Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθω για μωρακι ?


Tral

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Δεν χρειάζεται κανείς να συμμεριστεί την γνώμη κανενός. Άλλωστε όλοι έχουμε από μία γνώμη και άποψη... Και εννοείται ότι δεν προσπάθησα να επιβάλλω σε κανέναν την γνώμη μου. Και ναι, είστε υπερβολικές και παράλογες όταν από ένα πράγμα που είπα, που θα έπρεπε να συμφωνείτε μαζί μου, (ότι δλδ η άλλη που παντρέυεται στα 23 της σε 2 μήνες δεν μπορεί να περιμένει να αρχίσει προσπάθειες μετά τον γάμο, ώστε να ευχαριστηθεί και τον γάμο της (για 2 μήνες μιλάμε τώρα, όχι για 2 χρόνια!!!!) λες και την πήραν τα χρόνια). Είπα αυτό το τόσο απλό και το γυρίσατε όλες σε κάτι τόσο σοβαρό και δραματικό, σε μια κατάσταση δίχως αύριο!!! και παναγιά μου τι λεει αυτή τώρα!!! ε έλεος κάπου όμως...Και όχι, ο προορισμός του ανθρώπου δεν είναι μόνο να γεννοβολάει παιδιά. Αν ήταν αυτός και όλα γυρνάγανε γύρω από αυτό θα ζούσαμε στις σπηλιές ακόμη....

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΣΧΟΛΉΣΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ Μ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ.... ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΣΑ ΜΝΜ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.... ΑΠΛΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΝΤΑΞΕΙ Μ ΕΙΠΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ...ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΕΜΣΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Λες και ο μόνος προορισμός του ανθρώπου είναι ένα παιδί. Είναι σημαντικό, ναι, αλλά όχι και το κέντρο του κόσμου.

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Και όχι, ο προορισμός του ανθρώπου δεν είναι μόνο να γεννοβολάει παιδιά. 

Για κάποιες γυναικες, ναι το κεντρο του κοσμου ειναι να γίνουν μανες. Καποιες γυναικες παλεύουν για να καταφέρουν να μεγαλώσουν ενα παιδί. Καποιες εχουν πονέσει ψυχικά για να "γεννοβολησουν"  τα παιδια τους οπως το αποκαλεις. Ειναι το δικό τους όνειρο. 

Λυπάμαι αλλα συνεχίζεις να υποτιμας και να προσβαλλεις κατι για το οποιο αλλες κοπελες θα εδιναν τα πάντα για να το αποκτήσουν. Σεβασου οτι για κάποιες απο εμας, το παιδι ειναι το κεντρο του κοσμου. 

Αλλα προφανως μονο αν εχεις ζησει τις πραγματικές δυσκολιες του να γινεις μανα μπορείς να εκτιμησεις κάποια πράγματα...

ΥΣ. Δικαιωμα της κοπέλες ειναι θελει να αποκτησει τωρα παιδι. Κ μπράβο της κ μακαρι να τα καταφερει. Και δε χρειαζεται να τη παρουν κ τα χρονια ωστε να προσπαθησει για παιδί. Τώρα το νιώθει τωρα θα το κανει...και μαγκια της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia δεν παραθέτω τις απαντήσεις σου (θα πιάσουμε 3 σελίδες). Παρακολουθώ τα κορίτσια και κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφουν. Θα τα έγραφα έτσι ακριβώς όπως τα είπες. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επιτρέψτε μου κορίτσια επειδή άνοιξα εγώ αυτή τη συζήτηση... Νομίζω πως μόνο και μόνο που ο τίτλος που έβαλα στο θέμα είναι "προσπαθώ για μωράκι" αυτός ο διάλογος είναι λίγο παράταιρος. Ξεκίνησα ρωτώντας τι να κάνω με τα στικάκια ωορρηξιας, γιατί βγήκαν θετικά στην 27η μέρα κτλπ... ξέρετε ποια είναι τα νέα μου; τα τεστακια ωορρηξιας βγάζανε λάθος και μετά από ένα κύκλο εξετάσεων τη προηγούμενη εβδομαδα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω μόνη παιδί δηλαδή με φυσιολογικό τρόπο και θα πρέπει να ξεκινήσουμε να κοιτάμε άλλους.... είμαι 27 παντρεύτηκα 25 και προσπαθώ από τα 26.... @tatouska αυτή τη στιγμή που σας το λέω κλαίω.. ποια θα μου πει πότε και γιατί... δεν βιάζομαι... σιγά σιγά αλλά βαρέθηκα το είσαι μικρή έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.... τη λαχτάρα μου, τη ταλαιπωρία των εξετάσεων και την απογοήτευση μετά τα ραντεβού των γιατρών δεν θα τα κρίνει κανείς... το αποτέλεσμα του διαλόγου σας είναι ότι δεν υπάρχει ηλικία ναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη απλά γνώμη μου είναι να προσέξουμε τι αποκαλούμε δράμα και υπερβολική αντίδραση γιατί κάποια εδώ πέρα που έχει μια αποβολή στεναχωριέται...φαντάζομαι ΠΟΣΟ υπερβολική θα σου φαίνομαι εγώ που στεναχωριέμαι.... δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη "προσβολή" γιατί από τη στιγμή που όλες μας γράφουμε εδώ ανώνυμα θελουμε να πούμε κάπου το πόνο μας, τη σκέψη μας τη γνώμη μας. Απλά να προσέχουμε πως λέμε κάποια πράγματα γιατί τα συναισθήματα έρχονται αυθόρμητα από μόνα τους... εμενα με βοηθάει πολύ που βλέπω άλλες περιπτώσεις ίδιες η με μένα η και διαφορετικές... Δεν με προσεβαλες, είμαι έτοιμη να ακούσω κάθε γνώμη αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ..μόνο λίγη προσοχή γιατί αυτά τα θέματα είναι πολύ λεπτά..

Με το καλό σε έγκυες και μη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Για κάποιες γυναικες, ναι το κεντρο του κοσμου ειναι να γίνουν μανες. Καποιες γυναικες παλεύουν για να καταφέρουν να μεγαλώσουν ενα παιδί. Καποιες εχουν πονέσει ψυχικά για να "γεννοβολησουν"  τα παιδια τους οπως το αποκαλεις. Ειναι το δικό τους όνειρο. 

Λυπάμαι αλλα συνεχίζεις να υποτιμας και να προσβαλλεις κατι για το οποιο αλλες κοπελες θα εδιναν τα πάντα για να το αποκτήσουν. Σεβασου οτι για κάποιες απο εμας, το παιδι ειναι το κεντρο του κοσμου. 

Αλλα προφανως μονο αν εχεις ζησει τις πραγματικές δυσκολιες του να γινεις μανα μπορείς να εκτιμησεις κάποια πράγματα...

ΥΣ. Δικαιωμα της κοπέλες ειναι θελει να αποκτησει τωρα παιδι. Κ μπράβο της κ μακαρι να τα καταφερει. Και δε χρειαζεται να τη παρουν κ τα χρονια ωστε να προσπαθησει για παιδί. Τώρα το νιώθει τωρα θα το κανει...και μαγκια της!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΝΑΙΝΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΠΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΜΕΤΟΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΚΙΟΛΑΣ...ΛΕΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ....ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΚΡΙΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΣΧΟΛΉΣΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2 ΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ Μ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ.... ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΣΑ ΜΝΜ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.... ΑΠΛΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΝΤΑΞΕΙ Μ ΕΙΠΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΤΕΛΟΣ...ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΕΜΣΝΑ...

Αν δεχόσουν την επίθεση που δεχόμουν εγώ για ένα απλό μου σχόλιο και μόνο και μόνο επειδή είπα την άποψή μου, θα έκανες μάλλον ακριβώς το ίδιο. Και χαλάρωσε. Δε σε θίξαμε κιόλας. Φυσικά και είναι δικός σου λογαριασμός. Εγώ αυτό που ήθελα να κάνω με τη ζωή μου το έκανα. Εσύ κάνε επίσης αυτό που θες. Δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να πούμε και την άποψή μας! Έλα ήμαρτον πια. Και δεν χρειάζεται να με παρακαλέσεις. Σκασίλα μου κιόλας τι θα κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Για κάποιες γυναικες, ναι το κεντρο του κοσμου ειναι να γίνουν μανες. Καποιες γυναικες παλεύουν για να καταφέρουν να μεγαλώσουν ενα παιδί. Καποιες εχουν πονέσει ψυχικά για να "γεννοβολησουν"  τα παιδια τους οπως το αποκαλεις. Ειναι το δικό τους όνειρο. 

Λυπάμαι αλλα συνεχίζεις να υποτιμας και να προσβαλλεις κατι για το οποιο αλλες κοπελες θα εδιναν τα πάντα για να το αποκτήσουν. Σεβασου οτι για κάποιες απο εμας, το παιδι ειναι το κεντρο του κοσμου. 

Αλλα προφανως μονο αν εχεις ζησει τις πραγματικές δυσκολιες του να γινεις μανα μπορείς να εκτιμησεις κάποια πράγματα...

ΥΣ. Δικαιωμα της κοπέλες ειναι θελει να αποκτησει τωρα παιδι. Κ μπράβο της κ μακαρι να τα καταφερει. Και δε χρειαζεται να τη παρουν κ τα χρονια ωστε να προσπαθησει για παιδί. Τώρα το νιώθει τωρα θα το κανει...και μαγκια της!

Επειδή είναι το όνειρο κάποιων, δεν σημαίνει όμως ότι είναι το όνειρο όλων. Και ΕΣΕΙΣ προσβάλλετε εμένα επειδή δεν τρέχω να πω ότι ναι ναι να κάνεις παιδί μπραβο σαν εσένα καμία! Εσείς υποτιμάτε και τις άλλες γυναίκες που ΔΕΝ είναι στόχος ζωής τους να κάνουν παιδί. Τις κρίνετε και τις κατακρίνετε. Εσείς λοιπόν που σπεύδετε να ρίξετε πρώτες το λίθο και είστε οι αναμάρτητες!! χαχαχα! Εσείς δεν σέβεστε τις υπόλοιπες. Και δεν χρειάζεται όλα να είναι με δράματα. ΚΑΙ ΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ και έκλαψα και απογοητεύτηκα. Και πολύ μάλιστα. Αυτό τι σημαίνει δλδ? Θα με δείτε με άλλο μάτι???? Οπότε άσε κοπελιά κατά μέρους τα αποσοποιητικά στο 'Αλλα προφανως μονο αν εχεις ζησει τις πραγματικές δυσκολιες του να γινεις μανα μπορείς να εκτιμησεις κάποια πράγματα...' γιατί ξέρω και γω να βάλω αποσοποιητικά................... ΚΑΙ ΟΧΙ δεν ειναι μαγιά της επειδή θέλει να γίνει μάνα στα 23! Αλλά εδω μεσα μη και πουμε σε κάποια να ζήσει τη ζωή της. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει!!!! Είστε απίστευτες.. κρίνετε και κατακρίνετε πρώτες και δεν κοιτάζεστε στο καθρεύτη λίγο.... Και εννοείται δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει ότι θέλει όποτε το θέλει. Ποια είμαι εγώ ή ΕΣΥ για να πουμε σε οποιονδήποτε τι πρέπει να κάνει. Άλλο μια γνώμη και μια παρότρυνση!!! Σοβαρευτείτε λοιπόν που με κάνατε να φαίνομαι η Ηρωδιάδα των παιδιών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tral είπε:

@marillia δεν παραθέτω τις απαντήσεις σου (θα πιάσουμε 3 σελίδες). Παρακολουθώ τα κορίτσια και κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφουν. Θα τα έγραφα έτσι ακριβώς όπως τα είπες. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επιτρέψτε μου κορίτσια επειδή άνοιξα εγώ αυτή τη συζήτηση... Νομίζω πως μόνο και μόνο που ο τίτλος που έβαλα στο θέμα είναι "προσπαθώ για μωράκι" αυτός ο διάλογος είναι λίγο παράταιρος. Ξεκίνησα ρωτώντας τι να κάνω με τα στικάκια ωορρηξιας, γιατί βγήκαν θετικά στην 27η μέρα κτλπ... ξέρετε ποια είναι τα νέα μου; τα τεστακια ωορρηξιας βγάζανε λάθος και μετά από ένα κύκλο εξετάσεων τη προηγούμενη εβδομαδα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω μόνη παιδί δηλαδή με φυσιολογικό τρόπο και θα πρέπει να ξεκινήσουμε να κοιτάμε άλλους.... είμαι 27 παντρεύτηκα 25 και προσπαθώ από τα 26.... @tatouska αυτή τη στιγμή που σας το λέω κλαίω.. ποια θα μου πει πότε και γιατί... δεν βιάζομαι... σιγά σιγά αλλά βαρέθηκα το είσαι μικρή έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.... τη λαχτάρα μου, τη ταλαιπωρία των εξετάσεων και την απογοήτευση μετά τα ραντεβού των γιατρών δεν θα τα κρίνει κανείς... το αποτέλεσμα του διαλόγου σας είναι ότι δεν υπάρχει ηλικία ναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη απλά γνώμη μου είναι να προσέξουμε τι αποκαλούμε δράμα και υπερβολική αντίδραση γιατί κάποια εδώ πέρα που έχει μια αποβολή στεναχωριέται...φαντάζομαι ΠΟΣΟ υπερβολική θα σου φαίνομαι εγώ που στεναχωριέμαι.... δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη "προσβολή" γιατί από τη στιγμή που όλες μας γράφουμε εδώ ανώνυμα θελουμε να πούμε κάπου το πόνο μας, τη σκέψη μας τη γνώμη μας. Απλά να προσέχουμε πως λέμε κάποια πράγματα γιατί τα συναισθήματα έρχονται αυθόρμητα από μόνα τους... εμενα με βοηθάει πολύ που βλέπω άλλες περιπτώσεις ίδιες η με μένα η και διαφορετικές... Δεν με προσεβαλες, είμαι έτοιμη να ακούσω κάθε γνώμη αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ..μόνο λίγη προσοχή γιατί αυτά τα θέματα είναι πολύ λεπτά..

Με το καλό σε έγκυες και μη..

Κοπέλα μου καλή δεν είχα πρόθεση κανέναν να προσβάλλω! Και δεν πήγαινε σε σένα το 'δράματα'. Το βλέπεις Out of context. Και γω υπερασπίστηκα τον εαυτό μου γιατί πέσανε όλες να με φάνε. Και φυσικά σε καταλαβαίνω που κλαις και απογοητεύεσαι. Και γω για 12 μήνες τουλάχιστον έκλαιγα κάθε μήνα, αλλά εδώ δεν το βλέπουν αυτό. Μόνο να μου επιτεθούν ξέρουν όλες οι ξερόλες. Και είχα και έναν παραπάνω λόγο να κλαίω. Μόλις χθες έκλεισα τα 38. Οπότε τα περιθώρια στενεύανε πολύ. Ο Θεός με ευλόγησε και έμεινα τελικά έγκυος και σε 2 μήνες με το καλό και την βοήθειά Του θα φέρω ένα κοριτσάκι στον κόσμο. Αλλά ψαχνόμουν πόσο καιρό δεν ήξερα τι φταίει και δεν το έβρισκα κιόλας. Εγώ 37 και ο άντρας μου 45. Χωρίς πολλά περιθώρια... Τελικά τα καταφέραμε εντελώς τυχαία. Και οντως, και γω έκανα τεστ ωορηξίας και ήταν άλα νταλα της Παρασκευής το γάλα!!! Έμεινα έγκυος σε ασχετη μέρα τελικά!!! 

Και γω διάβαζα forums και έπαιρνα κουράγιο. Δεν έκρινα κανέναν γιατί θέλει παιδί. Είπα απλά ότι έχει καιρό η κοπελα (δεν αναφερόμουν σε σένα, αλλά σε κάποια αλλη που δεν έχει το θέμα σου). Φυσικά και είναι δύσκολο όλο αυτό που περνάς και σε κανέναν δεν το εύχομαι. Αλλά θα σου πω από καρδιάς ότι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα τα καταφέρεις και ότι ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ. Θα δεις.... και όταν κρατάς το μωρό σου στην αγκαλιά σου όλα θα σου φανούν παρελθόν. ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ! Θα δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Κοπέλα μου καλή δεν είχα πρόθεση κανέναν να προσβάλλω! Και δεν πήγαινε σε σένα το 'δράματα'. Το βλέπεις Out of context. Και γω υπερασπίστηκα τον εαυτό μου γιατί πέσανε όλες να με φάνε. Και φυσικά σε καταλαβαίνω που κλαις και απογοητεύεσαι. Και γω για 12 μήνες τουλάχιστον έκλαιγα κάθε μήνα, αλλά εδώ δεν το βλέπουν αυτό. Μόνο να μου επιτεθούν ξέρουν όλες οι ξερόλες. Και είχα και έναν παραπάνω λόγο να κλαίω. Μόλις χθες έκλεισα τα 38. Οπότε τα περιθώρια στενεύανε πολύ. Ο Θεός με ευλόγησε και έμεινα τελικά έγκυος και σε 2 μήνες με το καλό και την βοήθειά Του θα φέρω ένα κοριτσάκι στον κόσμο. Αλλά ψαχνόμουν πόσο καιρό δεν ήξερα τι φταίει και δεν το έβρισκα κιόλας. Εγώ 37 και ο άντρας μου 45. Χωρίς πολλά περιθώρια... Τελικά τα καταφέραμε εντελώς τυχαία. Και οντως, και γω έκανα τεστ ωορηξίας και ήταν άλα νταλα της Παρασκευής το γάλα!!! Έμεινα έγκυος σε ασχετη μέρα τελικά!!! 

Και γω διάβαζα forums και έπαιρνα κουράγιο. Δεν έκρινα κανέναν γιατί θέλει παιδί. Είπα απλά ότι έχει καιρό η κοπελα (δεν αναφερόμουν σε σένα, αλλά σε κάποια αλλη που δεν έχει το θέμα σου). Φυσικά και είναι δύσκολο όλο αυτό που περνάς και σε κανέναν δεν το εύχομαι. Αλλά θα σου πω από καρδιάς ότι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα τα καταφέρεις και ότι ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ. Θα δεις.... και όταν κρατάς το μωρό σου στην αγκαλιά σου όλα θα σου φανούν παρελθόν. ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ! Θα δεις...

@tatouska σε ευχαριστω πολυ...μακαρι... σου το ξαναλεω δεν θεωρησα οτι τα δραματα απευθυνοντουσαν σε μενα ουτε πηρα κατι προσωπικα..ολες οσες εγραψαν στο διαλογο αυτο εχουν προβληματισμους και σκεψεις..μιλαμε για πραγματα που μας πιεζουν στη καθημερινοτητα σε αγνωστες και ξεσπαμε εδω για να μην το κανουμε στους δικους μας..ειναι λογικο...το λεω και στις δυο 'πλευρες' πως καλο ειναι να λεμε και να ακουμε γνωμες ομως δεν χρειαζεται να νιωθουμε προσβολη απο καποιον που δεν μας ξερει αλλα ουτε και να λεμε μεγαλες κουβεντες που για μενα αν θες προκαλουν...

Για καλο υποτιθεται τα συζηταμε οχι για να στεναχωριομαστε!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tral είπε:

@marillia δεν παραθέτω τις απαντήσεις σου (θα πιάσουμε 3 σελίδες). Παρακολουθώ τα κορίτσια και κάθομαι και σκέφτομαι όλα αυτά που γράφουν. Θα τα έγραφα έτσι ακριβώς όπως τα είπες. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Επιτρέψτε μου κορίτσια επειδή άνοιξα εγώ αυτή τη συζήτηση... Νομίζω πως μόνο και μόνο που ο τίτλος που έβαλα στο θέμα είναι "προσπαθώ για μωράκι" αυτός ο διάλογος είναι λίγο παράταιρος. Ξεκίνησα ρωτώντας τι να κάνω με τα στικάκια ωορρηξιας, γιατί βγήκαν θετικά στην 27η μέρα κτλπ... ξέρετε ποια είναι τα νέα μου; τα τεστακια ωορρηξιας βγάζανε λάθος και μετά από ένα κύκλο εξετάσεων τη προηγούμενη εβδομαδα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν μπορώ να κάνω μόνη παιδί δηλαδή με φυσιολογικό τρόπο και θα πρέπει να ξεκινήσουμε να κοιτάμε άλλους.... είμαι 27 παντρεύτηκα 25 και προσπαθώ από τα 26.... @tatouska αυτή τη στιγμή που σας το λέω κλαίω.. ποια θα μου πει πότε και γιατί... δεν βιάζομαι... σιγά σιγά αλλά βαρέθηκα το είσαι μικρή έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.... τη λαχτάρα μου, τη ταλαιπωρία των εξετάσεων και την απογοήτευση μετά τα ραντεβού των γιατρών δεν θα τα κρίνει κανείς... το αποτέλεσμα του διαλόγου σας είναι ότι δεν υπάρχει ηλικία ναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη απλά γνώμη μου είναι να προσέξουμε τι αποκαλούμε δράμα και υπερβολική αντίδραση γιατί κάποια εδώ πέρα που έχει μια αποβολή στεναχωριέται...φαντάζομαι ΠΟΣΟ υπερβολική θα σου φαίνομαι εγώ που στεναχωριέμαι.... δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη "προσβολή" γιατί από τη στιγμή που όλες μας γράφουμε εδώ ανώνυμα θελουμε να πούμε κάπου το πόνο μας, τη σκέψη μας τη γνώμη μας. Απλά να προσέχουμε πως λέμε κάποια πράγματα γιατί τα συναισθήματα έρχονται αυθόρμητα από μόνα τους... εμενα με βοηθάει πολύ που βλέπω άλλες περιπτώσεις ίδιες η με μένα η και διαφορετικές... Δεν με προσεβαλες, είμαι έτοιμη να ακούσω κάθε γνώμη αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ..μόνο λίγη προσοχή γιατί αυτά τα θέματα είναι πολύ λεπτά..

Με το καλό σε έγκυες και μη..

Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συμβαινει ευχομαι συντομα να εχεις το επιθυμητό αποτελεσμα με οσο λιγοτερη ταλαιπορια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Αν δεχόσουν την επίθεση που δεχόμουν εγώ για ένα απλό μου σχόλιο και μόνο και μόνο επειδή είπα την άποψή μου, θα έκανες μάλλον ακριβώς το ίδιο. Και χαλάρωσε. Δε σε θίξαμε κιόλας. Φυσικά και είναι δικός σου λογαριασμός. Εγώ αυτό που ήθελα να κάνω με τη ζωή μου το έκανα. Εσύ κάνε επίσης αυτό που θες. Δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να πούμε και την άποψή μας! Έλα ήμαρτον πια. Και δεν χρειάζεται να με παρακαλέσεις. Σκασίλα μου κιόλας τι θα κάνεις. 

Δεν σου ειπα κανεις να μην πεις τη γνωμη σου αν θυμασαι μου την ειπες σου ευχήθηκα κιολας για το παιδακι σου...και μετα συνεχισες να γραφεις ενα σωρο οτι μια 23 ειναι ανώριμη να κανει παιδι σε αυτη την ηλικία και αλλα διαφορα και τωρα μου λες οτι δεν σε θιξαμε κιολας???εκρινα εγω τις επιλογες σου???εσυ λοιπον γτ το κανεις????μπορει να θες να πεις κατι αλλο αλλα ο τροπος π τα λες ειναι επικριτικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Δεν σου ειπα κανεις να μην πεις τη γνωμη σου αν θυμασαι μου την ειπες σου ευχήθηκα κιολας για το παιδακι σου...και μετα συνεχισες να γραφεις ενα σωρο οτι μια 23 ειναι ανώριμη να κανει παιδι σε αυτη την ηλικία και αλλα διαφορα και τωρα μου λες οτι δεν σε θιξαμε κιολας???εκρινα εγω τις επιλογες σου???εσυ λοιπον γτ το κανεις????μπορει να θες να πεις κατι αλλο αλλα ο τροπος π τα λες ειναι επικριτικός...

Συνέχισα να γράφω γιατί αν είδες πέσανε όλες να με φάνε.... Δεν ήξερα ότι έπρεπε να κάθομαι και να τις τρώω μόνο και μόνο επειδή είπα μια κουβέντα!! Εγώ για καλό σου είπα ό,τι είπα και επειδή έχω και...15 χρόνια στην πλάτη μου παραπάνω από σένα και ξέρω πως όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος. ΚΑΛΟ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ αλλά ούτε η μιχαλίδα να ήμουν που την βγάλανε έξω να την πετροβολίσουν. Επίσης, δέχομαι να μου πεις ό,τι θες για τις επιλογές μου και να μου πεις την άποψή σου και να κάνουμε και διάλογο. Αλλά δεν ήταν το θέμα οι δικές μου επιλογές, αλλά οι δικές σου. Καλά κάνεις λοιπον και θες παιδί στα 23. Δικαίωμά σου. Να σου πω λοιπόν, ότι ΜΟΝΟ αν χαλαρώσεις και απολαύσεις τη ζωή θα σου έρθει και το παιδι. Όσο το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι θα δυσκολεύεις την κατάσταση. Στο λέω εγώ, αυτή η κακιά γκόμενα, που στα γεράματά της (38) θα γίνει μάνα και δεν έχει και τύψεις που περίμενε τόσο και έκανε όλες τις τρέλες της και είναι χορτάτη τώρα.

Η ώρα η καλή λοιπόν για τον επικείμενο γάμο σου και με το καλό να σας στείλει ο Θεός ένα υγιές μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη και εγώ αρχίσα ένα μήνα πριν τ γάμο.. Γιατί ήθελα τόσο πολύ... Αλλά από τ άγχος δεν μπορούσε ανα πιάσω τ μωράκι μου....

3 μήνες μετά Αφού πέρασε ο γάμος κ όλα καλά ηρθεεεεε!!!!! 

με το καλό ο γάμος και το νινί  και να είσαι χαλαρή!!!!! 

Και θα είσαι μια γυναίκα  χορτατη από ζωή  μαζί με υ παιδί σου !!!!! 

Όλοι κάνουμε ότι θέλουμε στη ζωή μας !!!! 

Όπως μας λένε σΕ μας τις μικρές  να ζήσουμε τ ζωή μας πρώτα ...(. θα τη ζήσουμε μαζί με τα παιδιά μας .. θα κάνουμε ταξίδια ,  βόλτες εκδρομες και οοοολα  αυτά μαζί τους . ) 

 

Θέλω να πω πολλά άλλα δεν έχει νόημα.....

@Tral εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γίνεις μανούλα...

εύχομαι κ  σε όλες να κάνουν αυτό που θέλουν στη ζωη τους  αλλα να μην κρινουν τις επιλογες υου αλλου  ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη κορίτσι μ γλυκό επειδή όντως ξέφυγε τ θέμα η @tatouska έχει δίκιο ως προς αυτό π σ λέει. Ότι ένας κ δύο μήνες κ τρεις δ έγινε κ κάτι. Να ευχαριστηθείς τ γάμο σου γτ κ αυτές είναι μοναδικές στιγμές κ δ ξανά γυρίζουν. Και το μωράκι θα ρθει με τ Καλό! Εύχομαι κ γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TralΚορίτσι μου εύχομαι ότι θέμα υπάρχει να βρεθεί λύση και σύντομα να έχεις ένα γλυκό σποράκι μέσα σου!!Εγώ κλείνω 15 μήνες προσπαθειών μετά την παλίνδρομη μου!!Βαρέθηκα να ακούω για άγχος!!Απελπίστηκα πλέον και εγώ και ο άντρας μου!!!Χτες ξεκίνησα κλομιφαίνη!!Ελπίζω να φανούμε τυχεροί!!!Και αν όχι τουλάχιστον θα ξέρω ότι προσπάθησα!!Εύχομαι να είστε γεροί μαζί με τον ανθρωπό σου και δύναμη για να συνεχίσεται παρακάτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

 

@TralΚορίτσι μου εύχομαι ότι θέμα υπάρχει να βρεθεί λύση και σύντομα να έχεις ένα γλυκό σποράκι μέσα σου!!Εγώ κλείνω 15 μήνες προσπαθειών μετά την παλίνδρομη μου!!Βαρέθηκα να ακούω για άγχος!!Απελπίστηκα πλέον και εγώ και ο άντρας μου!!!Χτες ξεκίνησα κλομιφαίνη!!Ελπίζω να φανούμε τυχεροί!!!Και αν όχι τουλάχιστον θα ξέρω ότι προσπάθησα!!Εύχομαι να είστε γεροί μαζί με τον ανθρωπό σου και δύναμη για να συνεχίσεται παρακάτω!!

 

Ειλικρινα δεν θελω να ξανακουσω 'ειναι απο το αγχος'!βαρεθηκα!σε ευχαριστω και ευχομαι και σε σενα το ιδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Διαφωνώ. Δεν είμαι απόλυτη ούτε επικριτική. Ο καθένας μπορεί να κάνει παιδιά όποτε θέλει. Δεν θα βάλω εγώ σε κανέναν κοντέρ. Όσο για τις εξωσωματικές, εσείς το πήγατε εκεί. Δεν ήταν αυτό το θέμα μας. Η κοπέλα που είναι 23 και παντρεύεται τον άλλο μήνα και θέλει να μείνει και έγκυος πριν τον γάμο δεν είναι ούτε με εξωσωματικές ούτε με αποβολές. Μια απλή περίπτωση είναι. Γιατί λοιπόν πρέπει να το δραματοποιούμε?? Και επιμένω ότι κανέναν δεν προσέβαλλα και ότι έγινε το ακριβώς αντίθετο. Επειδή είπα το αυτονόητο στην 23χρονη που δεν μπορεί να περιμένει δλδ 1 μήνα για να κάνει προσπάθειες και την έχει πιάσει και πανικός! Σε αυτό είμαι απόλυτη. Ο ένας μήνας και η βιασύνη για προγραμματισμό ήταν το θέμα. Ούτε οι εξωσωματικές, ούτε οι αποβολλές. Όλες εσείς είστε απόλυτες και επικριτικές σε τεράστιο βαθμό κιόλας.

επειδη εγω οταν μιλησα, απευθυνθηκα σε εσενα προσωπικα και δεν σου μιλησα σαν να ανηκεις σε κοπαδι, καλο θα ηταν να απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα.

οποτε τα "ολες εσεις το γυρισατε κλπ" θα σου προτεινα τα κοψεις.οταν απευθυνεσαι σε εμενα θα μιλας στον ενικο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Ονομα χρήστη κορίτσι μ γλυκό επειδή όντως ξέφυγε τ θέμα η @tatouska έχει δίκιο ως προς αυτό π σ λέει. Ότι ένας κ δύο μήνες κ τρεις δ έγινε κ κάτι. Να ευχαριστηθείς τ γάμο σου γτ κ αυτές είναι μοναδικές στιγμές κ δ ξανά γυρίζουν. Και το μωράκι θα ρθει με τ Καλό! Εύχομαι κ γρήγορα.

Σε ευχαριστω πολυ εννοειται πως θελω να ευχαριστιθω τον γαμο μ απλα ο αντρας μ την καλοκαιρινη περιοδο δουλευει παρα πολλες ωρες και για αυτο ειπαμε να ξεκινησουμε προσπαθιες και αν ημασταν τυχεροι να ερθει το χειμωνα για να μπορει και εκεινος να ειναι πιο πολυ μαζι μας τις πρωτες μερες..ξερω πως ενα παιδι δεν ερχεται οποτε το θελουμε αλλα αμα το θελει ο θεος ποτε δεν ξερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

@Ονομα χρήστη και εγώ αρχίσα ένα μήνα πριν τ γάμο.. Γιατί ήθελα τόσο πολύ... Αλλά από τ άγχος δεν μπορούσε ανα πιάσω τ μωράκι μου....

3 μήνες μετά Αφού πέρασε ο γάμος κ όλα καλά ηρθεεεεε!!!!! 

με το καλό ο γάμος και το νινί  και να είσαι χαλαρή!!!!! 

Και θα είσαι μια γυναίκα  χορτατη από ζωή  μαζί με υ παιδί σου !!!!! 

Όλοι κάνουμε ότι θέλουμε στη ζωή μας !!!! 

Όπως μας λένε σΕ μας τις μικρές  να ζήσουμε τ ζωή μας πρώτα ...(. θα τη ζήσουμε μαζί με τα παιδιά μας .. θα κάνουμε ταξίδια ,  βόλτες εκδρομες και οοοολα  αυτά μαζί τους . ) 

 

Θέλω να πω πολλά άλλα δεν έχει νόημα.....

@Tral εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γίνεις μανούλα...

εύχομαι κ  σε όλες να κάνουν αυτό που θέλουν στη ζωη τους  αλλα να μην κρινουν τις επιλογες υου αλλου  ...

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μ...η αληθεια ειναι πως αρχισαμε προσπαθεις νωριτερα απο το γαμο γτ αμα μπορεσουμε και το θελει ο θεος χειμωνα θα εχουμε το μωρακι μ...η δουλεια τ αντρα μ την καλοκαιρινη περιοδο ειναι πολυ δυσκολη φευγει στις 5 το πρωι και ερχετε στις 11 το βραδυ και θα ειναι πολυ δυσκολα αν γεννηθει εκεινη την περιοδο...η αληθεια ειναι οτι ανχοθηκα τις τελευταιες μερες π περιμενα περιοδο ηταν και ο πρωτος μηνας...δεν πιστευω πως σταματαει η ζωη σου με ενα παιδι αντιθετως εμενα ειναι νεα και η μαμα μ και μενουμε και σχετικα κοντα θα εχω και απο εκεινη βοηθεια...αμα εχεις θέληση ολα γινονται!!!???εσενα το μωρακι σου ποσο ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μ...η αληθεια ειναι πως αρχισαμε προσπαθεις νωριτερα απο το γαμο γτ αμα μπορεσουμε και το θελει ο θεος χειμωνα θα εχουμε το μωρακι μ...η δουλεια τ αντρα μ την καλοκαιρινη περιοδο ειναι πολυ δυσκολη φευγει στις 5 το πρωι και ερχετε στις 11 το βραδυ και θα ειναι πολυ δυσκολα αν γεννηθει εκεινη την περιοδο...η αληθεια ειναι οτι ανχοθηκα τις τελευταιες μερες π περιμενα περιοδο ηταν και ο πρωτος μηνας...δεν πιστευω πως σταματαει η ζωη σου με ενα παιδι αντιθετως εμενα ειναι νεα και η μαμα μ και μενουμε και σχετικα κοντα θα εχω και απο εκεινη βοηθεια...αμα εχεις θέληση ολα γινονται!!!???εσενα το μωρακι σου ποσο ειναι????

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω  κ εμένα δούλευε πολύ όταν γέννησα... το ίδιο με εσένα..  7 -12:30  μετά τ σταμάτησε τ πρωινή κ έβλεπε τ παιδί   .. εμένα είναι 22 μηνών σχεδόν ο μικρο μου... Και είμαι 17 εβδ εγκυος στο 2ο... 

Αλλά τώρα ζούμε σε άλλη χώρα και είναι πολύ καλά.  βλέπουμε πολύ τ μπαμπά μας.....

Αφού θα έχεις κ βοήθεια μια χαρά.... μην σε αγχώνει κάτι... Εγώ κ το πρώτο κ τ 2ο δε θα έχω κανέναν... ζούσα κ τότε  σε αλλβ πολη μακρια απο τοθε δικους μου αλλα ολα καλά.... Νέες είμαστε δύναμη κ αντοχή φουλ. .

θυμάμαι ξ εγώ στ πρωτη  προσπάθεια ένιωθα αλλιώς κ περιμένω αλλιώς τ περίοδο αχχαχ...

με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω  κ εμένα δούλευε πολύ όταν γέννησα... το ίδιο με εσένα..  7 -12:30  μετά τ σταμάτησε τ πρωινή κ έβλεπε τ παιδί   .. εμένα είναι 22 μηνών σχεδόν ο μικρο μου... Και είμαι 17 εβδ εγκυος στο 2ο... 

Αλλά τώρα ζούμε σε άλλη χώρα και είναι πολύ καλά.  βλέπουμε πολύ τ μπαμπά μας.....

Αφού θα έχεις κ βοήθεια μια χαρά.... μην σε αγχώνει κάτι... Εγώ κ το πρώτο κ τ 2ο δε θα έχω κανέναν... ζούσα κ τότε  σε αλλβ πολη μακρια απο τοθε δικους μου αλλα ολα καλά.... Νέες είμαστε δύναμη κ αντοχή φουλ. .

θυμάμαι ξ εγώ στ πρωτη  προσπάθεια ένιωθα αλλιώς κ περιμένω αλλιώς τ περίοδο αχχαχ...

με το καλό...

Να σου ζησει ο μικρουλης σου και με το καλο το νεο σας μελος!!!!σε ευχαριστω πολυ!!!εμενα ευτυχως εναι και η πεθερα μ κοντα!!!δουλευουμε και οι δυο οποτε δεν γινεται χωρις βοθεια!!!εμενα ο αντρας μ ασχολειτε με αγροτικα οποτε ειναι στο φουλ η δουλεια τ το καλοκαιρι!!!!αλλα ειναι και τελειο γτ ξερουμε τι τρωμε!!!απο την παραγωγη στην καταναλωση που λεμε χα χα χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Να σου ζησει ο μικρουλης σου και με το καλο το νεο σας μελος!!!!σε ευχαριστω πολυ!!!εμενα ευτυχως εναι και η πεθερα μ κοντα!!!δουλευουμε και οι δυο οποτε δεν γινεται χωρις βοθεια!!!εμενα ο αντρας μ ασχολειτε με αγροτικα οποτε ειναι στο φουλ η δουλεια τ το καλοκαιρι!!!!αλλα ειναι και τελειο γτ ξερουμε τι τρωμε!!!απο την παραγωγη στην καταναλωση που λεμε χα χα χα!!!

τι ωραιααα... (για τ φαγητό) 

ξέρεις τ θα δώσεις στο παιδί... Εμείς σούπερ μάρκετ:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

επειδη εγω οταν μιλησα, απευθυνθηκα σε εσενα προσωπικα και δεν σου μιλησα σαν να ανηκεις σε κοπαδι, καλο θα ηταν να απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα.

οποτε τα "ολες εσεις το γυρισατε κλπ" θα σου προτεινα τα κοψεις.οταν απευθυνεσαι σε εμενα θα μιλας στον ενικο.

 

Το σκέφτηκες πολύ φαντάζομαι αυτό που απάντησες τώρα..... ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί το έγραψες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Το σκέφτηκες πολύ φαντάζομαι αυτό που απάντησες τώρα..... ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί το έγραψες....

καταρχην ντροπη σου που μιλας με αυτον τον τροπο σε καποιον που δεν γνωριζεις και απλα δεν δεχεσαι να ακουσεις τη γνωμη του.

επειδη λοιπον δεν καταλαβαινεις σου ξαναλεω οτι απευθυνθηκα σε εσενα και θα ηθελα να κανεις το ιδιο και οχι να μου μιλας σαν να ανηκω σε κοπαδι.

δεν σε εβρισα,δεν σε προσεβαλα,ουτε καν διαφωνησα με τα λεγομενα σου.σου ειπα απλα οτι ο τροπος σου ειναι απολυτος και επικριτικος και για τα κοριτσια που με τον ενα ή τον αλλο τροπο ταλαιπωρουνται πολυ να αποκτησουν μωρο θα πρεπει να μιλαμε με λιγο περισσοτερο σεβασμο.

καλη εγκυμοσυνη να εχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καταρχην ντροπη σου που μιλας με αυτον τον τροπο σε καποιον που δεν γνωριζεις και απλα δεν δεχεσαι να ακουσεις τη γνωμη του.

επειδη λοιπον δεν καταλαβαινεις σου ξαναλεω οτι απευθυνθηκα σε εσενα και θα ηθελα να κανεις το ιδιο και οχι να μου μιλας σαν να ανηκω σε κοπαδι.

δεν σε εβρισα,δεν σε προσεβαλα,ουτε καν διαφωνησα με τα λεγομενα σου.σου ειπα απλα οτι ο τροπος σου ειναι απολυτος και επικριτικος και για τα κοριτσια που με τον ενα ή τον αλλο τροπο ταλαιπωρουνται πολυ να αποκτησουν μωρο θα πρεπει να μιλαμε με λιγο περισσοτερο σεβασμο.

καλη εγκυμοσυνη να εχεις.

Τέτοιου είδους εκφράσεις που χρησιμοποιείς είναι πολύ προσβλητικές και όπως ξαναείπα ΕΣΥ και κάποιες άλλες με προσβάλλατε κατά κόρον μάλιστα. Αυτή που δεν καταλαβαίνει είσαι ΕΣΥ και ούτε που με ξέρεις για να μου μιλάς έτσι. Δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλείσαι να σου μιλάνε όπως μιλάς ΕΣΥ? Μην κάνεις ότι δεν θέλεις να σου κάνουν λοιπόν. Απόλυτος δεν είναι ο τρόπος μου. Μόνο γνώμη εξέφρασα. Απλά δεν ΣΟΥ αρέσει να ακούς και την άλλη πλευρά. Πρέπει ντε και στανιό να συμφωνούμε όλες με όλα.

Αυτό μας έλειπε να μας βρίσεις κιόλας! Δεν είπα τίποτα που αξίζει τέτοια επίθεση ούτε από εσένα ούτε από καμία άλλη. Ούτε προσέβαλα καμία γυναίκα που προσπαθεί για μωρό. Αν ΕΣΥ είσαι τόσο ευέξαπτη, να πας να το κοιτάξεις. Εγώ νήπτω τας χείρας μου! 

Αν με ήξερες, δεν θα έλεγες όλες αυτές τις χαζομάρες, γιατί ένα από τα πράγματα που με χαρακτηρίζουν ως άνθρωπο είναι ο απεριόριστος σεβασμός προς τον συνάνθρωπό μου. Αν με ήξερες θα ήξερες ότι ούτε στο ελάχιστο δεν μου αξίζουν όλα αυτά που λες. Επίσης, μπράβο σου που μιλάς σε μία έγκυο γυναίκα στον 8ο μήνα της με αυτόν τον τρόπο.

Ευχαριστώ για τις ευχές και αντεύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως ρε κοριτσια πραγματικά διαβάζω πώς ξεκίνησε όλο αυτό, και δεν μπορώ να καταλάβω πώς κατέληξε έτσι. Για κανένα λόγο δε θα έπρεπε να εξελιχθεί 'με αυτόν τον τρόπο και νομίζω πως παρατραβήχτηκε απ' τα μαλλιά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...