Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Kalimera koritsia mou egw dianiw mia agcotikh vdomadaa eimai 31h mera kuklou kai periodo den exw dei...test den thelw akoma na kanw giati exw apogoiteutei polles forees  .....upomonh..kalh karperh vdomasa se oles.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ δωστε θετικη ενεργεια και σωστε! Θα διανύσουμε κρίσιμη εβδομάδα :P

Χαχαχαχαχα άστο να πάει στο καλό και περιμένω να περάσει λίγη ώρα,γιατί έχω πιεί καφέ, για να κάνω το τεστ!Αιώνας μου φαίνεται!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα άστο να πάει στο καλό και περιμένω να περάσει λίγη ώρα,γιατί έχω πιεί καφέ, για να κάνω το τεστ!Αιώνας μου φαίνεται!!!! 

Ναι, φροντιζε για κανα 3ωρο να μην εχεις πιει νερα. Εγω τον προηγουμενο μηνα εκανα μια βλακεια υπερτατη. Τη μερα που θα εβγαινε θεωρητικα θετικο το τεστ, ξεχάστηκα και πηγα τουαλέτα χωρίς να συλλεξω ουρα. Ε, μετά λυσσαξα και πιεστηκα να ξανακανω (εννοειται εβγαλα 5 σταγόνες) και εκανα με αυτες το τεστ, το οποίο δε βγηκε τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου. Το επανελαβα  το απογευμα αργα και πλεον ηταν κατακοκκινο, αλλα η αληθεια ειναι οτι επειδη η ωορρηξια γινεται 12 έως 24 περιπου ωρες μετα τη θετικοποιηση του τεστ, ηταν ψιλοβλακεια μου που ντε και καλα εκεινη την ωρα πιεστηκα να συλλεξω δειγμα γιατι πως να το κανουμε ρε κοριτσι μου, δε θα βγαζες τιποτα :P Βεβαια μετα το βραδυ ηταν καραθετικο, αλλα επαθα αγχος γιατι τουλαχιστον εστω το να βλεπεις ωορρηξια ειναι ενα ενθαρρυντικο σημαδι οτι ξεκιναμε εστω απο καπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι, φροντιζε για κανα 3ωρο να μην εχεις πιει νερα. Εγω τον προηγουμενο μηνα εκανα μια βλακεια υπερτατη. Τη μερα που θα εβγαινε θεωρητικα θετικο το τεστ, ξεχάστηκα και πηγα τουαλέτα χωρίς να συλλεξω ουρα. Ε, μετά λυσσαξα και πιεστηκα να ξανακανω (εννοειται εβγαλα 5 σταγόνες) και εκανα με αυτες το τεστ, το οποίο δε βγηκε τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου. Το επανελαβα  το απογευμα αργα και πλεον ηταν κατακοκκινο, αλλα η αληθεια ειναι οτι επειδη η ωορρηξια γινεται 12 έως 24 περιπου ωρες μετα τη θετικοποιηση του τεστ, ηταν ψιλοβλακεια μου που ντε και καλα εκεινη την ωρα πιεστηκα να συλλεξω δειγμα γιατι πως να το κανουμε ρε κοριτσι μου, δε θα βγαζες τιποτα :P Βεβαια μετα το βραδυ ηταν καραθετικο, αλλα επαθα αγχος γιατι τουλαχιστον εστω το να βλεπεις ωορρηξια ειναι ενα ενθαρρυντικο σημαδι οτι ξεκιναμε εστω απο καπου.

Ε ναιιιιι δεν το συζητώ πήγε βέβαια για ύπνο το χρυσό μου γιατί δουλεύει το βράδυ αλλά έτσι και δω θετικό εγώ.....θα σημανω συναγερμό!!!!Άλλη ταλαιπωρία κι αυτή με τέτοια ωράρια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ε ναιιιιι δεν το συζητώ πήγε βέβαια για ύπνο το χρυσό μου γιατί δουλεύει το βράδυ αλλά έτσι και δω θετικό εγώ.....θα σημανω συναγερμό!!!!Άλλη ταλαιπωρία κι αυτή με τέτοια ωράρια!?

Βαλτου ξυπνητηρι με την εμφανιση του θετικου. χιχιχιχ. Με το ενα ματι ανοιχτο θα κοιμαται αυτη τη βδομαδα να ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Βαλτου ξυπνητηρι με την εμφανιση του θετικου. χιχιχιχ. Με το ενα ματι ανοιχτο θα κοιμαται αυτη τη βδομαδα να ξερει

Χμμμμμμμ μου βάζεις ιδέες!!!!!Πολύ καλό.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά βασικά άλλα πράγματα πρέπει να είναι ξύπνια αυτές τις μέρες... Αυτός μπορεί να είναι και με κλειστά μάτια αν βολεύεται! Αρκεί να γίνει η δουλειά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά βασικά άλλα πράγματα πρέπει να είναι ξύπνια αυτές τις μέρες... Αυτός μπορεί να είναι και με κλειστά μάτια αν βολεύεται! Αρκεί να γίνει η δουλειά! 

Χαχαχαχαχα σωστηηηηηη!!!!?? Τεχνικά δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται αλλά θα το παλέψω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά βασικά άλλα πράγματα πρέπει να είναι ξύπνια αυτές τις μέρες... Αυτός μπορεί να είναι και με κλειστά μάτια αν βολεύεται! Αρκεί να γίνει η δουλειά! 

χαχαχαχα, ελα ντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

χαχαχαχα, ελα ντε!

Έχουν αρχίσει τα πονακια πάντως από το πρωί.....καλό σημάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έχουν αρχίσει τα πονακια πάντως από το πρωί.....καλό σημάδι!

Επειδη δε θελω να μπω να κανω ερευνα στο ιντερνετ γιατι το χω ταξει στον εαυτο μου, ετσι μια γενικη απορια, ποσες μερες πριν ξεκινανε τα πονακια? Οπως ξαναειπα τον προηγουμενο μηνα με ταραξαν, μεχρι να μου ρθει περιοδος ειχα τραβηγαματα και πονους, βεβαια τζιφος το αποτελεσμα, αλλα μου εκανε υπετρομερη εντυπωση. Προσπαθω να θυμηθω αν ξεκινησαν πριν φανει το τεστ θετικο, και νομιζω πως ειχαν ξεκινησει κανα δυο τρεις μερες πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Επειδη δε θελω να μπω να κανω ερευνα στο ιντερνετ γιατι το χω ταξει στον εαυτο μου, ετσι μια γενικη απορια, ποσες μερες πριν ξεκινανε τα πονακια? Οπως ξαναειπα τον προηγουμενο μηνα με ταραξαν, μεχρι να μου ρθει περιοδος ειχα τραβηγαματα και πονους, βεβαια τζιφος το αποτελεσμα, αλλα μου εκανε υπετρομερη εντυπωση. Προσπαθω να θυμηθω αν ξεκινησαν πριν φανει το τεστ θετικο, και νομιζω πως ειχαν ξεκινησει κανα δυο τρεις μερες πριν.

Κι εγώ νομίζω ότι ξεκινάνε 3-4 μέρες πριν....τουλάχιστον στους 2 προηγούμενους κύκλους έτσι ήταν. Ίσως όμως πάλι αυτά να είναι ανάλογα και την γυναίκα.....άλλες δεν έχουν καθόλου πονακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Εμενα τα πονακια της ωορρηξίας ηταν 2 μερες περίπου πριν την ωορρηξία και κατα την ωορρηξία ξανα πονεσα σχεδόν στιγμιαία αλλα πιο δυνατά. Νομιζω οτι λογικα θα διαφέρει απο γυναίκα σε γυναίκα αλλα δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημερα κορίτσια! Εμενα τα πονακια της ωορρηξίας ηταν 2 μερες περίπου πριν την ωορρηξία και κατα την ωορρηξία ξανα πονεσα σχεδόν στιγμιαία αλλα πιο δυνατά. Νομιζω οτι λογικα θα διαφέρει απο γυναίκα σε γυναίκα αλλα δεν ξέρω.

Καλα σιγουρα διαφέρουν τα συμπτωματα, και αλλες δεν εχουν και κανενα. Ειναι σαν την εγκυμοσυνη που λεγαμε! Απλα στην ωορρηξια αν εχεις τα πονακια αντιλαμβάνεσαι τις μερες. Με τα τεστ ωορρηξιας δεν εχουν και πολυνοημα. Ετσι κουβεντα να γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης εκτος απο τις διαφορες μεταξυ γυναικων, υπαρχουν κ διαφορες στην ιδια γυναικα. εγω καποιους μηνες ποναω λιγο, καποιους μηνες καθολου και καποιους δεν μπορω να σταθω απο τον πονο. περιεργο μου φαινεται αλλα να που συμβαινει. βασικα δεν πρεπει να ψαχνουμε συνεχεια σημαδια γιατι θα (απο) τρελαθουμε. ετσι καπως ειναι κ με τα συμπτωματα περιοδου και με τα συμπτωματα ευγκυμοσυνης. δεν ειναι ποτε ακριβως τα ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

επισης εκτος απο τις διαφορες μεταξυ γυναικων, υπαρχουν κ διαφορες στην ιδια γυναικα. εγω καποιους μηνες ποναω λιγο, καποιους μηνες καθολου και καποιους δεν μπορω να σταθω απο τον πονο. περιεργο μου φαινεται αλλα να που συμβαινει. βασικα δεν πρεπει να ψαχνουμε συνεχεια σημαδια γιατι θα (απο) τρελαθουμε. ετσι καπως ειναι κ με τα συμπτωματα περιοδου και με τα συμπτωματα ευγκυμοσυνης. δεν ειναι ποτε ακριβως τα ιδια.

Ισχυει. Εμενα αυτο που επαθα τον προηγουμενο μηνα απο την ωορρηξια και μετα με τον πονο πχ δε μου χε ξανατυχει. Και καλα που το επαθα γιατι και οποιοδήποτε ψήγμα ειχα στο μυαλο μου οτι ναι, ετσι θα ναι και τα συμπτωματα εγκυμοσυνης μου φυγε τωρα μια και καλη, αφου τελικα αδιαθετησα. Διαφερει και στους ιδιους μας τους εαυτους μηνα με το μηνα. Πλεον ειμαι ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΗ οτι μοναδικο κοινό και ισχυρο συμπτωμα (για την εκγυμοσυνη) ειναι η καθΥΣΤερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Το έκανα βγήκε αχνό και μετά από 15 λεπτά περίπου έγινε κόκκινο.....μάλλον πλησιάζω!

Δεν ξερω αν έχουμε τα ιδια αλλα τα δικα μου θυμαμαι ελεγαν οτι το αποτέλεσμα ειναι μέσα σε 20 λεπτα. Τα δικα μου επίσης αργουσαν να παρουν μπρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Το έκανα βγήκε αχνό και μετά από 15 λεπτά περίπου έγινε κόκκινο.....μάλλον πλησιάζω!

Aμα ηδη σου βγηκε αχνο ναι πλησιαζεις οντως. δηλαδη μεθαυριο το πολυ θα ειναι ετοιμο. Γιατι εμενα τα πρωτα βγαινουν αορατα και μερα με τη μερα σκουραινουν μεχρι που γινονται κοκκινα. (θελει κανα 3ημερο δηλαδη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Δεν ξερω αν έχουμε τα ιδια αλλα τα δικα μου θυμαμαι ελεγαν οτι το αποτέλεσμα ειναι μέσα σε 20 λεπτα. Τα δικα μου επίσης αργουσαν να παρουν μπρος.

Από ότι διάβασα λέει ότι για να θεωρηθεί ένα αποτέλεσμα αρνητικό πρέπει να περάσουν 10 λεπτά.Οπότε  από αύριο ίσως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόοοοον το σπορακι μας ειναι στην θεση του αλλα επειδή διαφραγμα στην μητρα κλπ. Ξαπλα μέχρι να κλεισουμε τον 3ο μου ειπε και καθολου επαφες. (Εκλαψε ο αντρουλης)  Οπως καταλαβαίνετε θα ειμαι εδω ολη μερα παρεούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Λοιπόοοοον το σπορακι μας ειναι στην θεση του αλλα επειδή διαφραγμα στην μητρα κλπ. Ξαπλα μέχρι να κλεισουμε τον 3ο μου ειπε και καθολου επαφες. (Εκλαψε ο αντρουλης)  Οπως καταλαβαίνετε θα ειμαι εδω ολη μερα παρεούλα. 

Αφού είναι καλά το σπορακι όλα οκ!? Δεν θα πάθει τίποτα χαχαχαχαχα για καλό γίνονται όλα.Άκου τον γιατρό σου και ξεκουράσου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε γενικα το 1ο τριμηνο οι περισσοτεροι γιατροι λενε οχι για επαφες. διμηνο ειναι στην ουσια κ περναει νερο.

σε οτι αφορα το διαφραγμα, σιγουρα η ξαπλα δεν ειναι το καλυτερο για 2 μηνες αλλα να σκεφτεσαι οτι σου συμβαινει κατι που εχει "λυση". ειναι πολυ σημαντικο αυτο. να προσεχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Μπλε γενικα το 1ο τριμηνο οι περισσοτεροι γιατροι λενε οχι για επαφες. διμηνο ειναι στην ουσια κ περναει νερο.

σε οτι αφορα το διαφραγμα, σιγουρα η ξαπλα δεν ειναι το καλυτερο για 2 μηνες αλλα να σκεφτεσαι οτι σου συμβαινει κατι που εχει "λυση". ειναι πολυ σημαντικο αυτο. να προσεχεις.

Εχεις δικιο και γενικα με ξε αγχωσε παρα πολυ η καλη μου η γιατρός. Μου μιλαει και ως μανούλα και με καθησυχάζει. Την ρωτησα τον φοβο μου οτι ΑΝ δω αιμα τι κανω και μου ειπε ΤΙΠΟΤΑ μου λεει δεν μπορεις να κανεις τπτ αλλο απ το να χαλαρωσεις και οτι ειναι να γίνει θα γινει. Με χαλαρωσε απειρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τόσους μήνες που παρακολουθώ τα συμπτώματα  ωορρηξίας καταλαβα ότι την τελευταία μέρα των υγρών μου γίνεται η ωορρηξία και την επόμενη μέρα από τα πονάκια!!!Εχώ εφαρμογή στο κινητό και τα σημειώνω και βλέπω ότι κάθε μήνα είναι σχεδόν ίδια!!!Επίσης τα υγρά μου κρατούν 4-5 μέρες!!!Και με βοηθά πολύ η θερμοκρασία που βλέπω ότι αφού γίνει η ωορρηξία ανεβαίνει!!Αλλά είπα να την σταματήσω γιατί βαρέθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πιστεύω κι εγώ, παντού καλά είναι, έχω ακούσει πολύ καλές εμπειρίες και για τα δύο, απλώς να βρει η κάθε γυναίκα έναν γιατρό που να εμπιστεύεται και να νιώθει άνετα, για μένα αυτό μετράει!
    • Μετά από αυτό που περάσαμε κι εγώ θα το κάνω της γρίπης για να πάρει αντισώματα και το μωράκι! Θα προσπαθήσω να πείσω και τον σύζυγο γτ έχει φοβία με τις ενέσεις..
    • Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝 35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος.  Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 
    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...