Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

εχεις ολα τα δικια του κοσμου.οποιος πει το αντιθετο μιλαει εκ του ασφαλους.

προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη κ αισιοδοξη. δεν τον ρωτησες τι εννοουσε?

Τον ρωτησα δηλαδη τη δε βλεπετε καθαρα και μου ειπε εχει σκια απο το ινομιωμα σαν να βλεπω καρδιακη λειτουργια αλλα δεν ειμαι συγουρος και κατι τετοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ σήμερα δυστυχώς πήρα αρνητική χοριακη για άλλη μία φορά.τωρα θέλω να αλλάξω γιατρό αισθάνομαι ότι αυτός δεν με βοηθαει. @konstantinou&elenis εάν θα μπορούσες κάποια στιγμή να μου στείλει ένα μήνυμα κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες για τα γιαννενα γιατρό κτλ κόστος του πρώτου ραντεβού ένα γενικό ρεκτιφιε δηλαδή θα σ ευχαριστουσα γιατί θέλω να πάω εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Τον ρωτησα δηλαδη τη δε βλεπετε καθαρα και μου ειπε εχει σκια απο το ινομιωμα σαν να βλεπω καρδιακη λειτουργια αλλα δεν ειμαι συγουρος και κατι τετοια!

σημερα πηγες? 

ρε παιδι μου μηπως ηταν νωρις για καρδιακη λειτουργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

σημερα πηγες? 

ρε παιδι μου μηπως ηταν νωρις για καρδιακη λειτουργεια.

Χθες πηγα !!για την καρδια οκ το καταλαβαινω το θεμα που με προβληματισε ειναι πως δεν εβλεπε καθαρα δηλαδη συρικνωνετε και δεν το βλεπει?τι να πω δεν ξερω θα δουμε την Δευτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν εγώ σήμερα δυστυχώς πήρα αρνητική χοριακη για άλλη μία φορά.τωρα θέλω να αλλάξω γιατρό αισθάνομαι ότι αυτός δεν με βοηθαει. @konstantinou&elenis εάν θα μπορούσες κάποια στιγμή να μου στείλει ένα μήνυμα κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες για τα γιαννενα γιατρό κτλ κόστος του πρώτου ραντεβού ένα γενικό ρεκτιφιε δηλαδή θα σ ευχαριστουσα γιατί θέλω να πάω εκεί.

Μην απογοητευεσε χαλαρωσε και ξεκινα ποιο δυναμικα και ολα θα πανε καλα σου το ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Χθες πηγα !!για την καρδια οκ το καταλαβαινω το θεμα που με προβληματισε ειναι πως δεν εβλεπε καθαρα δηλαδη συρικνωνετε και δεν το βλεπει?τι να πω δεν ξερω θα δουμε την Δευτερα

υπομονη κ ψυχραιμια οσο μπορεις μεχρι δευτερα λοιπον.

ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

υπομονη κ ψυχραιμια οσο μπορεις μεχρι δευτερα λοιπον.

ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!

Ευχαριστώ πολύ μακάρι τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Στην 6η εβδομαδα και τρεις μερες ειμαι!

sorry τωρα ειδα τις εβδομαδες και σε ξαναρωτησα και εγω! Περιμενε ως τη Δευτέρα και θα δείτε. Στις περισσοτερες περιπτώσεις το ενα παντως παλινδρομει. Τη Δευτερα θα εισαι 7 εβδομαδων δηλαδη ε? Θα ξεκαθαρισει το τοπιο. Μην απογοητευεσαι. Το ξερεις οτι εχεις τη θετικη μας ενεργεια. Εξαλλου δε σου ειπε κατι ξεκαθαρα ασχημο για το β εμβρυο. Απλα ειναι πολυ μικρο λογικα και ειναι και το ινομυωμα που εμποδιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

sorry τωρα ειδα τις εβδομαδες και σε ξαναρωτησα και εγω! Περιμενε ως τη Δευτέρα και θα δείτε. Στις περισσοτερες περιπτώσεις το ενα παντως παλινδρομει. Τη Δευτερα θα εισαι 7 εβδομαδων δηλαδη ε? Θα ξεκαθαρισει το τοπιο. Μην απογοητευεσαι. Το ξερεις οτι εχεις τη θετικη μας ενεργεια. Εξαλλου δε σου ειπε κατι ξεκαθαρα ασχημο για το β εμβρυο. Απλα ειναι πολυ μικρο λογικα και ειναι και το ινομυωμα που εμποδιζει

Μακάρι τι να πω.... Σας ευχαριστώ πολύ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 να σκεφτεσαι θετικα κοριτσι μου, το ενα μωρακι σας ειναι εκει!!! 

Εχεις οπως ειπε και η @Kat-Cat ολη τη θετικη μας ενεργεια και σκεψη και περιμενουμε δευτερα να μας πεις τα ευχαριστα νεα με πολλα χαμογελα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@love30 να σκεφτεσαι θετικα κοριτσι μου, το ενα μωρακι σας ειναι εκει!!! 

Εχεις οπως ειπε και η @Kat-Cat ολη τη θετικη μας ενεργεια και σκεψη και περιμενουμε δευτερα να μας πεις τα ευχαριστα νεα με πολλα χαμογελα !! 

Ευχαριστώ πολύ τι άλλο να πω μακάρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ευχαριστώ πολύ τι άλλο να πω μακάρι....

Min skeftesai arnitika love mou ola tha pane kala iremise sou euxomai mesa apo tin kardia mou ola na pane kala!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να μοιραστω κάτι που είχε γίνει στη μεταφορά γιατί έχω αγχωθει,οταν έβαλε το πρώτο κολποδιαστολεα δεν μπορούσε να διαπεράσει είχα πονέσει κ τον έβγαλε κ πήρε καινούργιο.οταν ομως τον έβγαλε στην άκρη ήταν κόκκινο είχε αιματακι,παιζει να με τραυμάτισε ρε κορίτσια πουθενά;Έχω τρομοκρατηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θέλω να μοιραστω κάτι που είχε γίνει στη μεταφορά γιατί έχω αγχωθει,οταν έβαλε το πρώτο κολποδιαστολεα δεν μπορούσε να διαπεράσει είχα πονέσει κ τον έβγαλε κ πήρε καινούργιο.οταν ομως τον έβγαλε στην άκρη ήταν κόκκινο είχε αιματακι,παιζει να με τραυμάτισε ρε κορίτσια πουθενά;Έχω τρομοκρατηθει.

Μην ανησυχείς όλα είναι ευαίσθητα και κάποιος τραυματισμός μπορεί να γίνει και από εμάς όπως βάζουμε π.χ κολπικά προγεστερόνη σε χάπια ή τζελ.... ρώτησες το γιατρό σου όμως για να ηρεμήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μην ανησυχείς όλα είναι ευαίσθητα και κάποιος τραυματισμός μπορεί να γίνει και από εμάς όπως βάζουμε π.χ κολπικά προγεστερόνη σε χάπια ή τζελ.... ρώτησες το γιατρό σου όμως για να ηρεμήσεις?

Ήταν πολύ βαθιά γύρω απ τη μήτρα όταν πονεσα κ το πίεζε,δεν συνεχιζω με αυτόν το γιατρό αλλά κ τι να του πεις φοβάμαι ότι με τραυμάτισε δε θα το δεχόταν.το έμαθα τώρα από τον άντρα μου αυτό με το αίμα δεν μου το είπε όλες τις μέρες για να μην αγχωθω κ πραγματικά φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θέλω να μοιραστω κάτι που είχε γίνει στη μεταφορά γιατί έχω αγχωθει,οταν έβαλε το πρώτο κολποδιαστολεα δεν μπορούσε να διαπεράσει είχα πονέσει κ τον έβγαλε κ πήρε καινούργιο.οταν ομως τον έβγαλε στην άκρη ήταν κόκκινο είχε αιματακι,παιζει να με τραυμάτισε ρε κορίτσια πουθενά;Έχω τρομοκρατηθει.

@Bloublou85 λυπαμαι. 

Αν δεν αισθανεσαι εμπιστοσυνη να τον αλλαξεις τον γιατρο.

Πανω απο ολα να εισαι ηρεμη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 λυπαμαι. 

Αν δεν αισθανεσαι εμπιστοσυνη να τον αλλαξεις τον γιατρο.

Πανω απο ολα να εισαι ηρεμη. 

 

Καμιά εμπιστοσύνη πραγματικά,του έλεγα να κάνω κάποια εξέταση που είχα αποτύχει κ έλεγε όχι δε χρειάζεται θα μείνεις.κ έμεινα μπουκάλα.να σε ρωτησω θυμάσαι αν στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα παίρνεις κ vibramycin γιατί δεν πήρα ενώ όταν είχα κάνει ωοληψία είχα πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Γεια σας κοριτσια μου ..τι κάνετε;πολυ άγχος έχουμε ολες κ δεν ειναι καλο..χαλαρααααα... :)

Εγω εκλεισα την 6η βδομαδα κυησης (οπως τα μετρανε οι γιατροι..τι πραγμα κ αυτό)..προχθες το βραδυ ειχα την πρωτη μου ναυτια κ εμετο :) ..τι ευτυχια..την δευτερα εχω υπερηχο για την καρδουλα...κοντευω να φαω τα σιδερα μεχρι να ρθει εκεινη η μέρα...αλλα εχω κ αλλο θεμα...24 του μηνα εχουμε βαφτιση κ ειμαι νονα..λετε να μην μ αφησει η γιατρός μου να χω αγκαλια το βαφτιστηρι κ να πρεπει να το κρατάει ο άντρας μου;

Τι όμορφα!!!! Με το καλό και δεν πειράζει ας το κρατήσει ο αντρούλης σου το ίδιο είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ το Σάββατο ξαναπάω για ωοληψία  ,,,,σε άλλο κέντρο με άλλο γιατρό! Δεν ξέρω ακόμη αν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά θα εξαρτηθεί από το ενδομήτριο. Είναι όλα τόσο οικεία γνωρίζω πλέον και κατανοώ όλα τα βήματα ο φόβος όμως είναι κάθε φορά μεγαλύτερος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κορίτσι μου λυπαμαι για το αποτέλεσμα που είχε αλλά μήπως είναι και λιγο νωρίς??κάναμε εμβρυομεταφορα με μια μέρα διαφορα και εμενα μου είπαν να κανω χοριακη την επόμενη εβδομάδα!!!εγώ δε πήρα vibramycin!!!έχω ακούσει ομως ότι κάποιο την δίνουν προληπτικά σε περίπτωση που υπάρχει πιθανότητα για μικρόβιο 

@love30 κορίτσι μου τι να πω!!!!προσπάθησε να μη χάνεις το κουράγιο σου και όλα καλά θα πανε!!!το σπορακι σου είναι εκεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καμιά εμπιστοσύνη πραγματικά,του έλεγα να κάνω κάποια εξέταση που είχα αποτύχει κ έλεγε όχι δε χρειάζεται θα μείνεις.κ έμεινα μπουκάλα.να σε ρωτησω θυμάσαι αν στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα παίρνεις κ vibramycin γιατί δεν πήρα ενώ όταν είχα κάνει ωοληψία είχα πάρει.

Δεν παιρνουμε αντιβιωση στην εμβρυομεταφορα.

Θεσνικη ή Αθηνα εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice δεν ειναι νωρις για την χοριακη. Απλα εσενα σου ειπαν να την κανεις αρκετα αργα. 

@Bloublou85 θυμισε μου. Βλασυοκυστες ειχες;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η love30 είπε:

Τον ρωτησα δηλαδη τη δε βλεπετε καθαρα και μου ειπε εχει σκια απο το ινομιωμα σαν να βλεπω καρδιακη λειτουργια αλλα δεν ειμαι συγουρος και κατι τετοια!

Καλημέρα! Εύχομαι τη Δευτέρα να ακούστε καρδούλα και να πάνε από κει και πέρα όλα καλά! Είναι λογικό να νιώθεις έτσι κοπέλα μου αισιοδοξία και κουράγιο λίγες μερούλες. Όλα να πάνε κατ ευχήν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...