Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ε, ναι, νιωθεις οτι εχεις ενα μπουσουλα μολις σου φυγει το πρωτο αγχος, μη νομιζεις. Πας λιγο στοχευμενα! Εσενα χτες ηταν το πιο εντονο σου ε? Ξεκινα κανονικα τις προσπαθειες σου!!

Ναι ναι εχθές.. έχω ξεκινήσει ήδη χαχαχαχαχαχα πρωί , μεσημέρι , βράδυ χαχαχαχα σαν αντιβίωση ένα πράγμα..
Αστειεύομαι.. μωρέ είναι λίγο δύσκολες οι μέρες πολύ άγχος και εγώ και ο σύντροφός μου , πολλά νεύρα..
Και απ' ότι ακούω ο περισσότερος κόσμος έτσι είναι αλλά αυτή η βδομάδα νομίζω παρα ήταν
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εμεα τον προηγουμενο μηνα εγινε πολύ κοκκινο την 11η μερα, ωστόσο επειδή το θεωρησα πολύ νωρις ειπα να το ξανακανω τη 12η οπου βγηκε αορατο. Σημαινει ότι την 11η λοιπον ηταν το θετικο μου. Μετα η ορμονη πεφτει κατακόρυφα. 

Οπότε η ωορρηξία γίνεται στις επόμενες 24 - 36 ώρες δηλαδή την επομένη.. σωστά ή λέω χαζομάρες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Οπότε η ωορρηξία γίνεται στις επόμενες 24 - 36 ώρες δηλαδή την επομένη.. σωστά ή λέω χαζομάρες???

ναι ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ναι ναι εχθές.. έχω ξεκινήσει ήδη χαχαχαχαχαχα πρωί , μεσημέρι , βράδυ χαχαχαχα σαν αντιβίωση ένα πράγμα..
Αστειεύομαι.. μωρέ είναι λίγο δύσκολες οι μέρες πολύ άγχος και εγώ και ο σύντροφός μου , πολλά νεύρα..
Και απ' ότι ακούω ο περισσότερος κόσμος έτσι είναι αλλά αυτή η βδομάδα νομίζω παρα ήταν
 

καλα αυτή τη βδομαδα...ολοι ειμαστε.....Ακομα είναι Τριτη στο μεταξυ....μπρρρρρρρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα αυτή τη βδομαδα...ολοι ειμαστε.....Ακομα είναι Τριτη στο μεταξυ....μπρρρρρρρ 

Ναι όντως!! Είμαι πτώμα σαν να είναι Παρασκευή.. πφφφ άντε να περάσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε να κλείσω σιγά σιγά το γραφείο , να πάω και το σκυλάκι μου βόλτα και μετά σπίτι..
Ίσως τα πούμε σε λίγο αν και δεν το βλέπω.. πρέπει να κάνω μπάνιο το σκύλο , μετά εγώ..
Αφήστε τα .. 

Σας φιλώ προς το παρόν κοριτσούδες 
Να έχετε ένα όμορφο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Δύναμη χαμόγελο και αισιοδοξία.....που θα πάει θα περάσει κι αυτή η εβδομάδα.??

@Kat-Cat καλό ταξίδι.?

FB_IMG_1520080330129.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!! κοριτσια ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερη μερα!!!!!

@Kat-Cat καλο ταξιδη κοριτση μου να περασετε τελεια!!!!!!!! να προσεχεις τον λαθρεπιβατη σου!!!!!!!!!!!

κοριτσια εχθες κοιμηθηκαμε ξεροι δε καναμε τπτ μηδεν κουραγιο !!! τι να κανουμε δε ειμαστε και μιχανες ειπαμε !!!!!!!!! 

εχει ωραια μερα εξω μυρισε καλοκαιρακι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια όλα καλά να λέτε πάντα! Λίγα είναι αυτά που πρέπει να επιτρέπουμε να μας ρίχνουν! Όλα τάλλα ρίξτε τα μην πω πού.....

Όταν πέφτετε να θυμάστε τη φωτο της @zoi.ko ανωτέρω! χααχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :D ωραία φωτογραφία  zoi.ko χαχαχαχαχα
Kat-Cat καλό ταξίδι , καλά να περάσεις.. Να προσέχεις και να ξεκουραστείς!
Θα τα πούμε από Δευτέρα λογικά..
anni7 Ο ψυχαναγκασμός είναι το χειρότερο πράγμα, οπότε αφού ήσασταν κουρασμένοι καλά κάνατε!!

Πιστεύω η μέρα θα είναι καλύτερη απο τη χθεσινή.. εγώ τουλάχιστον έχω καλύτερη διάθεση απο εχθές..
Εσείς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D αυτο ειπαμε αι εχθες δλδ ενταξει μην φτασουμε να γινεται απλα για γινει να εχει και μια ποιοτητα και ουσια!!!! γενικα να σου πω δε πολυ το κανουμε εμεις με πιεση δλδ αμα δεν θελουμε δεν δε μπορω και εγω ουτε αυτος βεβαια οκ βοηθαει η ηλικια οτι εχουμε χρονο και οτι ενταξει τωρα ξεκινησαμε αλλα πιεση ειδηκα σαυτα τα θεματα νομιζω δε βοηθαει και πολυ ασε που ο γιατρος ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπε ειναι να γινεται για την ουσια και οχι απλα για να κανετε ενα μωρο!! 

κοιτα ελπιζω να ειναι καλυτερη εγω ειχα ενα απροοπτο πρωι πρωι ελπιζω να μην συνεχιστει ετσι!!! γιατι ητανε δυσκολος για μενα και ο ιανουαριος και ο φεβρουαριος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D καλύτερα κι εγώ σε σχέση με εχθές αλλά έτρεχα σε τράπεζες κλπ από το πρωί και μόλις μπήκα σπίτι ολίγον μούσκεμα! 

Αυτή η υγρασία ρε παιδί μου δεν παλεύεται με τίποτα άσε δε το φριζαρισμα στο μαλλί!??

@anni7 Αυτό είναι το σωστό αλλά με τέτοιους ρυθμούς...... ειδικά μέχρι το καλοκαίρι που δούλευα....μόνο Σ/Κ γινόταν.Τώρα είναι κάπως καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Irene_D καλύτερα κι εγώ σε σχέση με εχθές αλλά έτρεχα σε τράπεζες κλπ από το πρωί και μόλις μπήκα σπίτι ολίγον μούσκεμα! 

Αυτή η υγρασία ρε παιδί μου δεν παλεύεται με τίποτα άσε δε το φριζαρισμα στο μαλλί!??

@anni7 Αυτό είναι το σωστό αλλά με τέτοιους ρυθμούς...... ειδικά μέχρι το καλοκαίρι που δούλευα....μόνο Σ/Κ γινόταν.Τώρα είναι κάπως καλύτερα.

αχ αυτό το φριζάρισμα είναι που με τσακίζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

αχ αυτό το φριζάρισμα είναι που με τσακίζει....

Ότι χειρότερο......δράμα μεγάλο!Και τι δεν έχω δοκιμάσει....μέχρι θεραπεία κερατινης είχα κάνει αλλά....τίποτα τσάμπα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!! 

@Kat-Cat Να περάσεις υπεροχα κ να το χαρεις με τον αντρουλη!!

Κορίτσια πανω σε αυτο που λεγατε περι πιεσης και επαφών κλπ ναι οκ δεν ειμαι σε θεση να μιλαω γιατί δεν μας πηρε και καιρό...ΑΛΛΑ εγω το σκεφτομουν αλλιως.. Αν σκεφτεί κανεις οτι μεχρι τις 3 το βράδυ πολλες φορες δουλεύαμε που κουράγιο; αλλα σκεφτομουν "θες παιδί σταματά και παρε αγκαλιά τον άντρα σου και θα σου έρθει" και.. μου ερχότανε! 

Σε αλλα νεα ειμαι πολυ κουρασμένη και αγχωμενη με την μετακόμιση και με το μαγαζι γιατι ειχαμε κατι θεματακια που ελπιζω να λυθούν. Καλη επιτυχια σε ολες οσες ειστε στις γόνιμες!!!!

Ενα τιπ: μην εχετε επαφές μονο την γόνιμη καθως μερικες φορές ειναι εξισου αποτελεσματικό να βρει σπερμα ηδη το ωάριο οταν ελευθερωθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ελπιζω ολα να στρωσουν και παλι δε ξερω αυτες τις μερες υπαρχει ενταση προχθες ειχε φεγγαρι μηπως φταει αυτο για ολα χαχαχαχχα!!!! κουραγιο κοριτσαρα ολα θα παρουν το δρομο τους σιγα σιγα!!!

κοριτσια συμφωνω δλδ δε γινεται ολη μερα στο ποδι και μετα να εχεις την διαθεση και βασικα την σωματικη διαθεση να κανεις και αλλα καταλαβαινετε υπαρχουνε φορες που πραγματικα το μονο που θελουμε να κανουμε νανι!!! αλλα οκ αυτο ειναι μεσα στην ζωη δε γινεται να αλλαξουμε κατι εκτος αμα κερδισουμε το τζοκερ οποτε παμε με τους ρυθμους και φυσικα λεμε οκ τι θα κανουμ ετσι θα ειμαστε πιεζουμε λιγο βρησκουμε κουραγιο και το κανουμε και αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε κουράγιο όταν τελειώσει η μετακόμιση ούτε που θα το θυμάσαι (έτσι έγινε και με εμένα?). Εσύ να μην αγχώνεσαι για τίποτα....είπαμε θα είσαι συντονιστής!?.

@anni7 κάπως έτσι είναι τα πράγματα......αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!! Οχι που δε θα μπαινα. Εφτασα ευτυχως εχει καλο καιρο αλλα απτο αεροπλανο ολα χιονισμενα ηταν. Εδω τωρα καθαρα μεν αλλα φαινεται οτι επαθαν πλακα με τον καιρο αφου σε σημεια διαφορα εχει παγο. Εχασα λιγο το προγραμμα μου με την τουλαετα και ειχα θεμα λιγο με πρηξιμο σε εντερο αλλα οκ. Κοριτσια η βδομαδα αναφορικα με δουλειες και αναποδιες ειναι απιστευτη. Το χω ακουσει απο ενα καρο κοσμο. Δεν ξερω τι σεληνιασμος ειναι αυτος αληθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο! Δουλεύω πολύ πολλές ωρες δεν έχω διάθεση πολλές φορές κ πιστεύω ότι είναι παράγοντας μεγάλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...