Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Kat-CatΚαι να υπάρχει εδώ κάποια γνωστή ειλικρινά δεν με νοιάζει πλέον καθόλου. 

Δεν σας προλαβαίνω πάλι χαχαχαχαχα.Εγώ αποχωρώ γιατί θα βγούμε για μαμ τα δυο μας.Καλό βράδυ!?

@atha_g καλώς όρισες και μην αγχώνεσαι....όλες λίγο πολύ τα ίδια σκεφτόμαστε και είμαστε στις προσπάθειες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η atha_g είπε:

@Μπλε μου κανεις πλακα με τον δευτερο μηνα;;; μπραβο κοπελα μου μπραβο!!!! Εισαι απο τις τυχερες! Εμεις εχουμε ελευθερες επαφες απο 10/6 που παντρευτηκαμε που νομιζα θα γυρησω απ το μηνα του μελιτος κ θα αγορασω ζιπουνακια????

Βεβαια αν με ρωτας θα σου πω οτι το κανουμε ελευθερα αυτο...κ στις γονιμες κ στις μη! Στην προτελευταια μου περιοδο κατα 90% ειχα βιοχημικη, ο γιατρος μου χαρηκε εγω ομως οχι. Αυτον τον μηνα ειπαμε να το παμε στα σοβαρα. Μερα παρα μερα απ το τελος της περιοδου. Φτασαμε 15η μερα ωορρηξιας κ λιγο το ενα μισαωρο που θα βρισκομασταν ολη μερα λιγο το οτι γνωριζε οτι εχω ωορρηξια λιγο ολα, δεν ειχε αποτελεσμα η επαφη μας...(μια χαρα σεξακι βασικα αλλα χωρις το βασικο?). Οποτε παει αυτη η μερα...ας ελπισουμενα εμεινε τιποτα σε αποθεμα απο την επαφη μας την 14η μερα? αλλα δεν σας κρυβω οτι...δεν εχω ελπιδες. Σοοοορρυ για το τεραστιο ποστ

Σου προτεινω να παρεις τεστακια και να εχετε επαφές κάθε μερα τις γόνιμες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Σου προτεινω να παρεις τεστακια και να εχετε επαφές κάθε μερα τις γόνιμες μερες.

Εχω παρει, τα χρησιμοποιησα σε ενα κυκλο κ απλα επιβεβαιωθηκα γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο. Εχω πολλα τεστακια αλλα απο τοτε δεν τα χω ξαναχρησιμοποιησει...παντως σημειωτεον την ημερα της υποτιθεμενης ωορρηξιας δεν ειχε βγει θετικο.μονο την προηγουμενη κ την προπροηγουμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Εχω παρει, τα χρησιμοποιησα σε ενα κυκλο κ απλα επιβεβαιωθηκα γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο. Εχω πολλα τεστακια αλλα απο τοτε δεν τα χω ξαναχρησιμοποιησει...παντως σημειωτεον την ημερα της υποτιθεμενης ωορρηξιας δεν ειχε βγει θετικο.μονο την προηγουμενη κ την προπροηγουμενη

Κατι δεν εχεις καταλάβει!!! Αρχικα οταν βγει θετικο το τεστ σημαίνει οτι ΘΑ εχεις ωορρηξία μεσα στο επόμενο 24ωρο και δεν γινεται να κανει λαθος ΕΚΤΟΣ αν εχεις καποιο ορμονικο θεμα με την Lh  δηλαδή. Επίσης μπορει σε αυτον τον κύκλο να έχεις ωορρηξία την 14η μερα και στον επόμενο την 17η. Χωρις να αλλαζει η διάρκεια του κυκλου. Μπορει να αλλαξει η ωχρινικη σου φαση. Ο μονος τροπος για να αυξήσεις τις πιθανότητες σύλληψής είναι οι καθημερινές επαφες τις γόνιμες μερες κ το τεστ ωορρηξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου μου ρχεται καθε φορα σταθερα στις29 μερες, οσο για την Lh κ γενικα τις ορμονες πριν 20 μερες εκανα εξετασεις ορμονολογικες κ μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι τελειες. Τελειες αλλαδεν βλεπουμε αποτελεσμα! Κ μου ειπε αΠο 10η εως 20η μερα παρα μερα επαφες. Αλλα για να το λες εσυ που εμεινες τοσο ευκολα εγκυος σιγουρα θα ξερεις, 

Να σε ρωτησω κ κατι αλλο; ποσο χρονων εισαι; μηπως επαιξε κ αυτο ρολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια αρα το τεστ ωορρηξίας μπορει να σου δειξει με ακρίβεια 100% την ωορρηξία σου. Κατσε να σου δωσω παράδειγμα γιατί ειναι μπερδεμα το θεμα χαχαχαχα. Εγω πχ ειχα κυκλο 29-30 μερες μαξ. Λες η ωορρηξία είναι 14 μερες πριν την περίοδο. Οι 14 αυτες μερες απο την ωορρηξία μέχρι την επόμενη περίοδο λέγεται ωχρινικη φαση. Αρα 30-14 = 16 ή 29-14=15 κ λες η ωορρηξία μου ειναι ή 15 ή 16η μερα του κύκλου..σωστά; Ομως εγω τον μηνα που συνέλαβα ειχα ωορρηξία την 17η μέρα. Αυτο μπορει να συμβεί γιατι μπορει η ωχρινικη σου φαση να ειναι μικρότερη. Δλδ 12 ή 13 κλπ κ οχι απαραιτητα 14. Αρα εσυ εξακολουθείς να εχεις σταθερό κυκλο αλλα εχεις χασει την ωορρηξία σου πχ. Τελος οταν κανεις τεστ ωορρηξίας θα λαμβανεις ως θετικο αυτο που ειναι πιο σκούρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Τελεια αρα το τεστ ωορρηξίας μπορει να σου δειξει με ακρίβεια 100% την ωορρηξία σου. Κατσε να σου δωσω παράδειγμα γιατί ειναι μπερδεμα το θεμα χαχαχαχα. Εγω πχ ειχα κυκλο 29-30 μερες μαξ. Λες η ωορρηξία είναι 14 μερες πριν την περίοδο. Οι 14 αυτες μερες απο την ωορρηξία μέχρι την επόμενη περίοδο λέγεται ωχρινικη φαση. Αρα 30-14 = 16 ή 29-14=15 κ λες η ωορρηξία μου ειναι ή 15 ή 16η μερα του κύκλου..σωστά; Ομως εγω τον μηνα που συνέλαβα ειχα ωορρηξία την 17η μέρα. Αυτο μπορει να συμβεί γιατι μπορει η ωχρινικη σου φαση να ειναι μικρότερη. Δλδ 12 ή 13 κλπ κ οχι απαραιτητα 14. Αρα εσυ εξακολουθείς να εχεις σταθερό κυκλο αλλα εχεις χασει την ωορρηξία σου πχ. Τελος οταν κανεις τεστ ωορρηξίας θα λαμβανεις ως θετικο αυτο που ειναι πιο σκούρο.

Τι κατατοπιστικοτατη! Σ ευχαριστω!

Ουφ...αντε να ρθω κ εγω κ ολες οι αλλες κοπελες στη θεση σου...

Κ μονο που σκεφτομαι τον επομενο μηνα κ παλι με προσπαθειες κ αγωνια,πεφτω πολυ

Δεν μου ειπες, εισαι μικρουλα; ποσο χρονων εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα τα ξεχασα αυτα. Λοιπόν αρχικά εγω ημουν ΥΠΕΡτυχερη κ οχι το νορμάλ για μηνες προσπαθειών. Επίσης ειμαι μικρη σχετικά 26.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Α καλα τα ξεχασα αυτα. Λοιπόν αρχικά εγω ημουν ΥΠΕΡτυχερη κ οχι το νορμάλ για μηνες προσπαθειών. Επίσης ειμαι μικρη σχετικά 26.

Μπραβο κοπελα μου σου ευχομαι να εισαι παντα υπερτυχερη στη ζωη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Μπραβο κοπελα μου σου ευχομαι να εισαι παντα υπερτυχερη στη ζωη σου!

Να σαι καλα και μην αγχωνεσαι και στον επομενο κυκλο σου εδω θα ειμαστε να τα λεμε εκτος και αν μας φερεις ευχαριστα, νωριτερα ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou diavazw ta minimata sas kai vlepw oti oles skeutomaste ta idia makari na mporousame na kanoume kati kai na erxotan to sporami mad alla den ginete distixws...

Καλημέραααα ?

 @Χαρα123. Δυστυχώς όπως μου έχει πει και ο γιατρός μου επί λέξη " παιδί δεν γίνεται κατά παραγγελία θέλει προσπάθεια". Μακάρι να ίσχυε αυτό που πιστεύαμε πριν ξεκινήσουμε ότι δλδ. θα ερχόταν με την πρώτη αλλά δεν......υπομονή,επιμονή και που θα πάει θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat δεν θα μπορουσες να με καλυψεις περισσοτερο. γι αυτον ακριβως το λογο μπαινουμε εδω. ειμαστε "παρεακι" κατα καποιο τροπο. οχι να γινουμε ψυχωτικες.

E, ναι και εγώ έτσι το βλέπω και θέλω να συνεχίσω να το βλέπω και για το λογο αυτο προτιμω και το τοπικ!

Νυστάζω, ωραίο το σουκου, αλλα αφενος κουράζομαι πιο πολυ απτις καθημερινες νομίζω με τα πηγαινε ελα, αφετέρου περνάει νεράκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Α καλα τα ξεχασα αυτα. Λοιπόν αρχικά εγω ημουν ΥΠΕΡτυχερη κ οχι το νορμάλ για μηνες προσπαθειών. Επίσης ειμαι μικρη σχετικά 26.

Το σχετικά μου άρεσε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέραααα ?

 @Χαρα123. Δυστυχώς όπως μου έχει πει και ο γιατρός μου επί λέξη " παιδί δεν γίνεται κατά παραγγελία θέλει προσπάθεια". Μακάρι να ίσχυε αυτό που πιστεύαμε πριν ξεκινήσουμε ότι δλδ. θα ερχόταν με την πρώτη αλλά δεν......υπομονή,επιμονή και που θα πάει θα τα καταφέρουμε!

Τι ωραια ηταν τότε όμως. Δεν ειχαμε μπει και στο ιντερνετ και τα βλεπαμε ολα ρομαντικα. Καλα εμενα ο γιατρος μου οταν του ειπα μα καλα δεν εμεινα με την πρωτη μον ντιε τι εχω, ειχε μεινει σα χανος. Πρεπει να σκεφτηκε πως ειμαι πολυ ζουδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

E, ναι και εγώ έτσι το βλέπω και θέλω να συνεχίσω να το βλέπω και για το λογο αυτο προτιμω και το τοπικ!

Νυστάζω, ωραίο το σουκου, αλλα αφενος κουράζομαι πιο πολυ απτις καθημερινες νομίζω με τα πηγαινε ελα, αφετέρου περνάει νεράκι!!!!!

Kalimeraaaa.♡♡

Upomonh kanw...alla egw exw to meion oti o antras mou einai nautikos kai oi prospatheies den einai sinexomenes distixws..akoma den exw dei periodo...o ponos sto stithos sinexizete...makari na exei ginei to thauma♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η atha_g είπε:

Αφου μου ρχεται καθε φορα σταθερα στις29 μερες, οσο για την Lh κ γενικα τις ορμονες πριν 20 μερες εκανα εξετασεις ορμονολογικες κ μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι τελειες. Τελειες αλλαδεν βλεπουμε αποτελεσμα! Κ μου ειπε αΠο 10η εως 20η μερα παρα μερα επαφες. Αλλα για να το λες εσυ που εμεινες τοσο ευκολα εγκυος σιγουρα θα ξερεις, 

Να σε ρωτησω κ κατι αλλο; ποσο χρονων εισαι; μηπως επαιξε κ αυτο ρολο

μην ανησυχεις παντως! Οι περισσοτερες απο δω μεσα εχουμε πολυ καλες εξετάσεις (ο,τι εχουμε τσεκάρει δηλαδη γιατι δεν τα χουμε ξετιναξει ακομα ολα), ε με την πρώτη δε μειναμε μη νομίζεις. Εξαλλου και τελειες εξετασεις να χεις σε καθε κυκλο εχεις εως και 25% πιθανοτητες συλληψης. Δεν το λες και μεγαλο ποσοστό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι ωραια ηταν τότε όμως. Δεν ειχαμε μπει και στο ιντερνετ και τα βλεπαμε ολα ρομαντικα. Καλα εμενα ο γιατρος μου οταν του ειπα μα καλα δεν εμεινα με την πρωτη μον ντιε τι εχω, ειχε μεινει σα χανος. Πρεπει να σκεφτηκε πως ειμαι πολυ ζουδι

Koritsi mou ontws itan omorfa oute psaxnomastan oute tipota...o giatros nomizw einai upoxreomenos na mas akouei...kai pistevw pws oles mas nomizame oti tha piasoume me thn mia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

μην ανησυχεις παντως! Οι περισσοτερες απο δω μεσα εχουμε πολυ καλες εξετάσεις (ο,τι εχουμε τσεκάρει δηλαδη γιατι δεν τα χουμε ξετιναξει ακομα ολα), ε με την πρώτη δε μειναμε μη νομίζεις. Εξαλλου και τελειες εξετασεις να χεις σε καθε κυκλο εχεις εως και 25% πιθανοτητες συλληψης. Δεν το λες και μεγαλο ποσοστό!

Tha ithela na kanw mia erwtishh...gia tis exetaseis...eipa sth giatro mou na kanw exetaseis kai mou eipe oti eimai mikrh..eimai 23 xronwn isxei auto? H prepei na kanw mipws exw kapoio provlima?h giatros mou pantws gelage pou ths eipa gia exetaseis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γειά σου γλυκιά μου!!!Και σε φίλες να μιλούσες χειρότερα θα ήταν!!!Μπορούν να σε καταλάβουν άνθρωποι που σκέφτεσαι όμοια πάνω σε αυτό το θέμα!!!!Εχω φίλη που θέλει παιδάκι αλλά δεν νμπορούμε να ταιριάξουμε και να το συζητάμε!!!Μη στεναχωριέσαι για τον αντρούλη σου!!Και μενα ο δικός μου γενικά είναι πολύ χαλαρός!!!Αλλά πλέον μετά από 1 χρόνο προσπαθειών έχει αρχίσει να απογοητεύεται!!!Εννοείτε θα βγούμε,θα γελάσουμε αλλά όταν η προσπάθεια για μωράκιείναι πάνω από όλα επιθυμία δεν γίνεται να μη το σκεφτόμαστε!!!

ακριβως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρες. Ο υπνος εχει αρχισει και γινεται πολυ κακος δεν μπορω να ξεκουραστώ με τπτ. Βλεπω απαισια όνειρα κλπ. Το λεω αυτο διότι αν εντοπιστεί μια έλλειψη διαύγειας πνεύματος να ξερετε κοιμαμαι ορθια. Στο θεμα μας, να ρωτησω κατι βρε κορίτσια που δεν ξερω καθόλου; Παιζει καθολου ρόλο η ηλικια του αντρα τελικα στις πιθανότητες σύλληψης; Ρωτάω διοτι εχω πιπινι σύζυγο και λεω βρε λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια καλημέρες. Ο υπνος εχει αρχισει και γινεται πολυ κακος δεν μπορω να ξεκουραστώ με τπτ. Βλεπω απαισια όνειρα κλπ. Το λεω αυτο διότι αν εντοπιστεί μια έλλειψη διαύγειας πνεύματος να ξερετε κοιμαμαι ορθια. Στο θεμα μας, να ρωτησω κατι βρε κορίτσια που δεν ξερω καθόλου; Παιζει καθολου ρόλο η ηλικια του αντρα τελικα στις πιθανότητες σύλληψης; Ρωτάω διοτι εχω πιπινι σύζυγο και λεω βρε λες;

εννοειται οτι παιζει! Οταν διαβαζα ερευνες ελεγε οτι πχ αν η γυναικα ειναι 30 ή 35 και ο αντρας το ιδιο εχει πχ 20% πιθανοτητες να συλλαβει. Αν ο αντρας ειναι συν 5 χρονια τοτε μειωνεται κατα ενα ποσοστό. (Δεν τα θυμαμαι ακριβως τα νουμερα). Απλα γενικα οι αντρες θεωρητικα ειναι γονιμοι ως να πεθανουν, ωστοσο η ποιοτητα του σπερματος/κινητικοτητα κλπ μειωνεται με το χρονο. Εσας ηταν ο συνδυασμος ηλικιων σιγουρα. Πολυ νεοι και οι δυο σας, χωρις προβλημα ε παιζατε απλα με τις πιθανοτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μου κανει παρα πολυ μεγαλη εντύπωση που δεν υπάρχουν σχετικες προειδοποιήσεις πχ ως γυναίκα ποσες φορές σου έχουν πει ή εχεις ακουσει οτι ΔΕΝ θα εισαι παντα τοσο γόνιμη ; Απειρες. Ενω για τους αντρες υπαρχει αυτο το "παντα μπορείς" που ειπες και ισως τελικα κάνει πολυ κακό.

 

@Kukki που εισαι εσυ;.τι νεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Kat-Cat μου κανει παρα πολυ μεγαλη εντύπωση που δεν υπάρχουν σχετικες προειδοποιήσεις πχ ως γυναίκα ποσες φορές σου έχουν πει ή εχεις ακουσει οτι ΔΕΝ θα εισαι παντα τοσο γόνιμη ; Απειρες. Ενω για τους αντρες υπαρχει αυτο το "παντα μπορείς" που ειπες και ισως τελικα κάνει πολυ κακό.

 

@Kukki που εισαι εσυ;.τι νεα;

Δυστυχως έτσι ειναι, απλά η γυναικα χωρις κανενα απολύτως πρόβλημα ακομα και με τη νομοθεσία να το παει με εξωσωματικη μεχρι τα 50 μπορει. Ο αντρας, στα 50 (αν δεν εχει κανενα θεμα με σπερμα) μπορει και μονος του. Απλα εχουμε συνηθισει πολυ κακως οταν ενα ζευγαρι δεν μπορει να κανει παιδι να υποπτευομαστε τη γυναικα, ενω τα αιτια της υπογονιμοτητας στατιστικα ειναι 50-50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι ωραια ηταν τότε όμως. Δεν ειχαμε μπει και στο ιντερνετ και τα βλεπαμε ολα ρομαντικα. Καλα εμενα ο γιατρος μου οταν του ειπα μα καλα δεν εμεινα με την πρωτη μον ντιε τι εχω, ειχε μεινει σα χανος. Πρεπει να σκεφτηκε πως ειμαι πολυ ζουδι

Χαχαχαχαχα μπα δεν νομίζω από όσο έχω συζητήσει με φίλες και βλέπω κι εδώ......όλες το ίδιο πιστεύαμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...