Μετάβαση σε περιεχόμενο

θεμοκρασια και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

καλησπερα σας κοριτσια,μια ερωτησουλα θελω να κανω στις εγκυουλες γιατι εχω απορια..ισχυει οτι στην εγκυμοσυνη η θερμοκρασια τους σωματος ειναι αναβασμενη η οχι?η κουμπαρα μου ειναι εγκυος 1 μηνων και η θερμοκρσασια της ειναι κανινικη 36.2,ενω μια φιλη μου που ειναι στον 3 μηνα εχει 37...εσεις τι θερμοκρασια εχετε.υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος και να εχεις κανονικη θερμοκρσια?ευχαριστω πολυ...περιμενω νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magdalina mou,,,

Eksartate apo tin kathe guneka i thermokrasia tou swmatos tis...

H kathe guneka diaferei...

Emena pantos sunithos einai kanoniki..

Ki aman taksideuw me to amaksi totes paei panw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

META THN ΩΟΡΗΞΙΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 37 ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΦΤΕΙ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΕΝΕΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΓΩ ΜΕΤΡΙΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 36,9 - 37,2. ΑΥΤΑ!! ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΔΙΕΣ!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης ειχα ανεβασμενη θερμοκρασια μεχρι και 37,5 ειχα κανει.ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο.ρωτα και εσυ τον δικο σου.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εκανα ακομα τεστ εγκυμοσυνης,εχω 5 μερες καθυστερηση κα τα συμπτωματα που εχω ειναι λιγο διαφορετικα απο αυτα της περιοδου,δηλ.κατι πονακια που εχω μονο χαμηλα στην κοιλια σαν τσιμπηματακια και λιγο στη μεση μου,ουτε το στηθος μου με ποναει,απλα αυτες τις μερες η θερμοκρασια μου μια ανεβαινει μεχρι 37.2 μια κατεβαινει,νιωθω διαφορετικα απο μεσα σου οχι οπως τις αλλες φορες που περιμενα περιοδο,πιστευωνα με καταλαβαινετε...θα δειξει θα περιμενω λιγες μερες ακομα και θα κανω μια χοριακη...ευχαριστω για το ενδιαφερον σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ;) ! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗΣ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω κατά διαστήματα μέχρι 37.2. Είναι φυσιολογικό όπως μου είπε ο γιατρός μου, αλλά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις και τον δικό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το δένεις ότι δεν είσαι έγκυος...Άν σε πέντε μέρες δεν αδιαθετήσεις να πάς να κάνεις μία εξέταση αίματος...Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη το test τον ούρων εβγαινε αρνητικό και τελικά ήμουνα.Ωστόσο ακόμα και άν δεν είσαι....σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να δείς ένα θετικό test!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...