Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Άστα δεν ξέρω τ με έχει πιάσει! Πλησιάζει κ η μέρα κ ανχονομαι είμαι πεσμένη σκεπτική μπορεί όλο το μήνα μην σκέφτομαι κ να λέω ότι δεν θα δώσω σημασία όσο πλησιάζουν οι μέρες με πιάνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby!οσο και να προσπαθεις να μην το σκεφτεσαι δε γινεται η αληθεια ειναι αυτη απλα αλλες μερες ειναι πιο εντονο αλλες οχι αναλογως!!!!! αμα εισαι και λιγο πιεσμενος και γενικα απο ολα ερχονται ολα στο μυαλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!!

@Rena88 άκουσα το πρωί ότι σε κάποια περιοχή της Κρήτης θα είναι τα σχολεία κλειστά λόγω σκόνης αλλά δεν το φανταζόμουν έτσι.....πωωωωωπω!

@Scooby στείλε το eshop..... τα φαρμακεία πρέπει να μου κάνουν ανδριάντα!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!!

@Rena88 άκουσα το πρωί ότι σε κάποια περιοχή της Κρήτης θα είναι τα σχολεία κλειστά λόγω σκόνης αλλά δεν το φανταζόμουν έτσι.....πωωωωωπω!

@Scooby στείλε το eshop..... τα φαρμακεία πρέπει να μου κάνουν ανδριάντα!?

 

@anni7,άστα να πάνε!!Μιλάμε δεν την παλεύουμε καθόλου με αυτή τη σκόνη!!!

@zoi.ko,ισχύει..Ηταν κλειστά κάποια σχολεία αλλά και τα ανοιχτά υπολειτουργούσαν!!Οι περισσότεροι δεν έβγαλαν τα παιδάκια τους έξω..

@Scooby!,μια από τα ίδια και η δική μου διάθεση..Λογικο είναι..Οσο πλησιάζουν οι μέρες δεν γίνεται να μην το σκεφτόμαστε!!Αλλά ας σκεφτούμε τουλάχιστον ότι ότι ήταν να γίνει,έχει ήδη γίνει και δεν μπορούμε να το αλλάξουμε..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Χάχα άσε θες όντως να στο στείλω.! Εγώ να δεις τ χαλάω κάθε μήνα εκεί! :P

Σκέφτομαι τόσο έντονα να κάνω ένα τεστ! :)

ποτε περιμενεις κοριτσι?

εγω παντως τη συμβουλη μου θα την ξαναπω κ ας γινομαι κουραστικη.μην κανετε τεστακια πριν την καθυστερηση γιατι αν πχ πηγε να γινει κατι κ τελικα ερθει περιοδος..απλα θα στεναχωρηθεις κ θα αγχωθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με την @Dim83. Τεστάκια ποτε πριν την περίοδο. Ολοι εχουμε μπει στον πειρασμο κλπ, αλλα τελικά και απογοητευση ειναι αν ειναι αρνητικό και πεταμένα λεφτά αν το σκεφτείς και τελείως ρεαλιστικά. Εκτός αν θεωρείς οτι δε θα επηρεαστείς καθόλου ψυχολογικά, αλλά επειδή για να γράφουμε εδώ μέσα προφανώς μας απασχολεί το θέμα, και δεν το βλέπουμε τόσο χαλαρά, καλό ειναι να το κάνουμε όταν πρέπει. Το ίδιο ισχύει και με τα ωορρηξίας που βλέπω, που ή τα ξεκινάνε πολύ νωρίς ή μετα τα θετικά τεστ, εξακολουθουν και κανουν για αρκετές μερες και χάνουν την μπάλα και μπερδεύονται. Το λέω και για να το ακούω. Ο,τι είναι να αγοραζουμε και να δοκιμάζουμε το κάνουμε για να μας βοηθήσει όχι να μας χαντακώσει και άλλο, Αρκετά φορτισμένες είμαστε ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αν επηρεάζομαι λέει? Απίστευτα κλάμα κατευθείαν! Όχι δεν θα κάνω υπομονή κ βλέπουμε! Ας κλάψω σε δύο μέρες βρε αδερφάκι μ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλά αν επηρεάζομαι λέει? Απίστευτα κλάμα κατευθείαν! Όχι δεν θα κάνω υπομονή κ βλέπουμε! Ας κλάψω σε δύο μέρες βρε αδερφάκι μ :P

μην εισαι βρε τοσο απαισιοδοξη!αν θυμαμαι καλα ηταν ο πρωτος μηνας σου με παρακολουθηση ωορηξιας? 

αν δεν γινει τωρα, θα γινει λιγο μετα.

μην αγχωνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Ναι ο πρώτος μήνας! Το χώρο αυτό η ρουφιανα απογοητευση κατευθείαν! 

εισαι σε καλο δρομο. νομιζω πριν ανησυχουσες για την ωορηξια. τωρα εφυγε αυτος ο βραχνας,οποτε πας στοχευμενα!

εγω παντως αυτο που καταλαβα ειναι οτι με αγχος ή χωρις...οτι ειναι να γινει θα γινει.οποτε ας ειμαστε αισιοδοξες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μην εισαι βρε τοσο απαισιοδοξη!αν θυμαμαι καλα ηταν ο πρωτος μηνας σου με παρακολουθηση ωορηξιας? 

αν δεν γινει τωρα, θα γινει λιγο μετα.

μην αγχωνεσαι.

Συμφωνώ απόλυτα με τα προλαλησασα @Dim83...

Μην εισαι τόσο απαισιόδοξη,βρε @Skooby!..

Θα δεις ότι μπορεί να μην έρθει και τζάμπα να προκαταβαλλεις αρνητικά τον εαυτό σου!!???

Πάντως η απογοήτευση ενός αρνητικού τεστ είναι μεγαλύτερη από το να αδιαθετησεις απλά..Οποτε και για μένα αξίζει να περιμένεις λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι ο πρώτος μήνας! Το χώρο αυτό η ρουφιανα απογοητευση κατευθείαν! 

καλε με πρωτο μηνα και τετοια απογοητευση??? Οχι, οχι για περιοδο δε θα κλαψω (ακομα), και δεν εχω κλαψει (ακομα), ενταξει ειπαμε, σε επομενα σταδια αυτο! Θα ρθει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλε με πρωτο μηνα και τετοια απογοητευση??? Οχι, οχι για περιοδο δε θα κλαψω (ακομα), και δεν εχω κλαψει (ακομα), ενταξει ειπαμε, σε επομενα σταδια αυτο! Θα ρθει συντομα!

Κι εγω μια από τα ιδια!!Σε μια αρνητική χοριακη έκλαψα αλλά για τη περίοδο οχι ακόμα..???

Να σε ρωτήσω κάτι,βρε @Kat-Cat ;?;Νομίζω ότι εσύ είχε γράψει κάποια στιγμή ότι ο γιατρός σου ήταν αρνητικός στα τεστ ωορρηξίας..Το είπε κι εγω στη δική μου και μου είπε να μην το σκεφτω καν να μπω σε αυτή διαδικασία!!Ήταν υπερβολικά αρνητική..Απλα μου είπε να έχω επαφές 3-4 φορές την εβδομάδα και αυτό αρκεί!!

Είμαι κι εγω αρκετά αγχώδης και δεν ξέρω αν όντως θα με βοηθήσουν ή θα με αγχωσουν περισσότερο..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιαααα!!!Αφού στο ενδιάμεσο δε μπορώ να μπαίνω (από τη δουλειά) θα μιλάω το πρωί χαχαχαχαχα!Αύριο όμως σας προειδοποιώ:ΕΧΩ ΡΕΠΌ!!!!???. Από όσα πρόλαβα να διαβάσω.....να ευχηθώ καλές καθυστερήσεις!?

FB_IMG_1522092047287.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κι εγω μια από τα ιδια!!Σε μια αρνητική χοριακη έκλαψα αλλά για τη περίοδο οχι ακόμα..???

Να σε ρωτήσω κάτι,βρε @Kat-Cat ;?;Νομίζω ότι εσύ είχε γράψει κάποια στιγμή ότι ο γιατρός σου ήταν αρνητικός στα τεστ ωορρηξίας..Το είπε κι εγω στη δική μου και μου είπε να μην το σκεφτω καν να μπω σε αυτή διαδικασία!!Ήταν υπερβολικά αρνητική..Απλα μου είπε να έχω επαφές 3-4 φορές την εβδομάδα και αυτό αρκεί!!

Είμαι κι εγω αρκετά αγχώδης και δεν ξέρω αν όντως θα με βοηθήσουν ή θα με αγχωσουν περισσότερο..???

Ναι, ηταν φουλ αρνητικος. Οταν του ειπα οτι αγορασα μου ειπε πετα τα. Ο γιατρος μου γενικά είναι απο τους πιο κουλ αλεξηδες γιατρους που θα μπορουσες να δεις. Ζεν τελειως. Ο,τι πιστευει οτι θα σε αγχωσει το πεταει απο το παραθυρο. Η αληθεια ειναι οτι πρωτοπηγα σε αυτον πριν 11 χρονια σε κατασταση αμοκ, γιατι ειχα χασει πολλα κιλα, ειχε κοπει η περιοδος και ειχα αλλαξει 3 γιατρους οι οποιοι πιεστικα, με ασχημο τροπο και με κουτες αντισυλληπτικων, αλλα και με λαθος διαγνωσεις στους υπερηχους καποιοι, προσπαθουσαν να την επαναφερουν (για τουλαχιστον 4-5 χρονια ολο αυτο). Μολις πηγα στον δικο μου το πρωτο που εκανε ηταν να με ξεαγχωσει, (με καποιο μαγικο τροπο το καταφερε τοτε που ημουν μικρη και αθωα :P ) μου κοψε τα παντα ολα, μου δωσε ενα χαπακι για 3 μερες και μετα μου πε να μην ξαναπαρω τιποτα. Εκτοτε (11 χρονια), εχω σταθερο κυκλο (αλλα οταν λεμε σταθερο, τουλαχιστον εως την αποξεση ειχα 27 ημερων με ραντεβου στην ωρα (και γιαυτο το τεστ εγκυμοσυνης το εκανα και τη μερα που περιμενα περιοδο γιατι ηταν περιεργο που δεν ειχε ερθει εκεινη τη μερα). Τελικά ειναι απότις λίγες φορές που δεν τον ακουσα και τα χρησιμοποιησα. Εμενα δε με αγχωσαν τα τεστακια. Αντιθετα επειδη ειμαι των κουτιων ανθρωπος και του προγραμματισμου, ενιωθα οτι δεν προσπαθουσα στα τυφλα. Επισης μολις τα ξεκινησα εμεινα στην τριτη προσπαθεια με τεστ ωορρηξιας, που σημαινει οτι κάτι έκαναν. Ωστόσο μιλαω εκ του ασφαλους, γιατι τα εβλεπα καθε μηνα κοκκινα σταθερα. Αν δεν τα εβλεπα κοκκινα σταθερα θα ημουν στα καγκελα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια βγηκαν οι ειδικες ιστολογικες! Ολες μια χαρα, μαλλον τυχαια χρωμοσωμικη ανωμαλια, δε συνηγορουσε κατι σε ανοσολογικου τυπου αποβολη, και η κυηση ηταν ενδομητρια. Παναγια μου ειχα χασει 3 χρονια απο τη ζωη μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αυτα. Αντε να ρθει και η περιοδος και ολα καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια  ηρθα μολις γραφειο γιατι ειχα κατι τραπεζες να παω !!!!

@Kat-Cat κοριτση μου χαιρομαι που βγηκανε καλες οι εξετασεις και μεσα στην ατυχια να υπαρχει και το καλο οτι δε υπαρχει καποιο αλλο θεμα απλα ηταν μια ατυχια και το  επομενο θα ερθει για να μεινει!!!!!!!!! 

κοριτσια εγω υποτειθεται οτι μπαινω σε καλες μερες σιγα σιγα αλλα δε ξερω αμα θα προλαβουμε γιατι σημερα φευγει ταξιδη για δουλεια και επιστρεφει κυριακη οτι προλαβουμε θα κανουμε χαχαχαχαχαχαχα δε κατσω να σκασω κιολας !!!!!!!!! επιτελους ειναι το τελευταιο μαλλον ταξιδη που κανει !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια  ηρθα μολις γραφειο γιατι ειχα κατι τραπεζες να παω !!!!

@Kat-Cat κοριτση μου χαιρομαι που βγηκανε καλες οι εξετασεις και μεσα στην ατυχια να υπαρχει και το καλο οτι δε υπαρχει καποιο αλλο θεμα απλα ηταν μια ατυχια και το  επομενο θα ερθει για να μεινει!!!!!!!!! 

κοριτσια εγω υποτειθεται οτι μπαινω σε καλες μερες σιγα σιγα αλλα δε ξερω αμα θα προλαβουμε γιατι σημερα φευγει ταξιδη για δουλεια και επιστρεφει κυριακη οτι προλαβουμε θα κανουμε χαχαχαχαχαχαχα δε κατσω να σκασω κιολας !!!!!!!!! επιτελους ειναι το τελευταιο μαλλον ταξιδη που κανει !!!! 

αχ σε ευχαριστω.....Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω μια περαιτερω εξεταση. Παλι καλα γιατι με αγχωνουν και δαυτες, και οσο ψαχνεις βρισκεις που λενε και μετα αγχωνεσαι περισσοτερο. Ε αμα ειναι το τελευταιο ταξιδι, απο το Μαιο και μετά έχετε ολο το χρονι μπροστά σας. Καλοκαιρινή συλληψη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ειδες ο γιατρος ξερει βλεπει εχουνε εμπειρια προφανως θα ειδε στην επεμβαση αυτοι καταλαβαινουν και για αυτο ητανε κουλ !!! και χαιρομαι πολυ γιατι παρολο την δυσκολια που περασατε και ιδιαιτερα εσυ γιατι κακα τα ψεματα εμεις περναμ εκια σωματικες αλλαγες και ολα οτι ειναι ολα καλα!!!! οποτε τωρα βγαλε απο το μυαλουδακι σου αυτα τα χθεσινα που  σκεφτοσουνα!!!! και παμε για αλλα πιο μεγαλα!!!! ναι μωρε να σου πω κατι δε μπορω να σκαω για ολα θα ερθει και θα δει τι θα παθει χαχααχαχαχαχαχαχα θα του πιο το αιμα με το καλαμακι !!!!!:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat ειδες ο γιατρος ξερει βλεπει εχουνε εμπειρια προφανως θα ειδε στην επεμβαση αυτοι καταλαβαινουν και για αυτο ητανε κουλ !!! και χαιρομαι πολυ γιατι παρολο την δυσκολια που περασατε και ιδιαιτερα εσυ γιατι κακα τα ψεματα εμεις περναμ εκια σωματικες αλλαγες και ολα οτι ειναι ολα καλα!!!! οποτε τωρα βγαλε απο το μυαλουδακι σου αυτα τα χθεσινα που  σκεφτοσουνα!!!! και παμε για αλλα πιο μεγαλα!!!! ναι μωρε να σου πω κατι δε μπορω να σκαω για ολα θα ερθει και θα δει τι θα παθει χαχααχαχαχαχαχαχα θα του πιο το αιμα με το καλαμακι !!!!!:x:x

χαχαχαχα θα ζηταει ελεος! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...