ρε κορίτσια να έρθουν τα μωρακια μες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Εσύ ετοιμαστικες κι όλας μπράβο! Εγώ μετά που έμαθα για τον τραχηλο απογοητευτικα ελπίσω πια να γεννήσω έστω στις 40βδομαδες να δούμε! Αλλαξιέρα δεν θα πάρω εννοώ τη μεγάλη με τη βάση έχω αυτό τα πανάκι που λες να το στρωνω πάνω στο κρεβάτι ένταξη! Ένα σφουγγαράκι πρέπει να πάρω που δεν πείρα για το μπανακι! Αντε ρε κορίτσια να έρθουν τα μωρακια μες! 

Χαχαχ δεν ήταν κ πολλά... τα έπλυνα τα σίδερωσα... έπλυνα και τ πάντα για το λίκνο... 

Έχω κ αααλλλααα...

Α πάνες πήρα αχχαχα .. 

Ειλικρινά να χαίρεσαι (ξέρω δε θες πάνω από 40εβδ για τ κτ) 

Αλλά εγώ φοβάμαι μην γεννήσω σήμερα αύριο.. Κ λέω κάθε μέρα πάει κ αυτή μέρα ουφ.. Κάθε μέρα π κάθεται μέσα είναι καλύτερα.   

 

Επίσης έχω κ εγώ την εφαρμογή αυτή αχαχα 62 μέρες λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχ δεν ήταν κ πολλά... τα έπλυνα τα σίδερωσα... έπλυνα και τ πάντα για το λίκνο... 

Έχω κ αααλλλααα...

Α πάνες πήρα αχχαχα .. 

Ειλικρινά να χαίρεσαι (ξέρω δε θες πάνω από 40εβδ για τ κτ) 

Αλλά εγώ φοβάμαι μην γεννήσω σήμερα αύριο.. Κ λέω κάθε μέρα πάει κ αυτή μέρα ουφ.. Κάθε μέρα π κάθεται μέσα είναι καλύτερα.   

 

Επίσης έχω κ εγώ την εφαρμογή αυτή αχαχα 62 μέρες λέει.

Χαχα άψογη μόρα ο που τα έκανες! Έλα έτσι έλεγες και πιο παλιά αλλά δεν έχεις γεννησει ακόμα θα κρατηθεί το μωράκι σου μη φοβάσαι άλλες 5-6 εβδομάδες! Ναι δε θέλω θα έχετε γεννησει όλες και εγώ ακόμα θα ξεφυσαω χαχχα! Πάνες θέλω να πάρω και εγώ ρε γαμοτο ίσως τον άλλο μήνα! Πάνες και τέτοια εκεί είναι φτηνά ε!!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα άψογη μόρα ο που τα έκανες! Έλα έτσι έλεγες και πιο παλιά αλλά δεν έχεις γεννησει ακόμα θα κρατηθεί το μωράκι σου μη φοβάσαι άλλες 5-6 εβδομάδες! Ναι δε θέλω θα έχετε γεννησει όλες και εγώ ακόμα θα ξεφυσαω χαχχα! Πάνες θέλω να πάρω και εγώ ρε γαμοτο ίσως τον άλλο μήνα! Πάνες και τέτοια εκεί είναι φτηνά ε!!? 

Χαχχα Όχι τόσο ίδιο είναι..!!!! Εδώ αναγκάστηκα παμπερσ..Δεν έχει αυτά π επαιρνα στο γιο μου ?

άλλες 5 εβδομάδες κ ειμαι σούπερ..  !!!!!!!!!! Σύνολο.εχω 9 εβδ...

χαχχα Όχι ρ2 θα σ κάνουμε παρέα στη γεννααα...

ανάσες...εισπνοές εκπνοες χαχαχαχ

σπρωξε αχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχχα Όχι τόσο ίδιο είναι..!!!! Εδώ αναγκάστηκα παμπερσ..Δεν έχει αυτά π επαιρνα στο γιο μου ?

άλλες 5 εβδομάδες κ ειμαι σούπερ..  !!!!!!!!!! Σύνολο.εχω 9 εβδ...

χαχχα Όχι ρ2 θα σ κάνουμε παρέα στη γεννααα...

ανάσες...εισπνοές εκπνοες χαχαχαχ

σπρωξε αχαχχαχα

Χαχαχ λες!! Να σπροχνουμε μαζί! Χε χε! Τα μωρακια 36 εβδομάδες είναι μια χαρά!! Αντε να τις φτάσουμε να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχ λες!! Να σπροχνουμε μαζί! Χε χε! Τα μωρακια 36 εβδομάδες είναι μια χαρά!! Αντε να τις φτάσουμε να δούμε 

Να ηρεμήσουμε  από τ άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να ηρεμήσουμε  από τ άγχος....

Ναι θα φύγει αυτό το άγχος μετά θα έχουμε άλλο αλλά το άλλο είναι θα είναι πιο γλυκό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι θα φύγει αυτό το άγχος μετά θα έχουμε άλλο αλλά το άλλο είναι θα είναι πιο γλυκό! 

Χαχαχα άσε άσε τ ξέρω..  το άλλο.αγχος μετά είναι ακόμα πιο άγχος χαχαχα... τ ζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχα άσε άσε τ ξέρω..  το άλλο.αγχος μετά είναι ακόμα πιο άγχος χαχαχα... τ ζω 

Χαχαχα άστα να πάνε εδώ θα τα λέμε στα ξενύχτια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Εγωω δεν θελω να γεννησω φοβαμαιιιιιιιιι?

Φοβάσαι τους πόνους η γενικά;;;;

Εγώ μέχρι πρότινος ήμουν θαρραλέα... Όσο πλησιάζω νιώθω λίγο φόβο μη γίνει καμία.στραβη εδώ στους Άγγλους και πεθάνω στα ξένα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Φοβάσαι τους πόνους η γενικά;;;;

Εγώ μέχρι πρότινος ήμουν θαρραλέα... Όσο πλησιάζω νιώθω λίγο φόβο μη γίνει καμία.στραβη εδώ στους Άγγλους και πεθάνω στα ξένα χαχαχαχ

Φοβαμαι επειδη ειναι καισαρικη προγραμματισμενη αλλα και με πιανει ενα αγχος επειδη ορωτη φορα θα αφησω το μικρο τοσες μερεςςς..

Με τον πονο δεν εχω θεμα , τη πρωτη φορα παρακαλαγα να μην μ κανουν επισκληριδιοο εχω θεμα με τις βελονες..

Οχιι ρε συυ, εκει θα εχεις γιατρο στον τοκετο η μαιες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Φοβαμαι επειδη ειναι καισαρικη προγραμματισμενη αλλα και με πιανει ενα αγχος επειδη ορωτη φορα θα αφησω το μικρο τοσες μερεςςς..

Με τον πονο δεν εχω θεμα , τη πρωτη φορα παρακαλαγα να μην μ κανουν επισκληριδιοο εχω θεμα με τις βελονες..

Οχιι ρε συυ, εκει θα εχεις γιατρο στον τοκετο η μαιες;;

Χαχχα όσα ξέρεις ξέρω.....

 

Γιατί προγραμματισμένα;;

Φτ ο μικρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα καλά με κάνατε και γέλασα και οι δύο! Ρε μη φοβάστε γιατί και εγώ φοβάμαι και δε θέλω ουτε να το σκεφτω χαχαχα! Φοβάμαι πολύ την καισαρική την επισκληριδιο όχι σαν ένεση γενικά δε θέλω αλλά εδώ που φτάσαμε δε τη γλυτώνουμε χααχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα καλά με κάνατε και γέλασα και οι δύο! Ρε μη φοβάστε γιατί και εγώ φοβάμαι και δε θέλω ουτε να το σκεφτω χαχαχα! Φοβάμαι πολύ την καισαρική την επισκληριδιο όχι σαν ένεση γενικά δε θέλω αλλά εδώ που φτάσαμε δε τη γλυτώνουμε χααχα!! 

Χαχαχα μην κοιτάς  κλείσε τα μάτια κ μη διαβάζεις χαχαχ  όλα τέλεια είναι.. δε πονάς δεν κλαις.. Όλα είναι σούπερ ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...