Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@karenΝα κάνω μια διόρθωση.Όλες θα γίνουμε μανούλες.Κάνε υπομονη κι εσυ.Ξέρω για σένα είνα μια καινουργια πίστα.Οτι καλύτερο.Χοριακή πότε.

Καλέ τι γινεται ; εχουμε πλακώσει όλες αρχες Μάρτη.Παναγια μου βάλε το χερι σου για όλα τα κορίτσια που ελπίζουν και περιμένουν.

καλημέρα η ωρα του φαρμακειου, α δεν ξέρω ποτε πέφτει ουτε που τη σκέφτομαι ημερα χοριακης στις πρωτες προσπάθειες εκανα μετα σταμάτησα καταλαβαινω τον εαυτό μου και το αποτέλεσμα δίχως το άγχος και την αναμονή χοριακης. Όσο για τα παιχνίδια του μυαλού που βγαζαν συνεχώς συμπτώματα τα έχω καταργήσει. Θελω και εγω πολυ όπως όλες σας να γίνουμε μανουλες αλλά έχω κατανοήσει τη κατάσταση τα ποσοστά επιτυχίας πιθανότητες και οτι δεν ειναι εύκολοαν ειναι η ωρα του θα ερθει αν όχι στην επόμενη ίσως και με φυσική συλληψηΔεν έρχονται οποτε τα θέλουμε εμείς. Ελπίζουμε στα καλυτερα και ευχομαστε αλλά προετοιμάζουν άστα και τα στα χειροτερα. Όταν ειχα μείνει έγκυος το ξερά το ένιωθα ήμουν σίγουρη κατι μεσα μου και ας ηταν στις πρωτες εβδομάδες τοτε δεν κάναμε προσπαθειες για μωρο ξέρω εγω η φύση το ένστικτο για επιβαιβεβαωση εκανα χοριακη θελω να σου πω για τη χιριακη. Πως περνάει η μερα σου ποτε εχεις με το καλο αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@karen 12 μέρες μετά την ετ πέφτουν 4/3 αλλά το κέντρο μου είπε να πάω 5/3. Εκτός και αν δεν κρατηθώ και πάω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@karen 12 μέρες μετά την ετ πέφτουν 4/3 αλλά το κέντρο μου είπε να πάω 5/3. Εκτός και αν δεν κρατηθώ και πάω νωρίτερα.

Σε βλέπω με τεστακια σπίτι να ανυπομονείς για τι αποτέλεσμα πριν τις 4|3.Μην βιαζεσαι ολα στην ωρα τους ξέρω την αγωνία σου αλλά με άγχος δεν κερδίζει κατι να μπει ο μήνας καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η loralora είπε:

@Cat!περιμένω χοριακη 5/3.Κανενα σύμπτωμα από τη μερια μου.Στηθος νορμαλ και κοιλια ελαφρως πρησμένη απο την τοση προγεστερονη που παίρνω.Υπομονη και ξεκουραση.4η φορά που το περνάω.Τουλάχιστον τρίτωσε δε λένέ;

 

Εσυ πως εισαι; 

Εγω σήμερα εχω τρελαθει στη δουλειά και απτη μια ποναει η κοιλια μου λογω ορθοστασίας, απτην αλλη περναει η μερα νερακι!!! Πρεπει να κανουμε υπομονη να κανουμε το τεστ τουλαχιστον τη 12η μερα. Μη προσθέτουμε και αλλα άγχη στο κεφαλι μας αν η τιμη πχ βγει πολυ πολυ χαμηλη κλπ... (τα λεω να τα ακουω κ εγω... μη νομιζεις!) 

οσον αφορα τα συμπτώματα: το στηθος οπως σε καθε προσπαθεια ετοιμο να εκραγεί απο το πρήξιμο και το βαρος, η κοιλια μου απο προχθες λιγο ξεπρηστηκε (βεβαια δεν εχω χασει ουτε γραμμάριο απο τα κιλα που εβαλα αυτη τη φορα). Και ειμαι παλι αυπνη... εμενα οι ορμονες μου φέρνουν αϋπνίες το βραδυ, ιδρώτα, καψα... ενα χαλι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Εγω σήμερα εχω τρελαθει στη δουλειά και απτη μια ποναει η κοιλια μου λογω ορθοστασίας, απτην αλλη περναει η μερα νερακι!!! Πρεπει να κανουμε υπομονη να κανουμε το τεστ τουλαχιστον τη 12η μερα. Μη προσθέτουμε και αλλα άγχη στο κεφαλι μας αν η τιμη πχ βγει πολυ πολυ χαμηλη κλπ... (τα λεω να τα ακουω κ εγω... μη νομιζεις!) 

οσον αφορα τα συμπτώματα: το στηθος οπως σε καθε προσπαθεια ετοιμο να εκραγεί απο το πρήξιμο και το βαρος, η κοιλια μου απο προχθες λιγο ξεπρηστηκε (βεβαια δεν εχω χασει ουτε γραμμάριο απο τα κιλα που εβαλα αυτη τη φορα). Και ειμαι παλι αυπνη... εμενα οι ορμονες μου φέρνουν αϋπνίες το βραδυ, ιδρώτα, καψα... ενα χαλι!!! ;)

Με το φαγητό προσέχω  πολύ υδατάνθρακες και γλυκά οπότε κατακράτηση δεν έχω όπως την πρώτη φορά που είχα γίνει τούμπανο. Πόσες προσπάθειες έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

Εγω σήμερα εχω τρελαθει στη δουλειά και απτη μια ποναει η κοιλια μου λογω ορθοστασίας, απτην αλλη περναει η μερα νερακι!!! Πρεπει να κανουμε υπομονη να κανουμε το τεστ τουλαχιστον τη 12η μερα. Μη προσθέτουμε και αλλα άγχη στο κεφαλι μας αν η τιμη πχ βγει πολυ πολυ χαμηλη κλπ... (τα λεω να τα ακουω κ εγω... μη νομιζεις!) 

οσον αφορα τα συμπτώματα: το στηθος οπως σε καθε προσπαθεια ετοιμο να εκραγεί απο το πρήξιμο και το βαρος, η κοιλια μου απο προχθες λιγο ξεπρηστηκε (βεβαια δεν εχω χασει ουτε γραμμάριο απο τα κιλα που εβαλα αυτη τη φορα). Και ειμαι παλι αυπνη... εμενα οι ορμονες μου φέρνουν αϋπνίες το βραδυ, ιδρώτα, καψα... ενα χαλι!!! ;)

Αν η τιμή βγει πολύ χαμηλή να μη βιαστείς να αγχωθείς! Εμένα τη 10η μέρα βγήκε 7,6 και σε μια εβδομάδα πήγε 1500...γι' αυτό καλύτερα περίμενε λίγο παραπάνω, εκτός και αν σου πει κάτι άλλο ο γιατρός! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλη επυτυχια σε εσας που πατε για οωλυψια και εμβρυομεταφορα  και καλα αποτελεσματα σε εσας με τις τελειες τελεις χωριακες ???

@karen μου μια χαρα θυμασε εχω αλλα 8 !!! Καλη επυτυχια  να πανε ολα καλα 

Υ.Γ.δεν εκανα παραθεση ονοματα γιατι εκνευρηστικα αλλα παταγα και αλλα εβγαζε χαχαχ.  Θα εκανα και καμια γκαφα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε;εγώ σήμερα ηρεμησα από τους πόνους,να σας ρωτησω το utrogestan από που το παίρνετε εγώ το παίρνω από το στόμα όμως ξέχασα να ρωτησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Τι κάνετε;εγώ σήμερα ηρεμησα από τους πόνους,να σας ρωτησω το utrogestan από που το παίρνετε εγώ το παίρνω από το στόμα όμως ξέχασα να ρωτησω.

Εγω κολπικά δεν το αντεεχω απο το στόμα με πειράζει υπερβολικά ναυτια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια μου καλη επυτυχια σε εσας που πατε για οωλυψια και εμβρυομεταφορα  και καλα αποτελεσματα σε εσας με τις τελειες τελεις χωριακες ???

@karen μου μια χαρα θυμασε εχω αλλα 8 !!! Καλη επυτυχια  να πανε ολα καλα 

Υ.Γ.δεν εκανα παραθεση ονοματα γιατι εκνευρηστικα αλλα παταγα και αλλα εβγαζε χαχαχ.  Θα εκανα και καμια γκαφα χαχα

Μια ομαδα μπασκετ στην κατάψυξη ?υπέροχα τι τις θες τις παραθέσεις εδώ τρομαζουμε να γράψουμε εσυ θεέ και ονοματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εγω κολπικά δεν το αντεεχω απο το στόμα με πειράζει υπερβολικά ναυτια

Αλήθεια;εγώ δύο χάπια έχω πάρει δεν έχω νιώσει κάτι ακόμα,παντως από όπου θες δεν τα παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Τι κάνετε;εγώ σήμερα ηρεμησα από τους πόνους,να σας ρωτησω το utrogestan από που το παίρνετε εγώ το παίρνω από το στόμα όμως ξέχασα να ρωτησω.

Εγώ παίρνω 3 την ημέρα των 200mg κολπικά. Απο το στομα δεν εχω παρει ποτε και δεν ξερω πως ειναι... αλλα εχω ακουσει απο αλλες κοπέλες πως τις πείραζε και τους ελεγε μετα ο γιατρός τους να το παιρνουν κολπικά καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αν η τιμή βγει πολύ χαμηλή να μη βιαστείς να αγχωθείς! Εμένα τη 10η μέρα βγήκε 7,6 και σε μια εβδομάδα πήγε 1500...γι' αυτό καλύτερα περίμενε λίγο παραπάνω, εκτός και αν σου πει κάτι άλλο ο γιατρός! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν:x:x

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!! Ναι εγω θα κρατηθώ για το Σαββατο οπως μου ειπε ο γιατρός μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η loralora είπε:

Με το φαγητό προσέχω  πολύ υδατάνθρακες και γλυκά οπότε κατακράτηση δεν έχω όπως την πρώτη φορά που είχα γίνει τούμπανο. Πόσες προσπάθειες έχεις κάνει?

3 σπερματεγχυσεις εχω κανει και έπαιρνα κλομιφαινη, οιστρογόνα και προγεστερονη...και λιγες ενέσεις πριν τη σπερματεγχυση.

 Τωρα εκανα τη πρωτη μου εξωσωματικη και πηγα κ γω στα βαθιά!!! Εμενα μου έκοψε το αλατι και με βαλε να τρωω ασπράδια και να πινω πολυ νερο. Πρήστηκα και πόνεσα πολυ και στην ωοληψια και μετα για μερες αλλα τωρα ειμαι καλυτερα! ;) 20 ωαρια μου πηρε... ε οσο να πεις... ηταν αρκετα. Ασχετα που τα κατάφεραν λιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Εγώ παίρνω 3 την ημέρα των 200mg κολπικά. Απο το στομα δεν εχω παρει ποτε και δεν ξερω πως ειναι... αλλα εχω ακουσει απο αλλες κοπέλες πως τις πείραζε και τους ελεγε μετα ο γιατρός τους να το παιρνουν κολπικά καλυτερα...

Δεν με έχει πειράξει κάτι ακόμα,απλα ήθελα να ρωτησω αν το παίρνω σωστά από το στόμα γιατί ακούω που όλες το παιρνουν κολπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια του Φεβρουαρίου σας διαβάζω και αγωνιώ μαζί σας! Κυρίως όμως σας χαίρομαι και δεν βλέπω την ώρα να ξαναπροχωρήσω κι εγώ στην επόμενη εξωσωματική! Εύχομαι από καρδιάς να γεμίσει αυτό το τόπικ θετικές χοριακές! Σας στέλνω κύματα αγάπης και συμπαράστασης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις οδηγίες του γιατρου σου θα ακολουθείς! Εκεινος ξερει τη περιπτωση σου και εκεινος καθοδηγεί η δικη που προσπαθεια. Δυο τρόπους λήψης εχει (το αναγράφει και το φαρμακο) οποτε κανουμε οτι κρίνει ο γιατρός μας. Καποιο λόγο θα εχουν. Και μενα μου εκανε εντυπωση που καποιες κοπέλες το παιρνουν απο στομα... αλλα μη σκας.  Αυτα Ασε να προβληματίζουν τους γιατρους μας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

3 σπερματεγχυσεις εχω κανει και έπαιρνα κλομιφαινη, οιστρογόνα και προγεστερονη...και λιγες ενέσεις πριν τη σπερματεγχυση.

 Τωρα εκανα τη πρωτη μου εξωσωματικη και πηγα κ γω στα βαθιά!!! Εμενα μου έκοψε το αλατι και με βαλε να τρωω ασπράδια και να πινω πολυ νερο. Πρήστηκα και πόνεσα πολυ και στην ωοληψια και μετα για μερες αλλα τωρα ειμαι καλυτερα! ;) 20 ωαρια μου πηρε... ε οσο να πεις... ηταν αρκετα. Ασχετα που τα κατάφεραν λιγα.

Να είναι η πρώτη και τυχερή σου. Εγω προσέχω και για το ζάχαρο , όχι οτι έχω αλλά να μην κάνει αυξομειώσεις. 

Για τον καφέ σας έχουν πει κάτι οι γιατροί σας?

Εγω πίνω 1 ντεκαφεινε την ημέρα. Μήπως κάνει κακό επειδή έχει αφαιρεθεί η καφεΐνη με χημική επεξεργασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Αλήθεια;εγώ δύο χάπια έχω πάρει δεν έχω νιώσει κάτι ακόμα,παντως από όπου θες δεν τα παίρνεις;

Εμένα με ενοχλούσαν πουλ των 200 τα πιο χαμηλά όχι. Ναι οπου να ναι δεν εχεις θέμα. Παιρνει καμια σας πρεζολον? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η karen είπε:

Ναι ??

δεν ειχα καταλαβει θα εκανες τωρα.

μεσα απο την καρδια μου στο λεω να πανε ολα καλα.

σου στελνω αγκαλιες,φιλια κ ολη μου τη θετικη ενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω καταγχωθει,λοιπον έχουν γονιμοποιηθεί τα εφτά και προχωράνε όμως ρωτησα για την εμβρυομεταφορα και μου είπαν μπορεί κ τη πέμπτη μέρα να γίνει,τοσο αργά βρε κορίτσια μπορεί να μην αντέξουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εμένα με ενοχλούσαν πουλ των 200 τα πιο χαμηλά όχι. Ναι οπου να ναι δεν εχεις θέμα. Παιρνει καμια σας πρεζολον? 

Παρούσα για το πρεζολον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Έχω καταγχωθει,λοιπον έχουν γονιμοποιηθεί τα εφτά και προχωράνε όμως ρωτησα για την εμβρυομεταφορα και μου είπαν μπορεί κ τη πέμπτη μέρα να γίνει,τοσο αργά βρε κορίτσια μπορεί να μην αντέξουν;

@Mairh32 συγχαρητήρια. Πολύ καλά είναι τα επτά μπράβο. Όσο για την πέμπτη ημέρα προφανώς θέλουν να τα αφήσουν για βλαστοκύστες. Οι εμβρυολόγοι που τα παρακολουθούν ξέρουν και έτσι μην ανησυχείς. Όλα να πάνε καλά εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...