Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΝΙΝΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ!

ΕΓΩ ΣΑΡΑΝΤΙΖΩ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΟΠΟΤΕ ΝΑ"ΝΑΙ.

ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΞΥΠΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΛΛΕΣ ΣΤΟ 3ΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΣΤΙΣ 4(ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ)

ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΦΑΓΕ 20-30ΜΛ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΤΡΩΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΠΑΝΕΣ ΒΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ? ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΥΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΒΑΘΕΙΑ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΤΗΘΟΣ!

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΞΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Ή ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΛΥ......

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ...

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΟΡΥ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ....:(

ΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ??????????:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΝΕΤΙΑ ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ,ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ.ΠΙΝΕΙ ΔΥΟ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΛΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ.ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΚΛΑΙΕΙ,ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΩ.ΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΞΑΝΑΚΛΑΨΕΙ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΩΡΑ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ,ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΝΥΣΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΧΤΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ,ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΑΣ,Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni mou na sou zisei to moraki sou... oso gi to thilasmo tora.. ego thilazo akomi i mpempa mou einai 52 imeron apo 20 imeron ksekinisa kai simpliroma giati den tis eftane to diko mou gala kai tora oso pernaei o kairos thilazo kai ligotero giati i mpempa mou exei mathei sto mpimpero pou trexei to gala kai bariete apo to stithos na roufiksei.. einai tempelitsa.. xaxa :woohoo: :woohoo:

alla prospatho toulaxiston 10 lepta na thilazo kai meta tis dino to kseno... oso gia tis ores tora distixos ta morakia den poreis na ta baleis se ena programma mona tous to ftiaxnoun otn theloun ekeina.. ego auto exo katalabei.. upomoni kai kouragia gia ta ksenixtia mas.. xaxa filiaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veni το μωράκι σου ειναι πολυ μικρο ακομα και ακομα δεν εχει εδραιωθει η γαλουχία . Ο θηλασμός ειναι κατι παραπάνω απο τροφή . Ειναι οτι καλύτερο για τα νεογεννητα μωράκια :)

Σκεψου οτι πριν λιγο καιρο τον ειχες παντα μαζί σου μεσα στην κοιλιά σου και τωρα θελεις αποτομα να γινετε δυο . Θα γινει και αυτο , σιγα σιγα και σταδιακά :) Μετα τον 2ο μηνα το μωρό κανει μεγαλύτερα γευματα και μικρότερα .

Δεν καταλαβαινω παντως γιατι δεν βγαινεις εξω? Κουβαλας μαζι σου ουτως ή αλλως το φαγητο , δεν εχεις να αγχωνεσαι για τιποτα . Βρες μια ησυχη γωνια μολις πεινάσει το μωρο και βαλτο στο στηθος . Εγω βγαινω απο την πρωτη εβδομάδα που γυρισαμε σπιτι !

Cristin , με ολο το θάρρος ...πρόσεχε ... ειναι επικίνδυνες για την υγεια του μωρού αυτες οι μεθοδοι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΜΑΤΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ!

ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ? ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΩ,ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ? ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

LALA ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ Π.Χ. ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!:kiss::) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΝΑΚΙ Η ΑΠΟΨΗ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ.ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΒΑΖΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ(ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 3 ΩΡΕΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ),ΑΠΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΣΤΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΖΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΝΑ 2,5 ΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΛΑΛΑ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.....Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΕΡΙ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΞΑΝΠΕΙΝΑΣΕΙ ,ΤΟΥ ΞΑΝΑΔΙΝΩ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ,ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ....ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΜΑΤΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ!

ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ? ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΩ,ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ? ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

LALA ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ Π.Χ. ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!:kiss::) :) :)

Καλημέρα VENI η δική μου κόρη όταν γεννήθηκε δεν μπορούσε να βρει τον ρυθμό της να θηλάσει και μας πήρε περίπου ένα με δύο μήνες μέχρι να τα καταφέρουμε και οι δυο με πολύ προσπάθεια βέβαια. Και να φανταστείς ότι είναι το 2ο παιδί μου που θηλάζω!!! Στο 1ο δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Το μπουμπουκάκι μου ακόμη και τώρα θηλάζει μόνο 10 λεπτά από το ένα στήθος και 10 λεπτά από το άλλο! Σταματά μόνη της σαν να έχει ρολόι!!

Όταν γυρίσεις στην δουλειά μπορείς να κάνεις αντλήσεις και να βάζεις το γάλα στο ψυγείο, αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις τις συμβουλές που έχει δώσει κατά καιρούς η Αγλαϊα.:)

Τώρα όσον αφορά τον θηλασμό έξω όταν πάτε βόλτα, πού είναι το πρόβλημα? Λες πας στην αγορά, ήρθε η ώρα του θηλασμού, μπες σε μια καφετέρια παρήγειλε τον χυμό σου και θήλασε το μωρό σου. Ή κάτσε σε ένα παγκάκι και θήλασέ το. Εγώ αυτό το έχω κάνει πάαααααρα πολλές φορές! Για παράδειγμα όταν πηγα στην Λάρισα να επισκεφθώ την μαμά μου, πήγα στο σούπερ μάρκετ και στο γυριμό ο γιος μου έκλαιγε πάρα πολύ, ήθελε γαλατάκι, κάθισα στο παγκάκι μιας πλατείας και τον τάισα. Την άλλη φορά φεύγοντας από ένα εστιατόριο που είχαμε πάει για φαγητό δεν είχα τον χρόνο να πάω σπίτι (μιλάμε για πολύ κλάμα) κάθησα σε ένα πεζούλι και τον θήλασα! Μην ντρέπεσαι για κάτι που είναι τόσο ωραίο και για μένα ιερό! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristin έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΛΑΛΑ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.....Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΕΡΙ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΞΑΝΠΕΙΝΑΣΕΙ ,ΤΟΥ ΞΑΝΑΔΙΝΩ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ,ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ....ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ????

Cristin μου το μωρό , ειδικά τις πρωτες μέρες , πρεπει να το αφήνεις στο στήθος οσο θέλει ! Δεν υπάρχουν χρονόμετρα και ρολογια οταν θηλάζεις . Ακουσα προσφατα σε μια εκπομπη για το θηλασμό το εξης κορυφαίο " Ο θηλασμός υπάρχει πριν τα ρολογια "

Αν το μωρο σου δειξει αδιαφορία και βγει απο το στήθος , τοτε το αλλάζεις στηθος και αν θελει συνεχίζει , αν οχι τοτε σταματα.

Η γαλουχία σου δεν εχει εδραιωθεί ακομα και πρεπει να αφηνεις το μωρο να κανονίσει ποσο γαλατάκι χρειάζεται :)

Τα κακά του τι χρώμα έχουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ -ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ-ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΚΑΦΕ ΧΡΩΜΑ!ΑΝ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙ ,ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΠΟΡΝΤΟΡΟΔΟΚΟΚΚΙΝΟ......ΧΑΧΑΧΑΧΑ-ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ...ΚΡΥΑΔΕΣ!!!!!

ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ,ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ.Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΟΒΑ,ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΘΗ ΕΞΙΣΟΥ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΜΑΣΤΟΥΣ.....ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ ΟΣΟ ΗΘΕΛΕ,ΟΝΤΩΣ ΘΗΛΑΣΕ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ.....ΕΥΤΥΧΩΣ ,ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΑΛΑ!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το καλο χρωμα ;) Αν βλεπεις και κατι ασπράκια μεσα σαν σπορους ακομα καλύτερα !

Επιμένω παντως να αφηνεις το μωρο σου οση ωρα θελει στο στηθος . Εξαλου σε τι εξυπηρετεί αυτο που κανεις ? Το μωρό τρωει οσο θέλει , ξεκουράζεται οσο θέλει και ξανατρώει οποτε επιθυμεί ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺 Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!
    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...