Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι! τι κάνει το μωρό σου; έχεις καθόλου συμπτώματα;

Καλημέρα κοπέλα μου! Θα πας πάλι για χοριακη σήμερα?

Εγώ μια χαρά ευτυχώς μόνο το στήθος μου πονάει και συχνοουρία! Το μωράκι μια χαρά το ξαναείδαμε την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα περιμένω την Αυχενική στις 20/4! Μου φαίνεται μακρινό μέχρι τοτε που δεν θα το ξαναδω αλλά θα κανω υπομονή...

Εσύ γιατρό για υπέρηχο την άλλη εβδ μάλλον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ειμαι στην 5η μερα διέγερσης... Το απόγευμα έχω ραντεβού για υπέρηχο!!!!!! 

Πως πήγε ο υπέρηχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2018 at 5:38 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου σε όλο αυτό! Μου είπε τώρα δεν χρειάζεται να δούμε πώς διπλασιάζεται. Μόνο αν θέλω να κάνω μια επανάληψη στα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας για να δούμε αν έφτασε πάνω από 2000 ώστε να πάω για υπέρηχο.

@Κατερινα Αναστασιου και @Aurelia1 καλώς ήλθατε και καλή αρχή στις προσπάθειές σας! Σαν διαδικασία είναι πολύ απλή. Είναι όμως ένα πολύ ιδιαίτερο ταξίδι με χαρά, λύπη, αγωνία, απόγνωση, ελπίδα που για όλες, αργά ή γρήγορα, τελικά θα έχει αίσιο τέλος! Βοηθάει πολύ να μοιράζεστε τους προβληματισμούς σας με άλλα κορίτσια εδώ μέσα που είτε είναι σε παρόμοια φάση, είτε τα έχουν περάσει είτε απλά είναι εκεί για να ακούσουν και να συμπαρασταθούν.

Για τον Κοντόπουλο δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά αν είναι στην ομάδα του Ιασώ ξέρω ότι έχουν πολύ καλούς εμβρυολόγους.

Αν θέλετε πείτε μας κάτι για εσάς να γνωριστούμε!

 

μπραβο κοριτσι!! διπλασιαστηκε τελεια. Ελπιζω και ευχομαι τα καλυτερα σε ολες. Μονο θετικα νεα απο δω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

@OLY10 αυχενική 20/4 έχει περάσει και την έχασες?? χεχε! Αλήθεια, πώς είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σε σύγκριση με την πρώτη; Πιο χαλαρή από θέμα άγχους και αγωνίας;

@Kat-Cat ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ ξεκινάς όπου να ναι; Άντε να φύγει τελείως ο απόηχος της ατυχίας και να αρχίσεις απολαυστικά τις νέες προσπάθειες!

@konstantinou&elenis εύχομαι να σου πάει τέλεια η διέγερση και να δείτε μπόλικα ωοθηλάκια! Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς; Αν κάνεις ανταγωνιστές, λογικά αύριο-μεθαύριο θα ξεκινήσεις.

@nikonaμου τι κάνεις;

Κάτι μου λέει ότι ο Μάϊος θα μας έχει πολλά ευχάριστα!

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει να δει άλλο διπλασιασμό στη χοριακή, μόνο να πάει πάνω από 2000 για να δούμε σίγουρα κάτι στον υπέρηχο. Τετάρτη σύμφωνα με τους υπολογισμούς μας θα έχει φτάσει.

Αλλά βρε κορίτσια, δεν έχω τίποτα να μου δείχνει ότι πάνε καλά τα πράγματα. Ούτε τίποτα να δείχνει ότι πάνε άσχημα βέβαια. Να σας ρωτήσω, στο πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο, τι εξετάσεις μας βάζει συνήθως να κάνουμε; ορμονολογικές, TSH, βιταμίνες, σίδηρο, τρανσαμινάσες...;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope μου σε ευχαριστω, σιγα σιγα θα ξεκινησω και εγω απο Μαιο αν και λογω παλινδρομης εχω μια ορμονικη διαταραχη και με κατι κυστουλες που εμφανισα δεν ξερω ποτε θα στρωσει το συστημα για ωορρηξια κλπ. Ελπιζω να πανε ξανα καλα τα πραγματα και να επανελθω οπως ημουν. Μην ανησυχεις για τα συμπτωματα δε σημαινει τιποτα που δεν εχεις. Παρα παρα πολλες κοπελες δεν εχουν. Δεν ειναι καθολου δειγμα για το αν θα παει καλα ή κακα. Ειναι καθαρα θεμα οργανισμου. Αναφορικα με τις εξετασεις εξαρταται απτο γιατρο. Αλλοι στο πρωτο ραντεβου δε βαζουν τιποτα, αλλοι βαζουν ολον τον προγεννητικο. Θα δεις μη σε απασχολει αυτο. Ο,τι και αν ειναι θα το κανεις. Εξαλλου εσυ λογικα πρεπει να εχεις κανει και μεγαλη σειρα εξετασεων ηδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ναι ναι από εξετάσεις έχω κάνει άπειρες! φαντάζομαι τώρα θα θέλουν αυτά που αλλάζουν οι τιμές. όχι πχ rhesus, κυστική ίνωση κλπ.

Τι μου θύμισες! Κάποτε σε έναν τυπικό έλεγχο μου βρήκε μια κύστη 3cm. Εγώ νόμιζα ότι θα την έχω για πάντα. Μετά από 6 μήνες ξαναπάω και τον ρωτάω όλο αγωνία για την κύστη, αν μεγάλωσε κλπ. Η απάντησή του ήταν: ποια κύστη; από τότε έχουν εμφανιστεί και έχουν εξαφανιστεί τουλάχιστον 5-6 άλλες. Όπως μου εξήγησε δεν υπάρχει γυναίκα να μην εμφανίζει κύστες στην αναπαραγωγική ηλικία. Το αν θα τύχει να τις δούμε στον έλεγχο είναι καθαρά θέμα συγκυριών. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που θέλουν συστηματική παρακολούθηση / επέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

@Kat-Cat ναι ναι από εξετάσεις έχω κάνει άπειρες! φαντάζομαι τώρα θα θέλουν αυτά που αλλάζουν οι τιμές. όχι πχ rhesus, κυστική ίνωση κλπ.

Τι μου θύμισες! Κάποτε σε έναν τυπικό έλεγχο μου βρήκε μια κύστη 3cm. Εγώ νόμιζα ότι θα την έχω για πάντα. Μετά από 6 μήνες ξαναπάω και τον ρωτάω όλο αγωνία για την κύστη, αν μεγάλωσε κλπ. Η απάντησή του ήταν: ποια κύστη; από τότε έχουν εμφανιστεί και έχουν εξαφανιστεί τουλάχιστον 5-6 άλλες. Όπως μου εξήγησε δεν υπάρχει γυναίκα να μην εμφανίζει κύστες στην αναπαραγωγική ηλικία. Το αν θα τύχει να τις δούμε στον έλεγχο είναι καθαρά θέμα συγκυριών. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που θέλουν συστηματική παρακολούθηση / επέμβαση.

σε ευχαριστω κοριτσι μου. Εμενα ειναι 5 και η αληθεια ειναι ποτε δεν ειχαμε ξαναδει προηγουμενως οσα χρονια παω σε γυναικολογο. Ισως και να μην ειχε τυχει οπως λες γιατι πλην του ετησιου ελεγχου δεν πηγαινα αλλοτε. Τωρα εμφανιστηκε μετα την αποξεση οποτε παιζει να ειναι και με τις ορμονες. Αλλα ειναι συνηθες. Αν δε με επηρεασουν για πολυ καιρο στην ωορρηξια θα ναι καλα. Θα δειξει. Ελπιζω στον επομενο υπερηχο να μην υπαρχει γιατι μου ταραζει την ωορρηξια σιγουρα.  Θα σου κανει σιγουρα θυρεοειδη και αιμα απλα δεν ξερω αν στα κανει τοσο νωρις γιατι δεν αλλαζουν και απευθειας οι τιμες. Αλλα μην αγχωνεσαι αυτα ειναι τελειως τυπικα! ΓιΑ ΤΑ αυμπτωματα μη σε απασχολουν καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Πως πήγε ο υπέρηχος;

Η γιατρός μου ειπε οτι εχω κάνει πιλυ καλή αρχη με 10 αβγουλακια!!!ειναι περιπου ισομεγεθη και αυτό μου πε ειναι πολυ καλό... Μου τα δειχνεστον υπερηχο κ εγώ ελεγα ποτε επιτέλους θα μοτ δείχνει αλλα πράγματα στον υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@OLY10 αυχενική 20/4 έχει περάσει και την έχασες?? χεχε! Αλήθεια, πώς είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σε σύγκριση με την πρώτη; Πιο χαλαρή από θέμα άγχους και αγωνίας;

@Kat-Cat ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ ξεκινάς όπου να ναι; Άντε να φύγει τελείως ο απόηχος της ατυχίας και να αρχίσεις απολαυστικά τις νέες προσπάθειες!

@konstantinou&elenis εύχομαι να σου πάει τέλεια η διέγερση και να δείτε μπόλικα ωοθηλάκια! Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς; Αν κάνεις ανταγωνιστές, λογικά αύριο-μεθαύριο θα ξεκινήσεις.

@nikonaμου τι κάνεις;

Κάτι μου λέει ότι ο Μάϊος θα μας έχει πολλά ευχάριστα!

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει να δει άλλο διπλασιασμό στη χοριακή, μόνο να πάει πάνω από 2000 για να δούμε σίγουρα κάτι στον υπέρηχο. Τετάρτη σύμφωνα με τους υπολογισμούς μας θα έχει φτάσει.

Αλλά βρε κορίτσια, δεν έχω τίποτα να μου δείχνει ότι πάνε καλά τα πράγματα. Ούτε τίποτα να δείχνει ότι πάνε άσχημα βέβαια. Να σας ρωτήσω, στο πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο, τι εξετάσεις μας βάζει συνήθως να κάνουμε; ορμονολογικές, TSH, βιταμίνες, σίδηρο, τρανσαμινάσες...;

 

Ειδαμε 10 αβγουλακια.. Πολύ καλή αρχη μου είπε...εχω ξανα υπέρηχο την Πέμπτη... Μάλλον την αλλη βδομάδα παω για ωοληψια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@OLY10 αυχενική 20/4 έχει περάσει και την έχασες?? χεχε! Αλήθεια, πώς είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σε σύγκριση με την πρώτη; Πιο χαλαρή από θέμα άγχους και αγωνίας;

@Kat-Cat ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ ξεκινάς όπου να ναι; Άντε να φύγει τελείως ο απόηχος της ατυχίας και να αρχίσεις απολαυστικά τις νέες προσπάθειες!

@konstantinou&elenis εύχομαι να σου πάει τέλεια η διέγερση και να δείτε μπόλικα ωοθηλάκια! Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς; Αν κάνεις ανταγωνιστές, λογικά αύριο-μεθαύριο θα ξεκινήσεις.

@nikonaμου τι κάνεις;

Κάτι μου λέει ότι ο Μάϊος θα μας έχει πολλά ευχάριστα!

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει να δει άλλο διπλασιασμό στη χοριακή, μόνο να πάει πάνω από 2000 για να δούμε σίγουρα κάτι στον υπέρηχο. Τετάρτη σύμφωνα με τους υπολογισμούς μας θα έχει φτάσει.

Αλλά βρε κορίτσια, δεν έχω τίποτα να μου δείχνει ότι πάνε καλά τα πράγματα. Ούτε τίποτα να δείχνει ότι πάνε άσχημα βέβαια. Να σας ρωτήσω, στο πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο, τι εξετάσεις μας βάζει συνήθως να κάνουμε; ορμονολογικές, TSH, βιταμίνες, σίδηρο, τρανσαμινάσες...;

 

καλημερα αγαπημενη μου @Antelope.  μην αγχνωνεσαι για τις εξετασεις.στην 1η επισκεψη κ αφου κανετε υπερηχο θα σου δωσει μια σειρα εξετασεων.ειναι αρκετες αιματολογικες κ εμενα μου ειχε ζητησει κ επισκεψη σε καρδιολογο και καλλιεργεια κολπικου.μαλλον ολοι το ζητανε.οι αιματολογικες αφορουν πολλα.

αισιοδοξη να εισαι να πανε ολα καλα κ οι εξετασεις αυτες ειναι το λιγοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Η γιατρός μου ειπε οτι εχω κάνει πιλυ καλή αρχη με 10 αβγουλακια!!!ειναι περιπου ισομεγεθη και αυτό μου πε ειναι πολυ καλό... Μου τα δειχνεστον υπερηχο κ εγώ ελεγα ποτε επιτέλους θα μοτ δείχνει αλλα πράγματα στον υπέρηχο.. 

Μπραβο!!! Πολυ καλα!!! Καλη συνεχεια να εχεις με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπραβο!!! Πολυ καλα!!! Καλη συνεχεια να εχεις με το καλο!!

Σε ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.. Και σε ολες μας εδω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@OLY10 αυχενική 20/4 έχει περάσει και την έχασες?? χεχε! Αλήθεια, πώς είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σε σύγκριση με την πρώτη; Πιο χαλαρή από θέμα άγχους και αγωνίας;

@Kat-Cat ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ ξεκινάς όπου να ναι; Άντε να φύγει τελείως ο απόηχος της ατυχίας και να αρχίσεις απολαυστικά τις νέες προσπάθειες!

@konstantinou&elenis εύχομαι να σου πάει τέλεια η διέγερση και να δείτε μπόλικα ωοθηλάκια! Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς; Αν κάνεις ανταγωνιστές, λογικά αύριο-μεθαύριο θα ξεκινήσεις.

@nikonaμου τι κάνεις;

Κάτι μου λέει ότι ο Μάϊος θα μας έχει πολλά ευχάριστα!

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει να δει άλλο διπλασιασμό στη χοριακή, μόνο να πάει πάνω από 2000 για να δούμε σίγουρα κάτι στον υπέρηχο. Τετάρτη σύμφωνα με τους υπολογισμούς μας θα έχει φτάσει.

Αλλά βρε κορίτσια, δεν έχω τίποτα να μου δείχνει ότι πάνε καλά τα πράγματα. Ούτε τίποτα να δείχνει ότι πάνε άσχημα βέβαια. Να σας ρωτήσω, στο πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο, τι εξετάσεις μας βάζει συνήθως να κάνουμε; ορμονολογικές, TSH, βιταμίνες, σίδηρο, τρανσαμινάσες...;

 

Χαχαχαχα 20/5 εννοουσα! Μια χαρα απο αγχος δεν εχω καθολου λογω χαρακτηρα απο κουραση ειναι μεγαλυτερη....

ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΓΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ 9Η ΕΒΔ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΙΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Τι κανετε; Πού είστε όλες;

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ παρούσα! Πώς είσαι? Έχουμε κάποια εξέλιξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ παρούσα! Πώς είσαι? Έχουμε κάποια εξέλιξη?

Μπα εγω τιποτα ολυ μου. Εσυ εισαι σε αναμονη τησ αυχενικης ε;;; Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπα εγω τιποτα ολυ μου. Εσυ εισαι σε αναμονη τησ αυχενικης ε;;; Με το καλο!!!

Σευχαριστώ πολύ κι εσένα τα καλύτερα εύχομαι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να έχεις το σποράκι σου κι εσύ σύντομα! Η @Antelope χαθηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Εδώ εδώ είμαι! Η χοριακή σήμερα έφτασε στα 6000+ και το απόγευμα έχω ραντεβού με το γυναικολόγο για πρώτο υπέρηχο. Ανυπομονώ!

ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΑΠ Ο,ΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ! ΜΕΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΑΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@OLY10 & @Antelope όλα καλα να σας πανε! :)

Ευχαριστούμε κοπέλα μου κι εσύ να έχεις τα αποτελέσματα που περιμένεις από Ισπανία σύντομα και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια με μεγαλύτερη γνώση για τους γιατρούς κι αισιοδοξία για σένα! Καλό κουράγιο και με ένα αίσιο τέλος σου εύχομαι και σύντομα!(Άντε να βγάλεις κι αυτό το μαύρο κάτω απτο όνομά σου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ παρούσα! Πώς είσαι? Έχουμε κάποια εξέλιξη?

Παρούσα κ εγω.. Ειμαι στην 8η μερα διέγερσης και ο υπέρηχος μου εδειξε πως τα αβγουλακια μου μεγαλωνουν οπως πρέπει.. Τωρα περιμένω μεχρι το απόγευμα τις αιματολογικες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...