Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tral είπε:

´Εχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα ενυδάτωση στη κοιλιά; έχει ξεκινήσει ήδη μια φαγούρα επειδή αρχίζει και τεντώνει το δέρμα. Ήθελα να πάρω το bio oil αλλά προς το παρών βάζω κάθε βράδυ bepanthol. Εσείς βάζετε κάτι;

Εγώ βάζω πρωί βραδυ bio oil στα πόδια στην μέση και τώρα μόλις μπω στον 4ο θα βάζω και στην κοιλιτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tral είπε:

´Εχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα ενυδάτωση στη κοιλιά; έχει ξεκινήσει ήδη μια φαγούρα επειδή αρχίζει και τεντώνει το δέρμα. Ήθελα να πάρω το bio oil αλλά προς το παρών βάζω κάθε βράδυ bepanthol. Εσείς βάζετε κάτι;

κ εγώ bepanthol βάζω μετά το ντουζ! έχω πάρει και το biooil αλλα δε το έχω ξεκινήσει ακόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η asda είπε:

Τσέκαρε αν θες το Sun screen της  frezyderm. Το είχα πρωτοδοκιμασει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν το αλλάζω πλέον. Κυρίως λόγω της υφής του. Δες όμως και τι θα σου πει ο γιατρός. Εμενα αυτό που το είχε προτείνει η φαρμακοποιός μου. Αλήθεια από σαμπουάν, ενυδατθκες κλπ τα έχετε αλλαξει; εγώ για να είμαι ειλικρινής την προηγούμενη φορά ήμουν πολύ προσεκτική σε αυτά. Τώρα όχι και τόσο.. 

Εγώ έχω αλλάξει μόνο σαπουνακι για ευαίσθητη περιοχη παίρνω το lactacyd sensitive..Ενώ πριν χρησιμοποιούσα απλό αφρόλουτρο..και για ενυδάτωση και ελαστικότητα βάζω 2 φορές την ημέρα bio oil..απλά ψάχνω αντηλιακό γιατί φοβάμαι μην κάνω πανάδες στο προσωπο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tral είπε:

´Εχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα ενυδάτωση στη κοιλιά; έχει ξεκινήσει ήδη μια φαγούρα επειδή αρχίζει και τεντώνει το δέρμα. Ήθελα να πάρω το bio oil αλλά προς το παρών βάζω κάθε βράδυ bepanthol. Εσείς βάζετε κάτι;

Μου έδωσε ο γιατρός και δοκίμασα της frezyderm την prevenstria protective. Σε μένα που έχω πρόβλημα με το δέρμα μου λόγω δερμογραφισμου και δεν δέχομαι πολλά, λειτούργησε μια χαρά. Το bio oil που τον είχα ρωτήσει που είπε περιέχει μια ουσία που δεν κάνει καλό ή κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! 

Κορίτσια εγώ δεν έχω ξεκινήσει καποια ενυδατωση κλπ κ γενικα το δέρμα μου είναι όπως ήταν. Τώρα που θα μπω στον τέταρτο θα ξεκινησω. Βέβαια ήδη βαζω αντιηλιακη προσωπο αυτή που είχα. Δεν έχω αλλαξει κατι. Τον ρώτησα κ μου είπε ότι χρησιμοποιουσα μπορώ να χρησιμοποιω εκτός κι αν έχει ένα συγκεκριμένο συστατικό το οποίο είναι δύσκολο να υπαρχει στις κρεμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ βάζω πρωί βραδυ bio oil στα πόδια στην μέση και τώρα μόλις μπω στον 4ο θα βάζω και στην κοιλιτσα..

Νομίζω πως η ενυδάτωση έχει σημασία αλλά μου φαίνεται θα πάω να το πάρω κι εγώ λένε πως είναι καλό.. βέβαια.... δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω και πρωί και βράδυ θα το ξεχνάω...ελπίζω μόνο το βράδυ να είναι εντάξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tral είπε:

Νομίζω πως η ενυδάτωση έχει σημασία αλλά μου φαίνεται θα πάω να το πάρω κι εγώ λένε πως είναι καλό.. βέβαια.... δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω και πρωί και βράδυ θα το ξεχνάω...ελπίζω μόνο το βράδυ να είναι εντάξει! 

Είναι κ για ραγαδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ βάζω πρωί βραδυ bio oil στα πόδια στην μέση και τώρα μόλις μπω στον 4ο θα βάζω και στην κοιλιτσα..

εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις για τη χρηση του bio oil στην εγκυμοσυνη. αν δεν κανω λαθος περιεχει βιταμινη αλφα η οποια απαγορεύεται κατα τη διάρκεια της κύησης.  ξερω βέβαια οτι κανει πολυ καλη δουλειά στις ραγαδες και την ελαστικότητα αλλα νομιζω δεν θα το παρω. φοβαμαι να το ρισκαρω. ίσως να ειμαι Και υπερβολικη βεβαια ? θα ρωτησω τον γυναικολογο και τον φαρμακοποιό να δω τι θα μου πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις για τη χρηση του bio oil στην εγκυμοσυνη. αν δεν κανω λαθος περιεχει βιταμινη αλφα η οποια απαγορεύεται κατα τη διάρκεια της κύησης.  ξερω βέβαια οτι κανει πολυ καλη δουλειά στις ραγαδες και την ελαστικότητα αλλα νομιζω δεν θα το παρω. φοβαμαι να το ρισκαρω. ίσως να ειμαι Και υπερβολικη βεβαια ? θα ρωτησω τον γυναικολογο και τον φαρμακοποιό να δω τι θα μου πουν

Εμένα μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Erka είπε:

Εμένα μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο 

ναι! εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλο!κατι τετοιο νομιζω θα παρω και εγω γιατι ναι μεν το bio oil κανει καλη δουλεια αλλα δεν θελω να το ρισκαρω απο τη στιγμη που εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εχω ακουσει διφορουμενες αποψεις για τη χρηση του bio oil στην εγκυμοσυνη. αν δεν κανω λαθος περιεχει βιταμινη αλφα η οποια απαγορεύεται κατα τη διάρκεια της κύησης.  ξερω βέβαια οτι κανει πολυ καλη δουλειά στις ραγαδες και την ελαστικότητα αλλα νομιζω δεν θα το παρω. φοβαμαι να το ρισκαρω. ίσως να ειμαι Και υπερβολικη βεβαια ? θα ρωτησω τον γυναικολογο και τον φαρμακοποιό να δω τι θα μου πουν

Λέει ότι είναι για την εγκυμοσυνη απλά βάζεις από τον 4ο και μετά.. 

15308700083911776272988.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Είναι κ για ραγαδες? 

Η αλήθεια είναι ότι το bio oil δεν λέει πουθενά ότι προλαμβάνει τις ραγάδες. Ειναι λαδι επανορθωσης ραγαδων!! Όμως έχει ωραια σύνθεση και δεν ενοχλεί η μυρωδιά του οπότε εγώ το χρησιμοποίησα από τον 4ο μήνα φουλ την προηγούμενη φορά και αυτό θα κάνω και τώρα. Το ότι όμως δεν έκανα ραγάδες δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το bio oil. Νομίζω πως αν είναι να κάνεις, θα κάνεις.. 

Επίσης αν θες μπορείς να ψαχτεις για κεραλοιφες. Κάνουν πολύ καλό! Έφτιαχνε η μαμά μιας φίλης μου και είναι ότι καλύτερο και αγνό. Απλά εμένα δεν μου άρεσε η μυρωδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Λέει ότι είναι για την εγκυμοσυνη απλά βάζεις από τον 4ο και μετά.. 

15308700083911776272988.jpg

ναι ναι το ειδα οτι λεει για εγκυμοσυνη. για ενα συστατικο εχω ακουσει αλλα οπως ειπα παρα πανω δεν ειμαι και σιγουρη για αυτο ειπα να ρωτησω γυναικολογο και φαρμακοποιό. παντως εχω ακουσει οτι κανει καλη δουλεια. θα ενημερωθω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα!! Μόλις ήρθα απο το γιατρό κάναμε την αυχενική..όλα τέλεια, 1,5 mm αυχενική, όλα τα όργανα μια χαρά! Μου έφυγαν 100 τόνοι από πάνω μου.. φύλο δεν μας είπε, κάτι είδε όμως, γιατί μας είπε ότι καλύτερα να μας πει με σιγουριά την επόμενη.. κι εγώ φυσικά θα σκάσω, γιατί η επόμενη φορά είναι σε τρεις εβδομάδες!!

Τέλεια νέα!!! Πολύ χαίρομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

ναι ναι το ειδα οτι λεει για εγκυμοσυνη. για ενα συστατικο εχω ακουσει αλλα οπως ειπα παρα πανω δεν ειμαι και σιγουρη για αυτο ειπα να ρωτησω γυναικολογο και φαρμακοποιό. παντως εχω ακουσει οτι κανει καλη δουλεια. θα ενημερωθω ?

Εμένα και η κουνιαδα μου το έβαζε από τον 4ο της το σύστησε ο γιατρός της..Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν τον ρώτησα αλλά για να μου φύγει το άγχος θα τον ρωτήσω όταν ρωτήσω και για το αντηλιακό.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα!! Μόλις ήρθα απο το γιατρό κάναμε την αυχενική..όλα τέλεια, 1,5 mm αυχενική, όλα τα όργανα μια χαρά! Μου έφυγαν 100 τόνοι από πάνω μου.. φύλο δεν μας είπε, κάτι είδε όμως, γιατί μας είπε ότι καλύτερα να μας πει με σιγουριά την επόμενη.. κι εγώ φυσικά θα σκάσω, γιατί η επόμενη φορά είναι σε τρεις εβδομάδες!!

Συγχαρητήρια...εύχομαι όλες μας να έχουμε τέλεια νέα σαν τα δικά σου σε λίγες μέρες...♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια έχω μια απορια. έκανε καμία το φουλ πακετο της κυστικης ινωσης? λεω να το κανω οταν παω για την αυχενικη αλλα απογοητεύτηκα γιατι τα αποτελεσματα κανουν να βγουν ένα μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Εμένα και η κουνιαδα μου το έβαζε από τον 4ο της το σύστησε ο γιατρός της..Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν τον ρώτησα αλλά για να μου φύγει το άγχος θα τον ρωτήσω όταν ρωτήσω και για το αντηλιακό.. ??

ουτε για αντηλιακό εχω ρωτησει γαμωτο. για ρωτα εσυ που θα πας γιατι εγω θα τον ξανα δω σε 10 μερες. παντως ξερω σιγουρα οτι δεν κανει καθολου να δει την κοιλιτσα μας ο ηλιος γιατι κανει συσπασεις η μητρα! πρεπει να προσεχουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια έχω μια απορια. έκανε καμία το φουλ πακετο της κυστικης ινωσης? λεω να το κανω οταν παω για την αυχενικη αλλα απογοητεύτηκα γιατι τα αποτελεσματα κανουν να βγουν ένα μηνα!

εγω εκανα μαζι με την αυχενικη την εξέταση κυστικής ίνωσης για 89% μεταλλάξεις... μου είπανε ότι θέλουν γύρω στις 3 βδομάδες τα αποτελέσματα...οποτε είμαι στην αναμονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nala_89 είπε:

εγω εκανα μαζι με την αυχενικη την εξέταση κυστικής ίνωσης για 89% μεταλλάξεις... μου είπανε ότι θέλουν γύρω στις 3 βδομάδες τα αποτελέσματα...οποτε είμαι στην αναμονή!!

εγω αφου θα τη κανω που θα τη κανω ειπα να κανω αυτη που είναι 99% νομιζω. στο μητερα θα τη κανω. εσυ που την εκανες? πωω πεφτει και ο δεκαπενταυγουστος και να δω ποτε θα μου βγαλουν τα αποτελεσματα. θα με φαει το αγχος παλι. καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου να εχεις. ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εγω αφου θα τη κανω που θα τη κανω ειπα να κανω αυτη που είναι 99% νομιζω. στο μητερα θα τη κανω. εσυ που την εκανες? πωω πεφτει και ο δεκαπενταυγουστος και να δω ποτε θα μου βγαλουν τα αποτελεσματα. θα με φαει το αγχος παλι. καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου να εχεις. ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!!

Την έκανα στο προγέννεσις στον πειραια. εκεί έκανα και την αυχενική... μου πήρε για 89% 130ευρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια έχω μια απορια. έκανε καμία το φουλ πακετο της κυστικης ινωσης? λεω να το κανω οταν παω για την αυχενικη αλλα απογοητεύτηκα γιατι τα αποτελεσματα κανουν να βγουν ένα μηνα!

το ειχα κανει στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μαζι με την αυχενικη..ευτυχως ηταν αρνητικη..αξιζει να το κανεις, εστω και απλα να ξερεις αν εισαι φορεας ή οχι, για το παιδι. και σημερα μου εβαλε με μονο 35 ευρω επιπλεον μαζι με το papp-a το αιμα που μου πηρε να κανουν και μια εξεταση για ενα γονιδιο για την κωφωση..δεν το ειχα ξανακουσει..της ειπα να το κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η asda είπε:

04/01 ChristineK

05/01 Antelope & Akrivoul

12/01 Irene_D

13/01  Μελούλα 

14/01 Rena88 & zwoulini

15/01 Nala89 & Hope25

17/01 gwgaki

18/01 Erka 

19/01 Tral & Maraki_Tk 

23/01 xara1 

28/01 Souko & γωγω γωγω 

31/01 asda 

11/02 @eirini@ 

17/02 Niki co

Μια πρόχειρη λίστα από τις αναμενόμενες ημερομηνίες.. αν έχω ξεχάσει κάποια ας ξαναστειλει Πητ γιατί σε μερικές δεν βρήκα.. και σιγά σιγά θα συμπληρώνουμε και το φύλο.. 

χαμος θα γινει το Γεναρη!! καθε μερα γεννητουρια θα εχουμε!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

το ειχα κανει στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μαζι με την αυχενικη..ευτυχως ηταν αρνητικη..αξιζει να το κανεις, εστω και απλα να ξερεις αν εισαι φορεας ή οχι, για το παιδι. και σημερα μου εβαλε με μονο 35 ευρω επιπλεον μαζι με το papp-a το αιμα που μου πηρε να κανουν και μια εξεταση για ενα γονιδιο για την κωφωση..δεν το ειχα ξανακουσει..της ειπα να το κανουμε.

μαθε βρε @Μελούλα αν μπορεις ποιο ειναι το γονιδιο αυτο, πως λεγεται η εξεταση να τσεκαρω μήπως την κανω κ εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...