Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

δεν ειχα καταλαβει θα εκανες τωρα.

μεσα απο την καρδια μου στο λεω να πανε ολα καλα.

σου στελνω αγκαλιες,φιλια κ ολη μου τη θετικη ενεργεια.

Δεν πειράζει τι να πρωτοθυμηθει η καθεμιά μας και για ποια απο ολες. Σ, ευχαριστώ και ανταποδιδω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Παρούσα για το πρεζολον!!

Γιατί στο χει δώσει;Εγω το ειχα πάρει παλιά και απο τον αιματολογο και με πήρε σήμερα 1 πρωι 1 βράδυ συν 1 ακόμη φιλικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

Να είναι η πρώτη και τυχερή σου. Εγω προσέχω και για το ζάχαρο , όχι οτι έχω αλλά να μην κάνει αυξομειώσεις. 

Για τον καφέ σας έχουν πει κάτι οι γιατροί σας?

Εγω πίνω 1 ντεκαφεινε την ημέρα. Μήπως κάνει κακό επειδή έχει αφαιρεθεί η καφεΐνη με χημική επεξεργασία?

Η αληθεια ειναι πως δεν μου δόθηκαν οδηγίες για τον καφε καθολου κ απο μονη μου έπινα εναν ντεκαφεινε την ημέρα αλλα απο σημερα το γυρισα σα κανονικο ελαφρύ για τον λόγο που ακριβως έγραψες! Μου ειπαν πως ειναι πιο ανθυγιεινός σαν καφες....!!! Οποτε και γω ηπια εναν ελαφρύ... καπως... Αχαχαχχαχα 

αλλα και εγω την ιδια απορια με εσενα εχω... για καλο το εκανα... τωρα τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου έχω 13 ωραία αυγουλακια η ε2 είναι στο 1387 και Παρασκευή η Σάββατο θα γίνει η ωοληψια !! Να σας ρωτήσω εσας σας πονανε η ωοθηκες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γιατί στο χει δώσει;Εγω το ειχα πάρει παλιά και απο τον αιματολογο και με πήρε σήμερα 1 πρωι 1 βράδυ συν 1 ακόμη φιλικο?

Κ εμένα αιματολόγος μου το έδωσε..είχα κάτι αντισώματα ana οριακά θετικά γι αυτό το έδωσε αλλά μου είπε ότι γενικά βοηθάει στην εμφύτευση..βέβαια παίρνω όλο το πακέτο(innohep,salospir,prezolon)..σαν δόση έπαιρνα 2 μαζί το πρωι καμια βδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά κ από εκείνη την ημέρα μέχρι κ τώρα παίρνω 1 την ημέρα..θα το κόψω σιγά σιγά αλλά δε ξέρω πότε:? πάντως ακούω ότι το δίνουν γενικά τελευταία..λογικά για την εμφύτευση θα σου το έδωσε κ εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Mairh32 συγχαρητήρια. Πολύ καλά είναι τα επτά μπράβο. Όσο για την πέμπτη ημέρα προφανώς θέλουν να τα αφήσουν για βλαστοκύστες. Οι εμβρυολόγοι που τα παρακολουθούν ξέρουν και έτσι μην ανησυχείς. Όλα να πάνε καλά εύχομαι.

Σ ευχαριστώ πολύ,φοβαμαι ακόμα γιατί είναι πρώτη μέρα αύριο θα δουμε ξανά πως πάνε αλλά πέμπτη ημέρα μου φαίνεται πολύ,δ εν έχουν περισσότερες πιθανότητες να αντέξουν καλύτερα μέσα στο σώμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κ εμένα αιματολόγος μου το έδωσε..είχα κάτι αντισώματα ana οριακά θετικά γι αυτό το έδωσε αλλά μου είπε ότι γενικά βοηθάει στην εμφύτευση..βέβαια παίρνω όλο το πακέτο(innohep,salospir,prezolon)..σαν δόση έπαιρνα 2 μαζί το πρωι καμια βδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά κ από εκείνη την ημέρα μέχρι κ τώρα παίρνω 1 την ημέρα..θα το κόψω σιγά σιγά αλλά δε ξέρω πότε:? πάντως ακούω ότι το δίνουν γενικά τελευταία..λογικά για την εμφύτευση θα σου το έδωσε κ εσένα..

Ξέρω και εγω τι να πω αλλά παίρνω αλλά ξεχναω ένας χαμός. Έτσι και εγω όλο το πακέτο θα γεμίσουμε μελανιές παλι. Κατι για ανοσολογικά ανάφερε οτι μου ευθύνεται η ανεπαρκεια ωοθηκών δεν πολυ καταλαβα ούτε Ρώτησα απο το τηλ μονο ταα φάρμακα έχω μπερδευτεί πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ξέρω και εγω τι να πω αλλά παίρνω αλλά ξεχναω ένας χαμός. Έτσι και εγω όλο το πακέτο θα γεμίσουμε μελανιές παλι. Κατι για ανοσολογικά ανάφερε οτι μου ευθύνεται η ανεπαρκεια ωοθηκών δεν πολυ καταλαβα ούτε Ρώτησα απο το τηλ μονο ταα φάρμακα έχω μπερδευτεί πολυ

Καλά απο αμνησία άλλο τπτ..αφού στο τέλος της ημέρας κάνω απολογισμό..χαχα!!κ όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο μπερδεύομαι!!αντε να τα σταματήσω σιγα σιγά..σκέφτομαι τουλάχιστον ότι τα παίρνω για καλό σκοπό και από ότι κατάλαβα δεν είμαι η μόνη που κάνω μελανιές από την ένεση!!!??

Πάντως, αυτό με τα ανοσολογικά μαγάλο μπέρδεμα..εγώ λέω ότι λόγω ψυχολογίας τα παθαίνουμε όλα αλλά άντε να κάνεις κ αλλιώς!!ελπίζω αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου...καλή επιτυχία κ θετική ενέργεια!!:) ο Μάρτιος είναι καλός μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karenτην κορτιζόνη στην έδωσε για να μην ανμετωπισει ο οργανισμος το ωαριο σαν ξενο σωμα και το αποβάλλει.Είναι μοσχευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλά απο αμνησία άλλο τπτ..αφού στο τέλος της ημέρας κάνω απολογισμό..χαχα!!κ όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο μπερδεύομαι!!αντε να τα σταματήσω σιγα σιγά..σκέφτομαι τουλάχιστον ότι τα παίρνω για καλό σκοπό και από ότι κατάλαβα δεν είμαι η μόνη που κάνω μελανιές από την ένεση!!!??

Πάντως, αυτό με τα ανοσολογικά μαγάλο μπέρδεμα..εγώ λέω ότι λόγω ψυχολογίας τα παθαίνουμε όλα αλλά άντε να κάνεις κ αλλιώς!!ελπίζω αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου...καλή επιτυχία κ θετική ενέργεια!!:) ο Μάρτιος είναι καλός μήνας...

Θα δειξει ποσο καλός θα ναι. Όλα καλα θα πάνε με μια τεράστια  χοριακη ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@karenτην κορτιζόνη στην έδωσε για να μην ανμετωπισει ο οργανισμος το ωαριο σαν ξενο σωμα και το αποβάλλει.Είναι μοσχευμα.

Ιδέα δεν έχω, ευτυχώς με ενημερώνει. Ευτυχώς που ειχα και δεν είχαν λήξει ουτε φαρμακείο δεν έχουμε εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ,φοβαμαι ακόμα γιατί είναι πρώτη μέρα αύριο θα δουμε ξανά πως πάνε αλλά πέμπτη ημέρα μου φαίνεται πολύ,δ εν έχουν περισσότερες πιθανότητες να αντέξουν καλύτερα μέσα στο σώμα;

@Mairh32 Λογικό να φοβάσαι. Όμως οι εμβρυολόγοι βλέπουν την ποιότητα του κάθε γονιμοποιημένου και κρίνουν αν θα το αφήσουν ή αν θα το καταψύξουν. Φυσικά πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάποιο να μην επιβιώσει στο περιβάλλον του εργαστηρίου καθώς η μήτρα είναι το ιδανικό περιβάλλον. Αλλά πιστεύω ότι οι εμβρυολόγοι ξέρουν τι κάνουν. Αλλωστε αν δεν θες να το ρισκάρεις μπορείς να το ζητήσεις να μην τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες και να καταψυχθουν σε πρωιμότερο στάδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως πάτε κορίτσια;αύριο έχω εμβρυομεταφορα τελικά μόνο τέσσερα επιβίωσαν.οσο περνάει ή ώρα φοβάμαι μη χαθούν κι άλλα δε ξέρω γιατί δε τα κατάφεραν τα υπόλοιπα εφόσον ήταν ώριμα,ειμαι απογοητευμένη γιατί για να μην τα αφήνουν να γίνει βλαστοκυστες φοβούνται δε ξέρω τι να σκεφτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32μπορεί το περιβάλλον της μήτρας να είναι καλύτερο για τα έμβρυα σου από το να τα αφήσουν βλαστοκύστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@Mairh32μπορεί το περιβάλλον της μήτρας να είναι καλύτερο για τα έμβρυα σου από το να τα αφήσουν βλαστοκύστες. 

Μου είχαν πει ότι θα τα αφήσουμε πέμπτη μέρα,εσεις σε ποια μέρα έχετε κάνει εμβρυομεταφορα όσες κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 μου καλή επιτυχία στην ετ!!!! Είναι κατά τη γνώμη μου το πιο ωραίο στάδιο της εξωσωματικής. Καταλαβαίνω το άγχος και την ανησυχία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Εγω έκανα 5η μερα αλλα αυτό δε λεει κατι.Σε αλλες κοπελες ταιριαζει καλυτερα τη 2η ,3η μερα. 

Τώρα έχεις κάνει εμβρυομεταφορα;όλες τις φορές πέμπτη μέρα έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Mairh32 μου καλή επιτυχία στην ετ!!!! Είναι κατά τη γνώμη μου το πιο ωραίο στάδιο της εξωσωματικής. Καταλαβαίνω το άγχος και την ανησυχία σου.

Ευχαριστώ πολύ @nikona μου,απλα ήθελα αν κάποια κοπέλα έχει κάνει 3η μέρα κ πέτυχε να με καθησυχάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μάλιστα μπορεί να είναι έμβρυα μέτρια αλλά μέσα στη μήτρα να προχωρήσουν κανονικά και να δώσουν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μαίρη πολλεεεεεεεςςςς κοπέλες με εμβρυα δευτερης ή τρίτης ημέρας έχουν πετυχει.

Χαχαχα όχι δεν είμαι καθόλου αγχωδης!τουλάχιστον μου είπε ότι ειναι καλά αυτά τα τέσσερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...