Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα μπα δεν νομίζω από όσο έχω συζητήσει με φίλες και βλέπω κι εδώ......όλες το ίδιο πιστεύαμε!?

Στο μεταξυ να πω την αμαρτια μου, χτες βγηκα με τις φιλες μου τις μαμαδες (ηταν η μερα τους χτες, συνηθως βγαινω με τις μη μαμαδες γιατι αυτες δεν μπορουν), η μια δεν κοιμαται, η αλλη ελεγε πως το ενα παιδι πεταξε πραγματα στο κεφαλι του αλλου και ειναι με κατι καρουμπαλα, η αλλη ξαναλεγε πως η δικια της δεν την αφηνε να φυγει για να βγει και εκλαιγε, μετα η αλλη ξαναλεγε οτι σαββατιατικα μολις ξημερωσε πηγε και τη σηκωσε ο γιος της με το επιχειρημα "βγηκε ο ηλιος". Για μια στιγμη σκεφτηκα θεε μου, εγω ειμαι πολυ καλομαθημενη, που παω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε εδώ είμαι κι εγώ! Ετοιμάζομαι να επισκεφτώ μια πόλη παραδίπλα από τη συμπρωτεύουσα να δω την οικογένεια που έχω καιρό να ανέβω.

Καθυστέρηση περιμένω το επόμενο σκ. Όμως ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που το συνειδητοποίσα μόλις χτες.

Αν και γενικά είμαι πολύ χαλαρή σαν άνθρωπος, το ίδιο και ο άντρας μου, μπορώ να σας πω ότι όταν ξεκινήσαμε σοβαρά για παιδάκι με είχε προβληματίσει ότι έχουμε ελεύθερες επαφές 3 χρόνια χωρίς "ατύχημα". Οπότε μετά τις γόνιμες μέρες είχα μια αναστάτωση, ένα άγχος, το σκεφτόμουν συνέχεια κ λίγο στενοχωριόμουν όταν αδιαθετούσα και μέσα σε όλο αυτό είχα αναστατώσει και τον δόλιο τον άντρα μου που με παρακαλούσε για παιδάκι 3 χρόνια τώρα.

Αυτή τη φορά, είναι η πρώτη φορά που μέχρι αυτό το λεπτό που σας γράφω έχω βρει πάλι τη γνώριμη ηρεμία και αισιοδοξία που με χαρακτηρίζει και νιώθω τόσο καλύτερα. Λέω ό,τι είναι να γίνει θα γίνει είτε χάνω τον ύπνο μου είτε συνεχίζω τις μέρες μου όπως πάντα.

Δεν ξέρω πως έγινε το κλικ, αλλά πραγματικά σας λέω είμαι τόσο χαρούμενη που που χαλάρωσα. Νομίζω ότι σε ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνεται το παρεάκι που έχουμε εδώ και λέμε όλες τον πόνο μας, τα χαζά μας, τα χαρούμενα μας και δε νιώθουμε μόνες ((:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!Εγώ νομίζω δεν παίζει τόσο ρόλο η ηλικία!!Φίλη μου που είναι 33 και ο άντρας της 42 το πιάσανε το σποράκι τους!!Αλλά σίγουρα η γονιμότητα φθίνει με την πάροδο του χρόνο!!!Και πόσο συμφωνώ που νομίζαμε θα ρθει με τη πρώτη!!Θέλουμε και λίγο τύχηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

@Μπλε εδώ είμαι κι εγώ! Ετοιμάζομαι να επισκεφτώ μια πόλη παραδίπλα από τη συμπρωτεύουσα να δω την οικογένεια που έχω καιρό να ανέβω.

Καθυστέρηση περιμένω το επόμενο σκ. Όμως ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που το συνειδητοποίσα μόλις χτες.

Αν και γενικά είμαι πολύ χαλαρή σαν άνθρωπος, το ίδιο και ο άντρας μου, μπορώ να σας πω ότι όταν ξεκινήσαμε σοβαρά για παιδάκι με είχε προβληματίσει ότι έχουμε ελεύθερες επαφές 3 χρόνια χωρίς "ατύχημα". Οπότε μετά τις γόνιμες μέρες είχα μια αναστάτωση, ένα άγχος, το σκεφτόμουν συνέχεια κ λίγο στενοχωριόμουν όταν αδιαθετούσα και μέσα σε όλο αυτό είχα αναστατώσει και τον δόλιο τον άντρα μου που με παρακαλούσε για παιδάκι 3 χρόνια τώρα.

Αυτή τη φορά, είναι η πρώτη φορά που μέχρι αυτό το λεπτό που σας γράφω έχω βρει πάλι τη γνώριμη ηρεμία και αισιοδοξία που με χαρακτηρίζει και νιώθω τόσο καλύτερα. Λέω ό,τι είναι να γίνει θα γίνει είτε χάνω τον ύπνο μου είτε συνεχίζω τις μέρες μου όπως πάντα.

Δεν ξέρω πως έγινε το κλικ, αλλά πραγματικά σας λέω είμαι τόσο χαρούμενη που που χαλάρωσα. Νομίζω ότι σε ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνεται το παρεάκι που έχουμε εδώ και λέμε όλες τον πόνο μας, τα χαζά μας, τα χαρούμενα μας και δε νιώθουμε μόνες ((:

Καλα και εγω με τον αντρα μου χωρις προφυλάξεις ειχαμε επαφές για χρονια, αλλά πως να το θέσω κομψά χμμμμ δεν ολοκληρωνοταν ποτε η επαφη εκει που επρεπε :P για να συλλαβεις, οπότε δεν τις μετράω καν ως επαφες, γιατι αυτο με τα προσπερματικα ψιλομυθος ειναι, ή εστω μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο! Τους τελευταιους 3 μηνες ειπαμε για παιδι και ξεκινησε να γινεται οπως πρεπει! Να περασεις τελεια στο ταξιδακι σου (Και μεις θα φυγουμε το επομενο πουσουκου). Ειναι ευτυχες που μας φευγουν σιγα σιγα οι εμμονες. Ατιμο πραγμα. Κακο, Σε διαλυει και δε σου προσφέρει τιποτα! Να περασετε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!Εγώ νομίζω δεν παίζει τόσο ρόλο η ηλικία!!Φίλη μου που είναι 33 και ο άντρας της 42 το πιάσανε το σποράκι τους!!Αλλά σίγουρα η γονιμότητα φθίνει με την πάροδο του χρόνο!!!Και πόσο συμφωνώ που νομίζαμε θα ρθει με τη πρώτη!!Θέλουμε και λίγο τύχηηηηη!!!!

κυριως τυχη αν κρινω απτα ποσοστά σε καθε προσπάθεια! χιιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αστο και εγω στο κλαμπ των κακομαθημενων ειμαι και βλεπω κατι πιτσιρίκια κ θελω να τα πνίξω. Υπέροχη μανα.

@Kukki χαιρομαι παρα πολυ που χαλαρωσες κοπέλα μου. Να δεις ετσι θα ερθει το σπορακι πριν το καταλάβεις!

@marillia φυσικά και μπορεις να κανεις παιδακι σε ολες τις ηλικιες απλα λεμε οτι πεφτουν οι πιθανότητες σε καθε κύκλο οσο μεγαλώνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εμείς είχαμε κανονικότατα ελεύθερες επαφές, όπως τώρα που προσπαθούμε, απλά τότε χωρίς "πρόγραμμα" και εντατικοποιήση σε συγκεκριμένες μέρες :P

@Μπλε έτσι πιστεύω κι εγώ!

Επίσης, συμφωνώ ότι θέμα ηλικία παίζει τον ρόλο τους, χωρίς όμως να είναι ανασταλτικός παράγοντας. Ειδικά με την πρόοδο στην ιατρική, πλέον τα περισσότερα είναι εφικτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

@Kat-Cat εμείς είχαμε κανονικότατα ελεύθερες επαφές, όπως τώρα που προσπαθούμε, απλά τότε χωρίς "πρόγραμμα" και εντατικοποιήση σε συγκεκριμένες μέρες :P

@Μπλε έτσι πιστεύω κι εγώ!

Επίσης, συμφωνώ ότι θέμα ηλικία παίζει τον ρόλο τους, χωρίς όμως να είναι ανασταλτικός παράγοντας. Ειδικά με την πρόοδο στην ιατρική, πλέον τα περισσότερα είναι εφικτά!

ε θελει και το προγραμμα! Τωρα θα δειξει!! χιχιχι. Οντως τα περισσοτερα ειναι εφικτα πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια καλημέρες. Ο υπνος εχει αρχισει και γινεται πολυ κακος δεν μπορω να ξεκουραστώ με τπτ. Βλεπω απαισια όνειρα κλπ. Το λεω αυτο διότι αν εντοπιστεί μια έλλειψη διαύγειας πνεύματος να ξερετε κοιμαμαι ορθια. Στο θεμα μας, να ρωτησω κατι βρε κορίτσια που δεν ξερω καθόλου; Παιζει καθολου ρόλο η ηλικια του αντρα τελικα στις πιθανότητες σύλληψης; Ρωτάω διοτι εχω πιπινι σύζυγο και λεω βρε λες;

σιγουρα η ηλικια παιζει καποιο ρολο αλλα οχι απαραιτητα. οπως και για τις γυναικες. ειναι απλα ενας απο τους πολλους παραγοντες που επηρεαζουν.εγω εμεινα εγκυος στον 1ο μηνα προσπαθειων και ο αντρας μου ειναι 40. οποτε δεν λεει κατι.εχω φιλες μικροτερες που προσπαθουν χρονια και οι 2 κολλητες μου εμειναν γρηγορα κ ειναι 38 κ 39. απλα το να μεινεις ειναι το ενα σκελος. υπαρχει κ το μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!Εγώ νομίζω δεν παίζει τόσο ρόλο η ηλικία!!Φίλη μου που είναι 33 και ο άντρας της 42 το πιάσανε το σποράκι τους!!Αλλά σίγουρα η γονιμότητα φθίνει με την πάροδο του χρόνο!!!Και πόσο συμφωνώ που νομίζαμε θα ρθει με τη πρώτη!!Θέλουμε και λίγο τύχηηηηη!!!!

ακριβως οπως τα λες @marillia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Θελει μια προπονηση το θεμα αισθανομαι. Εμεις ξεκινησαμε τις....ολοκληρωμενες.... προσπαθειες λιγο πριν ξεκινησουμε να προσπαθουμε αλλα στις μη γονιμες μερες καθως δεν θελαμε ακομα (ειχαμε και εναν γαμο μπροστα με πολυ αγχος καθως τρεχαμε να προλαβουμε τον πατερα του που ηταν βαρια αρρωστος, πικρα) και το καναμε κυριως διοτι οταν εχεις συνηθισει να προσεχεις ε θελει λιγη προσαρμογη το να ΜΗΝ προσεχεις (χριστε μου τι λεμε) δηλαδη και ο αντρουλης στην αρχη δεν μπορουσε καθολου, του φαινοταν περιεργο.

@Dim83  Εννοειται πως μιλαμε απλα για πιθανοτητες και φυσικα και δεν ειναι απαραιτητο και σιγουρα παιζει ρολο και η γενικοτερη υγεια περα απ την ηλικια σαν νουμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω ενα παραδειγμα γιατι ισως φαινομαι απαισιοδοξη. η μια φιλη μου εκανε την 1η μπεμπα της στα 36. σχετικα ευκολα. στην προσπαθεια για 2ο, ειχε 2 παλλινδρομες στη 12η βδομαδα και τωρα μολις γεννησε. στα 39. αυτη η κοπελα για το 2ο μωρο εμεινε εγκυος 3 φορες σε ενα χρονο.μενει εγκυος πολυ ευκολα (αρα δεν εχουν κανενα θεμα γονιμοτητας) αλλα τις εκατσε 2 φορες η ατυχια και το πετυχε με την 3η. αυτο που θελω να πω ειναι να ευχεστε οταν ερθει να ειναι για να μεινει. αν ερθει τον 1ο ή τον 5ο μηνα δεν μετραει. οποτε μην αγχωνεστε με το χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

να σας πω ενα παραδειγμα γιατι ισως φαινομαι απαισιοδοξη. η μια φιλη μου εκανε την 1η μπεμπα της στα 36. σχετικα ευκολα. στην προσπαθεια για 2ο, ειχε 2 παλλινδρομες στη 12η βδομαδα και τωρα μολις γεννησε. στα 39. αυτη η κοπελα για το 2ο μωρο εμεινε εγκυος 3 φορες σε ενα χρονο.μενει εγκυος πολυ ευκολα (αρα δεν εχουν κανενα θεμα γονιμοτητας) αλλα τις εκατσε 2 φορες η ατυχια και το πετυχε με την 3η. αυτο που θελω να πω ειναι να ευχεστε οταν ερθει να ειναι για να μεινει. αν ερθει τον 1ο ή τον 5ο μηνα δεν μετραει. οποτε μην αγχωνεστε με το χρονο.

Δυστυχως αυτο συμβαινει ομως το σημαντικο ειναι να μπορεις να συλλαβεις ευκολα. Γιατι για κοπελες που παιδευονται παρα πολυ να συλλαβουν φυσικα ειναι παρα πολυ πιο δυσκολη μια παλινδρομη κυηση. Δλδ και εγω ηδη εχω μια. Αλλα δεν επετρεψα στον εαυτο μου να πεσει ακριβως γιατι λεω "μην μιλας εφοσον συνελαβες κατα λαθος!, τι να πουν αλλες που προσπαθουν χρονια" Οχι οτι ειναι η μια αποβολη πιο ευκολη απ την αλλη, ολες απαισιες ειναι αλλα αλλες περιπτωσεις θελω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια κ μένα. Σας παρακολουθώ συνέχεια άλλα μέχρι να μπω να γράψω.... Δ σας προλαβαίνω.

Συμφωνώ απόλυτα με την @Dim83.

Εμείς κάναμε δύο χρόνια για τη μπουμπου μας. Παρόλη τη στεναχώρια κάθε μήνα κ τ άγχος τ μόνο π παρακαλούσα ήταν να έρθει κ ν μείνει κ ας μ πάρει λίγο καιρό. Ηταβ ένα διάστημα όλο για παλινδρομες μάθαινα κ σκεφτόμουν δ πειράζει π αργεί αρκεί όταν έρθει να πανε όλα καλά.

Καλή επιτυχία σε όλες Σας! Το διάστημα π πρόσπαθειτε οι περισσότερες είναι πολύ μικρό. Φυσικά όταν ακούς από άλλες ότι έτυχε σκέφτεσαι ότι εγώ με την πρώτη ολοκληρωμένη επαφή θα πιάσω. Η άλλη λέει από τα υγρά αρα εγώ με κανονική επαφή θα μείνω άμεσα. Δυστυχώς σπανια συμβαίνει αυτό. Μετά ακούς κ για άλλες κοπέλες π προσπαθούν κ λες οκ συμβαίνει σχεδόν σε όλες. Στην τελική για να μας λένε οι γιατροί ότι ψάξιμο χρειάζεται μετά τ χρόνο ελεύθερων κ εντατικών προσπαθειών καταλαβαίνεις ότι είναι τελικά πιο πιθανό να κάνεις κπ μήνες για να μείνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Δυστυχως αυτο συμβαινει ομως το σημαντικο ειναι να μπορεις να συλλαβεις ευκολα. Γιατι για κοπελες που παιδευονται παρα πολυ να συλλαβουν φυσικα ειναι παρα πολυ πιο δυσκολη μια παλινδρομη κυηση. Δλδ και εγω ηδη εχω μια. Αλλα δεν επετρεψα στον εαυτο μου να πεσει ακριβως γιατι λεω "μην μιλας εφοσον συνελαβες κατα λαθος!, τι να πουν αλλες που προσπαθουν χρονια" Οχι οτι ειναι η μια αποβολη πιο ευκολη απ την αλλη, ολες απαισιες ειναι αλλα αλλες περιπτωσεις θελω να πω.

συμφωνω απολυτα μαζι σου @Μπλε. οταν μενεις ξερεις οτι μπορεις και ειναι σημαντικο. αλλα οι απωλειες οταν ειναι συνεχεις ή προχωρημενες ειναι ισοπεδωτικες. δεν υποτιμησα τη σημαντικοτητα του να μενεις, απλα σχολιασα το θεμα του χρονου. λεω οτι ειναι καλυτερο να μεινεις στο εξαμηνο και να παει καλα παρα να μεινεις τον 1ο μηνα και να το χασεις. αυτο ειπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα σας πω και γω πως το βλέπω!!!Είχα παλίνρομη πριν ένα χρόνο!!!Δεν με παρηγορεί να ξέρω ότι πιάνω εύκολα αλλά τα χάνω!!!Λέω Θέε μου στείλε μου παιδάκι όποτε είναι η σωστή ώρα αρκεί να μείνει!!!Δεν στεναχωριέμαι γιατί αργεί τόσο όσο γενικά αν θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διαβάζω και αυτό που βλέπω είναι ότι οοοοοολες άλλα πιστεύαμε κι άλλα ισχύουν.Δεν θέλω φυσικά να σκεφτώ για καμία ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά θα πω ότι θα έρθει όταν είναι η ώρα του.Σε κάποια άλλη συζήτηση είχα γράψει ένα παράδειγμα που με γέμισε ελπίδα και θα το γράψω και εδώ:η κόρη της γειτόνισσας μου 47 ετών προσπαθούσε 1 χρόνο και.....όλοι οι γιατροί, κέντρα εξωσωματικων και όπου είχε απευθυνθεί της είχαν αποκλείσει το ενδεχόμενο να κάνει παιδί.Σας πληροφορώ ότι το καλοκαίρι γέννησε ένα υγιέστατο μωρό.ΦΥΣΙΚΉ ΣΎΛΛΗΨΗ. Τι να λέμε τώρα?????Τα πάντα γίνονται με ελπίδα και πίστη αργά η γρήγορα αλλά γίνονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Tha ithela na kanw mia erwtishh...gia tis exetaseis...eipa sth giatro mou na kanw exetaseis kai mou eipe oti eimai mikrh..eimai 23 xronwn isxei auto? H prepei na kanw mipws exw kapoio provlima?h giatros mou pantws gelage pou ths eipa gia exetaseis..

E, εδώ δεν ειπε σε μας που ειμαστε πολυυυυ μεγαλυτερες. Σε σενα θα πει αν μεσα σε ενα χρονο δεν εχεις συλλαβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω και αυτό που βλέπω είναι ότι οοοοοολες άλλα πιστεύαμε κι άλλα ισχύουν.Δεν θέλω φυσικά να σκεφτώ για καμία ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά θα πω ότι θα έρθει όταν είναι η ώρα του.Σε κάποια άλλη συζήτηση είχα γράψει ένα παράδειγμα που με γέμισε ελπίδα και θα το γράψω και εδώ:η κόρη της γειτόνισσας μου 47 ετών προσπαθούσε 1 χρόνο και.....όλοι οι γιατροί, κέντρα εξωσωματικων και όπου είχε απευθυνθεί της είχαν αποκλείσει το ενδεχόμενο να κάνει παιδί.Σας πληροφορώ ότι το καλοκαίρι γέννησε ένα υγιέστατο μωρό.ΦΥΣΙΚΉ ΣΎΛΛΗΨΗ. Τι να λέμε τώρα?????Τα πάντα γίνονται με ελπίδα και πίστη αργά η γρήγορα αλλά γίνονται! 

καλα ναι, παρα πολλα τα παραδείγματα! Πιστευω και εγώ πως όλα γινονται όταν πρεπει να γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

σιγουρα η ηλικια παιζει καποιο ρολο αλλα οχι απαραιτητα. οπως και για τις γυναικες. ειναι απλα ενας απο τους πολλους παραγοντες που επηρεαζουν.εγω εμεινα εγκυος στον 1ο μηνα προσπαθειων και ο αντρας μου ειναι 40. οποτε δεν λεει κατι.εχω φιλες μικροτερες που προσπαθουν χρονια και οι 2 κολλητες μου εμειναν γρηγορα κ ειναι 38 κ 39. απλα το να μεινεις ειναι το ενα σκελος. υπαρχει κ το μετα.

καλα η ηλικια εννοειται δεν παιζει τον πρωταρχικο ρολο, απλα σου λεει οτι οσο πιο μεγαλος εισαι στατιστικα ισως να χεις λιγοτερες πιθανοτητες. Ωστοσο βλεπειςπολυ μικρες κοπελες με διαφορα προβληματα (σημεια των παλιοκαιρων και αυτα) που αν και κατω των 30 εχουν θεματα που μονο με εξωσωματικη μπορουν να λυθουν. Το θεμα οπως ειπες ειναι (και ισχυει ασχετως αν εχουμε τεραστιες ανασφαλειες σχετικα με την ικανοτητα μας για συλληψη), να ρθει οποτε ειναι να ρθει και να μεινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα ναι, παρα πολλα τα παραδείγματα! Πιστευω και εγώ πως όλα γινονται όταν πρεπει να γινουν!

Ναι σίγουρα απλά υπάρχει και κάτι που λέγεται ανυπομονησία ?.Τώρα που το λέω πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι και έχω λίγο καφέ.....βρε λες να κάνω κάνα τεστ η είναι υπόλοιπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

σιγουρα η ηλικια παιζει καποιο ρολο αλλα οχι απαραιτητα. οπως και για τις γυναικες. ειναι απλα ενας απο τους πολλους παραγοντες που επηρεαζουν.εγω εμεινα εγκυος στον 1ο μηνα προσπαθειων και ο αντρας μου ειναι 40. οποτε δεν λεει κατι.εχω φιλες μικροτερες που προσπαθουν χρονια και οι 2 κολλητες μου εμειναν γρηγορα κ ειναι 38 κ 39. απλα το να μεινεις ειναι το ενα σκελος. υπαρχει κ το μετα.

Τέτοια να ακούμε!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι σίγουρα απλά υπάρχει και κάτι που λέγεται ανυπομονησία ?.Τώρα που το λέω πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι και έχω λίγο καφέ.....βρε λες να κάνω κάνα τεστ η είναι υπόλοιπα?

τι κυκλο εχεις? Επισης ποτε σου ηρθε? (Νομιζω κανα δυο μερες πριν απο μενα ησουν). Γνωμη μου ειναι να τα ξεκινησεις συμφωνα με τις οδηγίες. Νομίζω σε ειχα ξαναρωτησει και υπολογιζοντας τα μου χε βγει οτι τα ξεκινας στις 6 του μηνα. ωστοσο επειδη εχεις πολλα αν θες ξεκινα τα, απλα θα σου σπανε τα νευρα καθε μερα να βλεπεις το αρνητικο για πολλες μερες αυτο μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τι κυκλο εχεις? Επισης ποτε σου ηρθε? (Νομιζω κανα δυο μερες πριν απο μενα ησουν). Γνωμη μου ειναι να τα ξεκινησεις συμφωνα με τις οδηγίες. Νομίζω σε ειχα ξαναρωτησει και υπολογιζοντας τα μου χε βγει οτι τα ξεκινας στις 6 του μηνα. ωστοσο επειδη εχεις πολλα αν θες ξεκινα τα, απλα θα σου σπανε τα νευρα καθε μερα να βλεπεις το αρνητικο για πολλες μερες αυτο μονο

27 είχε έρθει και από τις 6 μου είχες υπολογίσει το θυμάμαι με κύκλο 28-30 ημερών.2 Φορές ήταν βέβαια και στις 27 οπότε αύριο θα κάνω.Μπα οκ δεν πειράζει δεν με νευριαζουν τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...