Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ωχχχχ λες κ εσύ ωμπο???? Από που είσαι χαρά???? 

Χαχαχαχαχαχα όταν το άκουγα από μια κοπέλα νόμιζα ότι είναι ξένη από άλλη χώρα... Χαχαχα.. Πριν λίγο καιρό μου είπε μια φίλη μου ότι κάνει σεξ με το αγόρι της κ λέει ωμποοο.. Κ μου είπε ότι είναι Πωπωωωω κ πέθανα στο γέλιο ρε που νόμιζα ότι είναι ξένη γλώσσα. 

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anitta είπε:

Την κάνουν όλες την καμπύλη. Γύρω στην 23η νομίζω 

Τι  να πω κ εγω κοριτσια που λογω διδυμης κυησης την καμπύλη την εκανα και στον 3ο μηνα και θα την ξανακάνω...απαισια εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Ναι, δε σας συστήθηκα! 

Λοιπον, είμαι 28 χρονων παρά κάτι κ είμαι έγκυος σε δίδυμα, έπειτα από εξωσωματική!

τωρα το καλοκαίρι δουλεύω σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου (μιας που λέγαμε για δουλειά), κ έμαθα για την εγκυμοσύνη 1 βδομάδα πριν ξεκινήσω δουλειά εδώ! Ευτυχώς εχω μέχρι στιγμης πολύ καλή εγκυμοσύνη, σε σημείο που αναρωτιόμουν αν όντως είμαι έγκυος!  Τέλος του μήνα σταματάω τη δουλειά κ δεν θα ασχοληθώ με κάτι άλλο! Το Μάιο σταμάτησα τη δουλειά σε φροντιστήριο που εργαζόμουν τα τελευταία 4 χρόνια.

Αύριο θα κάνω τη β επιπεδου κ αφού θα σιγουρευτούμε πως όλα θα ναι καλά, θ αρχίσουμε να οργανωνόμαστε σιγα σιγα...

αυτα από μένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα όσον αφορα την καμπύλη ζαχαρου, εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα, αλλά μόνο που το σκέφτομαι, δεν θα ναι κ το αγαπημένο μου ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Καλημέρα! 

Ναι, δε σας συστήθηκα! 

Λοιπον, είμαι 28 χρονων παρά κάτι κ είμαι έγκυος σε δίδυμα, έπειτα από εξωσωματική!

τωρα το καλοκαίρι δουλεύω σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου (μιας που λέγαμε για δουλειά), κ έμαθα για την εγκυμοσύνη 1 βδομάδα πριν ξεκινήσω δουλειά εδώ! Ευτυχώς εχω μέχρι στιγμης πολύ καλή εγκυμοσύνη, σε σημείο που αναρωτιόμουν αν όντως είμαι έγκυος!  Τέλος του μήνα σταματάω τη δουλειά κ δεν θα ασχοληθώ με κάτι άλλο! Το Μάιο σταμάτησα τη δουλειά σε φροντιστήριο που εργαζόμουν τα τελευταία 4 χρόνια.

Αύριο θα κάνω τη β επιπεδου κ αφού θα σιγουρευτούμε πως όλα θα ναι καλά, θ αρχίσουμε να οργανωνόμαστε σιγα σιγα...

αυτα από μένα!! 

να τα χαιρεστε τα μπεμπακια σας! ευχομαι να πανε ολα καλα στην εξεταση αυριο και να ειναι ολα σουπερ! τι ειναι τα μωρακια, αγορακια?? κοριτσακια?? ή ενα και ενα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα η λίστα έχει μείνει πισωωωω! ? φερτην παλι εδώ κοντά ? πείτε κορίτσια όσες δεν έχετε πει ΠΗΤ και φύλο  ?

Ένα κοριτσάκι για μένα παρακαλώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

να τα χαιρεστε τα μπεμπακια σας! ευχομαι να πανε ολα καλα στην εξεταση αυριο και να ειναι ολα σουπερ! τι ειναι τα μωρακια, αγορακια?? κοριτσακια?? ή ενα και ενα????

Δεν ξέρω ακόμα κάτι σίγουρο, αύριο θα μάθω ελπίζω πια!! 

Μέσω που έκανα τους τελευταίους υπερήχους, σ έναν γιατρό που με παρακολουθεί, μας είπε πως στο ένα δε φαίνεται κάτι, ίσως είναι κορίτσι, στο άλλο δεν ξέρει, δε βοηθούσε η στάση του, ίσως είναι κ ο λωρος ανάμεσα.. οπότε περιμένω την αυριανή εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rosemaryf  τι συμπτωση...κ εγω απο εξωσωματικη περιμενω τα διδυμακια μου...ουτε εμεις ειμαστε σιγουροι ακομα για το φυλο ..το ενα ειναι αγορι σιγουρα.το αλλο μαλλον κοριτσι αλλα με επιφυλαξη..Εγώ εχω 15/9 την β επιπεδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

να τα χαιρεστε τα μπεμπακια σας! ευχομαι να πανε ολα καλα στην εξεταση αυριο και να ειναι ολα σουπερ! τι ειναι τα μωρακια, αγορακια?? κοριτσακια?? ή ενα και ενα????

Χαχαχα ροζ μαρυ που μένεις όμως δεν μας είπες χοχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Ααα όσον αφορα την καμπύλη ζαχαρου, εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα, αλλά μόνο που το σκέφτομαι, δεν θα ναι κ το αγαπημένο μου ελπίζω...

Μπλιαχ... Εγώ την ξέρασα Παλιά στο πρώτο μου παιδί και την ξαναέκανα... Ευτυχώς ήταν η μικρή καμπύλη.... Μπλιαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

μακαρι να ναι καλά όλα τα μπεμπακια! 

Ναξο μένω. 

αχ τι ωραια! κανε και κανα μπανιο για μας που ειμαστε αθηνα και μας τρωει η ζεστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αχ τι ωραια! κανε και κανα μπανιο για μας που ειμαστε αθηνα και μας τρωει η ζεστη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

@Μελούλα η λίστα έχει μείνει πισωωωω! ? φερτην παλι εδώ κοντά ? πείτε κορίτσια όσες δεν έχετε πει ΠΗΤ και φύλο  ?

Ένα κοριτσάκι για μένα παρακαλώ ??

Έμπλεξα με εξεταστική κορίτσια μου!! Θα μπω αύριο να τα πούμε και να φέρω και την ανανεωμένη λίστα μας! 

@PanB θυμάμαι ότι έχεις κοριτσάκι, αφού στο είχα προβλέψει κιόλας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2018 at 9:37 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Πείτε και σε μας τις άσχετες γτ δεν μας αρέσει αυτή η εξέταση ?? τι έχει;

Σου δίνουν να πιεις γλυκόζη μέσα σε νερακι διαλυμένη.. Φέρνει αναγουλες σε κάποιες, σε κάποιες άλλες απλά δεν αρέσει.. Εμένα αδιάφορη με αφησε δεν ειχα θέμα, το ήπια μια χαρά.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Έπεσα πάνω σε αυτό και σκέφτηκα να το μοιραστώ για όποια ενδιαφέρεται!

Bebe fest  20-21/10 στο εκθεσιακό Περιστερίου:

http://www.bebefest.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. Μολις πηρα τηλ το γιατρο μου, γιατί έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά 5-6 φορές τη μέρα, μου είπε δεν είναι πολλές, αλλά μου άρχισε πάλι τα utrogestan.. 3 τη μέρα και Δευτέρα πρωί έχω τη Β επιπέδου και θα δούμε πώς είμαι.. Ας είναι όλα καλά Παναγία μου, φοβάμαι πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα.. Μολις πηρα τηλ το γιατρο μου, γιατί έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά 5-6 φορές τη μέρα, μου είπε δεν είναι πολλές, αλλά μου άρχισε πάλι τα utrogestan.. 3 τη μέρα και Δευτέρα πρωί έχω τη Β επιπέδου και θα δούμε πώς είμαι.. Ας είναι όλα καλά Παναγία μου, φοβάμαι πολύ ?

Καλημέρα :) εννοεις ότι νιώθεις κάποιες φορές πιο σκληρή την κοιλίτσα σε ένα σημείο ; Και αργότερα σε κάποιο άλλο σημείο;

Το νιώθω κι εγώ αυτό νομίζω και νομίζω πως είναι το μωρό που πάει και μαζεύεται σε μια πλευρά εκεί που είναι πιο σκληρό. Όχι?! 

Όλα καλά θα είναι σίγουρα :):) . Τα μωράκια μας είναι προστατευμένα στην κοιλίτσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zwoulini είπε:

Καλημέρα :) εννοεις ότι νιώθεις κάποιες φορές πιο σκληρή την κοιλίτσα σε ένα σημείο ; Και αργότερα σε κάποιο άλλο σημείο;

Το νιώθω κι εγώ αυτό νομίζω και νομίζω πως είναι το μωρό που πάει και μαζεύεται σε μια πλευρά εκεί που είναι πιο σκληρό. Όχι?! 

Όλα καλά θα είναι σίγουρα :):) . Τα μωράκια μας είναι προστατευμένα στην κοιλίτσα :)

Οχι. Εννοώ ότι πετρωνει ολόκληρη η μητρα.. Ειναι συσπάσεις.. Μέχρι κάποιες την ημέρα είναι φυσιολογικό, αλλα όπως και να'χει έχω τρομάξει πολύ.. Μου είπε όχι βάρη και δουλειές.. Κομμάτια να γίνουν όλα δεν με νοιάζει.. Να ρωτήσω παίρνετε όλες μαγνήσιο; εμένα δεν μου δινει μαγνήσιο ακόμα και τώρα, μόνο utrogestan μου είπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

Οχι. Εννοώ ότι πετρωνει ολόκληρη η μητρα.. Ειναι συσπάσεις.. Μέχρι κάποιες την ημέρα είναι φυσιολογικό, αλλα όπως και να'χει έχω τρομάξει πολύ.. Μου είπε όχι βάρη και δουλειές.. Κομμάτια να γίνουν όλα δεν με νοιάζει.. Να ρωτήσω παίρνετε όλες μαγνήσιο; εμένα δεν μου δινει μαγνήσιο ακόμα και τώρα, μόνο utrogestan μου είπε 

Εμένα δεν μου έχει πει καθόλου να πάρω.. μόνο lactiferon+ παίρνω και filicine ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα δεν μου έχει πει καθόλου να πάρω.. μόνο lactiferon+ παίρνω και filicine ακόμα.. 

Ποσο εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Οχι. Εννοώ ότι πετρωνει ολόκληρη η μητρα.. Ειναι συσπάσεις.. Μέχρι κάποιες την ημέρα είναι φυσιολογικό, αλλα όπως και να'χει έχω τρομάξει πολύ.. Μου είπε όχι βάρη και δουλειές.. Κομμάτια να γίνουν όλα δεν με νοιάζει.. Να ρωτήσω παίρνετε όλες μαγνήσιο; εμένα δεν μου δινει μαγνήσιο ακόμα και τώρα, μόνο utrogestan μου είπε 

Κατάλαβα ναι... Ξεκούρασου όσο μπορείς για να δεις πως θα πάει και ότι πει ο γιατρός. Το μαγνήσιο μου χε πει κ μένα βοηθάει για συσπάσεις. Εμένα μου δίνει 1 τη μέρα από τότε που άρχισα όλο το πακετακι με τις βιταμινες, νομίζω 2ο μήνα και μετά. Και μερικές κοπέλες που έχουν περισσότερες συσπάσεις κλπ παίρνουν 2 ή και 3 την μέρα. Είναι καλό να το παίρνεις βραδάκι για να ηρεμεις και πριν τον ύπνο. Όλα θα είναι καλά και ο μπεμπουλης ακόμα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Κατάλαβα ναι... Ξεκούρασου όσο μπορείς για να δεις πως θα πάει και ότι πει ο γιατρός. Το μαγνήσιο μου χε πει κ μένα βοηθάει για συσπάσεις. Εμένα μου δίνει 1 τη μέρα από τότε που άρχισα όλο το πακετακι με τις βιταμινες, νομίζω 2ο μήνα και μετά. Και μερικές κοπέλες που έχουν περισσότερες συσπάσεις κλπ παίρνουν 2 ή και 3 την μέρα. Είναι καλό να το παίρνεις βραδάκι για να ηρεμεις και πριν τον ύπνο. Όλα θα είναι καλά και ο μπεμπουλης ακόμα καλύτερα!!!

Μακαρι.. Δεν θέλω τίποτα άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...