Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

@bebe2 χθες έχασα όλη αυτή την αγωνία με το ρόζ αίμα. Δεν μπήκα καθόλου. Ελπίζω να έχει διπλασιαστει σήμερα!!!

@Bloublou85 να σε πάρω εδώ Γερμανία να κάνεις εδώ την επέμβαση? Σε βάζουν να υπογράψεις ένα χαρτί που μέσες άκρες λέει ότι εάν πεθάνεις δεν φέρει ευθύνη ο γιατρός γιατί όταν μπαίνεις χειρουργείο καταλαβαίνεις ότι παίρνεις το ρίσκο ακόμα και της ίδιας σου της ζωής ?

Και εγώ φοβάμαι σε κάθε χειρουργείο αλλά πραγματικά το χειρότερο ήταν το ανοιχτό που έκανα για σκωληκοειδίτιδα. Αυτά τα λαπαροσκοπικα είναι τίποτα αλήθεια. Σου βάζουν όντως ένα σωληνάκι αλλά μέτα που θα κοιμηθείς. Το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι να αισθάνεσαι λίγο ξερό το λαιμό σου επειδή σε γρατζουνισε λίγο το σωληνάκι. Αυτό δεν είναι τίποτα μπλουμπλουκι. Εγώ το μονο που φοβόμουν πάντα ήταν τα νέα μετά το χειρουργείο. Και δυστυχώς πάντα ακούγαμε χειρότερα νέα από αυτά που περιμέναμε. Νομίζω αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι όταν μπαίνεις για λαπαροσκόπηση. Τι θα βρουν και τι ακριβώς συνίσταται για το πρόβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 ελπίζω σημερα σε μια μεγαλη αυξηση της χοριακης να ηρεμησεις. Παντως τα καφε/ροζ δεν ειναι ενδεικτικα κατι κακου. Οι περισσοτερες εγκυμοσυνες ξεκινανε ετσι ειδικα τις μερες αναμονής της περιοδου και για λιγο καιρο

@ bloublou85 μη φοβάσαι. Δεν εχω κανει λαπαροσκοπιο χειρουργείο αλλα από αυτά που ξέρω ειναι πως ειναι εντελώς ανώδυνη διαδικασία και δεν προκειται να καταλάβεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2018 at 5:52 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Μπεμπούλα μου μπράβο!!!!! Είσαι εγκυούλα κοριτσάκι μου!!!! Τι χαρά είναι αυτή!!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Magaiver κι εδώ οι ίδιες υπογραφές πέφτουν,αποψε σου λέω έβλεπα ολη τη διαδικασία στον ύπνο μου λες κ το ζουσα ένα πράγμα.α υτο που λες είναι το χειρότερο τι θα σου πουν αυτό το τρεμω κι εγώ.εσυ πως είσαι τι έκανες με τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μην φοβάσαι καθόλου. Εγώ έκανα λαπαροσκοπικα  πολυποδα στη μήτρα....πριν 3 Χρόνια! Η διαδικασια ειναι πολυ απλη! Μην φοβάσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ @Magaiver κι εδώ οι ίδιες υπογραφές πέφτουν,αποψε σου λέω έβλεπα ολη τη διαδικασία στον ύπνο μου λες κ το ζουσα ένα πράγμα.α υτο που λες είναι το χειρότερο τι θα σου πουν αυτό το τρεμω κι εγώ.εσυ πως είσαι τι έκανες με τις εξετάσεις;

Να σκέφτεσαι θετικά και ούτε θα καταλάβεις κάτι στο χειρουργείο, ούτε θα βρουν κάτι άσχημο! Θα το δεις!! Εξάλλου ακόμα και αν βρουν κάτι, θα το καθαρίσουν και μετά θα είσαι σουπερ!

Έχω κάνει δυο χειρουργεία με ολική νάρκωση και ίσως και τρία (δεν ρώτησα, αλλά νομίζω ότι την απόξεση στην προηγούμενη παλλίνδρομη που είχα μου την έκαναν με ολική) και δεν κατάλαβα τίποτα, ούτε από το σωληνάκι στον λαιμό που μου είχαν βάλει, ούτε τίποτα!!

Η θετική σκέψη είναι το πιο σημαντικό από όλα, γιατί όπως λένε: "αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!"

 

@bebe2 Ο γιατρός μου με το που έκανα την εμβρυομεταφορά, μου είπε αν δω αίμα δεν σημαίνει τίποτα και να μην αγχωθώ! Μάλιστα μου είχε τονίσει ότι είναι σύνηθες φαινόμενο το αίμα στις αρχές της εγκυμοσύνης και δεν σημαίνει τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

@Bloublou85 μην φοβάσαι καθόλου. Εγώ έκανα λαπαροσκοπικα  πολυποδα στη μήτρα....πριν 3 Χρόνια! Η διαδικασια ειναι πολυ απλη! Μην φοβάσαι καθόλου!

Σε ποιο μαιευτήριο θα το κανείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 δεν το ήξερα ότι και Ελλάδα υπογράφεις... Δυο χειρουργεία που έχω κάνει Ελλάδα δεν το κατάλαβα ότι με ενημέρωσαν για τους κινδύνους της εγχείρησης και ότι μπορεί να μην βγω ζωντανή.. Ίσως εδώ είναι πιο τυπικοί και σου λένε ακόμα και τις πιο σπάνιες επιπλοκές για να είναι καλυμμένοι μην τους κάνεις μήνυση.. 

Ξέρεις ότι πρέπει να γίνει η επέμβαση για να βρεθεί εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και γίνεται το σωστό σε αυτή τη φάση. Πάντως από πόνο τουλάχιστον μην φοβάσαι. Δεν θα πονέσεις ιδιαίτερα. Ούτε το σωληνάκι ούτε ο καθετήρας ούτε η παροχετευση (εάν χρειαστείς) πονάνε. 

Έκανα τις εξετάσεις που ζήτησαν από Ελλάδα ναι. Μόνο ο δείκτης της καρδιολιπινης ήταν ανεβασμένος. Θα τον επαναλάβω σε λίγους μήνες και εάν είναι υψηλός πάλι θα πάω σε αιματολογο για ξεσκόνισμα. Πάντως για την εξωσωματική δεν ενοχλεί γιατί θα πάρω ασπιρίνη και θα κάνω τις αντιπηκτικες. Παίρνω και κάτι χάπια από προχθές για τον θυρωειδη. Είπε ο παθολόγος μου εδώ ότι είναι καλό όταν ετοιμάζεσαι για εγκυμοσύνη να είναι κάτω από 2 η TSH. Εσύ έχεις κάνει αναλυτικό προγεννητικο έλεγχο? Έκανα μια εξέταση γονιδίου (λέγεται MTHFR-C677T) και βγήκε ότι είμαι ετεροζυγωτης. Τους έστειλα τα αποτελέσματα αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα με Ελλάδα για να μας πουν εάν πρέπει να ελεγχθεί και ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 δεν το ήξερα ότι και Ελλάδα υπογράφεις... Δυο χειρουργεία που έχω κάνει Ελλάδα δεν το κατάλαβα ότι με ενημέρωσαν για τους κινδύνους της εγχείρησης και ότι μπορεί να μην βγω ζωντανή.. Ίσως εδώ είναι πιο τυπικοί και σου λένε ακόμα και τις πιο σπάνιες επιπλοκές για να είναι καλυμμένοι μην τους κάνεις μήνυση.. 

Ξέρεις ότι πρέπει να γίνει η επέμβαση για να βρεθεί εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και γίνεται το σωστό σε αυτή τη φάση. Πάντως από πόνο τουλάχιστον μην φοβάσαι. Δεν θα πονέσεις ιδιαίτερα. Ούτε το σωληνάκι ούτε ο καθετήρας ούτε η παροχετευση (εάν χρειαστείς) πονάνε. 

Έκανα τις εξετάσεις που ζήτησαν από Ελλάδα ναι. Μόνο ο δείκτης της καρδιολιπινης ήταν ανεβασμένος. Θα τον επαναλάβω σε λίγους μήνες και εάν είναι υψηλός πάλι θα πάω σε αιματολογο για ξεσκόνισμα. Πάντως για την εξωσωματική δεν ενοχλεί γιατί θα πάρω ασπιρίνη και θα κάνω τις αντιπηκτικες. Παίρνω και κάτι χάπια από προχθές για τον θυρωειδη. Είπε ο παθολόγος μου εδώ ότι είναι καλό όταν ετοιμάζεσαι για εγκυμοσύνη να είναι κάτω από 2 η TSH. Εσύ έχεις κάνει αναλυτικό προγεννητικο έλεγχο? Έκανα μια εξέταση γονιδίου (λέγεται MTHFR-C677T) και βγήκε ότι είμαι ετεροζυγωτης. Τους έστειλα τα αποτελέσματα αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα με Ελλάδα για να μας πουν εάν πρέπει να ελεγχθεί και ο άντρας μου.

Έχω κάνει έλεγχο θυροειδή όντως τώρα που το βλέπω εμένα ή tsh είναι 0,85. Και τώρα βλέπω στις αίματος ότι τα μονοπυρηνα είναι με μαύρο 1,8 αλλά μου είπαν όλοι ότι είναι οκ.ε εξετάσεις γονιδίων κτλ όχι δεν εχουμε κάνει μέχρι τώρα μας είπαν δε χρειάζεται,να δούμε τώρα τι θα δούμε κ μετά τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω κάνει έλεγχο θυροειδή όντως τώρα που το βλέπω εμένα ή tsh είναι 0,85. Και τώρα βλέπω στις αίματος ότι τα μονοπυρηνα είναι με μαύρο 1,8 αλλά μου είπαν όλοι ότι είναι οκ.ε εξετάσεις γονιδίων κτλ όχι δεν εχουμε κάνει μέχρι τώρα μας είπαν δε χρειάζεται,να δούμε τώρα τι θα δούμε κ μετά τα υπόλοιπα.

Τα μονοπυρηνα μου είπαν ότι ίσως είναι και από αλλεργίες. Δεν έδωσε σημασία ούτε σε μένα ο γιατρός. Τώρα η λαπαροσκόπηση και μετά βλέπετε για έξτρα εξετάσεις. Είναι και πανάκριβες αυτές οι γονιδιακές δεν τις κάνεις έτσι για πλάκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Τα μονοπυρηνα μου είπαν ότι ίσως είναι και από αλλεργίες. Δεν έδωσε σημασία ούτε σε μένα ο γιατρός. Τώρα η λαπαροσκόπηση και μετά βλέπετε για έξτρα εξετάσεις. Είναι και πανάκριβες αυτές οι γονιδιακές δεν τις κάνεις έτσι για πλάκα.

Εμάς μας είπαν δεν έχει να κάνει με γονιδιακο η χρωμοσωμική ανωμαλία κτλ γιατί ακόμα κ τότε τα εμβρυα εμφυτευονται αλλά δεν προχωράνε,εμενα δε γίνεται καθόλου εμφύτευση κάτι τα εμποδίζει.το κουφό με μένα που ο γιατρός δεν ξέρει να το εξηγήσει είναι ότι ενώ αυξάνονταν τα οιστρογόνα είχα δηλ.1300 το ενδομητριο έπεφτε.κατι υπαρχει κ το εμποδίζει τώρα τι είναι θα μάθουμε.α! Αυτό που ελεγες για να αλλάξετε τον κύκλο,θα τον αλλάξω κι εγώ θα πάρω duphaston τώρα τη 15η μέρα για να μου έρθει περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 αδίκως αγχωνεσαι με αυτα που διαβαζεις στο διαδικτυο. Δεν υπαρχει λογος. Η διαδικασια ειναι σχεδον ανώδυνη. 

@Magaiver μου αυτος ο ελεγχος των γονιδιων που ανεφερες αφορα την θρομβοφιλια, αν δεν κανω λαθος. Ειμαι κι εγω ετεροζυγωτης σε δυο γονιδια. Ειχα επισκεφθει αιματολογο κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται για αυτα τα γονιδια ουτε σαλοσπιρ να παρω ουτε αντιπηκτικες να κανω. Δεν κινδυνευω απο θρομβωση δηλαδη. 

Αλλα επειδη οι εξωσωματικοι λεει προτεινουν την αντιπηκτικη αγωγη για καλυτερη αιματωση της μητρας αν μου πουν να παρω αγωγη να την παρω. 

Αν θες θα κοιταξω να δω ακριβως και σε ποια δυο γονιδια ειμαι ετεροζυγωτης. 

Κι εγω υπεγραψα συναινεση πριν το χειρουργειο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2018 at 9:23 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Και εγώ κορίτσι έπαιρνα 2 prezolon των 5 mg κάθε μέρα,έτσι μου είπε η αιματολόγος,ο γυναικολόγος στο κέντρο δεν ήθελε να μου δώσει καθόλου.Εγώ τον αγνόησα και ακολούθησα τη θεραπεία της αιματολόγου.Βέβαια την ξεκινάω από τη πρώτη μέρα διέγερσης και μέχρι τη χοριακή.

τι εννοεις απο την διεγερση?? της εξωσωματικης με ενεσεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85, έλα βρε κοριτσάκι, δεν είναι τίποτα το χειρουργείο αυτό. Τώρα άμα ακούμε όοοοολα τα απίθανα σενάρια και τρομάζουμε, είναι σαν αυτό που λέμε ότι δε θα βγαίνουμε έξω από το σπίτι, γιατί μπορεί να μας πατήσει αυτοκίνητο. Μην αρχίσεις να αγχώνεσαι από τώρα. Έχουμε ένα μήνα σχεδόν μπροστά μας, θα σου σπάσουν τα νεύρα. 

@bebe2 μου, σε σκέφτομαι που αγωνιάς αν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όλα θα είναι τέλεια. Θα έχεις καλά αποτελέσματα και θα ηρεμήσεις.

@nikona μου ευτυχώς που έχουμε και εσένα βρε κορίτσι και μας λες μόνο ευχάριστα. Όλα καλά και ήρεμα όπως μέχρι τώρα εύχομαι να κυλήσουν. Και να τον πάρεις αγκαλίτσα με το καλό. [smilie=love9.gif].

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85, έλα βρε κοριτσάκι, δεν είναι τίποτα το χειρουργείο αυτό. Τώρα άμα ακούμε όοοοολα τα απίθανα σενάρια και τρομάζουμε, είναι σαν αυτό που λέμε ότι δε θα βγαίνουμε έξω από το σπίτι, γιατί μπορεί να μας πατήσει αυτοκίνητο. Μην αρχίσεις να αγχώνεσαι από τώρα. Έχουμε ένα μήνα σχεδόν μπροστά μας, θα σου σπάσουν τα νεύρα. 

@bebe2 μου, σε σκέφτομαι που αγωνιάς αν και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όλα θα είναι τέλεια. Θα έχεις καλά αποτελέσματα και θα ηρεμήσεις.

@nikona μου ευτυχώς που έχουμε και εσένα βρε κορίτσι και μας λες μόνο ευχάριστα. Όλα καλά και ήρεμα όπως μέχρι τώρα εύχομαι να κυλήσουν. Και να τον πάρεις αγκαλίτσα με το καλό. [smilie=love9.gif].

Τώρα δεν έχω καθόλου το πρωί ελάχιστα ! Έχω ηρεμήσει λίγο χθες όλο το βράδυ δεν μπορούσα να ηρεμήσω! Άντε να δούμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona είναι για τη θρομβοφυλια? Νόμιζα ότι είναι για διάφορες ασθένειες. Κάτι σαν ανωμαλία γενετική. Θες να κοιτάξεις εαν ήταν αυτό το γονίδιο? Γιατί έκανα και ένα άλλο που βγήκε κανονικό.

Τώρα που τελείωσαν οι βαριές εξετάσεις μπορείς να πεις ένα ουφ!? Πως νιώθεις? Έχεις άγχος για το μωρό? Ή είσαι χαλαρή με την εγκυμοσύνη? Ποτέ σου έχει δώσει ο γιατρός καταληκτικη ημερομηνια?

@bebe2 ποτέ θα βγει το αποτέλεσμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμάς μας είπαν δεν έχει να κάνει με γονιδιακο η χρωμοσωμική ανωμαλία κτλ γιατί ακόμα κ τότε τα εμβρυα εμφυτευονται αλλά δεν προχωράνε,εμενα δε γίνεται καθόλου εμφύτευση κάτι τα εμποδίζει.το κουφό με μένα που ο γιατρός δεν ξέρει να το εξηγήσει είναι ότι ενώ αυξάνονταν τα οιστρογόνα είχα δηλ.1300 το ενδομητριο έπεφτε.κατι υπαρχει κ το εμποδίζει τώρα τι είναι θα μάθουμε.α! Αυτό που ελεγες για να αλλάξετε τον κύκλο,θα τον αλλάξω κι εγώ θα πάρω duphaston τώρα τη 15η μέρα για να μου έρθει περίοδος.

Ναι το θυμάμαι ότι το ενδομητριο δεν παχαινε. Τι υποπτεύεται ο γιατρός ότι συνέβη σου είπε? Και εγώ συνεχόμενα τώρα παίρνω cyclacur μέχρι 31 Δεκεμβρίου για να αλλάξουμε τον κύκλο.Αυτα τα duphaston τι είναι? Σαν αντισυλληπτικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona είναι για τη θρομβοφυλια? Νόμιζα ότι είναι για διάφορες ασθένειες. Κάτι σαν ανωμαλία γενετική. Θες να κοιτάξεις εαν ήταν αυτό το γονίδιο? Γιατί έκανα και ένα άλλο που βγήκε κανονικό.

Τώρα που τελείωσαν οι βαριές εξετάσεις μπορείς να πεις ένα ουφ!? Πως νιώθεις? Έχεις άγχος για το μωρό? Ή είσαι χαλαρή με την εγκυμοσύνη? Ποτέ σου έχει δώσει ο γιατρός καταληκτικη ημερομηνια?

@bebe2 ποτέ θα βγει το αποτέλεσμα?

Magaiver Μου, λοιπον εχω μπροστα μου τα αποτελεματα των εξετασεων και ο τιτλος γραφει: Ανίχνευση μεταλλάξεων συσχετιζόμενων με καρδιαγγειακές παθήσεις και θρομβοφιλική προδιάθεση.

Θα σου γραψω ακριβώς όπως τα γράφει το χαρτί, μόνο ομως αυτα της ετεροζυγωτιας. Τα φυσιολογικά αποτελεσματα των αλλων γονιδιων δεν στα γραφω παρα μονο αν τα θελεις.

ομοκυστεΐνη(ΜΤHFR,C677T) : ετεροζυγώτης   

ομοκυστεΐνη(ΜΤHFR, A1298C) : ετεροζυγώτης

Εμενα λοιπον ο αιματολογος μου ειπε να μην με απασχολησει καθολου διοτι η ετεροζυγωτιαςσε αυτα τα δυο γονιδια δεν δημιουργει κανεναν κινδυνο για θρομβωσεις οποτε δεν χρειαζομαι αντιπηκτικη αγωγη.

Μαζι με αυτες ομως τις εξετασεις, στο πακετο για την θρομβοφιλια ηταν κι αλλες εξετασεις οπως τα αντισωματα καρδιολιπνης, γλυκοπρωτεινης, αντισταση στην πρωτεινη c, ομοκυστεΐνη και διαφορα αλλα. Σε εμενα ητν ολα φυσιολογικα εκτος απο την ομοκυστεΐνη που ειχε βρεθει ελαφρως ανεβσμενη (15,5 με φυσιολογικες τιμες 5-13). Μου συστηθηκε μονο να παιρνω φιλισιν(φυλικο οξυ) για να πεσει η ομοκυστεινη.

Ερωτηση: με τα cyclacur βρηκατε ακρη ή χρειαζεσαι να σου στειλω τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Magaiver Μου, λοιπον εχω μπροστα μου τα αποτελεματα των εξετασεων και ο τιτλος γραφει: Ανίχνευση μεταλλάξεων συσχετιζόμενων με καρδιαγγειακές παθήσεις και θρομβοφιλική προδιάθεση.

Θα σου γραψω ακριβώς όπως τα γράφει το χαρτί, μόνο ομως αυτα της ετεροζυγωτιας. Τα φυσιολογικά αποτελεσματα των αλλων γονιδιων δεν στα γραφω παρα μονο αν τα θελεις.

ομοκυστεΐνη(ΜΤHFR,C677T) : ετεροζυγώτης   

ομοκυστεΐνη(ΜΤHFR, A1298C) : ετεροζυγώτης

Εμενα λοιπον ο αιματολογος μου ειπε να μην με απασχολησει καθολου διοτι η ετεροζυγωτιαςσε αυτα τα δυο γονιδια δεν δημιουργει κανεναν κινδυνο για θρομβωσεις οποτε δεν χρειαζομαι αντιπηκτικη αγωγη.

Μαζι με αυτες ομως τις εξετασεις, στο πακετο για την θρομβοφιλια ηταν κι αλλες εξετασεις οπως τα αντισωματα καρδιολιπνης, γλυκοπρωτεινης, αντισταση στην πρωτεινη c, ομοκυστεΐνη και διαφορα αλλα. Σε εμενα ητν ολα φυσιολογικα εκτος απο την ομοκυστεΐνη που ειχε βρεθει ελαφρως ανεβσμενη (15,5 με φυσιολογικες τιμες 5-13). Μου συστηθηκε μονο να παιρνω φιλισιν(φυλικο οξυ) για να πεσει η ομοκυστεινη.

Ερωτηση: με τα cyclacur βρηκατε ακρη ή χρειαζεσαι να σου στειλω τελικα;

Κ εγώ είχα υψηλή ομοκυστείνη κ εκτός από φυλικό έκανα κ ενέσεις inohep 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@nikona είναι για τη θρομβοφυλια? Νόμιζα ότι είναι για διάφορες ασθένειες. Κάτι σαν ανωμαλία γενετική. Θες να κοιτάξεις εαν ήταν αυτό το γονίδιο? Γιατί έκανα και ένα άλλο που βγήκε κανονικό.

Τώρα που τελείωσαν οι βαριές εξετάσεις μπορείς να πεις ένα ουφ!? Πως νιώθεις? Έχεις άγχος για το μωρό? Ή είσαι χαλαρή με την εγκυμοσύνη? Ποτέ σου έχει δώσει ο γιατρός καταληκτικη ημερομηνια?

@bebe2 ποτέ θα βγει το αποτέλεσμα?

Το απογευματάκι σε κανένα δίωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...