Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Εγώ παίρνω κουράγιο από τις φωτογραφίες έχω βάλει πάνω και την εικόνα της Αγίας Ειρήνης δε ξέρω τι άλλο να κάνω!!!!Όπως λέει και η @nikona θετική σκέψη!!!!Αααα φοράω και την ζώνη!!!

Κι εγω φοραω τη ζωνη της Μεγαλοχαρης Παναγιας Τσαμπίκας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια ειχα δει λιγο ροζ αιματακι και μου ειχε πει πως ηταν απο την εμφυτευση αλλα το ειδα αρκετες μερες μετα τη χωριακη και οπως λετε για συμπτωματα ας μη ψαχνουμε δεν μας βοηθαει ισια ισια μας εγχονει περισσοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Κοριτσια για το επιδομα εξωσωματικης τι χαρτια θελει; και που παμε να τα καταθεσουμε; ποια η διαδικασια;

Θα μαζεψεις ολα τα δικαιολογητικα κ θα πας στον εοπυυ της περιοχης σου κ θα τα καταθεσεις. Εμας μας τα εβαλ;ν στην τραπεζα ενα μηνα μετα. 

Θα δω τωρα τα δικαιολογητικα κ θα στα γραψω γιατι δεν τα θυμαμαι απ εξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω να σε βοηθησω σαυτο!!δεν ήξερα καν ότι υπάρχει!!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Κοριτσια για το επιδομα εξωσωματικης τι χαρτια θελει; και που παμε να τα καταθεσουμε; ποια η διαδικασια;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον

1. Την πρωτοτυπη αποφαση της επιτροπης που περασατε.

Μια βεβαιωση απο το κεντρο εξωσωματικης στην οποια θα αναγραφονται αναλυτικα ολα τα σταδια με ημερομηνιες. Ξερουν αυτοι. 

Βιβλιαριο ασθενειας

Ολες τις αποδειξεις απο το κεντρο εξωσωματικης 

Ταυτοτητα

Iban/ αριθμο λογαριασμου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Δεν ξερω να σε βοηθησω σαυτο!!δεν ήξερα καν ότι υπάρχει!!!

 

Περασατε απο επιτροπη ή πληρωσατε μονοι σας τα φαρμακα;;;;

Μονο οσοι περνουν απο επιτροπη το δικαιουνται το επιδομα.

Ειναι 350 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

Ά γιαυτο δεν το ήξερα!!!Όχι πλήρωσα μόνη μου τα φάρμακα!!!

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σαν σφίνα στην κουβέντα σας κορίτσια!αλλα @elviraice πόσο σου βγήκαν σύνολο τα φάρμακα??εγώ την παρασκευή έχω ραντεβού με το κέντρο για να ξεκινήσω διαδικασίες για να περάσω την επιτροπή για τα φαρμακα..αλλα ρωτάω ετσι πληροφοριακά πόσο κάνουν αν τα πάρεις απο μόνη σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Μετά από πόσες μέρες έκανες την χοριακη?σταμάτησες τα φάρμακα?χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες αλλά υπάρχει πιθανότητα καθυστερημένης σύλληψης!!αυτό είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη Δυστυχώς παλινδρόμησε αλλα δεν έφταιγε αυτό!!Έτσι όπως τα είχα υπολογίσει εγώ τότε εμφύτευση είχε γίνει την 12 μέρα!!!μακάρι να είναι έτσι σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

Η εμβρυομεταφορα εγινε στις 17/5 στις 31/5 έκανα την χοριακη το πρωί. Την ίδια μερα σταματησα τα φάρμακα με καθοδηγηση του γιατρου!!!

Λεω να παω αύριο το πρωί να κανω άλλη μία για σιγουριά!!!!

Ξερω κι εγω? Εχω χαζεψει πλέον!!!!

Γι αυτο ειπα να ρωτησω μηπως εχει τυχει σε καποια κοπέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιαννακη είπε:

Η εμβρυομεταφορα εγινε στις 17/5 στις 31/5 έκανα την χοριακη το πρωί. Την ίδια μερα σταματησα τα φάρμακα με καθοδηγηση του γιατρου!!!

Λεω να παω αύριο το πρωί να κανω άλλη μία για σιγουριά!!!!

Ξερω κι εγω? Εχω χαζεψει πλέον!!!!

Γι αυτο ειπα να ρωτησω μηπως εχει τυχει σε καποια κοπέλα!

Σου είπα τι έπαθα εγώ με φυσιολογική όμως σύλληψη!!!δε χάνεις τίποτα να πας να κάνεις μια ακόμα!!δε θέλω όμως να απογοητευτείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σαν σφίνα στην κουβέντα σας κορίτσια!αλλα @elviraice πόσο σου βγήκαν σύνολο τα φάρμακα??εγώ την παρασκευή έχω ραντεβού με το κέντρο για να ξεκινήσω διαδικασίες για να περάσω την επιτροπή για τα φαρμακα..αλλα ρωτάω ετσι πληροφοριακά πόσο κάνουν αν τα πάρεις απο μόνη σου??

Κοίτα με ακρίβεια δε μπορω να σου πω γιατί δεν τα αγόρασα όλα μαζι!!!έκανα υπέρηχο εξετάσεις και συνέχιζα!!Με το πρωτόκολλο που χρησιμοποίησα το οποίο ήταν το βράχυ με γρήγορο υπολογισμό 1500 plus!!φαντάσου ότι έβαζα 3 altermon την ημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2018 at 7:29 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Αντζυ εμεις την πρωτη φορα απο δικη μας επιλογη βαλαμε μια. 

Οταν λες τι ισχυει τι εννοεις; 

εννοω εαν ογιατρος δεν βαζει 1 αλλα περιμενει με επομενη διεγερση να εχεις αλλη μια , αρα συνολο 2 για να κανει ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Θα μαζεψεις ολα τα δικαιολογητικα κ θα πας στον εοπυυ της περιοχης σου κ θα τα καταθεσεις. Εμας μας τα εβαλ;ν στην τραπεζα ενα μηνα μετα. 

Θα δω τωρα τα δικαιολογητικα κ θα στα γραψω γιατι δεν τα θυμαμαι απ εξω.

Σήμερα τα κατέθεσα εγώ....1)βιβλιάριο σου , μέσα στο οποιο είναι σημειωμένα τα φάρμακα του εοπυυ και σημείωση απο το γιατρό σου, 2)το χαρτί απο την επιτροπή της εξωσωματικής, 3) βεβαίωση του γιατρού πως έγινε πρόκληση ωοθηλακιορηξίας και χρησιμοποιήθηκαν τόσες μονάδες φαρμάκου.   4) το δελτιο παροχης εξοφλημένο ... και 5) ΙΒΑΝ αριθμο λογαριασμου σου ... πας εκει και συμπληρώνεις μια αιτηση καταθέτοντας τα..... αυτά!!! ελπιζω να σου φάνηκα χρήσιμη!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

εννοω εαν ογιατρος δεν βαζει 1 αλλα περιμενει με επομενη διεγερση να εχεις αλλη μια , αρα συνολο 2 για να κανει ετ

Βάζουν και ένα αν είναι καλο,ειναι πολλές που τους μένει μόνο ένα στη κατάψυξη κ βάζουν αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Κοίτα με ακρίβεια δε μπορω να σου πω γιατί δεν τα αγόρασα όλα μαζι!!!έκανα υπέρηχο εξετάσεις και συνέχιζα!!Με το πρωτόκολλο που χρησιμοποίησα το οποίο ήταν το βράχυ με γρήγορο υπολογισμό 1500 plus!!φαντάσου ότι έβαζα 3 altermon την ημερα

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!ευχομαι σε ολες μας το καλυτερο και το 19 να μας βρει με μωρακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,για άλλη μία νύχτα δεν κοιμηθηκα.κοριτσια πεθαίνω από τον πόνο αριστερά που με χτυπάει στο πίσω μέρος στη λεκάνη μέση δε ξέρω,ο γιατρός λέει να περιμένω να κάνω τη χοριακη μέχρι παρασκευή όμως ανησυχω πολύ,το έχω απ την επόμενη της μεταφοράς μέχρι σήμερα φοβάμαι μήπως επαθα κάτι από τις μεταφορές κ τα εργαλεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σαν σφίνα στην κουβέντα σας κορίτσια!αλλα @elviraice πόσο σου βγήκαν σύνολο τα φάρμακα??εγώ την παρασκευή έχω ραντεβού με το κέντρο για να ξεκινήσω διαδικασίες για να περάσω την επιτροπή για τα φαρμακα..αλλα ρωτάω ετσι πληροφοριακά πόσο κάνουν αν τα πάρεις απο μόνη σου??

@Nektarinaki_love κατ αρχας καλη επιτυχια!

Τα φαρμακα που χορηγει η επιτροπη εχουν μεσο ορο 1000€. 

Αναλογα με το ποια φαρμακα ειναι.

Εγω τα πρωτα που πηρα εκαναν 1200€

Τωρα τα δευτερα εχουν 900€. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,για άλλη μία νύχτα δεν κοιμηθηκα.κοριτσια πεθαίνω από τον πόνο αριστερά που με χτυπάει στο πίσω μέρος στη λεκάνη μέση δε ξέρω,ο γιατρός λέει να περιμένω να κάνω τη χοριακη μέχρι παρασκευή όμως ανησυχω πολύ,το έχω απ την επόμενη της μεταφοράς μέχρι σήμερα φοβάμαι μήπως επαθα κάτι από τις μεταφορές κ τα εργαλεία.

@Bloublou85 ευχομαι να περασει ο πονος σου. Πινεις καποιο παυσιπονο; 

Παντως γενικα λιγο δυσκολο να εγινε κατι απο την διαδικασια της εμβρυομεταφορας γιατι δεν χρηδιμοποιουν κατι που μπορει να τραυματισει τοσο ευκολα. 

Ειχες κανει κ ωοληψια τωρα; Ή βαλατε κατεψυγμενα; Γιατι μετα την ωοληψια συνηθως υπαρχουν διαφορες ενοχλησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Σήμερα τα κατέθεσα εγώ....1)βιβλιάριο σου , μέσα στο οποιο είναι σημειωμένα τα φάρμακα του εοπυυ και σημείωση απο το γιατρό σου, 2)το χαρτί απο την επιτροπή της εξωσωματικής, 3) βεβαίωση του γιατρού πως έγινε πρόκληση ωοθηλακιορηξίας και χρησιμοποιήθηκαν τόσες μονάδες φαρμάκου.   4) το δελτιο παροχης εξοφλημένο ... και 5) ΙΒΑΝ αριθμο λογαριασμου σου ... πας εκει και συμπληρώνεις μια αιτηση καταθέτοντας τα..... αυτά!!! ελπιζω να σου φάνηκα χρήσιμη!! ❤️

 

Τι σημείωση θέλει από Τ γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 ευχομαι να περασει ο πονος σου. Πινεις καποιο παυσιπονο; 

Παντως γενικα λιγο δυσκολο να εγινε κατι απο την διαδικασια της εμβρυομεταφορας γιατι δεν χρηδιμοποιουν κατι που μπορει να τραυματισει τοσο ευκολα. 

Ειχες κανει κ ωοληψια τωρα; Ή βαλατε κατεψυγμενα; Γιατι μετα την ωοληψια συνηθως υπαρχουν διαφορες ενοχλησεις.

Κατεψυγμένα εβαλα,απλα στην εμβρυομεταφορα πονεσα δεν περνούσε εύκολα ο καθετηρας τον άλλαξε κ μετά περασε γι αυτό λέω μήπως έγινε τίποτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Τι σημείωση θέλει από Τ γιατρό; 

Να σημειώσει τα πως έγιναν η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά ,,, με σφραγίδα και υπογραφή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η renaki69 είπε:

Δεν έκανε πρώτα με δοκιμαστικό σωληνάκι?

Δεν νομιζω ότι είναι από την εμβρυομεταφορα Πότε την έκανες?

Τι εννοεί δοκιμαστικό;έβαλε ένα με πόνεσε και μετά είπε να φέρουν άλλο ενώ στη πρώτη που είχα κάνει με το πρώτο τα βαλαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Nektarinaki_love κατ αρχας καλη επιτυχια!

Τα φαρμακα που χορηγει η επιτροπη εχουν μεσο ορο 1000€. 

Αναλογα με το ποια φαρμακα ειναι.

Εγω τα πρωτα που πηρα εκαναν 1200€

Τωρα τα δευτερα εχουν 900€. 

Καλημέρααα!!Σ' ευχαριστω πολυ κοπελα μου!και σε σενα να πανε ολα καλαααα!!με το καλο να γινουμε επιτελους ολες μανουλες!οταν περασεις ομως την επιτροπη δεν πληρωνεις τιποτα για τα φαρμακα σωστα??και μια αλλη απορια βρε κοριτσια..βλεπω που γραφετε οτι παιρνεις καποια χρηματα πισω..τι χρηματα ειναι αυτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...