Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους σήμερα δ βρέχει κ βγήκαμε βόλτα. Περιττό να σας πως ότι τ μωρο έλιωσε στον υπνο 1.5 ώρα στο καροτσι.

@atha_g επαρχία κ συ; νόμιζα ήσουν από επαρχία κ έμενες Αθήνα. Κορίτσι μ απόλαυσε τις ξαπλες σου! Κάλεσε καμία φίλη σ για καφεδάκι, ξεκουράσου, χαζεψε λίγο τηλεόραση, λίγο διάβασμα κ θα περάσουν οι μέρες χωρίς να τ καταλάβεις.

Ένα αντιστοιχο μωρό θελουν όλες. Να κοιμαται ρε παιδι μου, να μην γκρινιαζει και να τρωει το φαγητο του :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g υπομονη με την ακινησια! Δε λες που πηγες ραντεβου ακριβως πριν δεις το αιμα? Σκεψου το σοκ και μονο, δε σου λεω οτι θα γινοταν κατι. Ξεκουραση και σειρες, και βιβλία, και ιντερνετ και θα περασουν οι μερουλες και ξανα προς τη δοξα θα τραβας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχαχ ακριβώς! Όποια βρει τον τρόπο να κοιμάται κ να μην γκρινιαζει ας τον πει κ σε μένα. Τρώει τ πουλάκι μου παραπονο δ εχω κ δ μπορω να πω ότι γκρινιαζει. Καλή είναι. Αλλά με τ υπνο τσακωμενη! Πριν τις 10.30 δ κοιμάται κ αν δ ξύπνησει 5 6 φορές δ γίνεται! Αλλά αν είσαι στο καροτσι κ σε πηγαίνουν βόλτα μια χαρα κοιμάσαι. Τις προηγ μέρες στο σπίτι τ πολύ μισή ώρα εκείνες τις ωρες π κανονικα πάμε βόλτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat χαχαχ ακριβώς! Όποια βρει τον τρόπο να κοιμάται κ να μην γκρινιαζει ας τον πει κ σε μένα. Τρώει τ πουλάκι μου παραπονο δ εχω κ δ μπορω να πω ότι γκρινιαζει. Καλή είναι. Αλλά με τ υπνο τσακωμενη! Πριν τις 10.30 δ κοιμάται κ αν δ ξύπνησει 5 6 φορές δ γίνεται! Αλλά αν είσαι στο καροτσι κ σε πηγαίνουν βόλτα μια χαρα κοιμάσαι. Τις προηγ μέρες στο σπίτι τ πολύ μισή ώρα εκείνες τις ωρες π κανονικα πάμε βόλτα. 

Σκεφτομαι πολυ ρομαντικα ε? Η ανηψια μου πχ ενω ειναι ενα πολυ ηρεμο παιδακι, στην καθημερινοτητα, δεν κλαιει δεν ειναι πολυ γκρινιαρα κλπ, το θεμα με το φαγητο ειναι τραγικο απο τοτε που ηταν νεογεννητο. Μαχη για να φαει. Τοση μαχη που πραγματικα καμια φορα σκεφτομαι οτι το παιδι μου θα χει υποσιτισμο αν ειναι ετσι, γιατι πολυ απλα δεν μπορω ολη αυτη τη μαχη. Τους εβλεπα και τους βλεπω και κουραζομαι :P Καλα με το θεμα υονου εχω τρομερη ευαισθησια, αχαχαχχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι δεν έρχεται η αλήθεια είναι... Κ μ φεύγουν κ έρχονται τα πονάκια! 

Εισαι πια σε επισημη καθυστερηση? Ειχες πει νομιζω δεν εχεις διακυμανσεις στον κυκλο σου. Τι να πω. Ισως να χεις αγχωθει κιολας και καμια φορα ερχεται καθυστερηση και με το αγχος. Ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη παντως. Αν επαναλαβεις το τεστ αυριο ή μεθαυριο που δε θα σου χει ερθει, παρε το early predictor που ειναι πιο ευαισθητο απο ο,τι λενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σκεφτομαι πολυ ρομαντικα ε? Η ανηψια μου πχ ενω ειναι ενα πολυ ηρεμο παιδακι, στην καθημερινοτητα, δεν κλαιει δεν ειναι πολυ γκρινιαρα κλπ, το θεμα με το φαγητο ειναι τραγικο απο τοτε που ηταν νεογεννητο. Μαχη για να φαει. Τοση μαχη που πραγματικα καμια φορα σκεφτομαι οτι το παιδι μου θα χει υποσιτισμο αν ειναι ετσι, γιατι πολυ απλα δεν μπορω ολη αυτη τη μαχη. Τους εβλεπα και τους βλεπω και κουραζομαι :P Καλα με το θεμα υονου εχω τρομερη ευαισθησια, αχαχαχχα.

Γεια σας κοριτσάκια!

Υπαρχει αυτο που λέτε! Εγω! Ήμουν το πιο ήσυχο μωρο του κόσμου. Απο νεογέννητο κοιμόμουν τα βράδια σερί. Τουβλο έπεφτα κ ημουν παρα πολυ ήσυχη μεχρι αρκετα μεγάλη. Μετα τρελάθηκα :P γυρω στα 6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι δεν έρχεται η αλήθεια είναι... Κ μ φεύγουν κ έρχονται τα πονάκια! 

Καλό αυτό.Στη θέση σου πάντως αύριο θα πήγαινα στο γιατρό μου. Ούτε τεστ,ούτε χωριακη γιατρό κατευθείαν είναι ο μόνος που θα σου πει τι ακριβώς συμβαίνει! Είμαι πάντως αισιόδοξη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!

Υπαρχει αυτο που λέτε! Εγω! Ήμουν το πιο ήσυχο μωρο του κόσμου. Απο νεογέννητο κοιμόμουν τα βράδια σερί. Τουβλο έπεφτα κ ημουν παρα πολυ ήσυχη μεχρι αρκετα μεγάλη. Μετα τρελάθηκα :P γυρω στα 6.

Αχ μακαρι να ναι και το δικο σου ετσι. Σερι υπνος! Ω θεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι έχω 3 μήνες π έρχεται κανονικά... Εκτος και αν άλλαξε πάλι τι να πω δεν ξέρω!Είμαι κ στη δουλειά κ ξεχνιέμαι δεν το σκέφτομαι κ συνέχεια κ άλλες φορές ανχονομουν κ εκλεγα αλλά δν πτοουταν ερχόταν! Τι να πω Αχ μακάρι να είναι όλα θετικά όπως νιώθεις! ! Η αλήθεια είναι πως δουλευω όλη μέρα αύριο να τον πάρω να τ πω κάτι? Δεν θα μ πει να περιμένω κιαλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! μια φορά που ένιωθα διάφορα,χωρίς να έχω καθυστέρηση, του τηλ. και την επόμενη μέρα πήγα στο ιατρείο του.Δεν νομίζω ότι υπάρχει νωρίς και αργά.....αύριο θα είσαι στην 3η μέρα καθυστέρησης. Ακόμα κι αν δεν συμβαίνει τίποτα θα δει και θα σου πει τουλάχιστον πότε θα κατέβει.Η αναμονή.....για μένα τουλάχιστον είναι ότι χειρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@atha_g υπομονη με την ακινησια! Δε λες που πηγες ραντεβου ακριβως πριν δεις το αιμα? Σκεψου το σοκ και μονο, δε σου λεω οτι θα γινοταν κατι. Ξεκουραση και σειρες, και βιβλία, και ιντερνετ και θα περασουν οι μερουλες και ξανα προς τη δοξα θα τραβας!

Ολα αυτα ναι! Κ δες καιρο που διαλεξα να διαγραψω κ το facebook...τωρα που θα χω τοσο χρονο!!!

Η @Rosemary τι να κανει; να γεννησε καλα; την σκεφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία θα δω τι θα γίνει κ αύριο πρώτα ο Θεός κ θα τον πάρω τηλ! Έχω κ πολλά υγρά συγνώμη κιολλας! Τα πονάκια πέρασαν αχ κορίτσια θα τρελαθώ από την χαρά μου! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια να πω και το ασχετο γενικου περιεχομενου...εκανα δουλειες σημερα και με εχει πεθανει η πλατη μου. Υποφέρωωωωωωω. Εκατσα καναπε και τη νιωθω μουδιασμενη. Φανταστειτε δε οτι μαγειρεψα  μια μπουρδα του ελεους. Γιατι ειχε φαι η μαμα. Ακομα και με τη μπουρδα πως τοσα τσιστιμπλικια μαζευτηκαν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια. εκανα απονευρωση κ ποναω....

τι κακο αυτο με τα δοντια. κ ειμαι κ απο αυτους που τα προσεχουν.

διαβασα τα νεα σας αλλα εχω πολυ δουλεια αυτο το διαστημα κ δεν προλαβαινω μεσα στη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

γεια σας κοριτσακια. εκανα απονευρωση κ ποναω....

τι κακο αυτο με τα δοντια. κ ειμαι κ απο αυτους που τα προσεχουν.

διαβασα τα νεα σας αλλα εχω πολυ δουλεια αυτο το διαστημα κ δεν προλαβαινω μεσα στη μερα.

Ωχ ρε συ πως πήγε??? Περαστικα!!! Τα δόντια όσο και να τα προσέχεις αν εχεις μια μικρή ευαισθησια, τότε θα γίνει το κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat βάλε τ άντρα σ να σ κάνει μασαζακι. Και π να δεις με τ μωρο πόσα θα μαζεύονται όταν ξεκινήσει τις στέρεες. 

@Dim83 ωχ περαστικά. Δεν έχω χειρότερο από τ οδοντίατρο. Μιλάμε τον τρέμω.

@Scooby! μακάρι κορίτσι μου. Κάνε μια χοριακη αύριο να βγεις από την αγωνία. Κατά τη γνώμη μ δ χρειάζεται να πας στο γιατρο αν δ υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση χωρίς εγκυμοσύνη. 

Εγώ επειδή έκανα συνήθως τεστακια ήξερα ποτέ θα αδιαθετησω. Οπότε ουσιαστικά ξέρεις ότι έχεις καθυστέρηση μόνο όταν ξέρεις κ την ωορρηξία σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat βάλε τ άντρα σ να σ κάνει μασαζακι. Και π να δεις με τ μωρο πόσα θα μαζεύονται όταν ξεκινήσει τις στέρεες. 

@Dim83 ωχ περαστικά. Δεν έχω χειρότερο από τ οδοντίατρο. Μιλάμε τον τρέμω.

@Scooby! μακάρι κορίτσι μου. Κάνε μια χοριακη αύριο να βγεις από την αγωνία. Κατά τη γνώμη μ δ χρειάζεται να πας στο γιατρο αν δ υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση χωρίς εγκυμοσύνη. 

Εγώ επειδή έκανα συνήθως τεστακια ήξερα ποτέ θα αδιαθετησω. Οπότε ουσιαστικά ξέρεις ότι έχεις καθυστέρηση μόνο όταν ξέρεις κ την ωορρηξία σου. 

ποτε τις ξεκινας τις στερεες αληθεια εσυ? Ουτε που θυμαμαι απο την ανηψια. Συμφωνω για αυτο που λες στη @Scooby!. Δε θυμάμαι αν μας ειχε πει οτι κανει τεστ ωορρηξιας. Παντως μετα τεστ ωορρηξιας, η στατιστικη λεει οτι μενεις (αν δεν υπαρχει προβλημα) σε 4-6 μηνες. Να κανει ενα τεστ ή μια χοριακη αναλογα, και ισως να παρει εν τηλ το γιατρο της να του αναφερει την καθυστερηση αν βγουν αρνητικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 απαπα με περιμενουνε δυο με το που μπω στον 4ο. 

Κορίτσια η ωχρινικη φαση δεν ειναι πάντα σταθερή. Δλδ και να ξερεις την ωορρηξία δεν μπορεις να ξερεις σίγουρα ποτε θα αδιαθετησεις βασει αυτού.

@Scooby! στην θεση σου θα πηγαινα το πρωι για μια χοριακη σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat έμας τις ξεκίνησε ο γιατρός στους 5 κλειστούς μήνες με φρούτα τ πρωί λαχανικά τ μεσημερι κ στους 6 μήνες βάλαμε μοσχάρι, κοτόπουλο κ απογευματινό. Τώρα είναι 6.5 μηνων η μικρή. Τ φρούτο δ τ πολυγουσταρει άλλα για μεσημεριανό τρελαίνεται. Με έχει πιάσει ένα άγχος για τ πως θα κόψουμε τ θηλασμο οταβ έρθει η ώρα. Προς τ παρόν κάνα δυο φορές π της έδωσα ξένο για δοκιμή τ έφτυσε. Αλλά όταν τ πάρω αποφαση θέλει δ θέλει θα τ πιει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε η ωχρινικη φάση είναι από 12 μέχρι 16 μέρες. Αν τ διάστημα από την ωορηξια είναι μεγαλύτερο η μικρότερο από αυτό χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση. Εγώ αδιαθετουσα ακριβώς στις 14 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat έμας τις ξεκίνησε ο γιατρός στους 5 κλειστούς μήνες με φρούτα τ πρωί λαχανικά τ μεσημερι κ στους 6 μήνες βάλαμε μοσχάρι, κοτόπουλο κ απογευματινό. Τώρα είναι 6.5 μηνων η μικρή. Τ φρούτο δ τ πολυγουσταρει άλλα για μεσημεριανό τρελαίνεται. Με έχει πιάσει ένα άγχος για τ πως θα κόψουμε τ θηλασμο οταβ έρθει η ώρα. Προς τ παρόν κάνα δυο φορές π της έδωσα ξένο για δοκιμή τ έφτυσε. Αλλά όταν τ πάρω αποφαση θέλει δ θέλει θα τ πιει. 

Θα το κοψεις οταν το παρεις αποφαση αυτο ειναι το μονο σιγουρο, Οσο μπαινουν τροφες τοσο πιο ευκολο θα γινει! Αχ τρωει πολλα το ψυχακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε η ωχρινικη φάση είναι από 12 μέχρι 16 μέρες. Αν τ διάστημα από την ωορηξια είναι μεγαλύτερο η μικρότερο από αυτό χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση. Εγώ αδιαθετουσα ακριβώς στις 14 μερες.

Ναι αυτο. Μπορει να υπαρχει απόκλιση ημερών οποτε τρεχα γύρευε. Εγω ποτε ειχα 15 ποτε 17

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε η ωχρινικη φάση είναι από 12 μέχρι 16 μέρες. Αν τ διάστημα από την ωορηξια είναι μεγαλύτερο η μικρότερο από αυτό χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση. Εγώ αδιαθετουσα ακριβώς στις 14 μερες.

κ εγω παντα στις 14! αγγλιδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...