Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @satya μου δυστυχώς ;πο το βράδυ δεν είμαι πολύ καλά καθώς μέσα στη νύχτα με έπιασε μία κρίση άγχους κ δεν μπορούσα να αναπνευσω,δυστυχως μετά από κάποιες μέρες δεν μπορώ να το διαχειριστω ηρεμα,ο άντρας μου δουλευει εγώ είμαι όλη μέρα μόνη στο σπίτι κ δεν τη μπορώ αυτή την αναμονή.

Όπως βλέπετε οι συμπεθέρες δεν το έχουν με το άγχος καθόλου. Άσε που την πέθανα και εγώ τόσες μέρες με το άγχος της νύφης της, κάθε μέρα της έλεγα καλά, μετά όχι καλά. Τώρα μπλουμπλούκι πάρε το αίμα σου πίσω. Λιώσε με στο άγχος και στη γκρίνια. Όλα θα πάνε καλά όμως θα το δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @satya μου δυστυχώς ;πο το βράδυ δεν είμαι πολύ καλά καθώς μέσα στη νύχτα με έπιασε μία κρίση άγχους κ δεν μπορούσα να αναπνευσω,δυστυχως μετά από κάποιες μέρες δεν μπορώ να το διαχειριστω ηρεμα,ο άντρας μου δουλευει εγώ είμαι όλη μέρα μόνη στο σπίτι κ δεν τη μπορώ αυτή την αναμονή.

Κοριτσάκι μου κάνε πραγματάκια να ξεχνιέσαι και πες στον εαυτό σου ότι ότι είναι να γίνει θα γίνει! Πες σε καμια φίλη σου να έρθει να σε πάρει να βγείτε έξω μια βόλτα θα σου κάνει καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 παρολο που δεν εχω βρεθει σε αυτη τη θέση σε νιώθω απίστευτα, γιατι παθαίνω παρόμοιο πράγμα όσο πλησιάζουν οι μέρες της περιοδου καθε φορα. Οχι να μην μπορώ να αναπνευσω κλπ, αλλα πεφτω απιστευτα ψυχολογικα με πιανουν μαυρες σκεψεις κλπ. Να προσπαθησεις να σκέφτεσαι θετικά, δεν αλλάζεις κάτι με την άσχημη ψυχολογια. Εχεις καθε λόγο να σκέφτεσαι ότι όλα πηγαν καλά. Ειχε ξεκουραστει ο οργανισμός σου, εβαλες πολύ καλα εμβρυα, εισαι νεα και υγιης. Το θεμα της τυχης τωρα που υπολειπεται δεν μπορούμε να το ελέγξουμε δυστυχως. ειναι και αυτη η κλεισουρα ρε γαμωτο που στη δινει πιστευω. Αμαν αυτοί οι γιατροί. Χωρίς ιατρικό προφανη λογο μερικές φορές με καποιες τετοιες οδηγίες απαυτώνουν και άλλο την ήδη βεβαρημενη ψυχολογια. Τι θα μπορουσες να κανεις που σε ευχαριστει και σε κανει να ξεχνιεσαι; Να μαγειρεψεις πχ; Να φτιαξεις ενα γλυκο; Να δεις ενα πρωιναδικο και να μην γκουγκλαρεις τιποτα. Θα σου λεγα να πας βολτα στα μαγαζια (εγω αυτο θα εκανα) αλλα ειναι που πρεπει να μεινεις και μεσα. Δες τι μπορεις να κανεις εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες, δυστυχώς νομίζω ότι με τόσο άγχος μέσα μου τις δύο αυτές κρίσιμες μέρες δεν βοήθησαν και πολύ να τα καταφέρουν.καποιες φορές σε πιάνει τι άγχος χωρίς να το θες δηλ τη νύχτα δε σκεφτόμουν κάτι με έπιασε έτσι ξαφνικά κ ξυπνησα έτσι.ειπα να μαγειρεψω εγώ σήμερα αλλά δε με αφήνει να κάνω τιποτα,λεω πάμε μαζί να χαζεψουμε σούπερ μάρκετ όχι.χτες πήγα να διπλωσω τις πετσέτες στο μπάνιο αστες μη τεντωνεις τα χέρια σου.με τι συμπαθειο δηλ αλλά νομίζω θα μου τρυπήσει ο απαυτος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπλουμπλουκα αυτο που γραφεις μονο κακο μπορει να σου κανει. Το να διπλωσεις τις πετσετες και να μαγειρεψεις ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ! Ελπιζω να μην παρεξηγηθω. Αλλιως θα εχεις συνεχεια αυτες τις κρισεις αγχους που δεν οδηγουν πουθενα. Αναπαυση στο σπιτι δεν σημαινει ακινησια. Ουτε σημαινει πως αν αισθανθεις κλεισουρα και οτι πνιγεσαι δεν μπορεις να βγεις εξω να περπατησεις λιγο. Αυτα που σου λεω ηταν ο τροπος που λειτουργουσα εγω και στις 3 προσπαθειες. Δουλεψε το με τον εαυτο σου και εξηγησε στον συζυγο σου οτι ενω η προθεση του ειναι καλη αυτο που κανει δεν σε βοηθαει αντιθετως σε καταπιεζει, αθελα του και το αποτελεσμα ειναι η κριση αγχους.

@Πιου-πιου μου καθε σταδιο εχει το δικο του διαφορετικο αγχος. Λογικο να υπαρχει. Ολες το περναμε. Υπομονη. Εχεις, αν επιτρεπεται, να κανεις επαναληψη χοριακης? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μπλουμπλουκα αυτο που γραφεις μονο κακο μπορει να σου κανει. Το να διπλωσεις τις πετσετες και να μαγειρεψεις ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ! Ελπιζω να μην παρεξηγηθω. Αλλιως θα εχεις συνεχεια αυτες τις κρισεις αγχους που δεν οδηγουν πουθενα. Αναπαυση στο σπιτι δεν σημαινει ακινησια. Ουτε σημαινει πως αν αισθανθεις κλεισουρα και οτι πνιγεσαι δεν μπορεις να βγεις εξω να περπατησεις λιγο. Αυτα που σου λεω ηταν ο τροπος που λειτουργουσα εγω και στις 3 προσπαθειες. Δουλεψε το με τον εαυτο σου και εξηγησε στον συζυγο σου οτι ενω η προθεση του ειναι καλη αυτο που κανει δεν σε βοηθαει αντιθετως σε καταπιεζει, αθελα του και το αποτελεσμα ειναι η κριση αγχους.

@Πιου-πιου μου καθε σταδιο εχει το δικο του διαφορετικο αγχος. Λογικο να υπαρχει. Ολες το περναμε. Υπομονη. Εχεις, αν επιτρεπεται, να κανεις επαναληψη χοριακης? 

 

 

Νικόνα μου έχω κάνει ήδη πέντε χοριακές. Την πρώτη 10 ημέρες μόλις μετά την ωορρηξία. Τιμή 8.9. Την επόμενη έκανα τεστ φαρμακείου (12, 5 μονάδες) θετικό . Την 12η ημέρα ξανά χοριακή 24. Την 14η (τότε θα έκανα αν είχα κάνει ετ) 45. Εκεί άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια γιατί ναι μεν διπλασιάστηκε αλλά χαμηλή τιμή. Ξανακάνω την 17η ημέρα (μία ημέρα πριν την περίοδο) τιμή 95. Διπλασιασμός στις 3 ημέρες - φυσιολογικό αλλά χαμηλό σαν ρυθμός. Μου λέει ο γιατρός δεν πάνε καλά τα πράγματα. Ε, κάναμε και μετά από 2 ημέρες (χθες) 227, 5. Και ηρέμησα κάπως. Απλά ίσως είμαι από αυτές που πάει κάπως αργά και έχουν εγγενώς χαμηλά επίπεδα χοριακής,. Μου είπε τώρα τέρμα ξανά την Παρασκευή για να πάμε να δούμε και το σάκο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μπλουμπλουκα αυτο που γραφεις μονο κακο μπορει να σου κανει. Το να διπλωσεις τις πετσετες και να μαγειρεψεις ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ! Ελπιζω να μην παρεξηγηθω. Αλλιως θα εχεις συνεχεια αυτες τις κρισεις αγχους που δεν οδηγουν πουθενα. Αναπαυση στο σπιτι δεν σημαινει ακινησια. Ουτε σημαινει πως αν αισθανθεις κλεισουρα και οτι πνιγεσαι δεν μπορεις να βγεις εξω να περπατησεις λιγο. Αυτα που σου λεω ηταν ο τροπος που λειτουργουσα εγω και στις 3 προσπαθειες. Δουλεψε το με τον εαυτο σου και εξηγησε στον συζυγο σου οτι ενω η προθεση του ειναι καλη αυτο που κανει δεν σε βοηθαει αντιθετως σε καταπιεζει, αθελα του και το αποτελεσμα ειναι η κριση αγχους.

@Πιου-πιου μου καθε σταδιο εχει το δικο του διαφορετικο αγχος. Λογικο να υπαρχει. Ολες το περναμε. Υπομονη. Εχεις, αν επιτρεπεται, να κανεις επαναληψη χοριακης? 

 

 

Τώρα που λείπει να με δεις έβαλα μουσική και φτιάχνω σνιτσελ χαχαχαχα χτες να τον έβλεπες πως πήγαινε στο δρομο,μας κορναρανε από πίσω λες κ πηγαίναμε λιτανεία.ε χεις δίκιο αλλά όλες αυτές τις μέρες αναμονής δε γίνεται κορίτσια να μη σε παρει έστω κ μία μέρα από κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες, δυστυχώς νομίζω ότι με τόσο άγχος μέσα μου τις δύο αυτές κρίσιμες μέρες δεν βοήθησαν και πολύ να τα καταφέρουν.καποιες φορές σε πιάνει τι άγχος χωρίς να το θες δηλ τη νύχτα δε σκεφτόμουν κάτι με έπιασε έτσι ξαφνικά κ ξυπνησα έτσι.ειπα να μαγειρεψω εγώ σήμερα αλλά δε με αφήνει να κάνω τιποτα,λεω πάμε μαζί να χαζεψουμε σούπερ μάρκετ όχι.χτες πήγα να διπλωσω τις πετσέτες στο μπάνιο αστες μη τεντωνεις τα χέρια σου.με τι συμπαθειο δηλ αλλά νομίζω θα μου τρυπήσει ο απαυτος μου.

Νομίζω είναι υπερβολές όλα αυτά! Δηλαδή οι γυναίκες που μένουν έγκυες και δεν το ξέρουν τι κάνουν? Μην σκέφτεσαι την κάθε σου κίνηση γιατί αυτό σε τσιτώνει, χαλάρωσε και απλά μην κάνεις υπερβολές! Σου είπε δλδ ο γιατρός να μην κουνιέσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα που λείπει να με δεις έβαλα μουσική και φτιάχνω σνιτσελ χαχαχαχα χτες να τον έβλεπες πως πήγαινε στο δρομο,μας κορναρανε από πίσω λες κ πηγαίναμε λιτανεία.ε χεις δίκιο αλλά όλες αυτές τις μέρες αναμονής δε γίνεται κορίτσια να μη σε παρει έστω κ μία μέρα από κάτω.

Μπράβο!!! Έτσι σε θέλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Νομίζω είναι υπερβολές όλα αυτά! Δηλαδή οι γυναίκες που μένουν έγκυες και δεν το ξέρουν τι κάνουν? Μην σκέφτεσαι την κάθε σου κίνηση γιατί αυτό σε τσιτώνει, χαλάρωσε και απλά μην κάνεις υπερβολές! Σου είπε δλδ ο γιατρός να μην κουνιέσαι?

Ρώτησε που λες το γιατρό,γιατρε τι πρέπει να κάνει τώρα;όχι δουλειές απαντάει ο γιατρός.οπως καταλαβαίνεις ο άντρας μου τα συμπεριέλαβε όλα μέσα σ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ρώτησε που λες το γιατρό,γιατρε τι πρέπει να κάνει τώρα;όχι δουλειές απαντάει ο γιατρός.οπως καταλαβαίνεις ο άντρας μου τα συμπεριέλαβε όλα μέσα σ αυτό.

Αχαχαχαχαχχα!! Εντάξει έχει πολύ πλάκα! Είναι χαριτωμένο,απλά συμφωνώ με @nikona να του το εξηγήσεις με όμορφο τρόπο! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η satya είπε:

Αχαχαχαχαχχα!! Εντάξει έχει πολύ πλάκα! Είναι χαριτωμένο,απλά συμφωνώ με @nikona να του το εξηγήσεις με όμορφο τρόπο! :-) 

Πραγματικά satya μου δεν υπάρχει κ το βράδυ εδώ που γελουσαμε με τη συμπεθέρα μου λέει μη γελάς τρανταζονται τα εμβρυα.ο καημενος είναι τόσο γλυκουλης όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου περασες δυσκολες κ γεματες αγχος ημερες. Με το καλο την Παρασκευη τωρα ο υπερηχος. 

Ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι έγινε σήμερα?! Τι συνέβη?! Ανάδρομος Ερμής?

@Πιου-πιου Όλα τα στάδια είναι δύσκολα! Το εμβρυακι πάντως ίσως βοηθηθηκε και κατά την εμφύτευση γιατί έκανες την προετοιμασία ενδομητριου. Περιμένουμε ότι όλα θα εξελιχθούν ?

@Bloublou85 σε παρακαλώ μην το κάνεις πιο δύσκολο στον εαυτό σου.. Εντάξει καλος ο αντρουλης σου για να βοηθήσει το κάνει άλλα εντέλει δεν βοηθάει. Πες του να γραφτεί στο φόρουμ να του τα ψαλουμε λιγάκι..

@bebe2 όλα καλά καλό μου? Πήγε καλά η μεταφορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Είναι κακό κορίτσι και έχει συνέχεια άγχος αυτή η πιου-πιου, nikona μου, τη μαλώνω αλλά δεν κάθεται καλά με τίποτα. Εκτός αν τις σκανταλιές τις κάνει κάποιος στην κοιλίτσα της, που δε νομίζω όμως...

@bebe2, με το καλό κορίτσι μου. 

@satya, σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι για τις ευχές. Εννοείται ότι δεν πάω πουθενά, είπαμε θα φύγουμε όλες μαζί. 

@Bloublou85, καλημέρα μπλουμπλουκι!

 

Πριν λίγο γύρισα είχε μια καθυστέρηση παραπάνω σήμερα όλα πήγαν καλά ! Είχα ένα έμβρυο με 7 κυτταρα. Και ενα με 8 και έγιναν 9 και 10 ποιότητας 1 ! Όλα καλά ! Είμαι σπίτι ξαπλωμενη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο @bebe2 μου!!! Με το καλο να γαντζωθουν και να εχετε μια ωραια θετικη χοριακη!! Ξεκουραση τωρα, ηρεμια, αισιοδοξια και λιγα χαδακια στην κοιλιτσα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πριν λίγο γύρισα είχε μια καθυστέρηση παραπάνω σήμερα όλα πήγαν καλά ! Είχα ένα έμβρυο με 7 κυτταρα. Και ενα με 8 και έγιναν 9 και 10 ποιότητας 1 ! Όλα καλά ! Είμαι σπίτι ξαπλωμενη ;)

Καλή επιτυχία,εύχομαι μια θετική χοριακή.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona έχω λίγους πόνους μάλλον λογω της ενδομητριωσης αλλά γενικά είμαι καλά. Χάρηκα πολύ χθές και με τα ευχάριστα της @Πιου-πιου!!! Αποφάσισαμε με ποίο γιατρό θα κάνουμε την επόμενη προσπάθεια και υπολογίζω εάν πάνε όλα καλά ακριβώς μετά την Ουάσιγκτον να πάμε Ελλάδα για την εξωσωματική. Τώρα πρέπει να κάνω κάτι εξετάσεις που μου έστειλε.

@bebe2 να ξεκουραστείς και να το χαρείς ? Θεωρητικά είσαι ήδη έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@nikonaκι θες παρέα; Κορίτσια 9 ημέρες περιμένω τη μέρα που θα σας το πώ αλλά περίμενα να είναι σίγουρο. 227 χοριακή. Φυσιολογική σύλληψη. Το γιγαντάκι που ακύρωσε τα πάντα. Γίνονται θαύματα κορίτσια και θα συμβούνε σε όλες μας!

Αααααααα!!!!!!!!! Κοριτσάκι μου τι ευχάριστο ηταν αυτό!!!!!! Είμαι ακόμα στη δουλειά κ πρέπει να γελάνε οι συνάδελφοι μαζί μου.... πόσο χάρηκα!!!! Μπράβοοοοοοο!!!! Είπαμε κ έγινε!!! Ο Νοέμβρης θα είναι καλός μαζί μας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Έρχεται ή νύφη μουυυ! Και μη ξαναπει καμιά ότι τα κακακια δεν κάνουν δουλειά,εγω σας το είχα πει!!!!

sampania-giortes.jpg

Έρχεται η σειρά Μπλουμπλού μου!!!!!!!!!! Τι χαρά είναι αυτή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πριν λίγο γύρισα είχε μια καθυστέρηση παραπάνω σήμερα όλα πήγαν καλά ! Είχα ένα έμβρυο με 7 κυτταρα. Και ενα με 8 και έγιναν 9 και 10 ποιότητας 1 ! Όλα καλά ! Είμαι σπίτι ξαπλωμενη ;)

Ω! δηλαδή με το που βγήκε από την κατάψυξη κερδισε και βαθμουλη! Πολύ καλό αυτό! Άντε κοριτσάκι μου με μια τεράστια χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ω! δηλαδή με το που βγήκε από την κατάψυξη κερδισε και βαθμουλη! Πολύ καλό αυτό! Άντε κοριτσάκι μου με μια τεράστια χοριακη. 

Ναι από το πρωί διαιρέθηκαν κ άλλο !και είχα ένα άγχος για αυτό που ήταν 7 αλλά πήγε πολύ καλά !!! Αχ μακάρι !!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Ναι από το πρωί διαιρέθηκαν κ άλλο !και είχα ένα άγχος για αυτό που ήταν 7 αλλά πήγε πολύ καλά !!! Αχ μακάρι !!! ❤️❤️❤️

Όχι κατσαριδακι μην αγχώνεσαι είναι πολύ καλό αυτό που αμέσως έκαναν διαιρέσεις, αλλά και ήδη ήταν πολύ καλά. Ξεκουράσου τώρα και θα είμαστε εδώ να σου κάνουμε παρέα.  Χοριακη πότε σου είπαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona έχω λίγους πόνους μάλλον λογω της ενδομητριωσης αλλά γενικά είμαι καλά. Χάρηκα πολύ χθές και με τα ευχάριστα της @Πιου-πιου!!! Αποφάσισαμε με ποίο γιατρό θα κάνουμε την επόμενη προσπάθεια και υπολογίζω εάν πάνε όλα καλά ακριβώς μετά την Ουάσιγκτον να πάμε Ελλάδα για την εξωσωματική. Τώρα πρέπει να κάνω κάτι εξετάσεις που μου έστειλε.

@bebe2 να ξεκουραστείς και να το χαρείς ? Θεωρητικά είσαι ήδη έγκυος!!!

Αντε Mag μου, με το καλό. Έλα και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...