Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

Κορίτσι μ πιστεύω πως πρέπει να συμβουλευτείς τ γυναικολόγο σου ο οποίος μάλλον θα σε παραπέμψει σε ενδοκρινολογο. Η συγκεκριμένη ορμόνη φθάνει στην κορύφωση λίγο πριν την ωορρηξία κ μετά πέφτει. Πάρε τον ένα τηλ κ ενημέρωσε τον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!! 

Πριν μιάμιση εβδομάδα έκανα ωορρηξία φυσικά μετά από καιρό!! Και μάλιστα έσκασαν δυο ωαριακια με τέσσερις μέρες διαφορά!!

9 μέρες μετά έχω έναν αφόρητο πόνο στη μέση και πονάκια χαμηλά, που και που νιώθω μια ελαφρά ζάλη... επίσης, νιώθω κάτι περίεργα τσιμπηματάκια στο στήθος αλλα όχι κάτι εμφανές... έχω και κάτι υπνηλίας εδώ και δυο μέρες... υπάρχει περίπτωση να πετύχαμε τπτ αυτο το μήνα;;;; Έχω αρχίσει να πηγαίνω και λίγο πιο συχνά στην τουαλέτα και νιώθω όλη την ώρα να ζεσταίνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@SID καλωσηρθες, και μαλιστα ηρθες απευθειας με εγκυμοσυνη οποτε ευχομαι μαζι με τη @misofeggaro και οποια αλλη μπαινει στο τοπικ αυτο να δωσετε μπεμπεδιλα στις λοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η SID είπε:

Μια μου έρχεται κάθε 28 την άλλη κάθε 30 μέρες! Και μου κρατάει 4-5 μέρες με κανονικό αίμα τις 2. Μετά τη δεύτερη κόβεται το αίμα σημαντικά! Αν λέω κάτι λάθος μην με παρεξηγείται πρώτο μωράκι και πρώτη της παρέας που μένει έγκυος παρόλο που είμαι 28 δεν  γνωρίζω πολλά. 

Αν ειχες τελευταια περιοδο 26 του μηνα, χθες που εκανες το τεστ ειχες 11 ημερες καθυστερηση (με κυκλο 28 ημερων). Εχεις μια καλη χοριακη, αλλα πρεπει να παρεις τηλ τον γιατρο σου για να σε καθοδηγησει!! Πρεπει να παρεις σιγουρα φιλικο οξυ!!

Καλη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσια για τις εγκυμοσύνες σας!!!

Έχω μια απορία, αν ξέρει κάποια να μου απαντήσει. είμαι στην 21μερα του κύκλου, ωορρηξία είχα σύμφωνα με το τεστ τη 17η. μέχρι σήμερα τα τεστ ωορρηξίας μου βγαίνουν θετικά. είχα διαβάσει ότι αν είσαι έγκυος το τεστ ωορρηξίας βγαίνει θετικό. ισχύει κάτι τέτοιο? τεστ εγκυμοσύνης δεν έχω, αλλά και να έκανα είναι πολύ νωρίς έτσι και αλλιώς.

Δεν ισχυει αυτο. Το γραφουν κ τα ιδια τα τεστ. Εγω εκανα τεστ ωορρηξιας οταν εμεινα εγκυος, εγινε θετικο, ειχα επαφη κ την επομενη ξαναεκανα για καλο κ για κακο ειχε αχνισει.

Επισης τα ιδια τα τεστ αναφερουν οτι δεν χρησιμοποιουνται σαν τεστ κυησης κ οτι υπαρχει περιπτωση να δειξουν 2 μερες σερι θετικο (κ μετραμε την πρωτη ως θετικη).

Παντως επειδη σου δειχνει αρκετες ημερες θετικο, καλυτερα να κανεις εναν ορμονολογικο ελεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Δεν ισχυει αυτο. Το γραφουν κ τα ιδια τα τεστ. Εγω εκανα τεστ ωορρηξιας οταν εμεινα εγκυος, εγινε θετικο, ειχα επαφη κ την επομενη ξαναεκανα για καλο κ για κακο ειχε αχνισει.

Επισης τα ιδια τα τεστ αναφερουν οτι δεν χρησιμοποιουνται σαν τεστ κυησης κ οτι υπαρχει περιπτωση να δειξουν 2 μερες σερι θετικο (κ μετραμε την πρωτη ως θετικη).

Παντως επειδη σου δειχνει αρκετες ημερες θετικο, καλυτερα να κανεις εναν ορμονολογικο ελεγχο..

συμφωνω και επαυξανω! Εξαλλου ανιχνευουν αλλη ορμόνη τα δυο αυτα τεστ! Γενικώς επισης θεωρώ οτι αν βγει τεστ ωορρηξιας θετικο καλο ειναι να μη συνεχιζουμε να κανουμε τις επομενες μερες. Δημιουργει μεγαλυτερο αγχος και συγχυση τελικα σε πολλες κοπελες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω δεματάκια συνεχόμενα μέρες τώρα γύρω στο 37,1... ο πόνος στη μέση δεν υποχωρεί! Πονάνε οι ωοθήκες μου, έχω χαμηλά πόνους... λέτε να έγινε τπτ;; Ειμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία!! Ποτε να κανω μια χωριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2018 at 6:47 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

@SID καλωσηρθες, και μαλιστα ηρθες απευθειας με εγκυμοσυνη οποτε ευχομαι μαζι με τη @misofeggaro και οποια αλλη μπαινει στο τοπικ αυτο να δωσετε μπεμπεδιλα στις λοιπες!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω δεματάκια συνεχόμενα μέρες τώρα γύρω στο 37,1... ο πόνος στη μέση δεν υποχωρεί! Πονάνε οι ωοθήκες μου, έχω χαμηλά πόνους... λέτε να έγινε τπτ;; Ειμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία!! Ποτε να κανω μια χωριακη;;

Παντα μετα την ωορρηξια εχουμε αυξημενη θερμοκρασια η οποια πεφτει μολις μας ερθει περιοδος. Δεν σχετιζεται δηλαδη ντε κ καλα με κυηση. Επισης μπορει να εχεις κ δεκατα γιατι κυκλοφορει κ ιωση.

Χοριακη μετα την καθυστερηση τιυ μεγαλυτερου σου κυκλου κατα την γνωμη μου.

Καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Παντα μετα την ωορρηξια εχουμε αυξημενη θερμοκρασια η οποια πεφτει μολις μας ερθει περιοδος. Δεν σχετιζεται δηλαδη ντε κ καλα με κυηση. Επισης μπορει να εχεις κ δεκατα γιατι κυκλοφορει κ ιωση.

Χοριακη μετα την καθυστερηση τιυ μεγαλυτερου σου κυκλου κατα την γνωμη μου.

Καλα αποτελεσματα!!

Σε ευχαριστώ... βέβαια μόλις άρχισα να πονάω για περίοδο... νωρίς βέβαια αλλα απογοητεύτηκα λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Σε ευχαριστώ... βέβαια μόλις άρχισα να πονάω για περίοδο... νωρίς βέβαια αλλα απογοητεύτηκα λίγο...

Καλα αυτο δεν εχει σημασια... Οι περισσοτερες εγκυες εχουν ολα τα κλασικα συμπτωματα περιοδου.!

Κανε υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Καλα αυτο δεν εχει σημασια... Οι περισσοτερες εγκυες εχουν ολα τα κλασικα συμπτωματα περιοδου.!

Κανε υπομονη!!

Σε ευχαριστωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!
@Ειρήνη ρασακη έχουμε κανένα νέο;;;
@AngelaMak καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να έχεις σύντομα να μας πεις καλά νέα! 
@SID Περιμένουμε νέα σου!  Εγώ ανυπομονώ να βγουν τα αποτελέσματα της χοριακής μου, και έχω αρχίσει να αγχώνομαι από χθες το βράδυ...
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω δεματάκια συνεχόμενα μέρες τώρα γύρω στο 37,1... ο πόνος στη μέση δεν υποχωρεί! Πονάνε οι ωοθήκες μου, έχω χαμηλά πόνους... λέτε να έγινε τπτ;; Ειμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία!! Ποτε να κανω μια χωριακη;;

Καλημέρα! Κ εγώ από θερμοκρασία κατάλαβα πως είμαι έγκυος..βέβαια εμένα ηταν «υψηλη» αρκετά 37.6 ακατέβατα 2-3 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 3 μερες μετα με καθυστέρηση που εκανα τεστ.ακομα κ στον πρωτο υπέρηχο 5η εβδομάδα ειχα 37.6... για εμενα ηταν σύμπτωμα γιατι δεν ανέβαζα θερμοκρασία χωρις κάποιο κρύωμα ή ίωση κ στην συγκεκριμένη περίπτωση το είχα αποκλείσει να είμαι άρρωστη! Εύχομαι να εχεις ευχάριστα νεα να μας πεις σύντομα κ αν οχι δεν πειραζει...δεν απογοητευόμαστε παμε για τον επόμενο μηνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ από θερμοκρασία κατάλαβα πως είμαι έγκυος..βέβαια εμένα ηταν «υψηλη» αρκετά 37.6 ακατέβατα 2-3 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 3 μερες μετα με καθυστέρηση που εκανα τεστ.ακομα κ στον πρωτο υπέρηχο 5η εβδομάδα ειχα 37.6... για εμενα ηταν σύμπτωμα γιατι δεν ανέβαζα θερμοκρασία χωρις κάποιο κρύωμα ή ίωση κ στην συγκεκριμένη περίπτωση το είχα αποκλείσει να είμαι άρρωστη! Εύχομαι να εχεις ευχάριστα νεα να μας πεις σύντομα κ αν οχι δεν πειραζει...δεν απογοητευόμαστε παμε για τον επόμενο μηνα! 

Μα κι εμένα τα δέκατα μου έκαναν εντύπωση γιατί δεν ανεβάζω σχεδόν ποτε θερμοκρασία!! Τελος πάντων έχετε δίκιο κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
@Ειρήνη ρασακη έχουμε κανένα νέο;;;
@AngelaMak καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να έχεις σύντομα να μας πεις καλά νέα! 
@SID Περιμένουμε νέα σου!  Εγώ ανυπομονώ να βγουν τα αποτελέσματα της χοριακής μου, και έχω αρχίσει να αγχώνομαι από χθες το βράδυ...
 

κορίτσια καλημερα! @misofeggaro3 μέρες καθυστέρηση. .έκανες το τεστ το πρωί αλλά δεν είχα αρκετά ουρά δηλαδή 2 δευτερόλεπτα κράτησε. .βγήκε αρνητικό βέβαια..θερμοκρασία 37 εδώ και 10 μέρες πρησμενο στήθος πονακια ...τι να κάνω; 6 ΜΗΝΕΣ είχα σταθερή περίοδο στις 2 έπρεπε να μου είχε έρθει. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
@Ειρήνη ρασακη έχουμε κανένα νέο;;;
@AngelaMak καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να έχεις σύντομα να μας πεις καλά νέα! 
@SID Περιμένουμε νέα σου!  Εγώ ανυπομονώ να βγουν τα αποτελέσματα της χοριακής μου, και έχω αρχίσει να αγχώνομαι από χθες το βράδυ...
 

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό . Εν το μεταξύ σήμερα είχα τις πρώτες αναγούλες και αδυναμία. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Είναι ανησυχητικό που πονάει λίγο η κοιλιά μου και η μέση σαν να μου έρχεται περίοδος; ; Θα σκάσω μέχρι να πάω αύριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η SID είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό . Εν το μεταξύ σήμερα είχα τις πρώτες αναγούλες και αδυναμία. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Είναι ανησυχητικό που πονάει λίγο η κοιλιά μου και η μέση σαν να μου έρχεται περίοδος; ; Θα σκάσω μέχρι να πάω αύριο.....

Όχι βρε κορίτσι, τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι πάνω κάτω κοινά. Και εγώ ακόμα έχω πονακια και η χοριακη μου ήταν μια  χαρά σήμερα. Εγώ έχω περάσει τόσο άγχος και αγωνία για διάφορα θέματα που με το ζόρι προσπαθώ να ηρεμισω για να μην κάνω κακό στο δόλιο το έμβρυο. Και η αυριανή μέρα θα είναι εξίσου αγχωτικη. 

Θετικη σκέψη και να σου πάνε όλα καλά εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

κορίτσια καλημερα! @misofeggaro3 μέρες καθυστέρηση. .έκανες το τεστ το πρωί αλλά δεν είχα αρκετά ουρά δηλαδή 2 δευτερόλεπτα κράτησε. .βγήκε αρνητικό βέβαια..θερμοκρασία 37 εδώ και 10 μέρες πρησμενο στήθος πονακια ...τι να κάνω; 6 ΜΗΝΕΣ είχα σταθερή περίοδο στις 2 έπρεπε να μου είχε έρθει. .

Λες να πας για χοριακη αύριο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όχι βρε κορίτσι, τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι πάνω κάτω κοινά. Και εγώ ακόμα έχω πονακια και η χοριακη μου ήταν μια  χαρά σήμερα. Εγώ έχω περάσει τόσο άγχος και αγωνία για διάφορα θέματα που με το ζόρι προσπαθώ να ηρεμισω για να μην κάνω κακό στο δόλιο το έμβρυο. Και η αυριανή μέρα θα είναι εξίσου αγχωτικη. 

Θετικη σκέψη και να σου πάνε όλα καλά εύχομαι. 

ολα καλα με χοριακη?? Μπραβο κοριτσι! Επικοινωνησες και με γιατρο? Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι και ολα θα ερθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η AngelaMak είπε:

Κοριτσιαααα!! Καλησπέρα!! Έκανα χοριακη σήμερα... έξι μέρες πριν από τη περίοδο. 2,2... :(

Γιατί βρε την βιαστηκες την χοριακη!!!! Ειναι νωρίς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γιατί βρε την βιαστηκες την χοριακη!!!! Ειναι νωρίς! 

Ε, είχα συμπτώματα... πήρα το μικροβιολογικό και μου είπαν έλα!! Απλά μου είπαν μηηηηηπως να περιμένουμε και για περίοδο.... στεναχωρήθηκα λόγο δε στο κρύβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η AngelaMak είπε:

Ε, είχα συμπτώματα... πήρα το μικροβιολογικό και μου είπαν έλα!! Απλά μου είπαν μηηηηηπως να περιμένουμε και για περίοδο.... στεναχωρήθηκα λόγο δε στο κρύβω 

Στο λεω γιατι σκέψου εγω ειχα θετικα τεστ 7-8 μερες πριν την περιοδο κ η γυναικολόγος μου ειπε να μην διανοηθώ να παω για χοριακη πριν τουλάχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης. Στο μικροβιολογικο σου ειπαν ελα για να τους δώσεις τα λεφτά σου. Χαλάρωσε περιμενε την καθυστέρηση κ ξανα πήγαινε. Γιατί τώρα δεν ξερουμε αν εισαι εγκυουλα ή οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Στο λεω γιατι σκέψου εγω ειχα θετικα τεστ 7-8 μερες πριν την περιοδο κ η γυναικολόγος μου ειπε να μην διανοηθώ να παω για χοριακη πριν τουλάχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης. Στο μικροβιολογικο σου ειπαν ελα για να τους δώσεις τα λεφτά σου. Χαλάρωσε περιμενε την καθυστέρηση κ ξανα πήγαινε. Γιατί τώρα δεν ξερουμε αν εισαι εγκυουλα ή οχι.

Έχεις δίκιο... λες να δούμε κανένα αποτέλεσμα ξαφνικά;; Απλά το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί ήταν χαμηλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...