Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

@Bloublou85, σήμερα βγαίνεις και με άδεια του γιατρού;

@bebe2 υπομονή κοριτσάκι μου τώρα και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Bloublou85, σήμερα βγαίνεις και με άδεια του γιατρού;

@bebe2 υπομονή κοριτσάκι μου τώρα και όλα θα πάνε καλά.

Καλημερααα, βγηκα και χτες με άδεια δική μου,πηγα τζάμπο άμα με δεις είχα πάρει μαζί κ την αντιπηκτική κ βαρουσα ένεση στο πάρκινγκ.πως μου είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημερααα, βγηκα και χτες με άδεια δική μου,πηγα τζάμπο άμα με δεις είχα πάρει μαζί κ την αντιπηκτική κ βαρουσα ένεση στο πάρκινγκ.πως μου είσαι εσύ;

Έτσι σε θέλω.  Εγώ περιμένω την Παρασκευή για χοριακη και ίσως πρώτο υπέρηχο και νιώθω σαν τον Πυρρο Δήμα. Λέω στον εαυτό μου συνέχεια "Κάτσε κάτω από τη μπάρα" (του αγχους). Αυτός λέω 400 κιλά σήκωσε, εγώ να μη σηκώσω 400 μοναδουλες χοριακης άμα κάτσω καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έτσι σε θέλω.  Εγώ περιμένω την Παρασκευή για χοριακη και ίσως πρώτο υπέρηχο και νιώθω σαν τον Πυρρο Δήμα. Λέω στον εαυτό μου συνέχεια "Κάτσε κάτω από τη μπάρα" (του αγχους). Αυτός λέω 400 κιλά σήκωσε, εγώ να μη σηκώσω 400 μοναδουλες χοριακης άμα κάτσω καλά; 

Χαχαχαχα δε τη φοβάμαι σου λέω τη νυφαδια μου,ποιος πυρρος τώρα αυτή έχει γίνει κεντερης κ τρεχει,η ταν να μη πάρει τα πάνω της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εσένα τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός;

Εμένα μου είπε να μη σηκώνω βάρη να μην κάνω δουλειές χωρίς υπερβολές να μην κάτσω ξάπλα δλδ ! Παρ όλα αυτά επειδή την προηγούμενη φορά από την επόμενη μέρα πήγα δουλειά και σούπερ αυτή τη φορά είπα να το κάνω αλλιώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Εμένα μου είπε να μη σηκώνω βάρη να μην κάνω δουλειές χωρίς υπερβολές να μην κάτσω ξάπλα δλδ ! Παρ όλα αυτά επειδή την προηγούμενη φορά από την επόμενη μέρα πήγα δουλειά και σούπερ αυτή τη φορά είπα να το κάνω αλλιώς 

Εντάξει ναι τωρα ξεκουρασου γιατί είναι κι ή πρωτη μερα,τη πρώτη μέρα είναι πολύ ωραία το απολαμβανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Εντάξει ναι τωρα ξεκουρασου γιατί είναι κι ή πρωτη μερα,τη πρώτη μέρα είναι πολύ ωραία το απολαμβανεις.

Αφού έχω και το οκ από τη δουλειά θα κάτσω όλη τη βδομάδα και μακάρι να είναι τυχερή αυτή η φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε κορίτσια, να μας ανακοινώσετε ευχάριστα νέα!!!!!

Να μην καταπιέζεστε και να περνάτε όμορφα, είτε επιλέξετε να είστε ξεκούραστες, είτε επιλέξετε να κάνετε κάποια δραστηριότητα (εντάξει, δεν είπαμε να ξεκινήσετε Bungee Jumping). Στην εγκυμοσύνη του γιού μου, καπάκι μετά την εμβρυομεταφορά ήρθα στο γραφείο και δεν μετά στο σπίτι είχα να φροντίσω την κόρη μου και τον καλό μου.... Δεν άλλαξε τίποτα απολύτως στο πρόγραμμα μου και παρόλα αυτά το φασόλι τρύπωσε και εξελίχθηκε σε αγόραρο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΑΚΙ χαίρομαι που λες ότι δεν παίζει ρόλο τελικά γιατι και εγώ αυτή την εντύπωση έχω.

Ρε κορίτσια η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ που έχει εξαφανιστεί??? Δεν παρακολουθούν και εκείνοι το ενδομητριο? Λέτε να είναι και εκείνη έγκυος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@ΜΑΡΑΚΙ χαίρομαι που λες ότι δεν παίζει ρόλο τελικά γιατι και εγώ αυτή την εντύπωση έχω.

Ρε κορίτσια η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ που έχει εξαφανιστεί??? Δεν παρακολουθούν και εκείνοι το ενδομητριο? Λέτε να είναι και εκείνη έγκυος??

Καλά θα τρελαθω τελειως!που να είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@ΜΑΡΑΚΙ χαίρομαι που λες ότι δεν παίζει ρόλο τελικά γιατι και εγώ αυτή την εντύπωση έχω.

Ρε κορίτσια η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ που έχει εξαφανιστεί??? Δεν παρακολουθούν και εκείνοι το ενδομητριο? Λέτε να είναι και εκείνη έγκυος??

Mag  έτσι λέω και εγώ δεν παίζει ρόλο. Το τί έκανα αλλά πιάστηκε δε λέγεται. Και κάπνισμα να δεις, φουγάρο και άγχος φουλ. Δε νομίζω ότι το να τα έχουμε λιλί - κοκό κάνει κάτι. Νομίζω ότι οι γιατροί εδώ το λένε για να μην τους ρίξεις ευθύνη ότι δε σου το είπανε και κυρίως ώστε μετά να μη νιώθουν οι γυναίκες τύψεις και ενοχές. 

Ρε κορίτσι και εγώ τη σκέφτομαι την Εμμανουήλ. Ελπίζω να την έχει κάνει την ετ γιατί έχουν περάσει οι μέρες. Μακάρι να έχουν πάει καλά τα πράγματα και γι αυτό να έχει χαθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Mag  έτσι λέω και εγώ δεν παίζει ρόλο. Το τί έκανα αλλά πιάστηκε δε λέγεται. Και κάπνισμα να δεις, φουγάρο και άγχος φουλ. Δε νομίζω ότι το να τα έχουμε λιλί - κοκό κάνει κάτι. Νομίζω ότι οι γιατροί εδώ το λένε για να μην τους ρίξεις ευθύνη ότι δε σου το είπανε και κυρίως ώστε μετά να μη νιώθουν οι γυναίκες τύψεις και ενοχές. 

Ρε κορίτσι και εγώ τη σκέφτομαι την Εμμανουήλ. Ελπίζω να την έχει κάνει την ετ γιατί έχουν περάσει οι μέρες. Μακάρι να έχουν πάει καλά τα πράγματα και γι αυτό να έχει χαθεί.

Ναι μωρέ..Σιγά τώρα.. Απλά εάν κάνεις εμβρυομεταφορα το σκέφτεσαι κιόλας... Τώρα που είσαι έγκυος όμως πρόσεχε!? Εσεις για ποίο λόγο ακριβώς κάνατε την εξωσωματική? Θέλω να πω προφανώς και δεν ήταν μονόδρομος εκ του αποτελέσματος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι μωρέ..Σιγά τώρα.. Απλά εάν κάνεις εμβρυομεταφορα το σκέφτεσαι κιόλας... Τώρα που είσαι έγκυος όμως πρόσεχε!? Εσεις για ποίο λόγο ακριβώς κάνατε την εξωσωματική? Θέλω να πω προφανώς και δεν ήταν μονόδρομος εκ του αποτελέσματος!!!

 Δε μας είχε πει κανείς ότι δε γίνεται, ίσα- ίσα, για αυτό κάναμε και μόνοι μας. Έχω μόνο μία σάλπιγγα λόγω σαλπιγγεκτομής, άρα χάνουμε το μισό χρόνο και είμαι 39, κοινώς πιεζόμαστε από το χρόνο και ο γιατρός μου είναι πολύ πιεστικός με το θέμα των ''καλών ωαρίων'' για αυτό δεν αφήνουμε κανένα να πάει χαμένο και  κάνουμε αυτές τις ταρζανιές. Προσέχω Mag μου, μόνο δουλειά και λίγο περπάτημα που κάνει και καλό και μετά ξεκούραση. Σε ευχαριστώ πολύ [smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου ναι, ειναι η τελευταια "μεγάλη" εξέυαση. Ουσιαστικα οι δυο πιο σημαντικες ειναι η αυχενικη διαφάνεια και η β' επιπέδου. Η καμπυλη σακχαρου γινεται αναμεσα στην 23η με 26η εβδομαδα. Εγω τωρα ειμαι 19εβδ και 5 ημερων. Πλησιαζει κι αυτη η εξεταση. Εσυ εισαι καλα μαγκαιβερ μου?

@Bloublou85 κα πολυ καλα εκανες κ πηγες τζαμπο! Ετσι να αλλαξεις λιγο παραστασεις κ σκεψεις. 

@bebe2 υπομονη. Κατσε οσο μπορεις κ κανε όπως αισθανεσαι. Ολα θα πανε καλα.

@Πιου-πιου μου πώς εισαι? Μες την αγωνια για την χοριακη κ τον υπερηχο? Λογικο. Ολα ομως θα ειναι καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Αχ κοριτσάκια μου γλυκά.....

Ότι θα θυμόμουν και θα κατανουσα τα λόγια του Καβάφη στα 39 μου....Στις 12 την νύχτα.....Τώρα κατάλαβα ποια είναι η δική μου Ιθάκη =bebe

 http://www.kavafis.gr/poems/content.asp?id=81

Καλή επιτυχία σε Όλες! Εγώ θα πάω την Πέμπτη για χοριακη....με 2 βλαστοκυστες μια ΑΑ & μια CC...Για να δούμε αυτή την φορά! Βέβαια την Κυριακη ειχα  κάτι δυνατούς πόνους στην κοιλιά κ στη μέση για 3 ώρες! Σήμερα κάτι πονάκια χαμηλα.....ελπιζω κοριτσια να μην ερχεται αυτη η Π...... η περίοδος!

Επίσης λαμβάνει καμια υποθετα utrogestan? Αυτά προκαλούν τόση δυσκοιλιότητα που ...Ότι και να κάνω...Είναι όλα πετρωμενα!Τι βρώμη....Τι κάτι ακτινίδια...,τι γιαούρτια με προβιοτικα....,Δεν πιάνει τίποτα...Εκτός από το υποθετο Γλυκερίνης! Τι βάσανο κι αυτό....φοβαμαι καθε φορα που σφιγγομαι...οτι θα αποτυχει παλι η εξωσωματικη!

Αφού σκέφτομαι εάν μείνω έγκυος να γινω χορτοφάγος μπας και λύτρωση!

Περιμένω τα σχόλια σας!

Με το καλό μια μεγάλη χοριακή!!!!! Είναι δύσκολα με τόση προγεστερόνη ναι ... εγώ έπαιρνα 1-2 κουταλιές Duphalac που μου επέτρεπε ο γιατρός. Υπομονή!!! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Ποιος αποφασίζει εάν θα είναι βλαστοκυστη ή γονιμοποιημένο ωάριο;

Για βλαστοκυστη πρέπει να έχει κανονιστεί από πριν ή ένα γονιμοποιημένο ωάριο που είναι καταψυγμενο μπορεί να γίνει;

Η βλαστοκυστη έχει περισσότερες πιθανότητες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Ποιος αποφασίζει εάν θα είναι βλαστοκυστη ή γονιμοποιημένο ωάριο;

Για βλαστοκυστη πρέπει να έχει κανονιστεί από πριν ή ένα γονιμοποιημένο ωάριο που είναι καταψυγμενο μπορεί να γίνει;

Η βλαστοκυστη έχει περισσότερες πιθανότητες;

Γεια σου κορίτσι. Αποφασίζει ο γιατρός και ο εμβρυολογος. Αν υπάρχουν την 3η ημέρα αρκετά έμβρυα (πάνω από 5,6) συνήθως προχωράνε κάποια για βλαστοκυστες. Αλλά μπορεί και όλα ακόμα αν είναι πράγματι πολλά (π.χ 10), αλλά και κανένα αν είναι 5,6. Ανάλογα με την περίπτωση. Άλλοι λένε ότι οι βλαστ είναι καλύτερες γιατί έχει φανεί ότι είναι πιο δυνατά έμβρυα και έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες εμφυτευσης και άλλοι ότι μεταξύ 3 και 5 ημέρας πολλά καλά έμβρυα που θα τα κατάφερναν στη μήτρα δεν επιβιώνουν στο εργαστήριο. Θα σε ενημερώσει ο γιατρός σου όμως καλύτερα και θα αποφασίσει ανάλογα με το πως θα πάνε τα έμβρυα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Ποιος αποφασίζει εάν θα είναι βλαστοκυστη ή γονιμοποιημένο ωάριο;

Για βλαστοκυστη πρέπει να έχει κανονιστεί από πριν ή ένα γονιμοποιημένο ωάριο που είναι καταψυγμενο μπορεί να γίνει;

Η βλαστοκυστη έχει περισσότερες πιθανότητες;

Γεια σου france.

Ενα ωαριο που εχει γονιμοποιηθει ονομαζεται εμβρυο. Στις εξωσωματικες τα εμβρυα που χρησιμοποιουνται ειναι δυο, τριών ή πέντε ημερών. Τα εμβρυα 5 ημερών ονομαζονται βλαστοκυστες.

Την αποφαση την παιρνει ουσιαστικα ο εμβρυολογος ο οποιος βλεπει κ αξιολογει τα εμβρυα. Στο περιβαλλον του εργαστηριου, εκτος μητρας δηλαδη, ενα αριστο εμβρυο δυο τριων ημερων μπορει να μην καταφερει να επιβιωσει 5 ημερες ωσπου να γινει βλαστοκυστη. Οπότε καποιες φορες οι γιατροι δεν το προτεινουν να τα αφησουν να γινουν βλαστοκυστες. 

Λενε, πως αν ενα εμβρυο επιβιωσει στο εργαστηριο μεχρι το σταδιο της βλαστοκυστης εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εμφυτευθει. Αλλα φυσικα δεν ειναι σιγουρο. 

Γενικα οι περισσοτεροι τα αφηνουμ οταν ειναι φρεσκα να προχωρησουν κ μετα τα καταψυχουν. 

Αλλα υπαρχουν κ περιπτωσεις που αφου τα αποψυξουν ως εμβρυα μιας, δυο ή τριων ημερων, επιλεγουν να τα αφησουν στο εργαστηριο για να φτασουν να γινουν βλαστοκυστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Αχ κοριτσάκια μου γλυκά.....

Ότι θα θυμόμουν και θα κατανουσα τα λόγια του Καβάφη στα 39 μου....Στις 12 την νύχτα.....Τώρα κατάλαβα ποια είναι η δική μου Ιθάκη =bebe

 http://www.kavafis.gr/poems/content.asp?id=81

Καλή επιτυχία σε Όλες! Εγώ θα πάω την Πέμπτη για χοριακη....με 2 βλαστοκυστες μια ΑΑ & μια CC...Για να δούμε αυτή την φορά! Βέβαια την Κυριακη ειχα  κάτι δυνατούς πόνους στην κοιλιά κ στη μέση για 3 ώρες! Σήμερα κάτι πονάκια χαμηλα.....ελπιζω κοριτσια να μην ερχεται αυτη η Π...... η περίοδος!

Επίσης λαμβάνει καμια υποθετα utrogestan? Αυτά προκαλούν τόση δυσκοιλιότητα που ...Ότι και να κάνω...Είναι όλα πετρωμενα!Τι βρώμη....Τι κάτι ακτινίδια...,τι γιαούρτια με προβιοτικα....,Δεν πιάνει τίποτα...Εκτός από το υποθετο Γλυκερίνης! Τι βάσανο κι αυτό....φοβαμαι καθε φορα που σφιγγομαι...οτι θα αποτυχει παλι η εξωσωματικη!

Αφού σκέφτομαι εάν μείνω έγκυος να γινω χορτοφάγος μπας και λύτρωση!

Περιμένω τα σχόλια σας!

Κορίτσι, καταλαβαίνουμε όλες την αγωνία σου γιατί το έχουμε περάσει. Για μένα προσωπικά δεν υπάρχει άλλη δύσκολη φάση στην εξ, αλλά η αναμονή σκοτώνει. Κάνε υπομονή για τις παρενέργειες. Όσον αφορά τα φάρμακα που με ρώτησες,  δεν περιμέναμε να πιαστεί λόγω των φαρμάκων αλλά αν τα κόβαμε ξαφνικά θα το σοκαραμε γι αυτό και συνέχισα τα utrogestan (3) , 1 cyclacur αντί δύο,  το felicine, το σαλοσπιρ και ένα υποθετο προγεστερονης. Έκοψα μόνο κορτιζόνη και τις ενέσεις clexane και μειωσα τα σικλακουρ. Όλες τα ίδια περνούμε οπότε μην ανησυχείς. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.  Η Πέμπτη είναι 1 μέρα και σήμερα! Περιμένουμε μια τεράστια χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως βρε κορίτσια είμαι οκ με τη δυσκοιλιότητα δεν ξέρω ενώ πήρα γάλα μαγνησιας δεν το χρησιμοποίησα ακόμα γιατί είμαι κανονικά.επισης για τις βλαστοκύστες που λετε,ειναι κάποιες γυναικες που θέλουν αποκλειστικα βλαστοκυστη δηλ εκεί που ήμουν άκουσα αν δεν κάνω βλαστοκυστη δεν κάνω εμβρυομεταφορα.δε ξέρω εγώ αποφασισα να κάνω αυτό που μου λέει ο γιατρός κι ο εμβρυολογος παρόλο που θα μπορούσα να πω να τα αφήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Γεια σου france.

Ενα ωαριο που εχει γονιμοποιηθει ονομαζεται εμβρυο. Στις εξωσωματικες τα εμβρυα που χρησιμοποιουνται ειναι δυο, τριών ή πέντε ημερών. Τα εμβρυα 5 ημερών ονομαζονται βλαστοκυστες.

Την αποφαση την παιρνει ουσιαστικα ο εμβρυολογος ο οποιος βλεπει κ αξιολογει τα εμβρυα. Στο περιβαλλον του εργαστηριου, εκτος μητρας δηλαδη, ενα αριστο εμβρυο δυο τριων ημερων μπορει να μην καταφερει να επιβιωσει 5 ημερες ωσπου να γινει βλαστοκυστη. Οπότε καποιες φορες οι γιατροι δεν το προτεινουν να τα αφησουν να γινουν βλαστοκυστες. 

Λενε, πως αν ενα εμβρυο επιβιωσει στο εργαστηριο μεχρι το σταδιο της βλαστοκυστης εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εμφυτευθει. Αλλα φυσικα δεν ειναι σιγουρο. 

Γενικα οι περισσοτεροι τα αφηνουμ οταν ειναι φρεσκα να προχωρησουν κ μετα τα καταψυχουν. 

Αλλα υπαρχουν κ περιπτωσεις που αφου τα αποψυξουν ως εμβρυα μιας, δυο ή τριων ημερων, επιλεγουν να τα αφησουν στο εργαστηριο για να φτασουν να γινουν βλαστοκυστες. 

Hello εμένα ο Γιατρός μου και στις 2 προσπάθειες....μου είπε Πάμε για βλαστοκυστες! Βέβαια από τα 8 έζησαν τα 5! Αλλά να ξέρεις ότι οι κατεψυγμένες βλαστοκυστες έχουν εξίσου πολλές επιτυχίες!

Good luck μικρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι, καταλαβαίνουμε όλες την αγωνία σου γιατί το έχουμε περάσει. Για μένα προσωπικά δεν υπάρχει άλλη δύσκολη φάση στην εξ, αλλά η αναμονή σκοτώνει. Κάνε υπομονή για τις παρενέργειες. Όσον αφορά τα φάρμακα που με ρώτησες,  δεν περιμέναμε να πιαστεί λόγω των φαρμάκων αλλά αν τα κόβαμε ξαφνικά θα το σοκαραμε γι αυτό και συνέχισα τα utrogestan (3) , 1 cyclacur αντί δύο,  το felicine, το σαλοσπιρ και ένα υποθετο προγεστερονης. Έκοψα μόνο κορτιζόνη και τις ενέσεις clexane και μειωσα τα σικλακουρ. Όλες τα ίδια περνούμε οπότε μην ανησυχείς. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.  Η Πέμπτη είναι 1 μέρα και σήμερα! Περιμένουμε μια τεράστια χοριακη. 

Πιου-πιου σε ευχαριστώ για την συμπαράσταση! Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη! 

Στο μεταξύ αισθάνομαι περίεργα την γλώσσα μου....Μια μεταλλική γεύση? Βρε λες????

Εμα έχω διαβάσει τόσα....Που μπορεί απλά να έχουν περαστεί στο υποσυνείδητο....Και να δίνουν ψευδείς εντυπώσεις.....!

Αχ τι τραβάμε εμεις οι γυναίκες.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου ειναι καθαρα θεμα οργανισμου. Κι εγω δεν αντιμετωπισα σε καμια προσπαθεια προβλημα με την προγεστερονη. Εννοω προβλημα δυσκοιλιοτητας. Μακαρι να μην χρειαστει κι εσυ να κανεις κατι γιατι ειναι δυσκολο κ ψυχολογικα να φοβασαι να πας τουαλετα μηπως κ ζοριστεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...