Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαχαχαχα κι εγώ 2-3 μέρες ?

ντουφαλακ! θα παρω το βραδυ ωστε να ξεστουμπωσω αυριο χαχαχαχαχα με εχει σωσει ε! σπανια το παιρνω αλλα χωρις αυτό δεν ξερω τι θα έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαχαχαχα κι εγώ 2-3 μέρες ?

Κι εγω κι εγω! Αλλα σημερα είναι Σάββατο ...και περιμένω να δράσει το duphalac!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ντουφαλακ! θα παρω το βραδυ ωστε να ξεστουμπωσω αυριο χαχαχαχαχα με εχει σωσει ε! σπανια το παιρνω αλλα χωρις αυτό δεν ξερω τι θα έκανα 

Ε μα πιάσε κόκκινο! Το ίδιο κάνουμε με 12 ώρες διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ε μα πιάσε κόκκινο! Το ίδιο κάνουμε με 12 ώρες διαφορά!

χαχαχαχα εμενα μου ειπε ο φαρμακοποιος να πινω λεει το βραδυ. αν πιω τωρα τι θα γινει? γιατι πρεπει βραδυ? εχω στουμπωσει καλε δεν αντεχω ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

χαχαχαχα εμενα μου ειπε ο φαρμακοποιος να πινω λεει το βραδυ. αν πιω τωρα τι θα γινει? γιατι πρεπει βραδυ? εχω στουμπωσει καλε δεν αντεχω ?????

Ναι κι εγώ βράδυ κανονικά. Αλλά είχα δουλειές εξω το πρωί και είπα να μην το ρισκάρω ☺ Έτσι το ήπια πρωί -πρωί και στο 8ωρο έδρασε! Σε δυο εβδομαδες πάλι! Αν θες για άμεση ανακούφιση μπορείς να δοκιμάσεις και υποθετα γλυκερινης που επίσης επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Δυστυχώς οχι! Αιματοκρίτης 32 εδώ. Άλλαξα σκεύασμα τώρα από πόσιμο σε κάψουλα και 2 φορές την ημέρα. Βάρεσε καμπανάκι γιατί το τελευταίο 3μηνο αναμένεται η μεγάλη πτώση... Για να δούμε

Εγω τωρα κοίταξα, στην κορη μου μεχρι και το τις 30 εβδομάδες ήταν στα κάτω του, δηλαδή στο 32..μετα ανέβηκε λιγάκι, αλλα δε θυμάμαι μήπως τα είχαμε αυξήσει σε δύο και γι'αυτο.. Θα σε γελάσω..

Α! Πίνε το σίδηρο με πορτοκαλάδα μαζί, αν δεν το κάνεις ήδη, απορροφάται καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ έχω 34,3 με ένα χάπι την ημέρα.. αλλά και πριν χαμηλό είχα

Πάντως για εγκυμοσύνη είναι μια χαρά.. Κοντά είμαστε στον αιματοκρίτη βρε χαχαχα..

Εμένα μου είπε ο γιατρός, αν πέσει κι άλλο θα τα κάνουμε 2 τα χαπάκια.. Το λέω και σε σένα, αν τυχόν και δεν το ξέρεις, μαζί με το σίδηρο, πίνε ένα ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι.. Απορροφάται καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω παιρνω 2 φορες την ημερα και εφτασε 34,5..αλλα βρε κοριτσια ολο το διαστημα που παιρνουμε σιδηρο τα κοπρανα μας ειναι μαυρα;δεν επανέρχονται οσο παιρνουμετο φαρμακο;

Ναι, ο σίδηρος τα κάνει μαύρα. Δεν είναι τίποτα.. Μολις τον σταματήσεις, επανέρχονται αμέσως στο φυσιολογικό, αν θυμάμαι καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα SOS..Πηγα τουαλετα και ειχα στο χαρτι διαφανη αρκετη βλεννα..ηταν σαν το μεγεθος της ελιας..εχω αγχωθει και φοβηθει..λετε να ειναι το τραχηλικα βυσμα??αχχχχ...φοβαμαιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσιααα SOS..Πηγα τουαλετα και ειχα στο χαρτι διαφανη αρκετη βλεννα..ηταν σαν το μεγεθος της ελιας..εχω αγχωθει και φοβηθει..λετε να ειναι το τραχηλικα βυσμα??αχχχχ...φοβαμαιιι

δεν ξερω κοριτσι μου τι μπορει να ηταν..το γιατρο σου τον πηρες τηλεφωνο; τι σου ειπε; νομιζω οτι το τραχηλικο πωμα βγαινει μαζι με λιγο αιμα, ή εστω ροζ τουλαχιστον..

ενημερωσε μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

δεν ξερω κοριτσι μου τι μπορει να ηταν..το γιατρο σου τον πηρες τηλεφωνο; τι σου ειπε; νομιζω οτι το τραχηλικο πωμα βγαινει μαζι με λιγο αιμα, ή εστω ροζ τουλαχιστον..

ενημερωσε μας..

οχι δεν τον πηρα τηλεφωνο κεω να το αφησω μεχρι το βραδυ και θα τον παρω..οχι αιμα δεν ειχα ηταν καπως σαν ασπραδι αυγου.. εχω φοβηθει..δεν ειναι δυνατον να ειναι αυτο που φοβαμαι..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι δεν τον πηρα τηλεφωνο κεω να το αφησω μεχρι το βραδυ και θα τον παρω..οχι αιμα δεν ειχα ηταν καπως σαν ασπραδι αυγου.. εχω φοβηθει..δεν ειναι δυνατον να ειναι αυτο που φοβαμαι..???

κοριτσακι μου, οσο και να φοβασαι, πρεπει να τον ενημερωσεις, δεν ωφελει σε κατι να περιμενεις μεχρι το βραδυ..αν ο μη γενοιτο, ειναι κατι επικινδυνο; δεν θελω να σε τρομαξω, αλλα τα επικινδυνα θελουμε να αποκλεισουμε πρωτα, ετσι δεν ειναι; το πιθανοτερο ειναι πως δεν ειναι τιποτα, ισως ενα απο τα πολλα υγρα της εγκυμοσυνης, αλλα καλο ειναι να μην το ρισκαρεις..στο μεταξυ εννοειται εισαι ξαπλωμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι δεν τον πηρα τηλεφωνο κεω να το αφησω μεχρι το βραδυ και θα τον παρω..οχι αιμα δεν ειχα ηταν καπως σαν ασπραδι αυγου.. εχω φοβηθει..δεν ειναι δυνατον να ειναι αυτο που φοβαμαι..???

γωγω μου πηρες τον γιατρο, τι σου ειπε? επλιζω να μην ειναι κατι και να ειναι υγρα πηχτα! τι άγχη τραβαμε ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

γωγω μου πηρες τον γιατρο, τι σου ειπε? επλιζω να μην ειναι κατι και να ειναι υγρα πηχτα! τι άγχη τραβαμε ρε γαμωτο

μου ειπε να μην αγχωνομαι αφου δεν εχω πονους και δεν εχω αλλα υγρα.. αν δεν ηρεμησω ομως λεει να παω στο νοσοκομειο να με δουν να μου φυγει το αγχος.. αχ τι να πω.. μακαρι να ειναι απλα υγρα..το ενα μετα το αλλο..εκει π σταματησε το αιμα ειδα αυτο..μα τι να πω πια.. εσυ υγρα εχεις τωρα καθολου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎21‎/‎9‎/‎2018 at 5:49 ΠΜ, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Θα σύμφωνα εδώ με την χαρά και όχι με την Μελούλα. Πολλές φορές ξεκινούν συσπάσεισ ή άλλα διάφορα κ γεννούν οι γυναίκες πριν την 40η εβδομάδα. Λιγότερες φτάνουν εκεί. @annita έχεις ήδη δύο παιδιά έτσι? Τι λες? Από την εμπειρία σου κ από φίλες? Δε θέλω την 40 χαχαχαχαχαχα 

Συμφωνώ κι εγώ με την Χαρά και με σενα Δήμητρα. Δεν έχω ακούσει καμία και ποτέ να γέννησε 40 ή 40+ εβδομάδων. Εγώ γέννησα 37w + 5d την κόρη μου και 37w +4d τον γιο μου. Δυο υγιέστατα μωράκια με προγραμματισμένη καισαρική αρχικά λόγω λίγης ποσότητας αμνιακού υγρού στη συνέχεια γιατί εγώ το επέλεξα,όπως άλλωστε θα κάνω και τώρα.Δεν με ενδιαφέρουν τα στατιστικά   τα θεωρώ επικίνδυνα αυτά που αναφέρει η Μελουλα, χωρίς παρεξήγηση απλά τη γνώμη μου λέω κι εγώ.Εμπιστεύομαι πάνω απ'όλα τον γιατρό μου,το ένστικτο μου και ας μην ξεχνάμε τι παραπληροφόρηση υπάρχει στο ίντερνετ.Όλοι οι γιατροί λένε να μην  ψαχουλεύουμε το ίντερνετ για διαγνώσεις κλπ..  Αυτά! Η γνώμη μου και από την εμπειρία μου πάντα φιλικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

μου ειπε να μην αγχωνομαι αφου δεν εχω πονους και δεν εχω αλλα υγρα.. αν δεν ηρεμησω ομως λεει να παω στο νοσοκομειο να με δουν να μου φυγει το αγχος.. αχ τι να πω.. μακαρι να ειναι απλα υγρα..το ενα μετα το αλλο..εκει π σταματησε το αιμα ειδα αυτο..μα τι να πω πια.. εσυ υγρα εχεις τωρα καθολου??

Γωγώ μου εύχομαι να είναι όλα περαστικά. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. Όλα θα πάνε καλά! Εγώ είχα περισσότερα υγρά από το φυσιολογικό κι εκανα καλλιέργεια. Τελικά όλα καλά, συμβαίνει στην εγκυμοσύνη να έχουμε λίγα περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

μου ειπε να μην αγχωνομαι αφου δεν εχω πονους και δεν εχω αλλα υγρα.. αν δεν ηρεμησω ομως λεει να παω στο νοσοκομειο να με δουν να μου φυγει το αγχος.. αχ τι να πω.. μακαρι να ειναι απλα υγρα..το ενα μετα το αλλο..εκει π σταματησε το αιμα ειδα αυτο..μα τι να πω πια.. εσυ υγρα εχεις τωρα καθολου??

ναι εννοειται οτι εχω! μπεζ ανοιχτοχρωμα και πηχτα! απο αρχες αυγουστου τα εχω δεν εχουν σταματησει αλλα μου ειχε πει πως ειναι φυσιολογικο. να σου πω την αληθεια ειχα αγχωθει παρα πολυ δεν ξερω αν το θυμασαι. ειδικα αν παω τουαλετα να ενεργηθω, βγαζω ακομη πιο πολλά λογω σφηξιματος ,ξερεις. αν εχεις χεστει απ τον φοβο σου πηγαινε νοσοκομειο για να δεις οτι δεν ειναι τιποτα να ηρεμισεις να εισαι ήσυχη. ποτε ξανα εχεις ραντεβου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anitta είπε:

Συμφωνώ κι εγώ με την Χαρά και με σενα Δήμητρα. Δεν έχω ακούσει καμία και ποτέ να γέννησε 40 ή 40+ εβδομάδων. Εγώ γέννησα 37w + 5d την κόρη μου και 37w +4d τον γιο μου. Δυο υγιέστατα μωράκια με προγραμματισμένη καισαρική αρχικά λόγω λίγης ποσότητας αμνιακού υγρού στη συνέχεια γιατί εγώ το επέλεξα,όπως άλλωστε θα κάνω και τώρα.Δεν με ενδιαφέρουν τα στατιστικά   τα θεωρώ επικίνδυνα αυτά που αναφέρει η Μελουλα, χωρίς παρεξήγηση απλά τη γνώμη μου λέω κι εγώ.Εμπιστεύομαι πάνω απ'όλα τον γιατρό μου,το ένστικτο μου και ας μην ξεχνάμε τι παραπληροφόρηση υπάρχει στο ίντερνετ.Όλοι οι γιατροί λένε να μην  ψαχουλεύουμε το ίντερνετ για διαγνώσεις κλπ..  Αυτά! Η γνώμη μου και από την εμπειρία μου πάντα φιλικά!

Επειδή με κούρασε αυτό το θεμα, να λέτε την άποψή σας χωρίς να με αναφέρετε αν δεν έχετε κάτι να πείτε γιατί η προγραμματισμένη καισαρική δεν πληρεί τα κριτήρια ενός εν δυνάμει φυσικου τρόπου εξέλιξης τοκετου και δεν προσμετράται στα στατιστικά που ανέφερα. Επιπλέον, μην αποκαλείτε τα δικά μου λεγόμενα "ψαχουλεμα στο ίντερνετ". Τι ακριβώς είναι το επικίνδυνο σε αυτά που αναφέρω; ότι η κυηση φτάνει και μπορεί να ξεπεράσει τις 40 εβδομάδες; εξηγήστε μου παρακαλώ.

αντιθέτως, αυτα που λέτε εσείς είναι επικίνδυνα, καθώς δεν είναι ευχής έργον να γεννηθεί ένα μωρό στις 37+ εβδομάδες.. Τυχαίνει, αλλα δεν το αποζητάμε και δεν το επιδιώκουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

Επειδή με κούρασε αυτό το θεμα, να λέτε την άποψή σας χωρίς να με αναφέρετε αν δεν έχετε κάτι να πείτε γιατί η προγραμματισμένη καισαρική δεν πληρεί τα κριτήρια ενός εν δυνάμει φυσικου τρόπου εξέλιξης τοκετου και δεν προσμετράται στα στατιστικά που ανέφερα. Επιπλέον, μην αποκαλείτε τα δικά μου λεγόμενα "ψαχουλεμα στο ίντερνετ". Τι ακριβώς είναι το επικίνδυνο σε αυτά που αναφέρω; ότι η κυηση φτάνει και μπορεί να ξεπεράσει τις 40 εβδομάδες; εξηγήστε μου παρακαλώ.

αντιθέτως, αυτα που λέτε εσείς είναι επικίνδυνα, καθώς δεν είναι ευχής έργον να γεννηθεί ένα μωρό στις 37+ εβδομάδες.. Τυχαίνει, αλλα δεν το αποζητάμε και δεν το επιδιώκουμε. 

Γιατί νευριάζεις καλή μου? Ανέφερα τα ονόματα σχετικά με το θέμα με ποιον συμφωνώ και με ποιον όχι.So what? Απλά όταν αναφέρεσαι σε στατιστικά εγώ προσωπικά θα ήθελα να μάθω και ποια είναι η εταιρεία που έκανε αυτή την δημοσκόπηση και όχι έτσι γενικά. Από την στιγμή που δεν αναφέρεται κάτι συγκεκριμένο ο καθένας μπορεί να έχει απλά την άποψη του ή απλά να διαφωνούμε. It's ok! Και ναι χωρίς να είμαι γιατρός θεωρώ επικίνδυνο να ξεπεράσω τις 40w κύησης. Δεν ξέρω το επάγγελμα σου αλλά αν είσαι γυναικολόγος οk sorry πάω πάσο. Εγώ έιχα 2 σούπερ εγκυμοσύνες, 2 υγιέστατα μωράκια με 9 κιλα μόνο  στο καθένα και ποσώς με ενδιαφέρει αν η προγραμματισμένη καισαρική δεν πληρεί τα κριτήρια ενός εν δυνάμει φυσικού τρόπου εξέλιξης όπως είπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Γιατί νευριάζεις καλή μου? Ανέφερα τα ονόματα σχετικά με το θέμα με ποιον συμφωνώ και με ποιον όχι.So what? Απλά όταν αναφέρεσαι σε στατιστικά εγώ προσωπικά θα ήθελα να μάθω και ποια είναι η εταιρεία που έκανε αυτή την δημοσκόπηση και όχι έτσι γενικά. Από την στιγμή που δεν αναφέρεται κάτι συγκεκριμένο ο καθένας μπορεί να έχει απλά την άποψη του ή απλά να διαφωνούμε. It's ok! Και ναι χωρίς να είμαι γιατρός θεωρώ επικίνδυνο να ξεπεράσω τις 40w κύησης. Δεν ξέρω το επάγγελμα σου αλλά αν είσαι γυναικολόγος οk sorry πάω πάσο. Εγώ έιχα 2 σούπερ εγκυμοσύνες, 2 υγιέστατα μωράκια με 9 κιλα μόνο  στο καθένα και ποσώς με ενδιαφέρει αν η προγραμματισμένη καισαρική δεν πληρεί τα κριτήρια ενός εν δυνάμει φυσικού τρόπου εξέλιξης όπως είπες. 

Δεν έχει να κάνει με το αν σε ενδιαφέρει ή όχι, απλά δεν προσμετρασαι στις γυναίκες στις οποίες αναφέρομαι και αυτό δεν είναι κακό βέβαια.

Θέλω εσύ να μου παραθέσεις τα στοιχεία που λενε οτι στις 40 εβδομάδες είναι επικίνδυνο να φτάσει η κυηση και ότι καταληκτική ημερομηνία είναι οι 37 με 38. Τα στοιχεία που αναφέρω εγώ, μπορείς να τα βρεις αν ψάξεις σε στατιστικά επίσημων φορέων, τη συγκεκριμένη μελέτη την είχε κάνει ο σύλλογος μαιων. Δυστυχώς όσο και να ψάχνω δεν τη βρίσκω ούτε σε εικόνα όμως.. Βρήκα μόνο αυτό, αν καλύπτει κάποια. Αλλά αυτό που με πειράξει είναι που αναφέρεις ως επικινδυνα αυτά που λέω. Λες και συμβούλεψα καμία να σταυρωσει τα ποδια και να φτάσει τις 40 εβδομαδες. Αυτό που είπα είναι ότι οι πρωτότοκες μπορεί να αργήσουν λίγο. Αν τώρα η καθεμία λόγω προσωπικού βιώματος, θίγεται, αυτό δεν είναι δικό μου θέμα.

Σιγουρα δεν θα μάθω πότε τι επικίνδυνο είπα.. 

 

FB_IMG_1537724322498.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Δεν έχει να κάνει με το αν σε ενδιαφέρει ή όχι, απλά δεν προσμετρασαι στις γυναίκες στις οποίες αναφέρομαι και αυτό δεν είναι κακό βέβαια.

Θέλω εσύ να μου παραθέσεις τα στοιχεία που λενε οτι στις 40 εβδομάδες είναι επικίνδυνο να φτάσει η κυηση και ότι καταληκτική ημερομηνία είναι οι 37 με 38. Τα στοιχεία που αναφέρω εγώ, μπορείς να τα βρεις αν ψάξεις σε στατιστικά επίσημων φορέων, τη συγκεκριμένη μελέτη την είχε κάνει ο σύλλογος μαιων. Δυστυχώς όσο και να ψάχνω δεν τη βρίσκω ούτε σε εικόνα όμως.. Βρήκα μόνο αυτό, αν καλύπτει κάποια. Αλλά αυτό που με πειράξει είναι που αναφέρεις ως επικινδυνα αυτά που λέω. Λες και συμβούλεψα καμία να σταυρωσει τα ποδια και να φτάσει τις 40 εβδομαδες. Αυτό που είπα είναι ότι οι πρωτότοκες μπορεί να αργήσουν λίγο. Αν τώρα η καθεμία λόγω προσωπικού βιώματος, θίγεται, αυτό δεν είναι δικό μου θέμα.

Σιγουρα δεν θα μάθω πότε τι επικίνδυνο είπα.. 

 

FB_IMG_1537724322498.jpg

Δεν μίλησα ποτέ για στοιχεία ούτε για στατιστικά και τόνισα πως είναι η δική μου άποψη. Ναι συνεχίζω να θεωρώ την κύηση μετά τις 40w επικίνδυνη. Προσωπικά εγώ δεν θίχτηκα με κάτι και άλλωστε γιατί?! όλα εχουν κυλήσει Δόξα τον Θεό κατ'ευχήν στις εγκυμοσύνες μου. Δε νομίζω πως υπάρχει κοινό σημείο στις απόψεις μας και δεν υπάρχει ουσία να συνεχιστεί. Και ναι δε με ενδιαφέρει... πίστεψε με! Φιλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Δεν μίλησα ποτέ για στοιχεία ούτε για στατιστικά και τόνισα πως είναι η δική μου άποψη. Ναι συνεχίζω να θεωρώ την κύηση μετά τις 40w επικίνδυνη. Προσωπικά εγώ δεν θίχτηκα με κάτι και άλλωστε γιατί?! όλα εχουν κυλήσει Δόξα τον Θεό κατ'ευχήν στις εγκυμοσύνες μου. Δε νομίζω πως υπάρχει κοινό σημείο στις απόψεις μας και δεν υπάρχει ουσία να συνεχιστεί. Και ναι δε με ενδιαφέρει... πίστεψε με! Φιλικα

Σε πιστεύω. Αρα κατά την άποψή σου μια γυναίκα που για οποιονδήποτε λόγο, δεν έχει γεννησει μέχρι και τις 40 εβδ. πρέπει να μπαίνει για καισαρική; χωρίς κάποιο λόγο υγείας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Σε πιστεύω. Αρα κατά την άποψή σου μια γυναίκα που για οποιονδήποτε λόγο, δεν έχει γεννησει μέχρι και τις 40 εβδ. πρέπει να μπαίνει για καισαρική; χωρίς κάποιο λόγο υγείας; 

Είπα δεν είμαι γιατρός ,αλλά  κατά την άποψη μου ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anitta είπε:

Είπα δεν είμαι γιατρός ,αλλά  κατά την άποψη μου ναι.

Ναι λοιπόν. Ωραία. Οντως δεν έχουμε κάτι να πούμε. Είμαστε οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...