Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@konstantinou&elenis συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχην.εγω προχθες έκανα μεταφορά και περιμένω.εκανες την εξωσωματική στο πανεπιστημιακό ιωαννινων;ήθελα να σε ρωτησω την εμπειρία σου και γενικά το κόστος γιατί αν δε τα καταφέρω κ τώρα το σκέφτομαι για εκεί.

Εγώ μια χαρά εντυπώσεις έχω από κει ..σου ζητάν 650€ ..με τον γιατρό δεν έχεις πολλά πολλά αλλά δεν σε νοιάζει κιόλας γιατί σε κατευθύνει ο δικός σου γιατρός..εκείνος στα Γιάννενα ωστόσο που κάνει την ωοληψια κ την εμβρυομεταφορα είναι οκ σαν επιστήμονας πολύ καλός αλλά απροσωπος. Αλλά όπως σου πα δεν σε νοιάζει..αφενός γτ δύο φορές τον βλέπεις κ αφετέρου γτ γλυτώνεις έναν σκασμό λεφτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Συγχαρητηριααα!!!! Ολα να πανε καλα!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η renaki69 είπε:

Καλησπέρα πήρα χοριακη 400 μοναδες

Κοριτσάκια μου

Συγχαρητήρια @renaki69

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγώ μια χαρά εντυπώσεις έχω από κει ..σου ζητάν 650€ ..με τον γιατρό δεν έχεις πολλά πολλά αλλά δεν σε νοιάζει κιόλας γιατί σε κατευθύνει ο δικός σου γιατρός..εκείνος στα Γιάννενα ωστόσο που κάνει την ωοληψια κ την εμβρυομεταφορα είναι οκ σαν επιστήμονας πολύ καλός αλλά απροσωπος. Αλλά όπως σου πα δεν σε νοιάζει..αφενός γτ δύο φορές τον βλέπεις κ αφετέρου γτ γλυτώνεις έναν σκασμό λεφτα

Όταν λες σε κατευθύνει ο δικός σου γιατρός;κάποιος γυναικολόγος έξω;γιατί εγώ έχω το γιατρό που κάνω τώρα τις προσπάθειες.δηλαδη τη διέγερση δεν τη παρακολουθούν εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όταν λες σε κατευθύνει ο δικός σου γιατρός;κάποιος γυναικολόγος έξω;γιατί εγώ έχω το γιατρό που κάνω τώρα τις προσπάθειες.δηλαδη τη διέγερση δεν τη παρακολουθούν εκεί;

Εγώ ας πούμε που μένω Κεφαλονιά είχα την γυναικολόγο μου εδώ κ ήταν σε συνεχή επικοινωνία μαζί του..έκανα τους υπέρηχους μου τον έπαιρνε του έλεγε τι κ πως και της έλεγε πόσες μονάδες να πάρω..Κ όταν ήμουν έτοιμη της είπε σε δύο μέρες πες της να ναι Ιωάννινα..  Και μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ' ευχήν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγώ ας πούμε που μένω Κεφαλονιά είχα την γυναικολόγο μου εδώ κ ήταν σε συνεχή επικοινωνία μαζί του..έκανα τους υπέρηχους μου τον έπαιρνε του έλεγε τι κ πως και της έλεγε πόσες μονάδες να πάρω..Κ όταν ήμουν έτοιμη της είπε σε δύο μέρες πες της να ναι Ιωάννινα..  Και μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ' ευχήν. 

Κατάλαβα, αλλά σαν πρώτο ραντεβού για να κανονιστεί ή διαδικασία δεν κάνεις ένα ραντεβού με τον γιατρό εκεί να σε δει να δει το ιστορικό σου κτλ;απ ότι διάβασα κάνουν κ προεμφυτευτικο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα, αλλά σαν πρώτο ραντεβού για να κανονιστεί ή διαδικασία δεν κάνεις ένα ραντεβού με τον γιατρό εκεί να σε δει να δει το ιστορικό σου κτλ;απ ότι διάβασα κάνουν κ προεμφυτευτικο εκει.

Ναι οκ πρώτο ραντεβού εκεί είναι...Αλλά δεν σε πειράζει...μιλάμε για πολλά λεφτά διαφορά..Οκ μην περιμένεις ότι θα ναι η συμπεριφορά του ιδιωτικού που άμα χρειαστεί σου κάνουν και αέρα...Αλλά αυτό που πρέπει να στο κάνουν το χεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Έλα @Souko λίγες μέρες μείνανε..μια χαρά μην μιλάς καθόλου:)..

Εγώ είχα λίγο καφέ στο σερβιετακι μου χωρίς πόνους όμως..να φοβηθώ,να αγχωθω..τι να κάνω;

Οχι να μην αγχοθεις ουτε να φοβιθεις ειναι φυσιολογικο και τα καφε και το αιμα δεν ξερω αν βαζεις καποια κολπικα χαπια η τζελ αλλα ολα αυτα πρεπει να καθαρισουν!εγω ειχα αιμα κανονικοτατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η renaki69 είπε:

Καλησπέρα πήρα χοριακη 400 μοναδες

Κοριτσάκια μου

Bravo ωραια αντε ολα να πανε καλα και σου ευχομαι μια τελειωμηνη εγκυμοσηνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οχι να μην αγχοθεις ουτε να φοβιθεις ειναι φυσιολογικο και τα καφε και το αιμα δεν ξερω αν βαζεις καποια κολπικα χαπια η τζελ αλλα ολα αυτα πρεπει να καθαρισουν!εγω ειχα αιμα κανονικοτατα!!!

Παίρνω τα utrogestan κολπικα..Δηλαδή τώρα που ειμαι5εβδομαδων όπως τα μετράνε οι γιατροί δεν πειράζει το καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Παίρνω τα utrogestan κολπικα..Δηλαδή τώρα που ειμαι5εβδομαδων όπως τα μετράνε οι γιατροί δεν πειράζει το καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό;

Οχι δεν ειναι ο γιατρος τι σου ειπε?εγω εχω αιμα αλλα δεν βλεπει καποια αποκολλυση ο γιατρος και ειπε πως ειναι φυσιολογικο οκ δεν το θελουμε αλλα δεν ειναι κακο εμενα μου εκοψε το σαλοσπιρ μεχρι να σταματησει κ;ι μου αλλαξε και το τζελ επερνα το κρινον και τωρα περνω κατι χαπια κολπικα πρ.μεσ.βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Οχι δεν ειναι ο γιατρος τι σου ειπε?εγω εχω αιμα αλλα δεν βλεπει καποια αποκολλυση ο γιατρος και ειπε πως ειναι φυσιολογικο οκ δεν το θελουμε αλλα δεν ειναι κακο εμενα μου εκοψε το σαλοσπιρ μεχρι να σταματησει κ;ι μου αλλαξε και το τζελ επερνα το κρινον και τωρα περνω κατι χαπια κολπικα πρ.μεσ.βραδυ.

Μου είπε να μην ανησυχώ αφούδεν έχω πόνους και δεν είναι καν κοκκινο παρα καφέ.. Αν δω αίμα να παω εκεί αλλιώς να χαλαρώσω γτ πολλές γυναίκες έχουν καφέ για πολλους 3μηνες..εντωμεταξύ χθες είχα ένα τσουξιματακι και με έβαλε να κάνω γενική κ καλλιέργεια ούρων..Η γενική έδειξε κάτι πυοσφαιρια μου είπαν χαμηλά κ μπορεί να ταν απ αυτό το καφέ.. μπορεί να παίζει καμία Ουρολοίμωξη λόγω κολπικων ..σε κάθε περίπτωση επειδή εγ δεν νιώθω τώρα τσουξιματακι μου πε για να μην με επιβαρύνει τζάμπα να πιω αρκετό νερό μέχρι Δευτέρα που θα χουμε κ τα αποτελέσματα της καλλιεργειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μου είπε να μην ανησυχώ αφούδεν έχω πόνους και δεν είναι καν κοκκινο παρα καφέ.. Αν δω αίμα να παω εκεί αλλιώς να χαλαρώσω γτ πολλές γυναίκες έχουν καφέ για πολλους 3μηνες..εντωμεταξύ χθες είχα ένα τσουξιματακι και με έβαλε να κάνω γενική κ καλλιέργεια ούρων..Η γενική έδειξε κάτι πυοσφαιρια μου είπαν χαμηλά κ μπορεί να ταν απ αυτό το καφέ.. μπορεί να παίζει καμία Ουρολοίμωξη λόγω κολπικων ..σε κάθε περίπτωση επειδή εγ δεν νιώθω τώρα τσουξιματακι μου πε για να μην με επιβαρύνει τζάμπα να πιω αρκετό νερό μέχρι Δευτέρα που θα χουμε κ τα αποτελέσματα της καλλιεργειας

Ειδες λοιπον ολα καλα!εμενα με ειδε και μωλις γυρισα ειχα αιμα αλλα με καθαρισε κιολας λογο του καφε και λεω μηπως παιζει και αυτο ρολο!!!! Κατσε ξεκουρασου και θα δεις τιποτα δεν ειναι εγω ακομα ποτε καφε ποτε αιμα αλλα τι στο καλο θα σταματησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε εγώ είχα καφέ μέχρι 14 βδομάδα όπου και σταμάτησαν και ο λόγος ήταν στην αρχή από το ένα έμβρυο που έφυγε και μετά λογο χαμηλού πλακούντα και κοντό τραχήλου.Πολυ ξεκουράσει καθόλου βαρύ και όλα θα πάνε καλά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η love30 είπε:

Αυτο κανω μονο ξεκουραση τιποτα αλλο και μακαρι να πανε ολα καλα!!!!

Σου το ευχομαι κοπελα μου ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε εγώ είχα καφέ μέχρι 14 βδομάδα όπου και σταμάτησαν και ο λόγος ήταν στην αρχή από το ένα έμβρυο που έφυγε και μετά λογο χαμηλού πλακούντα και κοντό τραχήλου.Πολυ ξεκουράσει καθόλου βαρύ και όλα θα πάνε καλά.

 

Μακαρι να ειναι ετσι τι να πω εγω καφε ακομα αλλα και λιγο ροζ !!!μονο ξαπλωμενη οπως ειπε ο γιατρος τιποτα δεν κανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι τι να πω εγω καφε ακομα αλλα και λιγο ροζ !!!μονο ξαπλωμενη οπως ειπε ο γιατρος τιποτα δεν κανω!!!!

Καλημέρα @love30 Ναι μόνο ξάπλα μην κάνεις τίποτα πόσα ουτρογεσταν σου δίνει Τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια γιατί ψάχνομαι συνέχεια και πραγματικά ενώ δεν είχα άγχος αρχίζω και αγχώνομαι!!!είχατε κανένα σύμπτωμα μετά την εμβρυομεταφορα??περιμένω μπας και δω κανένα καφέ στο σερβιετακι αλλά τίποτα!!!Εκτός από κάτι τσιμπήματα χαμηλά τίποτα άλλο!!!την εμβρυομεταφορα την έκανα την Πέμπτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ αυτη η αναμονη.

@elviraice! Πόσο σε καταλαβαινουμε.

Ειδικα με αυτα τα καφε. Ολες περιμενουμε κατι να δουμε κατι να νιωσουμε.

Πραγματικα προσπαθησε να μην ψαχνεις τιποτα. Γιατι τιποτα δεν ειναι στανταρ. Πολλες κοπελες ηταν απαισιοδοξες ακριβως γιατι δεν ειχαν τιποτα κ πηραν θετικες χοριακες.Άλλες παλι κοπελες με συμπτωματα κ δεν ειχαν επιτυχια. 

Ολοψυχα σου ευχομαι καλη επιτυχια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!οντως σε τρελαίνει η αναμονή!!!Και μέσα στην ζαλάδα των φαρμάκων,την ξάπλα και την κλεισουρα δεν ξέρεις πως να αντιδράσεις!!!Θα συνεχίσω τις θετικές σκέψεις και αύριο θα βγω να ξεφύγω λίγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Βρε κορίτσια γιατί ψάχνομαι συνέχεια και πραγματικά ενώ δεν είχα άγχος αρχίζω και αγχώνομαι!!!είχατε κανένα σύμπτωμα μετά την εμβρυομεταφορα??περιμένω μπας και δω κανένα καφέ στο σερβιετακι αλλά τίποτα!!!Εκτός από κάτι τσιμπήματα χαμηλά τίποτα άλλο!!!την εμβρυομεταφορα την έκανα την Πέμπτη!!!

Κι εγώ που εκανα την τέταρτη δεν έχω καφέ τίποτα γιατί να εχουμε καλέ;μόνο πολύ έντονο πόνο στη λεκάνη αριστερά εχω.τη παρασκευή έχω χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου αυτό σκεφτόμαστε όλες την περίοδο της αναμονής συμπτώματα κάτι να μας δείξει ότι πέτυχε  όσο να τα καφέ εγώ τα είχα παρέα τα τελευταία χρόνια πριν αδιαθετισω οπότε το θεώρησα αποτυχία την προσπάθεια μόλις τα είδα. Ο κάθε οργανισμός έχει δικό του ρυθμό και σ'αυτή την φάση τα πάντα είναι από τα φαρμακα δεν έχουν να κάνουν με την εγκυμοσύνη τα συμπτώματα πιστέψτε με αρχίζουν πολύ πιο αργά 6 με 7 βδομαδα .Πιστέψτε στο όνειρο σας και το θαύμα θα γίνει μυστικό δεν υπάρχει σας εύχομαι όλες θετικές χοριακες και όμορφα και υγείες μωράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...