Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Καλημερούδια σε όλες!!

@NicolVall σε ευχαριστώ πολύ!Εννοείται του έχω τυφλή εμπιστοσύνη μετά από τόσα χρόνια απλά με αγχώνει η όλη διαδικασία. Είναι όντως επέμβαση ρουτίνας έχεις δίκιο.Το ίδιο ίδιο μου είπε και εκείνος βέβαια ότι δλδ.  κάποιες (μου το τόνισε 2 φορές) γυναίκες τις εμποδίζει στη σύλληψη κάποιες άλλες όχι.Θα δούμε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-CatΜάιος ωραίος μήνας για συλλήψεις!!! Καλοκαιρινός αεράτος κ φευγάτος! Χαλαρά απολαυστικά κ βουρ κοπέλα μου! 

Λες? Μακάρι?!! Μακάρι να ρθει συντομα και γερό! Χάρηκα χτες που ολα εχουν επανέλθει. Θα αφήσω να περάσει και ο Απρίλιος και από τον άλλο μηνα αντε να δουμε. Μακάρι!! Ανυπομονωωωω (αλλα εχω και αγχος απο τωρα, πριν καν ξεκινησω :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!!

 

ρε κοριτσια εμεις τον χασαμε και αυτον το μηνα μεινα το ταξιδι μια η δουλεια φτου!!!!!!!!! τελος παντων τι να κανουμε ρομποτ δε ειμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!! 

@zoi.ko να σου πω και εγω θα το εκανα να ξεμπερδευω!!!!! που εγω γενικα εχω ενα θεμα με την αναισθησια την φοβαμαι γι ακαποιο λογο χαχαχχαχαχαα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας !!!

Kat-Cat   μου χαίρομαι πολύ που όλα είναι εντάξει!!! Χαμογέλα κοριτσάκι!!!
Άντε σιγά σιγά να μπαίνουμε στο κλίμα του καλοκαιριού!!!
Εγώ κλασσικά πήζω.. Εχθές το βράδυ έφυγα απο το γραφείο στις 10..




 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!! Κλασικά με νευρα εγω καθώς ακομα περιμένω τα επιπλα τα οποια υυποτίθεται θα ερχόντουσαν χθες. Παρεμπιπτόντως κλεισαμε μηνα που τα εχω παραγγείλει. Θα τους πνίξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat του αντρα μου η κολλητή 38 χρονων έκανε απόξεση τον Νοέμβρη κ τωρα που μιλαμε ειναι ηδη έγκυος φρέσκια βεβαια αλλα εχει ακουσει ηδη καρδούλα κ βαίνουν ολα καλως! Εντωμεταξύ κ εκεινη κ τωρα αλλα κ την προηγούμενη φορα 2η-3η προσπάθεια κ τσουπ! Σπόρι ομορφο! ♥️ Γι’αυτο κοπέλα μου απόλαυσε το γιατι μετα βλέπεις ορμόνες κ νεύρα μια τρελααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @anni7 και @Scooby!

@Irene_D μακάρι να συνεχίσουν έτσι γιατι ειχα πολλη αρνητικη ενεργειατελευταια. Δουλεια και εδω πολλη, και ολο λαθη κανω σημερα και λεω βλακειες. Σα να εχει κολλησει ο εγκεφαλος μου ειναι...Αφου νιωθω ασχημα με τον εαυτο μου με τις βλακειες που ξεστομιζω. Μετα κανω ορθη επαναληψη :P Μακαρι να μας πανε καλα τα πραγματα απο δω και στο εξης!

@NicolVall μακάρι ρε συ!!! Το κακο ειναι πως μου ελεγε τα στατιστικα ο γιατρος χτες και οι πιθανοτητες συλληψης στις γυναικες ειναι 10% (προφανως στις γυναικες απο 35 και πανω). Αλλα τουλαχιστον ολα καλα ηταν, δεν ειδε τιποτα ανησυχητικο. Επανηλθε πληρως και τωρα αναμενω ελπιζω περιοδο συντομα. Μακάρι να ερθει γρηγορα και να μεινει βασικα. Αυτο! Συζητουσα με τη μαια του πριν μπω. 42 χρονων εμεινε με τη μια εγκυος (στο πρωτο) και πηγε πολυ καλα και γεννησε πριν 2 μηνες (ηδη ειχε επιστρεψει στη δουλεια). Θελει και λιγη τυχη που λεγαμε το ολο εγχειρημα. Για την ωρα θα απολαυσω οσο γινεται τον Απριλιο, και απο Μαιο θα προσπαθησω να ειμαι χαλαρη οσο γινεται γιατι παντα το σκεφτεσαι και να σκεφτομαι θετικα.

@Μπλε Αυτο με τα επιπλα ειναι κανονας. ΠΑΝΤΑ τα αργουν. ΠΑΝΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-Cat  σχετικά με την περίοδο που περιμένεις , μου θυμίζεις τον εαυτό μου που την περίμενα καρτερικά μετά από όλο αυτό.. δεν πίστευα ποτέ οτι θα έφτανα σε αυτό το σημείο χαχαχαχα
Τι σου είναι η ψυχολογία .. και τώρα σκέφτομαι "μακάρι να μην έρθει" χαχαχαχαχα
Αποδεικνύεται για μία ακόμη φορά πως ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ

χαχαχαχα 3η φορά που αναφέρεται εδώ μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγιές είναι αυτό κοριτσάκια προσαρμόζονται τα θέλω μας κ απλά έχουμε μάθει αυτό να το λέμε τρελα ενώ εμείς είμαστε οι νορμάλ!!! 

Καλά τους πήρε τώρα ο διάολος στο τηλ. Δεν με νοιάζει το ότι αργούν όσο το ότι με δουλεύουν κ μου λενε κάθε μέρα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΣΙΑΑΑΑΑΑ εδω ειμαι ειχα δουλεια πολυ μεχρι τωρα!!!!! συμφωνω σε ολα τα παραπανω που ειπατε!!!!! ναι σε ολα!!!

@Kat-Cat το 10% που ειπες ειναι ανεξαρτητως ηλικιας εχω ρωτησει τον γιατρο μου!!!!!!!!! παιδια ειναι και λιγο τζοκερ !!!

ρε κοριτσια ακουω κατι κοπελες που λενε μας ετυχε και μας ετυχε εμας δλδ πως δε μας εχειτυχη τοσα χρονια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Kat-Cat  σχετικά με την περίοδο που περιμένεις , μου θυμίζεις τον εαυτό μου που την περίμενα καρτερικά μετά από όλο αυτό.. δεν πίστευα ποτέ οτι θα έφτανα σε αυτό το σημείο χαχαχαχα
Τι σου είναι η ψυχολογία .. και τώρα σκέφτομαι "μακάρι να μην έρθει" χαχαχαχαχα
Αποδεικνύεται για μία ακόμη φορά πως ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ

χαχαχαχα 3η φορά που αναφέρεται εδώ μέσα..

ναι ρε συ......Τρομερο.....Το πρωτο που τον ρωτησα ειναι ποτε τη βλεπετε να ρχεται? αχαχαχαχαχ. Τουλαχιστον ηταν παχυ το ενδομητριο οποτε θεωρητικα ε την αλλη εβδομαδα καλως εχοντων θα αποβληθει. Δηλαδη ελεος τι καθομαστε και σκεφτομαστε. χιχιιχιχιχ

@anni7  α ναι?? Δεν το ηξερα αυτο, υπεθεσα οτι μου το πε λογω ηλικιας αν και δεν το διευκρινισε.

Τιποτα παιδια, σκεφτειτε το καλοκαιρι που ερχεται και βουρ! Απο κει και περα το σταυρο μας για λιγη ανωθεν βοηθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ρε συ......Τρομερο.....Το πρωτο που τον ρωτησα ειναι ποτε τη βλεπετε να ρχεται? αχαχαχαχαχ. Τουλαχιστον ηταν παχυ το ενδομητριο οποτε θεωρητικα ε την αλλη εβδομαδα καλως εχοντων θα αποβληθει. Δηλαδη ελεος τι καθομαστε και σκεφτομαστε. χιχιιχιχιχ

@anni7  α ναι?? Δεν το ηξερα αυτο, υπεθεσα οτι μου το πε λογω ηλικιας αν και δεν το διευκρινισε.

Τιποτα παιδια, σκεφτειτε το καλοκαιρι που ερχεται και βουρ! Απο κει και περα το σταυρο μας για λιγη ανωθεν βοηθεια.

αμε για ολες το ιδιο ισχυει δε εχει να κανει με την ηλικια και μαλιστα λεω εκεινη την ωρα καλε πολυ μικρο ποσοστο και λεει η μαια του αμα ητανε αλλιως θα ειμασταν κουνελακια!!!!! και μου λεει εκεινη την ωρα οποτε καντε εκει γιατι αυτα θα εχουν προγραμμα !!!!!! αντε ελα ερχεται και η περιοδος!!!!!! παντως χαρηκα πολυ που πηγες στο γιατρο και ολα ειναι τελεια φτου φτου φτοΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Καλα απο τα 30 εκανα ελεύθερα πολυ κ συχνα κ εγινε η σύλληψη 2 χρονια μετα κ μετα από οοοολες τις εξετάσεις κ μετα απο κύκλο 3 προκλήσεων ωορρηξίας κ με σεξ σε ωραριο κ στοχευμένα σε γιατρο. Φιλη μου 26 κ έπιασε 4 χρονια μετα με 2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις.. κ η αδερφή μου 41 έπιασε στον 4ο μηνα προσπαθειών ! Αστο τα στατιστικά ειναι μονο νούμερα κοπέλα μου μην δίνεις σημασια σε αυτο κ μην σε αγχώνει! 

@anni7 καλά αυτό το μας έτυχε το μεταφράζω ως κάναμε ελεύθερα κ 1-2-5...10 πιάσαμε μωρο! Αλλά το μας έτυχε κ δεν το θέλαμε μπορει να με κανει έξαλλη κ να με τρελάνει!!!

@Μπλε κ τελικα ; Θα τα φέρουν πριν το 15αυγουστο τι είπαν; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-Cat Καλα απο τα 30 εκανα ελεύθερα πολυ κ συχνα κ εγινε η σύλληψη 2 χρονια μετα κ μετα από οοοολες τις εξετάσεις κ μετα απο κύκλο 3 προκλήσεων ωορρηξίας κ με σεξ σε ωραριο κ στοχευμένα σε γιατρο. Φιλη μου 26 κ έπιασε 4 χρονια μετα με 2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις.. κ η αδερφή μου 41 έπιασε στον 4ο μηνα προσπαθειών ! Αστο τα στατιστικά ειναι μονο νούμερα κοπέλα μου μην δίνεις σημασια σε αυτο κ μην σε αγχώνει! 

@anni7 καλά αυτό το μας έτυχε το μεταφράζω ως κάναμε ελεύθερα κ 1-2-5...10 πιάσαμε μωρο! Αλλά το μας έτυχε κ δεν το θέλαμε μπορει να με κανει έξαλλη κ να με τρελάνει!!!

@Μπλε κ τελικα ; Θα τα φέρουν πριν το 15αυγουστο τι είπαν; ??

Καλα γενικά οταν ακομα ήμουν ελεύθερη κ ωραία κ άκουγα αυτά τα κατα λάθος έλεγα "αμα δεν θες και προσέχεις δεν υπάρχει κατα λάθος"!!! Εγω ποτε στην ζωη μου δεν είχα υποψία εγκυμοσύνης γιατί πρόσεχα μονο πλεον οταν μειναμε μαζί με τον άντρα μου κ ετοιμαζόμασταν για τον γάμο αφησαμε στην ακρη προφυλάξεις και προσοχη και λεμε ε αμα συμβει συνέβη. Αλλα δεν το επιδιώξαμε κιολας τοτε .Οποτε το "έτυχε" δεν σημαίνει όντως έτυχε αλλά πιο πολυ... πέτυχε. Άσχετα που ήμουν ζώο και δεν το κατάλαβα τοτε μεχρι τον 3ο.

Τα επιπλα ορκίστηκαν ότι θα έρθουν αύριο γιατι αλλιως θα πήγαινε Τρίτη και τους ειπα αν με αφησετε Πασχαλιάτικα χωρις καναπέ θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων και κρατήστε τα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ όλη μέρα σχεδόν είναι εξω. Δώρα, δωρα, δωρα κ τελειωμο δ έχουν. Κ αυτά μόνο για τ πασχα. Την επόμενη βδομάδα έρχεται δεύτερος γύρος.

Κ γω αυτό τ έτυχε ποτέ δ μπορούσα να τ καταλάβω. Το "τραβιέται" λίγο πριν δ είναι μέθοδος αντισύλληψης. Και να σας πω κ κάτι αλλο; αυτό δηλ π θα πω κ στα παιδιά μ αύριο μεθαύριο. Μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη είναι τ λιγότερο που μπορεί να τους συμβεί. Ειδικά αν δ υπάρχει κάποιος χρόνιος σύντροφος που δ το χει κιόλας με τις προφυλάξεις δ ξέρεις τι μπορεί να πάθεις. Κ άντε Εμείς κάνουμε μια φορά τ χρόνο κ το τσεκ απ μας. Οι άντρες μπορεί να φέρουν τα χίλια μύρια κ να μη τ ξέρουν.

@Μπλε Καλά τους είπες. Μόλις μίλησες για επιστροφή χρημάτων όμως μια χαρά θα στα φέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχετε δικιο σχετικα με τα ποσοστα. Απλα επειδη και μενα σχετικα γρηγορα μου ηρθε (στον 4ο μηνα) οταν μου πε για το 10% με εστειλε. Νομιζα ηταν παραπανω. Πλεον αυτο το ετυχε και δεν καναμε ελευθερα και μια φορα εγινε και επιασα παντως, δεν το πολυπιστευω. Δεν μπορει να ακουω δεκα τετοιες περιπτωσεις. Η μια θα ειναι αληθεια. Το συνηθες δεν ειναι αυτο. Γιατι ετσι με ειχαν πεισει πριν ξεκινησω προσπαθειες. ποτε ως τοτε δεν ειχα ακουσει για δυσκολια σε συλληψη, αποβολες, παλινδρομες, βιοχημικες. Τελοσπαντων, καλα να μαστε κοριτσια, και ολα θα γινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,καλησπέρα!!

@Μπλε ,υπομονή!!Κι εμένα άργησαν 2 βδομάδες να μου τα φέρουν!!Είχαν παίξει τα νεύρα μου!!

Να ρωτήσω κάτι,βρε κοριτσια, να μου πειτε εσείς που το έχετε ψαξει καλύτερα για τη θερμομετρηση..

Είχα μια κουβέντα σήμερα με μια κοπέλα που προσπαθεί και αυτή για  παιδακι..Μου έλεγε ότι περιμένει και αυτή να αδιαθετησει το Πασχα και είναι σίγουρη ότι εχει μεινει έγκυος επειδή η θερμοκρασία της είναι σταθερή στο 37 εδώ και λίγες μέρες..Της είπα ότι κι εγω το προηγούμενο μήνα είχα τέτοια θερμοκρασία και μάλιστα ενώ είχα καθυστέρηση αλλά δεν ήμουν τελικά...Και τσατιστηκε,βρε κορίτσια..Μου είπε ότι έχει και λίγες μέρες δυσκοιλιότητα,οποτε σιγουρα θα ειναι,και ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις σαν τη δική μου..Στεναχωρηθηκα λίγο γιατί εγώ απλα της το είπα για να μην απογοητευτεί αν αδιαθετησει..Οχι για να νευριάσει..Δεν θέλω να πιστεύει ότι ζηλεύω κιόλας..Εγω ίσα ίσα θα χαρώ γιατί προσπαθεί καιρό..???

Και ρωτάω..Οντως η θερμοκρασία μας δεν είναι αυξημένη μέχρι μια μέρα πριν αδιαθετησουμε και μετά πέφτει;? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια μου,καλησπέρα!!

@Μπλε ,υπομονή!!Κι εμένα άργησαν 2 βδομάδες να μου τα φέρουν!!Είχαν παίξει τα νεύρα μου!!

Να ρωτήσω κάτι,βρε κοριτσια, να μου πειτε εσείς που το έχετε ψαξει καλύτερα για τη θερμομετρηση..

Είχα μια κουβέντα σήμερα με μια κοπέλα που προσπαθεί και αυτή για  παιδακι..Μου έλεγε ότι περιμένει και αυτή να αδιαθετησει το Πασχα και είναι σίγουρη ότι εχει μεινει έγκυος επειδή η θερμοκρασία της είναι σταθερή στο 37 εδώ και λίγες μέρες..Της είπα ότι κι εγω το προηγούμενο μήνα είχα τέτοια θερμοκρασία και μάλιστα ενώ είχα καθυστέρηση αλλά δεν ήμουν τελικά...Και τσατιστηκε,βρε κορίτσια..Μου είπε ότι έχει και λίγες μέρες δυσκοιλιότητα,οποτε σιγουρα θα ειναι,και ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις σαν τη δική μου..Στεναχωρηθηκα λίγο γιατί εγώ απλα της το είπα για να μην απογοητευτεί αν αδιαθετησει..Οχι για να νευριάσει..Δεν θέλω να πιστεύει ότι ζηλεύω κιόλας..Εγω ίσα ίσα θα χαρώ γιατί προσπαθεί καιρό..???

Και ρωτάω..Οντως η θερμοκρασία μας δεν είναι αυξημένη μέχρι μια μέρα πριν αδιαθετησουμε και μετά πέφτει;? 

Ναι ειναι μεχρι να αδιαθετησεις ανεβασμένη. Θερμοκρασία σταθερά ανεβασμένη για 18 συνεχόμενες μερες ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ τοτε μιλαμε με σιγουριά για εγκυμοσύνη. Αυτο λενε οι γιατροι δλδ. Αλλα τοτε έχεις και καθυστέρηση συνήθως ετσι και αλλιώς. Επίσης οταν οι γιατροι λενε θερμοκρασία εννοουν να μετρας πριν σηκωθείς απ'το κρεβάτι καθε πρωί την ιδια ωρα με πανω κάτω τις ιδιες ωρες ύπνου. Δλδ ειναι πολυ δύσκολο να ειναι σωστή η θερμομετρηση που κάνουμε σπιτι μας. Γενικα μην χαλιεσαι. Υπαρχουν ατομα που απλα ζουν στην κοσμαρα τους. Στην τελική αν δεν ειναι εέγκυος εκεινη θα απογοητευτεί, εσυ μην σκας και βγαίνεις και κακιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό πάσχα σε όλες. Σε μια ώρα έχω ραντεβού για την αυχενική μου. Εχω τρομερό άγχος. Εύχομαι να είστε όλες καλά με τους ανθρώπους που αγαπάτε.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και καλό πάσχα σε όλες. Σε μια ώρα έχω ραντεβού για την αυχενική μου. Εχω τρομερό άγχος. Εύχομαι να είστε όλες καλά με τους ανθρώπους που αγαπάτε.
 

Όλα θα πάνε καλα. Στείλε μας να μας πεις πως πήγε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro άντε κορίτσι μ με τ Καλό! Όλα τέλεια εύχομαι!

@Kat-Cat νομίζω ότι τ ποσοστό είναι 25% και όχι μόνο 10.

@Rena88 έτσι όπως τα λες είναι κορίτσι μου. Στην τελική αν θεωρεί πως είναι έγκυος ας περίμενει την καθυστέρηση κ μετά αε πει έχω πχ καθυστέρηση λες; οπότε να μπορείς να πεις Ναι παίζει κ να είσαι. Τώρα με τ να λες μ πρηστηκε τ στήθος ή έχω ανάγουλες κ θερμοκρασία κτλ τόσες μέρες πριν την περίοδο δ έχει νόημα. Μακάρι να είναι η κοπέλα άλλα πριν την καθυστέρηση δ μπορείς να τ ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...