Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εγω ειχα κανει εξετασεις και δεν χρειαζοταν να παρω ασβεστιο και σίδηρο στην αρχη. εχθες ομως που πηγα μου ειπε να τα αρχισω και τα ξεκινησα σημερα. τωρα τα παιρνω ολα. σίδηρος ασβεστιο μαγνησιο πρεπει να εχουν αποσταση μεταξύ τους ε? νομιζω καλο ειναι να παιρνω το φυλλικο με τον σίδηρο μαζι για καλυτερη απορρόφηση? για δωστε τα φωτα σας βρε κοριτσια

Εμένα μου είπε το σίδηρο πρωί νηστική, το μαγνήσιο και το iofolen όποτε θελω και το ασβέστιο δε τον νοιάζει ποτέ απλά να εχει απόσταση απο το σίδηρο... όποτε παίρνω το πρωί όλα και το ασβέστιο το απόγευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμένα μου είπε το σίδηρο πρωί νηστική, το μαγνήσιο και το iofolen όποτε θελω και το ασβέστιο δε τον νοιάζει ποτέ απλά να εχει απόσταση απο το σίδηρο... όποτε παίρνω το πρωί όλα και το ασβέστιο το απόγευμα..

Το μαγνήσιο μήπως να το παίρνεις καλύτερα βραδυ; Κανει και ελαφρια καταστολή. Εμενα μου προκαλεί τετοια χαλάρωση που στο μισάωρο κλείνουν τα μάτια μου... να τώρα που το ήπιαzzzzz??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμένα μου είπε το σίδηρο πρωί νηστική, το μαγνήσιο και το iofolen όποτε θελω και το ασβέστιο δε τον νοιάζει ποτέ απλά να εχει απόσταση απο το σίδηρο... όποτε παίρνω το πρωί όλα και το ασβέστιο το απόγευμα..

Εγώ επειδή παίρνω και Τ4 νηστική το πρωί μου έχει δώσει το παρακάτω πρόγραμμα:

8 το πρωί: Τ4

12:ασβέστιο (πρέπει να ναι 4 ώρες μακρυά από το Τ4)

3 το μεσημέρι: φυλλικό  -σίδηρο -iofolen

8: ασβέστιο

10:μαγνήσιο 

Αυτά τα λίγα ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Εγώ επειδή παίρνω και Τ4 νηστική το πρωί μου έχει δώσει το παρακάτω πρόγραμμα:

8 το πρωί: Τ4

12:ασβέστιο (πρέπει να ναι 4 ώρες μακρυά από το Τ4)

3 το μεσημέρι: φυλλικό  -σίδηρο -iofolen

8: ασβέστιο

10:μαγνήσιο 

Αυτά τα λίγα ??????

Ασβέστιο γιατί παίρνεις 2;;; Ειναι των 500mg η 1000;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Ασβέστιο γιατί παίρνεις 2;;; Ειναι των 500mg η 1000;

Των 500 το calciform αναβραζον παίρνω. 

Τώρα που θα πάρω και τις εξετάσεις Αιματολογικές κλπ τις επαναληπτικές για να τσεκαρουμε σίδηρο, αιματοκρίτη κλπ, θα δούμε μήπως αυξήσουμε και σίδηρο από 1 σε 2, εάν έχει πέσει μόνο... (Μακάρι να μη χρειαστεί γιατί είναι απαίσιος...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα λοιπον @Μελούλα δωσε βαση!!! 18 απριλιου ηταν η τελευταια περιοδος.η σύλληψη εγινε ή 30 Απριλίου ή Πρωτομαγιά! πες μου εσυ τι ειναι να μαθω επιτελους ??

Δεν ξέρω.. μα κι εσείς μια δυο μέρες πάνω κάτω δεν μπορούσατε; ?

Αλήθεια, αν είναι 30 αγόρι αν είναι 1 κορίτσι ? σε φώτισα..έλα γερό παιδί και ό,τι να'ναι, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά! Και το εννοώ.. νομίζεις τυχαίο είναι που δεν το έβλεπε ο γιατρός σήμερα; δεν έχει αποφασίσει και το ίδιο ποτε το πιάσατε χαχαχαχαχα 

@Antelope αυτό νομίζω κι εγώ..ήταν όλες με μικρά μωρά, μιλάμε για πρόσφατες εγκυμοσύνες, δεν νομίζω σε τόσο μεγάλο ποσοστό να πέφτει έξω ο υπέρηχος. Εξάλλου, μέχρι τη 14η εβδομάδα το πολύ μπορεί να μπερδευτεί η κλειτορίδα με το πέος, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει πάντα..πιο μετά είναι σπάνιο..όπως κάθε εμένα τη μικρή μου την έλεγαν αγόρι.. ευτυχώς για πολύ λίγο..τώρα στη δική σου περίπτωση, θεωρώ πως έπεσα θύμα! Δεν θα προβώ σε άλλες δηλώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ασβέστιο εκτός του ότι πρέπει βέβαια να είναι μακρυά από το σίδηρο, πρέπει να είναι μακρυά και από γαλακτοκομικά, ακριβώς όπως και ο σίδηρος! Αυτό δεν το γνώριζα, ούτε η προηγούμενη γιατρός μου το είχε πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Των 500 το calciform αναβραζον παίρνω. 

Τώρα που θα πάρω και τις εξετάσεις Αιματολογικές κλπ τις επαναληπτικές για να τσεκαρουμε σίδηρο, αιματοκρίτη κλπ, θα δούμε μήπως αυξήσουμε και σίδηρο από 1 σε 2, εάν έχει πέσει μόνο... (Μακάρι να μη χρειαστεί γιατί είναι απαίσιος...)

Ποιον παίρνεις; Εγώ tradyferon είναι ροζ και γλυκούλης, σαν smarties! ? Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έπαιρνα ferro sanol και ήταν απαίσιο..άσε τη δυσκοιλιότητα που μου είχε φέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Τέλεια!!!

Βρε κορίτσια να πω κάτι άλλο.. μπήκα σε μια ομάδα στο φεις αλλά βγήκα αμέσως. Ήταν υποτίθεται για εγκύους και μαμάδες και είπα να χαζέψω..αλλά χωρια ότι ρωτούσαν τα ανήκουστα, ακόμα και όταν επιβάλλεται η επίσκεψη στο γιατρό, γινόταν ένας χαμός, εξεφραζαν άποψη επί πάντως επιστητού, ειδικώς στην εμβρυολογία, ε δεν τα μπορώ αυτά και βγήκα.. πρόσεξα όμως ένα ποστ..μια μαμά ρωτούσε αν στην αυχενική που της είπαν κορίτσι είναι έγκυρο, και οι άλλες τις έλεγαν ότι καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης άλλο φύλο τους είχε πει ο γιατρός και άλλο ήταν τελικά..ή στη β επιπέδου έστω μάθαιναν ότι ήταν λάθος..μιλάω για την πλειοψηφία. Οι 9/10 δήλωναν ότι σήμερα με τόσο σύγχρονους υπερήχους ήξεραν λάθος φύλο μέχρι τη γέννα. Λέτε να πάθουμε κι εμείς κανά τέτοιο; Δηλαδή ένα πουλάκι στη 16η εβδομάδα και έχοντας αποκλείσει το ενδεχόμενο να είναι λώρος, πώς είναι δυνατόν να εξαφανιστεί μετά; Ή το αντίστροφο, να φυτρώσει από το πουθενά; Γιατί άλλο λάθος, η πρόβλεψη ουσιαστικά, στην αυχενική, άλλο στις 15, 16 εβδομάδες.. κι εμένα την κόρη μου για αγόρι την έλεγαν ήταν μόλις 12+2 και ήταν η κλειτορίδα αυτό που έβλεπε η τοτε γιατρος μου..

Δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε; 

Εμένα ο γιατρός μου έχει δει πολλά μωράκια από νωρίς με υπερτροφικη κλειτοριδα τα οποία φαίνονται νωρίς πάντα έτσι? Σαν αγοράκια. Αλλά μ το καιρό η κλειτοριδα έρχεται στα ίσα της κ έχουμε μπουμπούδες.. Χαχα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ποιον παίρνεις; Εγώ tradyferon είναι ροζ και γλυκούλης, σαν smarties! ? Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έπαιρνα ferro sanol και ήταν απαίσιο..άσε τη δυσκοιλιότητα που μου είχε φέρει..

@Μελούλα κι εγω αυτο παιρνω.. που ειναι μαζι με φυλλικο..!! ειναι το μοναδικο που δεν με ενοχλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη μου γνώρισα 12 κοπέλες στο παρεντς κ δημιούργησαμε μια ομάδα κλειστή στο fb την ομάδα Ε (εξωσωματική) 

Άλλες έμειναν εγκυουλες άλλες όχι. Ειμασταν πολύ καιρό μαζί γνωριστήκαμε πήγα Αθήνα γτ ζω Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς η επικοινωνία μας σταμάτησε λόγο κάποιου τραγικού γεγονότος....... 

Μιλάω στο τηλ μ δύο πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2018 at 11:30 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

Εγώ έχω κ χασιμοτο επίσης σεψ2 εγκυμοσύνες η τιμή πρέπει να είναι στο 1..θέλεις σίγουρα αύξηση...γιατί όμως δεν σε ανέβασε αφότου έμεινες έγκυος?κ πάλι το 6.75 πολύ είναι.

Μου ανέβασε από τ50 σε τ88. 

Κ προχθές με πήγε στο τ112. 

Οι τιμές για το πρώτο τρίμηνο είναι 4.59.. Αλλά πάλι το 6.75 είναι 2 μονάδες πάνω. 

Στις εγκύους ανεβαίνουν οι τιμές. 1.5..έπρεπε να είναι πριν στα κανονικά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

Εγώ επειδή παίρνω και Τ4 νηστική το πρωί μου έχει δώσει το παρακάτω πρόγραμμα:

8 το πρωί: Τ4

12:ασβέστιο (πρέπει να ναι 4 ώρες μακρυά από το Τ4)

3 το μεσημέρι: φυλλικό  -σίδηρο -iofolen

8: ασβέστιο

10:μαγνήσιο 

Αυτά τα λίγα ??????

Καλημέρα εμένα το τ4 μ τ φιλικό έχουν μια ώρα διαφορά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

@Μελούλα κι εγω αυτο παιρνω.. που ειναι μαζι με φυλλικο..!! ειναι το μοναδικο που δεν με ενοχλει..

Κ εγω tardyferon παίρνω γιατί τα υγρά με ανακάτευαν! Trofocard γι μαγνήσιο καο calcioral μασωμενο γι ασβεστιο( 2 χαπάκια τη μέρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Κ εγω tardyferon παίρνω γιατί τα υγρά με ανακάτευαν! Trofocard γι μαγνήσιο καο calcioral μασωμενο γι ασβεστιο( 2 χαπάκια τη μέρα)

γιατι πινεις 2 τη μερα??

εγω πινω 1 ασβεστιο τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

γιατι πινεις 2 τη μερα??

εγω πινω 1 ασβεστιο τη μερα

Παίρνεις 500mg η 1000;;; Εγω έπαιρνα στην αρχη ένα αναβράζον calciform των 1000 αλλα μετά άλλαξα και πήρα τα μαςωμενα calcioral που ειναι των 500 όποτε παίρνω 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ποιον παίρνεις; Εγώ tradyferon είναι ροζ και γλυκούλης, σαν smarties! ? Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έπαιρνα ferro sanol και ήταν απαίσιο..άσε τη δυσκοιλιότητα που μου είχε φέρει..

Σίδηρο μου χει δώσει τον fysiosol σε πόσιμο. Αρχικά το πάλευα...αλλά τελευταία δεν παλεύεται... απαίσιος!!!θα της πω μήπως μου το αλλάξει από Οκτώβρη και μετά γιατί τώρα μου έχει γράψει ήδη τις βιταμίνες του τρίμηνου. 

Εγώ πάλι καλά ως τώρα 0 δυσκοιλιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Παίρνεις 500mg η 1000;;; Εγω έπαιρνα στην αρχη ένα αναβράζον calciform των 1000 αλλα μετά άλλαξα και πήρα τα μαςωμενα calcioral που ειναι των 500 όποτε παίρνω 2..

εγω παιρνω τα body-calsin 500mg 1 τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη μου γνώρισα 12 κοπέλες στο παρεντς κ δημιούργησαμε μια ομάδα κλειστή στο fb την ομάδα Ε (εξωσωματική) 

Άλλες έμειναν εγκυουλες άλλες όχι. Ειμασταν πολύ καιρό μαζί γνωριστήκαμε πήγα Αθήνα γτ ζω Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς η επικοινωνία μας σταμάτησε λόγο κάποιου τραγικού γεγονότος....... 

Μιλάω στο τηλ μ δύο πλέον. 

Πολύ ευχάριστο που έχεις κάνει καλές φίλες από την ομάδα! Παλιότερα ήμουν κάπως δύσπιστη όταν άκουγα πχ φιλίες ή ζευγάρια να δημιουργούνται μέσω internet, αλλά τελικά βλέπω ότι μπορεί να έχουν πραγματική ουσία και να διαρκούν στο χρόνο. Είναι πάντως πολύ ενδιαφέρον το πώς τα τραγικά γεγονότα μπορούν είτε να μας δέσουν είτε να μας διασπάσουν. Ελπίζω μόνο να είστε όλες εσείς και τα μωράκια σας καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πολύ ευχάριστο που έχεις κάνει καλές φίλες από την ομάδα! Παλιότερα ήμουν κάπως δύσπιστη όταν άκουγα πχ φιλίες ή ζευγάρια να δημιουργούνται μέσω internet, αλλά τελικά βλέπω ότι μπορεί να έχουν πραγματική ουσία και να διαρκούν στο χρόνο. Είναι πάντως πολύ ενδιαφέρον το πώς τα τραγικά γεγονότα μπορούν είτε να μας δέσουν είτε να μας διασπάσουν. Ελπίζω μόνο να είστε όλες εσείς και τα μωράκια σας καλά...

Καλησπέρα. Κ εγώ έχω φίλες από εδώ...γνωριστήκαμε τ 16' και έχουμε.ομαδα στ βιμπερ... μιλάμε όλες κάθε μέρα... Κ όσες είμαστε κοντά πάμε για μπάνιο καφέ κτλ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Πολύ ευχάριστο που έχεις κάνει καλές φίλες από την ομάδα! Παλιότερα ήμουν κάπως δύσπιστη όταν άκουγα πχ φιλίες ή ζευγάρια να δημιουργούνται μέσω internet, αλλά τελικά βλέπω ότι μπορεί να έχουν πραγματική ουσία και να διαρκούν στο χρόνο. Είναι πάντως πολύ ενδιαφέρον το πώς τα τραγικά γεγονότα μπορούν είτε να μας δέσουν είτε να μας διασπάσουν. Ελπίζω μόνο να είστε όλες εσείς και τα μωράκια σας καλά...

Όχι δυστυχώς ένα παιδάκι.... Μιας κοπέλας 3 ετών.... Σήμερα θ ήταν 5..... 

Το κακό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2018 at 12:24 ΜΜ, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κι από 'μένα!!! 5w + 4d εγώ.. η ΠΗΤ μου είναι 20/01/19
Είναι το πρώτο μου παιδάκι.. Εύχομαι να μας πάνε όλα τέλεια!!
Έκανες πολύ καλά που έφτιαξες αυτό το τοπικ.. το περίμενα.. είναι λίγο βιαστικό 
αλλά με τόση χαρά που νοιώθουμε δεν κρατιόμαστε!!!

Δέκατη μέρες διαφορααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μη κοιμάστε!!! ξυπνηστε να σας πω τι μαλακιουλα έκανα βραδιάτικα  να γελάσετε ?? λοιπον μου εβγαλε το youtube προτεινόμενο βιντεο που ήταν για να δεις τι φυλο ειναι το μωρο.απο τον τριτο μηνα και μετα ισχυει...λοιπον, κανεις τσισα σε ενα ποτηρακι και σε ενα αλλο ποτηρακι εχεις βαλει 2 κουταλιες μαγειρικη σοδα. ρίχνεις τα τσισα μεσα στο ποτηρι με τη σοδα και αν αφρισει σαν μπυρα ειναι αγορακι. αν οχι είναι κοριτσακι.  τρεχάτε στις κουζινες σας ? εμενα μου βγηκε αγορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καλε μη κοιμάστε!!! ξυπνηστε να σας πω τι μαλακιουλα έκανα βραδιάτικα  να γελάσετε ?? λοιπον μου εβγαλε το youtube προτεινόμενο βιντεο που ήταν για να δεις τι φυλο ειναι το μωρο.απο τον τριτο μηνα και μετα ισχυει...λοιπον, κανεις τσισα σε ενα ποτηρακι και σε ενα αλλο ποτηρακι εχεις βαλει 2 κουταλιες μαγειρικη σοδα. ρίχνεις τα τσισα μεσα στο ποτηρι με τη σοδα και αν αφρισει σαν μπυρα ειναι αγορακι. αν οχι είναι κοριτσακι.  τρεχάτε στις κουζινες σας ? εμενα μου βγηκε αγορακι

 Χαρά σε ποια βδομάδα  είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...